جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/05/15 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4216


پايان تصويربرداري فصل اول «هشت بهشت»

تهيه‌کننده قلاده‌هاي طلا:
خريد نسخه قاچاق شرعا حرام است


اسکورسيزي تا پايان ماه «گرگ وال‌استريت» را کليد مي‌زند


"مريلا زارعي" در پريشاني شبکه چهار


بلاتکليفي آخرين شاه!


"راسل کرو" در يک فيلم آخرالزماني


"پل چوبي"در برنامه اکران دوم عيد فطر


خبر هنري


كوتاه از هنر


 پايان تصويربرداري فصل اول «هشت بهشت»  

اميرحسين شريفي از اتمام تصيربرداري فصل اول سريال 9 قسمتي «هشت بهشت» به کارگرداني سعيد عالم‌زاده خبر داد. «اميرحسين شريفي» تهيه‌کننده سينما و تلويزيون در گفت‌وگو با فارس در مورد کارهاي جديد خود، اظهار داشت: تصويربرداري برداري فصل اول سريال «هشت بهشت» - اولين سريال 90 قسمتي معاون استان‌ها -در دو لوکيشن اصلي هتل طلوع و هتل ابن‌سينا و 24 لوکيشن شهر اصفهان به پايان رسيد.

وي در ادامه افزود:کار همزمان توسط مهدي دهقان و دستيارش الهام عبدالله‌زاده در مرحله مونتاژ است.

شريفي تصريح کرد:فصل دوم اين سريال را قرار است اسماعيل فلاح‌پور کارگرداني کند و تا ده روز آينده پيش توليد فصل دوم اين کار نيز به اتمام خواهد رسيد. اين تهيه‌کننده هدف از ساخت اين سريال 90 قسمتي را وحدت بين اقوام ايراني عنوان کرد.

بنابراين گزارش، عوامل فصل اول سريال «هشت بهشت» عبارتند از:

طرح فيلم‌نامه: اميرحسين شريفي، براساس فيلمنامه‌ايي از شهره شريعتي، نويسنده: علي حسيني، تهيه‌کننده: اميرحسين شريفي، کارگردان: سعيد عالم‌زاده، دستيار اول کارگردان: ماکان رضايي‌پور، مدير تصويربرداري: اسماعيل آقاجاني، طراح صحنه و لباس: کيوان ذوالفقاري، طراح گريم: مهران روحاني، صدابردار: فرامرز مختاري.

بازيگران عبارتند از: هوشنگ حريرچيان، حسن چبيره، افشين سنگ چاپ، فرج الله گل‌سفيدي، حسن اکليلي، داريوش موفق، افسانه ناصري، عليرضا جعفري، آزاده رياضي، فامه موحدي، زويا امامي و 40 بازيگر ديگر.


 تهيه‌کننده قلاده‌هاي طلا:
 خريد نسخه قاچاق شرعا حرام است 

محمد خزاعي گفت: فيلم سينمايي «قلاده‌هاي طلا» به‌زودي از طريق موسسه رسانه‌هاي تصويري عرضه مي‌شود و خريد نسخه قاچاق اين فيلم شرعا حرام است. به گزارش فارس، «محمد خزاعي» تهيه‌کننده فيلم سينمايي «قلاده‌هاي طلا» با اعلام اين خبر از همه علاقمندان و دوستداران سينماي ايران تقاضا کرد از تهيه و خريد نسخه قاچاق شده فيلم که کپي مخدوش، ناقص و بي‌کيفيت فيلم است، خوداري نمايند.وي ادامه داد:فيلم «قلاده‌هاي طلا» با کيفيتي مطلوب و عالي همراه با پکيجي از تصاوير پشت صحنه، نقد و بررسي‌ها و گفت‌وگوهاي ويژه با عوامل فيلم به همت موسسه رسانه‌هاي تصويري تا اواخر هفته توزيع مي‌شود و قابل تهيه از تمامي مراکز و موسسات عرضه محصولات فرهنگي و فروشگاه‌هاي توزيع خواهد بود.

خزاعي با بيان اينکه متاسفانه باز هم، سينماي ايران به دليل فقدان مکانيسم‌هاي امنيتي و نظارتي در مرحله پخش و توزيع دچار آسيب شد، خاطرنشان ساخت: «قلاده‌هاي طلا» با توجه به اينکه سياسي‌ترين فيلم تاريخ سينماي ايران و پرفروش ترين فيلم سال 91 با فروشي حدود 4 ميليارد تومان بود و هنوز اکران آن در برخي شهرها و شهرستان‌ها ادامه دارد و به رغم اينکه برنامه‌ريزي‌هاي گسترده و خيلي خوبي از طريق آقاي سرتيپي و شرکت فيلميران براي پخش بين‌المللي و فرامرزي آن در آمريکا و اروپا و چندين کشور از جمله کشور لبنان صورت گرفته است قطعا، اين اتفاق شوک تامل برانگيزي بود که نشان مي‌دهد عده‌اي و دست‌هايي همواره، به صورت سازمان يافته دست به حرکاتي مي‌زنند که قطع به يقين، ضررها و زيان‌هاي آن، فقط و فقط متوجه سينماي ملي و اقتصاد سينماي ايران و تهيه‌کننده «قلاده‌هاي طلا» با بيان اينکه ظاهرا، از اواخر هفته گذشته توزيع قاچاق فيلم صورت گرفته اضافه کرد: به محض اطلاع و در جريان قرارگرفتن موضوع، اقدامات اوليه و جلسات مکرري را براي شناسايي عاملان توزيع انجام داديم و شکايتي نيز، به دادسراي ويژه رسانه تقديم شد تا موضوع از طريق پليس امنيت مورد پيگيري قرار گيرد؛ همچنين، ستاد حمايت و صيانت از آثار فرهنگي و هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي را در جريان قرار داديم و اين ستاد نيز، با تيم‌هاي اجرايي وارد عمل شد.

خزاعي تصريح کرد: من از همه دوستداران فيلم «قلاده‌هاي طلا»، دلسوزان و علاقمندان سينماي ايران تقاضا دارم نسخه قاچاق فيلم سينمايي «قلاده‌هاي طلا» نخرند و شرعا حرام است و به دليل فضاي پيش آمده با مساعدت آقاي محمدرضا عباسيان مديريت محترم موسسه رسانه‌هاي تصويري و همکارانشان تيمي منسجم در حال آماده‌سازي نسخه اصلي، مطلوب و با کيفيت فيلم است و تا آخر هفته جاري از طريق موسسه رسانه‌هاي تصويري و فروشگاه هاي رسمي توزيع شود.وي همچنين خبر داد: از سوي ديگر پيرو جلسات و نشست‌هاي مشترک با دستگاه‌هاي ذيربط، کار شناسايي عاملان قاچاق آغاز شده و قطعا، بزودي سرنخ‌هاي اين جريان شناسايي مي‌شود.


 اسکورسيزي تا پايان ماه «گرگ وال‌استريت» را کليد مي‌زند 

مارتين اسکورسيزي که اين روزها سخت مشغول انتخاب بازيگران نقش‌هاي مختلف فيلم تازه خود است، قصد دارد تا پايان اين ماه آن را جلوي دوربين ببرد.به گزارش فارس، متيو مکوناهي هم به جمع بازيگران درام افشاگرانه و اجتماعي جديد مارتين اسکورسيزي «گرگ وال استريت» پيوست و اين فيلم يک قدم به توليد نزديک‌تر شد.اسکورسيزي که اين روزها سخت مشغول انتخاب بازيگران نقش‌هاي مختلف فيلم تازه خود است قصد دارد تا پايان اين ماه آن را جلوي دوربين ببرد.

خط اصلي قصه فيلم درباره ظهور و سقوط دراماتيک و خبرساز يک دلايل اقتصادي نيويورکي به نام جردن بلفورت است که نقش او را لئوناردو دي‌کاپريو بازي خواهد کرد.بلفورت در دو دهه هشتاد و نود ميلادي توانست با پول‌شويي ميليون‌ها دلار به جيب بزند و تبديل به يکي از افراد مهم وال استريت شود.با اين پول وي يک زندگي اشرافي به هم زد ولي شرايط متناقض اقتصادي او را ورشکسته و بدنام کرد.متيو مکوناهي در قصه فيلم «گرگ وال استريت» در نقش مارک‌ هانا بازي خواهد کرد.

وي رئيس سابق بلفورت و استاد راهنماي اوست.مکوناهي تازه‌ترين بازيگري است که پس از جونا هيل، ژان دوژاردين (بازيگر فرانسوي رباينده اسکار)، راب رينر (کارگردان سينما) و کايل چندلر به اين پروژه مي‌پيوندد. کل صحنه‌هاي «گرگ وال استريت» در شهر نيويورک فيلم‌برداري خواهد شد و هنوز تاريخي براي اکران عمومي آن تعيين نشده است.ترنس وينتر که قبل از اين در مجموعه پر بيننده «امپراطوري بوردواک» با اسکورسيزي همکاري داشته، فيلم‌نامه «گرگ وال استريت» را نوشته است.با آن که قصه فيلم‌نامه در دو دهه قبل رخ مي‌دهد، ولي ارجاعاتي در رابطه با بحران دو سال قبل وال استريت هم در اين قصه وجود دارد.متيو مکوناهي اين روزها مشغول بازي در يک مجموعه تلويزيوني به نام «کارآگاهان واقعي» است که حال و هوايي پليسي و جنايي دارد.تازه‌ترين فيلم او «مجيک مايک» به کارگرداني استيون سودوبرگ فيلم‌ساز غيرمتعارف کانادايي با موفقيت روي پرده سينماهاي جهان است.وي در اين فيلم با چانينگ تاتوم هم بازي کرده و در آن در نقش مکمل بازي کرده است. مدتي قبل درام اجتماعي او به نام «وکيل لينکلن» از سيماي جمهوري اسلامي ايران پخش شد.


 "مريلا زارعي" در پريشاني شبکه چهار 

 
روابط عمومي شبکه چهارم سيما: فيلم "پريشاني" با بازي مريلا زارعي امروز 15 مرداد به روي آنتن شبکه چهار سيما مي رود."پريشاني" که به کارگرداني علي توکل نيا در ژانر وحشت و درام روانشناسانه ساخته شده است. درباره زني به نام مهتاب است که پس از مرگ پدرش دچار افسردگي و بيماري رواني شده است. احسان، همسر مهتاب براي بهبودي او خانه‌اي خارج از شهر مي سازد، اما بيماري مهتاب با ورود به اين خانه شدت مي يابد....مريلا زارعي، شهراد وثوقي و عسگر قدس از بازيگراني هستند كه مقابل دوربين حسين ملكي به ايفاي نقش پرداختند. همچنين فيلم "پريشاني" در جشنواره بين‌المللي فيلم زنان حراره جايزه بهترين تصويربرداري را از آن خود کرده است.

اين فيلم امروز يکشنبه در قالب جشنواره تابستاني فيلم هاي شبکه چهار ساعت 16:00 از شبکه چهار سيما پخش مي شود.


 بلاتکليفي آخرين شاه! 

 
مهر: حامد عنقا نويسنده پروژه تلويزيوني "آخرين شاه، آخرين دربار" به کارگرداني ابوالقاسم طالبي از ادامه کار در اين پروژه انصراف داد.حامد عنقا در ارتباط با اين انصراف گفت: تصميم مديران سازمان بر اين بود که من فقط در خدمت مجموعه خواجه نصيراليدن طوسي باشم و شخص ديگري با گروه ابوالقاسم طالبي براي نگارش فيلمنامه همکاري کند.وي افزود:اين قانون سازمان است که شخصي نمي‌تواند در دو پروژه الف به طور همزمان کار کند. از طرف ديگر من به مجموعه خواجه نصيرالدين طوسي تعلق خاطر بيشتري دارم. "آخرين شاه، آخرين دربار" در 40 قسمت به تهيه‌کنندگي محمود رضوي ساخته خواهد شد و از مجموعه‌هاي الف ويژه در تلويزيون محسوب مي‌شود. گويا قرار است محمدرضا شريفي‌نيا و امين حيايي نيز در اين سريال بازي کنند که پيش از اين در فيلم سينمايي "قلاده‌هاي طلا" با طالبي همکاري داشته‌اند.


 "راسل کرو" در يک فيلم آخرالزماني 

 
باشگاه خبرنگاران: راسل کرو قصد دارد تا در ادامه فعاليت هاي سينمايي خود در يک فيلم آخرالزماني ايفاي نقش کند.به نقل از totalfilm، راسل کرو، بازيگر معروف هاليوودي قصد دارد تا در ادامه فعاليت هاي سينمايي خود در يک فيلم آخرالزماني ايفاي نقش کند.بنابراين گزارش، اين فيلم " برج تاريک " نام دارد و اقتباسي سينمايي از مجموعه کتاب هايي به همين نام نوشته "استفن کينگ" است.راسل کرو در اين فيلم قرار است نقش "رولند دشان" را بازي کند. فيلم مذکور را "ران هاوارد" براي شرکت سينمايي برادران وانر خواهد ساخت.وي اعلام کرده که اين فيلم تبديل به يک تريلوژي "سه گانه" خواهد شد.پيش از اين قرار بود "خاوير باردم" اين نقش را بازي کند ولي اين امر ميسر نشد.مجموعه کتاب هاي "برج تاريک" درباره جهان پسا آخرالزماني است که در آن تنها باقي مانده يک قوم بدنبال برجي مي گردد که از آنجا کل دنيا هدايت مي شود.


 "پل چوبي"در برنامه اکران دوم عيد فطر 

 
فارس: «مهدي کرم‌پور» اظهار اميدواري کرد فيلم سينمايي «پل چوبي» در برنامه اکران دوم عيد فطر نمايش داده شود. «مهدي کرم‌پور» کارگردان سينما در مورد تاريخ اکران فيلم سينمايي «پل چوبي»، اظهار داشت: اميدواريم اين فيلم در برنامه اکران دوم عيد فطر به روي پرده سينماها برود.در خلاصه داستان فيلم آمده است:«پل چوبي» معبري بود بر خندق شمالي طهران، مابين پايتخت و ييلاق شميران... محل اتصال طهران قديم و تهران مدرن.اين‌جا و اکنون محله پل چوبي يادگار گذشته است.نامي به‌جا مانده در قلب شهر پر هياهو؛ محل رخداد عاشقانه‌اي ناآرام... در اين فيلم بهرام رادان، هديه تهراني و مهناز افشار، آتيلا پسياني، فرهاد اصلاني، برزو ارجمند، اميد روحاني،‌ هستي محمايي،‌ آرمان پاپي‌زاده، آزاده اعتباريان، توماس اردبرينک. با معرفي: خسرو پسياني، صدف نورمحمد و با حضور: مهران مديري به ايفاي نقش مي‌پردازند.


 خبر هنري 

 حسيني در اختتاميه طرحي قرآني:

برنامه‌هاي ماهواره‌ را صرفا سرگرمي ندانيم

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با تأکيد بر اينکه سرگرمي‌ صرف دانستن برنامه‌هاي ماهواره ساده‌انگاري است تأکيد کرد: هنرمندان در هر زمينه‌اي که فعاليت مي‌کنند بايد هنر خود را براي گسترش فرهنگ قرآني به کار بگيرند.به گزارش مهر، مراسم اختتاميه طرح فراگير "قرآن کتاب زندگي" راديو قرآن با حضور سيدمحمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، محمدحسين صوفي معاون صداي رسانه ملي و تني چند از مديران و فعالان قرآني در نمايشگاه قرآن برگزار شد.

سيد محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در بخشي از اين مراسم با تأکيد بر لزوم مقابله با جنگ نرم تصريح کرد: شبکه‌هاي فارسي زبان به تدريج در راستاي جنگ نرم فرهنگ غرب را در ميان مردم ما اشاعه مي‌دهند. ما اگر بخواهيم اين برنامه‌ها را صرفاً سرگرم‌کننده تلقي کنيم نگاهي ساده‌انگارانه به موضوع داشته‌ايم.وي با بيان اينکه شبکه‌هاي غربي بدون آنکه مخاطب متوجه شود، ذهن او را به سمت مقاصد خود سوق مي‌دهند، يادآور شد: مخاطبان اين شبکه‌ها ناخودآگاه به سمت افکار و عقايد غربي متمايل و از فرهنگ اسلامي دور خواهند شد.حسيني سکوت در برابر جنگ نرم را حرام دانست و اظهار کرد: ما بايد در مقابل، برنامه‌هاي گسترده، منسجم و پر محتوايي در زمينه‌هاي قرآني و ديني داشته باشيم و اين فعاليت‌ها را به صورت مستمر ادامه دهيم.

محمد صوفي معاون صداي رسانه ملي نيز در ادامه مراسم گفت: قرآن کريم زير بناي حکومت ما است به همين منظور براي اداي دين به اين کتاب برنامه‌ها و فعاليت‌هاي زيادي در زمينه گسترش فرهنگ قرآن داشتيم. در کنار قرائت قرآن بايد فهم و تدبر در آيه‌هاي قرآني وجود داشته باشد.محمد حسين محمدزاده مدير شبکه قرآن نيز يکي از سخنرانان اين مراسم بود که گفت: قرآن بهترين کتاب براي سبک و شيوه زندگي است. ما بايد بهترين راه زندگي را از اين کتاب مقدس استخراج کنيم. شبکه راديويي قرآن نيز از سال 79 با رويکرد مخاطب عام در زمينه ترويج فرهنگ قرآني فعاليت مي‌کند.وي افزود: امسال اين شبکه راديويي با همکاري برخي رسانه‌هاي قرآني به آيه 10 سوره مبارکه انسان پرداخت و طرح و برنامه و مسابقات مختلفي را در اين زمينه اجرا کرد. مدير راديو قرآن اظهار کرد: سيد محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي يکي از کارشناسان قرآني است و طي مذاکراتي که با يکديگر داشتيم قرار است برنامه‌هاي قرآني بيشتري با نظرات ايشان داشته باشيم.

با کارگرداني مائده طهماسبي؛

تمرين نمايش "کلمه، سکوت، کلمه" در ايرانشهر آغاز شد

تمرين نمايش"کلمه، سکوت، کلمه" به کارگرداني مائده طهماسبي، در سالن استاد سمندريان مجموعه تماشاخانه ايرانشهر آغاز شد.به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل مجموعه تماشاخانه ايرانشهر؛ نمايش "کلمه، سکوت، کلمه" که از ترکيب سه نمايشنامه با عنوان هاي "وارياسيون هاي مرگ تروتسکي"،"کلمه کلمه کلمه" و" خواهش مي کنم" به قلم ديويد آيوز شکل گرفته است، اجراهاي خود را از شهريورماه سال جاري همزمان با ايام عيد سعيد فطر، در سالن استاد سمندريان آغاز مي کند.اين خبر مي افزايد: در اين نمايش که با حضور هشت بازيگر در سه اپيزود مختلف اجرا مي شود، بازيگراني چون؛ مريم سعادت در نقش"خانم تروتسکي"، فرهاد آئيش در نقش"آقاي تروتسکي"، فرشته صدر عرفايي "جاناتان سويفت"، سينا رازاني "کافکا"، سعيد چنگيزيان "جان ميلتون"، شبنم فرشادجو "بتي" ، امير حسين رستمي"بيل" و رامين ناصر نصير در نقش "رامون" حضور خواهند داشت.يادآور مي شود؛ پيش از اين قرار بود ليلي رشيدي، پانته آ پناهي ها، افشين هاشمي و بابک حميديان نيز در اين نمايش بازي کنند.

اميرنيا:

بايد بخش آموزش به جشنواره امام رضا (ع) اضافه شود

مشاورعالي معاونت هنري وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي گفت: اگر بخش آموزش به جشنواره بين المللي امام رضا(ع) اضافه شود تا 5 سال آينده مي توانيم شاهد آثاري فاخر در زمينه فرهنگ رضوي باشيم.به گزارش روابط عمومي دهمين جشنواره بين المللي امام رضا(ع) اصغراميرنيا با بيان اين مطلب افزود:جشنواره امام رضا(ع) بر اساس تدبير خوب مردم در بستر فرهنگي و هنري شکل گفت و توانست شانيت امام را در قالب هنر ترسيم کند.وي ادامه داد:حال که اين جشنواره پس از 10 سال جنبه جهاني گرفته بايد با ساماندهي هاي لازم مانع از اين شد که هر کار ارزشي به اين جشنواره نسبت داده شود.وي اظهار کرد:اگر بخش اموزش به جشنواره امام رضا(ع) اضافه شود تا 5 سال آينده مي توانيم شاهد توليد آثاري فاخر باشيم که در کشورهاي ديگر نمونه باشد. اميرنيا گفت:اگر بخواهيم در بحث ترويج فرهنگ رضوي تاثيرگذارتر عمل کنيم بايد جلوه ها و جنبه هاي مختلف زندگي امام را نشان دهيم.

دومين بوستان قديمي پايتخت

با برنامه برآستان جانان به روي آنتن مي رود

دوروز پاياني سلسله جشنهاي شبهاي رمضان با عنوان" برآستان جانان "که در بوستان خيام در جريان است طي روزهاي 15 و 16 مرداد ماه به طور مستقيم از شبکه 5 سيماي جمهوري اسلامي ايران پخش مي شود.به گزارش روزابط عمومي مراکز فرهنگي هنري منطقه 13،اين جشنواره که از ابتداي ماه رمضان آغاز شده به منظور فراهم آوردن ساعات شاد و پر نشاط براي شهروندان منطقه در ساعات واپسين پيش از افطار اجرا مي شود و شامل سخنراني در خصوص فضايل ماه رمضان،تواشيح،اجراي موسيقي سنتي،و صرف افطاري ساده مي باشد. بر اساس هماهنگيهاي انجام شده قرار است اين برنامه در روزهاي 15 و 16 مرداد ماه يعني در روزهاي پاياني آن از طريق شبکه 5 سيما ميهمان منازل شهروندان محترم تهراني باشد،از اينرو از کليه شهرمندان محترم منطقه دعوت ميشود تا در تاريخ ياد شده از ساعت 18 الي 30/20در بوستان خيام حضور بهم رسانند.


 كوتاه از هنر 

 صبح ديروز طي مراسمي در تالار سوره حوزه هنري

كتاب "شرح اسم" رونمايي شد

مراسم رونمايي كتاب "شرح اسم" شامل زندگي نامه مقام معظم رهبري (از 1318 تا 1357) صبح ديروز شنبه 14 مرداد ماه با حضور رييس حوزه هنري، وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و جمعي از مسوولان فرهنگي كشور برگزار شد. به گزارش پايگاه خبري حوزه هنري محسن مومني شريف –رييس حوزه هنري- در آغاز اين مراسم با اشاره به اين كه جاي خالي كتاب "شرح اسم" احساس مي شد، اظهار كرد: مردم حق دارند راجع به زندگي رهبر معظم انقلاب بيش از اين ها بدانند و با تمام شهرتي كه ايشان دارند براي بسياري از مردم زواياي زندگي شان ناشناخته است.وي ادامه داد: در كشورهاي ديگر به محض اين كه كسي به عنوان رييس جمهور انتخاب مي شود كتابي از زندگي نامه وي منتشر مي شود، اما نسبت به شخصيت بزرگي همچون مقام معظم رهبري آنچنان كه بايد پرداخته نشده است كه البته عدم تمايل ايشان هم باعث اين اتفاق بوده است.

مومني با ابراز خرسندي از اين كه كتاب زندگي نامه رهبر معظم انقلاب اسلامي توسط نويسنده مورد احترام ايشان نوشته شده است، گفت: اين كتاب در قدم اول به زندگي مقام معظم رهبري از كودكي تا پيروزي انقلاب اسلامي پرداخته است كه اين دوران بيش از دوران پس از پيروزي انقلاب اسلامي ناشناخته بوده است.حجت الاسلام خزايي –رييس موسسه مطالعات و پژوهشهاي سياسي- نيز با بيان اين كه درصدد بوديم محبوب ترين چهره معاصر را به مخاطبان و مردم بشناسانيم، گفت: گمانمان بر اين بود كه بذر بسياري از توطئه افكني هاي دشمنان در دل مخاطبان ناآگاه نفوذ مي كند و به همين دليل تصميم به چاپ كتاب زندگي نامه مقام معظم رهبري گرفتيم.رييس موسسه مطالعات و پژوهشهاي سياسي تصريح كرد: بايد شخصيت رهبر انقلاب را بدون غلو و به گونه ايي ارائه مي داديم كه در اين فوران اطلاعات متنوع، جوانان بتوانند با ايشان همزاد پنداري كنند.در ادامه اين مراسم، كتاب "شرح اسم" با حضور محمد حسيني (وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي)، محسن مومني شريف (رييس حوزه هنري)، دكتر صلاحي (رييس كتابخانه ملي)، هدايت الله بهبودي (نويسنده كتاب)، محمود دعايي (مدير مسوول موسسه اطلاعات)، علي معلم دامغاني (رييس فرهنگستان زبان و ادب فارسي) رونمايي شد و سپس وزيرفرهنگ و ارشاد اسلامي تابلوفرشي را به هدايت الله بهبودي نويسنده كتاب اهدا كرد.

وقتي پاي «خرس» خسرو معصومي به جلسه مقامات سياسي باز مي‌شود!

رئيس دولت محلي شانگهاي در ديدار با سخنگوي وزارت خارجه کشورمان از فيلم «خرس» ساخته خسرو معصومي که برنده جايزه اول جشنواره شانگهاي نيز شده است، ياد کرد.به گزارش خبرنگار اعزامي مهر به چين، يکي از ويژگي‌هاي سفر رامين مهمان‌پرست سخنگو و رئيس مرکز ديپلماسي عمومي و رسانه‌اي وزارت امور خارجه کشورمان به کشور چين اين است که در ديدارهاي وي با مقامات سياسي و رسانه‌اي اين کشور غالبا از فرهنگ و هنر دو کشور سخن به ميان مي‌آيد و به ويژه طرف‌هاي چيني سينماي ايران را مورد بحث قرار مي‌دهند.

پخش فيلم‌هاي ايراني در شبکه‌هاي تلويزيوني چين از جمله موضوعاتي است که چيني‌ها بدان علاقه نشان داده و به دنبال عقد قراردادهايي براي خريد اين آثار هستند. برپايي هفته‌هاي فرهنگي مشترک، توجه به هفته‌هاي فيلم ايران در چين، ساخت فيلم و مستند از ايران، ساخت آثار سينمايي مشترک و ... از جمله موضوعاتي است که در اين نشست‌ها که تاکنون در شهرهاي پکن و شانگهاي برگزار شده‌اند، بدانها اشاره مي شود.صبح جمعه 13 مرداد ماه رامين مهمان‌پرست با جيانگ زو شينگ معاون دبير کل دولت محلي شانگهاي ديدار کرد که وي نيز در صحبت‌هايش به مساله سينماي ايران اشاره کرد.در اين ديدار زماني که مهمان‌پرست موفقيت ورزشکاران چيني در المپيک لندن را که در حال برگزاري است، تبريک گفت و با مزاح گفت: «شما که همه مدال‌ها را درو کرديد»، جيانگ زو شينگ نيز گفت: «شما هم در جشنواره فيلم شانگهاي همه جايزه‌هاي ما را درو کرديد»

وي همچنين از خسرو معصومي کارگردان سينماي کشورمان نام برده و بيان کرد: ما در جشنواره شانگهاي در دانشگاه تربيت مدرس شهرمان يک بخش ويژه به فيلم‌هاي ايراني اختصاص داديم.خسرو معصومي در پانزدهمين دوره جشنواره فيلم شانگهاي با فيلم «خرس» حضور داشت و توانست جايزه بهترين فيلم را با عنوان جام زرين از آن خود کند.«خرس»داستان طلبه‌اي است که در جنگ ايران و عراق مفقودالاثر مي شود. او در بازگشت به روستايش مي‌فهمد زندگي‌اش به دست يک قاچاقچي چوب ملقب به خرس نابود شده است. پرويز پرستويي، مريلا زارعي‌، فرهاد اصلاني‌،‌ علي اوسيوند و ‌ناصر آقايي‌ در اين فيلم بازي مي‌کنند.

خسرو معصومي سال 2004 نيز با فيلم «رسم عاشق‌کشي» برنده جايزه اصلي جشنواره شانگهاي شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي