جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/03/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4159

معاون پارلماني رئيس جمهور:
دخل ‌و خرج دولت از اول‌خرداد قانوني است

وام ساخت مسکن خبرنگاران 45 ميليون شد
مصوبات جديد مسکني دولت


تريبون اقتصادي


اخبار اقتصادي


نهادهاي مالي


 معاون پارلماني رئيس جمهور:
 دخل ‌و خرج دولت از اول‌خرداد قانوني است 

تاخير رئيس جمهور در ابلاغ قانون بودجه سال 91 کل کشور در صورتي که 10 روزه شود، رئيس مجلس مي‌تواند آن را براي اجرا ابلاغ کند. به گزارش مهر، چهارشنبه سوم خردادماه است و براي نخستين بار در تاريخ بودجه ريزي در کشور، هنوز قانون بودجه سال 91 کل کشور پس از گذشت 65 روز از آغاز سال ابلاغ نشده است.مجلس شوراي اسلامي که پنجشنبه هفته گذشته بودجه 91 را از تصويب نهايي گذارند و شوراي نگهبان نيز در سريع‌ترين زمان ممکن آن را بررسي و تائيد کرد، حالا قانون بودجه روي ميز رئيس جمهور قرار گرفته است.در شرايطي که دستگاه‌هاي مختلف در انتظار ابلاغ بودجه 91 توسط دکتر محمود احمدي نژاد هستند که در 65 روز گذشته با مشکلات بسياري از اين نظر مواجه شده‌اند.کاهش اعتبار هدفمندي يارانه‌ها از 135 به 66 هزار ميليارد تومان در بودجه 91 از بزرگترين نگراني‌هاي دولت ياد مي‌شود که مجلس شوراي اسلامي به دليل احتمال طغيان تورم، زير بار اين اعتبار بسيار هنگفت نرفت.درصورتي که تاخير رئيس جمهور در ابلاغ قانون بودجه سال 91 کل کشور 10 روزه شود، رئيس مجلس شوراي اسلامي بنا بر اختيارات خود مي‌تواند آن را براي اجرا ابلاغ کند.

تاخيرات زياد در ابلاغ قانون بودجه 91 با هر دليلي هم که باشد حتي ارجاع به شوراي حل اختلاف مشکلات جدي در پرداخت حقوق و دستمزد کارمندان و طرحهاي عمراني ايجاد مي‌کند و به صلاح کشور هم نيست.

معاون پارلماني رئيس جمهور در مورد برخي شايعات مبني بر عدم ابلاغ بودجه سال 91 از سوي احمدي نژاد به دليل نارضايتي وي از نحوه تصويب آن گفت: رئيس جمهور در حال بررسي بودجه سال 91 هستند و انشاءالله بعد از بررسي بودجه نيز ابلاغ خواهد شد.به گزارش فارس، حجت السلام والمسلمين ميرتاج‌الديني معاون پارلماني رئيس جمهور در پايان نشست امروز هيئت دولت با اشاره به پايان رسيدن دوره هشتم مجلس شوراي اسلامي گفت: من به تمام نمايندگان محترم هيئت رئيسه و همچنين خانواده‌هاي نمايندگان که در اين مدت همراه با دولت بودند خسته نباشيد مي‌گويم.

وي افزود: اميدوارم که مجلس نهم نيز بتواند در سايه همکاري در مسير خدمت به مردم حرکت کند.ميرتاج الديني در پاسخ به سؤال ديگري درمورد برخي از شايعات در مورد عدم ابلاغ بودجه سال 91 از سوي رئيس جمهور به دليل نارضايتي وي از نحوه تصويب آن گفت: رئيس جمهور در حال بررسي بودجه سال 91 هستند و انشاءالله بعداز بررسي بودجه نيز ابلاغ خواهد شد.

وي درباره اينکه هم اکنون دخل و خرج دستگاه‌هاي دولتي با پايان تنخواه دولت غيرقانوني است گفت: معمولا تنخواه تا يک ماه بعد نيز قابل استفاده است و هنوز مهلت استفاده از تنخواه به اتمام نرسيده است.

عضو کميسيون برنامه و بودجه گفت: با وجود اينکه قانون بودجه 91 از سوي رئيس جمهور به دستگاه‌هاي اجرايي ابلاغ نشده، اما مشکلي بابت دخل و خرج دولت پيش نمي‌آيد.عزت‌الله يوسفيان ملا در گفت‌وگو با فارس، در مورد عدم ابلاغ قانون بودجه 91 از سوي رئيس جمهور گفت: وظيفه مجلس تصويب قانون و ابلاغ آن تا 31 ارديبهشت 91بود که قانون بودجه تا اين تاريخ به دولت ابلاغ شد.

وي افزود: از اول خرداد 91 دخل و خرج کشور براساس قانون بودجه 91 انجام مي‌شود و هيچ مشکلي از اين بابت ندارند.عضو کميسيون برنامه و بودجه افزود: طبق قانون، بودجه 15 روز پس از تصويب در مجلس و ابلاغ آن از سوي رئيس مجلس به دولت قابل اجراست، دخل و خرج کشور از اول خردادماه هيچ مشکلي ندارد و چه دولت قانون بودجه را به دستگاه‌ها ابلاغ کند و يا نکند مشکلي پيش نمي‌آيد.

نماينده بابل در مجلس در مورد حقوق کارمندان دولت در دو ماه اول سال گفت: اگر طبق مصوبه دولت حقوق کارمندان در سال جاري 10 يا 15 درصد افزايش پيدا کند مابه‌التفاوت حقوق علي‌الحساب دو ماهه فروردين و ارديبهشت 91 با حقوق جديد در خردادماه پرداخت مي‌شود.


 وام ساخت مسکن خبرنگاران 45 ميليون شد
 مصوبات جديد مسکني دولت 

معاون اول رئيس جمهور مصوبه نمايندگان ويژه رئيس جمهور در کارگروه مسکن مبني بر افزايش وام ساخت مسکن خبرنگاران به 45 ميليون تومان و وام خريد به 30 ميليون تومان را براي پرداخت به 5 هزار خبرنگار ابلاغ کرد.

به گزارش فارس ، بر اساس تصميم نمايندگان ويژه رئيس جمهور در کارگروه مسکن، بانک مرکزي موظف است نسبت به توزيع (5000) فقره تسهيلات مسکن به خبرنگاران با معرفي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بين بانکهاي عامل اقدام کند.

بر اساس اين مصوبه، مبلغ اين تسهيلات براي ساخت مسکن چهارصد و پنجاه ميليون ريال و براي خريد مسکن سيصد ميليون ريال تعيين شده است و نرخ سود تسهيلات مشارکت مدني و فروش اقساطي اين تسهيلات (12درصد) است که مابه التفاوت آن با نرخ هاي مصوب بانک مرکزي از محل يارانه سود بانکي در بودجه سالانه تأمين مي شود.نمايندگان ويژه رئيس جمهور در کارگروه مسکن، با پرداخت 300 هزار تسهيلات براي مقاوم سازي مسکن روستايي و مسکن مهر روستايي، 100هزار تسهيلات جديد احياي بافت فرسوده و 75 هزار واحد مسکوني در هشت شهر بزرگ موافقت کردند.

به گزارش فارس ، بر اساس تصميم نمايندگان رئيس جمهور و به استناد اصل 127 قانون اساسي ، بانک هاي عامل ملي ، ملت ،رفاه کارگران ،تجارت ، صادرات و سپه موظفند نسبت به انعقاد قرار داد مانده سهميه سال 1389 و 1390 به تعداد (200) هزار واحد براي مسکن روستايي تا پايان خرداد ماه سال 1391 با قبول ضمانت به صورت سفته زنجيره اي اقدام کنند.

خبرنگاران معرفي شده از سوي وزارت ارشاد وام مسکن مي‌گيرند

وزير راه و شهرسازي اعلام کرد: خبرنگاراني مي توانند وام مسکن را دريافت کنند که از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي معرفي شده باشند.

به گزارش مهر،علي نيکزاد وزير راه و شهرسازي در حاشيه جلسه هئيت دولت با اشاره به چگونگي دريافت وام مسکن خبرنگاران گفت: ابلاغيه پرداخت وام مسکن خبرنگاران به بانک مسکن ابلاغ شده است و ذخاير آن نيز در بانک مرکزي موجود است.وي گفت: همچنين خبرنگاراني مي توانند وام مسکن را دريافت کنند که از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي معرفي شده باشند. نيکزاد سود اين وام را 12 درصد اعلام و درباره ميزان مبلغ وام خبرنگاران تصريح کرد: 45 ميليون تومان وام براي ساخت مسکن و 30 ميليون تومان وام نيز براي خريد خانه در اختيار خبرنگاران قرار خواهد گرفت.

5 هزار فقره وام ساخت و خريد مسکن براي خبرنگاران

نمايندگان ويژه رئيس جمهوري در کارگروه مسکن با استناد اصل يکصدو بيست و هفتم قانون اساسي ، با پرداخت 5 هزار فقره تسهيلات ساخت و خريد مسکن براي خبرنگاران و 300 هزار فقره تسهيلات براي مقاوم سازي مسکن روستايي و مسکن مهر روستايي موافقت کردند. به گزارش ايسنا، بر اساس تصميم نمايندگان ويژه رئيس جمهور در کارگروه مسکن، بانک مرکزي موظف است نسبت به توزيع (5000) فقره تسهيلات مسکن به خبرنگاران با معرفي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بين بانکهاي عامل اقدام کند. مبلغ اين تسهيلات براي ساخت مسکن چهارصد و پنجاه ميليون ريال و براي خريد مسکن سيصد ميليون ريال تعيين شده است و نرخ سود تسهيلات مشارکت مدني و فروش اقساطي اين تسهيلات (12درصد) است که مابه التفاوت آن با نرخ هاي مصوب بانک مرکزي از محل يارانه سود بانکي در بودجه سالانه تأمين مي شود.

اعلام پيامکي قيمت مسکن؛ ممنوع!

مديرکل بازرسي ويژه سازمان حمايت مصرف‌کنندگان و توليدکنندگان گفت: بر اساس تصميم ستاد تنظيم بازار، هيچ مرجعي به غير از بانک مرکزي و وزارت راه، مجوز حق اعلام عمومي هرگونه قيمت اعم از منطقه‌اي و استاني کالا و خدمات از جمله مسکن و اجاره‌ بها چه از طريق پيامک و سايت اينترنتي را ندارند.

محمدحسين مولاخواه در گفتگو با مهر از اجراي طرح بازرسي ويژه از بازار معاملات املاک خبر داد و گفت: همزمان با افزايش معاملات مسکن در نيمه اول هر سال، بازرسي و نظارت بر فعاليت واحدهاي مشاوران املاک تشديد و تا پايان شهريورماه ادامه خواهد يافت.مديرکل بازرسي ويژه سازمان حمايت مصرف‌کنندگان و توليدکنندگان افزود: در اين طرح که به تمامي سازمان‌هاي صنعت، معدن و تجارت ابلاغ شده است، پروانه کسب و مجوز فعاليت بنگاههاي معاملات ملکي، نصب تابلو نرخ دستمزد در محل کسب و رعايت حق‌الزحمه مجاز توسط بازرسان صنفي کنترل مي‌شود.

وي تصريح کرد: با توجه به بررسي‌هاي انجام شده، به طرفين هرگونه قرارداد که در بنگاههاي معاملات مسکن منعقد مي‌‎شود، توصيه مي‌شود پس از پرداخت حق‌الزحمه مشاوران املاک که طبق قانون نظام صنفي توسط کميسيون نظارت شهرستان‌ها تعيين و توسط اتحاديه‌ها ابلاغ و در محل کسب نصب مي‌شود، درخواست قبض و رسيد از مشاور املاک کنند.

به گفته مولاخواه، اگر اجحافي در حق هر يک از طرفين قرارداد يک معامله و يا اجاره‌نامه، صورت گرفت، مي‌توانند با مراجعه به سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و يا اتحاديه مربوطه، عليه واحد متخلف شکايت و يا از طريق تلفن سه شماره‌اي 124 گزارش تخلفات يادشده را اعلام کنند تا توسط بازرسان مربوطه تحت رسيدگي قرار گيرد.

وي اظهار داشت: طبق قوانين و مقررات جاري کشور، تمامي عرضه‌کنندگان خدمات بايد صورتحساب با ويژگي‌هاي منطبق با قانون و مقررات را به مصرف کنندگان ارايه نمايند؛ در غير اين صورت پس از تنظيم پرونده در هر بار تخلف توسط تعزيرات حکومتي به ميزان 35 هزار تومان، جريمه خواهند شد.

به گفته مديرکل بازرسي ويژه سازمان حمايت مصرف‌کنندگان و توليدکنندگان، درطول سال گذشته بيش از 120 هزار مورد بازرسي از بنگاههاي معاملات مسکن در سراسر کشور انجام شده که حدود نه درصد از اين بازرسي‌ها، منجر به تشکيل پرونده و کشف 15 هزار مورد تخلف به ارزش بيش از دو ميليارد و چهار صد ميليون تومان شده که جهت رسيدگي در اختيار سازمان تعزيرات حکومتي قرار گرفته است؛ عدم نصب نرخنامه در محل کسب، عدم صدور فاکتور، دريافت کارمزد بالاتر از نرخ مقرر و نداشتن پروانه کسب به ترتيب بيشترين تخلف را به خود اختصاص داده است.


 تريبون اقتصادي 

موجودي سدهاي کشور از نيمه گذشت

مديرعامل شرکت مديريت منابع آب مي‌گويد موجودي آب در مخازن سدهاي کشور از نيمه گذشته است. محمد حاج رسولي‌ها در گفت‌وگو با ايسنا افزود: موجودي آب مخازن سدهاي کشور تا پايان هفته گذشته به حدود 53 درصد رسيده است. وي با اشاره به اين که مجموع ظرفيت مخازن سدهاي کشور در زمان کنوني 46 ميليارد و 800 ميليون مترمکعب اعلام شده، گفت: اين شاخص نشان مي دهد که 52.7 درصد ظرفيت مخازن سدها از آب پر شده است. اين مقام مسئول با اين حال تاکيد کرد که بر اساس گزارش‌هاي اين سازمان، حجم آب موجود در مخازن سدهاي كشور در مقايسه با مدت مشابه سال آبي گذشته 3.5 درصد كاهش يافته است. حاج رسولي‌ها در ادامه درباره حجم آب ورودي به مخازن سدهاي کشور نيز گفت: از ابتداي سال آبي جاري تاکنون در مقايسه با دوره مشابه سال آبي گذشته، اين شاخص نزديك به 13 درصد افزايش يافته است.

واگذاري هشت طرح فولادي

سرپرست ايميدرو بر تعلق معدن گل‌گهر 3 به سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران (ايميدرو) تاكيد كرد. به گزارش آفرينش ، وجيه‌الله جعفري در خصوص آخرين وضعيت معدن گل‌گهر3، اظهار كرد:‌ گل‌گهر يك مجموعه معدني سنگ‌‌آهن با شش آنومالي است كه پروانه بهره‌برداري آن‌ها به نام سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران صادر شده است. وي با بيان اين‌كه البته در گذشته تفاهم‌نامه‌هايي در زمينه بهره‌برداري از معدن گل‌گهر 3 صورت گرفته است، خاطرنشان كرد: ‌با اين حال اين تفاهم‌نامه به قرارداد منجر نشده و از نظر حقوقي غير قابل اجراست. جعفري خاطرنشان كرد: به اين ترتيب به واسطه عدم انعقاد هرگونه قرارداد واگذاري، معدن گل‌گهر 3 كماكان متعلق به ايميدرو است. معاون معدني وزير صنعت، معدن و تجارت در خصوص آخرين وضعيت استراتژي بخش معدن، اظهار كرد:‌ اين استراتژي سال گذشته از سوي مجري آن به معاونت معدني وزارت صنعت، معدن و تجارت تحويل شد. وي با بيان اين‌كه در حال حاضر در حال بررسي اين استراتژي و تاييد نهايي آن با مشاركت همه دست‌اندركاران و ذينفعان بخش هستيم، خاطرنشان كرد: مواردي در اين استراتژي مورد ايراد واقع شده و براي اصلاح به مجري طرح اعلام شده است كه اميدواريم به زودي به تاييد نهايي برسد. سرپرست ايميدرو همچنين از برنامه‌ريزي براي عرضه سنگ‌آهن داخلي در بورس كالا خبر داده و خاطرنشان كرد: بيش از 10 طرح بزرگ صنايع معدني با پيشرفت بيش از 60 درصد در طرح مهر ماندگار در دست پيگيري است كه از جمله آن‌ها مي‌توان به فولاد پاسارگاد، فولاد ارفع و فولاد خزر اشاره كرد. وي از در جريان بودن برنامه‌ريزي‌ها براي واگذاري هشت طرح فولادي خبر داده و اظهار كرد:‌ يك طرح فولادي واگذار شده و هفت طرح ديگر نيز بيش از 70 درصد در بخش احيا مستقيم پيشرفت دارند. به گفته جعفري، در سال جاري 15 طرح بزرگ معدني و صنايع معدني با سرمايه‌گذاري حدود دو هزار و 800 ميليارد تومان به بهره‌برداري خواهد رسيد.

الزام به يك بار سوختگيري تا 25 خرداد جمع‌آوري اطلاعات سامانه هوشمند است

مدير سامانه هوشمند سوخت شركت ملي پخش فرآورده هاي نفتي ايران گفت: الزام به يك بار سوختگيري تمام دارندگان كارت هوشمند سوخت تا 25 خرداد ماه جاري تنها به منظور جمع آوري اطلاعات سامانه هوشمند سوخت است. به گزارش ايرنا ، محسن روحاني افزود: الزام به يك بار سوخت گيري دارندگان كارت هوشمند سوخت به منظور محاسبه و درج سهميه هر كارت به صورت فيزيكي در كارت هوشمند سوخت است.

وي افزود: با اين روش، شخصي كه در اين مدت به جايگاه مراجعه و اقدام به سوخت گيري خودرو مي كند، سهميه باقي مانده يارانه اي، نيمه يارانه اي و آزاد وي محاسبه و به صورت فيزيكي در كارت وي درج خواهد شد كه از طريق نمايشگر دستگاه قابل مشاهده است. روحاني با تاكيد بر اين كه، اين كار به منظور تسويه سهميه هاي باقيمانده و ذخيره شده در كارت هاي هوشمند سوخت و آمادگي براي اجراي مرحله دوم هدفمندي يارانه ها انجام مي شود، گفت: با اين روش تمام سهميه هاي ماه هاي گذشته دارندگان كارت سوخت محاسبه مي شود.وي گفت: از اين طريق همه اطلاعات و مشخصات سهميه هاي باقيمانده در كارت هاي هوشمند سوخت سراسر كشور محاسبه خواهد شد و سامانه مي تواند آخرين اطلاعات مربوط به كارت ها را جمع آوري و محاسبه كند. مدير سامانه هوشمند سوخت كشور تاكيد كرد: همچنين از اين طريق سهميه تمام دارندگان كارت هوشمند سوخت يك بار در خرداد ماه محاسبه و تسويه خواهد شد.

نمايشگاه صنعت ساختمان نهم خرداد افتتاح مي‌شود

دبير اجرايي نمايشگاه صنعت ساختمان با بيان اينکه فاز دوم اولين نمايشگاه سالانه صنعت ساختمان از نهم خرداد ماه سال جاري به مدت يک سال در جزيره کيش برگزار مي‌شود، از حضور انبوه سازان ايراني در اين نمايشگاه خبر داد. به گزارش ايلنا، مجيد تفضلي تصريح کرد: به دليل پراکنده بودن فعالان و متخصصان صنعت ساختمان در کشور و تمرکز بيش از حد شرکت‌ها در تهران و نياز کشور به فضاي متمرکز جهت تعامل ميان توليدکنندگان، انبوه سازان و خريداران محصولات ساختماني، تصميم به راه اندازي اين نمايشگاه با حمايت سازمان منطقه آزاد کيش گرفته شد. وي افزود: ارايه تکنولوژي‌هاي بر‌تر در حوزه ساختمان در اين نمايشگاه با رويکرد صنعتي سازي، فناوري‌هاي نوين ساختماني و در نظر گرفتن بهينه سازي مصرف انرژي در ساخت و ساز فضاهاي اين نمايشگاه را به فضايي تعاملي، رقابتي و بدون واسطه تبديل مي‌کند.

فضاي اين نمايشگاه 6 هزار و 545 متر مربع و فضاي غرفه سازي 3 هزارو 250 متر مربع خواهد بود.

ايساكو باز هم ركورد فروش بي‌سابقه‌اي بر جاي گذاشت

ايساكو در سال توليد ملي و حمايت از كار و سرمايه ايراني، در پايان دومين ماه سال، همزمان با ‌سي‌و‌پنجمين سال تاسيس خود، يك بار ديگر ركورد فروش خود را شكست. دكتر بهزاد ظهيري مديرعامل شركت خدمات پس از فروش ايران خودرو (ايساكو)، با اعلام اين مطلب گفت: شركت ايساكو با تبعيت از رهنمودهاي مدير عامل گروه صنعتي ايران خودرو و تلاش يكايك مديران و پرسنل محترم گروه، توانست با تامين 70 درصد قطعات مورد نياز از منابع و قطعه‌سازان داخلي بزرگترين ركورد تاريخ سي و پنج ساله خود را بشكند.


 اخبار اقتصادي 

 5 برابر عرضه 10سال سکه پيش‌فروش شد

بازار سکه و ارز هنوز حبابي است

وزير اقتصاد از تصميم‌گيري جديد براي حمايت از توليد در ديدار خود با غضنفري وزير صنعت، معدن و تجارت خبر داد و گفت: بازار سکه و ارز کماکان حبابي است. به گزارش فارس، سيدشمس‌الدين حسيني با انتقاد از کساني که مي‌خواهند وارد بازار سفته‌بازي شوند،گفت: سال گذشته بارها تصريح کرديم که قيمت‌ها در بازار سکه و ارز حبابي است البته هنوز هم حباب وجود دارد و نبايد در اين بازارها سرمايه‌گذاري کرد. بنابراين امروز مي‌بينيم کساني که سکه 900 هزار توماني خريده‌اند به زور آن را به 650 هزار تومان مي‌فروشند.

مدير اداره سياست‌هاي اقتصادي بانک مرکزي با بيان اينکه سه برابر سال 90 و 5 برابر 10 سال ماقبل آن سکه پيش‌فروش شده ،گفت: در يک ماه اول 2.6 ميليون سکه تحويل، 2.5 ميليون گواهي سپرده و300 هزار قطعه به ساير ابزار تبديل شد. پيمان قرباني در گفت‌وگو با فارس با اشاره به عدم مراجعه بيش از 900 هزار نفر براي دريافت سکه‌هاي پيش‌فروش شده، اظهارداشت: در روزهاي آتي در صورتي که ثبت‌نام کنندگان مرحله اول به شعب مراجعه کنند، سکه تحويل آنها خواهد شد اما از امروز تحويل سکه‌هاي مرحله دوم پيش‌فروش انجام مي‌شود.وي درخصوص ميزان واگذاري اوراق گواهي سپرده از ابتدا تاکنون، افزود: تا روز گذشته حدود 2 ميليون و 600 هزار سکه تحويل شد و بيش از 2 ميليون و 800 هزار تا استفاده از ساير ابزارها بوده است.مدير اداره بررسي‌ها و سياست‌هاي اقتصادي بانک مرکزي، تصريح کرد: تبديل حدود 2 ميليون و 500 هزار به گواهي سپرده، معادل 88 درصد از ابزارهاي جايگزين تحويل سکه بوده است.وي در پاسخ به اين سوال که در مرحله دوم ابزارهاي جايگزين باقي خواهد ماند، گفت: بانک مرکزي همواره اعلام کرده که در خصوص ايفاي تعهد اوليه هيچ مشکلي نداشته و برنامه‌ريزي کامل انجام شده بود اما چون اين ميزان عرضه بسيار بيشتر از تقاضاي سکه‌ در بازار بود ابزارهاي جايگزين براي جلوگيري از ايجاد التهاب شديد در بازار پيش‌بيني شد.قرباني با بيان اينکه 9 ميليون سکه پيش‌فروش شده بيش از 5 برابر عرضه سکه در 10 سال گذشته و 3 برابر نسبت به سال 90 بوده است،افزود: پيش‌بيني ما اين بود که بازار با اضافه عرضه‌ روبرو شده و با توجه به اينکه در سال گذشته روند ثبت‌نام‌ها در برخي روزها بسيار بالا بوده و احتمال افت قيمت شديد سکه و متضرر شدن افراد وجود داشت.وي با بيان اينکه بانک مرکزي به عنوان متولي حفظ ثبات در بازارهاي مالي همانند طلا است، گفت: هدف بانک مرکزي هدايت بازار طلا به مجراي اصلي ود که متاثر از پارامترهاي اثرگذار بنيادين حرکت کند و از ايجاد حباب منفي يا مثبت در بازار جلوگيري کند.مدير اداره بررسي‌ها و سياست‌هاي اقتصادي بانک مرکزي بيان کرد: ابزار بازپرداخت وجه هم‌اکنون برداشته شده و اوراق گواهي سپرده هم مهلت استفاده آن پس از دو بار تمديد تا 6 خرداد وجود خواهد داشت.


 نهادهاي مالي 

 تعداد تراکنش‌ها بانک صادرات نمايشگاه کتاب تهران 25 درصد رشد داشت

تعداد تراکنش‌هاي مالي صورت پذيرفته در بيست و پنجمين نمايشگاه بين ‌المللي کتاب تهران 25 درصد رشد را نسبت به سال گذشته نشان مي‌دهد.به گزارش روابط عمومي ،‌‌‌ مهرداد‌ فتحي رئيس اداره خدمات نوين اين بانک ضمن بيان مطلب بالا افزود: دراين دوره از نمايشگاه با تلاشهاي صورت گرفته شاهد عملکرد مطلوب و قابل قبولي از بانک بوديم به گونه‌اي که درطول 10 روز از برگزاري نمايشگاه، شبکه دستگاه‌هاي کارت خوان اين بانک بيش از 100 ساعت خدمات دهي به ناشران ، دانشجويان و مراجعه کنندگان داشته و ميزان قطعي ارتباط تنها يکساعت گزارش شده که اين امر نيز به دليل بروز اشکال در شبکه مخابراتي بوده است.

زنجيره خدمات پولي و مالي در گروه اقتصادنوين تکميل است

با برگزاري مجمع عمومي عادي ساليانه شرکت سرمايه‌گذاري عمران و توسعه پايدار ايرانيان، صورت‌هاي مالي يکي ديگر از شرکت‌هاي وابسته بانک اقتصادنوين به تصويب رسيد.به گزارش روابط عمومي ، مجتبي شيرواني معاون سرمايه‌گذاري و امور شرکت‌هاي اين بانک در مراسم مجمع عمومي عادي ساليانه شرکت سرمايه‌گذاري عمران و توسعه پايدار ايرانيان با اشاره به اينکه انواع خدمات مالي و پولي از طريق شرکت‌هاي وابسته بانک اقتصادنوين به هموطنان ارايه مي‌شود، گفت: بانک اقتصادنوين توانسته در کنار ارايه کامل خدمات بانکي، با راه‌اندازي شرکت‌هاي مختلف، سبد متنوعي از خدمات را در اختيار مشتريان قرار دهد.

ويژگي هاي منحصر به فرد موزه سکه بانک سپه در جهان

مدير اداره کل روابط عمومي و بازاريابي بانک سپه اظهارداشت: موزه سکه بانک سپه داراي سکه هاي کم نظيري است که با بررسي مقدماتي آنها بسياري از مسايل بيان نشده تاريخ کهن و دير پاي ايران روشن و آشکار مي شود.به گزارش پايگاه اطلاع رساني ، محسن ملکي اظهارداشت: سکه سند و مدرکي است که از آغاز پيدايش، تغيير و تعرض در آن راه نيافته و همواره به روشنگري بخش فراموش شده اي از تاريخ مي پردازد. وي افزود: در اين راستا موزه سکه بانک سپه نخستين بانک ايراني داراي مجموعه گرانبهايي از سکه هاي ادوار مختلف تاريخي ايران و جهان است .

بهره برداري از هتل بين المللي در قم با حمايت بانک ملت

هتل بين المللي پارسيا در شهر قم با حمايت مالي و مشارکت بانک ملت به صورت رسمي به بهره برداري رسيد.به گزارش روابط عمومي ، هتل بين المللي پارسيا که با سرمايه گذاري 40 ميليارد ريالي بانک ملت در استان قم احداث شده با حضور مسوولان استان قم، کار ارائه خدمات به زائران آستان مقدس حضرت معصومه(س) را شروع کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي