جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/06/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4234


«نيمكتي براي دو نفر»آماده پخش

حال سينما خوب است!
گزارش ايسنا از آمار رسمي فروش فيلم‌ها در سينماهاي پايتخت


"دي‌کاپريو"جلوي دوربين اسکورسيزي رفت


صحت و برق‌نورد با "آوازه‌خوان طاس"مي آيند


آرنولد "سرباز ناشناس" مي‌شود


اکران "خودزني"در پاييز


"با جاني‌دپ تو فتوشاپ"از مهر ماه در تئاتر شهر


خبر هنري


كوتاه از هنر


 «نيمكتي براي دو نفر»آماده پخش  

فيلم تلويزيوني "نيمكتي براي دو نفر" به كارگرداني محمد باقري نيكو با درون مايه‌اي طنز آماده پخش مي‌شود. كيوان محمود نژاد بازيگر در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: در اين پروژه تلويزيوني در كنار بازيگراني چون "بهزاد فراهاني" و "ثريا قاسمي" به ايفاي نقش پرداخته‌ام.وي پيرامون نقش خود در اين تله فيلم گفت: در اين فيلم 90 دقيقه‌‌اي تلويزيوني ايفاگر نقش پسر دانشجويي هستم كه در روستاي بسيار زيبا و خوش آب و هوايي واقع در لوكيشن روستاي ييلاقي "زربنه" از حوالي الموت قزوين زندگي مي‌كند.

وي در ادامه گفت: در اين روستا زني به نام خديجه با بازي "ثريا قاسمي" كه در گذشته ماماي روستا بوده زندگي مي‌كند كه با پذيرفته شدن در آزمون پزشكي قصد دارد درمانگاهي در زمين‌هاي آبا و اجدادي خود احداث كند كه در اين بين ماجراهايي پيش مي‌آيد.

محمود نژاد در مورد عوامل سازنده اين تله فيلم گفت: "محمد باقري نيكو" نويسنده و كارگردان، "عباس عادلي" تهيه‌كننده، "عبداله حيدري" مديريت توليد، "فرخ مختاري" طراح صحنه و لباس، "محمد رضا گل افشار" طراح گريم، اين پروژه تلويزيوني هستند.


 حال سينما خوب است!
 گزارش ايسنا از آمار رسمي فروش فيلم‌ها در سينماهاي پايتخت 

پس از آنكه مدت‌ها سينماهاي تهراني نتوانسته بودند فروش خوبي را تجربه كنند و با ريزش شديد مخاطب روبرو بودند، انتشار جديدترين آمار رسمي فروش سينماهاي تهران نشان مي‌دهد كه «كلاه قرمزي و بچه ننه»، «بي‌خداحافظي» و «ضد گلوله» نويد روز‌هاي خوبي را براي سينما‌ها دارند.به گزارش (ايسنا)، اولين آمار رسمي فروش فيلم‌هاي اكران شده در نوبت عيد فطر تا ابتداي اين هفته ـ 4 شهريور‌ماه ـ توسط بنياد سينمايي فارابي اعلام شد.در اين آمار فروش همانطور كه انتظار مي‌رفت، «كلاه قرمزي و بچه ننه» پيشتاز است.سومين فيلم‌ از فيلم‌هاي سينمايي شخصيت‌هاي عروسكي محبوب «كلاه قرمزي و پسرخاله»، در 10 روز اكران خود در سينماهاي تهران 874 ميليون تومان فروش داشته باشد.اين فيلم توانسته در اكران خود حتي به فروش روزانه 150 ميليون تومان هم دست يابد و ركورد فروش روزانه سينماها را بشكند.

«كلاه قرمزي و بچه ننه» ايرج طهماسب و حميد جبلي اكران خود را در 35 سينماي تهراني ادامه مي‌دهد.«بي‌خداحافظي» به كارگرداني احمد اميني هم به عنوان پربازيگر‌ترين فيلم اكران عيد فطر، در جايگاه دوم فروش فيلم‌ها در سينماهاي پايتخت قرار دارد.اين فيلم كه از حضور بازيگراني مانند محمدرضا فروتن، پگاه آهنگراني، كوروش تهامي، افشين هاشمي و ... بهره‌ مي‌برد، توانسته طي 10 روز به فروش 105 ميليون توماني دست پيدا كند.«بي‌خداحافظي» در اين روز‌ها در 24 سينماي تهراني به اكران ادامه مي‌دهد و با توجه به حضور بازيگران چهره و همچنين حضور رضا صادقي در فيلم مخاطبان خودش را پيدا كرده است.فيلم كمدي «ضد گلوله» كه در جشنواره فجر سال قبل مورد توجه مخاطبان و منتقدان قرار گرفته بود، در جايگاه سوم فروش اكران عيد فطر قرار گرفته و به تدريج فروش مناسبي پيدا كرده است.

در اين فيلم كه يك كمدي جنگي است، ‌مهدي هاشمي و مسعود كرامتي بازيگران اصلي هستند كه نقش خود را به زيبايي ايفا كرده‌اند.«ضد گلوله» به كارگرداني مصطفي كيايي در 10 روز فروش 89 ميليون تومان فروش داشته و اكرانش در 26 سينماي تهراني ادامه دارد.پخش كننده هر سه فيلم «كلاه قرمزي و بچه ننه»، «ضد گلوله» و «بي‌خداحافظي» موسسه فيلميران است كه اكران‌شان را در تمام شهرستان‌هاي كشور برنامه‌ريزي و آغاز كرده است.در آمار منتشر شده از سوي فارابي، «شور شيرين» با يك سينما و «همه چي آرومه» با سه سينما به اكران ادامه مي‌دهند.«شور شيرين» در مدت 55 روز به فروش 224 ميليون توماني رسيده و «همه چي آرومه» هم در مدت 42 روز 239 ميليون تومان فروش داشته است.


 "دي‌کاپريو"جلوي دوربين اسکورسيزي رفت 

در حالي که بحث و جدل بين مارتين اسکورسيزي و تهيه‌کنندگان درام اجتماعي «سکوت» تيتر اول رسانه‌هاي گروهي است، ‌کليد فيلم‌برداري «گرگ وال‌استريت» زده شد.به گزارش فارس، مارتين اسکورسيزي ديروز در نقطه‌اي از شهر مورد علاقه‌اش نيويورک، کار ساخت «گرگ وال استريت» را با بازي لئوناردو دي‌کاپريو شروع کرد. اين فيلم قصه زندگي جردن بلفورث يک سرمايه‌گذار و کارچاق کن منطقه وال‌استريت را از ظهور تا سقوط دردناک وي تعريف مي‌کند.

نقش اين آدم واقعي را در جلوي دوربين اسکورسيزي، بازيگر مورد علاقه وي لئوناردو دي‌کاپريو بازي مي‌کند. منتقدان مي‌گويند وي ضدقهرمان قصه فيلم است.رسانه‌هاي گروهي که خبر آغاز توليد «گرگ وال استريت» را پوشش خبري کامل داده‌اند، اولين عکس‌ها را از صحنه‌هاي فيلم‌برداري فيلم منتشر کرده‌اند.در اين عکس‌ها، دي کاپريو با يک گريم و ظاهر کاملا متفاوت ديده مي‌شود. اين عکس‌ها او و اسکورسيزي را در بين جمعيت انبوهي از مردم شهر نيويورک به نمايش مي‌گذارد.

تحليل‌گران اقتصادي سينما عقيده دارند «گرگ وال استريت» يکي از رقباي اصلي مراسم اسکار سال آينده در رشته‌هاي بهترين فيلم، کارگردان، بازيگري و فيلم‌نامه خواهد بود.اين درام اجتماعي شرح حال گونه براي نمايش عمومي در فصل تابستان يا پائيز سال آينده ميلادي آماده خواهد شد.اسکورسيزي سر صحنه فيلم‌برداري «گرگ وال‌استريت» حاضر به هيچ صحبتي درباره بحث‌هاي مطرح شده در ارتباط با فيلم «سکوت» خود نشد.هفته قبل تهيه‌کنندگان اين فيلم عليه اسکورسيزي به دادگاه شکايت کردند و گفتند وي بايد قبل از کارگرداني «گرگ وال استريت» اين فيلم را جلوي دوربين ببرد.اما اين فيلم‌ساز نيويورکي در بيانيه‌اي که منتشر کرد اين ادعا را رد کرد و گفت هنوز قراردادي براي کارگرداني «سکوت» با تهيه‌کنندگان آن امضا نکرده است.اسکورسيزي گفت اين رسانه‌هاي گروهي بوده‌اند که گفته‌اند «سکوت» فيلم بعدي اين فيلم‌ساز در مقام کارگردان است و نه خود او!


 صحت و برق‌نورد با "آوازه‌خوان طاس"مي آيند 

 
مهر: نمايش "آوازه‌خوان طاس" با کارگرداني بهمن معتمديان و بازي سروش صحت، هومن برق‌نورد و فلامک جنيدي از 8 مهرماه در سالن سمندريان تماشاخانه ايرانشهر روي صحنه مي‌رود. بهمن معتمديان درباره اجراي نمايش "آوازه‌خوان طاس"گفت: قرار است از 8 مهرماه نمايش "آوازه‌خوان طاس" اثر اوژن يونسکو را در سالن استاد سمندريان تماشاخانه ايرانشهر اجرا کنيم. به احتمال زياد اين نمايش را هر روز در دو نوبت به صحنه خواهيم برد. وي درباره عوامل و بازيگران اين نمايش افزود: تا به حال حضور سروش صحت، بهاره رهنما، هومن برق‌نورد و فلامک جنيدي در اين نمايش قطعي شده و تا هفته آينده دو بازيگر ديگر نيز به گروه خواهند پيوست. ليلي رشيدي و نيما محبي دستياران کارگردان، پوريا آريانپور طراح صحنه، لباس و گريم، رضا موسوي عکاس و عليرضا فاني طراح پوستر، بروشور و آفيش نمايش "آوازه‌خوان طاس" هستند.


 آرنولد "سرباز ناشناس" مي‌شود 

 
فارس: «آرنولد شوارتزنگر» که اين روزها پرکار شده، در فيلم اکشن و فانتزي «سرباز ناشناس» بازي مي‌کند. اين بازيگر هم‌اکنون در حال مذاکره نهايي با تهيه‌کنندگان اين فيلم است. شنيده مي‌شود اين بازيگر عضلاني و قهرمان اکشن مطرح دهه هشتاد ميلادي، نقش متفاوتي را در اين فيلم بازي خواهد کرد.تهيه‌کنندگان «سرباز ناشناس» مي‌گويند کاراکتر آرنولد در اين فيلم نامي ندارد و در قصه ماجراجويانه آن از وي با نام غريبه اسم برده مي‌شود.

آن‌ها فقط به گفتن اين نکته اکتفا کرده‌اند که او در فيلم در قالب کاراکتر يک سرباز غريبه ظاهر خواهد شد و نيومکزيکو لوکيشن‌هاي اصلي «سرباز ناشناس» است. با اين حال، منابع نزديک به پروژه مي‌گويند قصه «سرباز ناشناس» در يک شهر دور افتاده اتفاق مي‌افتد که ورود يک غريب به آن باعث تحولاتي در اين شهر مي‌شود.


 اکران "خودزني"در پاييز  

 
ايرنا: كارگردان فيلم سينمايي "خودزني" از اكران اين اثر سينمايي در پاييز امسال خبر داد. "احمد كاوري"افزود: اكران فيلم سينمايي خودزني برعهده بنياد سينمايي فارابي است. وي يادآور شد:اصلاحات مورد نياز بر روي صداي اين اثر سينمايي انجام شده و خودزني به زودي آماده نمايش خواهد شد.كارگردان فيلم سينمايي 'خودزني'ادامه داد:تلاش براي فراهم شدن فضاي تبليغاتي مناسب براي فيلم خودزني از سوي بنياد سينمايي فارابي آغاز شده است. كاوري با يادآوري اينكه زمستان فصل مناسبي براي اكران خودزني نيست از تلاش براي نمايش عمومي اين اثر سينمايي در پاييز امسال خبر داد.اميررضا دلاوري، لعيا زنگنه، آتيلا پسياني، محمدرضا شريفي نيا، نيما شاهرخشاهي، تينا آخوندتبار بازيگران اين فيلم سينمايي به تهيه كنندگي اردشير ايران نژاد هستند.


 "با جاني‌دپ تو فتوشاپ"از مهر ماه در تئاتر شهر 

 
ايسنا: نمايش «با جاني دپ تو فتوشاپ» نوشته هاله مشتاقي‌نيا و كار علي هاشمي از اوايل مهرماه در كافه ترياي اصلي مجموعه تئاتر شهر اجرا مي‌شود.اين نمايش در قالب كاري محيطي با بازي اليكا عبدالرزاقي ، شكوفه هاشميان و ترانه كوهستاني اجرا مي‌شود و قرار است به اين تركيب، چند بازيگر ديگر اضافه شود. داستان اين نمايش درباره سه دختر از سه طيف مختلف بازيگري است كه يكي از آن‌ها تازه مي‌خواهد وارد اين عرصه شود، ديگري بازيگر تئاتر است و دوست دارد وارد سينما شود و بازيگر سوم يك سوپراستار سينما است كه در اين نمايش، تفاوت ديدگاه اين سه نفر را نسبت به مقوله بازيگري مي‌بينيم.

قرار است تمرين اين نمايش بزودي آغاز شود و اين اثر نمايشي بعد از پايان اجراي نمايش «حميد اسكندري» كه اين روزها در كافه ترياي اصلي مجموعه تئاتر شهر اجرا مي‌شود، اجراي خود را آغاز كند.


 خبر هنري 

 «حاشيه‌‌هاي اكران تمام شده است»

وزير ارشاد:قبول كرديم يك نهاد انقلابي نمي‌خواهد برخي فيلم‌ها را اكران كند

وزير ارشاد در جديدترين اظهارنظرش درباره‌ي حواشي اكران سينماها گفت: مسايل و حاشيه‌هاي پيش آمده براي اكران خاتمه يافته و توافقاتي انجام شده است. به گزارش (ايسنا)، سيد محمد حسيني گفت: از ابتدا هم معتقد بودم اين مساله نبايد به جنجال تبديل شود. زيرا يك نهاد انقلابي (حوزه هنري) نمي‌خواهد برخي از فيلم‌ها را اكران كند و ما هم اين مساله را قبول كرديم.وي با بيان اينكه برخي علاقمند نبودند كه در قضاياي اخير آرامش ايجاد شود، تصريح كرد: حتي در بعضي موارد خود ما هم مساله اكران محدود فيلم‌ها را داريم و برخي از فيلم‌ها را به صورت گسترده در كشور نمايش نمي‌دهيم.وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي كه در برنامه‌ي تلويزيوني دو نيم ساعت سخن مي‌گفت، در بخش ديگري از سخنانش درباره عملكرد سه ساله خود در وزارت تحت مديريت خود نيز گفت: تلاش نمودم كارها و فعاليت‌هايي كه در گذشته انجام شده بود را ادامه دهم و به مسائل معيشتي هنرمندان، خبرنگاران و فعالان در عرصه فرهنگ بيش از گذشته بها دهم.حسيني با بيان اينكه در دوره عملكردش به زيرساخت‌هاي فرهنگ و هنر ايران توجه داشته است از حضور و يا در دست ساخت بودن و يا نهايي شدن شروع ساخت مجتمع‌هاي فرهنگي و هنري در تمام شهرستان‌هاي ايران خبر داد.

وي با اشاره به ساخت، تاسيس هشت تالار بزرگ در كشور تصريح كرد: ساخت و ساز طي امسال و يا نهايت سال آينده به انجام مي‌رسد كه چنين تالارهايي بي‌سابقه است.وزير فرهنگ همچنين با اشاره به تاسيس شبكه ملي فرهنگ از فعاليت 300 مركز اين شبكه در كشور خبر داد و اظهار داشت: اكثر اين فعاليت‌ها در دوره وزارت وي انجام گرديده است.حسيني در ادامه به جشنواره امام رضا(ع) هم اشاره نمود و گفت: در حال حاضر بنياد فرهنگي و هنري امام رضا در سراسر ايران و 180 كشور جهان در حال فعاليت است.وي همچنين برگزاري بزرگداشت‌هايي براي مشاهير و مفاخر ايران، مورد توجه قرار گرفتن بازي‌هاي رايانه‌اي و تاسيس معاونت قرآن و عترت را از ديگر فعاليت وزارت فرهنگ در سه سال اخير برشمرد.

از سوي جمعيت فرزندان شاهد و ايثارگر صورت مي گيرد

تهيه گزارش از روند خدمت رساني به زلزله زدگان

دبير کل و اعضاي جمعيت فرزندان شاهد و ايثارگر به مناطق زلزله زده آذربايجان سفر مي کنند. به گزارش «همسو»، حسين اسماعيلي دبير کل جمعيت فرزندان شاهد و ايثارگر خدمتگزار نوانديش به همراه اعضاي اين جمعيت با هدف همدردي و کمک به مردم زلزله زده آذربايجان چهارشنبه 8 شهريور از اين مناطق ديدار خواهند کرد.همچنين در اين بازديد قرار است، گزارشي از روند خدمت رساني به زلزله زدگان از سوي نهادهاي مسئول توسط جمعيت فرزندان شاهد و ايثارگر تهيه و نقاط قوت و ضعف اين خدمات رساني شناسايي شود و در صورت لزوم، دراين باره در رسانه ها اطلاع رساني صورت گيرد.گفتني است يکي ديگر از اهداف اين سفر، تهيه فهرستي از نيازهاي زلزله‌زدگان و در اختيار افکار عمومي قراردادن اين فهرست است.

بازيگر فيلم قلاده هاي طلا:

خانواده جز جدايي ناپذير از رسانه است

بازيگر فيلم سينمايي قلاده هاي طلا گفت: مسايل خانوادگي جزيي جدايي ناپذير از رسانه است اما در ساليان اخير مسايل مربوط به خانواده آنچنان که بايد به درستي در رسانه ها و نشريات داخلي تبيين نشده است. به گزارش روابط عمومي نمايشگاه نشريات خانوادگي، علي رام نورايي افزود: برگزاري نمايشگاه نشريات خانواده مانند ديگر رويدادهاي حوزه رسانه در صورتي که با نگاه تخصصي همراه باشد موثر خواهد بود .وي يادآورشد: بايد شرايطي فراهم شود تا افراد باسابقه نقطه نظراتشان را براي پيشرفت هر چه سريعتر رسانه هاي داخلي و بخصوص نشريات خانواده محور در اين نمايشگاه بيان کنند .اين بازيگر سينما و تلويزيون ادامه داد: در چند سال اخير آن طور که بايد به مساله مهم خانواده در رسانه ها پرداخته نشده و حضور کارشناس در توليد يک محصول خانوادگي مي تواند موجبات هر چه بهتر شدن يک محصول شود .بازيگر سريال جابرابن حيان به نفوذ سريع رسانه هاي خارجي در بطن جامعه اشاره کرد و يادآور شد: رسانه هاي خارجي و شبکه هاي ماهواره‌اي به شدت کانون خانواده هاي ايراني را نشانه رفته است. نخستين نمايشگاه نشريات خانوادگي 23 تا 30 شهريور ماه در سالن حجاب مرکز آفرينش هاي هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان برگزار مي شود.

در کنار فيلم‌هايي از سينماي هند، ژاپن و ترکيه

ايران در نخستين جشنواره سينماي آسيا در مصر حاضر مي‌شود

سينماي ايران در کنار فيلم‌هايي از سينماي هند، ژاپن و ترکيه در نخستين جشنواره سينماي آسيا در مصر حاضر مي‌شود.به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري الجزيره، نخستين جشنواره سينماي آسيا با حضور 35 کشور آسيايي و مصر در شهر «الغردفه» مصر برگزار مي‌شود.امير اباظه رئيس اين جشنواره با اشاره به برگزاري اين جشنواره در منطقه «حشيش» يکي از مهمترين مناطق سياحتي شهر «الغردفه» در ساحل درياي سرخ گفت: تاکنون از 35 کشور آسيايي فيلم دريافت کرده‌ايم و مکاتب سينمايي آسيايي از جمله در راس آنها سينماي روسيه، چين، هند، ترکيه، ايران، اندونزي و فيليپين در اين جشنواره حاضر مي‌شوند.وي همچنين از حضور 12 کشور عربي در اين جشنواره خبر داد و گفت: عربستان سعودي، سوريه، فلسطين، عراق، اردن، عمان، امارات، بحرين، کويت، لبنان و قطر به همراه مصر در اين جشنواره حضور مي‌يابند.بنابر اين اين جشنواره از 24 تا 30 اکتبر(3 تا 9 آبان) برگزار مي‌شود و در آن برنامه‌هاي متنوعي چون تقدير از هنرمندان و همچنين پخش شش فيلم برجسته از «کوروساوا» کارگردان مشهور ژاپني و ... برگزار مي‌شود.


 كوتاه از هنر 

 توليد کننده بازي رايانه اي:

نمايشگاههاي استاني بازيهاي رايانه اي زمينه اي براي کشف استعدادهاي جديد است

توليد کننده بازي رايانه اي “آسمان دژ” گفت که حضور کارشناسان و متخصصان گيم در نمايشگاه هاي بازي هاي رايانه اي براي معرفي درست توليدات داخلي ضروري است.

به گزارش معاونت ارتباطات بنياد ملي بازي هاي رايانه اي ، فرزام ملک آرا برگزاري نمايشگاه هاي گيم در نقاط مختلف کشور را فرصتي مناسب براي ارايه و معرفي محصولات داخلي عنوان کرد و افزود: بنياد ملي بازي هاي رايانه اي به عنوان متولي عرصه گيم بايد با پرورش نيروهاي متخصص وکارشناس در زمينه گيم امکان معرفي محصولات داخلي را در ديگر شهرها به وجود آورد.اين توليد کننده بازي رايانه اي به اصول مهم برگزاري نمايشگاه هاي استاني را در رونق اقتصادي عرصه گيم اثر گذار دانست و ادامه داد: انتخاب زمان مناسب براي برگزاري اين قبيل رويدادها و ارايه محصولات داخلي مي تواند در رونق بخشي به اقتصاد اين عرصه کمک کند.بنياد ملي بازي هاي رايانه اي تا کنون دو نمايشگاه استاني در مازندران و خراسان رضوي برپا کرده و برگزاري اين رويداد را در ديگر نقاط مختلف کشور در برنامه دارد.

کريمي:

"آقاي الف" از جذابيت بالايي برخوردار است

کاپيتان تيم پرسپوليس مي گويد: به نظر من و با توجه به اينکه اين فيلم سه بعدي در ايران و توسط گروهي ايراني در حال ساخت است مي تواند توجه اهالي سينما و سينما دوستان را جلب کند."علي کريمي" فوتباليست مطرح و ملي پوش کشورمان در بازديد از پشت صحنه فيلم سينمايي "آقاي الف" پس ازگفت‌وگو با "علي عطشاني" کارگردان اين فيلم، گفت: من به علت مشغله کاري که دارم کمتر مي توانم به سينما و يا ديدن آثار فرهنگي بروم، اما در پشت صحنه فيلم سينمايي "آقاي الف" گوشه هاي از تصاوير ضبط شده را ديدم که در نوع خود جديد و کاري بسيار جالب بود و از جذابيت بالايي برخوردار بود.به گزارش روابط عمومي فيلم سينمايي "آقاي الف" وي در ادامه به رابطه خود با اهالي فرهنگ و هنر اشاره کرد و افزود: مشغله کاري من اجازه رفتن به سينما را نمي دهد اما آنچه که من ديدم و آنچه که از کارگردان اين اثر ديدم مي توانم بگويم اين اثر مي تواند پاسخگوي مخاطبان سينما باشد چرا که به اعتقاد من اين فيلم اثري کاملا جديد و نوع بود که تا به امروز در کشورمان چنين اتفاقي رخ نداده بود.جادوگر فوتبال ايران، گفت: به نظر من و با توجه به اينکه اين فيلم سه بعدي در ايران و توسط گروهي ايراني در حال ساخت است مي تواند توجه اهالي سينما و سينما دوستان را جلب کند را جلب کند.کريمي در ادامه اظهار داشت:با توجه به آنکه اين اثر در داخل کشور و با تجهيزات داخلي در حال ساخت است ،در نوع خود جديد مي باشد ، مي تواند رضايت مخاطبان را تامين کند.گفتني است ششمين ساخته "علي عطشاني"نخستين فيلم سه بعدي کشور است که به مقوله مرگ مي پردازد.

توليد مستند «حديث بندگي» و روايت زندگي 13 عالم شيعه

به گفته مهام؛ تهيه‌كننده تلويزيون مجموعه مستند «حديت بندگي» در 13 قسمت 45 دقيقه‌اي به زندگي 13 تن از عرفا و علماي فاضل شيعه مي‌پردازد و مي‌توان اين برنامه را به نوعي ادامه مجموعه «حديث سرو» قلمداد كرد.علي مهام، تهيه‌كننده تلويزيون با اشاره به ساخت مجموعه جديد «حديث بندگي» و با بيان مطلب فوق افزود: اين برنامه مجموعه‌اي مستند، بازسازي فضا و برشي از دوران مهم و تاثيرگذار زندگي علما و عرفا، مصاحبه با افراد شاخص و شاگردان ايشان به همراه نريشن و متن مناسب است و بسياري از فضاها در اين مستند بازسازي خواهد شد.وي در ادامه با اشاره به اسامي اين علما و عرفاي برجسته جهان اسلام افزود: آيت‌الله العظمي محمدعلي اراكي، آيت‌الله العظمي سيدمحمدهادي ميلاني، آيت‌الله العظمي سيدرضا بهاالديني، آيت‌الله العظمي سيدابوالحسن اصفهاني، علامه عبدالحسين اميني، آيت‌الله العظمي عبدالكريم حق‌شناس، آيت‌الله العظمي ميرزا جواد تهراني، آيت‌الله العظمي شيخ جعفر شوشتري، آيت‌الله العظمي سيداحمد فهري زنجاني، آيت‌الله العظمي علي مشكيني، آيت‌الله العظمي سيدمهدي الهي قمشه‌اي و شيخ محمدحسين زاهد از شخصيت‌هايي هستند كه در اين برنامه به آنها پرداخته خواهد شد.

جشنواره مونترال «در انتظار معجزه»

"در انتظار معجزه" صدرعاملي در جشنواره مونترال به نمايش درمي آيد.به گزارش باشگاه خبرنگاران، فيلم «در انتظار معجزه» به کارگرداني رسول صدر عاملي توليد شبکه اول سيما در سي و ششمين دوره جشنواره فيلم مونترال کانادا که از 2تا 13 شهريور برگزار مي شود حضور دارد و در بخش "سينماي دنيا" به نمايش درخواهد آمد.اين اولين حضور بين المللي فيلم در انتظار معجزه مي باشد ضمن اينکه اين فيلم در طي دو ماه آينده در جشنواره هاي پيونگ يانگ کره شمالي و مرکز فيلم شيکاگو آمريکا نيز حضور خواهد داشت.اداره کل تامين برنامه و رسانه بين الملل سيما عرضه بين المللي «در انتظار معجزه» را بر عهده دارد.


 
سياسي
اجلاس در تهران
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي