جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/04/13 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4189


نمك، خوراكي براي بقاي تمام موجودات زنده


تاثير چاي کوهي در رفع کم خوني و افسردگي


دلايل بروز چين و چروک پوست


خبرها از عالم علم


 نمك، خوراكي براي بقاي تمام موجودات زنده  

 قسمت اول

توصيه پزشكان مبني بر مصرف كم نمك به معناي حذف اين ماده غذايي نيست چرا كه بسياري از متخصصان تغذيه نيز تاكيد دارند هر گونه توصيه پزشكي در مورد مصرف انواع مواد غذايي از جمله چربي، قند و نمك به معناي استفاده معقول و اندازه آن است و افراط و تفريط در مصرف هريك از اين مواد غذايي، زيان هاي جسماني براي افراد به دنبال دارد.

به گزارش ايرنا، برخي از متخصصان نيز درباره مصرف نكردن نمك به اندازه مناسب براي بدن هشدار داده اند و معتقد هستند كه مصرف اندك و مناسب اين ماده همچنان براي زندگي انسان ضروري است.

به گفته متخصصان با وجود درخواست روز افزون محافل علمي براي خودداري از خوردن نمك و هشدار درباره وجود مقادير زياد نمك ها در فست فودها،به گفته دانشمندان ،اين ماده همچنان براي زندگي انسان ضروري است و آنها درباره خودداري از خوردن نمك و محروم كردن بدن از فوايد آن هشدار مي دهند.

متخصصان به افراد توصيه مي كنند كه بيش از3/2 ميلي گرم در روز نمك مصرف نكنند در حالي كه همين متخصصان از سالخوردگان، كودكان و بيماران مي خواهند كه مصرف روزانه آنها بيشتر از5/1 ميلي گرم نمك نباشد.

به گفته كارشناسان، سديم و كلر دو جزء اصلي نمك خوراكي براي بقاي تمام موجودات زنده از جمله انسان است.

مصرف نمك مانند چربي ها براي بدن ضروري است اما مصرف بيش از نياز مي تواند براي بدن مضر باشد.

از جمله كاركردهاي نمك خوراكي(سديم) در بدن؛ تنظيم توازن اسيد و باز در بدن (PH)، تنظيم فشار خون، انتقال پيام هاي عصبي، انقباضات عضلاني، كمك به حمل مواد غذايي به داخل سلول هاي بدن، ترشح اسيد معده، تعادل مايعات بدن و تعادل الكتروليت هاي بدن است.

همچنين عدم مصرف كافي نمك مي تواند به انقباضات شديد عضلاني، ريتم ضعيف قلب، مرگ ناگهاني، ايست قلبي و سرگيجه منجر شود.

همچنين از مضرات مصرف بيش از اندازه مصرف نمك، ابتلا به پر فشاري خون،سكته، فقر كلسيم، پوكي استخوان، افزايش وزن، زخم معده، تشديد آسم،تشديد سوزش سر دل (ترش كردن)،-بزرگ شدن اندازه قلب، كم آبي بدن و بروز تشنگي و افزايش خطر ابتلا به بيماريهاي قلبي-عروقي است.

براساس اين گزارش، مصرف بيش از اندازه و عدم مصرف برخي از مواد غذايي عوارض جبران ناپذيري را به جسم وارد مي كند مصرف نمك نيز از اين قاعده مستثني نيست.

بنابراين بايد مصرف اين ماده غذايي را البته به اندازه در وعده هاي غذايي خود در نظر گرفت.

75 درصد نمك دريافتي توسط مصرف مواد غذايي فرآوري شده نظير نان، غلات صبحانه و بيسكوئيت ها وارد بدن مي شود.

به همين دليل افرادي كه در طول روز از اين مواد غذايي استفاده مي كنند، بايد در مصرف نمك در طول روز اعتدال را رعايت كنند.

مصرف زياد نمك در هر سني مي تواند باعث افزايش فشار خون و افزايش شانس ابتلا به بيماري هاي قلبي و عروقي شود.

'مسعود كيمياگر' متخصص تغذيه و عضو هيات علمي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي در گفت و گو با ايرنا مي گويد: ايران در كمربند كمبود يد قراردارد و اختلالات كمبود يد در كشور بسيار زياد است.

وي اضافه مي كند: يكي از شايع ترين اختلالات كمبود يد در دنيا گواتر بود.

بنابراين بهترين راهكاري كه در دنيا براي مبارزه با اين اختلال صورت گرفت، استفاده از نمك هاي يددار يا يد دار كردن نمك از طريق غني سازي اين ماده غذايي بود. كيمياگر ادامه مي دهد: بايد موادي براي غني سازي استفاده شود كه نوسان مصرف آن در كشور زياد نباشد بنابراين نمك بهترين ماده غذايي براي غني سازي يد در كشور است.

كيمياگر مي گويد: نمك كالايي نيست كه بيش از حد نياز، مصرف شود چرا كه افراد روزانه هفت گرم و در نهايت 15 گرم از اين ماده غذايي استفاده مي كنند و دامنه مصرف آن محدود است.

اين متخصص تغذيه مي گويد:25 سال پيش با تلاش بسيار و با كمك وزارت بهداشت، دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي، وزارت صنايع و بخش خصوصي نمك ها يدار شدند و هيچ فردي نمي توانست نمك‌هاي غير يددار را عرضه كند.

ادامه دارد...


 تاثير چاي کوهي در رفع کم خوني و افسردگي  

از نظر طب قديم ايران چاي کوهي گرم و خشک است.

ماده قرمز رنگي که در برگهاي چاي کوهي وجود دارد و با فشار دادن برگها از آن استخراج مي شود براي التيام زخم ها و درمان سوختگيها به کار ميرود.

به گزارش برنا، براي تهيه جوشانده و يا دم کرده اين گياه بايد حدود يک قاشق چايخوري برگ و گل خشک گياه را در دو فنجان آب جوش ريخته و آن را آنقدر بجوشانيد تا يک فنجان باقي بماند، سپس آن را مصرف کنيد.

برخي از خواص اين گياه به اين شرح هستند:

1- ضد کرم معده و روده است.

2- ادرار آور وقاعده آور است.

3- گرفتگي صدا را باز ميکند و خلط آور است.

4- براي درمان کزاز به کار مي‌رود.

5- اگر برگ آن را بصورت پودر درآورده و روي زخمهاي عميق بپاشيد آنها را درمان ميکند.

6- درمان کننده اسهال و اسهال خوني است.

7- براي درد دنبالچه بهترين دارو است.

8- اگر مشکوک به خونريزي مغزي هستيد يا احتمال خونريزي مغزي وجود دارد حتما از اين دارو استفاده کنيد.

9- درمان کننده بيماري مننژيت است.

10- براي درمان فلج به کار ميرود.

11- سياه سرفه را از بين ميبرد.

12- درد پشت و گردن و خشکي گردن را درمان مي‌کند.

13- براي کم خوني مفيد است.

14- چاي کوهي اشتها را باز ميکند بنابراين ميتوان آنرا به بچه‌ها و افراد مسن که اشتها ندارند توصيه کرد.

15- براي رفع افسردگي مفيد است.

16- درمان کننده بيخوابي است.

17- در درمان سرماخوردگي معجزه ميکند.

18- براي درمان تب و اثر نيش سمي حشرات به کار ميرود.

در واقع با تحقيقات جديدي که دانشمندان روي اين گياه معجزه آسا انجام داده‌اند، دريافته‌اند که چاي کوهي مي‌تواند ويروسها را از بين برده و حتي براي از بين بردن ويروس بيماري ايدز نيز کاربرد دارد .

مدتي است دانشمندان درباره اثر اين گياه در درمان سرطان خون تحقيقات گستردهاي انجام داده و به نتايج درخشاني نيز دست يافته‌اند.

مضرات :

استفاده از اين گياه دارويي براي کساني که قرص ضد بارداري، داروهاي ضد آسم و ضد سرماخوردگي و حساسيت مصرف ميکنند توصيه نميشود.


 دلايل بروز چين و چروک پوست  

ظاهر شدن چين و چروک در پوست صورت براي همه افراد به خصوص براي خانم ها نگران کننده است.

با گذشت هر دهه از عمر، بين 6 تا 10 درصد از ضخامت پوست کم مي شود. چين هاي صورت معمولا از حدود 30 سالگي ظاهر مي شوند و با افزايش سن چروکيدگي پوست، نمايان تر مي شود.

به گزارش روزنامه هفت صبح، اما افزايش سن فقط يکي از علت هاي چين و چروک صورت است و عوامل ديگري نيز وجود دارد که مي توانيم با رعايت کردن آنها از به وجود آمدن چين و چروک جلوگيري کنيم و پوستي زيبا داشته باشيم.

بسياري از تبليغاتي که درمورد داروها و کرم‌هاي کاهش دهنده چين و چروک مي شنويم درست نيستند و استفاده از اين مواد نه تنها تاثيري در کاهش چروک ها ندارد بلکه ممکن است در رنگ پوست و عمق چروک ها نيز تغييراتي ايجاد کند.

همانطور که گفته شد چين و چروک عوامل بسياري دارد اما دو عامل اصلي هستند: آفتاب و افزايش سن.

گذر عمر و افزايش سن خواه ناخواه دست ما نيست اما ماليدن کرم ضدآفتاب کاري آسان است. با ماليدن هر روزه ضدآفتاب مي توانيد جلوي چين و چروک زودرس و پيشرفت آن را بگيريد. نکته قابل توجه، ضدآفتاب زدن در روزهاي ابري است زيرا 60 تا 80 درصد نورهاي خورشيد حتي در هواي ابري قادرند از لايه هاي ابر بگذرند و به پوست شما نفوذ کنند.

تغذيه سالم و مناسب و گنجاندن هشت ليوان آّب و مايعات در برنامه روزانه نيز در داشتن پوستي زيبا موثر است. جالب توجه آنکه ماساژ پوست و حرکات عضلات صورت نمي تواند چين و چروک را کم کند و چين و چروک ها را بيشتر مي کند. به عنوان نمونه چين اخم، از چين هايي است که در اثر انقباض و حالت گرفتن عضلات صورت تشديد مي شود. بهتر است افرادي که پوست خشک دارند هميشه پوست خود را مرطوب نگه دارند زيرا چين و چروک در پوست هاي خشک، نمايان تر است. قرار گرفتن در معرض هواي آلوده و انجام دادن بعضي از حرکات ارادي و غيرارادي مانند خنده، گريه، اخم در افرادي که هنگام صحبت کردن با صورتشان زياد بازي مي کنند يا زياد چهره در هم مي کشند باعث مي شود پوست صورت بيشتر در معرض چين و چروک باشد. سعي کنيد مواد قندي و شکلات هاي زيادي نخوريد زيرا مواد قندي سبب مي شود رشته هاي کلاژن و الاستين که وظيفه آنها طراوت و شادابي پوست است به مرور زمان خاصيت ارتجاعي و انعطاف پذيري خود را از دست بدهند و چين و چروک ايجاد شود. اگر دقت کرده باشيد افراد ديابتي زودتر از ساير افراد دچار پيري پوست مي شوند.يکي ديگر از عوامل مهم تشکيل و تشديد چين و چروک پوست، سيگار کشيدن است. سيگار موجب واردآمدن آسيب شديد به راديکال هاي آزاد پوست و پيري زودرس مي شود.

گسترش خطوط دور لب از ديگر مضرات سيگار کشيدن است و حتي قرار گرفتن در معرض دود سيگار هم منجر به افزايش فعاليت راديکال هاي آزاد سمي در پوست مي شود که آسيب هاي گسترده پوستي به همراه دارد.

مراجعه به سولاريوم در روزهاي تابستان ميان خانم‌ها و البته آقايان رواج زيادي دارد و يکي ديگر از عوامل به وجود آمدن چين و چروک روي پوست است. استفاده از اشعه فرابنفش در دستگاه هاي الاستين پوست وارد مي کند که نتيجه آن در دراز مدت به وجود آمدن چين و چروک و لک و پيس دائمي است.


 خبرها از عالم علم 

 سلنيوم احتمال ابتلا به ديابت را کاهش مي‌دهد

تحقيقات جديد پزشکي نشان مي دهد: عنصر طبيعي سلنيوم احتمال ابتلا به ديابت نوع دوم را به ميزان 24 درصد به وي‍ژه در افراد دچار کمبود مواد معدني و املاح کاهش مي دهد.اين تحقيقات از بيش از 7هزار مرد و زن انجام شد که به آنها دوزهاي روزانه سلنيوم داده شده و وضعيت آنها به ميزان دو سال مورد پيگيري قرار گرفت.نتايج اين تحقيقات از کاهش احتمال ابتلا به ديابت نوع دوم به ميزان 24 درصد در مصرف کنندگان سلنيوم خبر داد و اين در حالي بود که اين کاهش در بين افرادي که دارويي بي اثر و ساختگي در اين مدت 2 سال مصرف کردند؛ 12 درصد بود.به گزارش فارس، سلنيوم يکي از املاح معدني کمياب و ضروري براي بدن است. سلنيوم به عنوان يک جزء مهم پراکسيد از گلوتاتيون شناخته شده است. در يک رژيم غذايي مناسب، غلظت سلنيوم در بافت هاي مختلف ثابت مي ماند. بيشترين غلظت آن در کبد و کليه است.مصرف مقدار زياد آن سمي است ولي در مقدار کم براي فعاليت سلول‌ها لازم است. بيشتر سلنيوم مورد نياز بدن از مواد غذايي تامين مي‌شود.اين ماده ضد اکسيده قوي است بنابراين از واکنش‌هاي شيميايي زيان‌آور که در ياخته‌هاي بدن اتفاق مي‌افتد، جلوگيري مي‌کند.ياخته‌هاي حمايت شده بهتر قادرند در مقابل بيماريهايي نظير بيماري قلبي، سرطان و اختلالات وابسته به سن از خود مقاومت نشان دهند.پژوهش نشان داده‌ است که مصرف سلنيوم به همراه ويتامين «اي» سلامت عمومي بدن را تقويت مي‌کند و در درمان يا پيشگيري بسياري از بيماريها موثر است.

بافت چربي به رشد سلولهاي سرطان سينه منجر ميشود

ميدانيم که نسبت بالاي بافت سينه متراکم با خطر بالاي ابتلا به سرطان سينه ارتباط دارد. ولي نقش بافت چربي غير متراکم در سينه کاملا مشخص نيست. تحقيق انجام يافته خطرات سرطان سينه مرتبط با بافت متراکم رشته اي-غده اي و بافت چربي را تفکيک کرده و نشان ميدهد که نواحي حجيم از هر دو بطور مستقل با افزايش خطر مرتبط مي باشد. به گزارش سلامت نيوز به نقل از ساينس ديلي، تصاوير ماموگرافي از زنان پس يائسه مبتلا به سرطان سينه با گروه معيار بدون ابتلا به سرطان مورد مقايسه قرار گرفتند. در اين تحقيق كه به منظور کاهش خطاي ريدر از برنامه پيچيده کامپيوتري براي خواندن فيلم ماموگرافي استفاده شد، برنامه به سادگي بافت متراکم را با بافت غير متراکم مورد مقايسه قرار داد و اختلالات خاص مورد جستجو قرار نگرفت. زنان مسن تر و زنان با شاخص جرم بدني بالاتر داراي درصد بالايي از بافت غيرمتراکم بودند. زنان مبتلا به سرطان سينه گرايش به داشتن ناحيه وسيعتري از بافت متراکم و ناحيه وسيعتري از بافت غيرمتراکم بودند بطوريکه بزرگترين خطر شامل حال زناني بود که داراي نواحي بزرگتري از هر دو بافت بودند. با اينحال اين لزوما در اندازه پستان منعکس نميشود زيرا خطر مرتبط با بافت چربي با وجود اهميت داشتن،کمتر از خطرمرتبط با بافت رشته اي-غده‌اي ميباشد.بنابراين، زنان داراي تراکم کمتر بافت سينه در معرض خطر کمتري نسبت به زنان داراي تراکم بيشتر بافت سينه با اندازه مشابه سينه قرار دارند. دکتر کارلا ون گيلز، سرپرست اين تحقيق از مرکز پزشکي دانشگاه اترچت، توضيح داد"بافت چربي هورمونهايي مثبت (گيرنده مثبت استروژني) ازقبيل ER استروژن توليد ميکند که اين هورمونها باعث تقويت رشد سرطان ميشوند. با اين وجود بنظر ميرسد که بافت چربي موضعي و نه فقط چربي معمولي بدن در خطر ابتلا به سرطان سينه مهم مي باشد. بنابراين در بررسي خطر ابتلا به سرطان سينه، بررسي هردو نوع بافت مهم مي باشد.

مصرف آنتي هيستامين ها ايجاد گرمازدگي مي‌کند

دکتر علي رضا بهپور، متخصص داخلي گفت:گرمازدگي علائم متفاوتي را به همراه داردکه از آن جمله مي توان به درد عضلاني ، تب و لرز،حالت تهوع و در مواقع حاد افزايش مرگ افراد اشاره کرد.

وي در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، افزود:فعاليت در ساعات 11الي 4بعدازظهر باعث افزايش گرما زدگي شده که ناگفته نماند عواملي همچون مصرف آنتي هيستامين ها باعث تشديد گرمازدگي در افراد جامعه مي شود. وي بابيان اينکه براي جلوگيري از گرمازدگي نبايد در ساعات اوج گرما به فعاليت بپردازيم تصريح کرد:حتما انجام فعاليت هاي ورزشي مخصوصا کوه نوردي بايد با پوشش مناسب همچون کلاه آفتابي لباس آستين بلند صورت گيرد.از آنجائيکه هرچه ارتفاع بيشتر شده سطح نور خورشيد افزايش مي بايد استفاده از مايعات به همراه املاح معدني بسيار حائز اهميت است.

خواص گوجه فرنگي

گوجه‌فرنگي‌ها، داراي مقدار کمي کالري بوده و به خصوص اگر خوب رسيده باشند از خواص تغذيه‌اي فراواني برخوردار خواهند بود.براي مثال مقدار بتاکاروتن موجود در گوجه‌فرنگي‌هاي قرمز و کاملا رسيده حدود 4 برابر گوجه‌فرنگي‌هاي نرسيده است.گوجه‌فرنگي‌ها منبع خوبي از ويتامين‌هاي C و K ، کاروتن‌ها (بخصوص ليکوپن) و بيوتن هستند.آن‌ها همچنين سرشار از ويتامين B6 ، نياسين، اسيد فوليک، فيبر و اسيد پانتوتنيک هستند.به گزارش باشگاه خبرنگاران، اين سبزي به خاطر داشتن مقدار فراوان ليکوپن، فوايد بسياري براي سلامتي انسان دارد. نتايج بررسي‌ها حاکي از آن هستند که کاروتن قرمز (ليکوپن) موجود در گوجه‌فرنگي،‌ محافظ بسيار خوبي در برابر سرطان‌هاي پوست، پروستات، کولون، ريه و سينه محسوب مي‌شود.

همچنين تحقيقات نشان مي‌‌دهد، ليکوپن، احتمال خطر ابتلا به بيماري‌هاي قلبي، آب مرواريد، تخريب لکه زرد چشم ( دژنراسيون ماکولا) را کاهش مي‌دهد و قبل از اينکه راديکال‌هاي آزاد بتوانند به ساختار سلولي آسيبي وارد کنند آن‌‌ها را خنثي مي‌کند.مصرف گوجه ‌فرنگي نيرو و نشاط مي ‌بخشد و پوست و دانه‌هاي آن به هضم غذا کمک مي‌کند و روده‌ها را پاک مي‌کند.مصرف گوجه ‌فرنگي براي اشخاصي که مبتلا به سنگ کليه و مثانه و کبد هستند، تجويز شده است.

تذکرات:

• گوجه ‌فرنگي نارس و کال هضمش سنگين است، لذا خوردن آن باعث دل درد مي‌‌شود.

• سرخ کردن زياد گوجه فرنگي در روغن باعث سنگيني هضم آن مي‌‌شود و روي آتش کباب کردن آن مناسب است.

• ماده‌اي سمي به نام سولانين در گوجه‌فرنگي سبز و نارس وجود دارد که خوردن آن موجب مسموميت مي‌شود و دل پيچه و اسهال را ايجاد مي‌‌کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي