جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/05/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4226


يك كاروان پزشكي مجهز از آذربايجان غربي عازم منطقه زلزله‌زده شهرستان اهر شد

به منظور کمک به زلزله‌زدگان آذربايجان‌شرقي؛
36 امدادگر ترکيه وارد ايران شدند

شهردار رودهن:
کاستي‏هاي مناطق روستايي حريم رودهن رفع مي‏شود


کشف محموله چوبهاي قاچاق در دامغان


نمايش قرآن 700ساله اورنگ زيب در نمايشگاه بين‌المللي قرآن


ايران زمين


خبر


 يك كاروان پزشكي مجهز از آذربايجان غربي عازم منطقه زلزله‌زده شهرستان اهر شد 

 اروميه - خبرنگار آفرينش

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي، خدمات بهداشتي و درماني آذربايجان غربي اعلام كرد: يك كاروان پزشكي مجهز از اين استان براي كمك‌رساني به آسيب ديدگان به منطقه زلزله‌زده شهرستان اهر در استان آذربايجان شرقي اعزام شد. دكتر ايرج محبي افزود: اين كاروان شامل يك دستگاه اتوبوس آمبولانس، 35 دستگاه آمبولانس همراه با 75 كارد پزشكي، پيراپزشكي، پرستار و ديگر كاردهاي درمان است كه تنها يك ساعت و سي دقيقه پس از وقوع حادثه به منطقه اعزام شد.

وي اضافه كرد: همراه با كادر پزشكي اعزامي، علاوه بر پزشكان عمومي، هشت پزشك متخصص اعم از بيهوشي، جراح عمومي، ارتوپد، جراح مغز و اعصاب همراه با لوازم و تجهيزات كامل پزشكي مورد نياز به منطقه اعزام شده اند. محبي گفت: علاوه بر كاروان تجهيزات و امكانات پزشكي دانشگاه علوم پزشكي، پنج دستگاه آمبولانس از طرف سپاه شهداي آذربايجان غربي و دو دستگاه آمبولانس نيز از طرف لشكر 64 اروميه براي كمك‌رساني به آسيب ديدگان به منطقه زلزله‌زده رهسپار شده‌اند.

وي با اعلام آمادگي دانشگاه علوم پزشكي آذربايجان غربي براي اعزام امكانات و تجهيزات پزشكي بيشتر به منطقه افزود: امكانات زيادي اعم از تجهيزات پزشكي و پزشك و كادرهاي درماني آماده شده‌اند كه در صورت اعلام نياز به منطقه اعزام خواهند شد. زمين لرزه‌اي به قدرت 2/6 درجه در مقياس امواج دروني زمين (ريشتر) بعد از ظهر روز شنبه شهرستان اهر در شمال آذربايجان غربي را تكان داد.


 به منظور کمک به زلزله‌زدگان آذربايجان‌شرقي؛
 36 امدادگر ترکيه وارد ايران شدند 

 اروميه - خبرنگار آفرينش

فرماندار خوي گفت: 36 امدادگر با وسايل امداد فردي به منظور کمک به زلزله‌زدگان آذربايجان‌شرقي وارد مرز رازي خوي شدند. غلامحسين عماري در نشست خبري اظهار داشت: يک گروه امدادگر ترکيه با پنج دستگاه خودرو هلال احمر وارد کشورمان شدند.وي افزود: کاروان امدادي ترکيه بعد از ورود به خاک جمهوري اسلامي مورد استقبال بخشدار بخش مرزي قطور قرار گرفتند و سپس با همکاري هلا‌ل احمر شهرستان خوي و هماهنگي ستاد حوادث اين شهرستان رهسپار استان آذربايجان‌شرقي شدند. مديرکل گمرگ بازرگان نيز گفت: نخستين محموله کمک‌هاي ترکيه امروز از طريق پايانه مرزي بازرگان وارد کشورمان شد.

صادق نامدار افزود: اين محموله شامل 15 تن مواد غذايي، پنج تن چادر و لوازم گرمايشي است که پس از ورود به خاک ايران به منطقه زلزله‌زده آذربايجان‌شرقي ارسال شد. وي اضافه کرد: اين کمک‌ها از سوي مردم استان ارزروم واقع در شرق ترکيه و جمعيت هلال‌ احمر اين استان به منطقه زلزله‌زده ايران ارسال شده است.براساس اعلام جمعيت هلال ‌احمر آذربايجان‌غربي پس از وقوع زمين‌لرزه 6.2 ريشتري در آذربايجان‌شرقي پنج گروه امدادي از شهرستان‌هاي اروميه، خوي، نقده، مياندوآب و سلماس براي امدادرساني به حادثه‌ديدگان اين زلزله اعزام شدند و ساير امدادگران شهرستان‌هاي استان و ستاد جمعيت در اروميه در آماده‌باش کامل به سر مي‌برند. همچنين بلافاصله پس از وقوع زلزله 6.2 ريشتري در آذربايجان‌شرقي، بيمارستان صحرايي اين جمعيت با 11 نيروي پزشکي و پشتيباني به محل حادثه اعزام شد.

رئيس شبکه بهداشت و درمان مهاباد هم از اعزام سه تيم مجهز پزشکي اين شهرستان براي کمک به زلزله‌زدگان آذربايجان‌شرقي خبر داد. حسن فروتن اظهار داشت: اين سه تيم پزشکي با سه دستگاه آمبولانس به همراه کادر درماني و تکنسين‌هاي فوريت‌هاي پزشکي با هماهنگي دانشگاه علوم پزشکي آذربايجان‌غربي به اين مناطق اعزام شدند. وي گفت: اين شبکه براي کمک به زلزله‌زدگان آذربايجان‌غربي در حالت آماده‌باش به سر مي‌برد و تخت‌هاي بيمارستاني نيز براي پذيرش مصدومان احتمالي آماده شده بودند. فروتن افزود: اين شهرستان به لحاظ پزشکي و درماني از آمادگي کامل براي پذيرش و کمک به مجروحان اين حادثه برخوردار است.


 شهردار رودهن:
 کاستي‏هاي مناطق روستايي حريم رودهن رفع مي‏شود 

 رودهن - خبرنگار آفرينش

شهردار رودهن گفت: با برنامه‏ريزي‏هاي صورت گرفته، کاستي‏هاي مناطق روستايي حريم رودهن رفع مي‏شود.به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي شهرداري رودهن، حميد محرمي در جمع مردم روستاي کريتون رودهن، از به‏سازي و اصلاح برخي معابر فرسوده روستاي "کريتون" اين شهر خبر داد و اظهار داشت: اين مشکلات در خيابان "شهداي" کريتون بيش از ساير نقاط ديده مي‏شود.

وي ادامه داد: از اين رو مجموعه شهرداري رودهن با حمايت شوراي اسلامي اين شهر براي به‏سازي پله‏هاي معابر اين بخش از روستاي کريتون اقدام مي‏کند.

محرمي اضافه کرد: همه تلاش شهرداري و شواري اسلامي شهر رودهن جلب رضايت مردم اين شهر و درنتيجه کسب رضايت خداوند است. شهردار رودهن از نگاه ويژه مجموعه شهرداري به مسائل عمراني و رفع کاستي‏هاي مناطق روستايي حريم اين شهر سخن به ميان آورد. وي تصريح کرد: آباداني روستاي حريم هر شهر براي مجموعه مديريت شهرداري آن باعث افتخار و سربلندي است. محرمي اضافه کرد: با توجه به اين اصل مهم، شهرداري رودهن با نگاهي ويژه به مناطق روستايي حريم هرگز در راه خدمات‏رساني تفاوتي بين شهر و روستا قائل نيست


 کشف محموله چوبهاي قاچاق در دامغان 

 دامغان - خبرنگار آفرينش

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان از کشف محموله چوبهاي قاچاق از نوع تاغ در اين شهرستان خبر داد. حسين شوکتي‌نيا در گفتگو با خبرنگار روزنامه آفرينش گفت: برابر گزارش فرماندهي پاسگاه انتظامي قهاب رستاق(صلح‌آباد) مبني بر کشف يک وانت خودرو با محموله چوبهاي قاچاق از نوع تاغ عوامل يگان حفاظت منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان به محل مورد نظر اعزام شدند. وي افزود:پس از اعزام عوامل يگان حفاظت و هماهنگي پاسگاه انتظامي با رئيس حوزه قضايي(دادگاه بخش اميرآباد) و صدور دستور قضايي عوامل به محل مورد قطع درختان تاغ در منطقه خورس و خرگوشي در جنوب دامغان عزيمت کردند. رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان گفت: در اين راستا 3نفر متهم که مبادرت به قطع و حمل چوب از نوع تاغ و قطع درختان نموده بودند اعتراف و کار بررسي تحقيقاتي و مقدماتي از محل مورد نظر و متهمان صورت گرفت.وي با اشاره به اينکه ازسوي متهمان قطع و حمل درختان تاغ به ميزان 800کيلوگرم در منطقه خورس و خرگوشي در جنوب دامغان صورت گرفته تصريح کرد: ارزش ريالي چوبهاي قطع و قاچاق شده از نوع تاغ 7ميليون و 950هزار تومان برآورد شده است. شوکتي نيا افزود: برابر مواد قانوني 42و48 حفاظت از بهره‌برداري قطع و حمل درختان به صورت قاچاق و غيرقانوني جرم بوده و با مرتکبين اين عمل برابر قانون برخورد مي‌شود.

رئيس اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان دامغان گفت:پس از بازديد از محل قطع درختان با حضور متهمين و عوامل پاسگاه انتظامي قهاب رستاق(صلح‌آباد) و اعتراف متهمين به عمل ارتکابي خود و تشکيل پرونده تحويل مقامات قضايي(دادگاه بخش اميرآباد) شده و با قرار قانوني و سپردن ضمانت به صورت موقت تا تشکيل دادگاه آزاد شدند.حسين شوکتي‌نيا گفت: وجود تاغزارهاي طبيعي در جنوب دامغان در سطحي بيش از 10000 هکتار تثبيت تپه‌هاي ماسه‌اي و ايجاد يک اکوسيستم خاص در منطقه بياباني گرديد و پوشش تاغزارها علاوه بر حفاظت خاک و جلوگيري از حرکت ماسه‌هاي روان به عنوان يک ذخيره‌گاه طبيعي گياه بياباني تاغ که ازجمله گياهان مقاوم به شرايط حاد مي‌باشد و بستري مناسب براي حيات وحش در منطقه بياباني است که متاسفانه افراد سودجو جهت سودهاي آني نسبت به قطع اين نوع درختان اقدام مي‌کنند.


 نمايش قرآن 700ساله اورنگ زيب در نمايشگاه بين‌المللي قرآن  

مشهد – اعظم اعظمي: به گزارش روابط عمومي اداره كل ميراث فرهنگي، صنايع دستي وگردشگري خراسان رضوي، قرآن نفيس اورنگ زيب پادشاه گوركاني با قدمتي حدود 700 سال در نمايشگاه بين‌المللي قرآن و عترت خراسان رضوي به نمايش درآمد. سيد محمدجواد انوشه سرپرست اداره روابط عمومي و امور فرهنگي اين اداره كل گفت: اين قرآن منحصربه فرد 700ساله كه اهدايي اورنگ‌زيب، ششمين پادشاه گورکاني هند به مزار شيخ‌الاسلام احمد جام است با تلاش کارشناسان معاونت ميراث فرهنگي مرمت و در رديف ميراث منقول ايران اسلامي به ثبت رسيده است و هم‌اكنون نيز در نمايشگاه قرآن و عترت، در غرفه اداره كل ميراث فرهنگي در معرض ديد عموم قرار گرفته است. وي افزود: اين قرآن پس از مرمت به موزه قرآن و نسخ خطي شهرستان تربت جام فرستاده شد و اكنون به منظور نمايش در اين نمايشگاه به مشهد ارسال شده است. انوشه گفت: اين قرآن در قطع سلطاني 35 در 49 سانتي‌متر در 1146 صفحه، جدول کشي و مذهب در هر صفحه 9 سطر کتابت شده و سه سطر آن طلا است؛ همچنين جلد اين نسخه چرم ضربي زرکوب است که با توجه به غناي تاريخي و فرهنگي و هنري پس از طي مراحل اداري به شماره 31 در فهرست ميراث منقول کشور به ثبت رسيد.


 ايران زمين 

 راهپيمايي روز قدس موجب عقب‌نشيني رژيم صهيونيستي شده است

قدس - حجت اصغري

حجت‌الاسلام 'رضا علي متهور ملكي' در نشست خبري به مناسبت روز جهاني قدس اظهار داشت: امام خميني (ره) با تيزبيني و درك عميق شان، آخرين جمعه ماه مبارك رمضان را به نام روز حمايت از مردم مظلوم فلسطين اعلام كردند. وي رژيم صهيونستي را ناكام در رسيدن به اهدافش دانست و گفت: صهيونيست ها با اشغال فلسطين قصد پيشروي و تسلط در خاورميانه را داشتند كه استراتژي امام راحل(ره) در حمايت از ملت مظلوم جهان مانع از تحقق اين اهداف شد. متهور ملكي ادامه داد: اسرائيل با حمايت هاي ويژه غرب براي تسلط بر سرزمين هاي مسلمانان نه تنها موفق به اين خواسته نامعقول نشد؛ بلكه ادامه حيات خود را بايد با حبس شدن در پشت ديوارهاي حائل ادامه دهد. 

جاده دسترسي به محله علي‌آباد خرم‌آباد افتتاح شد

خرم‌آباد – نجف‌وند

حميد خورشيدون معاون امور عمراني استانداري لرستان در مراسم افتتاحيه جاده دسترسي منطقه علي‌آباد خرم‌آباد با اشاره به اينکه استاندار لرستان ساماندهي مناطق محروم را به طور ويژه در برنامه کار خود دارد، اظهار داشت: کمتر از يک سال است که مشکل آب منطقه علي‌آباد حل شده و همچنين در اين مدت ساختمانهاي نيروي انتظامي، بهداشت، بهزيستي و خانه محله در اين منطقه افتتاح شده است.وي با بيان اينکه مسير دسترسي به منطقه علي‌آباد نيز در کمتر از دو ماه به اتمام رسيد، يادآور شد: طول اين مسير 650 متر است که در مدت دو ماه به بهره‌برداري رسيد. معاون عمراني استانداري لرستان با تاکيد بر اينکه به علت بافت سنگي منطقه و شرايط سختي که در محله وجود داشت کار ساخت اين جاده به سختي پيش رفت، افزود: 2 ميليارد و 300 ميليون تومان اعتبار تملک دارايي در اين منطقه هزينه شده است. 

فيروزبخت:

ضرورت توجه به مطالعات طرح جامع حمل و نقل ترافيک

کرج - خاکپور

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري کرج بر ضرورت توجه به مطالعات طرح جامع حمل و نقل ترافيک شهري در اين کلانشهر تاکيد کرد. مهرداد فيروزبخت در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج با تاکيد بر انجام مطالعات کارشناسي و پژوهشي بر مسائل ترافيکي کلانشهر کرج عنوان کرد: رسيدن به الگوي مناسب ترافيکي در اين کلانشهر با توجه به وجود مشکلات و معضلات ترافيکي امري ضروري است.وي بابيان اينکه، انجام مطالعات بايد از اصول و ويژگيهاي علمي دقيقي پيروي کند، افزود: علاوه بر اين لازم است در مطالعات جنبه‌هاي ساختاري و سازماني هر يک از شيوه‌هاي حمل و نقل مورد بررسي و ارزيابي قرار گيرد.

فيروزبخت، ضرورت اجراي طرح جامع حمل و نقل ترافيک کرج را يادآور شد و گفت: طرح جامع حمل و نقل ترافيک در واقع مکمل طرح تفصيلي شهر است که موجب ارتقاء کارآمدي امور عمراني شهري مي‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري کرج اظهارداشت: به منظور رسيدن به راهکارهاي کارآمد با هدف رفع بحرانهاي ناشي از ترافيک شهري علاوه بر اجراي طرحهاي هدفمند و کلان نياز به برنامه‌هايي جهت ايجاد تغييرات عملياتي در حوزه ترافيک وجود دارد.فيروزبخت ادامه داد: به اين منظور معاونت حمل و نقل و ترافيک شهرداري کرج با هدف انجام برنامه‌هاي عملياتي نسبت جمع آوري اطلاعات و تحليل تقاضاهاي ترافيکي سطح شهر اقدام کرده است.وي، ارزيابي ظرفيت زيرساختهاي ترافيک شهري را يادآور شد و گفت: اين مهم با هدف ارتقاء ظرفيت زيرساختها و بسترهاي حمل و نقلي صورت گرفته است.

اجراي طرحهاي سازماندهي شبکه ارتباطي

معاون حمل و نقل و ترافيک شهرداري کرج با مهم ارزيابي کردن اجراي طرحهاي سازمان هاي شبکه ارتباطي، با اشاره به تهيه طرح جامع و تفصيلي، عنوان کرد: شبکه‌بندي معابر براساس طرح تفصيلي و اجراي طرح جامع حمل و نقل ترافيک نقش بسزايي در رفع مشکلات ترافيکي شهر ايفا مي‌کند.

استان همدان در تدارک برگزاري همايش ملي سير

همدان - شهناز محمدي

َاستان همدان با توليد بيش از 42000تن(برآورداوليه)محصول سير در سال زراعي 91وباسطح زير کشت 3200 هكتار (برآورد اوليه )بهمراه استانهاي مازندران، گيلان، زنجان، خوزستان، اصفهان وکرمان از عمده استانهاي توليدکننده سير در سطح کشور به حساب مي‌آيند اما سيرخشک همدان با سابقه اي طولاني در بين مصرف‌کنندگان داخلي وخارجي در سبد غذائي وشرکتهاي توليد داروئي وبهداشتي وبعنوان محصولي استراتژيک در کشورمورد توجه مسئولين قرارگرفته است.سير که در صنايع غذائي،داروئي وسلامت خانواده نقش موُثري را ايفا مي‌کند وبا توجه به نوع کاشت،داشت و برداشت آن مي‌تواند يکي از محصولات مهم کشور در سبد توليدمحصولات کشاورزي و سبد صادراتي با ارزش افزوده بسيار بالا رتبه‌بندي شود، نياز به برنامه‌ريزي مدون وتدوين استراتژي حضور در بازارهاي داخلي، منطقه‌اي و بين‌المللي را دارد.

بنابراين استان همدان با دارا بودن شاخصهاي معتبر در اين زمينه و پس از برگزاري اولين همايش ملي "سير،چالشها و راهکارهاي توليد تا بازار سير" امسال نيز در 9 آذرماه با برگزاري"دومين همايش ملي سير وبازار سير"، ميزبان توليدکنندگان، صادرکنندگان، مديران واحدهاي صنايع تبديلي و مسئولين کشوري در حوزه کشاورزي از مجلس، دولت وبخش خصوصي خواهد بود تا در نشستي دوسالانه موضوع سير مورد ارزيابي مجدد قرار گيرد. سيدمجيد موسوي رئيس اتاق بازرگاني، صنايع، معادن وکشاورزي استان همدان به خبرنگاران گفت: رشد توليد سير در استان همدان نياز به برنامه‌ريزي دربازاريابي و حضور موثر در بازارهاي هدف، تغييرشيوه هاي فروش وحضور در بازارهاي منطقه‌اي و بين‌المللي را مي‌طلبد و بخش خصوصي و توليدکنندگان وکشاورزان در کنار مسئولين کشوري و استاني بايستي با جديت در اين موضوع، شيوه‌هاي فرااستاني و ملي براي اين محصول تدوين نمايند. وي با اشاره به صدور موافقت اصولي تشکيل"انجمن ملي سير"نزد اتاق همدان ابراز اميدواري کرد تا با حضور جمع اهالي اين فن موجبات تدوين برنامه استراتژيک توليد تا بازار سير ايران مهيا شود وفرصتهاي موجود به صورت بهينه بهره‌گيري شود.


 خبر 

 استاندار البرز:

جمعيت استان البرز مي‌تواند به يک فرصت تبديل شود

کرج – خاکپور

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل استانداري، "عيسي فرهادي" در چهارمين جلسه کارگروه تخصصي اشتغال استان که در محل سالن شهداي دولت برگزار شد، گفت: کرج بالاترين نرخ مهاجرت را دارد و درخصوص متوسط رشد سالانه جمعيت طي سالهاي 85 تا 90 رتبه دوم را در کل کشور داشته است.وي افزود: همان طور که با افزايش رشد جمعيت نرخ بيکاري نيز به همان ميزان بالا مي‌رود اما از ديدگاهي ديگر مي‌توان رشد جمعيت را يک فرصت دانست که البته همت و تلاش مسئولين امر مي‌تواند مثلا از اين جمعيت مهندس بار آورد، نخبه بسازد و دانشمند تحويل جامعه دهد.استاندار البرز در ادامه گفت: در سال 91 سهم استان ما از اشتغال 92 هزار بوده است که دستگاههاي مختلفي تعداد به کارگيري از سهم اشتغال خود را در سامانه رصد ثبت کرده‌اند که سازمان حمل و نقل و پايانه‌ها از 700 سهم اشتغال خود توانسته براي 705 نفر اشتغال ايجاد کند و اين بالاترين رقم در ميان دستگاههاي اجرايي استان است.فرهادي درخصوص اشتغال در زمينه کشاورزي گفت: در سطح استان البرز 2 هزار هکتار از اراضي ملي براي توسعه بخش کشاورزي بررسي و امکان‌سنجي شده که براي زراعت، کشت و پرورش دام و طيور مناسب خواهد بود.لازم به ذکر است در پايان جلسه، مهندس منصورخاکي مدير کل جهاد کشاورزي استان گزارشي را از وضعيت توسعه کشاورزي در استان و طرح هاي کشاورزي در سال جاري ارائه کردند.

ابراهيم نکو در گفتگو با خبرنگاران:

روز قدس پيماني دوباره با ملت مظلوم و ستمديده فلسطين است

بهارستان - اصغري

نماينده مردم شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان گفت: بايستي با حضور ميليوني خود در مراسم روز قدس عهد و پيماني دوباره با رهنمودهاي حکيمانه امام راحل و مردم مظلوم فلسطين ببنديم. قدس روز دفاع از حيثيت مسلمانان استابراهيم نکو در گفتگو با خبرنگاران شهرستان بهارستان ضمن دعوت مردم مومن و روزه دار ايران اسلامي در مراسم روز قدس اظهار داشت: با اعتقاد بنده حضور هر ايراني در اين راهپيمايي عظيم مي‌تواند قدرت و وحدت کلمه ملت‌هاي مسلمان و تمامي آزاديخواهان جهان را نشان ‌دهد.

به گفته وي بايد فرموده امام راحل در آخرين هفته ماه مبارک رمضان همانند سال‌هاي گذشته با حضور پرشور خود علاوه برانسجام مسلمين جهان عظمت مسلمانان را به رخ جهانيان بکشيم. عضو هيئت رئيسه کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي تصريح کرد: بايددرروز جهاني قدس، روز جهاني استقامت و ايستادگي، روز جهاني پايداري حق در برابر باطل، روز جهاني مقابله با زور و زر و تزوير بار ديگر دست در دست هم فرياد آزادي و عزت اسلام را به گوش جهانيان برسانيم.وي درادامه همچنين خاطر نشان ساخت : ملت ايران آگاه هستند و با حضور پرشور و متحد در آخرين جمعه ماه مبارک رمضان بار ديگر پاسخي قاطع به دشمني‌هاي غرب داده و با اقتدار از ملت مظلوم فلسطين دفاع خواهند کرد.نماينده مردم شهرستانهاي رباط کريم وبهارستان افزود: بدون ترديد حضور حماسي جوانان در روز جهاني قدس و در برابر چشمان حيرت‌زده‌ مستکبران جهان در واقع نمايش اتحاد و همبستگي جهان اسلام در مقابل نمادهاي کفر و استکبار دوران معاصر و پايبندي نسل سوم انقلاب شکوهمند اسلام به آرمان‌هاي والاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران است.نکو همچنين اظهار داشت : روز جهاني قدس در واقع حمايت از مردمي است که بيش از نيم قرن در مصاف با دژخيمان پليد و ددمنشان غاصب، همچنان نستوه و استوار از خود مقاومت و پايمردي نشان داده‌اند.اين نماينده مجلس در پايان ضمن دعوت اقشار مختلف مردم مومن و انقلابي شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان در اين حماسي ملي و جهاني خواست تا با حضور درراهپيمايي روز قدس پيام مردم کشورمان را به مردم مظلوم فلسطين مي‌رسانيم و اعلام کنيم که از سياست‌هاي خصمانه استکبار جهاني نفرت و انزجار داريم.

رييس کميسيون آموزش اتاق اصفهان:

اتاق بازرگاني50 واحد صنعتي را مورد عارضه‌يابي قرار مي‌دهد

اصفهان – سوسن سلطاني

عضو هيات نمايندگان اتاق بازرگاني اصفهان از عارضه‌يابي50 واحد صنعتي استان در سال جاري خبر داد.مرتضي بيشه در کميسيون آموزش و پژوهش‌هاي اقتصادي اتاق بازرگاني اصفهان تصريح کرد: هدف از انجام اين عارضه‌يابي توجه به مسايل و مشکلات واحدهاي صنعتي و بررسي راهکارهاي رفع آن است و اين عارضه‌يابي نوعي فرصت سازي براي واحدهاي صنعتي است که از روش‌هاي غلط و نادرست پرهيز کنند.وي عارضه‌يابي صنعت را به دو بخش درون بنگاهي و برون بنگاهي تقسيم کرد و گفت: برخي از مشکلات موجود واحدهاي صنعتي ناشي از سوء مديريت و برخي نيز ناشي از مسايل بيروني است که در اين تحقيق تلاش مي‌کنيم به هر دو موضوع بپردازيم. وي نگرش ويژه اين عارضه‌يابي را تمرکز بر مسايل درون بنگاهي دانست و گفت: متاسفانه سيستم‌هاي مديريت منابع انساني، مالي و تکنولوژي در شرکت‌هاي اقتصادي اجرا نمي‌شود. وي اضافه کرد: توجه نکردن به موضوعات مالي از جمله کنترل هزينه، تعيين نقطه سر به سر، مشخص نبودن مصارف و منابع و توجه نکردن به بهينه‌سازي مصرف انرژي در يک واحد توليد از موضوعات قابل تامل در اين عارضه‌يابي است. بيشه اظهار داشت: صنعت کشور بر اساس برنامه مشخص و مدون تدوين نشده است و بسياري از موافقت‌هاي اصولي بدون برنامه صورت گرفته است که امروز نتايج اين قبيل تصميم گيري‌ها را مشاهده مي‌کنيم. وي از برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي در زمينه بيمه تامين اجتماعي، ماليات و قانون کار در آينده توسط اتاق خبر داد.

غلامعلي رييسي عضو کميسيون در اين جلسه تصريح کرد: عارضه‌يابي صنعت به همت اتاق و با همکاري سازمان صنعت و معدن و تجارت و شرکت شهرک‌هاي صنعتي استان اصفهان اجرا مي‌شود. وي تاکيد کرد: تلاش شده که اين عارضه‌يابي به صورت کاربردي و عملياتي براي صنعت انجام شود. وي افزود: تعداد50 واحد صنعتي در پنج گروه صنعتي مورد تحقيق و بررسي قرار مي‌گيرد. وي اضافه کرد: متاسفانه بسياري از تحقيق‌هاي صورت گرفته در صنعت در حال حاضر در کتابخانه‌ها آرشيو شده است. وي مدت زمان انجام تحقيق را نه ماه ذکر کرد و گفت: فرايند آن به سه دوره طراحي فرم‌هاي، جمع آوري اطلاعات از واحدهاي صنعتي و گزارش‌گيري تقسيم مي‌شود. پرويز اخوان دبير اتاق فکر صنايع و معادن اصفهان در اين جلسه گفت: مشکلات صنعتگر امروز شامل سرمايه در گردش، اجراي ناصحيح برخي از قوانين، تامين مواد اوليه، تسهيلات بانکي است که برخي از آنان به دليل شرايط خاص اقتصادي کشور ايجاد شده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي