جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/05/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4210


روند اسقاط خودروهاي فرسوده تغيير مي‌کند

خودداري بانك‌ها از ارائه ارز مرجع به خودروسازان
مسئولان بانک‌ها درمجلس


تريبون اقتصادي


اخبار اقتصادي


نهادهاي مالي


 روند اسقاط خودروهاي فرسوده تغيير مي‌کند 

معاون نوسازي ستاد حمل و نقل سوخت گفت: روند اسقاط خودروهاي فرسوده درچند سال آينده تغيير مي‌کند به طوري که دولت ارائه تسهيلات مالي را از خودورهاي اسقاطي به مرو زمان حذف مي‌كند.امين رضا رجبي در گفت‌وگو با ايلنا، با بيان اين که مصوبه منع تردد خودروهاي فرسوده در 8 کلان شهر در استقبال مردم از طرح هاي نقدي واگذاري و جايگزيني خودروهاي فرسوده موثر بوده است، اظهار کرد: در بخش طرح هاي نقدي به نسبت سال گذشته 50 درصد رشد داشتيم .

معاون نوسازي ستاد حمل ونقل سوخت با بيان اينکه 250 هزار خودرو فرسوده در کشور وجود دارد تصريح کرد: خودروهاي توليد سال 65 تا 70 در دستور کار ستاد براي از رده خارج کردن قرار گرفته است. رجبي با بيان اينکه جامعه آماري اين خودرو محدود شده است، تصريح کرد: روند نوسازي خودروهاي فرسوده بايد تغيير يابد و به شيوه صنعتي سازي منتهي شود .

وي تاکيد کرد: قطعا دولت تا ابد نمي تواند براي از رده خارج کردن خودروهاي فرسوده تسهيلات ارايه دهد از اين رو در آينده نحوه حمايت هاي مالي دولت تغيير خواهد يافت و شهروندان خود بايد با مراجعه به مراکز اسقاط خودروهايشان را از رده خارج کند.


 خودداري بانك‌ها از ارائه ارز مرجع به خودروسازان
 مسئولان بانک‌ها درمجلس 

کميسيون اصل نود مجلس شوراي اسلامي هفته جاري با دعوت از مسئولان بانک مرکزي و بانک هاي ملي، صادرات، کشاورزي و وزارت صنعت، معدن و تجارت موضوع عدم همکاري بانک‌ها در تامين مالي واحد‌هاي توليدي را بررسي مي کند. به گزارش مهر، اعضاي کميسيون اصل نودم، در جلسه نمايندگان کميسيون در هيات مرکزي نظارت بر امر انتخابات شوراهاي اسلامي کشور، کار‌گروه ايجاد تسهيل و تسريع در صدور مجوز از دستگاه اجرائي و هيات نظارت مجلس بر رفتار نمايندگان را انتخاب مي‌کنند. کميسيون اصل نودم با حضور مسئولان بانک مرکزي و بانک هاي ملي، صادرات، کشاورزي و وزارت صنعت، معدن و تجارت موضوع عدم همکاري بانک‌ها در تامين مالي واحد‌هاي توليدي را بررسي مي کند.همچنين در اين جلسه طرح حق اقامه دعوي حقوقي توسط نمايندگان مجلس نيز بررسي مي شود.

همچنين دبير انجمن خودروسازان ايران با تاكيد بر برخورداري صنعت خودرو و قطعه از ارز مرجع براي واردات مواد اوليه، اظهار كرد: برخي از بانك‌ها با برخورد سليقه‌اي از تخصيص ارز مرجع به اين بخش صنعت كشور خودداري مي‌كنند.

احمد نعمت‌بخش در گفت‌وگو با ايسنا، در پاسخ به اين پرسش ‌كه آيا در اولويت‌هاي تعيين شده از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت، واردات مواد اوليه و قطعات خودرويي از ارز مرجع برخوردار مي‌شود؟ خاطرنشان كرد: واردات قطعات منفصله و CKD صنعت خودرو (فصل 98 قانون مقررات صادرات و واردات) در گروه (اولويت) چهارم تعيين شده از سوي اين وزارتخانه قرار داشته و از ارز مرجع برخوردار مي‌شود. وي با بيان اينكه با اين حال پس از ثبت سفارش از سوي خودروسازان و در مراجعه به سيستم بانكي، بانك‌ها از تخصيص ارز مرجع به اين بخش از صنعت كشور خودداري مي‌كنند، خاطرنشان كرد: برخي بانك‌ها اعلام مي‌كنند كه به دليل تخصيص ارز مرجع به اولويت‌هاي بالاتر، ارزي براي تخصيص به صنعت خودرو وجود ندارد. دبير انجمن خودروسازان ايران ادامه داد: در واقع در اين شرايط تصميم‌گيري در خصوص پرداخت ارز مرجع بر عهده بانك‌ها گذاشته شده كه اين موضوع فسادآور بوده و موجب رانت و تصميم‌گيري‌هاي سليقه‌اي مي‌شود. نعمت‌بخش افزود: ‌اين وضعيت در حالي است كه زماني كه از سوي وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان وزارتخانه تخصصي مربوطه اعلام مي‌شود كه واردات مواد اوليه صنعت خودرو بايد با ارز مرجع صورت گيرد، ديگر بانك عامل نبايد به طور سليقه‌اي عمل كرده و از تخصيص ارز خودداري كند. وي تصريح كرد: چنين برخوردهاي سليقه‌اي در شرايطي كه صنعت خودرو با مشكلات مختلفي مواجه است، با تشديد مشكلات موجب كاهش بيشتر توليد خودرو و افزايش قيمت تمام شده توليد محصولات خواهد شد.


 تريبون اقتصادي 

 افزايش نرخ بليت ناوگان حمل ونقل جاده‌اي

معاون وزير راه و شهرسازي از مجوز شركت‌هاي حمل و نقل جاده‌اي براي افزايش حداكثر 10 درصدي نرخ بليت خبر داد. دكتر شهريار افندي‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا، افزايش نرخ بليت ناوگان حمل ونقل جاده‌اي را تاييد كرد. وي افزود: افزايش نرخ بليت حمل ونقل جاده‌اي براي وسايل نقليه اتوبوس VIP و اتوبوس ويژه با توجه به نرخ تورم و نيز افزايش درآمد اقشار مختلف جامعه امري طبيعي است. افندي‌زاده خاطرنشان كرد: هر ساله شركت‌هاي حمل ونقل جاده‌اي مجوز افزايش نرخ بليت خود را تا حداكثر 10 درصد دارند كه اين رقم مي‌تواند با توجه به امكانات شركت‌هاي مختلف كمتر از اين نيز باشد. رييس سازمان راهداري و حمل ونقل جاده‌اي كشور خاطرنشان كرد: ميزان افزايش نرخ بليت حمل و نقل جاده‌اي در تفاهم شركت‌هاي حمل و نقل با نظارت و تصميم سيستم‌هاي استاني تعيين مي‌شود. وي در مورد زمان افزايش نرخ بليت نيز اظهار كرد: زمان افزايش نرخ بليت بستگي به شرايط هر استان و نيز ميزان تقاضاي سرويس‌گيري مسافران از هر شركت دارد. اگر شركتي تقاضاي بيشتري داشته واز امكانات بهتري براي خدمات‌دهي به مسافران بهره‌ مي‌برد مي تواند تا سقف 10 درصد نرخ بليت خود را افزايش دهد.

آغاز مرحله دوم ثبت‌نام و واگذاري 2.7 ميليون سهام عدالت از ماه آينده

مدير عامل اتحاديه تعاوني‌هاي سهام عدالت کشور از آغاز ثبت نام 2.7 ميليون کارگر فصلي و ساختماني مشمول سهام عدالت طي ماه آينده براي واگذاري سهام خبر داد.داريوش پاکبين در گفت‌وگو با فارس با اشاره به آخرين وضعيت سهام عدالت کارگران فصلي و ساختماني اظهارداشت: سازمان خصوصي سازي بايد براي اين افراد سبد سهام براساس بنگاه‌هاي دولتي تخصيص دهد که تاکنون اقداماتي در اين راستا انجام شده است.مدير عامل اتحاديه تعاوني‌ سهام عدالت کشور تاکيد کرد: سبد سهام عدالت کارگران از سوي وزارت اقتصاد براي ثبت نام و واگذاري سهام ابلاغ شده است.وي در خصوص تعداد کارگران مشمول سهام عدالت در فاز اول ثبت نام تصريح کرد: براساس آخرين آمار موجود 2.7 ميليون از افرادي که در سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعي ثبت نام کردند مشمول سهام عدالت مي‌شوند و در مرحله دوم کارگران فرم ثبت نام براي واگذاري سهام را از سوي سازمان خصوصي سازي و مراکز مربوطه دريافت خواهند کرد.مديرعامل اتحاديه تعاوني‌هاي سهام عدالت کشور در پاسخ به اين سوال که آيا روند واگذاري سهام عدالت به کارگران متوقف شده گفت: اين موضوع نياز به اختصاص سبد سهام و واگذاري شرکت‌هاي دولتي از سوي دولت دارد که به دليل محدوديت‌هاي که وجود داشت به تاخير افتاده اما با اقداماتي که انجام شده طي ماه آينده فرم ثبت نام اصلي به افراد واجد شرايط براي واگذاري سهام انجام خواهد شد.

اعلام شرايط ثبت نام مسکن ويژه در اين هفته

شرايط ثبت نام مسکن ويژه شهر تهران از اواخر اين هفته اعلام و ثبت نام متقاضيان واجد شرايط از عيد فطر انجام مي‌شود. به گزارش مهر، شرايط ثبت نام مسکن ويژه در شهر تهران که از زمان اعلام آن از سوي وزير راه و شهرسازي اواسط تابستان اعلام شده بود، تا آخر اين هفته اعلام مي شود و ثبت نام هم از عيد فطر آغاز خواهد شد. البته متقاضيان مسکن مهر شهر تهران را از مستاجراني هستند که در شهر تهران سکونت داشته اند بنابراين متقاضيان از ديگر شهرها نمي توانند براي اين طرح ثبت نام کنند.گرچه دولت قصد داشت با ساخت مسکن مهر در شهر هاي جديد اطراف تهران از افزايش جمعيت در پايتخت جلوگيري کند اما عدم استقبال مستاجران از شهرهاي جديد و افزايش روز به روز قيمت در تهران موجب شد که دولت تصميم به ساخت مسکن مهر در شهر تهران بگيرد.اين موضوع موجب شد که دولت مناطق تهرانسر، حکيميه و چيتگر را براي ساخت مسکن مهر در شهر تهران در نظر بگيرد و به همين منظور در ابتدا کلنگ ساخت در تهرانسر براي ساخت 10 هزار واحد مسکن مهر به زمين زده شد.براساس اين گزارش، دولت انتظار دارد که با ساخت اين آپارتمان ها در شهر تهران که با مشکلات شهرهاي جديد مانند تامين آب، برق و گاز و حمل و نقل روبرو نيست، مشکل خانه دار شدن تهراني ها حل شود و همين امر قيمت ها را تا حدودي کاهش دهد. اين آپارتمان ها به نسبت به ديگر واحدهاي مسکن مهر، گران تر است و براساس شرايطي که تاکنون اعلام شده، متقاضي بايد مبلغي را براي پيش پرداخت بپردازد و توانايي پرداخت ماهيانه يک ميليون تومان را هم به عنوان اقساط وام داشته باشد.

بازگشت کارمندان منتقل شده به تهران وجاهت قانوني ندارد

کارمندان سازمان ميراث فرهنگي که در راستاي طرح انتقال کارکنان از تهران، به شيراز و اصفهان منتقل شده بودند اکنون در حال بازگشت به تهران هستند اما بنا به اعلام معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهوري اين امر وجه قانوني ندارد. به گزارش ايسنا، بنا به اعلام سازمان ميراث فرهنگي ماموريت منتقل شده‌ها از پايتخت، آموزش نيروهاي بومي و فرهنگ‌سازي در استان‌هاي مقصد بوده است و آنها که تمايل دارند در حال انتقال به تهران هستند. موسوي رييس سازمان ميراث فرهنگي درباره‌ي دليل انتقال و بازگشت كارمندان پژوهشگاه سازمان و معاونت ميراث فرهنگي به شيراز و همچنين هزينه‌هايي كه در اين رفت‌وبرگشت صرف شد و آسيب‌هايي كه خانواده‌هاي اين بخش‌ها متحمل شدند، اعلام کرد: تاكنون گزارشي از چنين اتفاق‌هايي نداشته‌ام. پژوهشگاه سازمان از تهران رفت كه فرهنگ‌سازي كند و حالا نيروهايي كه تمايل داشتند، برگشته‌اند. معاونت ميراث فرهنگي نيز همين‌طور بوده است. اين در حالي است که بنا به ماده65 قانون برنامه پنجم توسعه هرگونه انتقال به كلانشهرها جز در مورد مقامات و موارد خاص ممنوع است و احتمالا انتقال اين کارمندان از موارد خاص و استثنا بوده است. اما در اين باره عبدالعلي تاجي معاون حقوقي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس جمهوري با بيان اينکه از اين مسئله اطلاعي ندارم، گفت: اگر چنين امري صحت داشته باشد خلاف قانون برنامه پنجم است زيرا در بند الف ماده 65 قانون برنامه پنجم آمده که کساني که از تهران خارج شده‌اند اجازه بازگشت به تهران و ساير کلانشهرها را ندارند. وي با اشاره به اين بازگشت افرادي که بر اساس مصوبه دولت از پايتخت خارج شده‌اند ممنوع است، گفت: قاعدتا مراجع نظارتي چنين مسائلي را کنترل مي‌کنند و بازگشت کارمندان منتقل شده به تهران وجاهت قانوني ندارد. تاجي خاطرنشان کرد: در واقع هيچ کارمنداني اعم از رسمي، غيررسمي، پيماني و حتي قراردادي حق انتقال به تهران را که يک کلانشهر است ندارد مگر در موارد خاص که کارگروه تشگيل مي‌شود. از سوي ديگر تعدادي از كارمندان منتقل شده به كلان‌شهرهايي مانند تبريز، شيراز و قم پيش‌تر طي تماس با ايسنا از وضعيت خود ابراز نارضايتي كرده و اعلام كردند كه با مجوز معاونت توسعه مديريت و منابع انساني منتقل شدند اما اكنون اين مجوز از سوي دستگاه‌ها پذيرفته نيست و آنها به دليل دريافت حقوق به صورت نامنظم مشكل دارند و حتي حاضرند براي رفع مشكلات ايجاد شده به تهران بازگردند اما بنا به قانون چنين امري ممکن نيست. بنابراين اگر به طور جدي قصد کاهش جمعيت پاييتخت با روش هايي مانند انتقال کارمندان وجود دارد ،بايد اين مسئله بسيار جدي گرفته شود تا کارمندان منتقل شده تمايل به بازگشت به تهران و ساير کلان شهرها را داشته باشند.

مرغ تك نرخي شد

استاندار تهران گفت: قيمت مرغ در تمام استان‌هاي كشور تك نرخي و با قيمت 5200 تومان عرضه خواهد شد. مرتضي تمدن در گفت‌و‌گو با ايسنا، با اعلام اين خبر گفت: با توجه به اعلام وزارت صنعت ،معدن و تجارت قيمت مرغ در تمام استان‌هاي كشور يكسان مي‌شود و اين مصوبه به همه استان‌ها ابلاغ شده است. وي كه در جلسه شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان تهران حضور داشت ،اضافه كرد: در مدت اخير قيمت‌هاي متفاوت در هر استان و شهرستان باعث بروز مشكلات متعدد شده بود و به همين دليل با تك نرخي شدن قيمت مرغ ديگر قيمت‌هاي بالاتر و پايين‌تر از 5200 تومان بي معني خواهد بود.


 اخبار اقتصادي 

 قيمت برق دو مرحله ديگر افزايش مي يابد

جزييات جديد از سناريوي افزايش قيمت برق در مرحله دوم هدفمندي يارانه‌ها نشان مي‌دهد دولت قصد دارد قيمت برق را در دو مرحله ديگر به قيمت تمام شده خود برساند، همچنين در نخستين مرحله افزايش قيمت 70 درصد مشترکين ناچيز خواهد بود. به گزارش ايسنا، درحال حاضر تنها چيزي که با قطعيت درباره قيمت برق مشخص شده، اين است که قيمت‌ها تا پايان تابستان دست نخورده باقي خواهد ماند و همچنين دولت قصد دارد قيمت برق را در دو مرحله ديگر به قيمت تمام شده برساند، البته به شرطي که حمايت لازم از بخش‌هاي خانگي، صنعت و کشاورزي رعايت شود. اين درحالي است که براساس قانون اوليه هدفمندي يارانه‌ها قرار بود دولت ظرف پنج سال قيمت حامل‌هاي انرژي را به قيمت تمام شده افزايش دهد که در آن زمان پيش‌بيني مي‌شد اين افزايش سالانه 20 درصد و ظرف پنج سال انجام بگيرد. معاون وزير نيرو با اشاره به اينکه دولت بنا ندارد تا پايان تابستان درباره افزايش قيمت برق تصميم بگيرد، ادامه داد: بعد از تابستان نيز بخش برق کشور و وزارت نيرو منتظر مي‌ماند تا ستاد هدفمندي يارانه ها تصميماتش را در اين زمينه ابلاغ کند. محمد بهزاد در پاسخ به سوال ايسنا درباره اينکه آيا تصميم دولت براي نهايي کردن قيمت برق در دو مرحله منتفي شده؟ گفت: برنامه‌ريزي به گونه‌اي است که پس از ابلاغ مرحله دوم افزايش قيمت‌ها، مرحله سومي هم براي رشد تعرفه‌ها در کار خواهد بود و پيش‌بيني ما اين است که قيمت برق به جاي پنج مرحله در سه مرحله نهايي شود.

اين مقام مسئول درباره بسته حمايتي که از سوي وزارت نيرو براي فاز دوم افزايش قيمت‌هاي برق آماده شده گفت: وزارت نيرو بسته‌هاي حمايتي خود را در اختيار ستاد هدفمندي قرار داده و گزينه‌هاي مختلفي روي ميز قرار دارد که در حال حاضر يکي از اين گزينه‌ها تقريبا نهايي شده و اگر قرار باشد افزايش قيمتي در زمينه برق انجام شود بر اساس اين گزينه پس از ابلاغ سازمان هدفمندي شاهد آن خواهيم بود. معاون وزير نيرو همچنين در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود در پاسخ به اين سوال ايسنا که بخش حمايتي بسته پيشنهادي ايران شامل چه خواهد بود، تصريح کرد: به هر صورت کار افزايش قيمت در اين مرحله تمام نمي شود و در اين بخش بايد سناريوها به دقت بررسي مي‌شد. بهزاد گفت: برنامه‌ريزي براي فاز بعدي افزايش قيمت برق به گونه‌اي طراحي شده که 70 درصد مصرف کنندگان خانگي که مصرف کمتري دارند، افزايش قيمت بسيار جزيي و ناچيزي را تجربه خواهند کرد.

نفت ايران در آسيا گران شد

همزمان با کاهش توليد نفت اعراب و افزايش نگراني‌ها از گسترش بحران سياسي خاورميانه، قيمت هر بشکه نفت خام سبک صادراتي ايران از مرز 100 دلار در بازارهاي آسيايي عبور کرد. به گزارش مهر، احتمال کاهش توليد نفت برخي از کشورهاي عربي حاشيه جنوبي خليج فارس همچون عربستان سعودي، امارات متحده عربي و کويت به دليل اتخاذ روش هاي غير صيانتي افزايش توليد نفت، منجر به ادامه سير صعودي بهاي طلاي سياه در بازار جهاني شده است.از سوي ديگر ادامه تنش‌هاي سياسي در منطقه خاورميانه منجر به افزايش نگراني ها در منطقه نفتخيز خاورميانه و حتي حاشيه خليج فارس شده است.کارشناسان اقتصادي معتقدند ادامه نگراني فعالان و واسطه گران بازارهاي کاغذي نفت از گسترده شدن اين تنش‌هاي سياسي و بين‌المللي در منطقه خاورميانه در افزايش قيمت نفت تاثير گذار بوده است به طوري‌که حتي احتمال عدم تحقق اهداف توسعه اقتصادي در منطقه يورو هم تاکنون نتوانسته در کاهش قيمت طلاي سياه تاثيري بگذارد.

صادرات سه ماهه ايران خودرو اعلام شد

مديرعامل ايران خودرو گفت: با هدف کسب سهم مناسب از بازار هاي جهاني در سال جاري 50 هزاردستگاه خودرو در سال توليد ملي صادر مي‌کنيم. به گزارش ايسنا، جواد نجم الدين افزود: با توجه به اينکه نقشه راه 1391 ايران خودرو بر مبناي توليد صادرات محور ترسيم شده است، امسال شاهد جهش صادراتي در محصولات ايران خودرو خواهيم بود. وي با اشاره به اشاره به سهم 25 تا 30 درصدي برند ملي در سبد محصولات صادراتي ايران خودرو اظهاركرد: اين شرکت در سه ماه اول امسال 4572 دستگاه خودرو صادر کرد که از نظر تعداد 45 درصد و از نظر ارزش 9 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد نشان مي‌دهد. مديرعامل گروه صنعتي ايران خودرو، استراتژي صادرات ايران خودرو را ايجاد پايگاه هاي توليد خودرو از طريق سرمايه گذاري مشترک و اعطاي امتياز ليسانس توليد و صادرات خودروي کامل برند سمند و سورن و توليدات مشترک ساير برند ها عنوان و اظهار كرد: برنامه ايران خودرو در سال جاري صادرات 50 هزار دستگاه خودرو است که از اين مقدار 39 هزار و 500 دستگاه آن معادل 79 درصد از صادرات متعلق به برند ملي خواهد بود.


 نهادهاي مالي 

 جشنواره تابستانه پذيرندگان پايانه فروش بانک اقتصادنوين تا پايان شهريور

با فرا رسيدن فصل گرما و در گرماگرم خريدهاي تابستاني باشگاه پذيرندگان بانک اقتصادنوين به منظور قدرشناسي از دارندگان پذيرندگان پايانه‌هاي فروش اين بانک، جشنواره تابستانه برگزار مي‌کند.به گزارش روابط عمومي ، باشگاه پذيرندگان بانک اقتصادنوين به منظور قدرداني از حسن توجه دارندگان پايانه‌هاي فروش به استفاده از ابزار الکترونيکي در دادوستدهاي روزانه، يک‌صد سفر مالزي و 300 دستگاه نوت‌بوک بدون قرعه‌کشي 400 پذيرنده برتري که بيشترين تراکنش را در اين جشنواره به ثبت برسانند اعطا خواهد کرد.

بانک سپه د ر رشد سپرده ها بين پنج بانک تجاري دوم شد

عضو هيات مديره از رتبه دوم بانک سپه در رشد سپرده ها بين پنج بانکي تجاري در پايان سال 90 خبر داد.به گزارش روابط عمومي احمد صباغي عضو هيات مديره بانک سپه که در سمينار سراسري مسئولين شعب منطقه آذربايجان غربي سخن مي گفت، ضمن ارائه آماري از عملکرد بانک سپه و مقايسه آن با ساير بانکهاي تجاري با ارزيابي مثبت از عملکرد بانک سپه در سال1390 اعلام کرد: در پايان سال گذشته بانک سپه در بين پنج بانک تجاري از لحاظ رشد حائز رتبه دوم شد که اين امر در جاي خود قابل تحسين و افتخار است.

كاهش پيش‌بيني سود هر سهم بانك صادرات براي سال مالي 91

بر اساس اطلاعات 3 ماهه، شركت بانك صادرات ايران پيش بيني سود هر سهم شركت اصلي و تلفيقي را براي سال مالي 91 كاهش داده است. به گزارش ايسنا، بانك صادرات ايران پيش بيني سود هر سهم سال مالي منتهي به 29 اسفند 90 را اسفند 89(حسابرسي‌شده) مبلغ 245 ريال، در فروردين 90 (با فرض ادغام شرکت‌هاي بانک صادرات استاني برطبق مصوبه مجمع عمومي فوق‌العاده)، تير و آبان 90مبلغ 255 ريال و با سرمايه 22 هزار و 906 ميليارد ريال در بهمن و اسفند 90 مبلغ 224 ريال اعلام كرده است که مطابق صورتهاي مالي حسابرسي نشده و حسابرسي شده به ترتيب مبالغ 209 ريال و 215 ريال به ازاي هر سهم محقق شده است. مجمع عمومي فوق‌العاده شرکت در 29 اسفند 89، ادغام بانک‌هاي استاني صادرات در بانک صادرات ايران (شرکت اصلي) را مورد تصويب قرار داد و تمامي حقوق، تعهدات، ديون و مطالبات بانک‌هاي مذکور به بانک صادرات ايران(شرکت اصلي) منتقل شد. شرکت پيش‌بيني سود هر سهم سال مالي منتهي به 30 اسفند 91 را با سرمايه 22 هزار و 906 ميليارد ريال در اسفند 90 مبلغ 280 ريال و به صورت حسابرسي شده و در اطلاعات اخير مبلغ 271 ريال اعلام كرده است. همچنين اين بانك براي شركت گروه 300 ريال سود به ازاي هر سهم پيش بيني كرده بود كه بر اساس عملكرد 3 ماهه آن را به ميزان 291 ريال كاهش داده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي