جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/07/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4275


"ستاره حيات" کليد خورد


گزارش ايسنا از دخل و خرج اين روزهاي سينماهاي پايتخت

کامران تفتي:
سيروس مقدم هرجاي دنيا دنبال بازيگر بگردد روي من حساب کند


اکران"گيرنده"در گروه سينمايي قدس


"شهاب حسيني" در سينماها


رويا نونهالي با "سه مرثيه هذيان"در صحنه تئاتر


همکاري"انريکه"با "سيروان خسروي"


خبر هنري


كوتاه از هنر


 "ستاره حيات" کليد خورد 

تهيه‌کننده "ستاره حيات" به کارگرداني جواد ارشاد از کليد خوردن اين سريال به عنوان نخستين مجموعه اکشن پزشکي خبر داد.

فريبا بانک توکلي تهيه‌کننده "ستاره حيات" درباره آخرين وضعيت اين سريال به مهر گفت: کار را روز گذشته در تهران کليد زديم. نخستين لوکيشن ما يک آمبولانس ويژه بود که به صورت اختصاصي براي اين پروژه ساخته شده و دو بازيگر اصلي در آن حضور داشتند. البته پيش از اين چند پلان عبوري گرفته بوديم که فقط براي تست عوامل و شرايط بود.

وي افزود: لوکيشن اصلي ما پايگاه اورژانسي در نزديکي جاده تهران جاجرود است. در واقع 80 لوکيشن داريم که 15 تا اصلي و بقيه فرعي هستند. اين سريال 13 قسمتي يک اکشن پزشکي است و گروه فيلم و سريال شبکه سه سيما با مشارکت مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي کشور ما را در ساخت آن ياري مي‌دهند.

توکلي درباره بازيگران سريال يادآور شد: حسين محجوب، بهزاد فراهاني، ثريا قاسمي، نيما رييسي، کامران تفتي، نسيم ادبي، فريبا متخصص، هما ارشاد، سوگل طهماسبي، الهام جعفرنژاد، فرخ نعمتي، سليماني، فرهاد بشارتي، فرزاد حاتميان، سينا کرمي، محسن افشار، مليحه روشن، آرش ميراحمدي، مهدي باطبي، حسين خاني بيگ، صفا آقاجاني و کياوش شالچيان بازيگران اصلي اين سريال در کنار 80 هنرمند ديگر هستند و مليکا محجوب نيز بازيگر خردسال "ستاره حيات" است.


 گزارش ايسنا از دخل و خرج اين روزهاي سينماهاي پايتخت 

اين روز‌ها پاسخ دادن به اين پرسش که «آپارات‌ سينماها مي‌چرخد يا نه؟» کمي دشوار است چون فيلم‌هايي که روي پرده رفته‌اند نه فروش خوبي دارند و نه فروش خيلي بدي، البته وضعيت فروش روزانه چند فيلمي که جديدا اکران شده‌اند اصلا خوب نيست.

به گزارش (ايسنا)، در جديدترين آمار فروش فيلم‌هاي روي پرده سينماهاي تهران که تا 23 مهرماه اعلام شده است، «همبازي» در پنج روز اکران تنها 6 ميليون و 500 هزار تومان و «اختاپوس» هم در پنج روز اکران 40 ميليون و 500 هزار تومان فروش داشته‌اند.اگرچه فروش روزانه حدود 9 ميليون تومان براي «اختاپوس» آن هم در هفته اول فروش بدي نيست (البته با در نظرگرفتن شرايط فعلي سينما) اما فروش «همبازي» که اتفاقا از بازي نيکي کريمي و حميد فرخ نژاد بهره مي‌برد و يک فيلم کودک است، بسيار نااميد کننده است.در ميان فيلم‌هاي ديگر اين ليست، «بوسيدن روي ماه» هم وضعيت خوبي ندارد و در طول 19 روز اکران در سينماهاي تهران تنها 89 ميليون تومان فروش داشته است و با اين روند فروش به نظر نمي‌رسد بتوان خيلي به فروش بالاتر 200 ميليون تومان براي فيلم در تهران اميدوار بود.«من همسرش هستم» که سينماهاي حوزه هنري را هم در اختيار ندارد، در طول 19 روز اکران 140 ميليون تومان بليت فروخته است. اين فيلم فعلا تنها در 13 سينما اکران مي‌شود و بعيد است بتواند تعداد سينماهاي خود را افزايش دهد، فروش ميانگين روزانه اين فيلم تاکنون بيش از هفت ميليون تومان بوده است.«بغض» ديگر فيلمي که 19 روز از اکرانش مي‌گذرد، در 15 سينما فعلا به فروش 118 ميليون تومان رسيده است و روزانه تنها 6 ميليون تومان فروش دارد.

«تو و من» از فيلم‌هايي که اواخر تابستان اکران شد پس از 39 روز اکران سعي مي‌کند، فروشش در تهران را به 500 ميليون تومان برساند. اين فيلم تا 23 مهرماه 466 ميليون تومان فروش داشته است. ضمن اينکه ميانگين فروش روزانه «تو و من» در 39 روز گذشته 12 ميليون تومان بوده است.«کلاه قرمزي و بچه ننه» هم که 25 مردادماه اکران شده بود هنوز 25 سينما در اختيار دارد و به نظر مي‌رسد سينماداران نمي‌توانند از اين فيلم پرفروش دل بکنند!

«کلاه قرمزي و بچه ننه» تا 23 مهرماه پس از 59 روز اکران به فروش سه ميليارد و 200 ميليون توماني رسيده است، ضمن آنکه فروش ميانگين روزانه اين فيلم در اين مدت 54 ميليون تومان بوده، فروشي که براي خيلي از فيلم‌هاي روي پرده مانند يک خواب است.به گزارش ايسنا، در جديدترين آمار منتشر شده از سوي بنياد سينمايي فارابي اکران «ضدگلوله» پس از 54 روز با فروش 600 ميليون تومان و «بي‌خداحافظي» پس از 40 روز با فروش 300 ميليون تومان در سينماهاي تهران کاملا به پايان رسيده است.


 کامران تفتي:
 سيروس مقدم هرجاي دنيا دنبال بازيگر بگردد روي من حساب کند 

«کامران تفتي» با اشاره به علاقه به همکاري با سيروس مقدم، گفت: شخصيت و روحيه من به کارهاي ملودرام اجتماعي نزديک است، مثلا دوست دارم در کارهايي شبيه «زير هشت» که قله کاري من بود، بازي کنم.

«کامران تفتي» که مجموعه تلويزيوني «ديوار» آخرين حضور تلويزيوني او محسوب مي‌شود، در گفت‌وگو با فارس گفت: سيروس مقدم کارگرداني است که هر وقت و هرجاي دنيا کارش گير کند و دنبال بازيگر بگردد، مي‌تواند روي من حساب کند؛ به خاطر همين هم بعد از اينکه «زير هشت» را با او کار کردم خيلي دوست داشتم باز هم با او کار کنم. وقتي خانم غفوري تهيه‌کننده «ديوار» من را دعوت کرد در اين سريال همکاري کنم، بلافاصله قبول کردم و با تمام انرژي بازي کردم.

وي در پاسخ به اين سوال که شما در سريال «راز پنهان» نقش پليس و مثبت را بازي کرديد و در ديوار نقشي کاملاً برعکس، ملاک شما براي انتخاب نقش‌هايتان چيست؟ عنوان داشت: من ملاکم اين است که نقش مثبت و منفي هر دو در کارنامه‌ام باشد. نه مثبت محض و نه منفي محض، براي «ديوار» هم همين‌طور. وقتي فيلمنامه را خواندم به نظرم نصرت کاراکتر ويژه‌اي بود، به‌خاطر همين قبول کردم بازي کنم.

وي تصريح کرد: شخصيت و روحيه من به کارهاي ملودرام اجتماعي نزديک است، مثلا دوست دارم در کارهايي شبيه «زير هشت» که قله کاري‌ام بود، بازي کنم. نقش‌هايي خاکستري. خيلي دوست دارم در کارهايي که از نظر آسيب‌شناسي اجتماعي نوعي آموزش براي مردم داشته باشد و مابه ازاي بيروني داشته باشد بازي کنم.

تفتي در ادامه در پاسخ به اين سوال که شما گفتيد دوست داريد نقش‌هايي را که ما به ازاي بيروني دارد بازي کنيد، پس طبيعتاً براي ايفاي نقش‌تان به فيلمنامه متکي نمي‌شويد، گفت: بله. معمولاً وقتي نقشي بازي مي‌کنم در حين بازي پيشنهاد هم مي‌دهم، البته بيشتر سعي مي‌کنم نوعي تعامل با کارگردان داشته باشم. براي «ديوار» هم همين‌طور بود و پيشنهادهايي دادم که با تعامل با مقدم توانستيم نقش نصرت را آن‌طور که ديديد، دربياوريم.


 اکران"گيرنده"در گروه سينمايي قدس  

 
مهر: فيلم سينمايي "گيرنده" ساخته مهرداد غفارزاده در گروه سينمايي قدس اکران مي‌شود.هم اکنون فيلم سينمايي "اختاپوس" ساخته سيد جواد هاشمي در گروه سينمايي قدس در حال اکران است و پس از آن هم "زندگي خصوصي آقا و خانم ميم" به کارگرداني روح‌الله حجازي در اين گروه روي پرده مي‌رود."گيرنده" اولين ساخته بلند سينمايي مهرداد غفارزاده که در سي‌امين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر به نمايش درآمد و با واکنش‌هاي متفاوتي روبرو شد اواخر آبان‌ماه در اين گروه اکران خواهد شد.

سعيد راد، چکامه چمن‌ماه، محمدرضا غفاري، باقر صحرارودي، پرديس افکاري، نيما شاهرخ‌شاهي، رضا آحادي، افسانه ناصري، علي محمدي، مونا کتامي‌پور و مينا وحيد واقف بازيگران اين فيلم هستند.


 "شهاب حسيني" در سينماها 

 
ميراث فرهنگي: فيلم‌هاي سينمايي «يکي ميخواد باهات حرف بزنه» ساخته منوچهر هادي و «پنهان» ساخته مهدي رحماني که در جشنواره سال گذشته حضور داشتند قرار است در اکران دوم فصل پاييز روي پرده بروند.فيلم سينمايي «يکي ميخواد باهات حرف بزنه» به کارگرداني منوچهر هادي در گروه سينمايي استقلال اکران مي شود.اين اثر سينمايي براي نخستين بار در سي امين جشنواره فيلم فجر به نمايش رسيد و با استقبال مخاطبان و منتقدان روبرو شد.اين اثر سينمايي از سوم آبان ماه در گروه سينمايي استقلال اکران عمومي مي شود.آناهيتا نعمتي، حميدرضا پگاه و شهاب حسيني ديگر بازيگران اين اثر سينمايي هستند.


 رويا نونهالي با "سه مرثيه هذيان"در صحنه تئاتر 

 
فارس: «رويا نونهالي» بازيگر تئاتر، سينما و تلويزيون با بازي در نمايش «سه مرثيه هذيان» به نويسندگي، طراحي و کارگرداني روزبه حسيني در کارگاه نمايش تئاتر شهر روي صحنه خواهد رفت.

رويا نونهالي، ماه گُل مِهر و پژند سليماني بازيگران نمايش «سه مرثيه هذيان» هستند که اين روزها در کارگاه نمايش مراحل تمرين خود را سپري مي کند. اين سه بازيگر، در نقش سه پروانه در سه موقعيت متفاوت از هم ظاهر مي شوند و در غيابِ اجباري مردانِ خود، پايداري هاي مداومشان را به نمايش مي گذارند. ماه گلِ مهر، در نقشِ پروانه اي ست که هر پنج‌شنبه به ملاقات همسر زيرِ تيغش مي‌رود و پژند سليماني پروانه اي را نمايش مي دهد که نُ9 سال است، بازگشت همسرش از جنگ را انتظار مي کشد. اين نمايش کاري از گروه «فيلم و تئاتر و ناگهان» است و در روزهاي نخستين آبان‌ماه در کارگاه نمايش تئاتر شهر به صحنه خواهد رفت.


 همکاري"انريکه"با "سيروان خسروي" 

 
ايسنا: سايت رسمي «انريکه ايگلسياس» از همکاري اين خواننده‌ي سرشناس اسپانيايي با «سيروان خسروي» خواننده‌ي‌ جوان ايراني خبر داد.

«انريکه ايگلسياس» در وب‌سايت رسمي خود اعلام کرد، با همکاري سيروان خسروي هنرمند فعال و جوان ايراني ريميکس يکي از معروف‌ترين آهنگ‌هايش را در دست ساخت دارد. «زانيار خسروي» در اين همکاري هنري برادرش سيروان را همراهي مي‌کند و «نيما رمضان» نيز نوازندگي گيتار اين اثر را برعهده داشته است. انريکه ايگلسياس 37 ساله خواننده و ترانه‌سراي سرشناس اسپانيايي است که از سوپراستارهاي موسيقي دنيا و از محبوب‌ترين هنرمندان عرصه موسيقي آمريکاي لاتين محسوب مي‌شود. وي در سال 2000 قراردادي با مبلغ بي‌سابقه 48 ميليون دلار با شرکت يونيورسال ميوزيک امضاء کرد تا آلبوم‌هايش به زبان‌هاي اسپانيولي و انگليسي منتشر شوند.


 خبر هنري 

 رجبي فروتن با اشاره به تغيير اساسنامه خانه سينما:

اطلاعي از دستور رئيس جمهور براي معرفي نماينده براي تغيير اساسنامه نداريم

دستوري از رياست جمهوري مبني بر معرفي نماينده جهت تغيير اساسنامه‌ي خانه سينما به ما ابلاغ نشده است.سعيد رجبي فروتن، سخنگوي سازمان سينمايي، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص انتخاب نماينده از سوي رياست جمهور مبني بر تغيير اصلاحيه اساسنامه خانه سينما گفت: سازمان سينمايي و خانه سينما نمي تواند به طور موازي با هم در جهت ساماندهي قانوني شدن صنوف سينمايي گام بردارند و اين تنها وظيفه‌ي سازمان سينمايي است.وي ادامه داد: از قبل صحبت ها در خصوص وضعيت خانه سينما گفته شده است و اتفاقات جديد درباره اين موضوع رخ نداده است.رجبي فروتن اظهار داشت: وضعيت خانه سينما از قبل مشخص شده است و از صحبت هايي كه فرهاد توحيدي مبني بر معرفي نماينده از سوي رئيس جمهور داشته، بي اطلاع هستيم.وي خاطرنشان كرد: براي صحت و سقم اين قضيه بايد از فرهاد توحيدي كه منبع انتشار اين خبر است جويا شد.

دبير کميسيون فرهنگي مجلس:

نمايشگاه مطبوعات در مسائل فرهنگي کشور اثرگذار است

دبير کميسيون فرهنگي گفت: نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها به واسطه همگرايي مطبوعات کشور در حل مسائل فرهنگي کشور اثرگذار است. به گزارش روابط عمومي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، حميد باقري نقش نمايشگاه مطبوعات را در مسائل فرهنگي پررنگ دانست و يادآور شد: نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها مي تواند در مسائل فرهنگي اثرگذار باشد و بايد از ظرفيت هاي اين رويداد به درستي استفاده شود.وي با اشاره به ظرفيت بالاي مطبوعات تاکيد کرد: حضور رسانه هاي جهان اسلام در نوزدهمين نمايشگاه نشريات خانوادگي در حفظ کيان اسلام موثر بوده وبايد ساز و کاري براي همگرايي هرچه بيشتر رسانه هاي جهان اسلام در اين رويداد فراهم شود. دبير کميسيون فرهنگي مجلس در ادامه خواستار شناسايي ظرفيت رسانه ها در نوزدهمين نمايشگاه مطبوعات و خبرگزاري ها شد. باقري همچنين تاکيد کرد: رسانه ها بايد واقعيت را بيان کند و از پرداختن به حواشي بپرهيزند تا مردم باور داشته باشند که رسانه رسالت خود را درست انجام مي دهد.وي همچنين بر ارتقاء سطح عملکرد رسانه ها با استفاده از برگزاري کارگاه هاي آموزشي در نمايشگاه مطبوعات تاکيد کرد.

نوزدهمين نمايشگاه مطبوعات از 7 لغايت 13 آبان در مصلي بزرگ امام خميني، برگزار مي شود.

به مناسبت هفته كتاب

بيش از يك هزار و 500 برنامه فرهنگي در31 استان كشور برگزار مي‌شود

يك هزار و 500 برنامه فرهنگي هنري به مناسبت بيستمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران در كليه استانهاي كشور برگزار مي‌شود.به گزارش ستاد اطلاع رساني بيستمين دوره هفته كتاب، همايون اميرزاده مدير كميته استاني هفته كتاب گفت: در هفته كتاب امسال بيش از يك هزار و پانصد برنامه فرهنگي و هنري با مشاركت ستادهاي استاني برگزار مي‌شود.وي با بيان اينكه شرح فعاليت استانها پس از راه اندازي كامل ستادهاي استاني به اطلاع عموم خواهد رسيد گفت: بيستمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران با همدلي و هماهنگي مسوولان و مشاركت نهادها و سازمانها با نشاط فرهنگي بيشتري برگزار مي‌شود.بيستمين دوره هفته كتاب جمهوري اسلامي ايران با شعار "يادگار ماندگار" از 20 تا 27 آبان ماه سال جاري در سرتاسر كشور برگزار مي شود.

اساسنامه تشکيل انجمن علمي مطالعات فرهنگي_اجتماعي حوزه ايثاروشهادت تدوين شد

با تدوين اساسنامه وتعيين هيات موسس اولين گام جدي در جهت تشکيل انجمن علمي مطالعات فرهنگي –اجتماعي حوزه ايثاروشهادت توسط بنياد شهيد وامور ايثار گران برداشته شد.سردار محسن انصاري قائم مقام بنياد شهيد و امور ايثارگران با اعلام خبر فوق گفت : به منظور اعتلاي فرهنگ ايثار و شهادت و انجام فعاليتهاي علمي – پژوهشي در حوزه ايثار و شهادت و گسترش شبکه اجتماعي ايثارگران دانشگاهي و پژوهشگر ،انجمن علمي مطالعات فرهنگي- اجتماعي حوزه ايثار و شهادت تشکيل مي شود .وي افزود:اعضاي هيئت موسس انجمن تعيين و اساسنامه آن تدوين شده است که پس از تصويب و دريافت مجوز در قالب موسسه اي غير انتفاعي با شخصيت حقوقي در زمينه هاي علمي و پژوهشي فعاليت خواهد کرد .

انصاري اظهار داشت : انجام فعاليت ها و پژوهشهاي علمي و فرهنگي در سطح محلي ، ملي و منطقه اي و بين المللي در حوزه ايثار و شهادت توسط ايثارگران دانشگاهي و يا پژوهشگر و محققاني که به گونه اي با فعاليتهاي آموزشي و پژوهشي در حوزه ايثار و شهادت ارتباط دارند ، همکاري با نهادهاي اجرايي ، علمي و پژوهشي ،ترغيب و تشويق پژوهشگران و تجليل از محققان و استادان ممتاز ، برگزاري گردهمايي هاي علمي ، انتشار کتب و نشريات علمي ، پژوهشي و برگزاري کارگاه هاي آموزشي و پژوهشي، بخشي از وظايف و فعاليتهاي انجمن علمي مطالعات فرهنگي - اجتماعي حوزه ايثار و شهادت مي باشد .


 كوتاه از هنر 

 سجادپور :

فعاليت شرکت پخش‌کننده «گشت ارشاد» به تعليق درآمد

معاون امور فعاليت‌هاي سينمايي و سمعي و بصري گفت: تخلف شرکت توزيع‌کننده فيلم «گشت ارشاد» در شبکه خانگي محرز است و توقف فعاليت شرکت تصويرگستر پاسارگاد براي يک دوره در نظر گرفته شد.«سيد عليرضا سجادپور» معاون امور فعاليت‌هاي سينمايي و سمعي و بصري سازمان سينمايي در گفت‌و‌گو با فارس درباره تخلف موسسه توزيع فيلم «گشت ارشاد» و تصميم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين خصوص گفت: همان‌طور که در جمع‌بندي بررسي‌هاي ما در بخش نمايش خانگي وزارت ارشاد حاصل شد، مقصر بودن و تخلف ‌شرکت توزيع فيلم ويدئويي «گشت ارشاد» محرز شد و تنبيهاتي در نظر گرفته شد اما اين تنبيهات به قراردادهاي بعدي اين شرکت پس از «گشت ارشاد» باز‌مي‌گردد و به قراردادهاي قبلي باز نمي‌گردد.وي در ادامه به پخش فيلم «نارنجي پوش» توسط اين شرکت اشاره کرد و گفت: پخش اين فيلم به قراردادهاي قبلي اين شرکت باز مي‌گردد که نبايد جلوي آن گرفته مي‌شد، زيرا صاحبان فيلم متضرر مي‌شدند. در اين حالت امکان تغيير موسسه توزيع فيلم وجود ندارد، به همين دليل نمي‌توان به قراردادهاي قبلي آسيب زد.وي درباره تنبيهات موسسه تصويرگستر پاسارگاد، گفت: اين تنبيهات شامل يک دوره زمان توقف فعاليت شرکت است. اين تنبيهات اگر به قراردادهاي قبلي بازمي‌گشت بخش خصوصي متضرر مي‌‌شد. قراردادهاي قبلي طبق روال انجام مي‌شود اما در يک دوره زماني مشخصي اين شرکت منع فعاليت خواهد داشت، بعد از آن مجددا با شرايطي مي‌تواند فعاليت را ادامه دهد. تخلف موسسه تصويرگستر پاسارگاد براي اولين بار بوده است و ‌طبيعتا براي اولين بار ميزان تنبيه کفايت خواهد کرد.

سجادپور درباره دوره عدم فعاليت شرکت گفت: به زودي اعلام خواهيم کرد، اين‌ها موارد حقوقي دارد که به مجموعه اعلام خواهد شد. بنابراين گزارش، تخلفات شرکت «تصويرگستر پاسارگاد» در خصوص توزيع فيلم «گشت ارشاد» باعث شد تا فيلم از سطح کشور جمع‌آوري شود. از جمله تخلفات اين موسسه توزيع پوستر فيلم در سطح کشور بدون دريافت مجوز از اداره کل تبليغات همچنين توزيع نسخه بدون ضمائم براي شهرستان‌ها و با ضميمه براي تهران است.

«يک خانواده محترم» پروانه نمايش نگرفت

در حالي که محمدرضا عباسيان دبير فعلي جشنواره فيلم فجر در زمان تصدي دبير جشنواره فيلم ويدئويي از جواد شمقدري خواست تا فيلم جديد مسعود بخشي را در جشنواره فجر به نمايش بگذارد تا منتقدان و روزنامه‌نگاران درباره آن به قضاوت بنشينند اين روزها خبر مي‌رسد که فيلم «يک خانواده محترم» به محاق توقيف رفته است.خبرگزاري ميراث فرهنگي ـ گروه فرهنگ و هنر ـ در حالي که محمدرضا عباسيان دبير فعلي جشنواره فيلم فجر در زمان تصدي دبير جشنواره فيلم ويدئويي از جواد شمقدري خواست تا فيلم جديد مسعود بخشي را در جشنواره فجر به نمايش بگذارد تا منتقدان و روزنامه‌نگاران درباره آن به قضاوت بنشينند اين روزها خبر مي‌رسد که فيلم «يک خانواده محترم» به محاق توقيف رفته است.هر چند انتقاد‌ها از محتوي فيلم حتي به مرحله اظهار نظر مشاور اصلي پروژه يعني اکبر نبوي رسيد و همگي به اتفاق فيلم را يک سوتفاهم در به اجرا رساندن مقطع تاريخي کشور دانستند؛ اما صحبت‌هاي گذشته محمد آفريده تهيه‌کننده فيلم نشان از آن داشت که امکان اکران فيلم در فرصت مناسب وجود دارد.

محمدرضا عباسيان دبير جشنواره فجر و هاشم ميرزاخاني مديرعامل انجمن سينماي جوان در اظهار نظرهاي مشابهي فيلم را توهين به اقوام ايران و به ارزش‌هاي کشور دانستند و از جواد شمقدري رئيس سازمان سينمايي خواستند تا با اکران اين فيلم در جشنواره منتقدان و اصحاب رسانه فيلم را تماشا کنند و به قضاوت بنشينند. اين در حالي است که مهدي عظيمي‌ميرآبادي سرپرست اداره کل نظارت و ارزشيابي از عدم ارائه پروانه نمايش به اين فيلم خبر داد و اعلام کرد وزارت ارشاد اين فيلم را اکران نمي‌کند.ميرآبادي گفت:« اداره کل نظارت و ارزشيابي از ارائه پروانه نمايش به فيلم «يک خانواده محترم» معذور است.‌»

در اين فيلم به تهيه کنندگي محمد آفريده بازيگراني چون بابک حميديان، مهران احمدي، مهرداد صديقيان ، بهناز جعفري و مهرداد ضيايي ايفاي نقش کرده اند. پيش از اين نيز وزارت ارشاد و سازمان سينمايي با خريد حق رايت برخي از آثار سينمايي جلوي اکران فيلم‌هايي که مشکلات مميزي داشتند را گرفت.

از 6 تا 9 آبان برگزار مي شود

سومين همايش بين المللي باران غدير

سومين همايش بين المللي باران غدير از ششم تا نهم آبان با حضور شاعران، نويسندگان و هنرمندان بين المللي در مشهد برگزار مي شود.به گزارش پايگاه خبري حوزه هنري، در اين دوره از همايش بين المللي باران غدير 15 تن از شاعران، نويسندگان و هنرمندان بين المللي از كشورهاي تونس، لبنان، هند و پاكستان در كنار شاعران، نويسندگان و هنرمندان ايراني به ارائه آثار خود در زمينه هاي شعر، كتاب، قوالي و خوش نويسي مي پردازند. گفتني است برپايي نمايشگاه عكس و آثار تجسمي با موضوع پيامبر اسلام و بازديد از مكان تهيه فيلم "محمد (ص) " ساخته مجيد مجيدي از ديگر برنامه هاي اين همايش مي باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي