جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/02/17 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4143

دكتر باقرزاده در برگزاري مراسم بزرگداشت هفته معلم در واحد قائمشهر :
تأكيد جدي بر برگزاري جلسات كرسي هاي آزاد انديشي

حجه الاسلام والمسلمين ابراهيم زاده دبير شوراي فرهنگي و معاون فرهنگي واحد رودهن
ويژه برنامه نکوداشت مقام استاد شهيد مطهري و روز معلم، در واحد رودهن


مراسم گراميداشت روز استاد در واحد گرگان برگزار شد

حجت الاسلام و المسلمين مازندراني در جمع خانواده اساتيد واحد علي آبادکتول :
پيشتازي در جايگاه اول علمي منطقه ، نشان تلاش بي وقفه و پرشتاب دانشگاه و دانشگاهيان است


خبر


 دكتر باقرزاده در برگزاري مراسم بزرگداشت هفته معلم در واحد قائمشهر :
 تأكيد جدي بر برگزاري جلسات كرسي هاي آزاد انديشي 

 
در نشست آيئن نكوداشت مقام استاد و 29سالگي واحدقائمشهر كه با حضور هيئت رئيسه – اعضاء هيئت علمي در سالن آمفي تئاتر دانشكده فني و مهندسي برگزار شد دكتر باقرزاده رئيس دانشگاه از توفيقات حاصله واحد كه به بركت همت و تلاشهاي يكايك اساتيد و كاركنان بدست آمد تشكر كرد.

وي همچنين با بيان اين نكته كه ما بارها و بارها بايد از اين نعمت خداوند كه از دريچه لطف ومحبت خود ما را در حوزه تعليم و تربيت وارد كرد شاكرباشيم و افزود شكر اين موهبت و نعمت الهي تنها به زبان نيست بلكه بيشتر به عمل است و اميدوارم كه انشاء ا.. ما هم عامل به آن باشيم . وي همچنين شهيد مطهري را يكي از مولفين و معماران برجسته تفكر حكومت اسلامي و همينطور دانشگاه اسلامي دانست .

رئيس دانشگاه آزاد قائم شهردرادامه سخنان خود نكات اجمالي از اجلاس 65 شوراي مركزي دانشگاه ارائه كرد.

وي وجه اهتمام رياست جديد را رويكرد عيار فرهنگي معرفي كرد و بيان داشت دكتر دانشجو يك چهره آكادميك است كه در فضاهاي علمي رشد نموده است واظهار داشت: ايشان باذكر اين نكته كه ما پرچم فرهنگي را در دست راست خودمان مي گيريم ، يكي از دغدغه هاي مهم دانشگاه را كيفيت فرهنگي دانست. دكتر باقرزاده همچنين تأكيد نمود بين دانشگاه و فرهنگ يك رابطه دو سويه برقرار است.از يك طرف دانشگاهها بستر فرهنگ هستند و از طرف ديگر دانشگاهها خود فرهنگ سازند و لذا دكتر دانشجو با اين مبنا وارد بحث شد كه دانشگاهها محورشان انسان است ،و اگر بخواهيم در بحث شناخت آن وارد شويم بايد از روي معرفت وارد شويم و همچنين در ادامه اشاراتي به فرمايشات امام راحل (ره) داشتندكه : ما بايد در آموزش بر فرهنگ غني و مستقل اسلامي و همينطور نگرش مقام معظم رهبري كه از گذشته مسئله اصلي كشور را مسئله فرهنگ مي دانند تكيه كنيم.

دكتر باقرزاده در خاتمه تأكيد جدي بربرگزاري جلسات كرسي هاي آزاد انديشي ، به حوزه آموزش اعلام كردند تا به اساتيد عضو هيئت علمي ابلاغ كنند در هفته يك روز آزاد را به جلسات پژوهشي – كارگروهي اختصاص دهند.

در ابتداي اين مراسم دكتر ايراني معاون پژوهش و فناوري واحد ضمن تبريك سالروز روز استاد و ارج نهادن به مجاهدتهاي معلم و استاد بزرگ شهيد مطهري كه علم و معرفت و اخلاق را با هم به عنوان يك چكيده و بعنوان يكي از مهمترين اركان يك انسان نشان داد كه الگويي شد براي جامعه علمي كشور و هر ساله در زمان شهادتش بايد تجليل از مقام شامخ استاد و معلم را مغتنم شماريم .

معاون پژوهش و فناوري واحد قائمشهر همچنين بيان داشت: در سال گذشته ما با اتكاء به پتانسيلهاي موجود شاهد اجراي بيش از 35 طرح پژوهشي- حضور30 نفر از اساتيد در كنفرانسهاي معتبر خارج از كشور- برگزاري 4 همايش و 20 كارگاه آموزشي -و قريب به 100مقاله isi چاپ شده -فارغ التحصيلاني كه اكثريت قريب به اتفاق آنها به مراتب بالاتر راه يافتند و موفقيت چشمگيري را به همراه داشته كه اين موفقيت رابه تك تك سروران واساتيد گرانقدر تبريك گفته و از آنها خواست در خدمت شعار سال باشند يعني توليد ملي و حمايت از كارو سرمايه ايراني را سرلوحه فعاليتهاي خود قرار دهند تا در سال جاري همانند گذشته به موفقيتهاي چشمگيري دست پيدا كنيم. در ادامه دكتر غلامپور از اعضائ هيئت علمي گروه عمران به نمايندگي از اساتيد دانشكده فني و مهندسي ضمن تبريك روز استاد از مسئولين به خاطر بوجود آوردن شرايط بسيار متفاوتي كه حاصل آن رشد علمي و معرفتي است تقدير و تشكر كرد.وي شرط اول پيشرفت و تعالي در هر موسسه و سازماني را فضاي نقد پذيري آن دانست و آن را مستلزم يك فضاي صميمانه ودوستانه و گفت و شنودي كه پرسش و پاسخي داشته باشند بيان كرد و ادامه داد درعرصه علم و دانش بيانات دستوري و تحكمي خيلي مفيد وجايز نيست و براي ارتقاء آموزش در سياستهاي كلان جامعه يكي از محورهاي اصلي اساتيد هستند.

انتهاي مراسم به 8 نفر از اساتيد منتخب اين واحد دانشگاهي با اهداء لوح يادبود و جوايز تقدير به عمل آمد.


 حجه الاسلام والمسلمين ابراهيم زاده دبير شوراي فرهنگي و معاون فرهنگي واحد رودهن
 ويژه برنامه نکوداشت مقام استاد شهيد مطهري و روز معلم، در واحد رودهن 

 رودهن :خبرنگار آفرينش –ايرج صادقعلي

به مناسبت هفته معلم سالروز گراميداشت ياد استاد شهيد مطهري مراسمي از طرف شوراي فرهنگي در سالن آمفي تئأتر مرکز با حضور اساتيد و دانشجويان برگزار شد که در اين مراسم تعداد کثيري از اساتيد برتر با رويکرد فرهنگي تجليل شدند.به گزارش خبرنگار آفرينش "حجه الاسلام والمسلمين ابراهيم زاده دبير شوراي فرهنگي و معاون فرهنگي واحد رودهن افزود:با عنايت به اولويت هاي دانشگاه که فرهنگي است گروهي متشکل از نهاد رهبري ، بسيج دانشجويي، معاونت آموزشي و معاونت فرهنگي با رايزني مختلف در انتخاب اساتيد نمونه فرهنگي تلاش کردند. اميد است حضور بيشتر اساتيد در سياست گذاري فرهنگي و برنامه هاي فرهنگي بيش از پيش ملموس و محسوس باشد.وي ابراز اميدواري کرد: که با تشکيل کانون هاي مختلف، از جمله ادب وهنر و برگزاري جلسات هم انديشي براي اساتيد، سهم تأثيرگذاري اساتيد ودانشجويان در فرهنگ دانشگاه رو به تعالي باشد.در ادامه اين مراسم ريس دانشگاه و سپس مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري بياناتي ايراد کردند ونماينده دانشجويان با قرائت متن ادبي از اساتيد تجليل کرد و همچنين دو نفر از اساتيد خانم وآقا از طرف اساتيد منتخب، نقطه نظراتي را بيان نمودند. و در خاتمه از اساتيد منتخب فرهنگي از جمله سردار شهيد سوداگر وجناب دکتر عاشقي که سال گذشته به ديار باقي شتافتند به عنوان اساتيد فرهنگي و نمونه تجليل بعمل آمد.


 مراسم گراميداشت روز استاد در واحد گرگان برگزار شد 

 به مناسبت هفته گراميداشت مقام استاد مراسم تجليل از اعضاي هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان با حضور دکتر محسني رييس واحد گرگان ، حضرت حجه الاسلام والمسلمين مازندراني مسوول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاههاي استان گلستان و حضرت حجه الاسلام والمسلمين دکتر طاهري نماينده مردم گرگان در مجلس شوراي اسلامي و اعضاي هيات علمي واحد گرگان در تالار ابن سيناي دانشگاه برگزار شد. براساس اين گزارش در اين مراسم دکتر محسني رييس دانشگاه آزاد اسلامي گرگان با خير مقدم به مهمانان حاضر در جلسه و گراميداشت ياد و خاطره شهيد مطهري و مقام معلم و استاد با اشاره به فرموده رهبر معظم انقلاب در خصوص توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني اظهار اميدواري کرد : اعضاي هيات علمي دانشگاه با افزايش توليدات علمي و پژوهشي ، باعث شکوفايي و تحقق هر چه بيشتر فرمايش مقام معظم رهبري شوند.

رييس شوراي اموزشي منطقه 10 دانشگاه آزاد اسلامي در ادامه سخنان خود با اشاره به فعاليتهاي علمي ، فرهنگي ، پژوهشي ، عمراني صورت گرفته در دانشگاه آزاد اسلامي گرگان و بيان اين مطلب که دانشگاه در مسير توسعه است گفت : دانشگاه آزاد اسلامي گرگان با هدف توسعه متوازن و چند بعدي اقدام به تدوين سند توسعه نموده که برنامه اول توسعه آن به پايان رسيده و هم اکنون در آغاز برنامه دوم توسعه هستيم که نگاه برنامه محور سبب شده اين واحد دانشگاهي در چند سال اخير رشد و پيشرفت قابل توجهي در تمامي عرصه ها داشته باشد ، از فعاليتها و همکاريهاي اعضاي هيات علمي در اين روند تقدير کرده و خواستار مشارکت بيشتر اعضاي هيات علمي در فرايند توسعه پايدار دانشگاه شد .

رييس دانشگاه آزاد اسلامي گرگان در ادامه سخنان خود با بيان اين مطلب که رويکرد برنامه دوم توسعه کيفي سازي فعاليتها مي باشد گفت : توسعه رشته هاي تحصيلات تکميلي و توسعه رشته هاي علوم پزشکي ، گسترش مراکز علمي و تحقيقاتي و گسترش طرحهاي کاربردي ، تجاري سازي طرحهاي تحقيقاتي و جذب طرحهاي برون دانشگاهي از ديگر شاخصهاي مهم در برنامه توسعه دانشگاه آزاد اسلامي گرگان است که با جديت دنبال خواهد شد.

دکتر محسني با بيان اين مطلب که بر اساس ارزيابي ها و بررسيهاي به عمل امده ، دانشگاه آزاد اسلامي گرگان توانسته به اکثر شاخصهاي مدنظر در سند توسعه دست پيدا کند ، اظهار اميدواري کرد تا با همکاري و مساعدت بيشتر اعضاي هيات علمي ، دانشگاه ازاد اسلامي گرگان به ديگر شاخصهاي اشاره شده در سند توسعه دست پيدا کند و تاکيد کرد که تحقق اين شاخصه ها در سايه تلاش و همت اعضاي هيات علمي مي تواند نويد بخش افقهاي روشني براي دانشگاه آزاد اسلامي گرگان باشد.


 حجت الاسلام و المسلمين مازندراني در جمع خانواده اساتيد واحد علي آبادکتول :
 پيشتازي در جايگاه اول علمي منطقه ، نشان تلاش بي وقفه و پرشتاب دانشگاه و دانشگاهيان است 

 رئيس دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاههاي استان گلستان گفت : پيشتازي در جايگاه اول علمي منطقه ، نشان تلاش بي وقفه و پرشتاب دانشگاه و دانشگاهيان است . به گزارش آنا حجت الاسلام و المسلمين مازندراني در مراسم گراميداشت مقام شامخ اساتيد واحد علي آباد کتول با اشاره به جايگاه علم و عالم در اسلام خاطرنشان کرد : در ميان اديان و فرق مختلف، هيچ كدام به اندازه اسلام بر اهميت جايگاه علم و عالم تاكيد نكرده است. رئيس دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در استان گلستان با اشاره به فرمايشات حضرت علي (ع) در حکمت 147 نهج البلاغه به نقش علم و ارزش والاي آن در اسلام پرداخت و افزود : عالمان تا دنيا برقرار است زنده اند و اگر بدنشان هم در زمين پنهان شود ، ياد آنان همچون شهيد مرتضي مطهري در دل ها هميشه زنده باقي خواهد ماند. مازندراني در ادامه از اين استاد فرزانه بعنوان عالمي رباني ياد کرد که در طول بيش از شصت سال زندگي با عزّت ، آثار فاخري را خلق نموده است . وي در ادامه با اشاره به قدرت فکر و نبوغ فوق العاده شهيد مطهري ، آثار اين بزرگوار را بسيار ارزشمند توصيف نمود و گفت: اگر انساني بخواهد اسلام را بشناسد مي تواند از اين آثار بعنوان کاملترين و بي نقص ترين منابع بهره برده و معرفت و شناخت خود را تکميل نمايد.

حجت الاسلام و المسلمين مازندراني در بخش ديگري از سخنان خود ترس و وحشت دشمنان از پيشرفت ايران در عرصه هاي اقتصادي ، علمي و فناوري را عامل اصلي تهديدهاي نظامي ، ترور دانشمندان ، تحريم ايران و تلاش سلطه جويان براي فتنه انگيزي در داخل کشور برشمرد و افزود : ما در روزهاي عظمت دشمنان با آنان در ستيز بوده ايم حال که روز ظلّت و خواري آنهاست با آنان کنار بياييم ؟

رئيس دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در استان گلستان با اشاره به تاکيد رهبر انقلاب اسلامي مبني بر دستيابي به جايگاه اول علمي در 1404 ، پيشتازي در تحقق اين مهم را نشان از تلاش بي وقفه و پرشتاب دانشگاه و دانشگاهيان برشمرد و با اشاره به بيانات مقام معظم رهبري گفت : دانشگاهيان علاوه بر کارآمد نمودن ساز و کارهاي علمي ، مي بايست ياس و نااميدي را از نسل آينده کشور دور نمايند. مازندراني در پايان سخنان خود بر برگزاري جلسات هم انديشي ، تشکيل کارگروه هاي تخصصي اساتيد ، تشويق مديران پژوهشي ، فرهنگي و دانشجويي در ارائه مقالات علمي ، برگزاري سمينارها و نمايشگاههاي دائمي تاکيد کرد.


 خبر 

 وزير علوم:

مشارکت دانشجويان دختر و پسر براي پيشرفت علمي کشور لازم است

به گزارش ايسنا،دکتر دانشجو با بيان اينکه مشارکت دانشجويان دختر و پسر براي پيشرفت علمي کشور لازم است، اختلاط به سبک مناسبات غربي را امري مردود دانست، مناسباتي که در آن پاکدامني و پاکي در نگاه و کردار و رفتار وجود ندارد. وي تفاوت علوم انساني و غربي را ريشه‌اي و اساسي دانست که از لحاظ هستي شناسي، روش شناسي و انسان شناسي با يکديگر تفاوت دارند.دکتر دانشجو گفت: در نگاه توحيدي در همه ارکان علوم اسلامي، مبدا و معاد و هدف دار بودن آفرينش يک اصل است در حاليکه در علوم غربي خلقت برابر با طبيعت است و هدفي وجود ندارد.

وزير علوم در ادامه سخنان خود، شان انسان را ناشي از عبوديت و پرستش خالق جهان دانست و افزود : آزادي مطلق ارزش نيست بلکه آزادي يک مسئوليت است که در قبال حق انتخاب بر عهده انسان گذاشته شده است و انسان عالم بايد از اين حق و آزادي براي تعالي بشريت استفاده کند. وزير علوم با گراميداشت ياد و خاطره شهيد استاد مطهري و شهداي جهاد علمي بويژه شهيد حسن تهراني مقدم گفت: شهادت به اين خاطر در نگاه ما امري قدسي و ارزشمند است که از فرهنگ عاشورا ريشه گرفته و در مسير نهضت انبياء و جاري کردن احکام الهي است.وي تاکيد کرد: شهادت انتخابي آگاهانه در راه تحقق آرمانهاي الهي است که از يک شناخت عميق نشات مي گيرد، از مسير عقل و منطق مي گذرد و از ضمير قلب و دل بر مي‌خيزد. شهيدان با گذشتن از جان خود نقش مهمي در بيدار کردن انسانهاي خفته و تشنگان قدرت براي بازگشت به مسير الهي دارند.گفتني است در اين مراسم عنوان پژوهشگر با رتبه استاد ممتازي به سردار شهيد تهراني مقدم اعطا شد كه به خانواده اين شهيد تقديم گرديد. همچنين از جمعي از اساتيد نمونه دانشگاه جامع امام حسين(ع) در رشته‌هاي مختلف تقدير بعمل آمد.

فرصت هاي اشتغال فارغ التحصيلان دانشگاهي در سايت کانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد

کانون فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد با هدف معرفي فرصتهاي شغلي مناسب فارغ التحصيلان دانشگاهي نسبت به انتشارفهرستي جامع از مهمترين وکارآمدترين فرصتهاي شغلي واستخدامي درسايت کانون اقدام نمود. معاون اجرايي کانون فارغ التحصيلان با اعلام اين خبر گفت: فارغ التحصيلان دانشگاه آزاداسلامي که به دنبال شغل مورد نظر در گرايش تحصيلي خود هستند مي تواننداز طريق مراجعه به سايت www.aiau.ir نسبت به شناسايي فرصتهاي شغلي واستخدامي وپيمانکاري ومناقصه متناسب باظرفيت وتوانمندي فارغ التحصيلان دانشگاهي دريکشنبه‌هاي هر هفته اقدام نمايند.رئيس مرکز ارتباط بادانش آموختگان در ادامه افزود: اين اطلاعات براساس بررسي هاي صورت گرفته در رسانه ها ، مراکز جذب نيرو، سامانه هاي مرتبط با بازارکار ودرخواست کارفرمايان تنظيم شده وکانون سعي نموده است استخدام هاي معتبر ومطمئن را هرهفته شناسايي وانتخاب نمايد. شايان ذکراست بصورت جداگانه در همين بخش فرصتهاي پيمانکاري ومناقصه که متناسب با ظرفيت فارغ التحصيلان جوان دانشگاهي بودونياز به منابع گسترده مالي وتدارکاتي ندارد نيز شناسايي ودرج گرديده است.وي در پاسخ به اين سوال که آيا اين خدمات ويژه دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامي وسراسري است گفت : الويت با فارغ التحصيلان دانشگاه آزاد اسلامي مي باشد وليکن تمام دانش آموختگان مقاطع دانشگاهي مي توانند ازاين اطلاعات بهره مند شوند و دسترسي خاصي براي آن تعريف نشده است . در پايان ياد آور مي شود کانون فارغ التحصيلان يک مجموعه غيرانتفاعي بوده وباهدف ارايه خدمات صنفي ، شغلي ، آموزشي ، رفاهي رايگان وياارزان قيمت به دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامي مي باشد.

درخشش نشريات واحد کرج در جشنواره نشريات دانشگاهي منطقه 12 دانشگاه آزاد اسلامي

كرج – انسيه معماريان

در اولين جشنواره نشريات دانشگاهي منطقه 12 دانشگاه آزاد اسلامي، نشريات واحد کرج موفق به کسب رتبه هاي متعدد اول تا سوم در رشته هاي گوناگون شدند. از جمله اين رتبه ها مي توان به کسب رتبه اول نشريات فرهنگي – اجتماعي و سياسي توسط نشريه ققنوس و در همين بخش کسب رتب سوم توسط نشريه رتل واحد کرج اشاره کرد. در بخش نشريات خبري و اطلاع رساني نيز نشريات بصيرت، قاصدک و خبرنامه فرهنگي از واحد کرج به ترتيب مقام هاي اول، دوم و سوم جشنواره را به خود اختصاص دادند.در بخش نشريات نماز، قرآن و عترت نيز نشريه ثقلين از واحد کرج رتبه دوم را از آن خود کرد و نشريه روزنه در گروه نشريات علمي، تخصصي – دانشجويي و نشريه تريبون آزاد در بخش نشريات بسيج دانشجويي نيز از ديگر نشريات واحد کرج بودند که مقام سوم جشنواره را به دست آوردند.

کمک مالي اساتيد به دانشجويان بي بضاعت دانشگاه شيراز

معاون دانشجويي دانشگاه شيراز با بيان اينکه اساتيد اين دانشگاه ماهيانه مبلغي را براي کمک به دانشجويان بي بضاعت دانشگاه اختصاص مي دهند، گفت: اعضاي هيات علمي دانشگاه همچنين در طرح کمک فکري و مشاوره‌اي به دانشجويان شرکت مي کنند.غلامرضا رخشنده ‌رو معاون دانشجويي دانشگاه شيراز در گفتگو با مهر گفت: يکي از برنامه‌هاي دانشگاه شيراز در سال جاري، استفاده از کمک فکري و مشاوره اي اساتيد دانشگاه در جمع هاي دانشجويي و خوابگاه‌ها است.وي افزود: دانشگاه شيراز داراي 600 عضوهيات علمي است که بيشتر آنها داراي مرتبه‌هاي دانشياري و استادياري بوده و تجربه بالايي دارند البته تمام اين اساتيد تخصص مشاوره ندارند ولي به نظر مي‌رسد حضورشان بين دانشجويان مي تواند موثر باشد.معاون دانشجويي دانشگاه شيراز يادآور شد: معمولا دانشجويان خوابگاهي بيش از دانشجويان ديگر به حضور اين اساتيد نياز دارند اين دانشجويان به دليل دوري از خانواده، احتياج بيشتري به کمک‌هاي فکري مشاوره‌اي دارند که اعضاي هيات علمي مي توانند با حضور در خوابگاه به اين دانشجويان کمک کنند. وي خاطر نشان کرد: اعضاي هيات علمي دانشگاه شيراز روي هم رفته هر ماه 2ميليون تومان به دانشجويان بي بضاعت دانشگاه کمک مي‌کنند که اميدواريم در اين زمينه هم ما را با حضور در جمع‌هاي دانشجويي و خوابگاهي ياري کنند.

جزئيات بخشنامه ارتقاي کيفيت تحصيل و تخفيف تا 20 درصد شهريه دانشگاه آزاد

جزئيات بخشنامه ارتقاي کيفيت تحصيل و تخفيف تا بيست درصد در شهريه ثابت و متغير دوره‌هاي کارداني و شهريه ثابت کارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد اعلام شد.به گزارش فارس، جزئيات بخشنامه ارتقاي کيفيت تحصيل و تخفيف تا 20 درصد در شهريه ثابت و متغير دوره‌هاي کارداني و شهريه ثابت کارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاد اعلام شد.

متن اين بخشنامه به شرح ذيل است:

با سلام و درود به روان پاک شهداي اسلام و روح پرفتوح حضرت امام خميني (ره) و با آرزوي توفيق، سلامت و سعادت براي مقام عظماي ولايت، براساس مصوبه هيئت رئيسه دانشگاه مورخ 2 ارديبهشت سال 91 و به منظور تشويق دانشجويان به تلاشهاي بيشتر براي يادگيري بهتر و در نتيجه کمک به ارتقاي کيفيت آموزش و پژوهش در دوره‌هاي کارداني و کارشناسي ناپيوسته و همچنين براي کمک مالي به ايشان و خانواده‌هاي محترمشان، ميزان تخفيف تا بيست درصد براي دانشجويان دوره‌هاي کارداني و کارشناسي ناپيوسته به شرح ذيل اعلام مي‌شود.بديهي است اعمال تخفيف شهريه يکي از مشوق‌ها است و دانشگاه براي ارتقاي شاخص‌هاي ديگر کيفيت آموزشي و پژوهشي و فرهنگي اين دوره‌ها نيز بايد برنامه‌ريزي کند.

1) دانشجويان دوره‌هاي کارداني:

دانشجويان دوره‌هاي کارداني در ترم اول (ترم آغاز به تحصيل) از 20 درصد تخفيف در مجموع شهريه ثابت و متغير و در ترم‌هاي بعدي مشروط به اين که معدل ترم قبلي انها از 15 بيشتر باشد.مي‌توانند به روش ذيل تا20 درصد از تخفيف در مجموع شهريه‌هاي دثابت و متغير در هر ترم برخوردار شوند.اين تخفيف براي تمامي دانشجويان از ترم مهر 1391 قابل اعمال است و مشمول ترم‌ها و سال‌هاي قبل از مهر 1391 نمي‌شود و براي هر ترم بايد براساس معدل ترم قبل آن محاسبه شود.رابطه در صد تخفيف به صورت زير محاسبه مي‌شود:درصد تخفيف شهريه ثابت و متغير در هر ترم دوره‌هاي کارداني = 20 درصد { 5/(15 - معدل ترم قبل)}

2)دانشجويان دوره‌هاي کارشناسي ناپيوسته:

دانشجويان دوره‌هاي کارشناسي ناپيوسته در ترم اول(ترم آغاز به تحصيل) از 20 درصد تخفيف شهريه ثابت و در ترم‌هاي بعدي مشروط به اينکه معدل ترم قبلي آنها از 15 بيشتر باشد. مي‌توانند به روش ذيل تا 20 درصد تخفيف در شهريه ثابت ترم برخوردار شوند. اين تخفيف براي تمامي دانشجويان از ترم مهر 1391 قابل اعمال است و مشمول ترم‌ها و سال‌هاي قبل از مهر 1391 نمي‌شود و براي هر ترم بايد براساس معدل ترم قبل آن محاسبه شود. رابطه در صد تخفيف به صورت زير محاسبه مي‌شود:درصد تخفيف شهريه ثابت = 20 درصد { 5/(15 - معدل ترم قبل)}

تأکيد دانشگاه فني‌حرفه‌اي بر استخدام مدرسان حق التدريس اين دانشگاه

استخدام حق‌التدريسيهاي دانشگاه فني و حرفه‌اي با 2 راي مخالف توسط نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، به گفته سرپرست اين دانشگاه امکانپذير نشد. سهراب رضايي در گفتگو با مهر درباره آخرين وضعيت استخدام حق التدريسهاي اين دانشگاه، گفت: پيش از اين دانشگاه فني و حرفه اي به مجلس شوراي اسلامي پيشنهاد کرده بود که حق التدريسهاي اين دانشگاه در قالب 60 هزار حق التدريس آموزش و پرورش جذب شوند که اين موضوع هم در کميسيون آموزش مجلس تصويب شد.وي اضافه کرد: با اين حال، استخدام حق التدريسهاي فني و حرفه اي در صحن علني مجلس تنها با اختلاف 2 راي به تصويب نرسيد.به گفته سرپرست دانشگاه فني و حرفه اي، اين دانشگاه تاکيد دارد که حق التدريسهايش حتماً در سال جاري به علت نيازي که دانشگاه به آنان دارد، استخدام شوند.رضايي با بيان اينکه دانشگاه فني و حرفه اي 2 پيشنهاد ديگر در زمينه جذب اين عده به دولت، وزارت علوم و مجلس شوراي اسلامي ارائه کرده است، اظهار داشت: يکي از پيشنهادها اين بود که اين 2700 نفر حق التدريس را که بيشتر در بخشهاي اداري و کارگاهي اين دانشگاه فعال هستند، توسط دانشگاه فني و حرفه اي جذب شوند و اگر اجازه اين اقدام را نمي دهند بار ديگر پيشنهاد جذب آنان همراه با حق التدريسهاي آموزش و پرورش به مجلس ارائه مي شود. سرپرست دانشگاه فني و حرفه اي تاکيد کرد که همان دو راي مخالف سبب شد همترازان حق التدريسهاي فني و حرفه اي استخدام شوند اما حق التدريسهاي دانشگاه فني و حرفه اي همچنان بلاتکليف بمانند.

تجليل از مقام معلم در واحد دماوند

رودهن :خبرنگار آفرينش –ايرج صادقعلي

اساتيد واحد دماوند به مناسبت روز معلم مورد تجليل و تقدير قرار گرفتند. اين مراسم در نمازخانه مجتمع دانشگاهي واحد دماوند با حضور اساتيد، دانشجويان و هيات رئيسه دانشگاه برگزار شد و در آن دکتر محمود صفري رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد دماوند درباره اهميت و جايگاه علم و پژوهش سخن راند. وي گفت: در جاي جاي فرهنگ ديني و ملي ما، تاکيد فراواني بر علم و دانش شده است.رئيس واحد دماوند عنوان کرد: البته تعليم همواره در قرآن و اسلام همراه تزکيه آمده است و داشتن اخلاق در کنار تحصيلات اهميت بسياري دارد.وي گفت: اين روز روز معلم، استاد و دانشجو است، چراکه اين روز را بايد به هر کسي که در راه جويندگي دانش است، تبريک گفت. رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد دماوند ضمن اشاره به آثار و زندگينامه شهيد مطهري ،اين متفکر برجسته علمي و اخلاقي معاصر را الگويي مناسب براي نسل جوان کشور دانست و اظهار داشت:با مطالعه و دقت در آثار به جا مانده از اين شهيد والامقام مي توان از گردنه هاي سخت عبور کرد و گرفتار نفاق نشد.همچنين در اين روز آذين بندي در تمامي قسمت هاي دانشگاه در زمينه بزرگداشت مقام استاد و معلم انجام شده بود.در اين روزهمزمان با برنامه هاي ذکر شده،دکتر صفري رئيس واحد،دکترقاسمي معاون آموزشي وحجت الاسلام والمسلمين احمدي رئيس دفتر فرهنگ اسلامي به همراه جمعي از دانشجويان عضو هيات دانشجويي رهروان عشق سر کلاسهاي دانشگاه حاضر شدند و از اساتيد دانشگاه، با اهداء گل وبسته هاي فرهنگي تقدير نمودند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي