جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/01/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4130

معاون عمراني سازمان سما در واحد علي آباد کتول :
دانشگاه آزاد اسلامي ، موفق ترين تجربه نظام آموزش عالي محسوب مي شود

جليل دارا مدير فرهنگي وزارت علوم:
دانشگاهيان پيشقراولان توليد ملي در ايجاد طرح و ابتكار نو هستند


مراسم بزرگداشت روز ارتش در واحد رودهن برگزار شد

به ميزباني واحد زنجان ؛
اولين همايش منطقه اي بهداشت رواني زنان برگزارشد


خبر


تازه‌هاي نشر


 معاون عمراني سازمان سما در واحد علي آباد کتول :
 دانشگاه آزاد اسلامي ، موفق ترين تجربه نظام آموزش عالي محسوب مي شود  

 
معاون عمراني سازمان سما دانشگاه آزاد اسلامي گفت : دانشگاه آزاد اسلامي ، موفق ترين تجربه نظام آموزش عالي محسوب مي شود. به گزارش آنا ، مهندس ابوالقاسم ابطحي ، معاون عمراني سازمان سما در بازديد از پروژه ساخت مجتمع آموزشي سما در واحد علي آباد کتول با اشاره به نقش دانشگاهها و موسسات آموزش عالي در توليد علم و فناوري در کشور ، از دانشگاه آزاد اسلامي بعنوان تحولي شگرف در اين عرصه ياد کرد که با پيشرفت و توسعه متوازن فعاليت هاي آموزشي ، پژوهشي و فرهنگي در کشور به موفقيت هاي چشمگيري دست پيدا نموده است. ابطحي با بيان اين مطلب که توسعه و پيشرفت جوامع در گرو تربيت و رشد انسانها در مدارس و دانشگاههاست ، از مراکز آموزشي سما بعنوان نمونه بارزي از نتيجه اتکاء بر مشارکت مردم در تعليم و تربيت ياد کرد و افزود : توسعه مدارس و مراکز آموزشي سما در سالها اخير نويد بخش کمک به اصلاح ساختار هرم نيروي انساني جامعه و توانمند کردن جوانان کشور براي حضور موثر در فعاليت هاي توليدي است .معاون عمراني سما در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به بازديد از پروژه ساخت مجتمع آموزشي 7600 متر مربعي سما علي آباد کتول گفت : خوشبختانه يکي از بزرگترين مراکز آموزشي سما در شمال کشور در اين شهرستان در حال ساخت است که با توجه به پيشرفت فيزيکي 60 درصدي آن ، اميدواريم تا شش ماه ديگر از اين مجتمع آموزشي بهره برداري گردد. وي در پايان گفت: بنده تا به امروز بيش از نود درصد واحدهاي دانشگاهي و مراکز آموزشي سما در کشور را بازديد نموده ام ، که به جرات مي توان گفت تناسب منحصر به فرد بين فضاي آموزشي و امکانات و تجهيزات موجود در اين واحد دانشگاهي نشان از عزم و اراده و توان مسئولان در راستاي تقويت و حمايت از سرمايه هاي علمي و فرهنگي است .


 جليل دارا مدير فرهنگي وزارت علوم:
 دانشگاهيان پيشقراولان توليد ملي در ايجاد طرح و ابتكار نو هستند 

 
مدير كل اداره امور فرهنگي وزارت علوم توليد ملي به عنوان يك شاخص اصلي براي پيشرفت كشور را عجين شده با پيشرفت علمي كشور دانست و گفت: در واقع با شعار امسال که مقام معظم رهبري مزين كرده‌اند به حمايت از توليد ملي كار و سرمايه ايراني، وظايف دانشگاه ها را دو چندان مي‌كند چرا كه پيشقراولان توليد ملي از جهت ايجاد طرح و ابتكار، دانشگاهيان هستند.

جليل دارا در گفت و گو با ايسنا، با بيان اينكه توليد ملي فرآيندي است مبتني بر توليد علم،گفت: زماني توليد ملي به معناي بومي يعني توليدي كه مختص يك كشور باشد و با ويژگي‌ها و شاخص‌هاي ملت همخواني داشته باشد، صورت مي‌گيرد كه توليد علم بومي داشته باشيم.وي با بيان اينكه در واقع مبناي هر توليد ملي يك توليد علمي بومي است، افزود: طبيعي است كه ما با علم بومي و توليد علم بومي به توليد ملي خواهيم رسيد و نكته اين است كه خاستگاه اين توليد علم دانشگاه است.

دارا با بيان اينكه رسالت اصلي دانشگاه هم همان توليد علم نافع است كه مقدمه توليد ملي خواهد بود، تصريح كرد: اگر معتقد باشيم براي هر پيشرفت نياز است تا ايده، طرح و يك فرآيندي لحاظ شود، دانشگاه محل ايده سازي است، محلي براي طراحي طرح‌هاي نو و مبتكرانه.وي با بيان اينكه جداي از اين كه پيشرفت‌هاي عمده اقتصادي مبتني بر توليد ملي بر آمده از پيشرفت‌هاي علمي است، افزود: مي توان به راههاي مختلف بر بحث حمايت از سرمايه ايراني را تاكيد كرد.

دارا با بيان اينكه به اعتقاد ما عنوان سرمايه ايراني علاوه بر سرمايه اقتصادي، سرمايه انساني را نيز شامل مي‌شود، اظهار كرد: در كشوري چون ايران كه قشر جوان آن، قشر نخبه دانشگاهي است، سرمايه انساني آن نيز سرمايه عظيمي است كه حمايت و تقويت سرمايه انساني بر عهده دانشگاه‌هاست چرا كه يكي از جنبه‌هاي دستيابي به توليد ملي تربيت نيروي ماهر و نخبه است.مدير كل اداره امور فرهنگي وزارت علوم خاطرنشان كرد: عمدتاً اين دانشگاه است كه با تربيت نيروي كارآمد و نخبه، كادر سازي نيروي انساني براي پيشرفت و تحول همه جانبه را در كشور به عهده دارد.وي با بيان اينكه حمايت از توليد ملي و كار و سرمايه ايراني قبل از هر چيز نياز به فرهنگ سازي دارد، افزود: همين موضوع دانشگاه‌ها را نيز نشانه مي گيرد.دارا در خاتمه گفت: وجود 4 ميليون دانشجو به عنوان افرادي نخبه و دانشگاهي در سطح جامعه، قطعاً در فرهنگ سازي و تحقق شعار امسال مي تواند نقش مؤثري داشته باشد.


 مراسم بزرگداشت روز ارتش در واحد رودهن برگزار شد 

 رودهن: خبرنگار آفرينش_ايرج صادقعلي

امام خميني (ره) 29 فروردين را روز ارتش جمهوري اسلامي ايران و بزرگداشت حماسه آفريني‌هاي دلاورمردان نيروي زميني ارتش نام نهاد.به گزارش خبرنگار آفرينش، دکتر حيدري رئيس دانشگاه آزاد واحد رودهن گفت: همزمان با به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي، ارتش رژيم شاهنشاهي که پيکره ي اصلي آن را جوانان برومند خانواده هاي مسلمان و بيشتر مستضعف ايراني تشکيل مي داد، به نداي آسماني رهبر انقلاب لبيک گفت و در نتيجه، در براندازي نهايي رژيم ستمشاهي، با ملت ايران هم صدا شد.

وي افزود: ارتش با دشمنان داخلي و خارجي انقلاب به ستيز برخاست و به عنوان نخستين بازوي توانمند نظامي انقلاب در جهت تحقق اهداف جمهوري اسلامي ايران، تلاش هاي خستگي ناپذير و مستمري را با فداکاري و ايثار در ابعاد گوناگون آغاز کرد.دکتر حيدري در ادامه گفت: سيره ي عملي پيامبر اکرم و پيشوايان بزرگ اسلام نشان مي دهد که آنان براي مقابله با دشمن از هيچ فرصتي غفلت نمي کردند. آنان در تهيه سلاح و لشگر، تقويت روحيه سربازان، گزينش محل اردوگاه و انتخاب زمان مناسب براي حمله به دشمن و به کار بستن شگردهاي جنگي ، هيچ مطلب کوچک و بزرگي را از نظر دور نمي داشتند .بنابراين ، مسلماننان براي رويارويي با دشمن تا دندان مسلح، بايد آماده و از پيشرفته ترين سلاح هاي هر زمان، بهره‌گيري کنند و از قدرت هاي اقتصادي ، فرهنگي و سياسي نيز که نقش بسيار موثري در پيروزي بر دشمن دارد، نبايد چشم پوشيد و از اين راه ، به تقويت روحيه و ايمان سربازان پرداخت.وي افزود: تفرقه ، پراکندگي و اختلاف نظر در ميان افراد سپاه ، خطر بسيار بزرگي است و از اقتدار و عظمت سپاه مي کاهد و آن را به فروپاشي و شکست مي کشاند .از اين رو ، سازماندهي ، آرايش نيروها و اطاعت از فرماندهي ، بسيار ضروري است .دکتر حيدري در پايان افزود: پيامبر اکرم (ص)، همواره سپاه اسلام را در مقابل دشمن آماده مي ساخت، ولي در جنگ احد ، با وجود سازماندهي و جابه جايي صحيح لشگريان ، به علت نافرماني آنان از دستورهاي پيامبر ، نظم لشگر از هم پاشيد و آن را با شکست روبه رو ساخت.


 به ميزباني واحد زنجان ؛
 اولين همايش منطقه اي بهداشت رواني زنان برگزارشد  

 اولين همايش منطقه اي « بهداشت رواني زنان » با حضور اساتيد و متخصصان دانشگاهي با هدف بررسي آخرين يافته ها و دستاوردها در حوزه روانشناسي زنان، بررسي آسيب هاي رواني – اجتماعي در ارتباط با زنان ايراني ، بررسي وضعيت بهداشت رواني زنان ايراني و عوامل موثر بر آن و تدوين استراتژي هاي پيشگيري از اختلالات رواني در بين زنان به ميزباني دانشکده علوم تربيتي دانشگاه آزاد اسلامي واحد زنجان در محل سال اجتماعات علامه طبا طبايي دانشگاه آزاد اسلامي زنجان به مدت يک روز برگزار شد که صاحب نظران علمي ودانشگاهي و حوزوي به طرح نظرات و يافته هاي علمي خويش پرداختند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي زنجان :هويت بخشي ملي ، نياز امروز علوم انساني است

به گزارش روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي زنجان ، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان اولين سخنران اين همايش به طرح مساله هويت و ماهيت در علوم انساني اشاره کرد و گفت : تفاوت معناداري همواره بين علوم طبيعي و علوم انساني وجود داشته دارد . حوزه علوم انساني در ميان علوم مختلفي مانند رياضيات و طبيعي از پيچيدگي و ظرافت هاي خاصي برخوردار است و در اين حوزه به دليل همين گستردگي ها نيازمند هويت بخشي ملي با استفاده از نياز ها و باورهاي دروني جامعه و ضرورت هاي اعتقادي و ديني و تربيتي هستيم .وي به مقوله نياز در حوزه انساني و فني را ياد آور شد و گفت : نياز ها در جامعه متنوع و متکثر است . جامعه براي پيشرفت تنها به برآورده کردن نيازهاي فيزيکي نياز ندارد ، بلکه پرداختن به نيازهاي اجتماعي و انساني از موضوعات مهمي است که به آنها بايد پرداخته شود. وي اظهار داشت : توجه به نيازهاي اساسي در حوزه اجتماعي و انساني به تخصص و مطالعه و به روز کردن اين علوم و خودي کردن و هويت دادن به آنها نياز دارد .

رئيس دانشکده علوم تربيتي :خانواده مطلوب به آرامش رواني نياز دارد

رئيس دانشکده علوم تربيتي دانشگاه آزاد اسلامي زنجان گفت : آسيب هايي کانون هاي خانواده در جامعه ما را تهديد مي کند که لازم است به موضوع آرامش رواني در جامعه توجه شود .دکتر مهدي قديمي با اشاره به مسئوليت هاي زنان در خانواده و مشغله بسياري از زنان در خارج از خانه گفت : برخي و بلکه بسياري از زنان در جامعه ما علاوه بر مسئوليت هاي متعددي که در منزل بر عهده دارند برخي از آنها و بلکه بسياري از زنان در خارج از خانه نيز مشغول به کار هستند و بي توجهي به مسائل زنان مي تواند آسيب هاي جدي به اين بخش از جامعه وارد نمايد .

دبير اجرايي همايش :صاحب نظران 19 مقاله در 7 محور ارائه دادند

دکتر کمالي معاون دانشکده علوم تربيتي دانشگاه آزاد اسلامي زنجان و دبير اجرايي همايش « بهداشت رواني زنان » با اشاره به برگزاري اولين همايش در منطقه 2 جهت بررسي بهداشت رواني زنان گفت : اين همايش با حمايت و مساعدت‌هاي بي‌دريغ دکتر پرتوي رياست محترم دانشگاه آزاد اسلامي زنجان ، جناب آقاي دکتر رهنما معاونت محترم پژوهشي و دکتر قديمي رياست محترم دانشکده علوم تربيتي و مشارکت برخي سازمانها و نهادها دولتي استان زنجان برگزار شده است.

آقاي دکتر ادريسي رياست اين همايش و آقاي دکتر حجازي دبير علمي اين همايش را عهده دار بودند. معاون دانشکده علوم تربيتي دانشگاه آزاد اسلامي زنجان در تشريح اهداف برگزاري همايش اضافه کرد : اولين همايش منطقه اي بهداشت رواني زنان با هدف بررسي آخرين يافته ها و دستاوردها در حوزه روانشناسي زنان ، بررسي آسيب هاي رواني – اجتماعي در ارتباط با زنان ايراني ، بررسي وضعيت بهداشت رواني زنان ايراني و عوامل موثر بر آن و تدوين استراتژي هاي پيشگيري از اختلالات رواني در بين زنان برگزار شد که صاحب نظران علمي ودانشگاهي و حوزوي به طرح نظرات و يافته هاي علمي خويش پرداختند.


 خبر 

 دلايل قطع دسترسي برخي دانشگاهها به يک پايگاه علمي بين المللي

معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با اشاره به امضاي 10 هزار نفري محققان دنيا براي تحريم پايگاه الزوير به دليل محدود کردن دسترسي محققان به منابع علمي گفت: نامه هايي از اين پايگاه در زمينه دلايل محدوديت برخي دانشگاههاي ايران به منابع ارسال شد.

دکتر محمد مهدي نژاد در گفتگو با مهر، با اشاره اعتراض 10 هزار نفر از محققان در اقدام پايگاه استنادي الزوير (Elsevier)، افزود: اين اعتراضات به دليل اخذ حق اشتراکي است که از سوي پايگاه الزوير از سوي اعضا گرفته مي‌شود. معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، اظهار داشت: بر اين اساس طوماري بر عليه اين اقدام غير اخلاق علمي شکل گرفته است. وي دسترسي آزاد به دانش را يک اصل حقوق بشري توصيف کرد و ادامه داد: در دنيا دسترسي آزاد به عنوان يکي از اصول حقوق بشر شناخته شده است. مهدي‌نژاد اضافه کرد: در حالي که در دنيا دسترسي آزاد به منابع را به صورت يک امر عمومي درآورده اند، پايگاه الزوير حق دسترسي را محدود کرده است و فرهيختگان و محققان با اين اقدام مي خواهند اين اقدام پايگاه الزوير را محکوم کنند. وي با اشاره به محدود کردن ايران در دسترسي به منايع پايگاه الزوير، يادآور شد: نامه‌هايي از اين پايگاه استنادي به دست ما رسيد که در آن اعلام کرده بودند محدود کردن برخي دانشگاههاي ايران در دسترسي به منابع اطلاعاتي بر اساس فشارهايي که بر روي اين پايگاه بوده صورت گرفته است. معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم با تاکيد بر داشتن استقلال اين پايگاه ها در دسترسي اعضا به منابع علمي خاطر نشان کرد: اين پايگاه بايد به گونه اي استقلال داشته باشند که زير بار اين فشارها نروند و به گونه اي عمل کنند که با بهانه هاي واهي و تنها بر اساس يک ادعا حق دسترسي اعضا را محدود نکنند.

ديدار امام جمعه، شهردار و رئيس شوراي اسلامي شهر طالخونچه با هيات رئيسه واحد مبارکه

اصفهان – خبرنگار آفرينش

حجه الاسلام شهيدي امام جمعه، حجه الاسلام الهي رييس شوراي اسلامي و احمدي شهردار طالخونچه باهيات رييسه دانشگاه آزاداسلامي واحدمبارکه ديدارنمودند.اين ديدار که جهت هماهنگي لازم براي برگزاري بزرگداشت صاحب بن عباد از نام آوران حوزه علميه اصفهان که قراراست به ميزباني واحدمبارکه درزادگاه ايشان(طالخونچه)برگزارگردد،انجام گرفت.دراين ديدار ضمن خيرمقدم توسط حجه الاسلام حاج آقا غلامي رييس دفترفرهنگ اسلامي وامام جمعه شهرديزيچه و دکترعليان رييس واحد مطالبي رادرخصوص تجليل علمايي که صاحب کرسي استادي هستند،بيان داشت وافزود : برخي واحدهاي دانشگاه هاي آزاداسلامي منطقه 4 باهمکاري اداره کل ارشاد استان اصفهان تصميم به تجليل از نام آوران حوزه عليمه اصفهان شده اند که درمرحله اول سمينارهاي علمي جهت معرفي 14 نفرازعلما صاحب کرسي تدريس آن حوزه قبل از دوره صفويه برگزار خواهندنمودکه مقررشددانشگاه آزاداسلامي واحدمبارکه همايش بزرگداشت صاحب بن عباد را برگزارنمايد.

سپس حاج آقا الهي رييس شوراي اسلامي طالخونچه بيان داشت: شخصيت ايشان قبل از اين که سياسي باشد فرهنگي،ولايي ودين باور بوده است.بااين توجه به شخصيت علمي،ديني ايشان بايد اين همايش درابعاد مختلف درخور شخصيت اودريک مکان مقدس انجام گيرد.در ادامه اين ديدار حجه الاسلام شهيدي امام جمعه شهرطالخونچه افزود : اين همايش بايد با جلوه مذهبي صورت گيرد والگوسازي وشخصيت پردازي با جلوه مذهبي در شهرباشد . در پايان احمدي شهردار طالخونچه درخصوص برگزاري چنين همايشي توسط دانشگاه را تقدير نمود ودرخصوص برگزاري آن کمال همکاري را اعلام کردودرپايان کميته اي تلفيق از مسوولين شهر طالخونچه و دانشگاه تشکيل تاهماهنگي لازم درخصوص هرچه بهتر برگزاري چنين همايش بزرگي ، انجام گردد.

65تا 70 درصد دانشجويان شاهد و ايثارگر در دانشگاه آزاد اسلامي تحصيل مي كنند

محسن سوري معاون امور مناطق شاهد و ايثارگران دانشگاه آزاد اسلامي كه در جمع دبيران ستادهاي شاهد و ايثارگران منطقه 3 دانشگاه آزاد اسلامي و در واحد ساري سخن مي گفت از راه اندازي ستاد هاي شاهد و ايثاگران در 267 واحد دانشگاهي خبر داد و گفت : از تيرماه 90 كه بخشنامه مربوط به راه اندازي ستادهاي اجرايي شاهد و ايثارگران به واحد هاي دانشگاه آزاد اسلامي سراسر كشور ابلاغ شده است تا كنون 267 واحد دانشگاهي ستاد را تشكيل داده اند.وي افزود بر اساس اعلام بنياد شهيد و امور ايثارگران 65 تا 70 درصد دانشجويان شاهد و ايثارگر در دانشگاه آزاد اسلامي تحصيل مي كنند.سوري تاكيد كرد : به منظور ساماندهي امور آموزشي و تحصيلي فرزندان شاهد و ايثارگر در دانشگاه آزاد اسلامي ، وب سايت اداره كل شاهد و امور ايثارگران از آبان 90 راه اندازي شده و بيش از 70 واحد دانشگاهي با عضويت در سايت آخرين اطلاعات و اخبار حوزه فعاليت خود را در سايت قرار داده اند و اميدواريم به زودي با عضويت ديگر واحدها جديدترين وضعيت تحصيلي و آموزشي فرزندان شاهد و ايثارگر در اختيار مسئولين جهت برنامه ريزي قرار گيرد .وي گفت : منطقه 3 دانشگاه آزاد اسلامي نيز در اين امر پيشگام بوده و از مجموعه 17 واحد و مركز آموزشي 8 واحد با عضويت در سايت ، اطلاعات لازم را ارائه نموده اند .قابل ذكر است در اين نشست دكتر نياز آذري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ساري ، دكتر صالحي دبير منطقه 3 دانشگاه آزاد اسلامي و دبيران ستادهاي اجرايي 17 واحد و مركز دانشگاه آزاد اسلامي مازندران حضور داشتند

دكتر نياز آذري رئيس واحد ساري : دانشجويان شاهد و ايثارگر نبايد دغدغه تحصيلي داشته باشند

دكتر كيومرث نيازآذري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ساري كه در جمع دبيران ستادهاي شاهد و ايثارگران منطقه 3 دانشگاه آزاد اسلامي سخن مي گفت ترويج فرهنگ شهادت و ايثار در دانشگاهها و مراكز آموزش عالي را مورد تاكيد قرار داد و گفت : ما مديون و مرهون شهدا و ايثارگران هستيم و پيگيري امور آموزشي و پرورشي فرزندان شاهد و ايثارگر افتخاري بزرگ براي ماست.وي گفت : شما دبيران ستادهاي اجرايي شاهد و ايثارگران واحدهاي دانشگاهي و همه ما وظيفه داريم زمينه را به گونه اي فراهم كنيم كه دانشجويان شاهد و ايثارگر دغدغه تحصيلي نداشته باشند . نيازآذري افزود : همه ما در قبال خون مطهر شهداء و ايثار و جانفشاني ايثارگران مديون هستيم و اميدوارم مسئولين دانشگاه ضمن ارتباط قوي و مستمر با دانشجويان شاهد و ايثارگر مشكلات آموزشي ، عاطفي و رواني آنان را شناسايي و با مشاوره منطقي و همدلي برطرف نمايند. وي ابراز اميدواري نمود فرزندان شاهد و ايثارگر اهتمام و جديت خود را در تحصيل علم و دانش داشته باشند و به عنوان گنجينه‌هاي ارزشمند ادامه دهنده راه پدرانشان باشند.

قهرماني تيم رباتيک واحد شهرقدس در مسابقات کشوري شاهين کاپ

تيم روباتيک هي يو تي از دانشگاه آزاد اسلامي واحد شهر قدس در مسابقات کشوري شاهين کاپ که در شاهين شهر اصفهان به ميزباني مجتمع دانشگاهي علوم و فناوري دريايي دانشگاه صنعتي مالک اشتر برگزار شدبه مقام قهرماني در رشته روبات هاي ميکرو موس دست يافت. اين مسابقات با حضور 130 تيم از دانشگاه هاي مختلف کشور در ليگهاي مختلف برگزار شد که تيم پارتيس 2 نيز با فاصله زماني بسيار زياد نسبت به تيم هي يو تي به مقام دوم اين رقابت ها در ليگ ميکرو موس دست يافت. اين تيم هم اکنون در حال آماده سازي روبات ميکروموس خود براي شرکت در مسابقات جهاني که به ميزباني دانشگاه بيرمنگام انگلستان برگزار مي شود، مي باشد.

اختصاص وام 30ميليوني به دختران دانش‌آموخته در رشته کشاورزي

مشاور رئيس جمهور در امور زنان از اختصاص وام 30 ميليون توماني بانک کشاورزي براي دختران دانش‌آموخته در رشته کشاورزي خبر داد. به گزارش مهر، مريم مجتهدزاده خاطرنشان کرد: دانش‌آموختگان رشته کشاورزي امکان دريافت وام تا سقف 30 ميليون تومان از بانک کشاورزي دارند.وي همچنين در خصوص مرکز جامع توانمندسازي زنان تاکيد کرد که اين مرکز زير نظر شوراي‌عالي اشتغال تأسيس شده و 60 ميليارد تومان براي اشتغال دختران دانش‌آموخته و زنان سرپرست خانوار در استان‌ها اختصاص داده خواهد شد.به گفته مشاور رئيس جمهور در امور زنان، طي تفاهم نامه‌اي با بانک کشاورزي از دختران دانش‌آموخته در بخش کشاورزي حمايت خواهد شد. مجتهد زاده گفت: در صورتيکه 7 دختر دانش‌آموخته در رشته کشاورزي باهم يک تعاوني تأسيس کنند، بانک توسعه تعاون به مجموع آنها 210 ميليون تومان به منظور ايجاد تعاوني‌هاي گياه پزشکي و کشاورزي وام پرداخت مي‌کند.

دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرج

اخذ مجوز علمي پژوهشي براي مجله دانشکده علوم

کرج – انسيه معماريان

نشريه علمي دانشکده علوم دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرج با عنوان Journal of Applied Chemical Research موفق به اخذ مجوز علمي – پژوهشي از وزارت علوم، تحقيقات و فناوري شد. به دنبال پيگيري هاي دانشکده علوم دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرج، کميسيون بررسي نشريات علمي کشور تشکيل و طي حکمي از سوي رئيس مرکز برنامه ريزي و سياستگزاري پژوهشي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري با انتشار نشريه علمي – پژوهشي اين واحد دانشگاهي به سردبيري دکتر علي محمودي موافقت شد.

ارائه 5 مقاله ISI توسط اولين دانشجوي دکتراي رياضي

اولين دانشجوي دکتراي رياضي دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرج با ارائه 5 مقاله ISI (3 مقاله hot paper)، 2 مقاله علمي – پژوهشي و 8 مقاله در کنفرانس هاي خارجي و داخلي در حضور داوراني از دانشگاه هاي خواجه نصيرالدين طوسي و شهيد رجايي دفاع کرد. الهام السادات هاشمي که دانشجوي ورودي سال 87 دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرج در رشته رياضي کاربردي – آناليز عددي است با حضور پروفسور خسرو مالک نژاد به عنوان استاد راهنما و آقايان دکتر رضا عزتي و دکتر مرتضي خدابين به عنوان اساتيد مشاور در 29 بهمن ماه در سالن شهيد مطهري دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرج به عنوان اولين فارغ التحصيل اين واحد دانشگاهي در مقطع دکتراي رياضي از تز خود تحت عنوان «حل عددي معادلات انتگرالي با استفاده از بسط توابع و توابع ترکيبي» دفاع کرد.گفتني است داور داخلي اين دفاعيه نيز دکتر سيدمقتدي هاشمي پرست از اساتيد واحد کرج مي باشد. لازم به ذکر است الهام السادات هاشمي در پرونده خود افتخارات متعددي دارد که مي توان به کسب عنوان دانشجوي ممتاز مقطع کارشناسي، کسب رتبه اول دوره کارشناسي ارشد و نيز اخذ رتبه برتر پژوهشي سال 89 در دانشگاه آزاد اسلامي واحد کرج اشاره کرد.

استمرار طرح ضيافت انديشه دانشگاه هاي آزاد اسلامي استان يزد آغاز شد

کارگاههاي دانش افزايي اساتيد دانشگاههاي آزاداسلامي و جمعي از اساتيد مراکز آموزش عالي و علمي کاربردي استان يزد در زمينه هاي فرهنگي و تربيتي تحت عنوان طرح ضيافت انديشه در دانشگاه آزاد اسلامي يزد در حال برگزاري مي باشد.حجت الاسلام حرزاده مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبري دانشگاه آزاد اسلامي استان يزد در مصاحبه با خبرنگار آنا گفت : 48 نفر از اساتيد دانشگاه آزاد اسلامي و مراکز آموزش عالي و علمي کاربردي استان يزد با ثبت نام در اين طرح آمادگي خود را اعلام نمودند و با برنامه ريزي هاي انجام شده اين کلاسها از 24 فروردين ماه سال جاري در دانشکده تحصيلات تکميلي ساختمان دکتر سلطاني در حال برگزاري مي باشد .وي افزود : در اين جلسه بحث حاکميت انبياء از ديدگاه قرآن با تدريس دکتر محمد رضا شايق از اساتيد گروه معارف با موضوع اسلام شناسي تشکيل شد.لازم به ذکر است واحد يزد به عنوان بزرگترين مرکز برگزار کننده اين طرح در استان مي باشد واين طرح ماهيانه يکبار با دو کلاس يک ساعته از اساتيد با موضوعات مختلفي مانند اسلام شناسي برگزار مي‌گردد.


 تازه‌هاي نشر 

 تاليف کتاب تاريخ هنر گچ بري و روش هاي
گچ کاري در ايران زمين در واحدتهران مرکزي

تاريخ هنر گچ بري و روش هاي گچ کاري در ايران زمين عنوان کتابي است که توسط الهه انصاري مدير پژوهشي دانشکده فني و مهندسي دانشگاه آزاداسلامي واحدتهران مرکزي تاليف شد. به گزارش روابط عمومي واحدتهران مرکزي،انصاري اين کتاب را در 5 فصل باهمکاري الناز رشوند به رشته تحرير در آورد.از جمله مطالب اين کتاب مي توان به :تاريخ هنر گچ بري در ايران باستان،تاريخ هنر گچ بري در ايران دوره اسلامي،گچ کاري و مراحل عملي آن،آشنايي با روش هاي کاربردي گچ،گچ کاري انواع سطوح رايج در معماري با تشريح يک اثر و.. اشاره کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي