جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/04/29 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4202

کاهش سهميه بنزين موتوري‌ها منتفي شد
واريزسهميه مردادماه بدون تغيير در کارت هاي سوخت

كارمندان با مشكل عدم دريافت حقوق و مزايا روبرو هستند
منتقل شده ها از تهران به کلانشهرها مشکل حقوق ندارند


تريبون اقتصادي


نهادهاي مالي


اخبار اقتصادي


 کاهش سهميه بنزين موتوري‌ها منتفي شد
 واريزسهميه مردادماه بدون تغيير در کارت هاي سوخت 

باوجود مصوبه ستاد هدفمندي يارانه‌ها براي کاهش سهميه بنزين موتورسيکلت‌ها از 25 به 10 ليتر در ماه، قائم مقام ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت گفت: رئيس جمهور با اين مصوبه مخالفت کرد و برهمين اساس، کاهش سهميه بنزين موتورسيکلت‌ها منتفي شد. عبدالله جلالي در گفتگو با مهر درباره دلايل متفي شدن کاهش سهميه بنزين مرداد ماه موتورسيکلت‌هاي پلاک قديمي از 25 به 10 ليتر باوجود مصوبه ستادهدفمندي يارانه‌ها، گفت: با مصوبه اي که توسط هدفمندي يارانه‌ها به دولت ارسال شده، رئيس جمهور عملا با کاهش سهميه بنزين موتورسيکلت‌ها مخالفت کرده است.

قائم مقام ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور با اعلام اينکه فعلا براي مرداد ماه سالجاري سهميه بنزين موتورسيکلت‌هاي پلاک قديمي کاهش پيدا نمي کند، تصريح کرد: بر اين اساس هماهنگي هاي لازم با ستاد هدفمند سازي يارانه‌ها انجام گرفته است.اين مقام مسئول با تاکيد بر اينکه فرصتي براي موتورسيکلت‌هاي پلاک قديمي به‌منظور تعويض پلاک پيش بيني شده است، اظهار داشت: از اين رو براي مرداد ماه سالجاري هيچگونه تغييري در سهميه و قيمت بنزين خودروهاي شخصي، عمومي، خدماتي و موتورسيکلت حاصل نخواهد شد.وي با يادآوري اينکه تا ساعت 24 جمعه 31 تير ماه سهميه بنزين مرداد به کارت‌هاي هوشمند سوخت واريز مي‌شود، بيان کرد: سهميه بنزين آزاد خودروهاي شخصي در صورت اتمام سهميه بنزين نيمه يارانه‌اي 400 توماني خودروها از طريق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است.

به گفته جلالي، همچنين در مرداد ماه سالجاري تغييري در سهميه گازوئيل خودروهاي سنگين به وجود نيامده است و نحوه اختصاص سهميه گازوئيل اين خودروها همچون ماه‌هاي گذشته انجام مي‌شود.

تعيين تکليف کاهش سهميه بنزين
موتور سيکلت‌ها‌

شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي مصر است که سهميه‌هاي سوخت موتورسيکلت‌ها را به يکباره کاهش دهد و در مقابل ستاد مديريت حمل‌ونقل و سوخت معتقد است در صورت تصميم دولت براي کاهش سهميه بنزين، اين کاهش سهميه به تدريج و با تحقق شروط خاصي محقق شود.يک منبع آگاه در گفت‌وگو با فارس،‌ از اختلاف نظر شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي با رئيس‌جمهور و ستاد مديريت حمل‌ونقل و سوخت درباره نحوه کاهش سهميه سوخت خودروها خبر داد و گفت: شرکت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي مصر است که سهميه‌هاي سوخت موتورسيکلت‌ها را به يکباره کاهش دهد و در مقابل ستاد مديريت حمل‌ونقل و سوخت معتقد است در صورت تصميم دولت براي کاهش سهميه بنزين ، اين کاهش سهميه به تدريج و با تحقق شروط خاصي محقق شود.

همچنين رئيس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور با بيان اينکه تصميم قطعي براي کاهش سهميه بنزين موتورسيکلت ها تاکنون اتخاذ نشده است گفت: سهميه بنزين مردادماه خودروهاي شخصي و عمومي نيز مانند ماه هاي پيش به کارت هاي سوخت واريز مي شود.به گزارش فارس محمد رويانيان در مورد سهميه بنزين مرداد ماه خودروهاي شخصي و عمومي اظهار داشت:سهميه مردادماه همانند ماه هاي گذشته و بدون تغيير در کارت هاي سوخت واريز مي شود.وي ادامه داد:اين سهميه در ساعت 24 ، سي و يکم تيرماه در کارت هاي سوخت شارژ خواهد شد.رئيس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت کشور در پاسخ به پرسشي درخصوص کاهش سهميه بنزين موتورسيکلت ها که در رسانه ها عنوان شده است گفت: فعلاً تصميم قطعي براي کاهش سهميه بنزين موتورسيکلت ها اتخاذ نشده است.

بازار بنزين 700 توماني سکه شد

در آستانه ماه مبارک رمضان و افزايش سفرهاي تابستاني، مردم از شوک بنزيني دولت مبني بر تثبيت قيمت حامل‌هاي انرژي استقبال کردند که اين موضوع منجر به فروش 2 برابري بنزين آزاد در جايگاه‌ها در مقايسه با سال گذشته شده است. به گزارش مهر، در آستانه ماه مبارک رمضان و با افزايش سفرهاي تابستاني مردم، بنزين به عنوان پرطرفدارترين حامل انرژي در ايران رکوردهاي جديد مصرفي را ثبت کرده است.

به عبارت ديگر، پس از تصميم ناگهاني دولت در به تعويق انداختن اجراي فاز دوم قانون هدفمندسازي يارانه ها و تثبيت قيمت بنزين و گازوئيل، سفرهاي تابستاني هم به يکباره به اوج خود رسيده است.آمارهاي رسمي شرکت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي حاکي از آن است که از ابتداي سالجاري تاکنون روزانه حدود 63 ميليون ليتر بنزين در سطح کشور مصرف شده است که در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته روزانه بيش از سه ميليون ليتر افزايش يافته است.در همين حال پس از حذف بنزين 100 توماني و دو نرخي شدن عرضه بنزين، در روزهاي اخير فروش اين فراورده استراتژيک نفتي با قيمت آزاد 700 توماني هم يکي پس از ديگري رکوردهاي جديد مصرف را به نام خود ثبت مي کند.بر اين اساس از ابتداي هفته‌جاري تاکنون و با شدت گرفتن سفرهاي تابستاني از يک سو و کاهش سهميه بنزين 400 توماني ذخيره سازي شده در کارتهاي هوشمند سوخت از سوي ديگر، فروش بنزين آزاد هم در مقايسه با تابستان سال 1390 بيش از 2 برابر شده است.در شرايط فعلي از مجموع 63 ميليون ليتر بنزين معمولي و سوپر مصرفي در سطح کشور 55 تا 60 درصد با قيمت نيمه يارانه‌اي 400 و 500 تومان و مابقي با قيمت آزاد 700 تا 800 تومان انجام مي شود از اين رو روزانه بين 25 تا 28 ميليون ليتر بنزين با نرخ آزاد در جايگاه‌ها به مردم عرضه مي‌شود.


 كارمندان با مشكل عدم دريافت حقوق و مزايا روبرو هستند
 منتقل شده ها از تهران به کلانشهرها مشکل حقوق ندارند 

در حالي كه طبق ماده65 قانون برنامه پنجم توسعه هرگونه انتقال به كلانشهرها جز در مورد مقامات و موارد خاص ممنوع است، طي سال گذشته تعدادي از كارمندان دستگاه‌هاي اجرايي با مجوز معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهوري منتقل شدند و اكنون با مشكل عدم دريافت حقوق و مزايا روبرو هستند. به گزارش ايسنا، تعدادي از كارمندان منتقل شده به كلان‌شهرهايي مانند تبريز، شيراز و قم طي تماس با ايسنا از وضعيت خود ابراز نارضايتي كرده و اعلام كردند كه با مجوز معاونت توسعه مديريت و منابع انساني منتقل شدند اما اكنون اين مجوز از سوي دستگاه‌ها پذيرفته نيست و آنها به دليل دريافت حقوق به صورت نامنظم مشكل دارند.

بنا بر اعلام اين افراد، به دليل ايراد ديوان محاسبات استان و محدوديت ناشي از عدم پذيرش اسناد هزينه مربوط به حقوق و مزايا و ... از سوي ديوان محاسبات استان‌هاي مربوطه حقوق و مزاياي اين افراد قطع شده است. در اين باره عبدالعلي تاجي معاون حقوقي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهوري با اشاره به اين‌كه انتقال از شهرستان‌هاي اطراف تهران يعني كل استان تهران صورت گرفته است، اظهار كرد: اكنون دبيرخانه انتقال دنبال اين است كه اگر احيانا افرادي منتقل شده اما از تسهيلات برخوردار نشده‌اند، از امكانات وعده داده شده برخوردار شوند.

تاجي با اشاره به اين‌كه درمورد مسكن اعلام شده بود كه افراد با يك سال انتظار از زمين، تسهيلات خريد يا ساخت مسكن يا مسكن مهر برخوردار شوند، گفت: عمده افرادي كه منتقل شدند از يكي از اين تسهيلات برخوردار شدند. معاون حقوقي معاونت توسعه مديريت و منابع انساني رييس جمهوري با تاكيد بر اين‌كه تلاش مي‌كنيم كه عده كمي كه از تسهيلات وعده داده شده در مصوبه برخوردار نشده‌اند، بهره‌مند شوند، ادامه داد: متاسفانه برخي دستگاه‌هاي اجرايي برخورد درخور شاني نكرده‌اند اما نكته حائز اهميت اين است كه اگر از 20 هزار نفر 100 نفر هم از تسهيلات برخوردار نشده باشند بازتاب آن بسيار زياد خواهد بود. به هر حال اين افراد اكنون با مشكل روبرو هستند و حتي حاضرند براي رفع مشكلات ايجاد شده عطاي انتقال را به لقايش واگذار كنند و به تهران بازگردند. به گفته اين افراد مراجعه به سازمان‌ها و دستگاه‌هاي مربوطه نتوانسته مشكل آنها را حل كند به طوري كه به رغم وعده‌هاي پي در پي مسوولان هنوز همچنان حقوق و مزاياي خود را دريافت نكرده‌اند. اين در حالي است که ،دبير کارگروه انتقال از تهران گفت: کارمندان انتقال يافته از تهران به کلانشهرها بر اساس قانون هيچ مشکلي در دريافت حقوق ندارند.

علي اکبر دلوريان‌زاده در گفت‌وگو با فارس، در مورد گفته برخي از کارمندان انتقال يافته از تهران به کلانشهرها مبني بر قطع شدن حقوق آنها گفت: بر اساس ماده 65 قانون برنامه پنجم توسعه انتقال کارمندان به کلانشهرها طي اين برنامه ممنوع است، اما اين ماده هيچ اشاره‌اي به اين نکته ندارد که انتقال کارمندان از تهران به کلانشهرها ممنوع باشد.وي افزود: تنها در دو سه مورد از کارمندان انتقال يافته بعد از سال 90 از تهران به کلانشهرهايي مانند شيراز و يا قم مشکلاتي وجود داشت که آن هم با توجيه کردن ذيحساب دستگاه مربوطه مشکل رفع شد،بنابراين اگر همچنان با تفسير غيرقانوني کارمند ذيحساب دستگاه مربوطه حقوق کارمند انتقال يافته برقرار نشود، با آن ذيحساب برخورد مي‌شود.وي گفت: اين مشکل تنها در قم و فارس بود که يک نظريه غيرقابل قبول توسط کارمند ديوان محاسبات و ذيحساب آن دستگاه ارائه شده بود، اما بعد از استعلام از معاونت حقوقي معاونت توسعه اين ابهام رفع و قرار شد حقوق کارمندان منتقل شده برقرار شود.دبير کارگروه انتقال از تهران با اشاره به اينکه هر هفته دوشنبه جلسات ادرات کل ذيحسابي برگزار مي‌شود، گفت: اگر مسئول ذيحسابي ابهامي دارد، مي‌تواند از مدير بالادست خود يا از مدير کل خزانه در وزارت اقتصاد استعلام کند و به طور خودسر اقدام به قطع حقوق کارمند انتقال يافته نکند، چون بر اساس قانون هيچ کس حق ندارد به جز موارد خاص قانوني حقوق کارمند را قطع کند.دلوريان‌زاده تأکيد کرد: متأسفانه گاهي اوقات برخي افراد تفسير سليقه‌اي از قانون مي‌کنند، اما به نظر معاونت حقوقي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رئيس‌جمهور ماده 65 قانون برنامه پنجم هيچ ابهامي ندارد و نيازي به تفسير جديد نيست.دلوريان‌زاده افزود: از طرفي سياست دولت بر تمرکززدايي از تهران و انتقال داوطلبانه کارمندان به شهرهاي کوچکتر از جمله مراکز استانها است و بايد حقوق کارمندان و امکاناتي که هنگام انتقال به آنها قول داده شده، از سوي دستگاه پذيرنده پرداخت شود.وي تأکيد کرد: کارگروه انتقالي براي موارد خاص که در قانون ذکر شده بايد تشکيل شود، اما وقتي سياست دولت تمرکز زدايي و انتقال کارمندان از تهران به شهرهاي ديگر است، هيچ نيازي به تفاهمنامه بين معاونت توسعه مديريت و معاونت برنامه‌ريزي راهبردي نيست تا قانون تفسير شود چون قانون شفاف و روشن است.


 تريبون اقتصادي 

جمعيت به 75 ميليون 149 هزار و 669 نفر رسيد

نتايج سرشماري نفوس و مسكن سال 90 اعلام شد

رييس مركز آمار ايران در جلسه هيات دولت حضور پيدا كرد و به ارائه گزارش نتايج سرشماري عمومي نفوس و مسكن در سال 90 پرداخت. به گزارش ايسنا، عادل آذر پس از شركت در جلسه هيات دولت اظهار كرد: نتايج سرشماري عمومي نفوس و مسكن سال 90 نهايي شده و طبق روال قبل، اعلام عمومي نتايج آن به هيات دولت ارائه شد. وي ادامه داد: ‌بخشي از اين اطلاعات سرشماري اعلام شد و بخش باقي مانده در جلسه آينده دولت ارائه مي‌شود. عادل آذر اظهار كرد: طبق آخرين آمار سرشماري سال 90، جمعيت كشور به 75 ميليون 149 هزار و 669 نفر رسيده كه اين تعداد در 21 ميليون 185 هزار خانواده قرار دارد. وي ادامه داد: ‌در اين سرشماري بعد خانوار (متوسط جمعيت هر خانواده) 3/5 نفر بوده كه در سرشماري سال 85 اين رقم چهار نفر بوده است. رييس مركز آمار ايران ادامه داد: ‌رشد جمعيت طبق اين سرشماري از 1/62 درصد به 1/29 درصد كاهش يافته است. عادل آذر افزود: نسبت زندگي شهري به روستايي هم به اين ترتيب بود كه 71 درصد جمعيت شهري و 29 درصد جمعيت روستايي است كه اين نشانگر افزايش جمعيت شهري در كشور است. وي همچنين ادامه داد: طبق اين سرشماري، جمعيت كشور به سمت ميانسالي پيش مي‌رود و شاخص اميد به زندگي در كشور نيز افزايش پيدا كرده است.

طلا، سکه و ارز در آرامش نسبي

فرا رسيدن ماه رمضان و كاهش قيمت طلا در بازار جهاني، موجب شده تا بازار سکه، طلا و ارز با آرامش نسبي مواجه شوند.رئيس اتحاديه طلا، سکه و صرافان با اعلام اينکه در حال حاضر در يک هفته گذشته بازار طلا، سکه و ارز روند ثابت و تقريبا معمولي را پشت سر گذاشته است، گفت: ماه رمضان دليل اصلي کاهش تقاضا در بازار بوده و همچنين کاهش سطح قيمت طلا در بازار جهاني نيز از ديگر عوامل آرامش نسبي بازار سکه و طلا و ارز بوده است. محمد کشتي آراي درگفت وگو با ايلنا، اظهار داشت: قيمت ها در يک هفته گذشته هر چند که همانند روزهاي گذشته از روند سينوسي برخوردار بودند، اما قيمت‌ها تقريبا ثابت باقي ماندند. به گفته وي؛ کاهش قيمت طلا در بازار جهاني و همچنين تدابير اتخاذ شده از سوي بانک مرکزي در خصوص تثبيت نرخ ارز و فرا رسيدن ماه رمضان، از دلايل عمده کاهش قيمت سکه و يا به عبارتي ديگر ثابت ماندن قيمت سکه طي يک هفته گذشته بوده است. قيمت سكه و دلار در مقايسه با روز سه شنبه كاهش يافت. به گزارش ايسنا، قيمت سكه تمام طرح قديم در بازار 710هزار تومان، طرح جديد 707 هزار تومان و نيم سكه 354هزار تومان است. همچنين ربع سكه 181هزار تومان و يك گرم طلاي 18 عيار 72 هزار تومان و سكه‌هاي يك گرمي در بازار 110 هزار تومان قيمت‌گذاري شده‌اند. قيمت فعلي هر اونس طلا نيز در بازار جهاني 1584 دلار است. دلار در بازار غيررسمي 1910 تومان معامله شد. اين درحالي است كه روز سه شنبه قيمت سكه طرح قديم 715 هزار تومان، طرح جديد 711 هزار تومان و نيم سكه 355 هزار تومان بود.

همچنين ربع سكه 182 هزار تومان و يك گرم طلاي 18 عيار 72 هزار و 750 تومان و سكه‌هاي يك گرمي 110 هزار تومان قيمت‌گذاري شده بود. قيمت هر اونس طلا نيز در بازار جهاني 1594 دلار بود. همچنين دلار 1920 تومان معامله مي‌شد.

شرايط مسکن ويژه تهران تا اواسط مرداد

وزير راه و شهرسازي از اعلام شرايط مسکن ويژه تهران در اواسط تابستان خبر داد و گفت: تلاش مي‌کنيم قيمت تمام شده را از مردم و قيمت زمين را هم در اقساط بلندمدت دريافت کنيم.به گزارش مهر، علي نيکزاد در حاشيه جلسه هيئت دولت گفت: درباره مسکن ويژه شهر تهران که قرار است در محدوده مناطق 22 گانه ساخته شود، تا اواسط تابستان شرايط آن را اعلام خواهيم کرد.وزير راه و شهرسازي اظهارداشت، اکنون طرح مسکن ويژه شهر تهران در چند نقطه آغاز شده است و هر زمان به مرحله اسکلت بندي برسد ثبت نام عمومي آغاز خواهد شد.نيکزاد با بيان اينکه در ساير استان‌ها مشکل خاصي نداريم و مشکلات از طريق مسکن مهر مرتفع خواهد شد، در خصوص بهاي واحدهاي مسکن ويژه شهر تهران گفت: جزئيات آن اعلام خواهد شد اما به طور اجمال تلاش خواهيم کرد قيمت تمام شده را از مردم و قيمت زمين را هم در اقساط بلندمدت دريافت کنيم.

ساعات كاري ادارات در ماه رمضان

معاون پارلماني رييس‌جمهور ساعات كاري ادارات در ماه رمضان را اعلام كرد.به گزارش ايسنا، لطف‌الله فروزنده در حاشيه جلسه هيات دولت گفت: با توجه به در پيش بودن ماه مبارك رمضان، طبق تصميم دولت، ساعت كاري ادارات از ساعت 9 صبح تا 14:30 در نظر گرفته شد.وي گفت: در مورد روزهاي بعد از شبهاي قدر نيز ساعت كاري از 10 صبح تا 14:30 بعدازظهر خواهد بود.وي در ادامه اظهار كرد: تعامل خوبي بين دولت و مجلس برقرار است و ان‌شاءالله بزودي و طي هفته آينده جلسه مشتركي با حضور وزراي اقتصادي، روساي كميسيون‌هاي اقتصادي مجلس و اعضاي هيات رييسه مجلس در حضور رييس مجلس در ارتباط با مسائل اقتصادي برگزار خواهد شد و نتايج اين جلسه را به اطلاع خواهم رساند.

عقب نشيني مسئولان از موضع واگذاري زمين‌هاي کشاورزي به قطري‌ها

در حالي خبرگزاري فارس از درخواست قطري‌ها براي اجاره بلند مدت زمين‌هاي کشاورزي ايران و مکاتبات مسئولان در اين زمينه پرده برداشت،امروز همان مسئولان از موضع خود عقب نشيني مي‌کند.اين خبرگزاري با انتشار نامه رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان تهران به مديريت‌ جهاد کشاورزي شهرستان‌هاي تابعه از اعلام آمادگي بازرگانان و سرمايه‌گذاران کشور قطر جهت سرمايه‌گذاري از طريق اجاره بلند‌مدت زمينهاي زراعي در بخش کشاورزي پرده برداشت.در نامه رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان تهران به مديريت‌هاي جهاد کشاورزي شهرستان‌هاي تابعه تاکيد شده بود: ضمن اطلاع‌رساني موثر به متقاضياني که مايل به اجراي اين نوع طرح هستند، ليست و مشخصات ويژه (زمين، ساختمان، تاسيسات زيربنايي، نحوه توليد، وضعيت آبي و ... تا تاريخ 15 مرداد سال جاري به مديريت صدور پروانه‌ها اعلام نمايند. در عين حال اين مقام مسئول در واکنش به خبر ،اقدام عملي و واگذاري اراضي کشاورزي به قطري‌ها را رد و تاکيد کرده است که تاکنون هيچ‌ زمين کشاورزي به سرمايه‌گذاران خارجي واگذار نشده و نيازي هم به قطري‌ها نداريم.سيدمحمد موسوي تاکيد کرده است: اگر ظرفيت کشاورزي و اراضي مستعد کشت در استان تهران وجود داشته باشد، به بوميان منطقه و سپس به توليد‌کنندگان داخلي کشورمان واگذار مي‌شود و نيازي به قطري‌ها نداريم.وي ادمه داده است: در کشورمان توليد‌کنندگان مجرب، فارغ‌التحصيلان بخش کشاورزي و سرمايه‌گذاران خصوصي وجود دارند که در اولويت اول براي واگذاري، اجاره، فروش و يا هرگونه فعاليت کشاورزي قرار دارند.


 نهادهاي مالي 

 شعبه شهرک صنعتي چهاردانگه بانک اقتصادنوين افتتاح شد

طي مراسمي با حضور کسبه، معتمدين محلي، صنعتگران و کارآفرينان منطقه چهاردانگه، رئيس هيات مديره، مديرعامل، معاونين و سرپرستان مناطق شعب تهران بانک اقتصادنوين، شعبه شهرک صنعتي چهاردانگه اين بانک آغاز به کار کرد. به گزارش روابط عمومي ، دکتر محمدهاشم بت‌شکن مديرعامل اين بانک ، گفت: به منظور ارتقاي کيفيت خدمات بانک، عملکرد گروه‌هاي مختلف در دوره‌هاي سه ماه مورد بررسي قرار خواهد گرفت تا با شناسايي نقاط ضعف و قوت بتوانيم بهترين خدمات را به مشتريان عزيز در سراسر کشور ارايه کنيم.

اظهار رضايت از عملکرد بانک ملت در سطح کشور

عملکرد بانک ملت در نقاط مختلف کشور، باعث جلب رضايت مشتريان و مسوولان استان ها شد.به گزارش روابط عمومي ، رييس کميته امداد امام خميني(ره) استان زنجان در نامه اي، همکاري بانک ملت در اعطاي تسهيلات اشتغالزايي به معرفي شدگان اين کميته را گام موثري در پيشبرد اهداف اشتغالزايي و رشد و توسعه استان عنوان کرد.مشاور وزير و دبير ستاد عالي هماهنگي و نظارت بر کانون هاي فرهنگي و هنري مساجد کشور و رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد قائم شهر هم در نامه هاي جداگانه اي از کارمند بانک ملت شعبه خيابان فرهنگ ساري به دليل ترويج فرهنگ قرآني و کسب رتبه ممتاز در ميان شرکت کنندگان متعدد در زمينه قرآن و عترت سپاسگزاري کردند.فرماندار شهرستان روانسر استان کرمانشاه نيز عملکرد دست اندرکاران شعبه بانک ملت در اين شهرستان را در زمينه پرداخت تسهيلات قرض الحسنه ازدواج و تکريم ارباب رجوع مورد ستايش قرار داد.

بهره برداري از 83 طرح صنعتي با تسهيلات بانك صنعت و معدن

طي سه ماهه نخست امسال 83 طرح صنعتي با بهره مندي از تسهيلات بانك صنعت و معدن در استان هاي كشور به بهره برداري رسيد. به گزارش روابط عمومي ، طرح هاي ياد شده با بهره مندي از 2 هزار و 199 ميليارد ريال مراحل اجرايي را پشت سرگذاشته و وارد عرصه توليد شده اند. با افتتاح طرح هاي به بهره برداري رسيده در 3 ماه نخست امسال براي 2 هزار و 796 نفر از نيروهاي آماده به كار كشورمان اشتغال ايجاد شده است . يادآور مي شود استان سمنان با 9 طرح ، تهران با 8 طرح و خوزستان و يزد با 6 طرح رتبه هاي نخست در تعداد طرح هاي افتتاح شده با بهره مندي از تسيهلات بانك صنعت و معدن طي سه ماه نخست در سال 1391 را به خود اختصاص داده اند.

پذيرش دو مقاله از کارکنان بانک صادرات در مجامع علمي بين المللي

مقالات نوشته شده به قلم دو تن از کارکنان بانک صادرات ايران در مجامع علمي بين المللي پذيرفته و به چاپ رسيدند.به گزارش روابط عمومي ، مقاله خانم رحمتي از کارکنان اين بانک تحت عنوان بررسي تاثير بانکداري الکترونيک در جذب منابع مالي بانکها (مطالعه موردي بانک صادرات ايران) از سوي مجله علمي (ISI) يوروژورنال انگليس به چاپ رسيد.همچنين احسان رسول نژاد از کارشناسان مرکز تحقيقات، برنامه ريزي و تحول اين بانک با همکاري داود مرادي کارشناس اداره توسعه بازار بانک ملت مقاله‌اي با عنوان « پيش بيني منطقي بحران منطقه يورو با استفاده از روش فرآيند تحليل شبکه‌اي» با رويکردي دانشي و پيش فعالانه به پيش بيني کمي و کيفي عوامل موثر بربحران مالي حاضر در منطقه يورو پرداخته است که از سوي دومين کنفرانس بين المللي تحقيقات و بازرگاني (ICBER) که در تاريخ 28 و29 اکوست در کشور کامبوج برگزار مي‌گردد پذيرفته شده است که اين مقالات نيز در ISI منتشر خواهدشد.

عضو هيئت مديره بانک توسعه تعاون:

تحقق سهم 25 درصدي تعاون در اقتصاد با اعتقاد به آن محقق مي‌شود

بهمن خادم عضو هيئت مديره بانک توسعه تعاون در شوراي هماهنگي سازمان‌هاي استاني تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي اظهار کرد: اين ميزان اعتبار به منظور حفظ و ايجاد اشتغال از سوي اين بانک پرداخت شده است.به گزارش فارس وي به منويات مقام معظم رهبري در راستاي تحقق سهم 25 درصدي بخش تعاون در اقتصاد کشور در پايان برنامه پنجم توسعه اشاره کرد و افزود: تحقق اين مهم از مهم‌ترين اهداف تعريف شده در اسناد بالادستي براي اين بخش است و تنها در سايه باور و اعتقاد همگاني به تعاون ميسر مي‌شود.

روابط عمومي بانک مسکن رتبه دوم را کسب کرد

درمراسم معرفي برگزيدگان هفتمين جشنواره ملي انتشارات روابط عمومي که در سالن شهيد قندي تهران در دو گروه ملي و استاني برگزار شد؛روابط‌عمومي بانک در بخش گزارش موفق شد رتبه دوم را کسب کرده و لوح افتخار اين جشنواره را دريافت نمايد. به گزارش اداره کل روابط عمومي ،بر اساس اين گزارش در اين جشنواره آثار ارسال شده از روابط عمومي سازمان ها و ارگان ها در 5 بخش کلي نشريه داخلي برتر، انتشارات برتر روابط عمومي، بهترين طرح و برنامه انتشاراتي، سامانه هاي اطلاع رساني الکترونيکي برتر و کارشناس برتر انتشارات روابط عمومي توسط اساتيد حوزه روابط عمومي مورد ارزيابي قرار گرفت.


 اخبار اقتصادي 

محصولات ال جي و افتخار کسب جوايز در مسابقات جهاني طراحي IDEA

شرکن ال جي موفق به دريافت نشان از بزرگترين رقابتهاي جهاني طراحي محصول با نام IDEA گرديد.تلويزيون 55 اينچي OLED ال جي نشان نقره اين مسابقات را از هيات داوران کسب نموده و از سوي ديگر تلويزيون هوشمند CINEMA 3D ال جي مجهز به کنترل جادويي نشان برنز را از آن خود کرد. سومين جايزه نيز به يکي از محصولات مفهومي ال جي تعلق گرفت.بزرگترين و باريک ترين تلويزيون OLED ال جي با ابعاد 55 اينچ، اولين بار در CES 2012 رونمايي شد که يکي از منتخبين CNET در اين نمايشگاه بود. همچنين اين محصول در نمايشگاه جهاني IT سئول نيز موفق به دريافت نشان منتخب رئيس جمهور براي تکنولوژي مولتي مدياي خود گرديد.استفاده از پلاستيک فشرده شده فيبر کربن (CFRP) در ساخت قاب خارجي دستگاه، اين امکان را به ال‌جي داده تا تلويزيون OLED خود را باريک و سبک طراحي کند، به طوريکه ضخامت قاب آن تنها 4 ميليمتر و وزن دستگاه نيز معادل 10 کيلوگرم است.از سوي ديگر اين محصول مجهز به تکنولوژي چهار رنگ در پيکسل و Color Refiner بوده و از قابليت ارائه تصاويري شفاف، واضح و با دقت رنگ بالا برخوردار مي باشد. تکنولوژي چهار رنگ در پيکسل ال جي با استفاده از ساب پيکسل هاي رنگ سفيد، تصويري با دقيق ترين رنگها و کاملا" طبيعي به شما ارائه مي کند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي