جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4216


تامين 140 کلاس درس براي استقرار پايه ششم در مدارس ابتدايي پاكدشت


پيش‌بيني برداشت 257 هزار و 500 تن گوجه فرنگي در آذربايجان غربي

سالارکيا:
هر خانواده ايراني ميزبان يک افطاري براي محرومان شود

فرماندار فيروزكوه
ريشه بسياري از ناهنجاريهاي اجتماعي ناآشنايي شهروندان با حقوقشان است


احداث مجتمع بين راهي در شهرهاي سقز و کامياران


ايران زمين


خبر


 تامين 140 کلاس درس براي استقرار پايه ششم در مدارس ابتدايي پاكدشت 

 پاکدشت - مجيد انوري

عليرضا بازگلي معاون پشتيباني و رئيس کارگروه تامين فضاي فيزيکي پايه ششم مديريت آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت، از تامين 140 کلاس درس براي استقرار پايه ششم در مدارس ابتدايي اين شهرستان خبر داد. رئيس کارگروه تامين فضاي فيزيکي پايه ششم آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت، ضمن اعلام اين خبر گفت: با عنايت به سياست ‌هاي ابلاغي وزارت آموزش و پرورش درخصوص تغيير نظام آموزشي و تاكيد بر تحقق مطلوب نظام 3 ـ 3 ـ 6 با تشكيل کارگروه تامين فضاي پايه ششم، بحث مديريت فضاهاي آموزشي و تعيين فضاهاي تخصيصي براي دبستانها جهت استقرار پايه ششم در اولويت کار قرار گرفت.بازگلي عنوان کرد: در سال ‌جاري سند طرح تحول بنيادين آموزش و پرورش، مصوب و ابلاغ شده بود و اجرايي شدن اين سند نيازمند الزامات و اقداماتي بود که مي بايست براي سال‌ تحصيلي 92-1391 مبناي برنامه ‌ريزي آموزش و پرورش قرار مي‌گرفت؛ لذا در همين راستا فراهم کردن کلاسها و فضاي آموزشي لازم به منظور اجرايي نمودن اين تحول و ايجاد آرامش خاطر براي خانواده‌ها طي دستورالعمل‌هاي متعددي ابلاغ شده بود.

وي افزود: در زمينه تامين فضاهاي فيزيكي موردنياز مدارس ابتدايي، با توجه به تراکم و فضاهاي موجود در مدارس، استقرار کلاس پايه ششم در هر مدرسه با مدرسه ديگر متفاوت بود به اين معني كه در بعضي مدارس فضاهاي فيزيكي بيش از نياز فعلي موجود بود كه به عنوان بهترين و اولين راهکار، ساماندهي اين فضاها مورد توجه قرار گرفت. وي تصريح کرد: در استفاده بهينه از اين فضاها نهايت دقت صورت پذيرفته و عمده توجه اعضاء در کارگروه تامين فضاي فيزيکي بر همين اصل معطوف بوده است.بازگلي در ادامه گفت: از طرفي با توجه به تحويل پروژه‌هاي مسكن مهر بخشي از دانش‌آموزان نيز از مدارس قبلي خارج شده و اين مسئله علاوه بر کاهش تراكم برخي مدارس به ساماندهي فضاهاي فيزيكي ما كمك مي‌كند.

وي همچنين عنوان کرد: در برخي از مدارس نيز با ساخت كلاسهاي جديد اين كاستي برطرف شده است. بنابراين درخصوص تامين فضاي فيزيکي براي استقرار پايه ششم در مدارس شهرستان پاکدشت براي سال تحصيلي جديد هيچ نگراني وجود نخواهد داشت.


 پيش‌بيني برداشت 257 هزار و 500 تن گوجه فرنگي در آذربايجان غربي 

 اروميه – خبرنگار آفرينش

معاون بهبود توليدات گياهي جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: برداشت 257 هزار و 500 تن گوجه فرنگي در سال جاري از اراضي استان پيش‌بيني مي‌شود. "مقصود قرباني " منطقه آذربايجان غربي، بيان كرد: امسال محصولات گوجه فرنگي در شش هزار و 500 هكتار از اراضي استان کشت شده است.

وي اضافه کرد: عملكرد متوسط ميزان توليد گوجه فرنگي آذربايجان غربي، 35 تن در هر هكتار است.

معاون بهبود توليدات گياهي جهاد کشاورزي آذربايجان غربي با اشاره به اينكه بيش از 60 درصد گوجه فرنگي استان در اروميه كشت مي‌شود، اظهار كرد: پس از اروميه بيشترين سطح كشت گوجه فرنگي مربوط به مياندوآب، مهاباد و شاهين‌د‍ژ است. وي همچنين گفت: سطح زير کشت گوجه فرنگي استان در سال 90، 5 هزار و 100 هكتار بود و 181 هزار تن محصول گوجه فرنگي در استان توليد شد. قرباني با بيان اينكه آذربايجان غربي در توليد محصولات گوجه فرنگي مقام 10 كشوري را كسب كرده است، ابراز كرد: بيشترين محصولات گوجه‌فرنگي به علت وجود كارخانه‌هاي فرآوري، در خود استان جذب مي‌شود.


 سالارکيا:
 هر خانواده ايراني ميزبان يک افطاري براي محرومان شود 

 کرج – اسماعيل نوبخت

مديرکل کميته امداد استان البرز گفت: انتظار آن است که در ماه رمضان هر خانواده ايراني ميزبان حداقل يک افطاري براي نيازمندان و محرومان باشد. علي سالارکيا در گفتگو با خبرنگار آفرينش با تاکيد بر ضرورت مشارکت مردمي در اکرام ايتام و حل مشکلات نيازمندان گفت: بسياري از فعاليتها و اقدامات کميته امداد امام خميني(ه) بر پايه مشارکتهاي مردمي استوار است.

وي اظهار داشت: يکي از اقدامات کميته امداد در ماه مبارک رمضان اطعام ايتام و نيازمندان است که بي‌شک بدون مشارکتهاي مردمي امکانپذير نخواهد بود. اين مسئول خاطرنشان کرد: در طول ماه مبارک رمضان کميته امداد امام خميني(ره) استان البرز آماده دريافت کمکهاي نقدي و غير نقدي جهت اطعام نيازمندان و مستمندان است.

سالارکيا اضافه کرد: انتظار مي رود در ماه مبارک رمضان هر خانواده ايراني ميزبان يک افطاري براي محرومان باشد، بدين ترتيب که با تقبل هزينه افطار يک يا چند نفر و پرداخت وجه آن به کميته امداد در اين اقدام خداپسندانه شرکت کنند.مديرکل کميته امداد استان البرز با اشاره به اينکه سال گذشته بيش از 40 هزار نفر از مددجويان و نيازمندان با کمک خيران اطعام شدند اظهار اميدواري کرد: اميد است که در ماه رمضان امسال کمکهاي مردمي نسبت به سال گذشته افزايش چشمگيري داشته باشد.


 فرماندار فيروزكوه
 ريشه بسياري از ناهنجاريهاي اجتماعي ناآشنايي شهروندان با حقوقشان است 

 فيروزکوه - خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان فيروزكوه گفت: بسياري از ناهنجاري هاي اجتماعي ريشه در نا آشنايي شهروندان به حقوقشان دارد. به گزارش خبرنگار آفرينش، 'سعيد افشار نادري' در نشست صيانت از حقوق شهروندي در سالن اجتماعات فرمانداري فيروزكوه، اظهار داشت: اين ستاد براساس مصوبه شوراي عالي انقلاب فرهنگي در كشور به منظور حفظ كرامت مردم و ايجاد رابطه خوب و منطقي بين آحاد مردم و مسئولان و كارگزاران نظام شكل گرفته است. فرماندار فيروزكوه با بيان اينكه محدوده اين ستاد بسيار وسيع تر و گسترده تر است، تصريح كرد: آسيبهاي اجتماعي و صيانت از امنيت اجتماعي به عنوان حقوق حقه و مسلم مردم، گسترش نشاط اجتماعي و جلوگيري از بروز حالت نااميدي در قالب سازماندهي برنامه‌هاي متنوع، ترويج آموزه‌هاي ديني، ارتقاء همبستگي و اعتماد ملي، ارتقاء مسؤوليت اجتماعي در مقوله‌هايي نظير حقوق شهروندي و امنيت اجتماعي، تحكيم بنيان خانواده، ترويج قانون مداري، نهادينه كردن قانونگرايي و احترام به آن و جلوگيري از اشاعه و مصرف مواد مخدر و مشروبات الكلي از جمله مقوله‌هاي مطمح‌نظر در اين طرح است. افشار نادري افزود: بعد ديگر حفظ حقوق شهروندي، آشنا شدن هرچه بيشتر شهروندان با حقوق شهروندي است، در واقع بسياري از ناهنجاريهاي اجتماعي ريشه در ناآشنايي شهروندان به حقوقشان دارد و اين وظيفه مسئولان امر است كه با روشهاي مختلف، در آشنا كردن شهروندان به حقوقشان تلاش كنند. وي ابراز اميدواري كرد تا با توجه به اختيارات اين ستاد بتوان با برنامه‌محوري در راستاي ارتقاء سطح روابط شهروندان نسبت به يكديگر و همچنين رابطه كريمه دستگاهها با عموم مردم گام برداشت و فعاليتهاي عملي انجام داد.

اطلاع‏رساني به مردم در زمينه پروژه‏هاي مهر ماندگار

فرماندار شهرستان فيروزکوه بر اطلاع‏رساني دقيق و انعکاس دستاوردهاي دولت به مردم به ويژه در پروژه‏هاي مهر ماندگار تاکيد کرد. سعيد افشارنادري اظهار کرد: روابط عمومي‏ها و رسانه‏ها نقش بي‏بديلي در زمينه اطلاع‏رساني خدمات دولت به مردم را بر عهده دارند. وي با اشاره به منويات رهبر معظم انقلاب مبني بر اطلاع‏رساني به مردم در زمينه خدمات و عملکرد صورت گرفته، تصريح کرد: بايد خدمات و فعاليت‏هاي صورت گرفته در نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران در معرض ديد همگان قرار گيرد. فرماندار شهرستان فيروزکوه با اشاره به تردد 420 هزار خودرو در ابتداي سال جاري از محور شهرستان فيروزکوه که محور مواصلاتي استان‏هاي شمالي و شرق استان تهران است، گفت: عملکردها هنگامي که در معرض ديد مردم قرار بگيرند، تاثيرگذارترند. افشارنادري با بيان اينکه در دولت‏هاي نهم و دهم خدمات قابل توجه و چشمگيري در بخش‏هاي مختلف ارائه شده است، بر اطلاع‏رساني دقيق و انعکاس دستاوردهاي دولت به ويژه در پروژه‏هاي مهر ماندگار تاکيد کرد.

وي در ادامه عملياتي شدن باند دوم محور فيروزکوه، گازرساني به روستاها و شهرها و ديگر اقدامات صورت گرفته در زمينه تامين زيرساخت‏ها در بخش‏هاي مختلف را از جمله اقدامات شايسته دولت‏هاي نهم و دهم در شهرستان فيروزکوه عنوان کرد. فرماندار شهرستان فيروزکوه اهتمام دولت در اجرا، تکميل و اتمام پروژه‌هاي بزرگ و زيربنايي کشور که با عنوان پروژه‌هاي مهر ماندگار از آن‌ها ياد مي‌شود را يک حرکت بسيار ارزشمند و انقلابي توصيف کرد. افشارنادري خاطرنشان کرد: اهميت و تأثير اين پروژه‌ها به ويژه در قالب پروژه‏هاي مهر ماندگار در زندگي مردم و در ميزان پيشرفت و بالندگي کشور براي همگان امري روشن است.وي ادامه داد: اطلاع‏رساني و شفاف‏سازي از ثمرات و اهداف پروژه‌هاي مهر ماندگار، اميد، نشاط و شادابي در سطح جامعه را به ارمغان مي‌آورد.


 احداث مجتمع بين راهي در شهرهاي سقز و کامياران 

 سنندج – خبرنگار آفرينش

سرپرست اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کردستان گفت: به منظور رفاه حال مسافران و گردشگران ورودي به استان کردستان با همکاري شرکت توسعه گردشگري و بخش خصوصي مجتمعهاي بين راهي در مسير سقز ـ صاحب و کامياران ـ سنندج احداث خواهد شد.

الهي افزود: اين مجتمع بين راهي شامل پمپ بنزين، جايگاه سي ان جي، رستوران، کارواش، تعميرگاه، نانوايي و واحدهاي اقامتي است که سرمايه‌گذار آن انتخاب شده و بعداز عقد قرارداد و صدور مجوز عمليات اجرايي آن آغاز خواهد شد. وي در ادامه تصريح کرد: آورده اين پروژه‌ها توسط سرمايه‌گذار و ايجاد زيرساختها توسط اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري تامين خواهد شد.


 ايران زمين 

 انضباط در گردش كالا در سطح عرضه، بسياري از مشكلات قاچاق را حل مي‌كند

مشهد - اعظم اعظمي

معاون نظارت و بازرسي سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي گفت: انضباط در گردش كالا در سطح عرضه و كد رهگيري مي‌تواند بسياري از مشكلات مربوط به قاچاق را حل كند. به گزارش روابط عمومي سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوي، علي غفوري مقدم در جلسه كميته پيشگيري و ساماندهي اقتصادي افزود: يكي از ضرورتها در بخش توليد، اطلاع‌رساني از كيفيت توليد داخلي و گسترش خدمات پس ار فروش در اين بخش مي‌باشد.غفوري مقدم تصريح كرد: گسترش مصرف كالاهاي خارجي و نگاه عمومي جامعه به كالاهاي وارداتي ، يك اشكال فرهنگي است نه اقتصادي و نگاه مصرف‌كننده به برند خارجي است كه باعث افزايش قاچاق مي‌شود.

ساخت نخستين استخر كودك در جنوب تهران

شهرري - فغاني

مدير اداره تربيت بدني شهرداري منطقه 20 از ساخت نخستين استخر ويژه كودكان در اين منطقه خبر داد. بهنام ابوالقاسم‌پور با اشاره به اين خبر گفت: ساخت مجموعه آبي ورزشگاه مدرس با امكانات استخر، سونا، جكوزي و بدنسازي در مراحل پاياني است كه براي نخستين بار در سطح منطقه استخرويژه كودكان نيز در اين مجموعه لحاظ شده و به‌زودي به بهره‌برداري مي‌رسد. ابوالقاسم‌پور به لزوم استخر كودك در مجموعه‌هاي ورزشي آبي اشاره كرد و اظهار داشت: ايجاد فضاي مناسب براي كودكان به دور از خطرات احتمالي، زمينه فعاليت ورزشي خانواده‌ها در بهره‌گيري از امكانات مجموعه ورزشي مدرس را امكان‌پذير مي‌كند. وي با اشاره به ديگر امكانات ورزشي مجموعه شهيد مدرس تصريح كرد: وسعت 30 هزارمترمربعي، موقعيت مكاني و قابل دسترس، زمين چمن طبيعي استاندارد، دو زمين چمن مصنوعي، سالن چندمنظوره، سالن رزمي، پيست دو ميداني و پيست اسكيت از جمله امكانات ورزشي مجموعه شهيد مدرس است.

امام جمعه بابل در ديدار با مسئولان آبفار مازندران:

محوريت خدمت بايد متناسب با نياز و محروميت بيشتر باشد

رضا آقاجاني - ساري

مديرعامل شركت آب و فاضلاب روستايي مازندران به همراه معاونان و مديران امور شهرستانهاي آبفار درراستاي بهره‌گيري از رهنمودها و توصيه‌هاي امام جمعه بابل با حجت‌الاسلام روحاني ديدار كرد. به گزارش خبرنگار ما، مهندس محمد حسين برزگر ضمن ارائه گزارشي از فعاليتهاي شركت و آبرساني به روستاييان اظهار داشت:كاركنان شركت آب و فاضلاب روستايي مازندران از نيروهاي جهادي و يادگاران 8 سال دفاع مقدس هستند كه عليرغم كمبودها و مشكلات موجود با روحيه و نشاط جهادي مشغول خدمت به محرومين مناطق روستايي هستند. وي افزود: در گذشته هر كجا آب بود مردم دور آن جمع مي‌شدند و همانجا سكني مي‌گزيدند اما امروزه با پيشرفت تكنولوژي انسانها آب را به دنبال خود مي‌كشند و اين مساله كار خدمت‌رساني ما را با مشكل مواجه كرده است. مهندس برزگر با اشاره به پراكندگي روستاها در مازندران گفت: مهمترين مشكل حال حاضر كمبود منابع آبي است و با توجه به اينكه مازندران در تجميع آب پشت سدها با رتبه 10 درصدي فاصله چشمگيري با نرم 34 درصدي كشور دارد اميدواريم با پايان يافتن عمليات ساخت سد آيت ا... صالحي مازندراني مشكلات كمبود آب روستاهاي استان برطرف شود. وي پيشروي آب دريا در روستاها و شهرهاي ساحلي استان و غلبه آب شور بر آب شيرين و كدورت آب را از ديگر مشكلات موجود خواند.

در ادامه جلسه حجت‌الاسلام روحاني خدمتگزاري را يكي از نفحات الهي بيان كرد و گفت: شما بايد اين نفحه معنوي را يك قدر و فرصت براي خود بدانيد و با نگاه اداري و ساعتي به آن ننگريد. وي محوريت خدمت را متناسب با محروميت مناطق و نياز بيشتر خواند و گفت: خدمت‌رساني شما بايد با نياز بيشتر همراه باشد و هر كجا كه محروميت و نياز به آب بيشتر احساس شد براي خدمت در همان جا پيشقدم شويد.

کلنگ احداث ساختمان جديد نظام وظيفه البرز به زمين زده شد

کرج ـ فائزه باقري

با حضور فرمانده نيروي انتظامي استان البرز و فرمانده انتظامي شهرستان کرج و جمعي از فرماندهان و معاونان ناجا مراسم کلنگ‌زني ساختمان جديد نظام وظيفه استان البرز برگزار شد. به گزارش خبرنگار آفرينش اين ساختمان در بنايي به مساحت 500 متر مربع و محوطه‌سازي 1700 متر مربع از محل طرحهاي عمراني استان با موافقت سردار فرماندهي ناجا در خيابان چمران کرج احداث مي شود.عليرضا اکبرشاهي فرمانده انتظامي استان البرز درخصوص احداث ساختمان جديد نظام وظيفه البرز گفت: در طول چهار سال مسئوليت بنده در تهران و البرز 80 پروژه عمراني در تهران و البرز به بهره‌برداري رسيده که در نوع خود بي‌نظير است.وي اظهار داشت: نيروي انتظامي با داشتن رويکرد جامعه‌محوري؛ اگر بخواهد رضايتمندي جامعه را حاصل کند بايد به زيرساختها نيز توجهي ويژه داشته باشد.اکبرشاهي گفت: توجه به اين مهم در طول چند سال اخير به بهترين نحو صورت گرفته و اميدواريم در آينده نيز رضايتمندي جامعه بيش از هرچيزي مورد توجه خدمتگزاران مردم در نيروي انتظامي باشد.وي تصريح کرد: حجم مراجعات به معاونت نظام وظيفه بسيار زياد مي‌باشد و ساختمان کوچک فعلي پاسخگوي نيازها واين مراجعات نبود اما با اين وجود همکاران تلاش داشتند مراجعان را تا حد امکان راضي نگه دارند.

فرمانده انتظامي استان البرز گفت: ساختمان جديد نظام وظيفه که امروز کلنگ آن به زمين زده شد مراحل تجهيز کارگاهي را طي نموده و طبق قرارداد ان شاءا... شش ماهه به بهره‌برداري خواهد رسيد.گفتني است در حضور خبرنگاران پيمانکار پروژه قول داد تا قبل از مورد مقرر پروژه را به اتمام رساند.

تعويض 15 هزار کارت پايان خدمت در البرز

فرمانده انتظامي استان البرز از آغاز اجراي طرح ملي تعويض کارت پايان خدمت و معافيت در نيمه دوم سال خبر داد و گفت: اين طرح که به صورت ملي و در سراسر کشور صورت گرفته در استان البرز نيز با موفقيت اجرايي شده است. وي افزود: اين طرح در دو مرحله اجرايي مي‌شود که مرحله اول آن از فروردين ماه آغاز شده و تاکنون بالغ بر 15 هزار کارت معافيت و کارت پايان خدمت در استان البرز تعويض شده است. وي تصريح کرد: مرحله دوم طرح تعويض کارت پايان خدمت و کارت معافيت در استان البرز در نيمه دوم سال و به احتمال قوي از اول مهرماه اجرايي خواهد شد.اکبرشاهي گفت: در سال 90 ، 47 هزار نفر از معافيت تحصيلي دانشجويي استفاده کردند. همچنين آمار صدور کارت خروج از کشور 500 نفر، تقاضاي کارت کفالت و کفالت پزشکي بيش از 10 هزار نفر و برگزاري جلسات مشاوره بيش از 60 جلسه بوده که بر اين اساس بيش از سه هزار و 650 نفر از مشاوره انتظامي برخوردار شده‌اند. شايان ذکر است که اين آمار مربوط به دو استان تهران و البرز است.

وي درخصوص آمار فوق در چهارماهه اول سال جاري گفت: معافيت تحصيلي در اين مدت هزار و 23 نفر، خروج از کشور 372 نفر، تقاضاي کارت کفالت هزار و 623 نفر و مشاوره و ملاقات 860 نفر بوده است. وي تاکيد کرد: آمار چهارماهه اول سال جاري فقط مختص استان البرز است.اين مسئول در پايان با اعلام شماره تماس 2181818 از مردم خواست که درصورت نياز به مشاوره جهت نظام وظيفه با اين شماره تماس گرفته و از خدمات اين مرکز بهره‌مند شوند.


 خبر 

 بهره‌برداري از ترانس T1 جديد 5 مهر آبادان

اهواز - خبرنگار آفرينش

معاون بهره‌برداري شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: ترانس T1 جديد 5 مهر آبادان نصب و به بهره‌برداري رسيد.غلامرضا استاد افزود: يک دستگاه ترانس 33/132 کيلوولت با ظرفيت 30 مگاولت آمپر بر روي فونداسيون قرار گرفت که اقدامات اوليه آن شامل نصب تجهيزات و اتصالات انجام گرفت و پس از انجام تستها به بهره‌برداري رسيد. وي افزود: با ورود اين ترانس به سيستم و در مدار قرار گرفتن آن پايداري شبکه در شهرستان آبادان بالا رفته و به بهره‌بردار اين امکان را مي‌دهد که در مانورهاي عملياتي و تامين بار مصرفي از آن استفاده کند. مهندس استاد ادامه داد: اين ترانس ساخت شرکت ايران ترانسفو بوده که با وجود اين ترانس خاموشيهاي سطح 33 کيلوولت به حداقل مي‌رسد. وي خاطرنشان کرد: ايستگاه فوق داراي دو ترانس 11/132 کيلوولت و دو ترانس 33/132 کيلوولت مي‌باشد. معاون بهره‌برداري شرکت برق منطقه‌اي خوزستان با اشاره به اينکه صرفه‌جويي يعني پيدا کردن روشهاي نو براي استفاده بهتر از منابع محدود. بخصوص منابع تجديدناپذيراست، اظهار داشت: هدف از مديريت مصرف برق، کاستن از رفاه خانواده نيست بلکه کاربرد منطقي و خردمندانه انرژي الکتريکي و استفاده صحيح از آن است که نتيجه آن حفظ و حتي افزايش رفاه خانواده و بالتبع جامعه خواهد بود. وي ادامه داد: با توجه به دو اصل مهم يعني عدم استفاده از وسايل پرمصرف در ساعات اوج مصرف و توجه به ميزان مصرف وسايل برقي در هنگام خريد آنها مي‌توان تا ميزان قابل توجهي از هزينه برق ماهيانه را کاهش داد.

معاون فرماندار همدان:

30 درصد اشتغال همدان در سال جاري محقق شده است

همدان - محبوبه يادگاري

معاون برنامه‌ريزي و امور عمراني فرماندار همدان گفت: 30 درصد اشتغال همدان در سال جاري محقق شده است.محمدعلي محمدي در کارگروه اشتغال و سرمايه‌گذاري شهرستان همدان اظهار کرد: از مجموع 63 هزار و 20 نفر سهميه تعهد اشتغال استان در سال 91 سهم اشتغال همدان 18 هزار و 100 نفر بوده است.وي افزود: از تعهد سهميه شهرستان همدان 5 هزار و 503 نفر توسط ادارات جذب و در سامانه ثبت شده که بيانگر تحقق حدود 30 درصد اشتغال است. معاون برنامه‌ريزي و امور عمراني فرماندار همدان خاطرنشان کرد: اعتبار اختصاص يافته به مشاغل خانگي و خوداشتغالي 12 ميليارد و 500 ميليون تومان است. وي بيان کرد: تاکنون مجوزهاي صادره در مشاغل خانگي و خوداشتغالي 4 هزار و 661 فقره و مبلغ کل تسهيلات طرح‌‌هاي معرفي شده به بانک 143 هزار و 67 ميليون ريال است. محمدي ادامه داد: مبلغ کل تسهيلات پذيرش شده در مشاغل خانگي و خوداشتغالي 100 هزار و 75 ميليون ريال و جمع کل تسهيلات پرداخت شده 56 هزار و 479 ميليون ريال است. وي تصريح کرد: در مجموع 45 درصد سهميه شهرستان همدان در مشاغل خانگي و خوداشتغالي محقق شده اما رضايت‌بخش نيست و با توجه به ظرفيت موجود در ادارات اين درصد بايد افزايش يابد. معاون برنامه‌ريزي و امور عمراني فرماندار همدان اذعان کرد: بايد مشکلات ثبت آمار اشتغال ادارات در سامانه توسط اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعي برطرف شود تا اطلاعات مربوطه بهنگام در سامانه ثبت شود. وي در پايان گفت: اميد است با روند موجود و فعاليت‌هاي مؤثر، تعهد اشتغال استان در سال 91 محقق شود و بتوانيم گام مؤثري در اين راستا برداريم.

رييس شوراي اسلامي شهر اصفهان:

افتتاح پروژه‌هاي شهر هر 20 روز يک بار

اصفهان - راعي

رييس شوراي اسلامي شهر اصفهان با اشاره به پروژه‌هاي مهمي که پس از ماه مبارک رمضان افتتاح مي‌شوند اظهار داشت: پس از پايان ماه مبارک رمضان شهرداري اصفهان هر 20 روز يک بار، يک پروژه را افتتاح خواهد کرد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، رييس شوراي اسلامي شهر اصفهان در رابطه با پروژه‌هاي شاخص اين کلان شهر گفت: مرکز همايشهاي بين‌المللي اصفهان از جمله پروژه‌هاي مهر ماندگار است که به دلايلي اعتبارات دولتي آن حذف شد بنابراين فعلا بايد براي تکميل اين پروژه عظيم و ارزشمند از ديگر رديفهاي بودجه دولت استفاده کرد.

عباس حاج رسولي‌ها با اشاره به پروژه‌هاي مهمي که پس از ماه مبارک رمضان افتتاح مي‌شوند اظهار داشت: پس از پايان ماه مبارک رمضان شهرداري اصفهان هر 20 روز يک بار، يک پروژه را افتتاح خواهد کرد.

وي در رابطه با اين پروژه‌ها افزود: اين پروژه‌ها شامل پروژه شهيد همت، پروژه خيابانهاي باغ گلدسته، حمزه اصفهاني و خواجه نظام‌الملک، فاز دوم احياي ميدان امام علي(ع)، پروژه بي.آر.تي و شهر روياها مي‌باشند. رييس شوراي اسلامي شهر اصفهان با تاکيد بر توسعه صنعت توريسم تصريح کرد: در بخش گردشگري بايد بررسي شود تاکنون چه اقداماتي در جهت توسعه صنعت توريسم و به دنبال آن حفظ آثار تاريخي انجام شده است. حاج رسولي‌ها اظهار داشت: در صورتي که مسئولان ميراث فرهنگي نمي‌توانند در جهت توسعه صنعت گردشگري و حفظ آثار تاريخي اقدامي انجام دهند اعلام نمايند، مديريت شهري توانايي تحقق اين مهم را دارد. حاج رسولي‌ها با اشاره به قرار گرفتن در فصل تابستان و اوقات فراغت جوانان و نوجوانان تصريح کرد: لازم است از همه امکانات شهري در جهت غني سازي اوقات فراغت نوجوانان و جوانان استفاده شود.

شرکت گاز کردستان در زمينه توسعه گازرساني بسيار خوب عمل کرده است

سنندج - فرزاد نويدي

استاندار کردستان، با قدرداني از تلاشهاي مديران و پرسنل شرکت گاز استان کردستان، اين استان را يکي از استان هاي موفق در توسعه گازرساني بخصوص در حوزه روستاها دانست. عليرضا شهبازي در جريان بازديد از روند اجراي گازرساني به شهر شويشه در جمع خبرنگاران، کردستان را يکي از استانهاي موفق در توسعه گازرساني شهري و روستايي دانست و افزود: به اذعان مديران وزارت نفت و شرکت ملي گاز ايران، کردستان يکي از استانهاي موفق کشور در توسعه گازرساني است. وي گازرساني به روستاهاي واقع در نقاط صفر مرزي کردستان را يکي از افتخارات نظام جمهوري اسلامي دانست و گفت: اکنون ساکنان بسياري از روستاهاي ساکن در نقاط صفر مرزي کردستان از نعمت گاز طبيعي برخوردارند که جاي قدرداني از زحمات مديريت و پرسنل شرکت گاز استان دارد. وي همچنين از گازرساني به شهرها و روستاهاي استان در قالب مصوبات سفرهاي دولت و رهبر معظم انقلاب قدرداني کرد و گفت: خوشبختانه تمام مصوبات اين سفرها در حوزه گازرساني محقق شده که جاي بسي افتخار است. وي ادامه داد: با ادامه اين روند در آينده نزديک جشن گازدار کردن تمام روستاهاي استان کردستان را برگزار مي‌کنيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي