جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/08/08 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4284


مجوز احداث خط مترو تهران-پرديس صادر شد


امضاي تفاهمنامه‌هاي همکاري اتاق البرز و چين؛ موجب تسهيل روابط تجاري خارجي


كاهش هفت درصدي هدررفت آب در هرمزگان

معاون برنامه‌ريزي و تحقيقات شرکت برق منطقه‌اي خوزستان:
آمار و اطلاعات کليدي ترين ابزار موفقيت در سازمانها است


ايران زمين


خبر


 مجوز احداث خط مترو تهران-پرديس صادر شد 

 پرديس - خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت عمران شهرجديد پرديس با اشاره به آمادگي واگذاري 2 هزار و 600 واحد مسکن مهر پرديس گفت: با افزايش جمعيت ساکن در شهر پرديس ، مجوز احداث خط مترو تهران-پرديس از وزير راه و شهرسازي کشور اخذ شد.به گزارش خبرنگار آفرينش، مهدي هدايت افزود: اين شرکت بعد از واگذاري چهار هزار واحد مسکوني در اسفند سال گذشته، آماده واگذاري 2هزار و 600 واحد به متقاضيان مسکن مهر شهر جديد پرديس است.

وي درباره برنامه‌ريزي 100ساله براي شهرجديد پرديس گفت: با افزايش سکونت در شهر جديد پرديس براي رفع مشکلات رفت و آمد مردم علاوه بر دو مسير جاده قديم تهران- بومهن و آزاد راه تهران- پرديس که از انتهاي بزرگراه شهيد بابايي تهران تا شهر جديد پرديس قابل استفاده است، احداث مسير مترو تهران- پرديس نيز در دستور کار است. وي افزود: درروز پنجشنبه هفته گذشته وزير راه و شهرسازي در بازديد معمول دو هفته يک بار خود، مجوز احداث خط مترو تهران- شهر جديد پرديس را صادر کردند تا اقدامات لازم براي ساخت متروي تهران پرديس صورت گيرد.

هدايت در مورد نحوه انتخاب سازنده مسير مترو تهران- پرديس گفت : پيمانکار اين مسير علاوه بر اين که از مجرب ترين سازندگان جاده ساز بايد باشد، از امکانات مالي کافي براي سرمايه گذاري در اين محدوده را نيز بايد داشته باشند.

.وي در مورد ساخت 80 هزار واحد مسکوني جديد در اين شهر گفت: بعد از مسئوليت احداث 13 هزار واحد مسکوني در شهرجديد پرديس که تا آخر امسال واحدهاي باقيمانده آن تحويل داده مي شود، ساخت‌وساز 80 هزار واحد مسکوني از خرداد ماه امسال در سه نقطه شهر جديد پرديس شروع شده است.

هدايت در مورد شرايط نام نويسي مسکن مهر شهرجديد پرديس اظهار کرد: در جريان ثبت نام متقاضيان واحدهاي پرديس در رسيدگي به مدارک ارسالي به قدري دقت شده که احتمال واگذاري واحدها به افراد غيرتهراني که از اول فروردين 84 به تهران مهاجرت کرده اند، غيرممکن شده است.

مديرعامل شهر جديد پرديس درباره آمار ثبت نام کنندگان مسکن مهر پرديس نيز گفت: 105 هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که تاکنون مدارک 40 هزار نفر از آنها مورد تاييد قرار گرفته و بقيه در دست بررسي صلاحيت قرار دارد. همچنين 15 هزار نفر آنها آورده اوليه به ميزان پنج تا 10 ميليون تومان خود را بابت پيش خريد واريز کرده‌اند.

هدايت با اشاره به در دست اجرا بودن سه پروژه مسکن مهر در پرديس افزود: به منظور رفع مشکلاتي که در گذشته در ساخت مسکن مهر وجود داشت، اکنون همزمان با ساخت‌وساز مسکن، خدمات روبنايي و زيربنايي هر يک از سه پروژه توسط انبوه‌سازان اجرا مي‌شود.

وي درمورد زمان ساخت و ساز و تحويل واحدهاي مسکوني در سه نقطه شهر پرديس اعلام کرد: انبوه‌سازان سه محله متعهد شده‌اند ساخت و ساز 80 هزار واحد حداکثر به مدت 18 ماه به اتمام برسد به طوري که تمام اين واحدها تا پايان آذر ماه 92 به صورت مرحله‌‌اي به متقاضيان واجد شرايط تحويل داده شود.

هدايت درباره پيمانکاران سه پروژه 80 هزار واحدي مسکن‌مهر پرديس گفت: 35 هزار واحد توسط شرکت عمران پارس در شمال پرديس در فاز 11 غربي، حدود 10 هزار واحد در زمين 164 هکتاري در فاز پنج توسط شرکت انبوه سازان ايران و 35 هزار واحد نيز در دره‌بهشت در جنوب پرديس که به صورت ويلايي است، توسط ساير شرکتهاي انبوه‌ساز ايراني در حال احداث است.

وي درباره پيشرفت عمليات ساخت و ساز در فاز 11 غربي، گفت: ساخت و ساز در اين پروژه اکنون نسبت به دو پروژه ديگر پيشرفت فيزيکي بيشتري دارد و با زمان‌بندي انجام شده 10هزار واحد از 35 هزار واحد که در نقطه اول پرديس در حال احداث است، فروردين ماه سال 92 تحويل داده مي‌شود.

وي افزود: همچنين 30 ساختمان بلندمرتبه (برج) در اين پروژه در حال احداث است که هر برج شامل 59 واحد مسکوني است. در اين منطقه يک فروشگاه بزرگ تجاري خدماتي نيز ساخته مي شود.

مديرعامل شهر جديد پرديس در مورد پيشرفت فيزيکي دو پروژه ديگر پرديس گفت: پيشرفت فيزيکي ساخت و ساز مسکن مهر شهر جديد پرديس به ترتيب بعد از پروژه فاز 11 غربي، در دره‌بهشت و در رتبه بعدي پروژه 164 هکتاري قرار دارد. وي با تاکيد بر حق انتخاب پيش خريداران از اين سه پروژه افزود: از بين 15 هزار نفري که مبلغ اوليه را پرداخت کرده‌اند و پيش‌خريد آنان قطعي شده است، پروژه دره‌بهشت با شش هزار و 500 نفر بيشترين تقاضا را دارد، فاز 11 غربي شش هزار نفر و بقيه افراد پروژه 164 هکتاري را انتخاب کرده‌اند.

مديرعامل شهر جديد پرديس با اشاره به حساسيت تحويل اين واحدها گفت: با توجه به اينکه دولت مصمم به اجراي به موقع اين پروژه تا قبل از پايان دوره اش است، علاوه بر پرداخت تسهيلات بانکي و آورده‌نقدي مردم، آماده تامين مصالح‌ساختماني مسکن مهر پرديس زير قيمت بازار است.


 امضاي تفاهمنامه‌هاي همکاري اتاق البرز و چين؛ موجب تسهيل روابط تجاري خارجي 

 کرج ـ اسماعيل نوبخت

هيات تجاري و اقتصادي استان البرز در جريان سفر به چين علاوه بر ديدار با مقامات و صنعتگران اين کشور، با امضاي تفاهم نامه همکاري با اتاق بازرگاني اين کشور و شوراي ارتقاي تجارت بين الملل پکن زمينه توسعه بيشتر مبادلات اقتصادي دوطرف و توسعه صادرات غيرنفتي را تسهيل مي‌کند. به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از روابط عمومي اتاق البرز؛ حسين طوسي با بيان اينکه هدف از اين سفر ارتقاي سطح روابط اقتصادي و توسعه صادرات غير نفتي است، گفت: تفاهم نامه همکاري ميان دو اتاق با حضور خانم شيونگ جيو لينگ رئيس شوراي ارتقاي تجارت بين‌المللي پکن امضا شد.به اعتقاد وي اين سفر از لحاظ افزايش همکاري تجاري و توسعه صادرات بين دو کشور موثر خواهد بود.طوسي در خصوص حجم بالاي تبادلات اقتصادي ميان ايران و چين طي سالهاي اخيرگفت: تلاش اتاق بازرگاني استان البرز بر آن است که حلقه ارتباطي موثري ميان فعالان بخش خصوصي استان با بازرگانان خارجي در حوزه هاي صنعت،توليد، و تجارت برقرار کند.وي ادامه داد: شرکت در نمايشگاههاي تخصصي، ارائه توانمنديهاي توليدکنندگان استان البرز و آشنايي با ظرفيتها و پتانسيلهاي اقتصادي اين کشور از جمله اهداف ما است.

رئيس اتاق بازرگاني استان البرز گفت: از ديگر فوايد اين سفرايجاد فضاي مذاکرات رو در رو و بازاريابي، امکان ارتباط بازرگانان و توليدکنندگان با طرف هاي تجاري، مشارکت در پروژه‌ها و شناخت نيازها و خواسته هاي مصرف کنندگان است.طوسي اظهار داشت: بر اساس اين تفاهم نامه موسسات محلي دو کشور به امضاي قراردادهاي سرمايه گذاري و اجراي طرح هاي مشترک و همچنين همکاري علمي، فني، اقتصادي و تجاري تشويق خواهند شد و بر تبادل اطلاعات ميان کميته هاي مختلف تجاري، سرمايه گذاري و ... تاکيد شده است.رئيس اتاق بازرگاني استان البرز تصريح کرد: در اين سفر تفاهم نامه ديگري نيز با همتايان خود در شهر تيان جين در شمال شرق چين امضا خواهيم کرد.


 كاهش هفت درصدي هدررفت آب در هرمزگان 

 بندرعباس - خبرنگار آفرينش

ميزان هدررفت آب (آب بدون درآمد) در پايان شش ماهه اول امسال در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 7 درصد كاهش داشته است. همچنين کمترين هدررفت آب در استان مربوط به شهر سيريك و بيشترين هدر رفت آب در اين استان مربوط به شهر فارغان است .معاون بهره‌برداري آبفاي هرمزگان ميزان هدر رفت آب در استان را 25.12 درصد اعلام کرد و گفت: اين در حالي است که متوسط هدررفت آب در کشور 30 درصد اما استاندارد هدررفت آب در کشور 20-15 درصد است.

مهدي عباسي گفت: با توجه به اقدامات اساسي كه در راستاي كاهش هدررفت آب در سال 90 و شش ماهه امسال صورت پذيرفته است، اين شركت موفق به كاهش هفت درصدي ميزان هدررفت آب ( از 32.5درصد به 25.5 درصد) در شش ماهه اول امسال در مقايسه با مدت مشابه سال قبل شده است. وي افزود: در حال حاضر در حال حاضر کمترين هدررفت آب را در شهر خمير 12 درصد و بيشترين هدررفت آب را در شهر فارغان 43 درصد داريم.

اين مقام مسئول تصريح كرد: اصلاح شبكه‌هاي فرسوده و استانداردسازي انشعابات غير استاندارد از جمله راهكارهاي موثر و البته پرهزينه كاهش هدررفت در شبكه‌هاي توزيع است. وي افزود: در اين راستا بر طبق برنامه و بودجه تدوين شده بايستي نسبت به اصلاح شبكه توزيع به ميزان 166 كيلومتر اقدام شود كه تاكنون بيش از 40 درصد اصلاح شبكه انجام شده است.

عباسي اضافه كرد: همچنين پروژه استاندارد سازي پنج هزار و 585 فقره انشعاب از جمله برنامه‌هاي تدوين شده بوده است كه اين پروژه در شش ماهه اول امسال در مجموع 40 درصد (نصب 1420 فقره انشعاب) پيشرفت داشته است.


 معاون برنامه‌ريزي و تحقيقات شرکت برق منطقه‌اي خوزستان:
 آمار و اطلاعات کليدي ترين ابزار موفقيت در سازمانها است 

اهواز - خبرنگار آفرينش

معاون برنامه‌ريزي و تحقيقات شرکت برق منطقه‌اي خوزستان گفت: آمار و اطلاعات کليديترين ابزار موفقيت و برنامه‌ريزي در هر سازماني است.عبدالرسول زرگر گفت: اول آبان هر سال روز جهاني آمار و برنامه‌ريزي نامگداري شده به اين خاطر و در جهت ارتقاء فرهنگ آماري و تبيين اهميت اطلاعات و آمار در بين کارشناسان شرکت برق منطقه‌اي خوزستان طبق روال هر ساله بولتني توسط گروه آمار و اطلاعات دفتر IT تهيه مي شود که حاوي اطلاعات آماري و ديگر اطلاعات جالب مي‌باشد.

وي افزود: همچنين در اين رابطه مسابقه اي با موضوع آمار و برنامه‌ريزي برگزار و طي مراسمي جوايزي نيز اهدا مي‌گردد. زرگرتصريح کرد: اين برنامه متنوع و آموزشي به طور مستمر شش سال است که در شرکت برق منطقه‌اي خوزستان برگزارمي گردد و جايگاه خاصي در بين کارکنان پيدا کرده است.معاون برنامه‌ريزي و تحقيقات شرکت برق منطقه‌اي خوزستان اظهارداشت: با اين گونه برنامه‌ها توانسته‌ايم پيامهاي خوبي در رابطه با اهميت موضوع آمار و اطلاعات و همچنين استفاده از آمار درست و به موقع و برنامه‌ريزي صحيح به کارشناسان شرکت انتقال داده و زمينه را جهت پياده شدن نظام آماري و برنامه‌ريزيهاي بهتر فراهم سازيم.


 ايران زمين 

 صدور شناسنامه الکترونيکي اصناف در دستور کار فرمانداري کرج

کرج - خاکپور

معاون برنامه‌ريزي و اداري و مالي فرماندار کرج از صدور کارت شناسنامه الکترونيکي اصناف در آينده اي نزديک خبر داد.به گزارش روابط عمومي فرمانداري شهرستان کرج، مصطفي آجرلو با بيان اين مطلب در ستاد تنظيم بازار شهرستان که با موضوع نان در فرمانداري برگزار شد، اظهار داشت: اين طرح که به صورت پايلوت به منظور ساماندهي واحدهاي نانوايي شهرستان صورت مي‌گيرد مي‌تواند مسئولان را در راستاي تحقق اهداف و برنامه‌هاي ستاد تنظيم بازار شهرستان ياري دهد. وي افزود: اين اقدام که با هدف رفع مسائل و مشکلات موجود در حوزه نان صورت مي‌گيرد گام بسيار موثري در جهت ارتقاي کميت و کيفيت نان در شهرستان کرج به شمار مي‌رود. اين مسئول خاطرنشان کرد: کم‌فروشي، گرانفروشي، عدم رعايت بهداشتي، استفاده از کنجد و جوش شيرين در پخت نان از اهم مسائلي است که متاسفانه از سوي واحدهاي خبازي رعايت نمي‌شود.

شرکت توزيع برق اصفهان حائز رتبه برتر شد

اصفهان - راعي

در جشنواره برترين روابط عموميهاي ايران که هم زمان با هشتمين سمپوزيوم بين‌المللي روابط عمومي برگزار شد ، روابط عمومي شرکت توزيع برق اصفهان توانست در بين 1900 اثر ارسال شده از سوي روابط عمومي 250 ارگان شرکت‌کننده، در بخش پژوهش لرتباطي ، برتر شناخته شود.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ، فضل اله وطن خواه مشاور مدير عامل در دفتر روابط عمومي در اين مراسم حضور داشت و تنديس برتر اين سمپوزيوم را دريافت نمود. گفتني است 200 نهاد و شرکت دولتي و خصوصي و 700 نفر از دست‌اندرکاران روابط عموميهاي کشور در سمپوزيوم بين‌المللي و جشنواره برترينهاي روابط عمومي ايران شرکت کردند که نتايج اين سمپوزيوم از طريق دبيرخانه شوراي اطلاع‌رساني دولت به عنوان سند اجرايي سمپوزيوم در اختيار روابط عمومي هاي کشور قرار خواهد گرفت..

بازديد مدير عامل شرکت گاز استان يزد از پروژه‌هاي گازرساني بافق

يزد - اکبر خيرخواه

به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان يزد، مديرعامل و رئيس خدمات فني و مهندسي اين شرکت از پروژه خط انتقال گاز بافق و فاز اول شبکه داخلي شهر بافق بازديد به عمل آوردند.مدير عامل شرکت گاز استان يزد در اين بازديد از محيط کارگاه، دفتر نظارت، محل ايستگاه هاي تقليل فشار و همچنين محل احداث اداره گاز ناحيه بافق ديدن نمود.در ادامه عليرضا پيله ور از شبکه داخلي و خط انتقال و روند اجراي عمليات حفاري بازديد و از نزديک در جريان عمليات گازرساني به بافق قرار گرفت.شايان ذکر است پروژه خط انتقال گاز يزد به بافق به طول 100 کيلومتر و به قطر 24 اينچ با هزينه اي بالغ بر 450 ميليارد ريال توسط شرکت مهندسي و توسعه گاز ايران در حال انجام مي‌باشد.گفتني است فاز اول پروژه خط داخلي شهر بافق نيز با احداث بيش از 14 کيلومتر خط تغذيه، 45 کيلومتر شبکه توزيع و نصب ايستگاه تقليل فشار در حال اجرا مي‌باشد.

در بخش ديگري از اين گزارش آمده است که :رئيس شوراي شهر عشق آباد به منظور اطلاع از روند گازرساني به شهر عشق آباد با مدير عامل اين شرکت ديدار و گفتگو نمود.در اين ديدار مدير عامل شرکت گاز استان يزد، گزارشي از فعاليتها و اقدامات انجام شده در خصوص گازرساني به شهرعشق آباد ارائه نمود.عليرضا پيله وردر تشريح اين اقدامات گفت: طراحي خط انتقال گاز شهر عشق آباد به اتمام رسيده و عمليات اجرايي آن در دستور کار اين شرکت قرار دارد.

وي ادامه داد مراحل انتخاب پيمانکار اين پروژه پس از نهايي شدن از سوي شرکت ملي گاز ايران و تأمين نقدينگي لازم، انجام خواهد شد.در ادامه اين ديدار رئيس شوراي شهر عشق آباد ضمن تقدير و تشکر از شرکت گاز استان يزد، خواستار تسريع در اخذ مجوزهاي لازم جهت انجام پروژه گازرساني به شهر
عشق آباد شد.

با حضور مسئولان کشوري و استاني

9 صادر کننده نمونه اردبيل تجليل شدند

اردبيل – مهدي حسين نژاد

با حضور مسئولان کشوري و استاني 9 صادرکننده نمونه و همچنين خادمان صادرات اردبيل تجليل شدند.در اين مراسم که در سالن اجتماعات اتاق بازرگاني اردبيل برگزار شد شرکت بازرگاني آذر اطلس، آرتاپلاست، آرتامهنوش، آلماتوز، شرکت امين آهني نهايتي، اتحاد توسعه شمالغرب، شرکت بازرگاني بهروز تقي‌زاده، احد حسين‌جاني و مهرشيمي سبلان به عنوان شرکت‌هاي بازرگاني و صادراتي نمونه استان اردبيل تجليل شدند.در اين مراسم همچنين از خادمان صادرات استان اردبيل نظير گمرک اردبيل، بانک توسعه صادرات، تعدادي از مديران و معاونان سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق تعاون و بازرگاني استان اردبيل با اهداي لوح سپاس و هدايائي تجليل به عمل آمد.

در اين مراسم نايب رئيس اتاق بازرگاني، صنايع و معادن و کشاورزي استان اردبيل با گراميداشت روز ملي صادرات توسعه آن را حياتي و استراتژيک توصيف کرد و اظهار داشت: در فرآيند بهبود توسعه تراز تجاري بر جهان شاهد يک روند رو به رشد هستيم به طوري که در دو دهه اخير توانمندي‌هاي ايران در عرصه صادرات و همچنين حرکت‌هاي رو به جلو در اين حوزه هستيم.بهروز پورسليمان خاطرنشان کرد: ما در تقويت اقتصاد خود ناگزير از توسعه تجارت و صادرات هستيم و تنها راه برون‌رفت ما از تحريم‌هاي اقتصادي حمايت از توليد، افزايش بهره‌وري و توسعه صادرات است.

اين مسئول که از عملکرد دولت به شدت عصباني بود با انتقاد از سياست غلط دولت در توسعه صادرات و حمايت از بخش توليد اضافه کرد: اجرا نشدن موفق هدفمندي يارانه‌ها که قرار بود 30 درصد درآمد حاصل از آن به بخش توليد اختصاص يابد گرفتاري‌هاي متعددي را براي ما به وجود آورده و به همين دليل فاز دوم اجراي آن متوقف شده است.پورسليمان با اشاره به بي‌تدبير‌ي‌ها در افزايش نرخ ارز و تفاوت قيمت ارز و پائين آمدن قدرت پول ملي گفت: در يک سياست غلط برخي مي‌خواهند با تزريق دلار اين مشکل را برطرف کنند در حالي که اين سياست نتيجه برعکس مي‌دهد.

همکاري تمامي ارگانها براي اجراي شبکه‌هاي فاضلاب از محل اوراق مشارکت

اهواز - خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت آبفا استان با اشاره به اهميت اجراي طرحهاي اوراق مشارکت خواستار همکاري گسترده تمامي ارگانها براي احداث کامل شبکه‌هاي فاضلاب شد.محمدعلي صنيعي‌نژاد با اشاره به اهميت اجراي پروژه‌هاي احداث شبکه‌هاي فاضلاب اظهار داشت: اجراي طرحهاي فاضلاب از طريق فروش اوراق مشارکت علاوه بر ارتقاء شاخصهاي زيست محيطي و بهداشتي در زيبايي منظر شهرهاي استان تاثير بسزايي خواهد داشت. وي جمع‌آوري، انتقال و دفع بهداشتي فاضلاب به روش مدرن و پيشگيري از آلودگي هاي زيست محيطي ناشي از نشت فاضلاب به آبهاي زيرزميني در تمامي شهرها و استفاده از پساب حاصل از تصفيه خانه فاضلاب جهت توسعه كشاورزي استان را از ديگر اهداف اجراي پروژه‌هاي فاضلاب از اين محل دانست.

رئيس هيئت مديره آبفا استان اذعان داشت: خوشبختانه با اجراي کامل شبکه‌هاي فاضلاب ، يک تحول اساسي در بخش فاضلاب در 16 شهر استان رخ خواهد داد. وي ادامه داد: براي اولين بار در حوزه خدمات آب و فاضلاب شهري با عرضه 2 هزار و 700 ميليارد ريال اوراق مشاركت طرحهاي فاضلاب در استان تحول چشمگيري در عرصه بهره مندي مردم از شبکه‌هاي فاضلاب بوجود مي‌آيد.صنيعي‌نژاد فرصت استفاده از اوراق مشارکت براي اجراي شبکه‌هاي فاضلاب شهرهاي استان را بسيار مهم دانست و در پايان به پيمانکاران تاکيد کرد: با انسجام و هماهنگي لازم در اجراي بموقع و کيفي پروژه‌هاي فاضلاب، به نحوي عمل کنند تا مانع و مشکلي در عبور و مرور مردم به وجود نيايد.


 خبر 

دكتر برزگر رئيس مركز بهداشت:

طرح پزشك خانواده براي شهروندان بسيار مفيد است

ساري - خبرنگارآفرينش

رئيس مركز بهداشت شهرستان ساري كه در راستاي تعامل شورا،شهرداري و مركز بهداشت به جلسه اعضاي شورا دعوت شده بود در تشريح طرح پزشك خانواده گفت:براي شروع طرح ابتدا جمعيت ساري را سرشماري كرديم و اسامي افراد وارد سامانه مركز بهداشت شد و سپس اقدام به اطلاع‌رساني در مورد طرح نموديم كه متعاقب آن مردم براي انتخاب پزشك خانواده خود مراجعه كردند.دكتر برزگر ضمن تقدير از همكاري شوراي شهر در راستاي اطلاع رساني و ترغيب شهروندان جهت شركت در اين طرح افزود: كساني كه تا كنون براي انتخاب پزشك مراجعه نكردند تا فردا نسبت به اين امر اقدام كنند.

وي گفت:براي تسهيل در اجراي طرح مراكز بهداشتي را تجهيز كرديم و دانشگاه علوم پزشكي در اين زمينه كمك زيادي كرد كه جاي تقدير دارد. دكتر برزگر اعلام كرد: در سرشماري ساري 311 هزار و 951 نفر در قالب 90 هزار و 207 خانوار سر شماري شدند تعداد مراكز مجري طرح ما 20 مركز بهداشتي درماني و تعداد پزشكان عمومي فعال مطرح 124 پزشك مي‌باشند ضمناً 5 مركز بهداشت كشيك شبانه‌روزي داريم 57 پزشك متخصص،2 پزشك فوق تخصص 54 داروخانه و 10 آزمايشگاه نيز با طرح همكاري مي‌كنند.وي تصريح :اگر كسي مايل به ورود به اين طرح نباشد عملاً بايد هزينه خدمات بهداشتي درماني را از جيب خود بپردازد و بيمه هيچ مسئوليتي در اين رابطه نخواهد داشت.رئيس مركز بهداشت شهرستان ساري از شوراي شهر، خيرين و رسانه‌ها خواست جهت اجراي بهينه طرح پزشك خانواده شهري همكاري كنند.وي يادآور شد: ساري 53 مركز بهداشت روستايي، 193 خانه بهداشت، يكهزار نفر بهورز و 1350 نفر نيروي شاغل در مركز بهداشت دارد و 20 مركز بهداشت شهري مشغول خدمات‌رساني به شهروندان مي‌باشند و از اين جهت كمتر اداره‌اي وجود دارد كه مثل مركز بهداشت در نقاط مختلف شهر به طور گسترده مشغول خدمت به مردم باشند.

برزگر بهداشت عمومي، بهداشت محيط ،بهداشت حرفه اي و بهداشت خانواده را از واحدهاي مركز بهداشت معرفي كرد كه به مردم خدمات بهداشتي ارايه مي‌كنند و واحدهاي بيمار يابي، هدايت و كمك به بيماران و حتي درمان نيز توسط واحدهاي بيماريابي مركز انجام مي‌شود.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي:

اسلامشهر ميزبان نخستين کنگره شعر ولايت است

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

صادق محمدزاده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان اسلامشهر اظهار داشت: نخستين كنگره سراسري شعر ولايت به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران و ميزباني اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي اسلامشهر، با هدف توجه به سيره ائمه اطهار(ع)در راستاي اشاعه و ترويج فرهنگ ولايتمداري درقالب موضوعات ولايت ائمه اطهار(ع) و ولايت فقيه، نهم آبان ماه سال جاري در اسلامشهر برگزار مي‌گردد. محمدزاده افزود: در اين كنگره كه در دو بخش اصلي و كارگاهي ودر سه رشته كلاسيك ،نيمايي و سپيد برگزارمي گردد ،با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ، جمعي از مديران و مسئولين استاني و شهرستاني، شاعران و مادحين اهل بيت عصمت و طهارت و علاقمندان به شعر درمحل سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي واحد اسلامشهر اجرا خواهد شد. محمدزاده تصريح کرد: ترويج فرهنگ اسلامي و ساماندهي اشعار حوزه مذهبي و فاخر به دور از بدعتهاي تشكيل شده جهت پيوند مردم با معرفت اسلامي، انتشار آثار شاعراني كه براي شناساندن سيماي تابناك ائمه اطهار(ع) از جنبه‌هاي اجتماعي تاريخي وتريتي به مردم بويژه نسل جوان كوشش كرده‌اند و در نهايت ايجاد بستر و فرصتي مناسب براي معرفي و شناسايي شاعران جوان و موفق کشور از ديگر اهداف برگزاري اين كنگره است. دبير اجرايي نخستين کنگره شعر ولايت بيان داشت: اين کنگره با 1350 اثر رسيده توسط 231 شرکت‌کننده آقا و 141 نفر شرکت‌کننده خانم با حضور داوران بنام و مطرح کشوري4 آبان وارد مرحله داوري شده و پس از دو روز بازخواني اشعار و بررسي کارشناسي توسط هيات داوران، با اعلام نفرات برگزيده به کار خود پايان داد. اين مقام مسئول افزود: کنگره سراسري شعر ولايت از ساعت 14 الي 21 روز 9 آبان همزمان با هفته ولايت و امامت در سالن آمفي تئاتر دانشگاه آزاد اسلامي شهرستان اسلامشهر برگزارخواهد شد و به 26 نفر از برگزيدگان خود از سراسر کشور تنديس ، تقديرنامه و جوايز نفيسي را اهدا خواهد نمود و از 10 نفر از افراد برگزيده نيز تجليل و تقدير به عمل خواهد آمد.

محصولات کشاورزي همدان بيمه مي‌شوند

همدان – خبرنگار آفرينش

مدير صندوق بيمه کشاورزي استان همدان گفت:‌ بيمه محصولات کشاورزي استان همدان در سال زراعي جديد از 20 مهر ماه آغاز شده و تا 15 آبان ماه ادامه دارد.بهرام زبردستي اظهار کرد: در سال زراعي 91 ـ 90 بيشترين محصولاتي که زير پوشش بيمه قرار گرفته‌اند گندم و جو بوده است. وي افزود:‌ گندم آبي با 44 هزار و 600 هکتار، گندم ديم 181 هزار هکتار، جو ديم 7 هزار و 500 هکتار و جو آبي نيز با 7 هزار هکتار بيشترين محصولات زير پوشش بيمه بوده‌اند.مدير صندوق بيمه کشاورزي استان همدان با اشاره به بيمه ديگر محصولات کشاورزي تصريح کرد: چغندر قند با 780 هکتار و کلزا با يک‌هزار و 150 هکتار از ديگر محصولاتي بودند که زير پوشش بيمه قرار گرفتند.وي ادامه داد:‌ بيشترين خسارت‌هاي سال زراعي 90 ـ 91 در زمينه تنش خشکي و بادزدگي در زراعت‌هاي گندم و جو رخ داده است که خسارت‌ها مورد بررسي قرار گرفته و بعد از تأييد نهايي به کشاورزان پرداخت مي‌شود.

زبردستي عنوان کرد: در سال جاري به دليل عدم اختصاص يارانه مورد نياز و مشخص نبودن تعرفه‌ها، بيمه محصولات کشاورزي با تأخير همراه بود بنابراين با اختصاص يارانه معادل سال گذشته و اعلام تعرفه انواع محصولات زراعي، باغي، دامي، طيور، آبزيان و زنبور عسل از 20 مهر ماه امسال آغاز شده است.وي يادآور شد:‌ توليدکنندگان مي‌توانند براي عقد قرارداد و اطمينان از تضمين سرمايه‌گذاري خود به مراکز خدمات جهاد کشاورزي و دفاتر شرکت‌هاي خدمات بيمه‌اي شهرستان‌ها مراجعه و همانند سال گذشته و با همان شرايط نسبت به انعقاد قرارداد بيمه اقدام کنند.مدير صندوق بيمه کشاورزي استان همدان در پايان سخنانش خاطرنشان کرد: با توجه به اينکه عمليات بيمه‌ محصولات کشاورزي ديرتر از سال‌هاي قبل آغاز شده مهلت عقد قرارداد محصولات زراعي تا 15 آبان ماه تمديد شده است و امکان تمديد مجدد وجود ندارد بنابراين به کشاورزان توصيه مي‌شود در مدت باقيمانده هر چه سريع‌تر محصولات خود را زير پوشش بيمه حوادث قرار داده و با آسايش خاطر به فعاليت توليدي ادامه دهند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي