جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/07/23 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4271

نماينده مردم اردبيل در مجلس:
اردبيل در دو فاز صاحب پالايشگاه مي‌شود

فرماندار همدان تبيين کرد؛
کارهاي حداکثري با حداقل هزينه در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان انجام شد

از ميان هزاران دهيار؛
دهيار اورين توانست رتبه کشوري را از آن خود کند

مدير هماهنگي و نظارت بر توليد شرکت ملي گاز ايران تاکيد کرد؛
خودکفايي 80 درصدي پالايشگاهها در تامين قطعات تا پايان سال 92


80 درصد بودجه امسال شهرداري بومهن محقق شد


ايران زمين


خبر


 نماينده مردم اردبيل در مجلس:
 اردبيل در دو فاز صاحب پالايشگاه مي‌شود 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

منصور حقيقت‌پور در ديدار با اهالي اردبيل و در بيان عملکرد 110 روزه نمايندگي خود در اردبيل اظهار داشت: اعتقاد داريم که اردبيل نيازمند توسعه زير‌ساخت‌هاست و تلاش ما نيز در اين جهت است تا توسعه زير‌ساخت‌هاي منطقه به سرعت و شايستگي اتفاق بيفتد. وي خاطرنشان کرد: توسعه زير‌ساخت‌ها به کار‌آمدي اقتصاد و اشتغال کمک کرده و رونق بيش از گذشته را زمينه‌ساز شود.

اين نماينده مجلس به جلسات متعدد و ملاقات‌هاي گوناگون با وزرا و مسئولان ارشد کشور در پيگيري مسائل و مشکلات منطقه اشاره کرد و يادآور شد: در نشستي که با وزير نفت داشتيم براي احداث پالايشگاه نفت در اردبيل مجوز و موافقت لازم اخذ شد تا با مشارکت 20 درصدي دولت و 80 درصدي بخش خصوصي پالايشگاه اردبيل احداث شود.

حقيقت‌پور گفت: ما اين موضوع را با جزئيات و تمام تعهدات وزارت نفت پيگيري مي‌کنيم و قرار است بعد از احداث پالايشگاه شماره يک پالايشگاه شماره دو نيز اجرايي و احداث مي‌شود که وزير نفت براي اجرايي شدن آن شرطي گذاشته است.

وي تاکيد کرد: ما به شرطي شاهد احداث فاز دوم پالايشگاه خواهيم بود که نفت کشور آذربايجان با ورود به پالايشگاه اردبيل مورد فرآوري قرار گرفته و زمينه توسعه واقعي فراهم آيد.نماينده مردم اردبيل،‌ نير، نمين و سرعين در مجلس شوراي اسلامي بيان داشت: با سازماندهي و احداث دو پالايشگاه اميدواريم تعداد زيادي از بيکاران منطقه مشغول فعاليت شوند.حقيقت‌پور همچنين دغدغه تامين گاز در فصل زمستان در استان را يادآور شد و افزود: به دليل آنکه منطقه ما در انتهاي شبکه لوله‌گذاري است لازم است خط تزريقي گاز از طريق ميانه به خلخال انتقال يافته تا در پيک مصرف گاز با مشکلي مواجه نشويم.


 فرماندار همدان تبيين کرد؛
 کارهاي حداکثري با حداقل هزينه در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان انجام شد 

 همدان- خبرنگار آفرينش

فرماندار همدان در حاشيه بازديد از دبيرخانه نوزدهمين جشنواره تئاتر کودک و نوجوان گفت: امسال با هزينه‌هاي حداقلي براي جشنواره، کارهاي حداکثري صورت گرفت. به گزارش ستاد خبري نوزدهمين جشنواره بين‌المللي تئاتر کودک و نوجوان، حسن قهرماني مطلق افزود: فرهنگ و ارشاد اسلامي همدان با برگزاري کيفي جشنواره تئاتر کودک و نوجوان نشان داد که توانمندي بسياري در همدان وجود دارد و با اين اقدام مديريت خود را به رخ کشيد.

قهرماني مطلق وجود پتانسيلهاي مديريتي در برگزاري جشنواره را نيز مناسب ارزيابي کرد و ادامه داد: اين نوع مديريت نشان داد که مردم استان همدان هنر دوست هستند و هيچ کم و کاستي در اين زمينه وجود ندارد.وي با بيان اينکه در جشنواره تئاتر کودک و نوجوان به دنبال افزايش سطح کيفي جشنواره هستيم، اظهار کرد: زبان تئاتر، زبان خاصي است که با تفکيک بخش تئاتر کودک از نوجوان، انتقال پيام و مفاهيم به مخاطبان بهتر مي‌تواند شکل گيرد. قهرماني مطلق تصريح کرد: ما به دنبال کارهاي اثرگذار و فاخري با زبان هنر و تئاتر هستيم که در اين بين لازم است نگاه ويژه‌اي به نقش آموزش و پرورش داشته باشيم.

وي با اشاره به مخاطبان بي شمار آموزش و پرورش اذعان کرد: تاکنون تعامل خوبي با آموزش و پرورش ايجاد شده است و اميدواريم مدارس و هنرستان‌هاي خوبي در آينده براي تئاتر ايجاد شود.قهرماني مطلق تأکيد کرد: جشنواره تئاتر کودک و نوجوان هم شور و نشاط ايجاد مي‌کند و هم مي‌تواند استعدادها را شکوفا کند که اين امر در بحث آموزش نيز ماندگارتر است.

وي با اشاره به استقبال مردم از تئاترهاي خياباني در جشنواره نوزدهم خاطرنشان کرد: 10 گروه نمايش خياباني در دل مردم جاي گرفته‌اند و در ميان آنها به اجراي نمايش مي‌پردازند که اين ارتباط بي واسطه سبب استقبال مردم از نمايشهاي خياباني شده است. وي در پايان از رسانه‌ها به خاطر تلاش براي توليد و پوشش اخبار نوزدهمين جشنواره بين‌المللي تئاتر کودک و نوجوان همدان تشکر کرد.


 از ميان هزاران دهيار؛
 دهيار اورين توانست رتبه کشوري را از آن خود کند 

 بهارستان - اصغري

دهيار اورين از توابع شهرستان بهارستان استان تهران توانست با تلاشهاي بي‌وقفه خود در حوزه‌هاي مختلف با ارزيابيهاي صورت گرفته رتبه اول کشوري را در ميان هزاران دهيار از آن خود نمايد.

به گزارش خبرنگار ما،بر همين اساس رشيد بخش‌زاده طي سالهاي گذشته نيز به دليل فعاليت هاي چشمگير خود در حوزه دهياري اورين مقام استاني را کسب نموده بود.

استاندار تهران نيز به منظور قدرداني از زحمات ايشان با ارسال نامه‌‌اي به رشيد بخش‌زاده دهيار اورين گفت: در جاي جاي اين سرزمين،همواره نشان از انسانهايي است که تمام کوشش خود را معطوف به انجام بهينه امور نموده‌اند و سپاسگذاري ازآنان گام نهادن در مسير سپاس از پروردگار عالميان است.

گفتني است روستاي اورين در طي سالهاي اخير با مديريت آقاي رشيد بخش‌زاده و تعامل و همراهي اعضاي شوراي اسلامي روستاي آن منطقه توانست روند رو به رشد چشمگيري داشته باشد و به جرات مي‌توان گفت که با اعتبار ناچيز خود سرعت خدمات عمراني و رفاهي از برخي شهرهاي همجوار بيشتر و بهتر است و همين عامل باعث شده که مسئولين استاني و شهرستاني به اين روستا نگاه ويژه‌اي داشته باشند.


 مدير هماهنگي و نظارت بر توليد شرکت ملي گاز ايران تاکيد کرد؛
 خودکفايي 80 درصدي پالايشگاهها در تامين قطعات تا پايان سال 92 

 مشهد - اعظم اعظمي

مدير هماهنگي و نظارت بر توليد شرکت ملي گاز ايران از خودکفايي 80 درصدي پالايشگاهها در تامين قطعات موردنياز خود تا پايان سال 92 خبر داد.به گزارش روابط عمومي شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي‌نژاد، مهدي جمشيدي دانا در بازديد از قسمتهاي مختلف پالايشگاه خانگيران با بيان مطلب فوق افزود: در حال حاضر ما راه را براي بروز استعدادهاي نخبگان جوان تسهيل نموده‌ايم و روز به روز شاهد ساخت قطعات مورد نياز پالايشگاهها به دست متخصصان حوزه نفت و گاز هستيم.

وي عبور از شرايط پيش رو را مستلزم تلاشهاي کارکنان و متخصصان در تامين قطعات موردنياز پالايشگاههاي گاز کشور دانست و اظهارداشت: در همين زمينه شاهد راه‌اندازي کميته خودکفايي در پالايشگاه گاز شهيد هاشمي‌نژاد هستيم و ساير پالايشگاهها هم بايد اين مهم را سرلوحه فعاليتهاي خود قراردهند تا شاهد بالندگي روز افزون ايران اسلامي در عرصه جهاني باشيم.

اين مقام مسئول تصريح کرد: در حال حاضر حدود 30 درصد از اقلام مورد نياز پالايشگاهها در داخل ساخته مي شود.جمشيدي دانا ادامه داد: طبق برنامه قراراست تا پايان امسال خودکفايي پالايشگاهها در ساخت و تامين قطعات موردنياز به 50 درصدافزايش يابد.مدير هماهنگي و نظارت بر توليد شرکت ملي گاز ايران تاکيد کرد: بنابراين برنامه ما در پايان سال 92 خودکفايي 80 درصدي پالايشگاهها در تامين قطعات مورد نياز خواهد بود. وي بيان داشت: ما اقدامات ارزشمند پالايشگاه گاز شهيد هاشمي نژاد در ساخت و تامين قطعات موردنياز را به ساير پالايشگاههااعلام کرده‌ايم و کليه پالايشگاهها به سرلوحه قراردادن اين مهم در رأس فعاليتهايشان ملزم هستند.


 80 درصد بودجه امسال شهرداري بومهن محقق شد 

 بومهن - خبرنگار آفرينش

شهردار بومهن از تحقق 80 درصدي بودجه شهرداري اين شهر در سال‏جاري در سايه برنامه‏ريزي‏هاي دقيق خبر داد.به گزارش خبرنگار آفرينش محمدرضا آهنگران اظهار داشت: شرايط مالي شهرداري بومهن نسبت به پنج سال قبل بهبود مناسبي يافته است.وي ادامه داد: زماني شهرداري بومهن با چنان اوضاع نامناسب مالي مواجه بود که حتي توان تهيه بنزين براي خودروهاي خود را نيز نداشت.آهنگران اضافه کرد: سال گذشته ميزان درآمدهاي شهرداري بومهن تا سقف 140 ميليارد ريال افزايش يافت.شهردار بومهن افزود: بسته بودجه‏اي امسال شهرداري بومهن نيز با اعتباري بالغ بر 80 ميليارد ريالي منعقد شد و تاکنون 80 درصد آن محقق شده است.

وي ادامه داد: وجود انضباط مالي مناسب در درآمدهاي نهادي مانند شهرداري، اجراي طرح‏هاي عمراني و خدماتي توسط اين مجموعه را با سهولت بيشتري همراه مي‏سازد.آهنگران اضافه کرد: امروز به جرأت مي‏توان گفت که شهرداري بومهن در رديف معدود شهرداري‏هاي بدون بدهي حوزه شرق استان تهران قرار دارد. شهردار بومهن افزود: براساس نظر مديريت شهري بومهن، سعي بر آن است که بودجه‏هاي سنگين براي اين نهاد منعقد نشود؛ چرا که بستن بودجه در مقادير پايين قدرت مانور مديريت شهري را هنگام تغيير احتمالي شرايط اقتصادي افزايش مي‏دهد.

70 درصد بودجه امسال بومهن عمراني است

شهردار بومهن همچنين گفت: 70 درصد بودجه امسال شهرداري بومهن عمراني بوده و 30 درصد آن به امور جاري اختصاص يافته است.آهنگران اظهار داشت: خوشبختانه تعيين 30 درصد بودجه در بخش جاري کفاف امور شهرداري بومهن را مي‏دهد؛ البته سعي امسال مديريت شهري بومهن اضافه نشدن نيروي انساني جديد به بدنه خدماتي شهرداري است.آهنگران اضافه کرد: از اين رو، رويکرد مناسبي تحت عنوان برونسپاري تصدي‏هاي قابل واگذاري به عنوان دستور کار شهرداري بومهن تعيين شد.

شهردار بومهن افزود: در اين ميان، درآمدهاي خرد ديگري نظير ارزش افزوده، اصناف، ماشين‏آلات و ... نيز به شهرداري بومهن اختصاص پيدا کرد. وي ادامه داد: بخشي ديگر از درآمدهاي شهرداري بومهن از محل عوارض ساخت و سازهاي غيرمجاز تأمين مي‏شود.


 ايران زمين 

 مدير کل اوقاف و امور خيريه استان اردبيل خبرداد؛اردبيل 120 امامزاده دارد

اردبيل – خبرنگار آفرينش

مديرکل اوقاف و امور خيريه استان در جلسه کارگروه ميراث فرهنگي و گردشگري وجود 120 بقاع متبرکه و امامزاده را يک ظرفيت گردشگري ممتاز عنوان کرد. حجت‌الاسلام وحدت مشهوري اظهار داشت: دو مورد از اين امامزاده‌ها در شهرستان سرعين واقع شده که مي‌تواند در کنار جاذبه‌هاي تاريخي و طبيعي يک شاخصه در جذب سرمايه‌گذار باشد. وي ضرورت توسعه توريسم زيارتي را يادآور شد و افزود: در اين زمينه اردبيل در کنار تمام توانمندي‌هاي خود قابليت‌ منحصر به فردي دارد که بايد در تبديل امامزاده‌ها و بقاع متبرکه به مراکز فرهنگي و زيارتي مناسب اقدام لازم صورت بگيرد. اين مسئول همچنين وجود 38 باب مسجد در سرعين و ضرورت بازسازي آنها را يادآور شد و گفت: اين مساجد علاوه بر ويژگي مذهبي و معنوي با آراسته شدن به فضاهاي بهداشتي و استراحتگاه‌ها مي‌تواند در پيک مسافرت‌ها پذيراي هزاران مسافر باشد.

برگزاري چهارمين نشست آموزشي اخلاق تشکيلاتي مشاورين جوان استان البرز

کرج ـ فائزه باقري

به گزارش حوزه مشاورين جوان استانداري البرز :احد معيني مسئول اموراجرايي و هماهنگي مشاورين جوان استان از برگزاري چهارمين نشست آموزش اخلاق تشکيلاتي با حضور مشاورين جوان فرمانداري‌ها و ادارات کل استان البرزدر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان خبر داد. معيني اظهار داشت: اين حوزه درراستاي حفظ و پرورش گفتمان انقلاب اسلامي ثابت‌قدم مي‌باشد و پرورش مديران جوان و انقلابي را از والاترين اهداف خود مي‌داند. وي افزود: مشاورين جوان بايد با تمام قوا در راه تحقق آرمانهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران تلاش نمايند و چون سربازاني جان بر کف در راه پيروي از ولايت مطلقه فقيه در صحنه حضور داشته باشند احد معيني در پايان تاکيد داشت: حفظ و پرورش گفتمان انقلاب اسلامي در سيستم اداري باعث رشد و شکوفايي روزافزون خواهد بود.

مدني مطرح كرد؛

توليد روزانه بيش از 8 هزار متر مكعب خاك و نخاله در كرج

کرج - خاکپور

مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري كرج از توليد روزانه بيش از هشت هزار متر مكعب خاك و نخاله در اين كلانشهر خبر داد. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه خبري مديريت شهري كرج، همايون رضا مدني در سمينار هم‌انديشي ساماندهي پسماندهاي عمراني و ساختماني شهر كرج، خاك و نخاله عمده و جزء را شامل پسماندهاي عمراني و ساختماني دانست و افزود: پسماندهاي عمده شامل پسماندهاي حاصل از گودبرداري، خاك برداري تخريب و احداث ساختمان و پسماندهاي جزء شامل تعمير و نوسازي ساختمانها است.

اين مسئول با اشاره به فراواني ريزش غير مجاز ساختمان در گذشته عنوان كرد:‌ اين آمار با توجه به اقدامات مطلوب سازمان مديريت پسماند شهرداري كرج كاهش يافته است.وي تراسه‌بندي مركز دفن حصار با صرف 600 ميليون تومان هزينه ماشين‌آلات، ايجاد پنج ماشين گشت با اعتبار 580 ميليون تومان، ارتقاي سرويسهاي گشت بين 800 تا هزار عدد در حصار و 100 تا 200 عدد در حلقه دره و ... را از اقدامات مطلوب سازمان مديريت پسماند شهرداري كرج عنوان كرد.مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري كرج تظنيف،جمع‌آوري پسماندهاي خشك، ساماندهي و جمع‌آوري پسماندهاي عمراني، ساخت ايستگاههاي انتقال با موازين فني و بهداشتي و ساخت سوله بازيابي پسماندهاي خشك را از فعاليتهاي اين سازمان اعلام كرد.

عدم وجود فضا براي زباله‌هاي ساختماني تا پايان سال آينده

مدني با اشاره به تلاش سازمان به منظور ظرفيت‌سازي حصار جهت ساماندهي زباله‌هاي ساختماني از عدم وجود فضا براي زباله‌هاي ساختماني تا پايان سال آينده خبر داد. اين مسئول مشكل مذكور را با توجه به خطرات ناشي از پسماندهاي ساختماني جدي عنوان و ذكر كرد: سازمان مديريت پسماند در تلاش است تا به نتيجه‌اي در زمينه اجرايي كردن فعاليتها به منظور ايجاد فضا براي زباله‌هاي ساختماني برسد.

وي با اشاره به اينكه سرمايه‌گذاران در بخش خصوصي علاقه‌اي به همكاري با سازمان جهت خريد دستگاههاي مربوط به تجزيه پسماندها ندارند، بر ايجاد حاشيه‌هاي امنيت براي سرمايه‌گذاران تاكيد كرد.مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري كرج با بيان اينكه سرمايه‌گذاري در اين بخش درآمد زا است از سرمايه‌گذاران خواست تا با تشكيل تعاوني در اين امر شركت كنند.

آموزشهاي فني و حرفه‌اي گستره متخصصان را در جامعه افزايش مي‌دهد

دماوند - ايرج صادقعلي

مسئول مرکز فني و حرفه‌اي خواهران شهرستان دماوند گفت: آموزشهاي فني و حرفه‌اي علاوه بر ايجاد اشتغال پايدار، موجب افزايش متخصصان در رشته‌هاي مختلف مي‌شود.ليلا آقارفيعي با اشاره به تلاش دولت نهم و دهم در تقويت مراکز آموزش فني و حرفه‌اي گفت: در دور نخست سفر رئيس جمهوري به شهرستان دماوند، دو پروژه احداث مرکز آموزشگاه هتلداري و مرکز فني و حرفه اي خواهران مورد تصويب قرار گرفت که اگرچه با مشکلات و موانعي همراه بوده، ولي هم اينک اين دو مرکز با داشتن پيشرفت 90 درصدي رو به اتمام است.

وي با اشاره به اهميت مراکز فني و حرفه اي در سطح کشور و نيز در شهرستان دماوند افزود: در جهان فراصنعتي امروز توسعه به معني عام بدون توجه به آموزشهاي فني و حرفه‌اي مفهوم نخواهد داشت که اين مهم نيازمند ايجاد انقلابي عميق و کيفي در عرصه‌هاي مختلف علمي و فني است.وي ادامه داد: آموزشهاي فني و حرفه‌اي انجام فعاليتهايي است که مي‌تواند فرد را براي احراز شغل، حرفه و کسب و کار آماده نمايد يا کارايي و توانايي وي را در انجام آن افزايش دهد.

مسئول فني و حرفه‌اي خواهران شهرستان دماوند آموزشهاي موجود در اين مراکز را درراستاي کسب مهارتها، افزايش سطح تکنولوژي و علوم وابسته به آن دانست و خاطرنشان کرد: توسعه آموزشهاي فني و حرفه‌اي در شرايط کنوني براي اقتصاد و فرهنگ ايران و به ويژه شتابدهي به فرايند توليد امري حياتي است، زيرا سرمايه‌گذاريهاي زيربنايي و افزايش ابزار و تجهيزات و به طور کلي سرمايه فيزيکي بدون سرمايه انساني متختصص بلااستفاده مانده و يا به نحو اقتصادي و کارآمد مورد بهره‌برداري قرار نمي‌گيرد.آقارفيعي هدف از اين آموزشها را افزايش تواناييهاي دانش، مهارت و قدرت درک افراد و انجام مطلوبتر کار در محدوده وظايف شغلي عنوان کرد و گفت: از آن جايي که موضوع بيکاري يکي از مهمترين مسائل و مشکلات موجود در کشور است، انتظار مي‌رود سازمان آموزش فني و حرفه‌اي با ارائه آموزشهاي مهارتي بتواند نقش بسزايي در کاهش ميزان بيکاري ايفا کند.

اين مقام مسئول ادامه داد: غير از بعد اقتصادي، نقش آموزشهاي فني و حرفه‌اي در تغييرات اجتماعي و فرهنگي خصوصا در رشد و بهبود فرهنگ کار حائز اهميت است که مي‌تواند به عنوان کارگزار اصلاحات فعاليتهاي شغلي و بهبود مهارتها در کار، نقش اساسي را ايفاء کند.مسئول آموزشگاه فني و حرفه‌اي خواهران دماوند در ادامه بيان داشت: هم‌اکنون اين مرکز بيش از پنج هزار هنرجو در دوره‌هاي مختلف آموزش داده است که از اين تعداد چهار هزار و 600 نفر از آنان موفق به دريافت گواهينامه شدند.آقارفيعي ادامه داد: درزمان حاضر شش کارگاه در رشته‌هاي مختلف کامپيوتر، قاليبافي، معرق و منبت کاري، نقاشي، صنايع دستي، گل سازي و سفره آرايي در اين مرکز وجود دارد که آمادگي پذيرش هنرجو در تمامي گروههاي سني را داراست.

مديرعامل آب منطقه‌اي استان اردبيل اعلام کرد؛

استفاده روزانه 150 هزار گردشگر از ‌‌آب‌هاي گرم سرعين، مشگين‌شهر و نير‌

اردبيل – خبرنگار آفرينش

مديرعامل آب منطقه‌اي استان اردبيل از تدوين برنامه‌اي منسجم براي مطالعات و بهره‌برداري از آبگرم‌ها خبر داد.داود نجفيان در کار گروه ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل اظهار داشت: اگر اين مطالعات تکميل شود ما با در نظر گرفتن ظرفيت‌ها و خاصيت‌هاي مختلف آبگرم‌ها مي‌توانيم در بهسازي و بازسازي‌ آب‌هاي گرم سنتي اقدام کنيم.

وي به اعتبار 7 ميليارد توماني براي زيرساخت‌هاي گردشگري اشاره کرد و آن را ناکافي دانست و افزود: با توجه به اينکه 150 هزار گردشگر از آب‌هاي گرم سرعين، مشگين‌شهر و نير به صورت روزانه در پيک مسافرت‌ها استفاده مي‌کنند ما مي‌توانيم با يک چهارم هزينه ساير بخش‌ها مانند کشاورزي در توسعه گردشگري موفق عمل کنيم. اين مسئول بيان داشت: اين آب‌هاي گرم علاوه بر ايجاد درآمد و توليد ثروت در استان مي‌تواند زمينه اشتغال 120 هزار نفر را نيز در ابعاد مختلف فراهم آورد.


 خبر 

 راهپيمايي البرزيان در حمايت از ساحت پيامبر اكرم (ص)

کرج ـ فائزه باقري

همزمان با ساير استانهاي کشور شهروندان البرزي بار ديگر با حضوري پرشور در راهپيمايي، هتک حرمت به ساحت مقدس پيامبر بزرگ اسلام را محکوم کردند.به گزارش خبرنگار آفرينش در اين راهپيمايي حجت‌الاسلام محسن کازروني امام جمعه کرج، عربيان استاندار البرز به همراه معاونان خود و همچنين فرماندهان انتظامي و نظامي استان و فرماندار کرج و ساير مسوولين نيز حضور داشتند.در پايان حجت‌الاسلام محسن کازروني گفت: سيل خروش مردم ولايي، صبور و با ايمان استان نشان‌دهنده اينست که اين ملت همواره پيروز و رستگار خواهد بود.وي افزود: ملتي که براي هويت، عقيده و براي رسول‌ا... و کتاب آسماني خود از جان و مال و وقت خود مي گذرد، حتماً پيروز ميدان خواهد بود. نماينده ولي فقيه و امام جمعه کرج با بيان اينکه غرب به دنبال گفتگو با ما نيست، اضافه کرد: امروز روز سوال و جواب نيست چراکه غرب پيامبر(ص) و انقلاب ما را خوب مي‌شناسد. وي ادامه داد:غرب و صهيونيسم وارونه به ريسمان چنگ مي‌زنند و بر عکس منطق از توهين و اهانت شروع کرده است.کازروني گفت: امروز روز مقابله با پليديها و مقابله با کفر است و روز آمدن به خيابانها است.در پايان راهپيمايي مردم با ايمان استان البرز قطعنامه‌اي را صادر کردند. گفتني است در اين قطعنامه آمده است: ما شرکت‌کنندگان در اين تظاهرات براساس تکليف الهي وهدايتهاي ولي امر مسلمين برموارد زير تاکيد مي‌کنيم: پيامبر رحمت، پيامبر عزت، پيامبر کرامت، حامل برترين و ارزشمندترين محامد انسانى و بشرى در طول تاريخ زندگى بشر و در همه‌ عالم وجود، جان مسلمانان است، ما ارادتمندان آنحضرت همانطور که فرزندانمان را براي دفاع از دين پيامبر به قربانگاه فرستاديم با فريادي رسا به جهانيان اعلام مي‌داريم که همه ما فدائيان جان بر کف پيامبر اعظم(ص) هستيم.

در گفتگوي اختصاصي مدير عامل صندوق توسعه جهاني شهرها با معاون اقتصادي شهرداري مشهد؛

مشهد ظرفيت زيادي براي جذب سرمايه‌هاي داخلي و خارجي دارد

مشهد – خبرنگار آفرينش

مدير عامل صندوق جهاني توسعه شهرها و دبير انجمن کلان شهرهاي جهان (متروپليس) گفت: با راه‌اندازي دفتر صندوق جهاني توسعه شهرها در مشهد اولين گام براي معرفي دقيق و تخصصي کلان شهرمذهبي مشهد به سرمايه‌گذاران حوزه شهري برداشته شده است. آلن‌سو که به مناسبت راه‌اندازي دفترصندوق جهاني توسعه در مشهد حضور داشت، در گفتگو با معاون اقتصادي و سرمايه‌گذاري شهرداري مشهد افزود: سرعت رشد و توسعه کلان شهرهايي چون مشهد بسيارسريع و چشمگير مي‌باشد برهمين اساس با توجه به افزايش هزينه‌هاي نگهداري و توسعه زيرساختهاي اين شهرها ضرورت سرمايه‌گذاريهاي کلان بيش ازپيش احساس مي‌شود به گونه‌اي که ديگر هيچ شهري نـمي‌تواند به تنهايي وبا اتکا به منابع سرمايه اي محلي توسعه پيدا کند. وي اظهار داشت: لذا يکي از اهداف اصلي صندوق توسعه جهاني شناساندن ظرفيتهاي سرمايه‌گذاري کلان شهرها به سرمايه‌گذاران منطقه‌اي وفرامنطقه‌اي است چرا که وضعيت کنوني مشهد از يک سو مستعد سرمايه‌گذاريهاي کلان بوده وازسوي ديگرباتوجه به موقعيت ويژه مذهبي اين کلان شهردرجهان جذب سرمايه‌گذاران حوزه شهري براي دستيابي به اهداف توسعه‌اي آن امري اجتناب‌ناپذير است. آلن سو دربخش ديگري از سخنان خود با مثبت ارزيابي کردن ايجاد معاونت اقتصادي در شهرداري مشهد گفت:نقش اين معاونت در جذب سرمايه‌هاي بخش خصوصي با توجيه و تامين سود لازم براي ترغيب سرمايه‌گذاران از يک سو وتامين هزينه‌هاي توسعه‌اي ونگهداري شهر بسيار حايز اهميت است.

وي با اشاره به ورود ساليانه ميليونها زائر به اين کلان شهر مذهبي اظهار داشت: خدمات‌رساني مطلوب و سودآور نمودن فعاليتهاي مربوط به اين حوزه شرايط ويژه‌اي را براي مشهد ايجاد کرده است که درصورت برنامه‌ريزي درست مي‌تواند به منابع مالي قابل توجهي براي تامين هزينه‌هاي نگهداري شهر و توسعه زيرساختهاي آن تبديل شود. معاون اقتصادي وسرمايه‌گذاري شهرداري مشهد نيز در ادامه اين جلسه گفت: ماموريت اصلي اين معاونت تعهد به تامين منابع اجراي پروژه‌هاي شهري از محل مديريت زمين است. رئيسيون افزود: مسئله مديريت زمين و نظارت بر فرآيند توليد ثروت از طريق ارزش افزوده ناشي از اجراي پروژه‌هاي شهري دراکثر شهرهاي جهان مغفول مانده است به نحوي که ممکن است سود سرشاري عايد عده‌اي خاص شده و عموم مردم از آن بي‌بهره بمانند.وي ادامه داد: اما براساس استراتژي تعريف شده در معاونت اقتصادي و سرمايه‌گذاري شهرداري مشهد ازاين پس سعي مي‌شود تا ارزش افزوده املاک پس از اجراي پروژه‌هاي شهري از انحصار عده‌اي خاص خارج و در بخشهاي عمومي شهر هزينه شود و خود به عنوان منبع تامين بخشي از اعتبارات اداره شهريا توسعه زيرساختها شناخته شود. وي اظهار داشت: بر اين اساس رويکرد کلان معاونت اقتصادي شهرداري مشهد اداره شهر با مشارکت ومنابع بخش خصوصي و مردم است تا هم براي سرمايه‌گذار منافع داشته وهم براي مردم خدمت‌رساني رادر پي داشته باشد.

ديدار اعضاي شوراي هماهنگي مديريت بحران استان يزد با نماينده ولي فقيه و امام جمعه يزد

يزد - اکبر خيرخواه

آيت ا... "محمد رضا ناصري" در در اين ديدار اهميت پيش‌بيني حوادث و پيشگيري از آن را يادآور شد.نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه يزد گفت: بايد با تفكر، انديشه، برنامه‌ريزي و عمل متناسب با مسئله خشكسالي استان مقابله شود.آيت‌ا... ناصري پيش‌بيني برنامه‌هاي آينده دشمنان براي تشديد احتمالي تحريم‌ها را ضروري دانست و تلاش براي مقاوم سازي در برابر اين گونه اقدامات را نيز خواستار شد."حيدر نوروزي" معاون عمراني استاندار يزد نيز در اين ديدار گزارشي از حوادث و بلاياي طبيعي در استان ارائه كرد و گفت: از بين 34 حادثه شناخته شده در كشور ، 15 نوع حادثه در استان يزد به وقوع پيوسته است.وي تاكيد كرد: بايد باور كنيم كه حادثه خبر نمي‌كند و براساس اين باور آمادگي لازم را ايجاد كنيم. غلامرضا برزگري مدير كل مديريت بحران استان نيز به ارائه گزارشي از اقدامات اين مديريت در راستاي پيشگيري و مقابله با حوادث و بلاياي طبيعي پرداخت و ضمن گراميداشت هفته كاهش اثرات بلاياي طبيعي، از اجراي برنامه‌هاي متفاوت در اين راستا خبر داد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي