جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/04/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4202


مقابله بابيماري‌هاي قلبي، سرطان و ديابت


تقويت ايمني بدن با ادويه و ويتامين‌ها


خبرها از عالم علم


  مقابله بابيماري‌هاي قلبي، سرطان و ديابت  

 قسمت اول

مقدار سبزيجات مورد نياز بدن با توجه به هرم راهنمايي غذايي به طور كلي روزانه 200 گرم است كه اين مقدار براي سالمندان بالاي 70 سال و نوجوانان و كودكان كمتر است.

مصرف روزانه سبزيجات يكي از عوامل مهم پيشگيري از سرطانها است، زيرا سبزيجات حاوي ويتامين ها و مواد معدني است و دستگاه ايمني بدن را قوي مي كند.

اكثر سبزيجات داراي ويتامين سي فراوان هستند. ويتامين سي نقش مهمي در پيشگيري از سرطانها دارد و به وفور در سبزيجاتي مانند فلفل، بروكلي و گوجه فرنگي يافت مي شود.

به گزارش ايرنا، سبزيجات حاوي مقادير قابل توجهي از فيبر است كه براساس نظر متخصصان تغذيه فيبر موجود در سبزي ها در پيشگيري از سرطان روده بزرگ نقش اساسي دارد فيبر قسمتي از سبزيجات را تشكيل مي دهد كه بدن انسان نمي تواند آنرا هضم نمايد.

بنابراين فيبر به خودي خود خاصيتي ندارد اما وجود فيبر در غذاي مصرف شده كار دستگاه گوارش را آسان تر مي كند و سرعت تخليه روده ها بالاتر مي‌رود مواد سرطان زا با فيبر تركيب شده و از بدن خارج مي شوند.

فيبر موجود در سبزيجات به رشد باكتري هاي مفيد روده نيز كمك مي كند.

پيروي از رژيم غذايي كه حاوي مقدار زيادي مواد فيبردار باشد، ريسك ابتلا به سرطان روده را تا حد بسيار زيادي كاهش مي دهد.

تمام سبزيجات حاوي فيبر فراوان هستند البته بايد اضافه كرد كه مصرف بيش از اندازه مواد فيبردار در تغذيه عوارض و اختلالاتي در جذب املاح معدني به همراه دارد.

سبزيجات داراي كالري پايين، حجيم و سيركننده است و مصرف زياد آن در مقايسه با ساير مواد غذايي بسيار كمتر موجب افزايش وزن مي شود.

امروزه حدود يك سوم از مردم جهان با چاقي و مشكلات آن روبرو هستند از اين رو مصرف مداوم و روزانه سبزيجات و ميوه ها براي پيشگيري از چاقي ضروري و اثربخش است.

چربي موجود در سبزيجات بسيار پايين است و سبزيجات فاقد كلسترول است بنابر اين مصرف آن براي سلامت قلب تجويز مي شود.

رژيم غذايي چرب، احتمال مبتلا شدن به بيماري‌هاي قلبي و عروقي و سرطان را افزايش مي‌دهد.سبزيجات حاوي فولات ( از ويتامين هاي گروه ب) است.

فولات در پيشگيري از بيماري هاي قلبي و عروقي مفيد است به همين دليل به افرادي كه يك بار دچار سكته شده اند مصرف مرتب كلم تجويز مي شود اين خاصيت در كلم بنفش به علت ليكوپن موجود در آن چند برابر است.

سبزيجات يك سوم نياز بدن به آب را برطرف مي‌سازد، فيبر به علت قابليت نگه داشتن آب در خود مدت طولاني ترين درمعده و روده قرار مي گيرد و به همين دليل با كند كردن سرعت حركت روده ها موجب مي شود.

مدت زمان طولاني تري آب بدن را تامين سازد.مصرف فيبر و سبزي جدا از تامين مايعات به علت داشتن املاح نقش مهمي در تامين املاح و حفظ تعادل آب و الكتروليت ها دارد.

اين در حالي است كه در فصل تابستان به علت گرمازدگي تعادل آب و الكتروليت ها تحت خطر قرار مي گيرد.

در تابستان برخي از خانواده ها به دليل وحشت از بروز برخي از بيماري هاي ناشي از سبزي از مصرف اين ماده غذايي مقوي اجتناب مي كنند.

در حالي كه آگاهي از نحوه شستن و نحوه نگهداري از سبزيجات مي تواند به افراد كمك كند كه در فصل تابستان نيز از اين ماده غذايي بهره مند شوند.

وبا از جمله بيماري‌هايي است كه از طريق مواد غذايي و سبزيجات آلوده به مدفوع انسان، منتقل مي‌شود.

به همين دليل بسياري از پزشكان، آبياري نادرست مزارع سبزيجات و صيفي‌جات بويژه مزارع پيرامون شهرهاي بزرگ را يكي از عوامل اصلي ابتلاي افراد به وبا مي‌دانند.

ادامه دارد...


 تقويت ايمني بدن با ادويه و ويتامين‌ها  

ادويه‌ها از جمله موادي هستند كه شايد هزاران سال است توسط انسان براي طعم‌داركردن غذاها مورد استفاده قرارمي‌گيرند.

به گزارش جام جم آنلاين، ادويه علاوه بر اين‌كه به طعم‌داركردن غذاها كمك مي‌كند، خواص زيادي نيز دارد و بسياري مواقع به عنوان دارو نيز مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

ادويه كاري جزو ادويه‌هايي است كه در شرق دنيا بخصوص پاكستان، هندوستان و افغانستان به مقدار بسيار زياد در وعده‌هاي غذايي مصرف مي‌شود.

«كاري» ادويه‌اي است كه در آن 20 نوع گياه معطر از جمله زيره، رازيانه، گشنيز و... وجود دارد و هر گياه خواص بسيار عالي دارد. در فرمولاسيون كاري فلفل و زردچوبه پايه اصلي است.

به دليل اهميت ادويه‌ها در اكثر رژيم غذايي، بتازگي گروهي از محققان دلايل جالبي كشف كرده‌اند كه نشان مي‌دهد چرا بيش از هزار سال است انسان‌ها از ادويه‌ها و بويژه ادويه كاري استفاده مي‌كنند.

آنها طي آزمايش‌ها و تحقيقات زيادي متوجه شدند ادويه زردچوبه به طور قابل ملاحظه‌اي مي‌تواند سبب افزايش پروتئيني خاص شود كه به طور طبيعي در حفظ و تقويت سيستم ايمني بدن موثر است.

اين پروتئين با تقويت سيستم ايمني بدن، مانع ابتلا به بيماري‌هاي عفوني مي‌شود.

اين پروتئين كه GAMP نام دارد، به سيستم ايمني بدن براي مبارزه با انواعي از ميكروب‌ها و باكتري‌ها كمك مي‌كند. در حقيقت سبب مي‌شود سيستم ايمني بتواند براحتي با ويروس‌ها و باكتري‌ها مقابله و آنها را نابود كند.

از طرفي قبلا محققان دريافته بودند ويتامين D نيزدرافزايش اين پروتئين نقش دارد. اين محققان سال‌هاست طي مطالعاتي درصدد شناسايي مكانيسم‌هايي هستند كه سبب افزايش سطح اين پروتئين در خون مي‌شود.

اين ژن يا پروتئين به‌عنوان يك پروتئين ضدميكروبي شناخته و تا به حال تنها در انسان‌ها ديده شده است. اين پروتئين با تاثيري كه بر سيستم ايمني بدن دارد، نقش موثري در از بين بردن انواع ميكروب‌ها و باكتري‌ها دارد.

خاستگاه اصلي كاري مانند بيشتر ادويه‌ها هندوستان و جنوب آسياست. استفاده از اين ادويه نزديك به 2500 سال قدمت دارد، علاوه بر چاشني به عنوان دارو نيز موارد مصرف زيادي دارد.

از جمله خواص ديگر اين ادويه مي‌توان به خواصي چون محافظ كبد، ضدميكروب، ضدنفخ، محرك معده، مقوي معده، معرق، حاوي ويتامين C، ضدسرطان و خنثي‌كننده راديكال‌هاي آزاد نيز اشاره كرد.

از سوي ديگر، ادويه كاري بوي مواد ناخوشايند مانند گوشت را هم پوشش مي‌دهد و به طور كلي مصرف متعادل آن براي سلامت فرد بسيار مفيد است.

مطالعه‌اي كه روي غذاهاي غربي و شرقي انجام شده نشان داده در شرق دنيا كه ادويه بيشتري مصرف مي‌شود، سلامت بدن بويژه در قبال امراضي مانند سرطان و مشكلات كبدي بيشتر تامين مي‌شود.

همچنين مطالعات نشان داده ماده كوركومين موجود درادويه كاري، عامل ضدالتهاب و يك آنتي‌اكسيدان قوي است و موجب كاهش التهاب مفاصل مي‌شود حتي ممكن است اين عنصر ژن ناقل سرطان پستان را غيرفعال كند و روند پيشرفت سرطان پروستات و سرطان روده بزرگ را كاهش دهد.

كوركومين تاثير مثبت و چشمگيري در درمان سرطان لوزالمعده دارد. گروهي از پژوهشگران معتقدند كوركومين مي‌تواند با سرطان پوست نيز مبارزه و ملانوم سلول‌هاي سرطاني پوست را خراب كند.

به نظر مي‌رسد كوركومين موجود در پودر كاري از آلزايمرنيز پيشگيري مي‌كند و حافظه را بهبود مي‌بخشد.

همچنين گروهي از متخصصان تغذيه مي‌گويند ادويه كاري مي‌تواند به لاغرشدن و كاهش وزن نيز كمك كند.

يكي از مواد اصلي موجود در ادويه‌هاي كاري، فلفل قرمز است كه دماي بدن را افزايش مي‌دهد و با افزايش ميزان سوخت و ساز بدن، به سوختن كالري‌ها و چربي‌ها كمك مي‌كند. نكته جالب‌تر اين كه اين ادويه به فرد كمك مي‌كند در وعده غذايي بعدي كمتر غذا بخورد.

با توجه به خواص زياد اين ادويه محققان در مطالعات متعددي سعي كردند به دلايل اين خواص پي ببرند و اين‌كه كاري چگونه مي‌تواند اين اثرات شگفت‌انگيز را داشته باشد.

در مطالعات جديد محققان با كمال شگفتي متوجه شدند كاري يا زردچوبه هندي اثرات شگفت‌انگيزي روي ژن يا پروتئين GAMP و تقويت سيستم ايمني بدن دارد زيرا اين ادويه با مكانيسمي جالب سبب افزايش فعاليت اين پروتئين و تقويت سيستم ايمني بدن مي‌شود.

لذا محققان با يافته‌ها اميدوارند بتوانند درآينده داروهاي زيادي را براي تقويت سيستم دفاعي بدن در برابر بسياري از بيماري‌ها بويژه بيماري‌هايي كه منجر به ضعف سيستم ايمني بدن مي‌شوند، توليد كنند.

البته يافته‌ها نشان مي‌دهد اثرات كاري به اندازه ويتامين D نيست، زيرا اثرات ويتامين D بر اين پروتئين قوي‌تر است، با اين حال اثرات فيزيولوژيك گسترده‌اي بر سيستم دفاعي بدن دارد.

با توجه به خواص مفيد اين ادويه محققان توصيه مي‌كنند حتما در رژيم غذايي از اين ادويه مفيد استفاده شود زيرا مصرف مداوم و كافي اين ادويه مي‌تواند به حفظ سلامت بدن در برابر عفونت‌ها بخصوص عفونت‌هاي معده و روده كمك كند.

در اين مطالعات همچنين مشخص شده است مصرف همزمان كاري و اسيدهاي چرب امگا3 به طور قابل ملاحظه‌اي مي‌تواند بر فعاليت ژن GAMP موثر باشد.در اين مطالعات مشخص شد همراهي امگا3 با كاري يا زردچوبه هندي نيز مي‌تواند برفعاليت اين ژن اثرات قابل ملاحظه‌اي داشته باشد، هرچند هنوز مكانيسم و چگونگي تأثير امگا3 كاملا مشخص نشده است يعني هنوز مشخص نيست امگا3 چگونه بر عملكرد اين ژن تاثير مي‌گذارد.

همچنين محققان توصيه مي‌كنند از ويتامين D نيز به وفور استفاده شود زيرا تحقيقات اخير نشان داده اين ويتامين در درمان عفونت‌ها و پيشگيري از ابتلا به بيماري‌هاي عفوني، سرطان و ديگر بيماري‌ها اثرات زيادي دارد بنابراين توصيه مي‌شود افراد حتما در رژيم غذايي خود از ميزان كافي ويتامين D، امگا 3 و ادويه كاري يا همان زردچوبه هندي استفاده كنند تا از اين طريق با تقويت سيستم ايمني بدن، از ابتلا به انواع عفونت‌ها پيشگيري کند. منبع چنين اطلاعاتي بسيارجالب است ، يکي از بزرگترين توليد کننده هاي دارو در دنيا . اين کارخانه بزرگ دارويي فاش ساخته است که آزمايشات آزمايشگاهي که ازسال 1970 انجام شده است نشان مي دهد که ليمو ترش سلول هاي سرطاني را در 12 نوع سرطان ازجمله سرطان روده ، سينه ، پروستات ، ريه و پانکراس نابود مي کند.اگرمي توانيد يک درخت ليمو در حياط يا پاسيوي خود بکاريد .


 خبرها از عالم علم 

 خشکبار برضد ديابت

اگر شما هم ديابت داريد و از ابتلا به بيماريهاي قلبي واهمه داريد سعي کنيد هر روز مقداري خشکبار بخوريد.زيرا محققان به تازگي اعلام كرده‌اند كه مصرف كمي خشكبار در هر روز مي‌تواند به مبارزه با ديابت و بيماري‌هاي قلبي كمك كند.به گزارش اطلاعات، گروهي از محققان دانشگاه ايالتي «لويزيانا» در آمريكا متوجه شدند افرادي كه سه نوع خشكبار از جمله گردو، پسته و بادام هندي مصرف مي‌كنند نسبت به افرادي كه خشكبار مصرف نمي‌كنند، لاغرترهستند و اين افراد سطح كلسترول خوب در خون آنها بالاتر و سطح پروتئين‌هاي التهابي و بيماري قلبي در بدن آنها پايين‌تر است.آنها بر اين باورند که در افرادي كه خشكبار استفاده مي‌كنند، احتمال ابتلا به عوامل خطرسازي كه مي‌توانند موجب ابتلا به سكته مغزي، ديابت و بيماري‌هاي قلبي شوند، پنج درصد كمتر است.براساس نتايج اين تحقيق مصرف‌كنندگان خشكبار نسبت به افرادي كه خشكبار مصرف نمي‌كنند، وزن كمتر، شاخص جرم بدني پايين‌تر و دور كمر كوچكتري دارند.شما هم اگر مي‌خواهيد به اين نتايج برسيد تنها کافي است روزانه بيش از يك چهارم اونس (68/39 گرم) خشكبار مصرف کنيد تا چهارعامل خطرساز يعني چاقي شكمي، فشار خون بالاو سطح بالاي گلوكز در شما هم ماننداين افراد كمتر شود.

سردرد و اختلال در ريتم قلب از علائم گرمازدگي

احسان بلوردي عضو هيات علمي گروه طب اورژانس دانشگاه علوم پزشکي مشهد با بيان اين مطلب اظهار داشت: ‌با فرارسيدن فصل گرما بيماري گرما زدگي شيوع مي يابد و بهترين راه براي درمان آن خنک کردن همراه با رطوبت و نوشيدن آب خنک به همراه کمي نمک يا سرم خوراکي براي فرد گرمازده است.وي خاطر نشان کرد:‌ با فرا رسيدن فصل تابستان و افزايش دماي هوا اين بيماري شيوع پيدا مي‌کند و افراد بيشتر در معرض گرمازدگي قرار مي‌گيرند، بدن انسان به‌طور عادي، داراي يک مکانيسم تنظيمي گرمايي است و بر هم خوردن تعادل در اين مکانيسم به نحوي که درجه حرارت بدن به طور غير عادي بالارود، فرد دچار گرمازدگي مي‌شود. بلوردي بااشاره به اين‌که کودکان و افراد سالخورده بيشتر در معرض اين بيماري هستند افزود: فرد گرمازده اغلب خسته و گيج مي‌شود و ممکن است دچار برخي علائم شاخص در گرما زدگي مثل اختلال در هوشياري، دماي بالاي بدن که گاه تا 41 درجه مي‌رسد. در شرايط حاد عدم تعرق، گرفتگي عضلات، پوست خشک و داغ، تهوع يا استفراغ و تشنج شود.

به گزارش برنا، وي افزود: در مراحل ابتدايي گرمازدگي بدن شروع به واکنش کرده و بدين منظور خون رساني به پوست و مخاط بدن را بيشتر كرده و ريه‌ها سعي مي‌کنند گرماي بيشتري را از طريق تنفس خارج کنند، در اين حالت دفع ادرار نيز براي مقابله با کم آبي در بدن کمتر صورت مي‌گيرد.اين متخصص طب اورژانس دورکردن فرد گرمازده از محل گرم و قراردادن وي در مجاورت هواي سرد و سرد کردن بدن وي با آب ولرم و همچنين خوراندن آب خنک در مرحله خفيف‌تر گرمازدگي را از اقدامات قبل از رسيدن اورژانس عنوان کرد.رئيس بخش طب اورژانس بيمارستان امام رضا (ع) تصريح كرد: در صورت شدت عارضه بهتر است سرم خوراکي فيزيولوژيک يا 4 تا 9 گرم نمک در 1 ليتر آب به فرد گرما زده شده داده شود. همچنين استفاده از کمپرس يخ در محل گردش رگ‌هاي بزرگ چون زير بغل و کشاله‌ي ران نيز مفيد است و بايد دقت کرد که کمپرس يخ در داخل حوله و براي مدت کوتاه استفاده شود.

فتق ديسك كمر و راه‌هاي پيشگيري از آن

ستون فقرات از مجموعه‌اي از استخوان‌هاي سفت مرسوم به مهره‌ها تشكيل شده كه بين صفحات كوچك نرم و اسفنجي موسوم به ديسك‌ها قرار گرفته‌اند.اين ديسك‌ها به ستون فقرات امكان مي‌دهند كه بدون مشكل و به راحتي خميده شود.به گزارش ايسنا ؛ اگر يكي از اين ديسك‌ها پاره شده و يا به اصطلاح دچار فتق شود و مركز آن از ميان لبه خارجي به طرف حفره ستون فقرات كشيده شود، فشار زيادي به اعصاب در اين منطقه وارد مي‌شود و در نتيجه باعث ايجاد درد و ناراحتي زيادي مي‌شود.اين وضعيت را در اصطلاح پزشكي فتق ديسك كمر مي‌گويند. درواقع ديسك بين مهره‌اي يك ماده ژلاتيني نسبتا نرم است كه فشارهاي وارد شده روي مهره‌ها را به طور يكنواخت پخش و حركت مهره‌ها را روي يكديگر آسان مي‌سازد. يك حركت ناگهاني يا برداشتن اجسام سنگين ممكن است باعث آسيب به اين ناحيه و فتق ديسك كمر شود.

فتق معمولا به طرف پشت يا چپ و راست اتفاق مي‌افتد و باعث انتشار درد به پاهاي همان طرف يا طرف مقابل مي‌شود اما معمولا درد در همان سمت كه فتق رخ داده، متمركز مي‌شود.متخصصان آكادمي جراحان ارتوپدي در آمريكا مي‌گويند: علائم اين عارضه به شدت آسيب وارده به مهره و فشار روي عصب مربوطه بستگي دارد. فتق ديسك كمر در جوانان، ورزشكاران و يا افرادي كه كارهاي سنگين انجام مي‌دهند، بيشتر ديده مي‌شود. ديسك بين مهره‌اي در حالت عادي هم شايد رخ بدهد زيرا به مرور زمان ماده ژلاتيني بين مهره‌ها، تحليل مي‌رود يا در اثر عوامل مختلف ساييده و فرسوده مي‌شود. به تدريج با افزايش سن، آرتروز نيز اضافه مي‌شود. عدم فعاليت بدني هم عامل ديگري است كه مي‌تواند روي ديسك و رشته‌هاي عصبي فشار وارد كند.

اين متخصصان مي‌گويند براي پيشگيري از فتق ديسك كمر رعايت نكات زير ضروري است:

- هرگز براي بلند كردن اشيا از روي زمين از ناحيه كمر خم نشويد بلكه حتما بنشينيد و شي مزبور را بلند كنيد تا از اين طريق فشار ناشي از بلند كردن جسم به جاي كمر روي عضلات پا وارد شود و به مهره‌ها آسيب وارد نشود. هم‌چنين شيء مزبور را در حالي كه بلند كرده‌ايد، نزديك به بدن خود نگه داريد.

- از كشيدن سيگار جدا پرهيز كنيد.

- اضافه وزن خود را كم كنيد چون وزن زيادي فشار قابل توجهي به كمر وارد مي‌كند.

- از انجام فعاليت‌هاي سنگين و پرفشار خودداري كنيد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي