جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/07/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4275


تبديل شعب بيمه خدمات درماني به «بيمه سلامت»
دفترچه‌هاي بيمه خدمات درماني همچنان اعتبار دارند
معاون برنامه‌ريزي استانداري تهران خبرداد:
30 مهر آخرين مهلت دستگاه‌هاي دولتي براي ارسال ليست املاک

در صورت تصويب بسته پيشنهادي در دولت
معاون وزارت ورزش وجوانان: خدمات مشاوره ازدواج و خانواده بيمه مي‌شوند


اخبار كوتاه


 تبديل شعب بيمه خدمات درماني به «بيمه سلامت» 
 دفترچه‌هاي بيمه خدمات درماني همچنان اعتبار دارند

معاون سازمان بيمه سلامت ايرانيان با بيان اينکه دفترچه‌هاي کاغذي سازمان بيمه خدمات درماني تا زمان کاربردي شدن دفترچه‌هاي الکترونيکي داراي اعتبار هستند، گفت: قبل از تعويض دفترچه‌ها، اطلاع‌رساني عمومي شده و فرصتي چند ماهه به مردم داده مي‌شود تا نسبت به تعويض دفترچه‌هاي خود اقدام کنند.

دکتر امير پيروزيان در گفت‌وگو با ايسنا، از تبديل تمام شعب سازمان بيمه خدمات درماني به شعب سازمان بيمه سلامت در سراسر کشور خبر داد و اظهار کرد: شعب سازمان بيمه سلامت در حال حاضر به تمامي افراد تحت پوشش سازمان بيمه خدمات درماني ارائه خدمت مي‌کنند و مشکلي از اين نظر وجود ندارد.

وي افزود: در حال حاضر سازمان بيمه سلامت در حال انجام تغييرات محتوايي و ساختاري و پي‌ريزي چارچوب‌هاي اصلي سازمان است.

معاون سازمان بيمه سلامت ايرانيان در ادامه با تاکيد بر اينکه ايجاد سازمان بيمه سلامت در راستاي راحتي و سهولت دريافت خدمت براي مردم است، گفت: در صورت انجام هر گونه تغيير، فرصتي چند ماهه به مردم داده شده و اطلاع‌رساني گسترده انجام مي‌شود.


 معاون برنامه‌ريزي استانداري تهران خبرداد:
 30 مهر آخرين مهلت دستگاه‌هاي دولتي براي ارسال ليست املاک 

معاون برنامه‌ريزي استانداري تهران گفت: دستگاه‌هاي دولتي تا پايان مهر مهلت دارند تا ليست املاک منقول و غير منقول را به کميته‌اي که به همين منظور در استانداري تشکيل شده ارسال کنند تا براي فروش آنها تصميم‌گيري شود.

نعمت الله ترکي در گفت‌وگو با فارس درباره فروش املاک مازاد دستگاه‌هاي استان تهران اظهار داشت: دستگاه‌هاي دولتي استان تا پايان مهر مهلت دارند تا ليست اموال و املاک منقول و غير منقول را به کميته‌اي که به همين منظور در استانداري تشکيل شده ارسال کنند تا براي فروش آنها تصميم‌گيري شود.

وي ادامه داد: اموال مازاد دستگاه‌هاي اداري استان تهران به صورت مزايده‌ به فروش مي‌رسد و 80 درصد از اعتبارات حاصل از فروش اين اموال به دستگاه‌هاي مرتبط واگذار مي‌شود.

ترکي بيان داشت: ساماندهي ساختار اداري اموال منقول، غيرمنقول و مازاد دستگاه‌هاي استان تهران از سال‌هاي گذشته در دستور کار دولت و استانداري‌ها قرار گرفته است. وي با اشاره به اينکه بعضي از دستگاه‌هاي اداري، اموال مازاد خود را معرفي نکرده‌اند، بيان کرد: دستگاه‌هاي اجرايي مانند سازمان امور اقتصادي و دارايي در اين موضوع ورود کرده و نسبت به شناسايي اموال مازاد دستگاه‌هاي استان تهران اقدام مي‌کنند.

معاون برنامه‌ريزي استانداري تهران خاطرنشان کرد: کميته‌اي براي شناسايي اموال منقول، غيرمنقول و مازاد دستگاه‌هاي اجرايي تشکيل شده، اعضاي آن شامل سازمان امور اقتصادي و دارايي، حوزه برنامه‌ريزي و منابع انساني استانداري‌ و ديگر دستگاه‌هاي نظارتي شامل ديوان محاسبات حضور دارند.

ترکي با بيان اينکه اموال مازاد اداري که دستگاه‌هاي دولتي دارند متعلق به آن دستگاه نيست، بلکه به کل نظام تعلق دارد افزود: اموال مازاد به صورت مزايده‌اي به فروش مي‌رسد.


 در صورت تصويب بسته پيشنهادي در دولت
 معاون وزارت ورزش وجوانان: خدمات مشاوره ازدواج و خانواده بيمه مي‌شوند 

معاون فرهنگي و امور تربيتي وزارت ورزش و جوانان، با اشاره به بسته پيشنهادي وزارت ورزش و جوانان براي هفته ازدواج، گفت: در اين بسته پيشنهادي که در هفته ازدواج از سوي وزارتخانه به دولت تقديم مي‌شود تاکيد شده است که خدمات مشاوره تحت پوشش بيمه قرار گيرند.

سيد باقر پيشنمازي درگفت‌وگو با ايسنا افزود: طبق پيشنهاد وزارت ورزش و جوانان بخشي ازهزينه‌هاي حق مشاوره را بيمه تقبل کرده و بخشي نيز بر عهده بيمار خواهد بود و اولويت مشاوره جوانان در اين پيشنهاد مشاوره ازدواج است.

وي با بيان اينکه اين پيشنهاد در صورت تصويب در دولت قابليت اجرا دارد، تصريح کرد: چنانچه هر درصدي از آن را بپذيرند که به عنوان حق مشاوره پرداخت شود يک قدم به جلو است تا بتوان قدم‌هاي بعدي آن را برداشت. معاون فرهنگي و امور تربيتي وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به اين سوال که آيا امکان مشاوره رايگان براي متقاضيان پس ازهفته ازدواج نيز فراهم است يا خير؟ افزود: امکان مشاوره رايگان براي هميشه نيازمند منابع سنگيني است که بايد دولت و يا مجلس بار مالي آن را تامين کند.


 اخبار كوتاه 

 رييس سازمان حفاظت محيط زيست خبر داد:

پيشرفت طرح ساماندهي صنايع حريم شهرها طبق برنامه در سراسر کشور

محمدي زاده گفت: در حال حاضر به تعدادي از کارخانه‌هايي که آلايندگي آن‌ها جدي است، مهلت داده شده تاجابه‌جا شده و به تعداد هم فرصت براي رفع نقص داده شده است. به گزارش برنا به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، محمد جواد محمدي زاده رييس سازمان حفاظت محيط زيست درباره آخرين وضعيت برنامه‌هاي اين سازمان براي مهار آلايندگي کارخانه‌هايي که در حريم شهرها قرار دارند، اظهار داشت: در سراسر کشور به‌ويژه در 8 کلان شهر که موضوع آلايندگي آن‌ها جدي‌تر است، طرح ساماندهي صنايع حريم شهرها در دستور کار است.وي افزود: در حال حاضر به تعدادي از کارخانه‌هايي که آلايندگي آن‌ها جدي است، مهلتي داده شده تا جابه‌جا شوند و به تعداد ديگري از اين‌ها نيز فرصت داده شده که رفع نقص کنند. رييس سازمان حفاظت محيط زيست تصريح کرد: اما تعدادي هم که اساسا صرفه اقتصادي ندارند به آن‌ها فرصتي داده شده تا فعاليت خود را مسدود کنند و اگر مي‌خواهند کارخانه را به جاي ديگري منتقل کنند.محمدي زاده در ادامه، طرح ساماندهي صنايع حريم شهرها را سراسري ذکر کرد و افزود: اما 8 کلان شهر در اولويت اين طرح قرار دارند و برنامه‌هاي ما در اين بخش به خوبي پيش مي‌رود.

ايران دومين کشور پناه جويان دنياست

نماينده برنامه جهاني غذا گفت: ايران، دومين کشور پناهجويان دنياست

به گزارش واحد مركزي خبر، نگار گرامي با اعلام اينکه بيش از 850‌ ميليون نفر در دنيا با کمبود تغذيه مواجه‌اند گفت: در حال حاضر 34‌ هزار پناهنده افغان در مهمان‌‌شهرها و اردوگاه‌هاي ايران، زير پوشش برنامه جهاني غذا قرار دارند.گرامي با بيان اينکه اين 34 ‌هزار نفر از بين يک‌ميليون پناهنده رسمي در ايران انتخاب شده‌اند، گفت: اين افراد در 18 اردوگاه و مهمان‌شهر اسکان يافته‌اند.به گفته وي، جيره غذايي هر کدام از اين افراد 14‌کيلو مواد‌غذايي شامل آرد يا نان، برنج، روغن، حبوبات و شکر است که هر ماه به آن‌ها تعلق مي‌گيرد.

معاون مرکز زنان خبر داد:

آموزش 200 هزار زوج‌ در طرح «مطلع مهر»

معاون امور خانواده مرکز امور زنان و خانواده نهاد رياست جمهوري با اعلام اينکه از اول دي ماه طرح مطلع مهر در سراسر دستگاه‌هاي اجرايي کشور براي زوج‌ها اجرا مي‌شود، گفت: برخي از زوجين هر دو شاغل هستند و برخي از آنها فقط يک همسر شاغل است ولي تلاش مي‌کنيم هم براي زن و هم براي مرد دوره‌هاي آموزشي را برگزار کنيم.

به گزارش ايسنا، زهرا سجادي در نشست خبري تشريح طرح مطلع مهر افزود: در سال 91 تيم اساتيد به دستگاه‌هاي مختلف اعزام مي‌شوند و در اين سال حدود 200 هزار نفر در قالب طرح مطلع مهر آموزش مي‌بينند. از سوي ديگر اين برنامه به گونه‌اي پيش مي‌رود که دولت بعدي نيز موظف به اجراي آن است. وي در ادامه اظهار کرد: طرح مطلع مهر به صورت آزمايشي در سال 90 در هشت استان کشور اجرا شد و بر اساس بازخوردهاي دريافت شده نقاط قوت و ضعف اين طرح را تعيين و بررسي کرديم و با توجه به درخواست عموم جامعه به منظور برگزاري کلاس‌هاي مطلع مهر در روزهاي 19 و 20 ماه جاري، همايش توجيهي را براي سرگروه‌هاي اين طرح برگزار کرديم و قرار است از 18 آبان ماه به مدت شش هفته به صورت ويدئو کنفرانس آموزش‌هاي ما براي اساتيد سراسر کشور آغاز شود و بدين ترتيب حدود 240 هزار نفر تحت آموزش مطلع مهر قرار مي‌گيرند.

ساماندهي ترافيکي خيابان 17 شهريور در منطقه 13

معاون حمل و نقل ترافيک منطقه 13 ، مجموعه اقدامات اين معاونت را در حوزه حمل ونقل عمومي (اتوبوسراني و تاکسيراني ) در خيابان 17 شهريور تشريح کرد. به گزارش روابط عمومي شهرداراي منطقه 13 ، مهندس سيروس ميلاني در تشريح اقدامات ترافيکي اين حوزه گفت : با توجه به اجراي طرح پياده راه فرهنگي در خيابان هفده شهريور و مسدود شدن ضلع شمال ميدان شهدا و اعمال محدوديت در تردد اتوبوسها ؛ مجموعه اقداماتي براي سهولت در امر خدمت رساني به شهروندان در حوزه حمل ونقل عمومي (اتوبوسراني و تاکسيراني ) اجرا شد.

به گفته وي با تمهيدات صورت گرفته مقصد خط (پايانه خاوران-ميدان شهدا) از خيابان پيروزي به خيابان هفده شهريور جنوبي شمال پمپ بنزين منتقل شد.وي همچنين در تشريح اقدامات صورت گرفته در حوزه تاکسيراني در اين محور گفت : در ضلع شمال غرب ميدان شهدا دو ايستگاه به مقاصد ميدان هفت تير و بهارستان احداث و خطوط موجود در اين مسير تقويت گرديد ، ضمن اينکه ايستگاه تاکسي به مقاصد ميدان کلاهدوز و امام حسين(ع) نيز تقويت و سرويس دهي مناسب انجام گرفت.

فرامرز عظيمي تشريح کرد ؛

اجراي ويژه برنامه هاي هفته تربيت بدني و ورزش در منطقه 10 تهران

شهردار منطقه 10 با تشريح ويژه برنامه هاي هفته تربيت بدني از اجراي مسابقات چهار جانبه فوتبال بين تيم هاي پيشکسوتان پرسپوليس و استقلال ، اصحاب رسانه و کارکنان شهرداري منطقه 10 خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 10 ، فرامرز عظيمي شهردار منطقه با اعلام اين خبر ضمن گراميداشت هفته تربيت بدني گفت : به منظور توسعه ورزش همگاني و بالا بردن سطح مشارکت شهروندان اين منطقه در امر ورزش ، ويزه برنامه هايي به مناسبت اين هفته از تاريخ 26 مهر آغاز شده و به مدت يک هفته توسط ادارات ورزش آقايان و بانوان در حال اجرا است.وي افزود : همزمان با اولين روز هفته تربيت بدني ، جمعي از ورزشکاران اسکيت سوار در يک حرکت نمادين به منظور اعلام انزجار خود از رژيم صهيونيستي اسراييل ، آمريکا و هم پيمانانشان در اعتراض به ساخت فيلم موهن و هتک حرمت به ساحت مقدس پيامبر عظيم الشان اسلام (ص) رهسپار حرم نوراني امام راحل شدند.

ساماندهي مبلمان شهري در مرکز پايتخت

مرمت و احياي مبلمان شهري با توجه به ساختار شهري در سطح منطقه 6 صورت گرفته است.محمد علي شهرامي فر رئيس زيباسازي شهرداري منطقه 6 از اقدامات صورت گرفته در خصوص مبلمان شهري خبر داد و افزود: توجه به ساختار شهري و بهبود مبلمان شهري يکي از مواردي است که همواره بايد به آن توجه ويژه‌اي داشت. در طراحي تجهيزات و مبلمان شهري توجه به شاخص هايي همچون کميت و کيفيت و زيبايي تجهيرات، توجه به فرهنگ و آداب رسوم محله و شهر از موارد مهمي است که بايد با رعايت تمام نکات اعم از نهر آب، گذرگاه معلولان، نيمکت‌ها، محل استقرار سطل زباله، باجه‌هاي تلفن، سنگ‌فرش کف پياده‌رو و... در نظر گرفت.وي در ادامه افزود: در سطح منطقه چيزي حدود 372 مورد سطل زباله نصب و رنگ آميزي شده و حدود 130 مورد تابلو، بيلبورد، پرتابل و تابلوهاي شهري نصب و ترميم گرديده و بالاي 27 مورد پل عرضي روي آب و راه بندها نصب شده است. شهرامي فر تصريح کرد: چيزي بيش ا ز 184 عدد از مبلمان شهري به نيمکت خيابان ها و پارک ها اختصاص يافته که به همراه 74 پايه چراغ نصب گرديده است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي