جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/01/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4130


شناسايي بافت فرسوده 11 شهر، با جمعيت بالاي 12 هزار نفر در استان همدان

فرماندار شهرستان دماوند:
فاز اول مسکن مهر شهرستان دماوند با بهره‌برداري از 3000 واحد مسکوني تا پايان خرداد ماه افتتاح خواهد شد

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان:
استان خوزستان داراي مقام اول قدرت نصب شده نيروگاهي کشور است


اجراي طرح هادي در 4 روستاي دماوند


ايران زمين


در استان


 شناسايي بافت فرسوده 11 شهر، با جمعيت بالاي 12 هزار نفر در استان همدان 

 همدان - مجيد ملکيان

مديرعامل شرکت عمران و مسکن سازان استان همدان در نشست شهردار و مسئولين ادارات لالجين ضمن تاکيد بر اهميت بهسازي و نوسازي بافتهاي فرسوده شهري تهيه طرح بهسازي و نوسازي را لازمه ورود به اين امر مهم دانست.محمدعلي اسدي ضمن اعلام شناسايي 5/69 هکتار بافت فرسوده در اين شهر افزود: درراستاي ماموريتهاي محوله، مشاور ذيصلاح براي مطالعه و تهيه طرح بهسازي و نوسازي بافت فرسوده شهر لالجين انتخاب شده که انجام مطالعات مربوطه را در سه سطح تدقيق محدوده و تعيين راهبردها - تدوين ضوابط و مقرارت شهري و معرفي پروژه‌هاي تاثيرگذار و الگو، انجام خواهد داد.

وي ضمن معرفي مشاور مربوطه به تمام دستگاه‌هاي ذي‌ربط در اين شهر اعلام نمود در استان همدان 1985 هکتار بافت فرسوده در 11 شهر با جمعيت بالاي 12 هزار نفر شناسايي شده که در 7 شهر آن مشاوران ذي‌صلاح مشغول مطالعه طرح مزبور هستند و در سال 91 براي 4 شهر باقيمانده برنامه‌ريزي مشابه صورت گرفته است.اسدي همچنين يکي از مزاياي بهسازي و نوسازي بافتهاي فرسوده را توسعه دروني شهر با هدف توليد ثروت براي مردم و مديريت شهري اعلام و بر لزوم مشارکت مردم در اين امر تاکيد کرد.


 فرماندار شهرستان دماوند:
 فاز اول مسکن مهر شهرستان دماوند با بهره‌برداري از 3000 واحد مسکوني تا پايان خرداد ماه افتتاح خواهد شد 

دماوند - خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان دماوند در جلسه شوراي مسکن شهرستان که با حضور مديران کل مسکن و شهرسازي و بنياد مسکن استان تهران و ديگر مسئولان شهرستان برگزار شد، گفت: فاز اول مسکن مهر، با بهره‌برداري از 3000 واحد مسکوني در مهک و مهرآباد تا پايان خردادماه افتتاح خواهد شد. به گزارش خبرنگار آفرينش عليرضا قاسمي فرزاد با اشاره به اهميت پروژه مسکن مهر افزود: اين طرح يکي از طرح هاي بزرگ و اقدامات دولت نهم و دهم درراستاي خانه‌دار شدن مردم است که دولت تمام توان خود را به کار برده تا اين طرح با موفقيت به اتمام برسد که هر روز شاهد افتتاح مسکن مهر در شهرها و استانهاي مختلف هستيم.

وي تصريح کرد: با توجه به مدت زمان سپري شده از اجراي طرح مسکن مهر در شهرستان دماوند مردم انتظار دارند تا به سرعت واحدهاي مسکوني آماده شده و در اختيار آنان قرار گيرد.

فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به مشکلاتي که در مسکن مهر شهرستان در گذشته وجود داشت خاطرنشان ساخت: مشکلات زيادي در اجراي اين پروژه در شهرستان وجود داشت که با توجه ويژه استاندار و معاون عمراني استانداري و همکاري ساير مسئولان استاني و شهرستاني موضوعات مورد بررسي قرار گرفت و موانع از سر راه برداشته شد.

قاسمي فرزاد توقف عمليات ساخت توسط تعاوني‌ها، مشکلات آب و فاضلاب و خاکبرداري بين بلوکها را از جمله مشکلات اين پروژه عنوان کرد و افزود: با وجود همه اين موانع طبق توافقات انجام شده با استعانت از خداي متعال تا پايان خردادماه فاز اول مسکن مهر شهرستان در مناطق مهک و مهرآباد 3000 واحد مسکوني مورد بهره‌برداري و تحويل خواهد شد.

وي زمان تحويل کامل واحدهاي مسکوني مسکن مهر شهرستان را در مناطق مهک و مهرآباد انشاءا.. به شرط تحقق پيش‌بيني‌هاي انجام شده تا هفته دولت اعلام کرد.

فرماندار شهرستان دماوند در پايان به مصوبات جلسه کارگروه مسکن شهرستان که با حضور مديران کل مسکن و شهرسازي و بنياد مسکن انجام شد اشاره کرد و گفت: آبرساني 45 روزه به فاز اول پروژه توسط آبفا، تعيين زمين براي اجراي تصفيه خانه توسط مسکن و شهرسازي و آبفا، اتمام لوله‌گذاري گاز در فاز اول پروژه در مهک و مهرآباد تا ابتداي خردادماه و تشکيل کميته رفع معارض به منظور ايجاد راه دسترسي به مسکن مهر مهرآباد از جمله مصوبات اين جلسه بود.


 مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان:
 استان خوزستان داراي مقام اول قدرت نصب شده نيروگاهي کشور است 

 اهواز - خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: استان خوزستان با 12 هزار و 533 مگاوات ظرفيت منصوبه داراي مقام اول قدرت نصب شده نيروگاهي کشور است. مهندس مسعود معين‌پوردر اولين نشست هم‌انديشي اتحاديه انجمنهاي اسلامي وزارت نيرو درسال جديد افزود: دراستان خوزستان هفت نيروگاه برق آبي، دو نيروگاه حرارتي بخش دولتي، سه نيروگاه حرارتي بخش خصوصي قرار دارد که ظرفيت منصوبه نيروگاه‌هاي برق آبي 8 هزار و 844 مگاوات و 3 هزار و 689 مگاوات نيز ظرفيت نيروگاههاي حرارتي است. وي ادامه داد: مجموع توليد نيروگاههاي استان درسال گذشته 29 ميليون کيلووات ساعت بوده که نيروگاههاي حرارتي 19 ميليون کيلووات ساعت و نيروگاه‌هاي برق آبي 10 ميليون کيلوولت ساعت انرژي توليد و به شبکه تحويل دادند. معين پورتصريح کرد: حداکثر بار شبکه خوزستان همزمان با پيک سراسري کشور در 12 مردادماه سال گذشته با دماي 52 درجه معادل 6 هزار و 604 مگاوات بوده که با رشد 74/4 درصدي در ساعت 16 به وقوع پيوسته است. وي اضافه کرد: در سال 90 عليرغم گرماي شديد بالاي 50 درجه سانتيگراد، در برق‌رساني به صنايع و مردم هيچ‌گونه کم و کاستي وجود نداشت و توانستيم اين ماموريت خود يعني خدمات‌رساني را به خوبي انجام دهيم. مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان با اشاره به وجود صنايع بزرگ در استان اظهار داشت: وجود صنايعي مانند فولاد، نورد، نفت، پتروشيمي، سيمان و صنايع جانبي نيشکر در استان حدود 40 درصد برق توليدي نيروگاهها را مصرف مي‌کنند. وي همچنين با اشاره به اثرات اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها گفت: ازجمله نتايج اجراي اين قانون کاهش چهاردرصدي مصرف برق در بخش خانگي، افزايش 14 درصدي مصرف انرژي در بخش صنايع و کاهش دو ميليون مگاوات ساعت به ارزش 125 ميليارد تومان است که معادل ساخت يک واحد نيروگاهي 125 مگاواتي مي‌باشد. معين‌پور افزود: با توجه به اينکه مقام معظم رهبري حضرت آيت‌اله خامنه‌اي سال 91 را سال توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني نامگذاري نمودند، از آن‌جايي که صنعت برق يکي از زيرساختهاي مهم و مورد نياز اساسي صنايع مي‌باشد، همان‌گونه که همواره در تامين برق صنايع تلاش‌هاي جدي توسط پرسنل صنعت برق به عمل آمده در سال جاري نيز به منظور عمل نمودن به منويات رهبر معظم انقلاب همواره خواهيم کوشيد تا برق مطمئن و پايدار را جهت پشتيباني و حمايت از توليد ملي، سرمايه و کار ايراني تامين نمائيم.

وي اظهار داشت: به همين منظور علاوه بر انجام تعميرات اساسي واحدهاي نيروگاهي و بهينه‌سازي شبکه‌هاي انتقال و فوق توزيع، پروژه‌هاي جديدي شامل احداث پستها و خطوط برق در دست انجام داريم که بعضي از اين پروژه‌ها به بهره‌برداري رسيده و بعضي نيز تا قبل از پيک بار تابستان 91 به بهره‌برداري خواهند رسيد. مديرعامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان خاطرنشان کرد: اعتبار موردنياز جهت اجراي اين پروژه‌ها بالغ بر 300 ميليارد تومان مي‌باشد.


 اجراي طرح هادي در 4 روستاي دماوند 

 دماوند - خبرنگار آفرينش

طرح هادي در چهار روستاي اهران، بيدک، مرا و جورد در سال 91 به اجرا در خواهد آمد. به گزارش خبرنگار آفرينش سجاد رضايار رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان دماوند با بيان اين مطلب اظهار کرد: با توجه به مصوبه دولت مقرر شده هشت درصد از اعتبارات عمراني شهرستان براي ساخت طرح هادي به بنياد مسکن انقلاب اسلامي واگذار شود که در اين راستا طرح هادي سه روستاي مومج ، جورد و زيارت در سال گذشته در شهرستان اجرايي شد.

وي با بيان اينکه امسال نيز طرح هادي در چهار روستاي ديگر منطقه اجرا خواهد شد، تصريح کرد : براي روستاي اهران و بيدک 150 ميليون تومان و براي روستاي مراء و جورد به ترتيب 300و 50 ميليون تومان اعتبار درنظر گرفته شده که در سال جديد اجرايي خواهد شد.

رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي دماوند ادامه داد: روستاي کاجان نيز نيازمند پل بين مزارع مي‌باشد که با تخصيص اعتباري بالغ بر 150 ميليون تومان تا پايان شهريور سال جاري اين مهم نيز اجرايي خواهد شد.

رضايار با اشاره به تغيير در شيوه نامه طرح هادي روستايي نيز بيان داشت: در گذشته براي اجراي طرح هادي روستايي با تشکيل کميته‌اي با 23 عضو اين طرح تشکيل و به اجرا مي‌رسيد، ولي از سال جاري اين شيوه‌نامه تغيير يافته و با 5 عضو که متشکل از بنياد مسکن انقلاب اسلامي، بخشداري نماينده استانداري، فرماندار شهرستان و نماينده جهاد کشاورزي مي‌باشد، عملياتي مي‌شود که طرح اجراي موفق‌تري خواهد داشت.

اين مسئول يادآور شد : افزايش آرا و نظر افراد در اجراي اين طرح مشکلاتي ايجاد و حتي موجب کندي در اجراي طرح را نيز فراهم کرده بود ولي با تغيير در شيوه نامه اين مهم نيز با موفقيت اجرايي خواهد شد.

رضايار به تغيير در اراضي روستايي اشاره کرد و افزود: يکي از مشکلاتي که در گذشته با تغيير کاربري در اراضي روستايي با آن مواجه بوديم تبديل کاربري اراضي بانظر اعضاي شورا و دهيار اجرايي مي‌شود و ديگر شاهد کندي و يا مشکلي در روند کار نخواهيم بود.


 ايران زمين 

 کسب مقام اول استاني در مسابقه وبلاگ‌نويسي فرهنگيان توسط ناحيه يک بهارستان

بهارستان - خبرنگار آفرينش

فرهنگيان ناحيه يک بهارستان در مسابقه وبلاگ‌نويسي موفق به کسب مقام اول استاني شدند. به گزارش خبرنگار ما در حوزه خواهران خانم مريم رجبي‌نيا از آموزشگاه آمنه يک و در بخش آقايان آقاي محمد گنج‌خاني از هنرستان کاردانش شهيد بابا صفر علي موفق به کسب مقام برتر استان گرديدند. قلي‌زاده معاون پرورشي و تربيت بدني آموزش و پرورش ناحيه يک بهارستان ضمن عرض تبريک به اين عزيزان گفت: نيل به اين رتبه حاکي از تلاشهاي بي‌وقفه همکاران و همچنين بيانگر توانمندي فرهنگيان اين ناحيه در موضوعات علمي و IT مي‌باشد.

رييس اتحاديه فروشندگان آهن‌آلات ساختماني مشهد خبر داد؛

روند كاهش قيمت آهن‌آلات

مشهد - مصطفي حيدري

رييس اتحاديه فروشندگان آهن‌آلات مشهد گفت: با توجه به كاهش قيمت دلار، قيمت آهن آلات و محصولات فولادي با كاهش رو به رو شده است.محمد رضا عطايي خاطر نشان كرد: وضعيت بازار فولاد به دليل آغاز فصل ساخت وساز و به طبع آن افزايش ميزان تقاضاي آهن مصرفي توسط مصرف‌كنندگان شاهد تغييراتي خواهد بود.وي درخصوص وضعيت بازار تصريح كرد: در بازار هيچ‌گونه كمبودي احساس نمي‌شود و كمبود ظاهري فقط به دليل عدم مديريت صحيح در عرضه كالا توسط بورس و كارخانجات توليدي مي‌باشد.

عطايي اظهار داشت: نوسانات ارز تاثير مستقيمي بر صنعت فولاد داشته است كه از جمله آنها مي‌توان به گراني مواد اوليه وارداتي و مسئله رواني موج گراني‌ها اشاره كرد. رييس اتحاديه فروشندگان آهن‌آلات مشهد بيان كرد: با توجه به تورم‌هاي جهاني، نوسانات قيمت ارز و نظارت نا مطلوب نهادهاي مرتبط احتمال تغييرات زيادي در بازار فولاد در سال جاري وجود خواهد داشت.

صدرو 1200سند مالکيت روستايي در شهرستان دماوند

دماوند - خبرنگار آفرينش

رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي از سنددار شدن يک هزار و 200 ملک روستايي در شهرستان دماوند همزمان با سال « توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه‌هاي ايراني » خبر داد.سجاد رضايار با اشاره به بخش صدور سند روستايي توسط اين نهاد اظهار داشت: طرح صدور سند روستايي در بنياد مسکن انقلاب اسلامي به صورت چهار ساله صورت مي‌گرفت، ولي از سال 89 مقرر شد اين طرح به صورت متداول و مدون انجام پذيرد.اين مسئول به مزاياي طرح تهيه سند براي املاک روستايي اشاره کرد و افزود: سنددار شدن املاک موجود در روستا زمينه افزايش بهاي واحدهاي مسکوني روستايي را فراهم مي‌آورد و از هرگونه ساخت و ساز غير مجاز نيز جلوگيري مي‌شود.رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان دماوند ادامه داد : علاوه بر اين نيز روستائيان مي‌توانند با استفاده از اين اسناد نسبت به دريافت وام براي تعميرات و يا ساخت مسکن اقدام نمايند.

رضايار در ادامه با اشاره به اينکه بنياد مسکن انقلاب اسلامي مي‌تواند نسبت به صدور سند براي مناطق شهري داراي جمعيتي کمتر از 25 هزار نفر اقدام نمايد، خاطرنشان کرد: در اين راستا شهرهاي کيلان، آبسرد، آبعلي نيز به مجموعه مناطق دريافت سند مالکيت به بنياد مسکن افزوده شده و رودهن نيز در صورت داشتن جمعيتي زير 25 هزار نفر با توجه به سرشماري سال گذشته به بنياد مسکن واگذار مي‌شود. اين مسئول به واگذاري زمينهاي روستايي با توجه به طرح « مسکن جوانان » اشاره کرد و افزود: اراضي موجود در داخل بافت روستا که متعلق به منابع است، بعد از قطعه‌بندي با قيمتهاي مناسب و کارشناسي با اولويت اهالي روستا، به آنان واگذار مي‌شود.رئيس بنياد مسکن انقلاب اسلامي شهرستان دماوند با بيان اينکه در سال گذشته 35 قطعه در روستا واگذار گرديد، تصريح کرد که در برنامه سال جاري 100قطعه در روستاهي مراء، کاجان و جابان واگذار خواهد شد. وي ادامه داد: دو روستاي زيارت و اچونک از ديگر روستاهاي مربوطه در اين طرح است که در سال جاري بعد از قطعه‌بندي و تعيين قيمت کارشناسي با اولويت اهالي روستا، واگذار مي‌شود.

در آبفاي جنوب غربي استان تهران درحال انجام مي‌باشد:

احداث ساختمان اداري و بهره‌برداري آبفاي نصيرشهر با بيش از 40 درصد پيشرفت فيزيكي

رباط کريم - خبرنگار آفرينش

با اعتباري معادل 230 ميليون تومان ساختمان بهره‌برداري آبفاي نصيرشهر در حال احداث است. مدير بهره برداري آبفاي نصيرشهر با اعلام خبر فوق اظهار داشت : شهر نصيرشهر كه در سال 1385 و با تعداد چهارهزار مشترك تحويل آبفاي جنوب غربي گرديد به لحاظ عدم وجود ساختماني مستقل تا بحال در يك ساختمان استيجاري، امورات اداري مربوطه صورت مي‌پذيرد. مسيح‌اله آقاخاني با اشاره به اينكه در حال حاضر تعداد مشتركين به 6250 مورد ارتقاء يافته و همچنين جهت تمركز حوادث و اداري و ساماندهي كارهاي تامين و توسعه امور آبفا، ساختمان اداري نصيرشهر در زميني به متراژ 700 متر مربع كه قبلاً به تملك شركت در آمده در دو طبقه درحال احداث است و با بيان اينكه پروژه مذكور با بيش از 40 درصد پيشرفت فيزيكي و با اعتباري معادل 230 ميليون تومان از محل اعتبارات جاري و داخلي شركت در حال احداث است ، اظهار اميدواري كرد با ادامه روند فعلي و تامين به موقع اعتبارات تخصيص‌يافته تا اواخر مهرماه سال جاري به مرحله اتمام و بهره‌برداري برسد.

170نفر از افراد بومي شهرستان فيروزکوه درکارخانه تامين ماسه و ريخته‌گري مشغول به کار هستند

فيروزکوه - خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان فيروزکوه گفت: موضوع انتقال کارخانه تامين ماسه و ريخته‏گري شهرستان فيروزکوه براي جلوگيري از آلايندگي زيست‏محيطي در حال بررسي است. به گزارش خبرنگار آفرينش، سعيد افشارنادري در راستاي تحقق منويات رهبري در زمينه نام‏گذاري سال 91 به نام سال توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني به همراه تعدادي از مسئولان از کارخانه تامين ماسه و ريخته‏گري شهرستان فيروزکوه بازديد کرد. فرماندار شهرستان فيروزکوه همچنين از مراحل مختلف توليد محصولات اين واحد صنعتي بازديد کرد.

وي در جلسه مشترک با مسئولان و دست‏اندرکاران اين واحد توليدي به بررسي موضوعات مختلفي از جمله نحوه کنترل ميزان آلايندگي و برنامه‏ريزي در زمينه جابه‏جايي اين واحد توليدي پرداخت. فرماندار شهرستان فيروزکوه با تاکيد بر کاهش ميزان آلايندگي و رفع آلودگي زيست‏محيطي و همچنين جابه‏جايي و انتقال کارخانه در راستاي حفظ سلامتي مردم منطقه تاکيد کرد.

اجراي پرشور طرح نهضت ملي حفظ قرآن کريم در آموزش و پرورش ناحيه يک بهارستان

بهارستان - خبرنگار آفرينش

خليل قهرماني کارشناس مسئول اقامه نماز، قرآن و عترت ناحيه يک بهارستان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: طرح ملي حفظ قرآن طبق زمانبندي ارائه شده از سوي اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهاي استان تهران، در منطقه بهارستان يک در تمامي مدارس با شور و علاقه از سوي مسئولين و دانش‌آموزان در حال اجرا مي‌باشد. وي در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به اين که در طول اجراي طرح اقدامات مناسبي براي آماده‌سازي دانش‌آموزان صورت پذيرفته بود، نتايج و ارزيابي‌ها حاکي از اجراي موفقيت‌آميز طرح نور در منطقه بهارستان يک مي‌باشد.

قهرماني ضمن آرزوي توفيق براي تمامي شرکت‌کنندگان در طرح، تصريح کرد: مرحله منطقه‌اي طرح که شامل آزمون فرهنگيان و دانش‌آموزاني که حافظ 3،6 و10 جزء از کلام نور مي‌باشند، در تاريخ 2/2/91 الي 7/2/91 برگزار خواهد شد.

بهره‌برداري از طرحهاي آب و فاضلاب مسكن مهر پرند؛ از اولويتهاي كاري آبفا

رباط کريم - خبرنگار آفرينش

مديرعامل آبفاي جنوب غربي استان تهران با نماينده مردم شهرستانهاي بهارستان و رباط كريم در مجلس شوراي اسلامي ديدار و گفتگو كرد. به گزارش خبرنگار ما و به نقل از روابط عمومي آبفاي استان تهران در اين ديدار طرحهاي آب و فاضلاب در شهرستانهاي رباط كريم و بهارستان به ويژه مسكن مهر شهر جديد پرند مورد بررسي قرار گرفت. موسي پرويزي مديرعامل شركت آبفاي جنوب غربي استان تهران اظهار داشت: درراستاي توزيع مستمر و با كميت و كيفيت آب شرب در منطقه، اصلاح شبكه و حذف پمپاژ مستقيم در دستور كار قرار گرفته است. حجه‌الاسلام حسن نوروزي نماينده مردم شهرستانهاي بهارستان و رباط كريم در اين ديدار ضمن تقدير از پيگيري و پروژه‌هاي انجام شده توسط آبفا اظهار داشت : مسائل مربوط به شهرستانهاي رباط كريم و بهارستان به جد در حال پيگيري است و كار و فعاليت آبفا قابل تقدير است.


 در استان 

 کارخانه‌اي با 4 دهه فعاليت در همدان تعطيل شد

بيکاري 230 کارگر

همدان - خبرگزاري مهر: پس از آن که در بهمن ماه سال 88 بخش اعظمي از سهام کارخانه کيوان در بورس به متقاضيان واگذار شد اين واحد توليدي با قدمت 40 ساله در مسير رکود افتاد و سرنوشت کارگران آن در هاله اي از ابهام قرار گرفت تا اينکه در نخستين ماه سال جديد 230 کارگر اين کارخانه بيکار شدند. کارخانه کيوان همدان با بيش از چهار دهه فعاليت در حوزه توليد مواد غذايي در همدان تعطيل شده و کارگران اين واحد توليدي به لحاظ ايجاد دغدغه‌هاي فکري روزهاي سختي را سپري مي‌کنند.

کارخانه کيوان همدان موجي از نگراني را در بين کارگران دوانده است

اين کارخانه که توانايي و پتانسيل توليد 30 نوع محصول را داراست در سال جاري با بيکار کردن 230 کارگر خود، موجي از نگراني را در بين کارگران استان همدان ايجاد کرده است.براساس بررسي‌هاي انجام شده در بهمن ماه سال 1388 اين کارخانه به بخش خصوصي واگذار شده است و از آن پس رفته رفته تعديل نيرو در اين کارخانه قوت گرفت تا اينکه در سال جديد تمام کارگران اين واحد توليدي اخراج شدند.

رئيس کانون هماهنگي شوراهاي اسلامي کار استان همدان در آخرين اظهارات خود در خصوص وضعيت اين کارخانه عنوان کرد، اين شرکت با بيش از 40 سال فعاليت در عرصه توليدي استان همدان پس از واگذاري به بخش خصوصي با مشکلات خاصي روبرو شده است.احمد معبودي افزود: با توجه به سياستهاي دولت و اجراي اصل 44 قانون اساسي مقرر شد شرکتهاي دولتي به بخش خصوصي واگذار شود که براساس اين قانون و پيرو سياستهاي دولت، بهمن ماه 88 شرکت کيوان در استان همدان به بخش خصوصي واگذار شد.

کارخانه کيوان با واگذاري به بخش خصوصي وضعيتي بحراني گرفت

وي افزود: اين شرکت تا قبل از واگذاري به بخش خصوصي مشکل خاصي نداشت اما متاسفانه بعد از واگذاري به بخش خصوصي با مشکلات متعددي روبرو شد. احمد معبودي افزود: سهامدار اين شرکت وعده‌هاي فراواني را درراستاي بهبود توليد، افزايش فروش و راندمان کاري شرکت داده است که هيچ يک از اين وعده‌ها عملي نشده است.وي اظهار داشت: انبار شرکت به دليل عدم خريد مواد اوليه توسط سهامدار فعلي بخش خصوصي خالي مانده بود که موجب توقف توليد در اين شرکت شد.

10 کارگاه با ظرفيت نيروي کاري بالاي 150 نفر در استان همدان تعطيل شده‌ است

رئيس کانون هماهنگي شوراي اسلامي کار استان همدان با بيان اينکه در سه سال اخير بيش از 10 کارگاه با ظرفيت نيروي کاري بالاي 150 نفر در استان همدان تعطيل شده‌ است، گفت: اين واقعيت با ادعاي ايجاد اشتغال پايدار منافات دارد. احمد معبودي گفت: صنايع تبديلي الوند همدان نيز تعداد کارگران خود را از 200 به 30 نفر رسانده است.معبودي گفت: شرکت احرار، پتروشيمي، ذوب آهن اسدآباد، کيان کردسا، قارچ سينا، ساميکو صنعت و ذوب آهن ملاير از ديگر نمونه کارگاه‌هاي توليدي است که در سال‌هاي اخير به دليل مديريت نامناسب، کمبود نقدينگي و نداشتن مواد اوليه و اثرات هدفمندي يارانه‌ها تعطيل شده‌ و افراد بسياري بيکار شده‌اند.

کارخانه‌هاي همدان با 40 تا 50 درصد ظرفيت توليد در حال فعاليت هستند

پرواضح است که اين روزها کمبود نقدينگي بسياري از توليدکنندگان استان همدان را آزار مي‌دهد به نحوي که هم‌اکنون بسياري از کارخانه‌هاي استان همدان با 40 تا 50 درصد ظرفيت توليد در حال فعاليت هستند.بنا بر اعلام منابع رسمي درحال حاضر فعاليت‌هاي توليدي کشور نيز دچار رکود شده و اکثر واحدهاي توليدي با کاهش توليد روبه‌ رو هستند و کمتر از ظرفيت خود، توليد مي‌کنند.به گفته کارشناسان يکي از دلايل اصلي اين امر نبود نقدينگي در بخش صنعت است که توليدکنندگان را با معضلات‌ فراواني روبرو کرده و همراه با مشکلات ديگري همچون افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي ناشي از اجراي هدفمند کردن يارانه‌ها عرصه را بر توليدکنندگان تنگ کرده است.

کمبود نقدينگي در بخش توليد کارخانه‌ها را با مشکل روبرو کرده است

يکي از توليدکنندگان استان همدان با بيان اينکه منابع کافي براي خريد مواد اوليه در اختيار توليدکنندگان قرار ندارد، گفت: کمبود نقدينگي در بخش توليد و خالي بودن دست توليدکنندگان از منابع مالي، کارخانه‌هاي توليدي را با مشکلات متعددي مواجه کرده است.

احمد تکلو تأکيد کرد: هم‌اکنون توليدکنندگان به علت نبود نقدينگي نمي‌توانند مواد اوليه مورد نياز خود را خريداري کنند و اين عامل کاهش توليد را به دنبال داشته است.

وي با اشاره به نوپا بودن بعضي صنايع به خصوص در بخش صنايع مادر که باعث به وجود آمدن صنايع جزء نيز مي‌شود، گفت: بايد درراستاي حل مشکلات اين گروه توجه و رسيدگي بيشتري شود.

نبود تسهيلات خاص براي صنايع و افزايش تورم مشکل ساز شده است

تکلو کمبود نقدينگي، بالا بودن سود بانکي، نبود تسهيلات خاص براي صنايع و افزايش تورم را از ديگر مشکلات برشمرد و گفت: تورم هزينه‌هاي توليد را افزايش مي‌دهد و اين امر باعث بالا رفتن قيمت کالاهاي توليدي مي‌شود و توليدکنندگان داخلي قدرت رقابت خود را در برابر کالاهاي خارجي از دست مي‌دهند و رو به ورشکستگي مي‌گذارند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي