جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1390/12/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4100

فرماندار فيروزکوه:
فيروزکوه براي سرمايه‌گذاران شناخته شده نيست


استاندار البرز: كالايي كه كد نداشته باشد قاچاق تلقي مي‌شود

امام جمعه دماوند:
نامزدها از تبليغات پرهزينه دوري کنند


آغاز فروش اوراق مشارکت سازمان آب و برق خوزستان از نهم اسفندماه


ايران زمين


خبر


 فرماندار فيروزکوه:
 فيروزکوه براي سرمايه‌گذاران شناخته شده نيست 

 فيروزکوه - خبرنگار آفرينش

فرماندار فيروزکوه گفت: شهرستان فيروزکوه به ويژه بخش « ارجمند » براي بسياري از سرمايه گذاران شناخته شده نيست. به گزارش خبرنگار آفرينش؛ سعيد افشار نادري در مراسم بهره‌برداري از طرحهاي عمراني ارجمند اظهار کرد: پيشرفتهاي چشمگيري به برکت نظام و انقلاب مقدس جمهوري اسلامي در شهرستان فيروزکوه ايجاد شده است. وي افزود: 3 طرح راه روستايي فرخ‌آباد _ خمده، برق‌رساني به قسمت فرخ‌آباد و ساختمان شهرداري ارجمند به‌صورت نمادين از بين 38 طرح اين شهرستان به بهره‌برداري رسيد .

فرماندار شهرستان فيروزکوه ادامه داد: اين 38 طرح با 55 ميليارد ريال اعتبار در حوزه‌هاي مختلف به بهره‌برداري رسيده است. افشار نادري افزود: شهرستان فيروزکوه به‌ويژه بخش ارجمند هنوز براي بسياري از سرمايه‌گذاران شناخته شده نيست، اما با اين وجود دولت اقدامات خود را منوط به مشارکت بخش خصوصي و سرمايه‌گذاران نمي‌داند. وي اظهار کرد: مجموعه دولت هر روز عملکرد خود را در براي تامين امکانات و ارائه خدمات مردمي در عرصه هاي مختلف تسريع مي‌بخشد.

فرماندار شهرستان فيروزکوه ادامه داد: از مهمترين طرحهايي که در شهرستان فيروزکوه به بهره‌برداري رسيد مي‌توان به افتتاح سالن ورزشي حصاربن، تصفيه‌خانه شهرک صنعتي، محور لاسم به لاسم، مدرسه پيامبر اعظم(ص) اشاره کرد.

ارجمند، نيازمند نگاه ويژه مسئولان

فاطمه ارجمندي سرپرست معاونت عمراني شهرداري ارجمند هم در اين مراسم اظهار کرد: اجراي طرحهاي عمراني از ملزومات توسعه شهر ارجمند بوده است.

وي با يادآوري اين که شهر ارجمند، تازه‌تاسيس است افزود: با توجه به موقعيت جغرافيايي مناسب و کوهستاني بودن منطقه، شهر ارجمند از نبود نيروي انساني کارآمد، نداشتن درآمد ثابت، نبود سرمايه‌گذار، کمبود اعتبارات، نداشتن امکانات کافي و در نهايت نيمه‌کاره بودن طرحها رنج مي‌برد.

سرپرست عمراني شهرداري ارجمند گفت: از تمام مسئولان استاني و شهرستاني تقاضا مي‌شود که با نگاه ويژه جديتري به ياري اين شهر بشتابند و براي اين شهر امتيازات ويژه در نظر بگيرند.

پيشرفت همه‌جانبه با راه‌اندازي سد نمرود

معاون امور عمراني استاندار تهران هم در اين مراسم با بيان اينکه ظرفيتهاي سد نمرود براي بخش ارجمند زياد است گفت: ساخت اين سد مي‌تواند بخش ارجمند را به يک منطقه صنعتي مهم در کشور تبديل کند. محمدرضا محمودي افزود: با راه‌اندازي سد نمرود امکان جذب نيروهاي جديد و متخصص و کارآمد و گردشگران به شهرستان فيروزکوه فراهم مي‌شود.

معاون امور عمراني استاندار تهران ادامه داد: ساخت اين سد ارئه خدمات ارزنده ديگري ازجمله تامين آب آشاميدني، کشاورزي و مصرفي کشاورزان و ساکنان منطقه را امکان‌پذير مي‌کند.

وي گفت: با ساخت اين سد مي‌توان اراضي کشاورزي ديمي را گسترش داد و باغها و اراضي را احيا کرد.

محمودي افزود: همچنين با راه‌اندازي سد نمرود و قابليتهاي آن مردم شهرهاي اطراف به اين سمت سوق داده مي‌شوند. وي اظهار کرد: به دنبال مردمي که در اين منطقه ساکن مي‌شوند، دانشگاههاي مختلف، مدارس، آموزشگاهها، امکانات بهداشتي، رفاهي و تجاري مختلف در اين منطقه ايجاد خواهد شد. معاون امور عمراني استان تهران افزود: آب سد نمرود مي‌تواند عامل آبادي منطقه ارجمند شود و براي اين منطقه درآمدزايي و آينده خوب و پربرکتي به همراه داشته باشد.


 استاندار البرز: كالايي كه كد نداشته باشد قاچاق تلقي مي‌شود 

 کرج - خاکپور

استاندار البرز در جلسه كميسيون مبارزه با قاچاق كالاگفت: كالايي كه كد نداشته باشد قاچاق تلقي مي‌شود. به گزارش روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري؛ جلسه كميسيون پيشگيري و مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان با حضور سعيد مرتضوي، نماينده ويژه رييس جمهوري و رييس ستاد مرکزي مبارزه با قاچاق کالا و ارز و عيسي فرهادي، استاندار در محل استانداري البرز برگزار شد. استاندار البرزدر اين خصوص گفت: با توجه به اينكه كالايي كه كد نداشته باشد قاچاق تلقي مي شود, تصريح كرد: برخورد اصولي با اين پديده نيازمند همكاري و مشاركت همه دستگاه هاي ذي ربط است, لذا بايد اقدامات لازم در اين زمينه انجام شود. عيسي فرهادي گفت: خوشبختانه نيروهاي انتظامي استان در اين زمينه اقدامات مناسبي را انجام داده اند كه اميد مي‌رود با همكاري ساير دستگاهها شاهد ريشه‌كني اين پديده در استان باشيم. به گفته وي كنترل و نظارت دقيق و مستمر بر مبادي ورودي و خروجي و گلوگاههاي استان در بحث قاچاق كالا امري ضروري است كه بايد بيشتر به آن توجه شود.استاندار البرز خاطر نشان كرد: با افزايش قيمتهاي ارزهاي خارجي شاهد نوسانات بسياري در سطح كشور هستيم كه سياستهاي متمركزي را مي‌طلبد و لازم است كه كنترل جدي بر روي بازار انجام شود. در پايان جلسه سعيد مرتضوي، نماينده ويژه رييس جمهوري و رييس ستاد مرکزي مبارزه با قاچاق کالادر اين زمينه تصريح كرد: با قانون جديد زمينه هاي قاچاق كالا تا حدودي از بين خواهد رفت و كالا در مسير اصلي خود در چرخه توزيع قرار خواهد گرفت. وي در پايان ضمن تشكر از فعاليتهاي صورت‌گرفته در استان البرز بر روند رسيدگي مستمر ونظارت دقيق در اين مورد تاكيد كرد.


 امام جمعه دماوند:
 نامزدها از تبليغات پرهزينه دوري کنند 

 دماوند - خبرنگار آفرينش

امام جمعه دماوند با بيان اينکه خريد رأي حرام است، ريخت ‏و پاش‏ها و تبليغات پرهزينه را مصداقي از وابستگي افراد به ثروت و قدرت خواند. به گزارش خبرنگار آفرينش حجت‌الاسلام علاءالديني اظهار کرد: بر اساس فتواي برخي علماي عظام، خريد رأي حرام است. علاءالديني تصريح کرد: دو ويژگي بارز شجاعت در مقابل دشمن و صاحب تشخيص و بصيرت بودن از جمله اصلي‏ترين خصايص اخلاقي شهيد مدرس بود. امام جمعه دماوند افزود: کسي مي‏تواند مرعوب دشمن نباشد که خود را از بند وابستگي‏هاي متعدد به ثروت و قدرت رها کرده باشد. وي ريخت ‏و پاش‏هاي بي‏حد و حصر و تبليغات پرهزينه در پروسه انتخابات را مصداق بارزي از وابستگي افراد به ثروت و قدرت خواند. علاءالديني تصريح کرد: مردم مي‏توانند اين خرج و مخارج گاه پر‏رنگ و لعاب برخي در انتخابات را به عنوان شاخصي براي وابستگي افراد به ثروت به حساب آورند.

امام جمعه دماوند، سوابق نامزدها را بهترين شاخص براي انتخاب افراد اصلح از سوي مردم خواند و افزود: موضع‏گيري شفاف و به موقع در قبال رويدادهاي داخلي و خارجي را بايد بالاترين شاخص براي اصلح بودن يا نبودن افراد دانست. وي نامزدهاي انتخاباتي را به داشتن ظرفيت اخلاقي توصيه کرد و گفت: مردم بايد در انتخاب خود کساني را برگزينند که از ظرفيت کافي برخوردار باشند. علاءالديني ادامه داد: اين ظرفيت بايد تا حدي داراي گنجايش اخلاقي و معرفتي باشد که نامزد مغلوب در همان روز به فرد منتخب مردم تبريک بگويد. امام جمعه دماوند اضافه کرد: اين نامزدها بايد با آگاهي از سلامت کامل پروسه انتخابات در همه ادوار نظام مقدس جمهوري اسلامي، مسير خدمتگزاري در سنگري ديگر را پيش بگيرند.

وي با اشاره به شفافيت قانون در قبال انتخابات خاطر نشان کرد: در انتخابات نظام مقدس اسلامي شايد تخلف‏هايي وجود داشته؛ اما تقلب و تغيير سرنوشت آراي مردم هرگز روي نداده و نخواهد داد. علاءالديني تصريح کرد: کانديداهاي نهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و هواداران آنها بايد در قبال ابهامات احتمالي از طريق قوانين شفاف مصوب کشور پيگير حقوق خود باشند. امام جمعه دماوند اضافه کرد: نکند با وجود اين راه‏کارهاي قانوني کلاهي که پس از فتنه 88 سر افراد رفت، بر سر نامزدهاي مغلوب نيز جاي خوش کند. وي محور قرار دادن اخلاق انتخاباتي را به مردم، مسئولان، هواداران، رسانه‏هاي جمعي و نامزدهاي انتخاباتي توصيه کرد.


 آغاز فروش اوراق مشارکت سازمان آب و برق خوزستان از نهم اسفندماه 

 اهواز - خبرنگار آفرينش

انتشار و فروش اوراق مشاركت سازمان آب و برق خوزستان از تاريخ نهم اسفندماه به مدت پنج روز كاري انجام مي‌گيرد. عضو هيأت مديره و معاون برنامه‌ريزي سازمان آب و برق خوزستان ضمن اعلام خبر فوق افزود: سازمان آب و برق خوزستان براي دومين سال متوالي درراستاي تسريع در اجراي طرحهاي بزرگ اقتصادي استان خوزستان در بخش سدها، نيروگاههاي برق آبي، شبكه‌هاي آبياري و زهكشي و آبرساني به شهرها و روستاهاي استان خوزستان براساس بندهاي 48 و 49 قانون بودجه سال 1390 کل کشور اقدام به انتشار اوراق مشاركت جمعاً به مبلغ 7075 ميليارد ريال به ترتيب يکهزار و 475 ميليارد ريال با ضمانت بازپرداخت دولت و 5 هزار و 600 ميليارد ريال با ضمانت بانك ملي ايران مي‌نمايد.

محسن ذيحجه زاده ادامه داد: با توجه به نقش مؤثر عرضه اوراق مشاركت در سالم‌سازي فضاي اقتصادي كشور و تعادل‌بخشي به نوسات كنوني بازار ضمن اينكه موجب شكوفايي اقتصادي و سرعت بخشيدن به اجراي طرحها و پروژه‌هاي زيربنايي كشور مي‌گردد، سرمايه‌گذاري بسيار مطمئني براي مردم است. وي درمورد نرخ سود و نحوه بازپرداخت اين اوراق گفت: اوراق مذكور با نرخ سود علي الحساب 20 درصد به صورت روزشمار (معاف از ماليات) و در مقاطع سه ماهه قابل دريافت مي‌باشد. بازخريد قبل از سررسيد براي سال اول 18 درصد و براي سالهاي بعد تا قبل از پايان دوره مشاركت 19.5 درصد است.

عضو هيات مديره سازمان آب و برق خوزستان، با سازنده ارزيابي کردن نتايج فروش اوراق تصريح کرد: قطعاً وجوه حاصل از فروش اين اوراق مي‌تواند در اجراي پروژه‌هاي آب و برق خوزستان به‌لحاظ كنترل سيلاب و جلوگيري از تبعات خشكسالي و پشتيباني از كشاورزان خدوم و زحمتكش استان و نيز محروميت‌زدايي، اشتغال‌زايي، خودكفايي، توليد انرژي، مصرف بهينه آب و تسريع در استفاده بهينه از پتانسيل آب و خاك استان موثر باشد. معاون برنامه‌ريزي سازمان آب و برق خوزستان، با اشاره به اهميت و نقش سازمان آب و برق خوزستان در رويه اقتصادي و عمراني کشور افزود: سازمان آب و برق خوزستان به‌عنوان عظيمترين سازمان اقتصادي كشور و بزرگترين شركت وزارت نيرو در حوزه آب و برق منطقه‌اي، با توليد انرژي برق آبي در حد 95 درصد كشور، مديريت حدود يک سوم آب كشور را برعهده دارد و با 51 سال تجربه عمران و آباداني در حال خدمتگزاري به مردم استان و كشور است. ذيحجه‌زاده تصريح کرد: در حال حاضر بزرگترين طرحهاي كشور از نظر احداث سد و نيروگاه، توسعه شبكه‌هاي آبياري و زهكشي به وسعت يك ميليون هكتار اعم از مطالعه، اجرا و بهره‌برداري و اجراي پروژه‌هاي عظيم آبرساني به 33شهر و روستاهاي مسير (آب شرب) براي جمعيتي بالغ بر 7 ميليون نفر در اين سازمان مديريت مي‌شود. وي اظهار اميدواري كرد: با توجه به مطمئن بودن اين سرمايه‌گذاري استقبال مناسبي صورت گيرد و وجوه حاصله بتواند در رشد و شكوفايي كشور تأثير بسزايي داشته باشد. معاون برنامه‌ريزي سازمان آب و برق خوزستان همچنين افزود: اوراق مشارکت منتشره در سال گذشته اين سازمان نيز مشمول شرايط جديد و نرخ سود علي الحساب 20 درصد شده است.


 ايران زمين 

 شهرداري رباط کريم به استقبال بهار رفت

رباط کريم - خبرنگار آفرينش

اولين جلسه ستاد استقبال از بهار شهرداري رباط کريم در محل سالن جلسات معاونت خدمات شهري اين شهر با حضور اعضاء برگزار گرديد. به گزارش خبرنگار ما، رضا صفائي مدير روابط عمومي شهرداري و شوراي اسلامي شهر رباط کريم گفت: در اين ستاد تمهيداتي انديشيده شده است که در آستانه ورود به سال جديد چهره شهر به زيبائيهاي بصري آراسته و نيز اطلاع‌رساني به مسافرين و انواع خدمات‌رساني در تعطيلات نوروز به همشهريان ارائه گردد. صفائي در ادامه افزود: طرح جهادي پاکسازي محله به محله نيز تا شروع سال جديد در همه مناطق شهر اجرا خواهد شد و نظارت بر نحوه عرضه کانکسهاي ميوه و تره بار و همچنين ساماندهي دستفروشها نيز از جمله بندهاي مصوب در جلسه ستاد استقبال از بهار بود. مدير روابط عمومي شهرداري رباط کريم تصريح کرد: بروشورهائي جهت راهنمائي مسافران نوروزي و همچنين شناسائي مکانهاي ديدني و تاريخي شهر طراحي نموده‌ايم که در محلهاي مشخص شده توزيع خواهد شد. وي اظهار داشت: در حوزه عمران نيز مرمت و روکش آسفالت و لکه‌گيري خيابانهاي اصلي و فرعي و عدم صدور حفاري را در اين ايام خواهيم داشت. گفتني است در حوزه ترافيک شهري نيز ساماندهي تابلوهاي ترافيکي، اصلاح چراغهاي ترافيکي و اخذ معاينه فني خودروها ازجمله موارد قابل انجام در ايام نوروز خواهد بود. صفائي در پايان ضمن آرزوي سالي پر بار براي شهروندان محترم رباط کريم از آنان خواست تا درخصوص امدادهاي شهري با تلفن 137 و نيز هنگام وقوع حوادث و حريق با تلفن 125 تماس بگيرند.

درخشش دانش آموزان مدرسه نمونه دولتي الغدير در بين دانش آموزان شهرستانهاي استان تهران

پاكدشت - مجيد انوري

به‌دنبال افتخارات پياپي آموزشي و پرورشي در شهرستان پاکدشت، اين بار دانش آموزان دبيرستان دخترانه نمونه‌دولتي الغدير با افتخار آفريني در بين ساير دانش‌آموزان مناطق استان تهران، نام پاکدشت را پرآوازه نمودند .در پي برگزاري آزمون پيشرفت تحصيلي در مناطق آموزشي استان تهران و اعلام نتيجه رتبه‌بندي مدارس نمونه دولتي و شبانه‌روزي، دانش‌آموزان دبيرستان دخترانه نمونه دولتي الغدير در پايه‌هاي دوم تجربي، دوم رياضي و سوم تجربي رتبه اول را در بين ساير دانش‌آموزان شهرستانهاي استان تهران به خود اختصاص دادند .غلامعلي خاني معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت ضمن عرض تبريک به دانش‌آموزان پايه‌هاي دوم و سوم تجربي و دوم رياضي و همچنين اولياء گرامي آنان عنوان نمود : به منظور کاهش افت تحصيلي دانش‌آموزان در دوره متوسطه که يکي از برنامه‌هاي اصلي نظام آموزشي مي‌باشد شوراي عالي آموزش و پرورش بر اجراي آزمون پيشرفت تحصيلي و سنجش آغازين در جهت ايجاد ارتباط منطقي بين آموخته‌هاي قبلي و مرور و يادآوري مجدد آنها، همه‌ساله با هدف سنجش و ارزيابي توانايي تحصيلي دانش‌آموزان تاکيد مي‌نمايد و در نهايت نتيجه آزمون به عمل آمده مبناي مطالعه و سنجش ميزان توانايي علمي و آمادگي قبلي دانش‌آموزان قرار گرفته به گونه‌اي که دبيران و مديران واحدهاي آموزشي با آگاهي از وضعيت علمي دانش‌آموزان خود نسبت به اجراي کلاس‌هاي تقويتي با موضوعات درسي موردنياز دانش‌آموزان برنامه‌ريزي مي‌نمايند.

همچنين به منظور تسري کيفيت بخشي به امر آموزش و به منظور تعميق سطح يادگيري و تجزيه و تحليل نتايج جهت استفاده در برنامه‌ريزي‌هاي آتي براي کاهش افت تحصيلي و همچنين آگاهي از توانائيها و ايجاد آمادگي لازم براي جريان مناسب‌تر فرآيند ياددهي- يادگيري و جبران عقب‌ماندگي‌ها، نارسائي‌ها و کاستي‌ها در تمامي پايه‌هاي تحصيلي متوسطه اجراء مي‌گردد که خوشبختانه طبق اعلام نتيجه اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران، امسال نتيجه بي‌سابقه‌اي توسط دانش‌‎آموزان الغدير به‌دست آمد که براي ما بسيار ارزنده بوده و نويدبخش احراز موفقيتهاي بيشتر و بالاتر مي‌باشد .خاني همچنين افزود : در خاتمه با اغتنام فرصت ضمن تقدير و تشکر از سرکار خانم اعتقادي مدير اين آموزشگاه و ساير همکاران و دبيرانشان اميدوار هستيم در مراحل بعدي موفقيت هاي چشمگيرتري از اين بزرگواران شاهد باشيم.

طرح استعداديابي ورزشي مدارس بخش مرکزي تهران آغاز شد

پرديس – خبرنگار آفرينش

طرح استعداديابي مدارس بخش مرکزي تهران با حضور 140 نفر از دانش‌آموزان مقطع ابتدايي و راهنمايي پرديس آغاز شد. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي اداره ورزش و جوانان بخش مرکزي تهران همت مسئول استعداديابي منطقه با حضور 140 نفر از دانش‌آموزان مقطع ابتدايي و راهنمايي پرديس در سالن والفجراين شهر آغاز شد. رئيس اداره ورزش و جوانان بخش مرکزي تهران در مورد آغاز به کار در اين طرح ابتدا در پرديس و طي برنامه‌هاي آتي مسابقات ورزشي در سطح
آموزشگاه هاي بخش مرکزي تهران گفت: قصد داريم با اجراي اين طرح در مرحله اوليه در مدارس دخترانه شهر پرديس و سپس در بومهن، استعدادهاي ورزشي را در رشته شنا، دوو ميداني، آمادگي جسماني، پرش، رزمي و ديگر رشته‌هاي ورزشي شناسايي کنيم. عليرضا پرويزي ادامه داد: همچنين قصد داريم نسبت به پيشرفت اين دانش‌آموزان در قالب تيمهاي حرفه‌اي اقدام کنيم. وي اضافه کرد: همچنين از برنامه‌هاي آتي، مسابقات ورزشي در سطح آموزشگاههاي بخش مرکزي است که اين امر با همکاري آموزش و پرورش محقق مي شود. رئيس اداره آموزش و پرورش افزود: استقبال از اين برنامه در حد بسيار مطلوبي بوده و حقيقتاً استعدادهاي درخور توجهي در منطقه موجود هستند که به حول و قوه الهي درصدد شناسايي آنها هستيم. پرويزي تصريح کرد: سليمان‌پور رئيس آموزش و پرورش بخش مرکزي تهران در انجام و موفقيت اين طرح نقش مهم واساسي ايفا مي‌کند. وي گفت: معلمان ورزش بايد توجه داشته باشند که تمام مسابقات ورزشي آموزشگاههاي سطح بخش مرکزي تهران بايد طبق قوانيني که از سوي اداره ورزش و جوانان استان تهران ابلاغ مي‌شود، انجام گيرد.

تعرفه تلفن ثابت افزايش يافته است

همدان – شهنازمحمدي

به گزارش روابط عمومي شرکت مخابرات استان همدان، براي تامين بخشي از هزينه‌هاي تمام شده و با توجه به عدم تغيير درتعرفه مخابراتي درکشور در طي 8سال گذشته با استناد به مجوزهايي ابلاغي ازتاريخ 1/12/90تعرفه تلفن ثابت به ميزان 33/6ريال به ازاء هر پالس افزايش يافته است. 

نامزدهاي انتخابات منشور اخلاقي امضاء کردند

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

نامزدهاي انتخابات مجلس نهم در حوزه انتخابيه ساوجبلاغ به حفظ سلامت فضاي انتخابات و رعايت اخلاق انتخاباتي اهتمام ورزند. فرماندارساوجبلاغ درنشست مشترک نامزدهاي انتخابات مجلس نهم، اعضاي شوراي تامين و هياتهاي اجرايي، نظارت و بازرسي اين شهرستان با بيان اين مطلب گفت: پرهيز از بداخلاقيهاي انتخاباتي، وعده‌هاي غيرعملي مواردي‌ست که بايد موردتوجه داوطلبان باشد. علي حدادي افزود: کنترل احساسات هواداران، پرهيز از شايعه‌پراکني و مديون شدن به صاحبان قدرت و ثروت و تقويت نشاط ملي و اميد ديگر مواردي است که بايد در دستورکار فعاليتهاي تبليغاتي نامزدها قرار گيرد. وي گفت: مهلت قانوني تبليغات داوطلبان نمايندگي مجلس نهم آغازشده وتا24ساعت پيش از برگزاري انتخابات ادامه دارد. حدادي افزود:250صندوق براي اخذ آراء مردم شهرستانهاي ساوجبلاغ، نظرآبادو طالقان درنظرگرفته شده است که تعداد47صندوق ازاين تعداد سياراست. 

كاهش شش درصدي ميزان تردد در محورهاي مواصلاتي استان خراسان رضوي

مشهد - معصومه چناراني

مسئول مركز مديريت راههاي اداره كل حمل و نقل و پايانه‌هاي خراسان رضوي از کاهش 6 درصدي ميزان تردد در بهمن ماه نسبت به ماه قبل خبر داد. محمود آبادي با اعلام اين خبر افزود: بنا به اطلاعات دريافتي از 25 دستگاه تردد شمار آنلاين اداره كل حمل و نقل و پايانه‌هاي خراسان رضوي كه در باندهاي رفت و برگشت محورهاي مواصلاتي استان نصب شده‌اند، تعداد 3 ميليون و 865 هزار و 397 وسيله در بهمن‌ماه سال جاري در اين محورها تردد داشته‌اند. وي با بيان مطلب فوق افزود: اين ميزان کاهش با توجه به افزايش برودت هوا و وضعيت جوي روندي طبيعي به شمار مي‌رود. وي در پايان اظهار داشت : روزهاي هجدهم و بيست و هفتم بهمن بالاترين آمار تردد را داشته‌اند كه اين افزايش بدليل همزماني با ايام مذهبي و تعطيلات خاص اين ايام بوجود آمده است.


 خبر 

 از سوي سازمان مديريت صنعتي؛

شركت پالايش نفت اصفهان دومين شرکت برتر و پيشرو كشور معرفي شد

اصفهان – خبرنگار آفرينش

در چهاردهمين دوره رتبه‌بندي صد شرکت برتر ايران، طبق نتايج رتبه بندي سال 1390 شركت پالايش نفت اصفهان در ميان 400 شركت بزرگ كشور، دومين شرکت برتر و پيشرو كشور معرفي شد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان در همايش معرفي صد شرکت برتر ايران (IMI-100)که با حضور وزير صنايع و معادن، وزير ارتباطات و فناوري، نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و جمعي از مديران صنعتي در مرکز همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما برگزار شد، از شركت پالايش نفت اصفهان تقدير شد. در رتبه‌بندي شرکت‌هاي برتر ايران که با هدف ايجاد فضاي شفاف و مقايسه‌اي براي کسب‌و‌کار، ارائه اثرگذاري بنگاه‌هاي اقتصادي درروند فعاليت‌هاي کشور، ايجاد رقابت بين بنگاه‌ها و شرکت‌ها ودر نهايت تحليل روند اقتصادي برگزار مي شود، شركت پالايش نفت اصفهان در گروه توليد فرآورده‌هاي نفتي نيز توانست رتبه اول را به خود اختصاص دهد.

وضعيت نيروهاي شرکتي 18دستگاه اجرايي هرمزگان مشخص شد

بندرعباس - خبرنگارآفرينش

معاون توسعه مديريت و منابع انساني استانداري هرمزگان با بيان اين‌که تبديل وضعيت نيروهاي شرکتي از مصوبات اخير رياست جمهوري است گفت: بيشتر مراجعين مردمي درخصوص پيگيري موارد استخدامي بوده که در همين راستا پيگير وضعيت تمامي دستگاهها هستيم. ساسان مبيني دهکردي اظهار داشت: دستگاههاي اجرايي که مشمول بخشنامه‌هاي دولتي مي‌شوند مي‌بايست هرچه سريعتر نسبت به تبديل وضعيت نيروهاي شرکتي خود اقدام نمايندکه در اين راستا تاکنون تبديل وضعيت نيروهاي شرکتي 18دستگاه اجرايي در استان هرمزگان به اتمام رسيده ومابقي نيز درحال مکاتبه با سازمان مرکزي مي‌باشند. وي تاکيد کرد: اين مصوبه لازم الاجرا بوده وتمامي دستگاههاي مشمول که آن را اجرا نکرده‌اند بايد پاسخگو باشند.

آخرين وضعيت پروژه‌هاي مصوب سفر اول هيات دولت به کردستان در حوزه راه و ترابري

سنندج – خبرنگار آفرينش

مديرکل راه و ترابري استان کردستان به تشريح آخرين وضعيت پروژه‌هاي مصوب سفر اول هيات دولت به استان کردستان پرداخت.

به گزارش روابط عمومي اداره کل راه و ترابري استان کردستان، مهندس عطاءا... قادري بيان کرد: توسعه راهها زيربناي توسعه اقتصادي اجتماعي و فرهنگي جامعه است بر همين اساس بعد از انقلاب توسعه راههاي زميني، هوايي و دريايي از برنامه‌هاي راهبردي سياست گذاري هاي کلان نظام بوده است. قادري پروژه‌هاي مصوب سفر اول و دوم هيات دولت و روند اجرايي اين طرحها موثر در توسعه شريان راه‌هاي ارتباطي و محورهاي مواصلاتي را تشريح کرد و گفت: در سفر اول 18 مصوبه در حوزه راه و ترابري تصويب شده که بررسيها نشان مي‌دهد بيش از 80 درصد از اين مصوبات اجرايي شده است. وي انجام مطالعه و بهسازي محور بانه – سردشت، قروه – بيجار، کامياران – مريوان و بانه – مريوان را از جمله پروژه‌هاي مصوب سفر اول ذکر کرد و گفت: صددرصد فرايند مطالعه اين طرح ها انجام شده و بهسازي آن در دست اجرا است. قادري احداث راه اصلي سنندج – مريوان، پيش‌بيني اعتبار موردنياز جهت اتمام پروژه محور سنندج – همدان و پيش بيني اعتبار مورد نياز جهت اتمام بزرگراه باند دوم کرمانشاه – مياندوآب تا پايان برنامه چهارم را از ديگر مصوبات سفر اول ذکر کرد. قادري اضافه کرد: متاسفانه اين طرحها مطابق برنامه زمان‌بندي که همان برنامه چهارم توسعه بود به دليل حجم بالاي کار و عدم تخصيص به‌موقع اعتبارات محقق نشد که هم‌اکنون عمليات اجرايي اين سه پروژه ادامه دارد. قادري در ادامه با اشاره به عدم انجام مطالعه بهسازي محور دهگلان – حسين آباد گفت: با تلاش و اصرار راه و ترابري براي انجام اين طرح ماده 215 که شامل توجيهات فني، اقتصادي، زيست‌محيطي و پدافند غيرعامل طرح مصوب شده و به تاييد حوزه معاونت راهبردي و نظارت رياست جمهوري رسيده است که اميدواريم با تاييد و تصويب ماده 215 سال آينده اعتبار موردنياز اجرايي اين مصوبه دولت اختصاص يابد. مديرکل راه و ترابري کردستان از اجراي صددرصد مصوبه دولت در خصوص ارتقاي فرودگاه سنندج به مرز رسمي هوايي و تجهيز هواشناسي فرودگاههاي استان خبر داد. وي درخصوص پروژه فرودگاه سقز گفت: در مصوبه دولت به صراحت تنها به پيش‌بيني اعتبار لازم براي اجراي فرودگاه سقز اشاره شده است که اين مهم نيز از نظر ما اجرايي شده است.

فرماندار قدس:

ناظران انتخابات با هوشياري كامل مراحل راي‌گيري را رصد مي‌كنند

قدس – اصغري

فرماندار قدس گفت: بازرسان و افراد ناظر با هوشياري كامل اجراي انتخابات و مراحل راي‌گيري را رصد مي‌كنند. 'علي جهانبخشي' در همايش بزرگ هيئتهاي اجرايي، بازرسي و نظارت بر انتخابات در مصلي شهر قدس افزود: كساني كه براي صيانت از آرا مردم انتخاب شده‌اند افرادي با شهرت، با شخصيت، امانتدار، متدين و هوشيار هستند كه بيشتر مردم شناخت كافي از درستي عمل آنها دارند. وي بيان داشت: فرآيند راي گيري از ابتدا تا اعلام نتايج دست خود مردم است و در جمهوري اسلامي ايران معناي تقلب در انتخابات بحثي مضحك و غيرمعقول به نظر مي‌رسد. وي ادامه داد:‌ افرادي دل در گرو دشمن دارند و مي‌خواهند با برنامه‌هاي گسترده اخلال در فرآيند راي‌گيري ايجاد كنند، اما ملت ايران با بينش قبلي كاملا از ترفندهاي اين افراد آگاه هستند و توجهي به فريادهاي آنها نخواهند داشت. فرماندار قدس با تاكيد بر نظارت كامل بر اجراي انتخابات از سوي ناظران، افزود: افراد انتخاب شده به روند اجرا، بازرسي و نظارت، هيچ حقي در رابطه با ترغيب راي‌دهندگان به فرد خاصي را ندارند و رفتارهاي آنها كاملا تحت كنترل است. جهانبخشي گفت:‌ هر نامزد مي‌تواند نماينده‌اي از خود براي نظارت بر فرآيند راي‌گيري و شمارش معرفي كند و اين افراد نيز فقط وظيفه نظارت را بر عهده دارند. وي خاطرنشان كرد: 12 اسفند با انسجامي مطلق نمايشي برگزار خواهيم كرد كه ازلحاظ تاريخ سياسي براي هميشه ماندگار باشد. فرماندار قدس قبول مسئوليت و حضور به‌موقع هيئتها در ايام راي‌گيري را يكي از ضروريات عنوان كرد و اظهار داشت: تمام افراد بايد روز راي گيري در ساعات و شعبه‌هاي تعيين شده حضور داشته باشند در غير اين صورت قبل از آن بايد به فرمانداري اطلاع دهند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي