جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/08/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4283

با هزينه 26 ميليارد ريالي انجام شد؛
آبرساني به 12 هزار واحد مسکوني پرديس

مديرعامل آبفاي اردبيل:
38 درصد آب شرب اردبيل از چاه‌ها تامين مي‌شود

معاون عمران شهري شهرداري اصفهان:
پايان عمليات تعريض پل بزرگمهر اصفهان تا دو ماه ديگر

مدير عامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران:
خاطرات بازنشستگان پايانه‌هاي نفتي ايران مستندسازي مي‌شود


وجود بيش از يکصد هزار عنوان کتاب در کتابخانه‌هاي شهرستان دامغان


ايران زمين


خبر


 با هزينه 26 ميليارد ريالي انجام شد؛
 آبرساني به 12 هزار واحد مسکوني پرديس 

 پرديس - خبرنگار آفرينش

معاون مهندسي و توسعه شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران گفت: آبرساني به 12 هزار واحد مسکوني شهر جديد پرديس بالغ بر 26 ميليارد ريال هزينه دربرداشته است. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي آبفاي شرق استان تهران، سيد مجيد صالحي‏اميري از پيشرفت عمليات آبرساني به مسکن مهر فاز 9 شهر جديد پرديس خبر داد. وي افزود: اراضي مسکن مهر فاز 9 شهر جديد پرديس شامل 12 هزار واحد مسکوني واقع در شمال غربي اين شهر در حال احداث است که به منظور آبرساني به اين واحدهاي مسکوني، خط انتقالي به طول 6 هزار و 600 متر از جنس چدن داکتيل در قطرهاي 600، 400 و 700 ميلي‏متر در مراحل پاياني اجرا و تست قرار دارد.

صالحي‏اميري اضافه کرد: اين خط انتقال از محل مخزن 10 هزار مترمکعبي جنب تصفيه‏خانه تا مخزن 5 هزار مترمکعبي شماره 9 و 5 هزار مترمکعبي شماره 10 طراحي شده و در مراحل پاياني اجرا قرار دارد.وي افزود: با توجه به اختلاف ارتفاع 100 متري بين مخازن 9 و 10 احداث يک ايستگاه پمپاژ با دبي حداقل 120 ليتر در ثانيه پيش‏بيني شده که در حال طي کردن مراحل ساخت است.

معاون مهندسي و توسعه شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران خاطرنشان کرد: با توجه به لزوم تسريع در ايجاد تأسيسات زيربنايي مسکن مهر، اين شرکت نخستين دستگاه خدمات‏رسان بوده که تاکنون نسبت به احداث تأسيسات مربوط به آبرساني اقدام کرده است.


 مديرعامل آبفاي اردبيل:
 38 درصد آب شرب اردبيل از چاه‌ها تامين مي‌شود 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان اردبيل گفت: در حال حاضر 38 درصد از آب شرب اردبيل از طريق چاه‌ها تامين مي‌شود. عبدالحسين حسن‌زاده اظهار داشت: 62 درصد آب شرب اردبيل نيز از طريق تصفيه‌خانه تامين شده و با آزمايشات و کلرزني‌هاي مناسب تحويل مردم مي‌شود. وي گفت: در حال حاضر از 10 حلقه چاه با دبي مناسب آب برداشت مي‌شود در حالي که از 24 حلقه چاه عميق و نيمه‌عميق در داخل بافت مسکوني هشت مورد به دليل داشتن مشکلات از مدار توليد خارج شدند.اين مسئول ادامه داد: مابقي چاه‌ها با ظرفيت 214 ليتر، آب موردنياز اهالي استان اردبيل را تامين مي‌کنند و دبي متوسط تصفيه‌خانه اردبيل نيز 600 ليتر در ثانيه است. مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان اردبيل با بيان اين که تمام شهرهاي استان از آب شرب سالم بهداشتي و لوله‌کشي برخوردار هستند افزود: در نيمه اول امسال 2 هزار و 46 تا 2 هزار و 790 مورد کلرسنجي انجام شده که در اين اقدام مشترک 98 درصد مطلوبيت کار و فعاليت را شاهد بوديم.

حسن‌زاده ابراز داشت: از نظر نظارت عاليه بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي نيز همسو و همراه ما آزمايشات خود را انجام مي‌دهند و بدون کمترين رودربايستي و نقصي مشکلات را به ما منعکس مي‌کنند.وي يادآور شد: به صورت همزمان يا مشترک کارهاي متنوعي براي رفع نواقص انجام شده تا مردم مناطق مختلف استان به ويژه اردبيل بتوانند از آب سالم بهره‌مند شوند. اين مسئول ظرفيت تصفيه‌خانه آب يامچي را 21 ميليون متر مکعب اعلام کرد و افزود: برداشت سالانه ما در طي سال بيشتر از اين ميزان است چرا که بخشي از حجم اين سد براي استفاده در بخش کشاورزي برداشت مي‌شود. مديرعامل شرکت آب و فاضلاب شهري استان اردبيل به نمونه‌برداري‌هاي آنلاين ميکروبي، بيولوژيکي و شيميايي به طور مستمر و شش ماهه از چاه‌ها اشاره کرد و گفت: هر روز از آب تصفيه‌خانه اردبيل نمونه‌برداري‌هاي ميکروبي، شيمايي و بيولوژيکي انجام مي‌شود. حسن‌زاده در پايان سخنان خود اذعان داشت: در فصل تابستان نيز روزانه نمونه‌برداري‌ها را انجام مي‌داديم تا آب شرب سالم تحويل مردم دهيم.


 معاون عمران شهري شهرداري اصفهان:
 پايان عمليات تعريض پل بزرگمهر اصفهان تا دو ماه ديگر 

 اصفهان - راعي

معاون عمران شهري شهرداري اصفهان از پايان عمليات تعريض پل بزرگمهر با هدف تسهيل در ترافيک عبوري و روان‌سازي تردد خودروها تا دو ماه ديگر خبر داد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، عليرضا قاري‌قرآن اظهار کرد: هدف از اجراي طرح تعريض پل بزرگمهر به عنوان بخشي از حلقه دوم ترافيکي تسهيل در روان‌سازي تردد و عبور فاز دوم خط بي.آر.تي است.

وي اعتبار اوليه پروژه تعريض پل بزرگمهر را 300 ميليارد ريال دانست و افزود: اين اعتبار از سوي شهرداري منطقه 4 تأمين شده و مدت زمان قرارداد شهرداري اين منطقه با سازمان عمران شهرداري اصفهان به عنوان پيمانکار 12 ماه است تا همچون ديگر پروژه‌هاي شهري اين کلان شهر با توجه به وجود نکات فني در يک برنامه زمان‌بندي شده به بهره‌برداري برسد. معاون عمران شهري شهرداري اصفهان اضافه کرد: طراحي پروژه تعريض پل بزرگمهر از سوي سازمان طراحي شهرداري اصفهان و نظارت کارگاهي آن، به همراه همکاري شرکت مهندسان مشاور هگزا صورت گرفته است. وي بيان کرد: با توجه به قرار گرفتن عمليات اجرايي پروژه در زمان خشکي رودخانه زاينده‌رود، اين پل به روش اجرايي «درجا» در حال ساخت است.

قاري‌قرآن پيشرفت فيزيکي پروژه تعريض پل بزرگمهر را 70 درصد دانست و گفت: با توجه به تلاش شبانه‌روزي شهرداري اصفهان پيشرفت فيزيکي اين پروژه طبق برنامه زمان‌بندي شده تکميل و در موعد مقرر به بهره‌برداري مي‌رسد. وي يادآور شد: عمليات تعريض پل بزرگمهر به صورت اجراي دو پل با عرض هر کدام 21 متر است که در نهايت عرض پل به 43 متر تعريض، همچنين 31 متر از سطح پل به صورت آسفالت اجرا مي‌شود و مابقي به پياده‌رو اختصاص مي‌يابد. معاون عمران شهري شهرداري اصفهان گفت: هر يک از پل‌هاي تعريض شده داراي دو پايه و دو کوله است که در زير هر يک از آنها شش شمع حفاري شده و به اين ترتيب در هر دو پل در مجموع 48 حفاري شمع صورت گرفته است.


 مدير عامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران:
 خاطرات بازنشستگان پايانه‌هاي نفتي ايران مستندسازي مي‌شود 

 بوشهر – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران اعلام کرد: خاطرات بازنشستگان شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران مستندسازي مي‌شود. سيد پيروز موسوي در مراسم بازنشستگي دو تن از کارکنان عمليات دريايي خارگ، با بيان اينکه بازنشستگان شناسنامه هر مجموعه‌اي هستند، گفت: روابط عمومي اين شرکت موظف است خاطرات بازنشستگان را در دوران انقلاب و جنگ مستندسازي کند.وي يادآور شد: چاپ کتاب خاطرات کارکنان در دوران جنگ و ثبت از جان‌گذشتگي‌ها و ايثارگريها براي قطع نشدن صادرات نفت، از اهميت ويژه‌اي برخوردار است و از اين رو براي انجام اين مهم در اين شرکت فعاليت گسترده‌اي صورت خواهد گرفت.

موسوي با اشاره به تلاشهايي که اين دو همکار بازنشسته در طول 38 سال خدمت خود داشتند خطاب به آنها گفت: بي‌شک بخش زيادي از موفقيتهاي شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران مرهون بازنشستگان است و اين شرکت خود را مؤظف مي‌داند به پاس اين همه خدمات ارزنده، خاطرات و تجارب آنان را در اختيار نسل آينده قرار دهد.

برپايه اين گزارش، مجيد موسوي و درويش دريس‌پور دو تن از کارکنان شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران در واحد عمليات دريايي هستند که پس از 38 سال خدمت بازنشسته شدند و در مراسمي به همين مناسبت از آنان تقدير به عمل آمد. سيدپيروز موسوي از جمله مديران نفتي است که در کنار توسعه فعاليتهاي اصلي شرکت، به مقولات فرهنگي نيز توجه عميقي دارد. وي پيش از اين نيز پيشنهاد داد تا جزيره خارگ موزه جنگ شود.


 وجود بيش از يکصد هزار عنوان کتاب در کتابخانه‌هاي شهرستان دامغان 

 دامغان – خبرنگار آفرينش

مسئول اداره کتابخانه‏هاي عمومي شهرستان دامغان گفت: در نيمه نخست سال جاري 58 هزار و 369 دامغاني به کتابخانه‏هاي عمومي اين شهرستان مراجعه کردند. محبوبه اميراحمدي با بيان اينکه يکي از برنامه‏هاي اداره کتابخانه‏هاي عمومي شهرستان دامغان تشويق دانش‏آموزان به امر کتابخواني بوده و از اين طريق سطح اطلاعات دانش‏آموزان افزايش مي‌يابد گفت: در حال حاضر شهرستان دامغان داراي 9 باب کتابخانه عمومي است که در اين کتابخانه‌ها 140 هزار و 899 نسخه کتاب با 111 هزار و 600 عنوان وجود دارد.مسئول اداره کتابخانه‏هاي عمومي شهرستان دامغان با اشاره به اينکه در نيمه نخست سال جاري 58 هزار و 369 دامغاني به 9 باب کتابخانه عمومي شهرستان دامغان مراجعه کرده‌اند افزود: در شش ماه نخست سال جاري 72 هزار و 729 جلد کتاب به مراجعه‏کنندگان کتابخانه‏هاي عمومي شهرستان دامغان امانت داده شد.

اميراحمدي گفت: شناسايي کارمندان علاقه‏مند به کتاب که بيشترين مطالعه را دارند، يکي از اقدامات اين اداره است که درصدد هستيم که با شناسايي اين افراد از آنها تجليل و تقدير کنيم. اميراحمدي با بيان اينکه همراهي و همکاري درراستاي ترويج فرهنگ کتاب و کتابخواني در سطح جامعه يک امر مهم مي‌باشد گفت: از اين طريق نيز مي‏توانيم فرهنگ کتاب و کتابخواني را در جامعه گسترش داده و سطح اطلاعات عمومي جامعه را افزايش دهيم.


 ايران زمين 

 آغاز طرح ملي پيشگيري از تنبلي چشم در دامغان

دامغان – خبرنگار آفرينش

رئيس اداره بهزيستي شهرستان دامغان گفت : همزمان با سراسر کشور طرح ملي پيشگيري از تنبلي چشم در دامغان آغاز شد. حسن غربا در گفتگو با خبرنگار روزنامه آفرينش گفت: طرح پيشگيري از تنبلي چشم (آمبليوپي) ويژه کودکان سه تا شش سال است هم‏زمان با سراسر کشور در دامغان آغاز و به مدت دو ماه ادامه دارد. رئيس اداره بهزيستي شهرستان دامغان به ايجاد 16 پايگاه سنجش بينايي در شهرستان دامغان اشاره کرد و افزود: هفت پايگاه سنجش بينايي در شهرهاي دامغان، ديباج، اميريه و کلاته‏رودبار و 9 پايگاه ديگر نيز در سطح روستاهاي اين شهرستان مستقر شده است. وي از همکاري 65 مربي معاينه‏کننده و بينايي‏سنج در اجراي اين طرح با اداره بهزيستي شهرستان دامغان خبر داد و گفت: يک پايگاه دائمي بينايي‏سنجي نيز در اداره بهزيستي شهرستان دامغان مستقر است که کار معاينه کودکان سه تا شش سال در طول سال و غير از زمان اجراي طرح را بر عهده دارد. 

انشعابات 30 هزار واحد مسكن "مهر" واگذار مي‌شود

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

تاكنون انشعابات آب 15 هزار واحد مسكن مهر استان نصب شده که تا پايان امسال انشعاب 15 هزار واحد ديگر نيز واگذار و نصب مي‌شود. معاون مهندسي و توسعه آبفاي هرمزگان، اعتبارات ملي- استاني در بخش پروژه‌هاي آبرساني را 530 ميليارد ريال اعلام كرد و گفت: تاكنون 30 درصد اين اعتبارات تخصيص داده شده است و در بخش اعتبارات استاني نيز از مجموع 160 ميليارد ريال حدود 27 درصد آن اختصاص يافته است.هوشنگ ملايي در خصوص مهمترين پروژه‌هاي آبرساني كه طي شش ماهه گذشته اجرايي شده‌اند، اظهارداشت: پروژه‌هاي آبرساني بشاگرد ، احمدي، گروك، آبرساني به رويدر و روستاهاي حومه و آبرساني به شهرهاي تخت و قلعه قاضي و روستاهاي حومه در مجموع با اعتباري معادل يك هزار و 25 ميليارد ريال اجرايي شده‌اند. 

دادگو:

سازمانهاي غير دولتي در رفع مشکلات شهري ياري‌رسان باشند

کرج - خاکپور

رئيس شوراي اسلامي شهر کرج از سازمانهاي غير دولتي استان خواست تا ياري‌رسان مديريت شهري در رفع مشکلات باشند. به گزارش پايگاه خبري مديريت شهري کرج، محمود دادگو در همايش مبارزه با آلودگي محيط زيست که با حضور مسئولين روساي ادارات، سازمانها و جمعيت زنان مبارزه با آلودگي محيط زيست سراسر کشور در استان البرز برگزار شد، با بيان اين مطلب اظهار داشت: در اين رابطه مي‌توان با تفويض اختيار به مردم براي اينکه بتوانند به ‌عنوان حاميان محيط‌ زيست، نقش خود را فعالانه در مواردي همچون پياده‌سازي اصول اوليه توسعه پايدار در شهر ايفا کنند، بهره‌مند شد.وي افزود: سازمانهاي غير دولتي مي‌توانند در مسائل زيست شهري مددرسان مسئولان و مردم شهر باشند.

اين مسئول تاکيد کرد: ترويج اين اصل اساسي که جوامع خود نقش کليدي در پذيرش و تغيير گرايش‌هاي زيست ‌محيطي دارند مي‌تواند زمينه‌ساز حرکتهاي مثبت و مثمرثمر باشد. دادگو اظهار داشت: حمايت از اصل مشارکت و آموزش شهروندي در هر برهه‌اي از زمان يکي از اصول اساسي است؛ چرا که تنها با اين روش است که همگان مي‌توانند از زندگي در يک محيط طبيعي ايمن‌تر و آبادتر لذت ببرند.

جمعيت زنان مبارزه با آلودگي محيط زيست استان البرز قدرتمندتر از گذشته عمل کند

رئيس شوراي اسلامي شهر کرج در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به جمعيت يک ميليون و 700 هزار نفري كرج لازم است حداقل 500 نفر در اين جمعيت حضور فعال داشته باشند. وي افزود: از آنجا که تهران در کنار استان البرز قرار دارد لازم است که در حفظ و حراست از محيط زيست تمامي جوانب حفظ شود. اين مسئول تاکيد کرد: اميد است با برنامه‌ريزيهاي اين جمعيت جلسات جمعيت زنان مبارزه با آلودگي محيط زيست استان البرز در خور اين استان و قويتر از گذشته برگزار شود.

مدير باغباني جهاد کشاورزي استان همدان:

همدان رتبه نخست توليدات کشاورزي در غرب کشور را دارد

همدان - مينا دربندي

مدير باغباني سازمان جهاد کشاورزي استان همدان گفت: همدان رتبه نخست توليدات کشاورزي را در غرب کشور داراست.مهندس حجت‌اله شهبازي افزود: استان همدان از نظر مساحت نسبتاً کوچک بوده و رتبه 23 را در کشور داراست و 1.2 درصد وسعت و 2.4 درصد جمعيت کشور را در خود جاي داده و سالانه 5 ميليون تن محصولات کشاورزي را توليد مي‌کند. مدير باغباني جهاد کشاورزي استان همدان خاطرنشان کرد: استان همدان با دارا بودن 4.5 درصد توليدات کشور، رتبه 9 و رتبه نخست منطقه در ميان هشت استان همسايه را داراست و با وجود اينکه سرانه توليدات باغي در جهان به ازاي هر نفر کمتر از 9 کيلوگرم است، اين سرانه در ايران به ازاي هر نفر 2.4 کيلوگرم و در استان همدان اين رقم در ازاي هر نفر 340 کيلوگرم محصولات باغي است. وي بيان کرد: شرايط اقليمي و خاک مساعد به همراه نيروهاي خلاق در افزايش اين پتانسيل تأثير بسزايي داشته و استان همدان از نظر مساحت 2.3 درصد باغات کشور و 3.4 درصد توليدات باغي را داراست و متوسط توليد باغات کشور در هر هکتار 6.8 تن است، اما در استان اين رقم 10.4 تن است.

شهبازي ادامه داد: از حدود 5 ميليون تن انواع محصولات کشاورزي استان، سهم محصولات باغي در سال زراعي گذشته 582 هزار تن به ارزش 27 هزار و 400 ميليارد ريال است که سهم محصولات باغي 6 هزار ميليارد ريال را به خود اختصاص مي‌دهد.وي سطح زير کشت توليدات زراعي و باغي را 705 هزار هکتار عنوان کرد و گفت: سهم باغات 9.6 درصد و سهم توليدات کشاورزي 11.6 درصد است که سهم باغباني از ارزش ناخالص محصولات کشاورزي 21.9 درصد است. مدير باغباني سازمان جهاد کشاورزي استان همدان تصريح کرد: تعداد بهره‌برداران در باغات 78 هزار و 600 نفر است که سطح باغات مثمر 64 هزار هکتار با توليد 582 هزار تن و سطح باغات غير مثمر 4 هزار هکتار است و 2 هزار و 700 هکتار نيز زير کشت گياهان دارويي با توليد 5 هزار و 700 تن قرار دارد.

وي اذعان کرد: گياهان دارويي شامل دو محصول عمده گشنيز و رازيانه است که در نهاوند و رزن کشت مي‌شود و 38 هکتار از اراضي نيز با توليد سالانه 125 کيلوگرم زير کشت زعفران قرار دارد.

شهبازي سطح گلخانه‌هاي استان را 73 هکتار با ظرفيت توليد بيش از 26 هزار تن محصولات سبزي و صيفي و 2 ميليون شاخه‌گل، شاخه بريده و گلدان در سال عنوان کرد و گفت: توليد واقعي قارچ خوراکي در سال 2 هزار و 500 تن است و 260 هزار اصله نهال شناسه‌دار نيز در استان توليد مي‌شود.

وي بيان کرد: استان همدان داراي رتبه نخست توليد گردو، رتبه دوم توليد کشمش، رتبه سوم توليد انگور و گياهان دارويي، رتبه چهارم توليد شليل و قارچ خوراکي، رتبه پنجم توليد آلو و هلو، رتبه ششم آلبالو و رتبه هشتم سيب و زعفران را در کشور داراست. مدير باغباني سازمان جهاد کشاورزي استان همدان افزود: از نظر مساحت و سطح شهرستان ملاير با دارا بودن 28 درصد مساحت باغات و 38 درصد توليدات باغباني رتبه نخست، شهرستان نهاوند با دارا بودن 18 درصد مساحت باغات و 19 درصد توليدات باغي رتبه دوم و شهرستان همدان نيز با دارا بودن 13 درصد مساحت باغات و 12 درصد توليدات باغي رتبه سوم را در استان داراست. وي اظهار کرد: طي 10 سال اخير تاکنون روند قابل توجهي در مساحت باغات و توليدات باغباني داشتيم به طوري که در سال 1381 داراي 34 هزار و 500 هکتار با توليد 398 هزار تن و در سال 1390 داراي 68 هزار و 300 هکتار با توليد 582 هزار تن بوديم و پيش‌بيني مي‌شود امسال بيش از 600 هزار تن محصول داشته باشيم.

شهبازي بيان کرد: طرح توسعه باغات از پروژه‌هاي قابل پيگيري است که هر ساله با استفاده از اعتبارات و کمک‌هاي دولتي به صورت تسهيلات بانکي و اعتبارات بلا‌عوض، کمک‌هزينه‌اي براي توسعه باغات به متقاضيان ارائه مي‌شود. وي ادامه داد: اصلاح و جايگزيني باغات از ديگر پروژه‌هاي در حال پيگيري است که در اين طرح عمليات اصلاحي باغات درجه دو با استفاده از تسهيلات بانکي و اعتبارات بلاعوض تبديل به باغات درجه يک شده و در باغات درجه سه فاقد توجيه اقتصادي نيز درختان ريشه‌کن شده و باغ جديد اصلاح مي‌شود.

مدير باغباني سازمان جهاد کشاورزي استان همدان خاطرنشان کرد: با توجه به توليد فراوان انگور در استان، ايجاد بارگاه بهداشتي تهيه کشمش با استفاده از اعتبارات و ارائه تسهيلات بلاعوض مشارکت در تأمين سبد بهداشتي حمل انگور نيز در دستور کار قرار دارد. وي اذعان کرد: استان همدان در زمينه توليد گردو رتبه نخست کشور و از نظر سطح زير کشت رتبه دوم را پس از استان کرمان دارد و کانون هماهنگي دانش و صنعت گردوي کشور به منظور ارتباط ميان دانشگاه، تحقيقات، بخش اجرايي و بخش خصوصي در زمينه توليد صنعت، فرآوري و بازرگاني در همدان مستقر است.


 خبر 

 مدير كل راه و شهرسازي هرمزگان:

براي پرداخت تسهيلات نوسازي در بافتهاي فرسوده محدوديتي نيست

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

قائم مقام وزير و مديركل راه و شهرسازي استان هرمزگان گفت: تا پايان سال جاري 3400 واحد در بافتهاي فرسوده در استان به بهره‌برداري مي‌رسد. مهندس زنديه وكيلي افزود: 2391 هكتار بافتهاي فرسوده در استان هرمزگان وجود دارد كه نياز به نوسازي و بهسازي دارد. مدير كل راه و شهرسازي استان گفت: در استان هرمزگان تاكنون 8500 واحد در بافتهاي فرسوده نوسازي شده يا در حال نوسازي مي‌باشد كه 70 درصد از متقاضيان از تسهيلات بانكي 20 ميليون توماني استفاده كرده‌اند. وي با بيان اين كه تاكنون 117 ميليارد تومان پرداخت شده تصريح كرد: براي دريافت تسهيلات محدوديتي نيست و بانكها آماده پرداخت تسهيلات مي‌باشند. مدير كل راه و شهرسازي استان هرمزگان گفت: احداث و نوسازي در بافت فرسوده استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 45 درصد افزايش يافته است. وي در پايان سخنانش از مطالعات بهسازي و نوسازي بافتهاي فرسوده شهرهاي بندرخمير و رودان خبر داد.

تمدن اعلام کرد؛

کشفيات گسترده مواد مخدر؛ عامل نا اميدي سوداگران مرگ در جذب جوانان

بهارستان - خبرنگار آفرينش

استاندار تهران کشفيات گسترده مواد مخدر از سوي نيروي انتظامي را عامل بسيار موثري در نااميدي سوداگران مرگ در جذب و آلوده کردن جوانان دانست. به گزارش خبرنگار ما، مرتضي تمدن در مراسم راه‌اندازي قرارگاه نيروي انتظامي شهرستان بهارستان اظهار داشت: همه ما امروز بايد دغدغه امنيت و آسايش مردم و برخورد با مخل‌کنندگان امنيت عمومي جامعه را در دستور کار خود قرار دهيم.وي با اشاره به تلاشهاي صورت گرفته از سوي فرماندهي غرب استان تهران، افزود: از اولين روز راه‌اندازي فرماندهي غرب استان تهران، فرماندهي اين مجموعه با پيگيريهاي مداوم دغدغه پيشرفت و توسعه امکانات اداري و انساني نيروي انتظامي را در منطقه در دستور کار خود قرار داده است.

اين مسئول با اشاره به اينکه ايجاد يک فرماندهي در يک شهرستان نيازمند ايجاد سلسله مراتب فرماندهي مي‌باشد، تصريح کرد: ايجاد يک رده انتظامي در مناطق تازه تاسيس‌يافته کار بسيار دشواري است اما اراده و انگيزه بلند مسئولان در فرماندهي غرب استان تهران بر هيچ کسي پوشيده نيست و مسئولين شهرستاني و استاني نيز همسو با خدمتگزاران نيروي انتظامي نقش ارزنده‌اي را ايفا کردند.

امنيت اجتماعي اولويت اساسي غرب استان تهران است

رئيس شوراي تامين استان تهران با اشاره به کثرت جمعيت در شهرستان بهارستان گفت: به رغم کثرت جمعيت و امکانات محدود، يک تحول و تحرک مضاعف در حوزه امنيت منطقه ايجاد شده است. وي ضمن تاکيد بر دوري از هرگونه اختلاف و دودستگي در ميان مردم و مسئولين شهرستان، افزود: مي‌توان با ايجاد تعامل و همدلي در بين آحاد مردم و مسئولين شهرستان و به توفيقات بسيار ارزشمندي دست يافت و بايد اين تعامل و همدلي در حوزه امنيت و آسايش مردم به کار گرفته شود.

استاندار تهران در ادامه سخنان خود امنيت اجتماعي را يک اولويت اساسي در شهرستانهاي غرب استان تهران ذکر کرد و گفت: همه مسئولان بايد اين اولويتها را مدنظر قرار دهند تا با تلاشهاي مضاعف، ضمن ايجاد انضباط عمومي اجتماعي و همچنين آشنا کردن مردم با قوانين اجتماعي، اين حرکت رو‌به‌جلو در ايجاد امنيت و نظم، ادامه يابد.تمدن همچنين گفت: به طور قطع نيروي انتظامي هيچ گونه تعارفي با افرادي که بخواهند در جامعه دست به تخلف بزنند ندارد و مطمئن باشند که آنان با اين اقدام غيرقانوني خود بايد هزينه‌هاي سنگيني را بپردازند چراکه امروز پليس توانسته با اعتمادسازي‌هاي ارزنده خود در دل مردم شريف و قهرمان ايران اسلامي جايگاه خود را پيدا کند.اين مسئول کشفيات صورت گرفته از سوي نيروي انتظامي را قابل تقدير دانست و گفت: اقدامات بسيار مطلوبي در حوزه کشفيات مواد مخدر ودستگيري سوداگران مرگ از سوي نيروي انتظامي صورت گرفته است، چراکه که کشفيات مواد مخدر آن هم در حجم گسترده، داراي پيامي براي دشمناني است که در تلاش هستند با اين اقدام پليد خود جوانان ايران اسلامي را آلوده کنند.

نماينده مردم شهرستان رباط کريم و بهارستان در مجلس شوراي اسلامي نيز در گفتگو با خبرنگار ما در اين خصوص اظهار داشت: استقرار فرماندهي انتظامي در اين منطقه در واقع يکي از دغدغه‌هاي اصلي ما بوده که با تلاشهاي صورت گرفته امروز در حال استقرار است.ابراهيم نکو اظهار داشت: اگر هم تاکنون در اين خصوص تاخيري صورت گرفته به دليل حضور فرماندهي شهرستان رباط کريم در اين منطقه بوده که بايد آنان نيز در آن شهرستان در مکان مناسبي استقرار يابند که خوشبختانه چندي پيش اين اتفاق نيز صورت گرفت. عضو هيئت رئيسه کميسون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي با اشاره به نرخ رشد جمعيتي شهرستان بهارستان نيز گفت: شهرستان بهارستان به دليل نرخ رشد جمعيتي بالايي که دارد با مراکز برخي استانها برابري مي‌کند که در اين راستا بايد مسئولان استاني و کشوري به اين مقوله نگاه ويژه‌اي داشته باشند. به گفته وي شهرستان بهارستان داراي 650 هزار نفر جمعيت است که 80 درصد اين منطقه را مهاجرين از اقصي نقاط کشورمان شکل داده‌اند.اين نماينده همچنين با تاکيد بر ايجاد امنيت مطلوبتر نيز اعلام کرد: برغم تلاشهاي شبانه‌روزي نيروي انتظامي، متاسفانه به دليل کمبود امکانات انساني و اداري مردم فهيم منطقه گلايه‌هايي را در اين راستا دارند که اين موارد را بايد مسئولان امر در دستور کار خود قرار دهند. سرهنگ اصلاني نيز در مراسم راه‌اندازي قرارگاه نيروي انتظامي شهرستان بهارستان ضمن قدرداني از تلاش مسئولين استاني و شهرستاني، براي ايجاد اين مرکز فرماندهي اظهار داشت: تلاشها و همکاريهاي بسياري ارزنده‌اي در اين راستا صورت گرفته که جاي قدرداني و تشکر دارد.

اين مسئول انتظامي در ادامه با اشاره به نرخ رشد جمعيتي شهرستان بهارستان نيز تصريح کرد: به رغم اينکه در شهرستان بهارستان حدود 5 کلانتري فعال وجود دارد، اما مي‌طلبد که در آينده‌اي نزديک نسبت به افزايش امکانات اداري و انساني اقدامات لازم انجام شود.وي کثرت جمعيت و نوع تهديدها و برخي جرائم ديگر را از اولويت ويژه قرارگاه انتظامي اين شهرستان برشمرد و افزود: از اولين روز راه‌اندازي فرماندهي غرب استان تهران با حمايتهاي مجموعه استاني و شهرستاني، برآوردهاي اجتماعي و اطلاعاتي و امنيتي از سطح شهرستانهاي استان تهران در راستاي ايجاد امنيت اجتماعي هر چه بيشتر مردم اين مناطق صورت گرفت.اصلاني همچنين در پايان اين مراسم از مسئولين شهرستان خواست نسبت به ادامه اين روند در جهت امنيت و آسايش هر چه بيشتر شهروندان از هر گونه تعامل و همکاري دريغ نورزند. گفتني است، در پايان اين مراسم سرهنگ داود عبدالمالکي به مدت 3 سال از سوي فرماندهي کل نيروي انتظامي کشور سرهنگ احمدي مقدم، به عنوان فرماندهي انتظامي شهرستان بهارستان منصوب شد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي