جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/03/04 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4159

مدير اجرايي طرح آبفا مسکن مهر اسلامشهر:
آبرساني مسکن مهر نيازمند همکاري مسئولين دستگاه‌ها

فرماندار شهرستان دماوند:
آمادگي همه دستگاهها براي رفع مشکلات عشاير


افزايش بودجه‌هاي عمراني پس‌اندازي براي كشور است


19 سايت تلفن همراه در سطح جاده‌هاي لرستان راه‌اندازي مي‌شود


ايران زمين


خبر


 مدير اجرايي طرح آبفا مسکن مهر اسلامشهر:
 آبرساني مسکن مهر نيازمند همکاري مسئولين دستگاه‌ها 

 اسلامشهر – محمدرضا عباسي

حميدرضا جديدي مدير اجرايي طرح آبفاي مسکن مهراسلامشهر گفت: اجراي طرحهاي آبرساني به سايت مسکن مهر، نيازمند همکاري وهماهنگي هرچه بيشتر مسئولين و دست‌اندرکاران است. جديدي افزود: عدم همکاري برخي ازادارات مانع از پيشرفت سريع کارها و اجراي طرحها شده وعلاوه بر افزايش هزينه ها ، اجراي طرحها را با مشکل مواجه نموده است. وي گفت : مسئولين و دست‌اندرکاران بايد مسائل و مشکلات را ريشه‌اي ببينند و درصدد حل و رفع آنها برآيند و از انجام کارهاي موقت و مسکن گونه خودداري نمايند.

مدير آبفاي شهرک امام حسين(ع) بيان داشت: متاسفانه در اجراي طرح آبرساني و تامين آب واحدهاي مسکن مهر اسلامشهر با مشکلات عديده‌اي مواجه مي‌باشيم که مانع از اجراي اين طرح شده و تاکنون به تاخير افتاده و با توجه به آماده شدن وزمان واگذري واحدها ضروري است تا مسئولين همکاري و مساعدت بيشتري داشته باشند. جديدي اظهارداشت: در بحث اجراي خطوط جمع‌آوري چاههاي داخلي شهرک امام حسين(ع) وانتقال به مخزن و شبکه انتقال آب، موانعي سر راه ما به‌وجودآمده است که مي‌طلبد مسئولين و دست‌اندرکاران تصميمات ويژه‌اي در اين زمينه اتخاذ نمايند.

وي افزود: تاکنون چندين طرح که هم از نظر اجرا و هم از نظر هزينه کمترين بار مالي و مشکلات براي شهروندان داشته و با رعايت مسائل فني و جلوگيري از آسيب رساندن به شهر و معابر طراحي شده، به دليل عدم همکاري برخي از ارگانها و نهادهاي دولتي و همچنين بعضي از مالکين اراضي کشاورزي، اجرايي نشده است.

مدير اجرايي طرح آبرساني به مسکن مهر اسلامشهر بيان داشت: در بحث اجراي خط انتقال آب از مخزن به سايت مسکن مهر از مجموع 4000 متر شبکه انتقال قريب به 3800 متر خط انتقال اجرايي شده و فقط به خاطر عبور لوله در مسيري کمتر از 200 متر از اراضي متعلق به موقوفات مدرسه عالي شهيد مطهري اين طرح نيمه‌تمام مانده است که متاسفانه مسئولين اين مدرسه حاضر به توافق و همکاري نشده و اجازه عبور لوله را از اين اراضي که به‌صورت زمين باير مي‌باشد، نمي‌دهند. وي تصريح کرد: براي اجراي اين 3800 متر خط انتقال، بارها به علت عدم همکاري برخي از مالکين اراضي کشاورزي واقع در مسير چندين بار نقشه طرح تغيير يافته و عليرغم اينکه طول مسير افزايش پيدا کرده، ولي اجرا شده است.

جديدي افزود: متاسفانه برخي از مسئولين و نهادهاي دست‌اندرکار، با نامه‎‌نگاري‌ها و ايجاد مراحل اداري پيچيده و طولاني مانع از اجراي طرحها شده‌اند و همکاري لازم را ندارند، براي نمونه براي پاسخ استعلام از يک اداره عليرغم نامه‌نگاري‌ها و پيگيريهاي متعدد، بعد از گذشت يک ماه هنوز پاسخ استعلام و جواب نامه داده نشده است و اعتبارات عمراني طرحها متاسفانه درحال از بين رفتن مي‌باشد.

وي بيان داشت: تاکنون در سايت مسکن مهر اسلامشهر بالغ بر 19 کيلومتر شبکه توزيع در طي سال گذشته احداث گرديده است و تنها مشکل موجود اجراي 200 متر لوله‌گذاري مي‌باشد تا مسير خط انتقال اجرا و به بهره‌برداري برسد. جديدي گفت: در بحث اجراي شبکه فاضلاب با توجه به اينکه تصفيه‌خانه فاضلاب اسلامشهر درحال احداث مي‌باشد، درحال حاضر شبکه انتقال فاضلاب مسکن مهر تا محل ورودي اين شهرک اجرا و با استفاده از يک دستگاه بالاآورنده و انتقال فاضلاب به کانال موقت موجود مشکل حل شده است.

مدير اجراي طرح آبرساني به مسکن مهر اسلامشهر گفت: ضروري است که براي اجراي طرح آبرساني به مسکن مهر مسئولين با عنايت و مساعدت بيشتري با آبفا همکاري داشته باشند واز سوي ديگر انتظار مي‌رود مردم و مالکين اراضي کشاورزي با سعه صدر و ديد بازتري نسبت به اجراي اين طرح عظيم ما را در خدمات‌رساني بيشتر ياري نمايند.


 فرماندار شهرستان دماوند:
 آمادگي همه دستگاهها براي رفع مشکلات عشاير 

 دماوند - خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان دماوند در جلسه شوراي عشاير شهرستان گفت: همه دستگاههاي شهرستان آماده همکاري در رفع مشکلات و موانع براي حضور عشاير هستند و ما با اين کار زمينه توليد را در شهرستان گسترش خواهيم داد. به گزارش خبرنگار آفرينش عليرضا قاسمي فرزاد با اشاره به جايگاه مهم عشاير در توليد محصولات لبني و دامي افزود: افتخار مي کنيم شهرستان دماوند محل حضور و عبور عشاير است و مديريت شهرستان در صدد آن است تا با ارائه خدمات مطلوب به اين قشر ارزشمند بتواند زمينه کار و توليد بيش از پيش آنان را فراهم سازد.

وي مجموع خانوار عشاير را در منطقه 235خانوار عنوان کرد و اظهار داشت: از اين تعداد 25 خانوار در محل سکونت دارد و تعداد 210 خانوار مهاجر هستند که با عبور از مناطق ديگر شهرستان در منطقه لار ساکن خواهند شد.فرماندار شهرستان دماوند دغدغه اصلي عشاير را موضوع پزشکي و دامپزشکي عنوان کرد و بيان داشت: قرار است شبکه بهداشت و درمان طبق جدول زمانبندي دو روز در هفته را به سرکشي و معاينه عشاير اختصاص دهد و مشکلات پزشکي و بهداشتي آنان را که توسط تيم پزشکي مورد بررسي قرار مي‌گيرد، رفع مي‌نمايد.قاسمي فرزاد همچنين تصريح کرد: شبکه دامپزشکي شهرستان در نظر دارد همچون سالهاي قبل به تزريق واکسن اقدام نمايد به صورتي که نسبت به سال گذشته ميزان واکسن پيش‌بيني شده 27 درصد نسبت به سال قبل افزايش خواهد يافت و به تعداد 331 هزار واحد خواهد رسيد.وي به دستگاههاي مرتبط دستور داد تا قبل از ورود عشاير به محلهاي استقرار بازديدي از منطقه انجام دهند تا مشکلات احتمالي را برطرف نمايند و همچنين نقشه راه عشايري را که وجود دارد مورد بازبيني قرار داده و طراحي يک راه ويژه که از خارج شهرها عبور کند را در دستور کار قرار دهند.فرماندار شهرستان دماوند در پايان از پيش‌بيني‌هاي لازم جهت تأمين سوخت عشاير خبرداد و افزود: اين موضوع از طريق شرکت پخش فرآورده‌هاي نفتي شهرستان دنبال مي شود تا سوخت سه ماهه عشاير تأمين و در محل استقرار به آنها تحويل داده شود.


 افزايش بودجه‌هاي عمراني پس‌اندازي براي كشور است 

 رودهن - خبرنگار آفرينش

حجت‌الاسلام والمسلمين حسين توسلي از افزايش سقف بودجه‌هاي عمراني دولت دهم خبر داد و گفت: خوشبختانه بودجه‌هاي عمراني سال توليد ملي نسبت به كل هزينه‌هاي كشور افزايش يافته و پس‌اندازي براي كشور است. حجت‌الاسلام والمسلمين حسين توسلي اظهارداشت: امروز در بودجه‌هاي عمومي دولت حدود 70 درصد هزينه مي‌شود كه حدود 25 درصد آن در كارهاي عمراني پس‌انداز مي‌شود. وي با اشاره به دو بخش لايحه بودجه يا دو منبع درآمدي عمده دولت افزود: بخش نخست آن اين است كه ميزان درآمدهاي دولت بخش درآمدي لايحه بودجه به شمار مي‌آيد و بخش ديگر لايحه هزينه‌اي بودجه ناميده مي‌شود.

امام جمعه بومهن، رودهن، پرديس و آبعلي در ادامه تصريح كرد: در هر دو بخش دولت پيشنهادهايي را مي‌دهد و مجلس هم آن را افزايش يا كاهش مي‌دهد. حجت‌الاسلام توسلي با اشاره به بودجه سال گذشته اظهار داشت: در سال 90 رقم بودجه پيشنهادي دولت 522 هزار ميليارد تومان بود كه مجلس 508 هزار ميليارد تومان را تصويب كرد، كه از اين مبلغ 170 هزار ميليارد تومان بودجه‌هاي عمومي دولت و 355 هزار ميليارد تومان بودجه شركتها بوده است. وي خاطرنشان كرد: به اين ترتيب در سال گذشته 35 هزار ميليارد تومان بودجه‌هاي عمراني و 125 هزار ميليارد تومان بودجه جاري بوده است.

امام جمعه بومهن،رودهن، پرديس و آبعلي در ادامه تصريح كرد: در سال 91 دولت كل ميزان بودجه را به مبلغ 510 هزار ميليارد تومان به مجلس اعلام كرد و اگر دلار را يك هزار تومان در نظر بگيريم به معناي 510 ميليارد دلار، لايحه‌اي است كه دولت در سال 91 به مجلس ارائه كرده است.

حجت‌الاسلام توسلي خاطرنشان كرد: اين در حالي است كه دولت بخش درآمد عمومي را 164 هزار ميليارد تومان و در بخش شركتها 365 هزار ميليارد تومان اعلام كرده كه در مجموع حدود 510 هزار ميليارد تومان رقم پيشنهادي دولت به مجلس است و امكان كاهش يا افزايش را دارد.

وي افزود: مجلس در سال 91 بر خلاف سال گذشته ميزان سقف بودجه را افزايش داده و به مبلغ 566 هزار ميليارد تومان تصويب كرد كه تقريبا 56 هزار ميليارد تومان سقف لايحه بودجه افزايش پيدا كرده است. حجت‌الاسلام توسلي در ادامه گفت: به اين ترتيب 170 هزار ميليارد تومان در بودجه عمومي دولت منظور مي‌شود كه شامل دو بخش است بخشي از آن بودجه جاري و بخش ديگر مربوط به بودجه عمراني است.

امام جمعه بومهن،رودهن، پرديس و آبعلي خاطرنشان كرد: احتمالا 35 درصد اين بودجه مربوط به بودجه‌هاي عمومي و 65 درصد آن بودجه شركتها است، به اين مفهوم كه منابع در اختيار دولت در امور عمراني هزينه مي‌شود. حجت‌الاسلام توسلي هزينه‌هايي مانند حقوق كارمندان، هزينه‌هاي آب، برق، تلفن و هزينه‌هاي قطعات در ادارات را زيرمجموعه بودجه‌هاي جاري دانست كه سرمايه‌گذاري نمي‌شود.

امام جمعه بومهن، رودهن، پرديس و آبعلي افزود: بعضي از كشورها حتي تا 50 درصد بودجه آنها در فعاليت‌هاي عمراني منظور مي‌شود كه قابل مقايسه با ايران نيست. وي در خاتمه از جوانان و تحصيل‌كردگان خواست با مطالعه در مباحث اقتصادي، بودجه‌هاي جاري، هزينه‌اي، درآمدي و عمراني دانش خود را در اين زمينه‌ها بيفزايند.


  19 سايت تلفن همراه در سطح جاده‌هاي لرستان راه‌اندازي مي‌شود 

 خرم‌آباد – نجف‌وند

مديرعامل شرکت مخابرات استان لرستان گفت: در حال حاضر عمليات ايجاد 19 سايت تلفن همراه در سطح جاده‌هاي اين استان درحال اجرا است. مصيب قباديان در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در صورت تکميل و راه‌اندازي اين سايتهاي تلفن همراه 99 درصد جاده‌هاي لرستان داراي پوشش تلفن همراه خواهند شد. وي همچنين با اشاره به نصب سيستمهاي نسل جديد تلفن همراه در استان لرستان عنوان کرد: يکي از اقدامات در دستور کار شرکت مخابرات لرستان گذر از سيستمهاي نسل قديم تلفن همراه در استان است. مديرعامل شرکت مخابرات استان لرستان تصريح کرد: تمام تجهيزات لازم در اين رابطه نصب شده و طي دو ماه آينده سيستمهاي نسل جديد تلفن همراه در استان اجرا خواهد شد. قباديان يادآور شد: با راه‌اندازي سيستمهاي نسل جديد تلفن همراه در استان به بيش از دو ميليون افزايش خواهد يافت.


 ايران زمين 

 احداث گلخانه 200هکتاري در ساوجبلاغ

ساوجبلاغ - زهرا کوهدار

گلخانه 200هکتاري در شهرستان ساوجبلاغ احداث مي‌شود. فرماندار ساوجبلاغ هدف احداث اين گلخانه را رونق بخشيدن به فعاليتهاي کشاورزي وايجاد اشتغال براي جوانان بومي جوياي کار در اين شهرستان بيان کرد. علي حدادي افزود: هزينه آماده‌سازي، گازرساني و تامين آب و برق اين مجموعه گلخانه‌اي 7ميليارد و600ميليون تومان برآورد شده است که از اعتبارات تملک دارائي تامين خواهد شد و روستاي خور به عنوان گزينه پيشنهادي براي ايجاد اين گلخانه بزرگ معرفي شده که مطالعات براي اجراي اين طرح در اراضي منابع طبيعي اطراف روستا انجام خواهد شد و حدود 250قطعه 5هزارمتر مربعي تعداد قطعات اين گلخانه خواهد بود که به متقاضيان فعاليت در بخش کشاورزي و فارغ‌التحصيلان رشته‌هاي کشاورزي واگذار مي‌شود و دولت هم در زمينه اعطاي تسهيلات به بهره‌برداري اين گلخانه همکاري خواهد نمود. 

2000 نفر جذب دستگاههاي اجرايي هرمزگان مي‌شوند

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

معاون مديريت و تحول اداري استانداري هرمزگان گفت: به‌منظور تقويت بدنه كارشناسي دستگاههاي اجرايي، طي سال جاري دو هزار نفر در دو مرحله در اين استان جذب مي‌شوند.ساسان مبيني در نشست شوراي اداري هرمزگان افزود: يك‌هزار نفر با برگزاري آزمون استخدامي در خرداد ماه جذب مي‌شوند و يكهزار نفر ديگر نيز در مهر يا آبان امسال جذب دستگاه هاي اجرايي مي‌شوند.معاون تحول اداري با اشاره به تاكيدات دولت بر تبديل وضعيت نيروهاي شركتي ابراز داشت: مديران و دستگاههاي اجرايي استان هرچه زودتر نسبت به اجرايي شدن اين موضوع اقدام كنند تا به افراد شناسه استخدامي داده شود. امسال دولت هيچ قراردادي با نيروهاي شركتي و غيرشركتي نخواهد
داشت.

مقر اصلي فرماندهي سپاه ناحيه شهرستان بهارستان افتتاح شد

بهارستان - اصغري

با حضور فرماندهي سپاه سيدالشهداي استان تهران و تني چند از مسئولين شهرستان مقر اصلي سپاه ناحيه شهرستان بهارستان افتتاح شد.به گزارش خبرنگار ما، دراين مراسم ابتدا فرماندهي سپاه ناحيه رباط کريم اظهار داشت: شهرستان بهارستان داراي جوانان و مردم بسيجي و ارزشي است که هميشه در مسير دفاع از آرمانهاي انقلاب اسلامي پيشتاز بودند.وي تصريح کرد: پس از مستقل شدن بخشهاي گلستان و بوستان به يک شهرستان مستقل تاسيس سپاه يکي از ضروريات اساسي منطقه بود که با پيگيريهاي صورت گرفته امروز تحقق يافت و مردم انقلابي شهرستان از برکات اين محل بهره‌مند خواهند شد.امام جمعه بخش بوستان نيز در اين مراسم با خيرمقدم‌گويي به پاسداران و بسيجيان شهرستان به ويژه فرماندهي سپاه سيدالشهدا اظهار داشت: در اين ايام خجسته که تقارن يافته با هفته معلم و عقيدتي و سياسي است مردم شهرستان با افتتاح اين محل ارزشي از آثار و برکات آن بيشتر بهره‌مند خواهند شد.حجت‌الاسلام احمد محسن‌زاده اظهار داشت: با افتتاح سپاه ناحيه شهرستان بهارستان اين منطقه پر جمعيت قطعا توفيقات ارزشمندي عايد اين شهرستان خواهد شد. وي در ادامه اظهارات خود سپاه و بسيج را يک نهاد ارزشمند و دلسوز نظام و رهبري توصيف کرد و گفت: سپاه و بسيج از بدو پيروزي اين انقلاب هميشه در پاسداري از ارزشهاي اين نظام در برابر زياده خواهان و دشمنان داخلي و خارجي نقش بسزايي را ايفا نموده است. نماينده ولي فقيه در بخش بوستان افزود: بدون سپاه و بسيج نمي توان در مقابل شبيخون فرهنگي که امروز کشور و جوانان ما را مورد هدف قرار داده ايستادگي کرد.

فرماندارشهرستان بهارستان در ادامه با ابراز خرسندي از افتتاح سپاه شهرستان گفت: امروز روز مبارکي براي شهرستان و مردم اين منطقه مي‌باشد که داراي مرکزي شدند که آسايش و امنيت را براي شهروندان به ارمغان مي‌آورد. يونس نوبخت با اشاره به جايگاه ارزشمند بسيج و سپاه در عرصه‌هاي مختلف نيز گفت: نيروهاي وفادار به آرمانهاي اين انقلاب از بدو پيروزي مقتدرانه در عرصه حضور داشتند و آثار و برکات فراواني را به همراه داشته‌اند.وي ادامه داد:امام راحل بارها از نقش و جايگاه رفيع بسيج و سپاه سخنان گهرباري را ايراد نمودند و از اين نيروي وفادار به نظام به عنوان چشم و گوش کشور ياد کردند که بي‌ادعا در حال خدمت به کشور هستند. نماينده عالي دولت تصريح کرد: بسيج و سپاه از ابتداي پيروزي انقلاب شکوهمند ايران اسلامي نقش مهمي را در جهت پياده نمودن اهداف ايران اسلامي ايفا نموده است. نوبخت دستاوردهاي بسيج و سپاه را پس از جنگ در عرصه‌هاي مختلف سازندگي کشور و آباداني مهم توصيف کرد و در پايان براي فرماندهي جديد سپاه ناحيه شهرستان بهارستان در راستاي اهداف از پيش تعيين شده اين نهاد آرزوي توفيق کرد.فرماندهي سپاه ناحيه سيدالشهداي استان تهران گفت: نيروي ارزشي سپاه عظمت و قدرت بزرگ خود را از درون مساجد به رخ جهانيان کشيد. وي با اشاره به جايگاه رفيع بسيج در عرصه‌هاي مختلف نيز اظهار داشت:بسيج و سپاه يک نيروي ارزشي ووفادار به آرمان هاي مقدس جمهوري اسلامي مي باشد که امروز توانسته دشمن را به زانو در بياورد. به گفته اين مسئول ارشد نظامي استان تهران، بسيج و سپاه امروز در مقابل تهديدات نرم دشمن توانسته با موقعيت شناسي دشمن و تحرکات آنان مقتدرانه عمل کند.فرماندهي سپاه پاسداران سيدالشهداي استان تهران گفت: خوشبختانه شهرستان بهارستان داراي فرهنگ بسيار غني و مردمان انقلابي مي‌باشد. به گزارش خبرنگار ما سردار علي فضلي در بخش ديگري از اظهارات خود به انقلابي بودن مردم شهرستان بهارستان پرداخت و افزود:از بدو پيروزي شکوهمند ايران اسلامي هميشه مردم وفادار و انقلابي شهرستان بهارستان در مسير پاسداري از ارزشهاي اصيل اين نظام پيشگام بوده و در عرصه‌هاي مخلتف مقتدارانه در صحنه حاضر شدند. به گفته وي همدلي و همراهي مسئولين اين شهرستان در راستاي تقويت اين نهاد مردمي و انقلابي در اين شهرستان از ديگر ويژگيهاي اين منطقه مي‌باشد.

اين مسئول ارشد نظامي استان با اشاره به ارائه آمار پايگاهها و حوزه‌هاي بسيج شهرستان نيز گفت:آمار ارائه شده براي شهرستان بهارستان بسيار ناچيز است و بايد تمام تلاشمان اين باشد که با جذب جوانان ارزشي منطقه نسبت به افزليش بسيجيان با شهرستان شدن اقدام کنيم. در ادامه فرماندهي سپاه استان تهران،سرهنگ عزتي فرماندهي سپاه ناحيه رباط کريم و بهارستان را مسئول تفکيک حوزه هاي بسيج و پايگاهها معرفي نمود و حجت‌الاسلام نيکنام با حفظ سمت به عنوان مسئول دفتر نمايندگي ولي فقيه در شهرستان بهارستان منصوب شد.

کسب سه رتبه برتر شركت گاز استان اصفهان در هفتمين جشنواره روابط عمومي استان

اصفهان - راعي

در هفتمين جشنواره روابط عمومي استان اصفهان، شركت گاز استان اصفهان در سه شاخص حائز رتبه برترشد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، اين جشنواره با هدف سنجش سطح توانايي، ارتقاي سطح دانش، تقويت فرهنگ تحقيق و برنامه‌ريزي هدفمند در حوزه روابط عمومي، شناسايي و معرفي استعدادها و توانمندي‌هاي تخصصي، حرفه‌اي و نياز سنجي روابط عمومي‌ها از 24 لغايت 27 ارديبهشت ماه در مركز نمايشگاههاي بين‌المللي اصفهان واقع در پل تاريخي شهرستان برگزار شد. مدير روابط عمومي شركت گاز استان اصفهان بيان داشت: اين جشنواره به لحاظ به اشتراك گذاشتن تجربيات مديران و كارشناسان روابط عمومي، طرح ايده‌هاي نو و اجرا شده و ارائه دستاوردهاي روز روابط‌عمومي‌ها، نقش مؤثري در بهبود وضعيت سازمان‌ها و ايجاد تعامل بين مجموعه‌اي و برون‌سازماني ايفا مي‌كند.

سيد احمد خدائي اظهار داشت: روابط عمومي شركت گاز استان اصفهان در هر 7شاخص مورد سنجش جشنواره اعم از اطلاع‌رساني، تبليغات و بازاريابي، روابط عمومي الكترونيك، شركت در مراسم، مناسبتها، جشنواره‌ها و همايشها، برنامه‌ريزي نظارت و ارزيابي، فعاليت توانمندسازي و تحقيق، پژوهش و افكارسنجي، حضور يافته و آثار درخور توجهي را ارائه كرده است.وي با اشاره به كسب رتبه برتر اين روابط عمومي در سه شاخه روابط عمومي الكترونيك، فعاليت توانمندسازي و تحقيق، پژوهش و افكارسنجي، ضمن تقدير از دست‌اندركاران برگزاري اين جشنواره تصريح كرد: قطعاً تبليغات گسترده‌تر، دستگاه‌ها را در جمع‌آوري، دسته‌بندي، مستندسازي منسجم آثار خود و حضور بيشتر آنها در جشنواره و نمايشگاه تقويت خواهد کرد.

وي همچنين با اشاره به نقش روابط عمومي‌ها و حضور موثر آنها در کنار ساير بخشهاي يک سازمان در تحقق شعار سال جاري تاکيد کرد: تاثير واحد روابط عمومي در توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني به عنوان قلب تپنده مديريت بي‌بديل است.اين واحد مي‌بايست در زمان مناسب و با عملکردي شايسته، با عمل به فرامين مقام معظم رهبري حضرت آيت‌ا... خامنه‌اي (مدظله العالي) در راستاي تحقق اين شعار گامهاي مؤثري بردارد.


 خبر 

 در سد مسجدسليمان؛

برگزاري چهاردهمين جلسه کارگروه توليدکنندگان بازار برق

اهواز - خبرنگار آفرينش

چهاردهمين جلسه کارگروه توليدکنندگان بازار برق به مدت دو روز در مجموعه سد و نيروگاه مسجدسليمان تشکيل شد. در اين جلسه مدير عامل سد و نيروگاه مسجدسليمان، مسائل و مشکلات مرتبط با بازار برق را درخصوص نيروگاه مسجدسليمان مطرح کرد و اعضاي کارگروه متشکل از صاحبنظران بازار برق کشور ازجمله خانم اسکندري و خانم اسلامي و آقايان شادفر، وزوايي، مناني، اسماعيلي، بهبهاني، پارسايي و آقاي دکتر علوي، نظرها و پيشنهادهاي خود را در اين خصوص بيان کردند. در پايان مقرر شد کارگروه مربوط، تمديد مدت اخذ پروانه توليد را پيگيري نمايد.

در آزادسازي خرمشهر ذلت دشمن نشان داده شد

يزد – اکبر خيرخواه

سردار محمد مهدي فرهنگ‌دوست، فرمانده هشت سال دفاع مقدس استان يزد گفت: آزادسازي خرمشهر ذلت دشمن بعثي و حاميان منطقه‌اي و جهاني آنها را نشان داد. فرهنگ‌دوست با بيان خاطراتي از دوران دفاع مقدس و حضور رزمندگان يزدي در عمليات هاي مختلف ، آزادسازي خرمشهر را يكي از مهمترين حوادث جنگ بيان كرد. وي اظهار داشت: دشمن بعثي با همدستي آمريكا و برخي از كشورهاي منطقه، خرمشهر را به دژ دست‌‎نيافتني تبديل كرده بود، ولي رزمندگان اسلام با بهره‌گيري از ارزشهاي الهي و با تكيه بر خدا و توسل به ائمه اطهار(ره) موفق شدند دشمن را در اوج قدرت نظامي و تسليحاتي شكست دهند. مشاور استاندار يزد گفت: دشمن خيال مي كرد با حمايت غرب و ساير قدرتهاي پوشالي مي‌تواند مانع از سقوط خرمشهر و آزادسازي آن شود. فرهنگ‌دوست تصريح كرد: آنها در نگهداري خرمشهر نه تنها موفق نشدند بلكه با قدرت لايزال الهي و تلاش فرزندان مومن و انقلابي ما، شكست سنگيني را متحمل و مجبور به عقب‌نشيني شدند. مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان يزد گفت: آزادسازي خرمشهر را بايد يك حادثه بي‌نظير در دوران دفاع مقدس و اوج شجاعت بسيجيان قهرمان نامگذاري كرد. وي گفت: سوم خرداد در تاريخ انقلاب و دفاع مقدس يك فرصت مناسبي فراهم مي‌كند تا در قبال آن مردم و جوانان و دانش‌آموزان را با حوادث جنگ، ثمرات آن و خيانتهاي دشمن آشنا كنيم.

فرهنگ‌دوست يكي از عمده وظايف نهادهاي فرهنگي و متوليان امر درخصوص مسائل دفاع مقدس و فتح خرمشهر را بيان عظمت اين حماسه و ذكر رشادتهاي رزمندگان اسلام برشمرد. وي گفت: فرهنگ ايثار، مقاومت و ايستادگي در مقابل دشمنان بايد همواره به عنوان يك كار مهم فرهنگي و ارزشي در بين جامعه و مردم ترويج شود. فرمانده هشت سال دفاع مقدس يزد گفت: اگر اين فرهنگ متعالي به‌صورت صحيح منتقل شود، دنياي استكبار نمي‌تواند اهداف شوم خود را در قبال انقلاب اسلامي دنبال كند.

اتاق عقد امامزاده طاهر هفته آتي افتتاح مي‌شود

كرج – باقري

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان البرز در ادامه از افتتاح اتاق عقد امامزاده طاهر کرج خبر داد و گفت: اتاق عقد در امامزادگان اين امکان را به زوجهاي جوان مي‌دهد تا در جوار امامزادگان به يکديگر تعهد دهند و براي زندگي آينده‌شان برنامه‌ريزي کنند. وي با اشاره به اتاق عقدي که سال گذشته در امامزاده حسن(ع) گشايش يافت، ادامه داد: تا کنون 25 خطبه عقد در اتاق عقد اين امامزاده جاري شده است.

امامزاده طاهر کرج نورپردازي شد

بني‌احمدي در ادامه گفت: براي نورپردازي بقعه اين امامزاده حدود 100 ميليون تومان هزينه شد. وي همچنين تصريح کرد: هزينه برق نورپردازي اين امامزاده، يک سوم هزينه پيش از نورپردازي است؛ اما نورافشاني آن به مراتب بيشتر است. بني‌احمدي افزود: طرحي نيز براي نوراني کردن مقبره شهدا اين امامزاده در دست داريم که به زودي اجرا مي‌شود. مديرکل اوقاف و امور خيريه استان البرز با اشاره به موقوفه "ليستر" در کرج که محل نگهداري از70 کودک بي‌سرپرست است، گفت: براساس نيت واقف، کودکان ساکن اين موقوفه به رايگان نگهداري مي‌شوند و ماهانه 15 ميليون تومان براي سرپرستي آنها هزينه مي‌شود.

فرماندار شهر قدس: براي رفع مشكلات شهرستان از تمام امكانات استفاده خواهيم كرد

قدس - اصغري

فرماندار قدس با تاكيد بر تلاش مسئولان براي رفع مشكلات شهرستان گفت: در راستاي بهبود وضعيت شهري، از تمام امكانات موجود استفاده خواهيم كرد. علي جهانبخشي در آئين معارفه معاون عمراني فرمانداري اظهارداشت:‌ شهرستان قدس در بخش‌هاي عمران و شهرسازي، ترافيك و ساخت و سازهاي غيرمجاز با چالش بزرگ روبه‌رو است.وي ادامه داد: در شرايط كنوني، تعريض و بازسازي معابر، مديريت آبهاي سطحي و پسماند، بهداشت و غيره درحال تهديد است كه بايد تصميم جهاد گونه‌اي براي اين معضلات گرفت. فرماندار قدس با بيان اينكه براي رفع بحران بهره‌گيري از تمام امكانات ضروري است، افزود: درحال حاضر شهروندان قدس به عنوان غريق هستند كه بايد توسط امداد نجات يابند. وي بيان داشت: پيگيري‌هاي انجام شده براي رفع مشكلات شهر، درراستاي احقاق مطالبات به حق مردم، جلب رضايت و ايجاد اميدواري در شهروندان بوده است كه در اين مسير با هيچ كس دشمني نداشته‌ايم.جهانبخشي تصريح كرد: معاون عمران فرمانداري ناظر بر اجراي طرح‌هاي اداره‌هاست و بايد با تلاش صد چندان از وضعيت بحراني و مرگ حتمي شهرستان جلوگيري كند و تمام خلاء‌ها را براي كاهش آسيب به شهروندان در نظربگيرد. وي با انتقاد از وضعيت نامطلوب آسفالت معابر و خيابان‌ها در سطح شهر، دليل آن را نبود نظارت و استاندارد سازي ذكر كرد. وي ادامه داد:‌ وجود آمار بالاي بافت‌هاي فرسوده اين شهر را به قبرستاني تبديل كرده كه هر لحظه امنيت كل شهروندان را به خطر مي‌اندازد. فرماندار قدس با بيان اينكه تشكيل جلسه‌هاي متعدد در 2 سال گذشته براي حل بحران قدس، به دليل نبود مديريت شهرسازي بي‌نتيجه بوده افزود: در عين حال، براي رفع كاستي‌ها، بهبود وضعيت شهر و ارائه خدمت به شهروندان از هيچ كوششي دريغ نكرده و تمام تلاش خود را خواهيم كرد. در اين مراسم حكمت اميري به عنوان معاون جديد عمراني فرمانداري قدس معرفي شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي