جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/03/06 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4160

اميديان مطرح كرد:
وجود بزرگترين کتابخانه ديجيتال خاورميانه با 280 ميليون عنوان كتاب و مقاله در کرج


نخستين همايش بين‌المللي معماري و توريسم در مشهد برگزار شد


پرداخت وام از خط اعتباري مشاغل خانگي به هنرمندان


رونمايي از مجموعه تصويري "اينجا دماوند است"


ايران زمين


خبر


 اميديان مطرح كرد:
  وجود بزرگترين کتابخانه ديجيتال خاورميانه با 280 ميليون عنوان كتاب و مقاله در کرج 

کرج - خاکپور

معاون فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري کرج گفت: با توجه به ضرورت فرهنگ کتاب و کتابخواني بزرگترين کتابخانه ديجيتال خاورميانه در کرج به همت معاونت فرهنگي و اجتماعي شهرداري کرج در فرهنگسراي فناوري اطلاعات واقع شده است.حسين اميديان در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري کرج، با بيان اين مطلب افزود: اين اقدام انجام شده از سوي معاونت فرهنگي اجتماعي شهرداري کرج، تا کنون نقش موثري را در افزايش فرهنگ کتابخواني داشته است.

وي افزود: يکي از مهمترين راهبردها در يک برنامه ريزي صحيح فرهنگي، رواج فرهنگ کتابخواني و مطالعه است. اين مسئول با توجه به نزديک شدن ايام فراغت براي دانش‌آموزان و دانشجويان گفت: با وجود اين کتابخانه ديجيتال در کرج معاونت فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري کرج، در راستاي سامان بخشي به برنامه‌هاي اوقات فراغت و ارتقاي مطالعه مفيد افراد اقدام به عضو گيري و اشتراک ماهيانه كرده است.اميديان موضوع اوقات فراغت را بسيار مهم ارزيابي و تاكيد كرد: اوقات فراغت خاص فصولي چون تابستان نبوده و مسئولان مديريت شهري و خانواده‌ها بايد نگاه و برنامه‌اي جامع براي جوانان در اين امر داشته و اطلاع رساني و فرهنگ‌سازي كنند.

280 ميليون عنوان کتاب، مقاله و مجله به هشت زبان زنده دنيا

معاون فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري کرج در ادامه افزود: با وجود 280 ميليون عنوان کتاب، مقاله و مجله به هشت زبان زنده دنيا،از آن جا که تمامي دانشجويان و قشر علمي کشور نياز به منبعي کامل براي تحقيق و پژوهش دارند اين مرکز ، مشکلات دانشجويان و افراد جوياي علم، که تهيه کتب و مقالات بوده را مرتفع کرده است. اميديان تاکيد کرد: تهيه و تنظيم يک کتاب و مقاله براي دانشجويان کشور شايد يک عمل انجام شدني باشد ولي پيدا کردن مطالب در ميان چندين کتاب کاري دشوار و کسل‌کننده است که اين امر نيز با همت معاونت فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري کرج و با توجه به دغدغه‌هاي مسئولان شهري در حوزه کتاب و کتابخواني ايجاد اين کتابخانه ديجيتال در استان تا کنون توانسته است کاستي هاي گذشته را جبران کند.

راه‌اندازي سامانه مجازي گروه دهکده مجازي کتاب

وي افزود: گروه دهکده مجازي کتاب با در نظر گرفتن وسعت اطلاعات در سطح اينترنت و جمع آوري آن سال گذشته، اقدام به بازگشايي يک سامانه مجازي در سطح اينترنت کردند. اين مسئول اظهار داشت: اين پايگاه اطلاع‌رساني با جمع‌آوري کتب و مقالات دانشجويي توانسته است تحولي نو در سطح دانشگاههاي کل کشور پديد آورد.اميديان خاطرنشان کرد: هدف اصلي اين گروه توليد و ترويج علم در سراسر ايران است و از آنجا که کشور ايران جزء متمدن‌ترين کشورها در تمامي اعصار و قرون بوده است اين هدف همچنان ادامه خواهد داشت. معاون فرهنگي اجتماعي و ورزشي شهرداري کرج در پايان از خانواده ها خواست تا فرزندانشان را با اين کتابخانه ديجيتال بيشتر آشنا کنند و جهت اطلاعات بيشتر به فرهنگسراي فناوري اطلاعات و آموزشهاي نوين شهروندي شاهد واقع در فاز 4 مهرشهر خيابان 409 شرقي مراجعه و يا با شماره تلفنهاي 33550787 و 33520309 تماس بگيرند.


 نخستين همايش بين‌المللي معماري و توريسم در مشهد برگزار شد 

 مشهد - سميرا شاهيان

اولين همايش بين‌المللي معماري و توريسم با موضوع راهکارهاي مناسب براي توسعه شهري و با هدف تبليغ معماري اسلامي و جذب گردشگر در مشهد برگزار شد.رئيس شوراي سياستگذاري همايش معماري و توريسم اظهار کرد: با گذشت زمان و با توسعه شهرها معماري شهري اهميت خاصي پيدا کرده و در کنار اين موضوع رشد اقتصادي کشورها نيز باعث توسعه گردشگري و صنعت توريسم شده است.محمد هادي جاويد با تاکيد بر اهميت و نقش معماري در جذب گردشگران افزود: در عصر حاضر معماري و گردشگري رابطه‌اي تنگاتنگ با هم دارند در همين راستا مديران شهري در تلاشند با طراحي‌هاي شهري زمينه جذب توريسم را فراهم آورند که نمونه‌هاي موفق آن در کشورهاي يونان، اتريش و آلمان اتفاق افتاده است.

وي افزود: براي افزايش زمان ماندگاري توريسم در شهرها رقابت بين مراکز گردشگري بوجود آمده که بخشي از آن با توجه به معماري‌هاي سبک جديد که جذابيتهاي بصري بسياري دارند امکان‌پذير مي‌شود.جاويد با بيان اينکه امروز ميزان جميعت شهرنشين به 70 درصد رسيده و همچنان در حال افزايش است ادامه داد: مهاجرت مردم از روستاها به شهرها و نياز به مسکن آنها موجب انبوه‌سازي و غفلت از رعايت ضوابط معماري اسلامي در کشور شده است.

رئيس شوراي سياست گذاري همايش معماري و توريسم با تاکيد بر ورود به حوزه معماري اسلامي و ايراني افزود: آنچه در سالهاي اخير در حوزه نما و منظر شهري رخ داده، از معماري بومي و اصيل اسلامي و ايراني بهره کافي نبرده است و در اين راستا به دنبال ايجاد نماهايي هماهنگ و اسلامي در پايتخت معنوي هستيم.وي با تاکيد بر اينکه شهرداري مشهد در سطح گسترده برنامه‌ريزي خواهد کرد تا اين شهر هويت واقعي و معماري اسلامي خود را کسب کند افزود: قرار نيست هر کس با هر سليقه‌اي نسبت به معماري نماي ساختمان خود اقدام کند.

اين همايش به شکل دو روزه برگزار شد و در کنار سخنراني‌هاي اصلي کارگروههايي نيز به شکل همزمان با موضوعات متفاوت معماري با حضور شرکت‌کنندگان به کار خود پايان داد.گفتني است، در اين همايش 1200 ميهمان داخلي و خارجي دعوت شده بودند و سخنراناني از 9 کشور دنيا که خود به لحاظ جذب گردشگر و توريسم در جايگاه خوبي قرار دارند در اين همايش مقالات خود را ارائه کردند.


 پرداخت وام از خط اعتباري مشاغل خانگي به هنرمندان 

 اروميه – خبرنگار آفرينش

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان‌غربي گفت: هنرمندان مي‌توانند براي دريافت وام از محل خط اعتباري مشاغل خانگي اقدام کنند. حجت‌الاسلام محمدباقر کريمي با بيان اينکه در سال گذشته هنرمندان زيادي براي دريافت وام اقدام کرده‌اند، گفت: ساير هنرمندان نيز مي‌توانند براي کسب اطلاعات لازم در اين زمينه به مسئول حوزه کارآفريني اداره ارشاد مراجعه کنند. وي با بيان اينکه تاکنون در مجموع 289 نفر از صندوق اعتباري هنرمندان وام گرفته‌اند، خاطرنشان کرد: صندوق اعتباري مذکور براي ارائه خدمات به قشر هنرمند و زيرپوشش قراردادن اين طبقه از جامعه همگام با ساير استان‌ها در آذربايجان‌غربي راه‌اندازي شده که نتايج مطلوبي هم داشته است.

اين مسئول به راه‌اندازي انجمن‌هاي هنري مختلف جهت جذب علاقه‌مندان و افراد مستعد اشاره کرد و گفت: تاکنون در مناطق مختلف استان 9 انجمن نمايشي، 11 انجمن خوشنويسي و يک انجمن هنرهاي تجسمي براي آموزش هنرمندان راه‌اندازي شده است تا افراد خلاق و مبتکر در حوزه‌هاي هنري بيش از پيش شناسايي شوند.

وي با بيان اينکه سال گذشته در مجموع 500 هزار نفر در برنامه‌هاي هنري مختلف شرکت داشته‌اند، خاطرنشان کرد: سال گذشته 20 کنسرت و 50 جنگ شادي در سراسر استان با همت هنرمندان خوش‌ذوق برپا شد که خوشبختانه با استقبال کم‌نظير جوانان و خانواده‌ها مواجه شد.

کريمي به وجود ظرفيت‌هاي هنري فراوان در اين استان اشاره کرد و گفت: قدمت تاريخي و فرهنگ غني استان منجر شده است که در آذربايجان‌غربي رشته‌هاي هنري زيادي رشد کرده و هنرمندان زيادي در حوزه‌هاي مختلف اعم از طراحي، نگارگري، خوشنويسي و ... به منصه ظهور برسند.

مدير فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان‌غربي با بيان اينکه دانشگاه علمي کاربردي اروميه در پرورش نيروي انساني فعال در رشته‌هاي مختلف در تلاش است، اظهار داشت: هم‌اکنون 766 نفر دانشجو در رشته‌هاي فيلم‌سازي، عکاسي، روابط عمومي، مديريت امور فرهنگي، امور تعاون و خدمات جهانگردي در مقاطع کارداني و کارشناسي در حال تحصيل هستند تا در آينده در امور هنري يا حوزه‌هاي مرتبط با هنر به ايفاي نقش بپردازند.


 رونمايي از مجموعه تصويري "اينجا دماوند است" 

 دماوند - خبرنگار آفرينش

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دماوند از رونمايي مجموعه تصويري "اينجا دماوند است" در آينده‏اي نزديک خبر داد. .به گزارش خبرنگار آفرينش، رمضان بصيرت اظهار داشت: در اين مجموعه، آثار تاريخي، فرهنگي، هنري و داشته‏هاي بارز گردشگري و طبيعت‏گردي شهرستان دماوند با زبان تصوير در اختيار عموم قرار مي‏گيرد. وي ادامه داد: به همت کارکنان خدوم، ولايي و فرهنگي اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دماوند، عکس‏هاي اين مجموعه تهيه شده است. بصيرت اضافه کرد: پس از تکميل مرحله نخست يعني جمع‏آوري عکس‏هايي زيبا و داراي کيفيت‏ مناسب، اين طرح در مرحله چاپ قرار دارد. رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دماوند زمان رونمايي مجموعه مصوّر "اينجا دماوند است" را يکي از اعياد مذهبي و ملي پيش‏رو با حضور مسئولان استاني و شهرستاني خواند.

حضور عزت‏ا... انتظامي اتفاقي بزرگ در دماوند بود

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دماوند، حضور عزت‏ا... انتظامي هنرمند شهير عرصه سينما، تئاتر و تلويزيون ايران را در دماوند اتفاقي بزرگ در اين شهرستان خواند. بصيرت ادامه داد: حضور اين استاد و هنرمند بزرگ، فضاي غالب بر مجموعه هنري شهرستان دماوند و ساير اقشار اين خطه را بانشاط ساخت. وي با اشاره به تفاوت مراسم ارديبهشت تئاتر امسال و سال‏هاي گذشته استان تهران گفت: سال گذشته اين مراسم به صورت متمرکز تنها در يک سالن برگزار مي‏شد. رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان دماوند ادامه داد: اما امسال اين مهم به همت مسئولان اداره‏کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران در ساير شهرستان‏هاي اين استان نيز به صورت بارزي ظهور و بروز پيدا کرده است. به گفته وي استاد عزت‏ا... انتظامي با توجه به ميزباني شايسته مردم هنردوست و اهالي هنرمند شهرستان دماوند در نخستين فستيوال فيلم کوتاه "سيب" نظر بسيار مساعدي نسبت به اين خطه دارد.


 ايران زمين 

 در ارديبهشت ماه 91 تحقق يافت؛

توليد بيش از 203 ميليون كيلووات ساعت برق درنيروگاه اصفهان

اصفهان - راعي

نيروگاه اصفهان در ارديبهشت ماه امسال بيش از 203 ميليون كيلووات ساعت برق توليد و به شبكه سراسري تزريق كرد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان و به نقل از روابط عمومي شركت مديريت توليد برق اصفهان ‏در ارديبهشت ماه سال جاري نيروگاه حرارتي اصفهان به ميزان 203 ميليون و 556 هزار و 30 كيلووات ساعت انرژي الكتريكي خالص توليدي را به شبكه سراسري برق كشور تزريق كرد. نيروگاه حرارتي اصفهان زيرمجموعه شركت مديريت توليدبرق اصفهان و در جنوب غربي اصفهان واقع شده است. اين نيروگاه داراي پنج واحد مولد برق با ظرفيتهاي متنوع از نوع حرارتي ـ بخاري و بامجموع توان توليد نامي 835 مگاوات است.

روحيه مقاومت؛ ضامن موفقيت

يزد – اکبر خيرخواه

سردار اکبر فتوحي، فرمانده سپاه الغدير استان يزد گفت: روحيه ايثار، مقاومت و ولايتمداري ضامن موفقيت ملت ما در عرصه‌هاي مختلف از جمله جنگ تحميلي بوده است. سردار اكبر فتوحي با گراميداشت سوم خرداد (سالروز فتح خرمشهر) با ذكر خاطراتي به نقش ايمان و روحيه خداباوري رزمندگان اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس اشاره كرد. فرمانده دفاع مقدس اظهار داشت:اگر روحيه جانفشاني و پايمردي در بين نيروهاي رزمنده ما نبود، نمي‌توانستيم بر صدام و حاميان او پيروز شويم.فتوحي تاكيد كرد: در ادامه روند انقلاب اسلامي و زماني كه دشمن به سلاح تهديد نرم متوسل شده بايد همچنان با روحيه ايمان ،خودباوري و ولايت محوري بر دشمن پيروز گرديم. فرمانده سپاه الغدير يزد تصريح كرد: اگر همين روحيه ولايت‌محوري، بصيرت داشتن، دشمن‌شناسي و همبستگي و اخلاص وجود داشته باشد، دشمنان نمي‌توانند اهداف خود را دنبال كنند. وي با اشاره :به عمليات بزرگ بيت‌المقدس و آزاد سازي خرمشهر گفت:بايد ابعاد اين عمليات و ثمرات آن براي مردم و كساني كه در زمان جنگ در جبهه‌ها حضور نداشته‌اند بازگو شود.

142 اثر به جشنواه سراسري فرهنگي هنري بانوان سردشت ارسال شد

اروميه – خبرنگار آفرينش

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان غربي از ارسال 142 اثر شامل شعر، مقاله از 21 استان کشور به ششمين جشنواره سراسري فرهنگي، هنري و ادبي بانوان در سردشت خبر داد. حجت‌الاسلام محمد باقر کريمي با بيان اينکه ششمين جشنواره سراسري فرهنگي هنري ادبي بانوان 10 الي 11 خرداد با ميزباني سردشت برگزار مي شود افزود: هم اکنون 142 اثر شامل 37 قطعه شعر و 105 مقاله از طرف فعالان ادبي 21 استان به دبيرخانه جشنواره در سردشت رسيده است. وي ادامه داد: پس از بررسي در مجموع حدود 100 اثر به بخش پاياني و مسابقه راه پيدا کرده است که توسط داوران جشنواره متشکل از دکتر نادر کريميان، دکتر شهربانو سحابي، دکتر مهري پاکزاد داوري و ارزيابي مي‌شوند. حجت‌الاسلام کريمي با اشاره به اينکه در طول 2 روز برگزاري جشنواره از هر 12 محور اعلام شده حدود يک سوم مقالات و اشعار راه يافته به بخش پاياني ارائه مي‌شود اظهارداشت: درمراسم اختتاميه براساس راي داوران از 8 مقاله برتر و 3 شعر برتر با لوح افتخار، تنديس جشنواره و پاداش نقدي تجليل به عمل مي‌آيد.مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان يادآور شد: از ميان 142 اثر رسيده به دبيرخانه جشنواره 109 اثر مربوط به خانمها و 33 اثر مربوط به آقايان است که حدود 77 درصد صاحبان آثار را بانوان تشکيل داده اند همچنين با محور جايگاه زن در اسلام با 21 مقاله حدود 15 درصد کل آثار رسيده را شامل مي‌شود. حجت‌الاسلام کريمي ترکيب صاحبان آثار ارسالي از لحاظ وضعيت تحصيلي را 11درصد با مدرک دکتري 28 درصد با تحصيلات ارشد و حوزوي 46 درصد با مدرک کارشناسي و 15 درصد زير ليسانس اعلام کرد.

درآبفاي شرق استان تهران انجام شد؛

نصب سلول خورشيدي برروي خط انتقال آب جاجرود

بومهن - خبرنگار آفرينش

درراستاي به‌کارگيري تکنولوژي نوين در شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران، سلول خورشيدي برروي خط انتقال آب جاجرود نصب شد. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي آبفاي شرق استان تهران، سلول خورشيدي با اعتباري بالغ بر شش ميليون ريال برروي تأسيسات خط انتقال آب جاجرود نصب شد که با نصب آن برق دستگاه دبي سنج اولتراسونيک تأمين مي‌شود. به گفته مهندس مجتبي رمضاني معاون بهره‌برداري آبفاي شرق استان تهران، استفاده از اين سيستم مزاياي فراواني دارد که از مهمترين مزيتهاي آن تأمين برق دائمي ، صرفه جويي اقتصادي و صرفه جويي در انرژي است. مهندس رمضاني در ادامه افزود : علاوه بر موارد ذکر شده، هزينه اوليه برقراري برق شهري بالغ بر يکصد ميليون ريال بوده و با توجه به فاصله ايستگاه از جاده دسترسي امکان سرقت کابل دور از انتظار نمي‌باشد که اکنون با استفاده از سلول خورشيدي ضمن حذف هزينه‌هاي انشعاب برق ، کاهش فراواني در هزينه‌هاي جانبي را شاهد هستيم.

اهميت دادن به معماري پايه‎گذار و سازنده ازتحولات بشري به حساب مي‌آيد

مشهد - هانيه نهرين

استاندارخراسان رضوي در اولين همايش بين‌المللي معماري و توريسم تصريح كرد: معماري با شهرسازي قرين است و پديد آمدن تمدن هم از زمان شهرسازي شروع شد. محمود صلاحي گفت: اولين قضاوت توريسم پس از ورود به شهر مقصد، بر روي معماري شهري و نمادهاي خاص ساختمان‌ها رقم مي‎خورد، مشهد يکي از 10 شهر مذهبي مسلمانان جهان است و سال گذشته چهار برابر عربستان زائر داشته است، اين زائران، هر کدام مي‌توانند معرف تمدن ايراني اسلامي به ساير مردم جهان باشند. وي با بيان اينكه نياکان ما با همان تمدن خشت و گلي بناهايي را در ايران ساختند که تا امروزه پابرجاست، اظهار داشت: عمر برخي از اين معماري ها به 300 تا 1200 سال قبل مي‌رسد به گونه‌اي كه ساخت بعضي از آن‌ها هنوز شناخته نشده که اين نشان دهنده محاسبات دقيق معماران آن زمان بوده است بنابراين در مهندسي ساخت محاسبه حرف اول را مي‌زند و اگر اين محاسبات صورت نگيرد بناها بدون مقاومت است و ماندگاري نخواهد داشت. استاندار خراسان رضوي خاطرنشان کرد: ما در کشوري زندگي مي‌کنيم که در معماري و شهرسازي جايگاه ويژه‌اي داشته، همچنين در کنار معماري بايد توجه به ساخت بناها داشته باشيم زيرا معرف فرهنگ ايراني ما مي‌باشند. وي تاکيد کرد: اين همايش‎هاي کاربردي مي‎‏تواند به معارف بشري کمک کند و هر چقدر بتوان اين انعکاس را بيشتر گسترش داد ذهن افراد با معماري و اهميت آن آشناتر خواهد شد. صلاحي با بيان اينكه ما وظيفه داريم که تمدن اسلامي را همان‌گونه که هست به بشر معرفي کنيم، ابراز داشت: از ميان 202 کشور جهان، ايران تنها کشوري است که در آن علم معماري مدرن در عين پيشرفت جهاني نيز گسترش يافته است، اما علم معماري سنتي پسرفت کرده و اين مساله‌اي است که بايد در همايش هاي بين‌المللي معماري و توريسم بررسي شود.

آموزش مصرف بهينه آب در مهدکودکهاي شهر رودهن

رودهن - خبرنگار آفرينش

پرسنل دفترروابط عمومي و آموزش همگاني شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران با حضور در مهدکودک‌هاي شهر رودهن، روشهاي صحيح مصرف آب را به کودکان آموزش دادند. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل ازروابط عمومي آبفاي شرق استان تهران، درپي هماهنگي‌هاي به عمل آمده با مهدهاي کودک گلهاي بهشت و گل آفتابگردان دررودهن ، گروه نمايش روابط عمومي شرکت با حضور در مهدهاي فوق نسبت به برگزاري نمايش عروسکي سرگذشت زندگي قطره آب اقدام کردند. بنابراين گزارش دربرنامه فوق که براي بيش از 60 کودک و نوآموز و مربيان و اولياي آنها برپا شد، راهکارهاي مصرف صحيح آب توسط مروج فعال درروابط عمومي آموزش داده شد و درراستاي نهادينه‌سازي فرهنگ مصرف بهينه آب کودکان با مقوله آب، الفباي آباداني آشنا شده و قول دادند هرگز شيرآب را بيهوده باز نگذاشته و آب را هدر ندهند.

فرصت استثنايي براي اخذ معافي ويا کسري خدمت سربازي

همدان – محبوبه يادگاري

معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان همدان،از فرصت استثنايي براي کليه مشمولان که تا پايان سال 1390داراي برخي شرايط معافي بودند خبر داد. به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني پليس، سرهنگ محمدي با استناد به دستورالعمل واصله از سازمان وظيفه عمومي ناجا گفت:کليه مشمولاني که تا پايان سال 1390داراي شرايط معافيت هاي سه برادري،ايثارگري،کسر خدمت ناشي ازجبهه و جانبازي، خدمت بسيج و آخرين مدرک تحصيلي هستند مي‌تواننداز اين فرصت استثنايي بهره‌مند شوند. اين مقام مسئول افزود: همچنين افرادي که داراي معافيت کفالت شامل سن پدر بالاي 59سال، مادر فاقد شوهر، جد و جده داراي فرزند دختر نيز مي‌توانند براي اخذ معافيت از خدمت سربازي اقدام کنند. سرهنگ محمدي معاون وظيفه عمومي فرماندهي انتظامي استان همدان در ادامه تصريح کرد: مشمولان واجد شرايط تا تاريخ 31/6/91فرصت دارند.


 خبر 

 پناهي؛ نماينده شوراي شهرستان بهارستان در استان تهران:

حل مشکلات شهرستان بهارستان در گرو ايجاد فرمانداري ويژه است

بهارستان - اصغري

نماينده شوراي اسلامي شهرستان بهارستان در شوراي استان تهران گفت:ايجاد فرمانداري ويژه در شهرستان بهارستان تنها راه حل مشکلات شهرستان بهارستان به شمار مي‌رود. به گزارش خبرنگار ما، علي پناهي در اولين جلسه هم‌انديشي با حضور منتخب مردم در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: شهر گلستان و نسيم‌شهر دو شهر پرجمعيت و پرتراکم استان و کشور به شمار مي‌رود و با تخصيص اندک اعتبارات مشکلي حل نخواهد شد. به گفته وي ايجاد فرمانداري ويژه مي‌تواند راه برون‌رفت از اين معضلات و مشکلات بهارستان باشد. وي تصريح کرد: ما هر چه بيشتر تلاش کنيم فقط مي‌توانيم به صورت مسکن بار به حل مشکلات منطقه بپردازيم چون اين دو بخش با يک استان پرجمعيت کشور برابري مي‌کند. پناهي با اعلام اينکه زيرساختهاي موجود و همچنين سرانه‌هاي عمومي شهر پاسخگوي نياز شهروندان نيست تصريح کرد:اين شهر با نرخ رشد جمعيتي با وضعيت موجود شهرستان تحت هيچ شرايطي نمي‌تواند نيازها و مطالبات بحق و قانوني شهروندان را حل نمايد. وي با اشاره به نشست اخير اعضاي شوراي اسلامي استان با حضور دکتر تمدن، استاندار تهران نيز اظهار داشت: بنده مسائل کلي اين شهرستان را تشريح نمودم و پيشنهاد دادم که تنها راه نجات شهرستان از دامن مشکلات ايجاد فرمانداري ويژه مي‌باشد.

وي ادامه داد:اين پيشنهاد مورد استقبال اکثريت به ويژه استاندار محترم تهران قرار گرفت که در همان جلسه به معاونت عمراني خود دستور پيگيري اين روند را داد. پناهي خاطرنشان ساخت: قطعا اين پيشنهاد در آينده نزديک به دولت ارجاع خواهد شد و ما از مقام عالي رئيس جمهور کشورمان عاجرانه تقاضا داريم که با يک نگاه ويژه نسبت به اين طرح اقدام نمايند. نماينده عالي شوراي اسلامي شهرستان در استان تهران ايجاد فرمانداري ويژه را در بهارستان داراي ويژگيهاي بالقوه‌اي دانست که بسيار تاثيرگذار در اين روند مي‌باشد. عضو شوراي اسلامي شهر صالح‌آباد محقق شدن اين روند را در گرو پيگيري مسئولين به ويژه نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي برشمرد و در ادامه حمايت و پشتيباني از نماينده را در هر شرايط مهم دانست.

كوليوند:

شهر الكترونيك؛ راهكار تسهيل امور شهري

کرج - خاکپور

منتخب مردم كرج در مجلس شوراي اسلامي با تاكيد بر حركت به سمت به روز شدن در عرصه مديريت شهري، گفت: تحقق شهرداري الكترونيك بسياري از مشكلات را كاهش مي‌دهد.محمد جواد كوليوند در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري كرج، اظهارداشت: با توجه به شتاب روزافزون علم در دنيا و حركت به سمت بهره‌مندي از فناوري‌هاي نوين لزوم توجه به اين امر در كلانشهر كرج به عنوان مركز استان نوپاي البرز به شدت احساس مي‌شود.

وي با اشاره به ظرفيتهاي مطلوب استان البرز اين استان را مستعد توسعه و پيشرفت دانست و افزود: فناوري اطلاعات به عنوان عمده‌ترين محور تحول و توسعه در جهان منظور شده و دستاوردهاي ناشي از آن چنان با زندگي مردم عجين گرديده است كه بي‌توجهي به آن، اختلالي عظيم در جامعه و رفاه و آسايش مردم به وجود مي‌آورد. اين مسئول گفت: امروزه شهر هوشمند و شهر الكترونيك به عنوان راهكار بي‌بديل حل و تسهيل معضلات شهري مورد توجه مديران شهري واقع شده است. كوليوند بيان كرد: استان البرز و مركز آن كلانشهر كرج پتانسيلهاي فراواني براي رسيدن به توسعه‌يافتگي دارد و اين مهم ضرورت تحقق شهر الكترونيك را دوچندان مي‌كند. اين مسئول بيان كرد: بي شك آغاز تحقق شهر الكترونيك از مجموعه مديريت شهري كرج به عنوان پايلوت مي‌تواند الگوي مناسبي براي ساير دستگاه‌ها باشد ضمن اينكه شهرداري كرج به عنوان عظيمترين دستگاه خدماتي بيشترين ارتباط را با شهروندان دارد و اين مهم به طور قطع بسياري از مشكلات را كاهش و موجب تسريع در امور مختلف مي‌شود.وي تاكيد كرد: بايد بسترهاي ايجاد ارتباط الكترونيكي در شهرداري كرج مرسوم شده و تردد بي‌مورد شهروندان به اين اداره كاهش يافته تا بسياري از هزينه‌هاي زائد تردد به لحاظ زماني و مادي شهروندان نيز كاهش يابد.

منتخب مر دم خرم‌آباد در مجلس نهم:

نياز به مديران با ايده و برنامه، براي حل مشکل کسب و کار

خرم‌آباد –نجف‌وند

منتخب مردم خرم‌آباد در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به ورشکستگي فضاي کسب و کار در لرستان، گفت: مديران هيچ‌گونه ايده و حتي هماهنگي براي حل مشکلات ندارند. به گزارش خبرنگار ما دکتر ايرج عبدي در نشست مشترک هيئت نمايندگان و مسئولين کميسيونهاي تخصصي هفت گانه اتاق بازرگاني خرم آباد با تاکيد بر اين مهم که از طرفداران فعاليت بخش خصوصي است، اظهار داشت: متاسفانه مديران ارشد و به تبع آنان مديران مياني در سطح استانها چندان به بخش خصوصي اعتقاد ندارند. وي با بيان اينکه در لرستان به شدت مشکل فضاي کسب و کار داريم، عنوان کرد: اين وضعيت به گونه اي است که به راحتي و به دور از هر نوع شعاري مي‌توان مدعي بود که در لرستان فضاي کسب و کارعملا ورشکسته است. عبدي با تاکيد بر اينکه فضاي لرستان به لحاظ کسب و کار فضايي کاملا بسته و سنت‌گرا است، بيان داشت: بنابراين تا آنگاه که دنبال ايده‌ها و نگاههاي نو و روشهاي نو در حل مسائل استان نباشيم در کمال تاسف بايد بپذيريم که وضع همين است که وجود داشته و دارد.

وي گفت: در سرکشي‌هايي که اين روزها در ادارات لرستان داشته‌ام با انگيزه اينکه متوجه شوم در ذهن مديران و کارکنان چه تفکري براي برون‌رفت از وضعيت فعلي وجود دارد متوجه شدم متاسفانه هيچ‌گونه ايده و حتي هماهنگي براي حل مشکلات وجود ندارد.

منتخب مردم خرم‌آباد در مجلس نهم عنوان کرد: بايد قبول کنيم با چنين وضعيتي هرگز مشکلاتمان حل که نخواهد شد، روز به روز هم بر آنها افزوده خواهد شد. وي با تاکيد به اينکه اين نخبگان مردمند که بايد مشکلات را حل کنند، افزود: اين نخبگان هستند که بايد ايده هاي نو را مطرح و کارهاي جديد را عملياتي کنند. عبدي تصريح کرد: اگر نخبگان بتوانند کارهاي خوب و نو انجام داده و تفکر مردم را تحت تاثير قرار دهند مردم نيز نگاهشان تغيير خواهد کرد اما اگر نخبگان دست روي دست بگذارند به طور طبيعي مردم هم به جاي هرگونه کار و تلاش و تحرکي خانه‌نشيني را انتخاب خواهند کرد.

عبدي با تاکيد بر اينکه چنين کاري در همين جا و در اتاق بازرگاني بايد صورت پذيرد، افزود: اگر شما به عنوان نخبگان جامعه کارهاي نو انجام دهيد نگاه مردم هم عوض خواهد شد. وي تصريح کرد: ترديدي نيست که استفاده از تجربيات گذشتگان لازم است اما مهمتر از اين پيگيري ايده‌ها و افکار نو است به طوريکه اگر بتوانيم دانش را در جامعه مديريت کنيم با هزينه‌هاي کم و زمان کم به راحتي مي‌توانيم سطح توليدمان را در بسياري موارد دو تا سه برابر افزايش دهيم. عبدي خطاب به هيئت نمايندگان اتاق بازرگاني خرم‌آباد گفت: هرکجا احساس کرديد براي رسيدن به هدف متعالي و نو نياز به تصويب قانوني هست مطرح کنيد و ترديد نداشته باشيد به شدت از آن حمايت خواهم کرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
اطلاعيه
مرز پرگهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي