جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/06/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4234

رئيس منابع طبيعي شهرستان کهگيلويه خبر داد؛
مراتع و کوههاي مرتفع کهگيلويه بذرپاشي مي‌شوند

به مناسبت هفته دولت؛
43 پروژه شركت توزيع برق اصفهان با اعتبار 120 ميليارد ريال بهره‌برداري شد


نبود بخش مراقبتهاي ويژه آي سي يو در تنها بيمارستان شهرستان اشنويه

مديرعامل شركت ملي حفاري ايران:
تداوم توسعه ناوگان حفاري و گسترش خدمات فني، تخصصي درشرکت ملي حفاري


ايران زمين


خبر


 رئيس منابع طبيعي شهرستان کهگيلويه خبر داد؛
 مراتع و کوههاي مرتفع کهگيلويه بذرپاشي مي‌شوند 

 ياسوج - محمد شفيع ربيعي

رئيس منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان کهگيلويه گفت: بيش از شش تن بذر با اعتباري افزون بر 30 ميليون تومان خريداري شده که در 600 هکتار از مراتع و کوه‌هاي مرتفع شهرستان کهگيلويه پاشيده خواهند شد.

مظفر شيردل با بيان اينکه شهرستان کهگيلويه با داشتن آب و هوا و اقليمي چهار فصل داراي ظرفيت‌هاي عظيم و متنوعي از لحاظ عرصه‌هاي طبيعي و پوشش گياهي است، افزود:متأسفانه با وجود کارهاي حفاظتي خوبي که در زمينه حفاظت و نگهداري از منابع طبيعي و مراتع در استان و شهرستان کهگيلويه انجام مي‌گيرد باز شاهديم که بسياري از پوشش‌هاي گياهي در سطح استان مورد هجوم واقع مي‌شوند و به علت برداشت بيش از حد در آستانه انقراض قرار گرفته‌اند.

وي بيان کرد: يکي ديگر از تهديدات بزرگ براي مراتع و پوشش گياهي آن چراي بي‌رويه دام‌ها بوده که اميدواريم با صنعتي شدن دامداري در استان ما اين معضل نيز کمتر شود.

شيردل با تصريح اينکه اداره منابع طبيعي شهرستان کهگيلويه تاکنون 2 هزار هکتار جنگل دست کاشت و بذرپاشي در جنگل‌ها و مراتع انجام داده است، ابراز کرد: : اميدواريم که مردم فهيم شهرستان کهگيلويه و به خصوص روستائيان و عشاير ما با احساس مسئوليت بيشتري نسبت به حفاظت از منابع طبيعي برخورد داشته باشند.

وي ادامه داد: اميدواريم فرهنگ حفاظت از منابع طبيعي و جنگل‌ها در استان زيباي ما به عنوان يک اصل و يک فرهنگ درآيد و همه نهادها و مسئولان در اين امر مهم مشارکت کنند.


 به مناسبت هفته دولت؛
 43 پروژه شركت توزيع برق اصفهان با اعتبار 120 ميليارد ريال بهره‌برداري شد  

اصفهان - راعي

مدير عامل شركت توزيع برق اصفهان گفت: به مناسبت هفته دولت43 پروژه اين شركت با اعتباري بالغ بر 120 ميليارد ريال در مدار بهره‌برداري قرار گرفت. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، حميد علاقه‌مندان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اين پروژه‌ها در دو دسته سامانه‌هاي جديد براي ارتقاء خدمت رساني و دولت الکترونيک و امور فني است. وي افزود: 22 پست زميني و هوايي فشار متوسط براي خدمت رساني به 40 هزار مشترك جديد و كاهش خاموشيهاي ناخواسته راه‌اندازي شده است.

به گفته وي با راه‌اندازي اين پستهاي زميني و هوايي متوسط خاموشيهاي ناخواسته شبكه به 5/2 درصد كاهش مي‌يابد.

مدير عامل شركت توزيع برق اصفهان گفت: يكي از دغدغه‌ها در شركتهاي توزيع برق تلفات ناشي از توزيع با متوسط 15 درصد در كل كشور بوده كه در شهرستان اصفهان به 6/8 كاهش يافته است. علاقه مندان با بيان اينكه استاندارد نيروي انساني در بخش توزيع برق به ازاي يكهزار مشترك يك نفر در رده نيروهاي اصلي است، گفت:شركت توزيع برق اصفهان با 360 نيروي اصلي مشغول خدمت‌رساني است.علاقه مندان افزود: كلانشهر اصفهان با داشتن 13 شهرك صنعتي يكي از معدود كلانشهر هايي است كه ده هزار مشترك ديماندي يا مشترك با مصرف بالا دارد. وي با اشاره به تكميل سامانه سميع و افتتاح سامانه سايه و سيستم قرائت از راه دور كنتورهاي برق گفت: با افتتاح اين سامانه‌ها و سامانه‌هاي ديگر در دست اقدام تا سال 93 حدود 95 درصد از خدمات توزيع برق به صورت غيرحضوري انجام مي‌شود.

وي افزود: سامانه سايه سامانه ارتباط دو سويه است كه در آن مشتركان با ارسال شماره اشتراك و شماره تلفن همراه خود به شركت توزيع برق مي‌توانند قبض خود را به صورت پيامك دريافت كنند.وي همچنين به سامانه قرائت از راه دور كنتورهاي برق اشاره كرد و گفت:‌ اين سامانه براي مشتركان صنعتي شهرستان ايجاد شده و اطلاعات مصرف برق آنها بدون مراجعه مامور قرائت، براي شركت ارسال مي‌شود. علاقه مندان اظهار داشت:‌ درآمدي كه در يكسال به لحاظ فروش انرژي برق در شهرستان حاصل مي‌شود 230 ميليارد تومان است كه فقط هزينه بخش هاي عملياتي به شركت هاي توزيع برگشت داده مي‌شود.


 نبود بخش مراقبتهاي ويژه آي سي يو در تنها بيمارستان شهرستان اشنويه 

 اروميه - خبرنگار آفرينش

مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان اشنويه گفت: به علت کمبود تختهاي بستري در اين بيمارستان بيماران در سالنهاي اين بيمارستان بستري مي‌شوند. محمد مقصد حق ازنبود نيروي متخصص کافي در اين بيمارستان خبر داد و عنوان کرد: در حال حاضر فقط چهار پزشک متخصص شامل داخلي، بيهوشي، زنان و کودکان در بيمارستان نبي اکرم (ص)مشغول به خدمت مي‌باشند. وي از بهره‌برداري ساختمان جديد اورژانس بيمارستان نبي اکرم اشنويه بعد از 4 ماه خبر داد و عنوان کرد: ساختمان جديد اورژانس بيمارستان نبي اکرم اشنويه از در آمدهاي اختصاصي دانشگاه علوم پزشکي آذربايجان غربي احداث مي‌شود. وي خاطرنشان کرد: ساختمان جديد اورژانس بيمارستان نبي اکرم اشنويه همزمان با هفته سلامت در سال 90 کلنگ خورد.

مقصد حق با اشاره به اينکه براي احداث ساختمان اورژانس 750 ميليون تومان اعتبار اختصاص يافته است، اظهار کرد: اين درحالي است که فقط براي تجهيز اين بخش به اعتباري بالغ بر 750 ميليون تومان نياز داريم. وي با اشاره به اينکه اين بيمارستان در حال حاضر 25 تختخوابي است، عنوان کرد: با توجه به نياز منطقه اين مرکز به 25 تختخواب ديگر مجهز مي‌شود. وي به نبود بخش مراقبتهاي ويژه آي سي يو در اين مرکز اشاره کرد و ياد آور شد: از 25 تختخوابي جديد، دو تخت آي سي يو براي حل مشکلات درماني مردم اختصاص مي‌يابد. مدير شبکه بهداشت و درمان اشنويه به نبود دستگاه سونوگرافي در اين مرکز اشاره کرد و گفت: در عرض چند ماه آينده اين مرکز به دستگاه سونوگرافي مجهز مي‌شود و همچنين در اين شهرستان 2 متخصص زنان و زايمان فعاليت مي‌کنند.

وي بيان کرد: در دوره دوم سفر رياست جمهوري قرار بر احداث بيمارستان 64 تختخواب بود ولي به علت وجود بعضي مشکلات هنوز اجرا نشده است.مقصد حق در پايان به زمان تأسيس بيمارستان نبي اکرم اشنويه اشاره کرد و خاطرنشان کرد: اين بيمارستان در سال 73 با اعتباري بالغ بر 430 ميليون ريال بنام فوريتهاي پزشکي تأسيس شد، که بعد از اتمام کار بنابر خواست معتمدين شهر و همشهريان بنام بيمارستان نبي اکرم (ص) اشنويه تغيير نام پيدا کرد.


 مديرعامل شركت ملي حفاري ايران:
 تداوم توسعه ناوگان حفاري و گسترش خدمات فني، تخصصي درشرکت ملي حفاري 

 اهواز - خبرنگار آفرينش

مديرعامل شركت ملي حفاري به اهميت توسعه ناوگان حفاري شركت تحت مديريت خود اشاره كرد و گفت: همانطور كه پيش از اين نيز سرلوحه اقدامات شركت قرار داشت، سعي بر توسعه ناوگان داريم، چرا كه در شرايط جاري با افزايش تعداد دستگاههاي حفاري مي‌توانيم فعاليت خود را گسترش دهيم.

مهندس حيدر بهمني ادامه داد: ملي حفاري در مناطق نفت‌خيز استانهاي خوزستان، بوشهر، كرمانشاه، فارس، هرمزگان، كهكيلويه و بويراحمد، خراسان رضوي، ايلام، گلستان فعاليت مي‌كند و از آن جايي كه اين فعاليت بسيار گسترده و پيچيده است لذا نوسازي، بازسازي، ارتقا كيفيت و در دستور كار است و به موازات عمليات هاي مذكور افزايش دستگاه هاي جديد نيز به صورت جدي پيگيري مي‌شود.

مديرعامل شركت ملي حفاري در خصوص ديگر خدمات ارائه شده از سوي اين شركت تصريح كرد: كار در ملي حفاري دامنه ي وسيعي دارد، مدتهاست كه با تشديد تحريمها ارائه خدمات تخصصي و فني را با استفاده از نيروهاي زبده و متخصص ايراني و با اتكا به توانمندي و نيروي داخلي انجام مي‌دهيم. لوله‌گذاري، حفاريهاي مختلف، نمودارگيري را توسط كاركنان ملي حفاري صورت مي دهيم و آمارهاي موجود نشان مي‌دهد كه در اين بخشها بسيار خوب و مطلوب عمل شده است و خدمات ويژه در اين عرصه از حضور نيروهاي خارجي بي‌نياز شده است.

وي هـمـچـنـيـن بـه ارائـه تـوضـيحاتي در رابطه با طرحهاي مهرماندگار دولت در وزارت نفت پرداخت و خاطرنشان كرد: دولت طرحهاي گوناگوني را در وزارت خانه‌هاي مختلف برنامه‌ريزي كرده است تا اجرايي شوند و سهم وزارت نفت در اين عرصه شايان توجه است، لذا ملي حفاري در كنار ديگر شركتهاي فعال صنعت نفت و صنايع وابسته اهتمام به عملياتي كردن
برنامه هايي دارد كه فعاليت در آن حوزه براي ملي حفاري تعريف مي‌شود.

بهمني ضمن تبريك فرا رسيدن هفته دولت به دولتمردان كشور افزود: دولت رويكردي ويژه به مقوله پژوهش دارد، چرا كه مسير توسعه توليد ملي و حمايت از كار ايراني از گسترش ارتباطات دوسويه مراكز دانش‌بنيان و صنعت داخلي مي‌گذرد، اگر بخواهيم ساخت داخل را توسعه دهيم بايد دانش فني و علمي كاربردي را دارا باشيم، اگر بخواهيم از به روزترين فناوريهاي دنيا استفاده كنيم بايد مهندسي معكوس و اصولي را در برنامه داشته باشيم. با عنايت به اين موارد ملي حفاري تعاملات موفقي با مراكز تحقيقاتي و دانشگاهي برقرار كرده است تا اهداف وزارت نفت را محقق كند.

‌مديرعامل ملي حفاري در توضيح بيشتر جايگاه پژوهش در اين شركت يادآور شد: در آستانه هفته دولت يكي از دستاوردهايي كه با همكاري جهاد دانشگاهي تهران محقق شد و جا دارد كه درباره آن سخن گفت اين است كه ساخت دستگاه لوله مغزي سيار را آغاز كرده ايم و مراحل مقدماتي آن را طي مي‌كنيم تا از اين تكنولوژي كاربردي در صنايع نفت و گاز در تعمير و تكميل چاه ها بهره ببريم، زيرا اين فناوري زمان اجراي عمليات را كوتاه مي‌كند، به تعمير چاههاي نفت و گازي كه در حال توليد هستند با رعايت اچ اس اي كمك مي كند و از صرف هزينه هاي گزاف نيز جلوگيري به عمل مي‌آورد.

‌مهندس بهمني اظهار داشت: ساخت سامانه سطحي و ابزارهاي درون‌چاهي نمودارگيري براي اولين بار در كشور از ديگر فعاليتهايي است كه در سال توليد ملـي بـه دستـان سـازندگان داخلي و با همكاري مراكز دانشگاهي محقق شده است و از آن جايي تمام تلاش خود را به كار بستيم تا اين بومي‌سازي در داخل كشور انجام شود كه صرفه‌جويي ارزي را به همراه داشته باشد و نيز در مخازن پرفشار كشور استفاده شود وبا عنايت به اين كه عمليات نمودارگيري در چاه هاي نفت بسيار پركاربرد است در اين زمينه نيز به خودكفايي برسيم.

‌مديرعامل شركت ملي حفاري در پايان سخنان خود تأكيد كرد: نبايد به سادگي از كنار اين موضوع بگذريم كه رسالت انجام 90 درصد عمليات حفاري و خدمات تخصصي اين صنعت راهبردي در مناطق خشكي و دريايي كشور بر عهده ملي حفاري است و در نتيجه بايد با نوآوري و خلاقيت فعاليتها را گسترش دهيم تا در ميادين مشترك مطابق با برنامه پيشروي صورت گيرد، ميادين غير مشترك توليد حقيقي خود را حفظ كنند و ارتقا دهند و همچنين امكان توسعه خدمت‌رساني در اين عرصه حساس و به ويژه در شرايطي كه دشمنان ايران سعي بر كارشكني دارند، فراهم شود.


 ايران زمين 

 کسب رتبه برتر آموزش و پرورش ناحيه 1 کرج

کرج ـ فائزه باقري

در دومين جشنواره شهيد رجايي ،مديريت آموزش وپرورش ناحيه يك كرج رتبه برتر را كسب نمود. به گزارش خبرنگار آفرينش در دومين جشنواره شهيد رجايي استان البرز كه با حضور روساي ادارت و سازمانهاي استان و اصحاب رسانه در سالن ميلاد فرمانداري کرج برگزارشد؛ مديريت آموزش و پرورش ناحيه يك كرج رتبه برتر را كسب كرد. گفتني است عيسي فرهادي استاندار البرز در اين مراسم با اهداء لوح سپاس به مديريت آموزش وپرورش ناحيه يك كرج اعلام كرد: موفقيت آن اداره در كسب رتبه برتر ارزيابي عملكرد دستگاههاي اجرايي شهرستان كرج در سال 1390مايه بسي افتخار و سربلندي است که بدين وسيله اين توفيق بزرگ و موفقيت ممتاز را تبريك و تهنيت مي‌گويم واز در گاه خداوند متعال سربلندي و سرافرازي علي حجرگشت مديريت آن مجموعه و همكاران گران قدر ايشان را در اعتلاي نقش و جايگاه خدمتگزاري به مردم شريف وفهيم خواستارم.

افتتاح 3 پروژه برق‌رساني و يک سايت مخابراتي در خرم‌آباد

خرم‌آباد - نجف وند

به مناسبت هفته دولت با حضور فرماندار شهرستان خرم‌آباد و جمعي از مسئولان شهرستان سه پروژه برق‌رساني و سايت مخابراتي روستاي کيان بخش زاغه به بهره‌برداري رسيد. به گزارش خبر نگار ما مرتضي ولي پوري فرماندار شهرستان خرم‌آباد در مراسم افتتاح سه پروژه در خرم‌آباد از توجه ويژه دولت به عمران و آباداني روستاها اشاره کرد و گفت: دولت با اختصاص اعتبارات خاص و ويژه به دنبال آباداني روستاها و ارائه خدمات و امکانات رفاهي به روستاييان است. مرتضي ولي‌پوري اظهار داشت: امروز در بخش زاغه و به صورت هم‌زمان سه پروژه برق‌رساني شامل اصلاح و بهينه‌سازي شبکه برق فشار ضعيف روستايي توسط کابل خودنگه‌دار در 31 روستا و احداث 70 کيلومتر شبکه برق فشار ضعيف شهري و برق‌رساني به سايت مخابراتي روستاي کيان بخش زاغه شهرستان خرم‌آباد، مورد بهره‌برداري قرار گرفت.

عليرغم تلاشهاي دولت، مناطق زلزله‌زده نيازمند حمايت ملي شد

بهارستان - اصغري

نماينده مردم شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان گفت:با توجه به آثار تخريب منازل مسکوني روستاييان مناطق آذربايجان شرقي بر اثر وقوع زمين لرزه و تلاشهاي شبانه‌روزي مي‌طلبد که مسئولين نگاه ملي به اين حادثه داشته باشند و فعاليت هاي عمراني خود را دو چندان نمايند.به گزارش خبرنگار ما ابراهيم نکو نماينده مردم در مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: واقعا عمق حوادث زلزله دربرخي از نقاط روستايي آذربايجان به حدي است که بايد به اين وقايع نگاه ملي داشته باشيم.

عضو هيئت رئيسه کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي همچنين تصريح کرد:تا از نزديک آثار تخريب از زلزله را مشاهده نکنيم نمي‌شود آن طوري که هست نسبت به مشکلات بازماندگان اين حادثه اقدامي عاجل کرد.وي همچنين تمام روستاييان را به صبر و شکيبايي خواند و گفت: وقوع زمين‌لرزه اخير يک حادثه طبيعي بود و از دست انسان خارج است ولي بازسازي و اميدواري به ساکنين آسيب‌ديده را مي‌شود با همت بلند مسئولين دلسوز شکوفا نمود. اين مسئول با اعلام اينکه دولت نيز در حد توان خود دست به اقداماتي زده است تصريح کرد:بنده ضمن قدرداني از تلاش هاي ارزنده دولت و ديگر مسئولين نظام،بايد اين همت و گام بلند، را دو چندان کرد و به اين فجايع نگاه ملي داشته باشيم. نکو خاطرنشان ساخت:اميد داريم با همت بلند دولت و مشارکت عموم مردم مشکلات مردم اين مناطق هر چه سريعتر مرتفع شود و مردم آن مناطق نيز مطمئن باشند که ملت غيور و شجاع کشورمان آنان را تنها نخواهند گذاشت.

در چهارمين روز هفته دولت؛

5 پروژه آبرساني روستايي در بهشهر و آمل به بهره برداري رسيد

ساري - ابوالحسني

در چهارمين روز گراميداشت هفته دولت 3 پروژه آبرساني روستايي در بهشهر و 2 پروژه در آمل با حضور معاون سياسي امنيتي استاندار مازندان، مدير عامل آبفار استان و جمعي از مسوولين محلي افتتاح و بهره‌برداري از آن آغاز شد.دكتر ابراهيمي، بيشترين مشكلات زماندار شدن پروژه‌ها را منابع محدود خواند و با قدرداني از مدير عامل و كاركنان شركت آب و فاضلاب روستايي مازندران اظهار داشت: مجموعه خدوم آب و فاضلاب روستايي استان تلاشهاي خوبي در راستاي آبرساني داشته اند ، در اين راستا بيشترين پروژه‌ها در مناطق دورافتاده اجرايي شد كه زحمات و تلاشهاي صورت گرفته توسط اين مجموعه كاملا قابل لمس است.در ادامه مدير عامل آبفار مازندران ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر و با اشاره به افتتاح 29 پروژه آبرساني روستايي با 9 ميليارد تومان اعتبار در هفته دولت گفت:قبل از پيروزي انقلاب به آبرساني روستايي توجه چنداني نشده بود اما بعد از انقلاب شكوهمند اسلامي و در دولت نهم و دهم به رفع مشكلات محرومين روستايي به ويژه در بخش آبرساني عنايت چشمگيري شد به طوريكه فقط در دولت دهم و طي سال جاري با اختصاص 56 ميليارد تومان اعتبار مجموع اعتبارات آب روستايي مازندران 100 درصد افزايش يافت.مهندس برزگر از تصويب 5/3 ميليارد تومان اعتبار براي آبرساني به روستاهاي شهرستان بهشهر خبر داد و افزود: تا كنون 5/2 ميليارد تومان از اين اعتبارات جذب شد كه 1 ميليارد تومان براي آبرساني به روستاهاي بخش يانه سر بهشهر هزينه شد.

وي افزود:با تلاش كاركنان و پيمانكاران در چهارمين روز هفته دولت پروژه هاي آبرساني روستايي سرخ گريوه، كفتر كار و پارسا بهشهر، مجتمع سوته كلا و مجتمع نجار كلا آمل با بيش از 18 ميليون ريال اعتبار به بهره‌برداري رسيد و مردم 12 روستاي اين دو شهرستان از نعمت آب شرب سالم و بهداشتي برخوردار شدند.مهندس برزگر با اشاره به زحمات طاقت فرسا در اجراي خطوط انتقال آب از پشت كوهها و مناطق صعب‌العبور با احداث پل كابلي، از مردم خواست در مصرف آب شرب صرفه‌جويي و از اين مايه حيات در مصارف غير شرب خودداري كنند.

مديرکل ثبت احوال کهگيلويه و بويراحمد خبر داد؛

95 درصد اسناد کهگيلويه و بويراحمد در پايگاه مرکزي کشور ثبت شده است

ياسوج - محمد شفيع ربيعي

مديرکل ثبت احوال استان گفت: همه اسناد موجود الکترونيکي، آرشيو و داده آمايي شده بطوريکه هم اکنون بيش از 95 درصد اين اسناد در پايگاه مرکزي کشور ثبت شده است.سيدرضا حسينيان با اشاره به اينکه طبق سند چشم‌انداز 20 ساله بيش از 95 درصد آمارهاي ثبتي مبناي سياستهاي کشور در تصميم‌گيريها است، اظهار کرد: ثبت احوال امروز ثبت احوال نوين و داراي ويژگي‌هاي خاص خود بوده چرا که امروز ارتباط بين دولت و مردم طوري است که از هر وقايعي استفاده بهينه مي‌شود. وي ابراز کرد: با ثبت اسناد استان در پايگاه مرکزي کشور، شهروندان در هر نقطه ايران مي‌توانند با مراجعه به ثبت احوال خدمات مورد نياز را دريافت دارند. حسينيان افزود: کارت ملي هوشمند کليد دولت الکترونيکي درراستاي تحول اساسي خدمات دولت به مردم است که در استان ما زيرساخت‌ها و نرم‌افزار موردنظر در حال انجام است که به محض آمادگي به سمت صدور کارت هوشمند خواهيم رفت. وي ثبت وقايع حياتي را مهم دانست و افزود: ثبت وقايع در تصميم‌گيري‌ها از اهميت بالايي برخوردار است که از آن جمله موضوع و بحث هدفمندي يارانه‌ها و ديگر خدمات به مردم بوده و بايد توسط هيئت وزيران و دستگاه‌هاي اجرايي با جديت دنبال شود.مديرکل ثبت احوال استان ابراز کرد: در چهار ماهه اول سال 91 در شهرستان دنا 318 مورد ولادت به ثبت رسيده است که در مقايسه با چهار ماهه اول سال 90 با 305 مورد ثبت 4.3 افزايش را نشان مي‌دهد و اميد است که اين درصد با جديت به ساير شهرستان‌ها برسد.حسينيان تعداد فوتيهاي ثبت شده قانوني در چهار ماهه اول امسال را 60 نفر عنوان کرد و گفت: در مقايسه با سال 90 که 69 فوتي به ثبت رسيده است 13 درصد در جهت منفي عمل کرده‌ايم. حسينيان مهلت قانوني ثبت فوت را 10 روز عنوان کرد و افزود: عواملي که برخي فوتي‌ها را ثبت نمي‌کنند بايد بررسي شود و اين نيازمند مشارکت همه ادارات و ارگان‌ها در اين وظيفه و ماموريت است.


 خبر 

 سالارکيا:

هفته دولت نهضت عدالت‌محوري دولت را منعکس مي‌کند

کرج – اسماعيل نوبخت

مديرکل کميته امداد امام خميني(ره) استان البرز با اشاره به اين موضوع که عدالت محوري در همه اقدامات دولت مشهود و واضح است گفت: هفته دولت بهترين زمان براي انعکاس نهضت عدالت‌محوري دولت است.علي سالارکيا هفته دولت را بهترين زمان براي انعکاس نهضت عدالت‌محوري دولت دانست و گفت: دولت بايد به معناي تمام کلمه خدمتگزار مردم به ويژه قشر محروم جامعه و همچنين مدافع سرسخت ارزشها در جامعه باشد و با تمام وجود در خدمت رساني به مردم تلاش کند.وي با اشاره به فرمايشات مقام معظم رهبري در خصوص پرکاري دولت نهم و دهم تصريح کرد: کميته امداد امام خميني که همواره با تاسي از انديشه هاي امام و مقام معظم رهبري به محرومان و نيازمندان خدمت‌رساني مي‌کند، در تحقق سياستهاي راهبردي دولت با شتاب مضاعفي گام بر مي‌دارد.سالارکيا گفت: اين نهاد در زمينه توانمندسازي از ابعاد اقتصادي براي ايجاد اشتغال پايدار کمک هاي قابل توجهي به دانش‌آموزان و دانشجويان تحت حمايت خود داشته است. وي تلاش کميته امداد استان در توانمندسازي افراد، ايجاد فرصت هاي شغلي، تامين مسکن مددجويان و حمايت بي‌شائبه از دانش آموزان و دانشجويان تحت حمايت اين نهاد و همچنين ارائه آموزش خانواده و اعطاي وام و تسهيلات به مددجويان را در اين دولت بسيار گسترده عنوان کرد.سالارکيا اظهار داشت: با وجود خدمات صورت گرفته هنوز تا وضعيت و نقطه مطلوب فاصله زيادي وجود دارد که اميد است با همت، تلاش و مشارکت خيرين و نيکوکاران خدمات بهتري به مردم به ويژه اقشار نيازمند جامعه ارائه شود.

فرماندار کهگيلويه و بويراحمد؛

بايد شرايط عرضه مواد مخدر در استان را ناامن کنيم

ياسوج - محمد شفيع ربيعي

محمد الفونه فرماندار شهرستان بويراحمد با بيان اينکه هر چند در بخش مقابله با عرضه مواد مخدر عملکرد مسئولان ذيربط مطلوب بوده است اظهار کرد: در موضوع مواد مخدر، دو رسالت مهم وجود دارد که يکي از آن‌ها مقابله با عرضه مواد مخدر و پيشگيري از اعتياد و کاهش تقاضاي آن دو رسالت مهم در موضوع مواد مخدر است.وي تأکيد کرد: بايد شرايط عرضه مواد مخدر در استان را ناامن کنيم زيرا آمار دستگيري‌ها و کشف مواد مخدر نشان مي‌دهد که ما در زمينه برخورد با قاچاق مواد مخدر به خوبي عمل کرديم ولي چيزي که مهم است عملکرد دستگاه‌هايي است که وظيفه پيشگيري دارند که متاسفانه کارنامه خوبي ندارند.وي تصريح کرد: تجارب گذشته نشان مي‌دهد که ما اگر در بحث پيشگيري وارد نشويم حتي اگر در زمينه مقابله و برخورد با عرضه مواد مخدر خيلي هم خوب عمل کنيم، به هيچ نتيجه مؤثري نخواهيم رسيد.الفونه ابراز کرد: امروز که دشمن ما با هر حربه‌اي در جنگ نرم سعي در ضربه زدن به نظام اسلامي ما را دارد و افزايش گرايش جوانان ما به سمت مواد مخدر از برنامه‌هاي مهم آن‌ها است، چنين قصور و کوتاهي از سوي مسئولان پذيرفتني نيست و دستگاه‌هاي فرهنگي بايد با جديت به ميدان بيايند.

کمالوند رئيس پليس راهور استان البرز:

مجموع تخلفات رانندگي در استان البرز 30 درصد افزايش داشت

کرج – فائزه باقري

رئيس پليس راهور استان البرز گفت: مجموع تخلفات رانندگي در البرز در پنج ماهه اول سال جاري 30 درصد افزايش داشت. وي در نشست خبري با خبرنگاران کرج اظهار داشت: در پنج ماهه اول سال جاري مجموع تخلفات رانندگي 728 هزار و 349 مورد بوده است.کمالوند گفت: تخلفات حادثه‌ساز از قبيل سبقت و سرعت غير مجاز 9 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته و در پنج ماهه اول سال جاري 53 هزار و 341 مورد اعمال قانون در خصوص تخلفات حادثه ساز صورت گرفته است.وي بيان داشت: جديت پليس در برخورد با تخلفات در زمينه مظاهر علني فساد دو چندان شده و در پنج ماهه اول سال جاري اعمال قانون در خصوص تخلفات صوتي 61 درصد افزايش داشته است.کمالوند همچنين از افزايش 50 درصدي اعمال قانون براي متخلفان در خصوص دودي کردن شيشه ها خبر داد.رئيس پليس راهور استان البرز گفت: برخورد و اعمال قانون با مزاحمان نواميس 20 درصد و اعمال قانون در خصوص حمل حيوانات خانگي در خودروها نيز 40 درصد افزايش داشته است.وي تصريح کرد: خودروهاي توقيفي در خصوص تخلفات مظاهر علني فساد 305 مورد بوده است.

معرفي به مراجع قضايي 40 درصد کاهش داشته است

کمالوند گفت: تخلفاتي که منجر به تشکيل پرونده و اعزام به دادگاه و مراجع قضائي شده باشند در پنج ماهه اول سال جاري دو هزار و 564 مورد بوده که اين آمار نسبت به سال گذشته 40 درصد کاهش داشته است.

کاهش 12درصدي کشته‌شدگان سوانح رانندگي استان البرز در 5ماهه اول امسال

رئيس پليس راهور استان البرز گفت: در سوانح رانندگي پنج ماهه اول سال جاري در استان البرز 12 درصد کاهش در تعداد کشته شدگان داشتيم.وي گفت: استان البرز در پنج سال گذشته همواره جز استان هايي بوده که بيشترين کاهش حوادث رانندگي و ترافيکي را داشته است.کمالوند گفت: در پنج ماهه اول سال جاري در تصادفات درون شهري استان 50 نفر کشته داشتيم که اين آمار در سال گذشته 57 نفر بوده است.وي اظهار داشت: در زمينه توقيف خودرو در سال 90 تعداد چهار هزار و 118 خودرو توقيف شد که اين آمار در پنج ماهه اول امسال به شش هزار و 353 رسيده است.کمالوند تصريح کرد: رويکرد پليس توقيف خودرو نيست چرا که توقيف يک خودرو وقت و انرژي زيادي را از ماموران راهنمايي و رانندگي مي‌گيرد و همين زمان اگر صرف سهولت عبور و مرور و رفع ترافيک شود بازدهي بيشتري خواهد داشت.وي با اشاره به اين موضوع که بيش از 50 درصد تصادفات و حوادث رانندگي را مجموعه موتورسواران و عابرين پياده تشکيل مي‌دهند، گفت: در خصوص توقيف موتور سيکلتها پليس جديت بيشتري را در اعمال قانون دارد.رئيس پليس راهور استان البرز افزود: در سال گذشته 9 هزار و 830 دستگاه موتور سيکلت توقيف شد.


 
سياسي
اجلاس در تهران
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي