جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/08/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (سه شنبه) نسخه شماره 4290


لزوم اجراي طرح پارکبان به منظور روان‌سازي ترافيک در فيروزکوه

آقازاده خبر داد؛
واگذاري كاخ مرواريد به شهرداري كرج

فرماندار پاکدشت:
رسالت تربيتي دانش‌آموزان بر عهده دو نهاد خانواده و مدرسه است

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي اردبيل:
شبکه پاياب سد سبلان سال آينده افتتاح مي‌شود


مردم استان کهگيلويه و بويراحمد در سوگ پدر بزرگوار خود


ايران زمين


خبر


 لزوم اجراي طرح پارکبان به منظور روان‌سازي ترافيک در فيروزکوه 

 فيروزکوه- خبرنگار آفرينش

رييس پليس راهنمايي و رانندگي فيروزکوه از لزوم اجراي طرح پارکبان به منظور روان‌سازي ترافيک در اين شهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش، سروان يعقوب اتحادي‌ اظهارداشت: روان‌سازي ترافيک، توزيع عادلانه فضاي پارک و جلوگيري از توقف دوبله در درجه نخست و سپس بحث درآمدزايي اهداف عمده اجراي طرح پارکبان است.

وي با اشاره به ترافيک سنگين درون شهري در ساعات پاياني روز و ايام تعطيل، افزود:‌ اجراي اين طرح در بلوار پاسداران حدفاصل بانک ملي تا ميدان معلم‌ و پس از آن تا آستان مقدس امامزاده اسماعيل (ع) ‌و همچنين خيابان منتهي به دانشگاه آزاد اسلامي در ساعات پيک رفت و آمد دانشجويان ضروري است.

رييس پليس راهنمايي و رانندگي فيروزکوه گفت:‌ با نصب تابلوهاي مربوطه، اين طرح سال گذشته مدتي در محدوده دانشگاه آزاد بطور ناقص به اجرا در آمد، اما به دليل ناتواني شهرداري در تامين بودجه آن مسکوت ماند. وي تصريح کرد:‌ برخي مغازه داران و صاحبان مشاغل محدوده بلوار پاسداران، خيابان را به پارکينگ شخصي خود تبديل کرده‌اند که معضلاتي نظير توقف دوبله و سختي تردد افراد و خودروها را به دنبال داشته است.


 آقازاده خبر داد؛
  واگذاري كاخ مرواريد به شهرداري كرج 

 کرج - خاکپور

شهردار كرج از واگذاري مجموعه تاريخي كاخ مرواريد خبر داد و گفت: اين مركز تفريحي نيازمند بيش از 10 ميليارد تومان اعتبار براي بازسازي است كه اميد مي رود با مشاركت بخش خصوصي اين امر محقق شود. به گزارش پايگاه خبري مديريت شهري كرج، سيد علي آقازاده در مراسم توديع و معارفه مدير منطقه 4 شهرداري كرج اظهارداشت: منطقه 4 شهرداري كرج به واسطه بافت اجتماعي و جغرافيايي شرايط ويژه اي دارد. وي با اشاره به باغ شهر بودن منطقه مهرشهر، اين مهم را نيازمند اتخاذ روشهاي مناسب به منظور و حفظ و احياي هويت باغ شهري منطقه 4 دانست و گفت: در اين زمينه ضروري است تا با اتخاذ روشهاي مناسب وبرنامه ريزي كارشناسي به اين مهم توجه ويژه شود ضمن اينكه تعامل و همياري شهروندان نيز در خصوص حفظ فضاي سبز و باغات امري غير قابل اجتناب است.

واگذاري كاخ مرواريد به شهرداري كرج

اين مسئول در ادامه از واگذاري كاخ مرواريد در آينده اي نزديك به شهرداري كرج خبر داد و گفت: به محض واگذاري اين مكان تاريخي زيبا احيا و بازپيرايي 25 هكتار فضاي سبز اين منطقه آغاز و به سرانه هاي فضاي سبز كرج الحاق خواهد شد.

ضرورت تعيين تكليف باغ سيب مهرشهر

آقازاده در ادامه تعيين تكليف باغ سيب مهرشهر را يكي از مطالبات جدي دانست و بر تحقق اين موضوع تا پايان سال جاري تاكيد كرد. وي در پايان با قدرداني از تلاشهاي مديران سابق دو منطقه 4 و 8 براي آنها در سمت هاي جديد آرزوي موفقيت و توفيق خدمتگزاري هر چه بيشتر كرد. طي اين آيين" فرج ا... ايليات" به عنوان مدير منطقه 4 و " عباس سعيدي كيا" به عنوان مدير منطقه 8 شهرداري اين كلانشهر توديع و معارفه شدند.


 فرماندار پاکدشت:
 رسالت تربيتي دانش‌آموزان بر عهده دو نهاد خانواده و مدرسه است 

 پاکدشت - انوري

فرماندارپاکدشت اظهار داشت:رسالت تربيتي دانش‌آموزان بر عهده دو نهاد خانواده و مدرسه است و مسئوليت اين دو نهاد در راستاي پرورش و تربيت آينده‌سازان ميهن اسلامي بسيار سنگين است. به مناسبت گراميداشت هفته پيوند اوليا و مربيان مراسمي با حضور مقبلي فرماندارپاکدشت و رئيس شوراي آموزش و پرورش، جوادي مدير آموزش و پرورش شهرستان و جمعي از مسئولين محلي در دبستان حضرت مهدي(عج) پاکدشت برگزار گرديد. مقبلي فرماندارپاکدشت با اشاره به نقش کليدي ارتباط وتعامل مربي و والدين افزود: خانواده در هر جامعه‌اي به عنوان زيربناي مستحکم و عامل اصلي حفظ و حراست از ارزشهاي اخلاقي و اجتماعي است. از اين رو يکي از اهداف انجمن، آموزش به خانواده‌ها به منظور آشنا ساختن آنان با اصول برخوردهاي تربيتي و نيز ايجاد زمينه‌هاي لازم براي مشاوره خانواده است که مي‌تواند پيش‌زمينه‌اي در جهت رشد خانواده‌ها و همسويي آنان با نظام تربيتي باشد. رئيس شوراي اموزش وپرورش شهرستان پاکدشت با اشاره به رهنمودهاي حکيمانه ودلسوزانه مقام معظم رهبري در خراسان شمالي درخصوص اقدام زيربنايي براي مديريت منابع مستعد انساني از دوران کودکي گفت:خانه و مدرسه زماني مي‌توانند رسالت آموزشي و تربيتي خاص خود را به نحو مطلوب انجام دهند که هر يک شناخت تربيتي کافي داشته باشند و نقش تربيتي خاص خود را با بصيرت ايفا کنند.


 مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي اردبيل:
 شبکه پاياب سد سبلان سال آينده افتتاح مي‌شود 

 اردبيل – مهدي حسين‌نژاد

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي اردبيل گفت: مهم‌ترين پروژه‌اي که در مشگين‌شهر در قالب مهر ماندگار در حال اجراست شبکه سد سبلان است که در سه ماه اول سال آينده افتتاح مي‌شود.

داود نجفيان در جلسه بررسي طرح‌هاي توسعه‌اي بخش‌هاي زير‌بنايي مشگين‌شهر اظهار داشت: شبکه پاياب سد سبلان که 15 هزار هکتار از اراضي را زير ‌پوشش قرار مي‌دهد با پيشرفت 41 درصد و هزينه 67 ميليارد توماني در حال احداث است. وي خاطرنشان کرد: کل کانال‌هاي اصلي اين پروژه 15 کيلومتر است که در فاز اول 3 هزار و 200 هکتار از اراضي از طريق اين شبکه آبياري شده و فازهاي بعدي نيز در سال‌هاي آينده اجرايي خواهد شد.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي اردبيل يادآور شد: با توجه به اينکه اين پروژه جزو طرح‌هاي مهر ماندگار است امسال 14.7 ميليارد تومان در آن سرمايه‌گذاري مي‌شود که در سفر پيش روي وزير نيرو بخش‌هاي مهم اين پروژه مورد بازديد قرار گرفته و دستورات لازم براي تکميل آن با تزريق اعتبار مورد نياز صادر مي‌شود. نجفيان گفت: پروژه مهم ديگري که در اين شهرستان در حال اجراست سد و شبکه احمد‌بيگلو است که با حجم 18 ميليون متر‌مکعب و پوشش 3 هزار و 600 هکتار از طريق شبکه پاياب در دستور کار قرار گرفته است.

اين مسئول عنوان کرد: اولين بار است که سد با شبکه به صورت همزمان افتتاح مي‌شود که سعي داريم از در‌آمد مازاد نفتي که به استان‌هاي مرزي اختصاص داده مي‌شود براي اين پروژه تزريق کنيم.

مديرعامل شرکت آب منطقه‌اي اردبيل بيان داشت:‌ البته 3 ميليارد تومان اخيراً بر اساس موافقت‌نامه به اين پروژه اختصاص يافته است ولي در تلاش هستيم از منابع در‌آمدي مازاد نفتي اعتباري را براي اين پروژه تزريق کنيم.

نجفيان به 7 ميليارد تومان مطالبات پيمانکار از پروژه سد سبلان اشاره کرد و افزود: در سه ماه ابتداي سال آينده تامين آب مورد نياز براي سيراب کردن 520 هکتار از اراضي پاياب سد احمدبيگلو نيز انجام خواهد شد.


 مردم استان کهگيلويه و بويراحمد در سوگ پدر بزرگوار خود 

 ياسوج - محمد شفيع ربيعي

ساعت 30/8 دقيقه صبح روز يک شنبه پيکر پاک و مطهر حضرت آيت ا... سيد کرامت ا... ملک حسيني با حضور آيت ا... بوشهري نماينده مجلس خبرگان رهبري، دکتر محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام و استاندار، نمايندگان مردم در مجلس شوراي اسلامي و ديگر مسئولين و مديران و اقشار مختلف مردم تشييع و در زادگاهش در صحن مطهر جد بزرگوارش امامزاده شاه قاسم به خاک سپرده شد.

در مراسم تشييع اين عالم رباني آيت ا... بوشهري طي سخناني با برشمردن فضايل معنوي و خصوصيات اخلاقي آيت ا... ملک حسيني گفت: ايشان يکي از شخصيتهاي برجسته و ملي و از شاگردان ممتاز امام خميني (ره) بود که در دوران ستم شاهي به همراه امام بر عليه ستم پهلوي مبارزه مي‌کرد و در دوران انقلاب تمام وقت خود را صرف انقلاب و خدمت به مردم نمود. پس از سخنراني آيت ا... بوشهري حجت‌الاسلام والمسلمين شرف‌الدين ملک حسيني فرزند برومند آيت ا... ملک حسيني از مقامات کشوري و اقشار مختلف مردم که در اين عزاي جانسوز اظهار همدردي نموده اند تشکر و قدرداني کرد.


 ايران زمين 

 شهرداري ساري مورد حمايت قرار مي‌گيرد

ساري - خبرنگارآفرينش

نماينده ولي فقيه در استان مازندران گفت: براي زيباسازي مرکز مازندران از شهرداري ساري حمايت مي‌کنيم. آيت‌ا... نورا... طبرسي در بخش از سخنراني نماز جمعه مرکز مازندران در جمع نماز گزاران ساروي با اعلام اينکه شهرداري ساري به لحاظ ميزان عملکردي خود در اين مدت کوتاه توانسته رضايت شهروندان را جلب کند، اظهار داشت: بازگشايي و توسعه صحن امام‌زاده يحيي ساري کار فرهنگي بي‌نظير بود. طبرسي از پروژه‌هاي مناسب در حال اجراي شهرداري ساري ابراز رضايت کرد و بيان داشت: براي زيباسازي شهر ساري از شهرداري حمايت مي‌کنيم.نماينده ولي فقيه در مازندران اذعان داشت: وضعيت عمراني شهر ساري به لحاظ مرکزيت مناسب نيست هرچند در گذشته فعاليت شد ولي در خور مرکز مازندران نبود.

توسعه ورزش همگاني؛ در اولويت کار مسئولين

پاکدشت - انوري

فرماندار پاکدشت اظهار داشت: ورزش همگاني يکي از راهکارهايي است که مي تواند جامعه را به سوي سالم‌سازي هدايت کند و زمينه توسعه ورزش هاي قهرماني را به همراه داشته باشد. دومين جلسه شوراي ورزش شهرستان پاکدشت با حضور مقبلي فرماندار پاکدشت و رئيس شوراي ورزش شهرستان ورنجبر رياست اداره ورزش و جوانان و دبير ستاد و ساير اعضا در سالن اجتماعات فرمانداري برگزار گرديد.دراين جلسه فرماندارپاکدشت با اشاره به اهميت و جايگاه ورزش در جامعه از ورزش به عنوان يکي از ابزارهاي ايجاد نشاط در جامعه نام برد. رنجبر دبير شورا و رئيس اداره ورزش و جوانان نيز ضمن طرح مشکلات و نارسايي‌ها و همچنين ظرفيت بالاي شهرستان در بحث ورزش خواستار همکاري بيشتر ادارات شهرستان در زمينه توسعه ورزش شد. 

ابراهيم نکو:

جفا در حق رسانه‌ها از سوي مسئولين قابل پذيرش نيست

بهارستان - اصغري

ابراهيم نکو نماينده مردم شريف شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان در مجلس شوراي اسلامي با حضور در نمايشگاه مطبوعات و بازديد و گفتگو با خبرنگاران بيش از 62 نشريه توانست رکورد اثرگذار خبري را در نمايشگاه از آن خود کند. به گزارش واحد امور رسانه و مطبوعات دفتر نماينده مجلس اين در حالي است که عضو هيئت رئيسه کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي با هدف ارزشگذاري به تلاشهاي يک سال گذشته رسانه‌ها و حاضرين در نمايشگاه مطبوعات، در دو مرحله بازديد خود را از اين نمايشگاه به ثمر رساند.نماينده مردم شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان ضمن اظهار خرسندي و تشکر از وزارت ارشاد به دليل اهتمام ويژه در اين نمايشگاه گفت:اين نمايشگاه يک فرصت بسيار خوبي بود که مسئولين و مردم عزيز بتوانند از نزديک از اهم فعاليت رسانه‌ها در حوزه‌هاي مختلف خبري و اطلاع‌رساني آشنا شوند.

نکو همچنين با اعلام اينکه دشمن براي اقدام خرابکارانه خود از طريق بنگاههاي خبري خود هزينه هاي سنگيني مي‌پردازدگفت:امروز جنگ ما جنگ رسانه‌ها است که از اين طريق جنگ نرم را بر عليه کشورمان آغاز کردند و بعضا نيز در اهداف پليد خود موفق بودند. وي ادامه داد: بنده با مسئولين خبرگزاري ها که در جريان بازديد از نمايشگاه صحبت مي‌کردم برخي از آنان اعلام کردند که برخي از خبرگزاريها اخيرا با قطع بودجه و بي توجهي‌ها مواجه شده‌اند و در صورت صحيح بودن اين خبر به اعتقاد بنده اين کار بسيار اشتباه است.

شهرستان دماوند زير پوشش شبکه ديجيتال قرارگرفت

دماوند - ايرج صادقعلي

فرماندار شهرستان دماوند گفت: دماوند به عنوان يکي از شهرستانهاي استان تهران زير پوشش شبکه ديجيتال قرار گرفت.به گزارش خبرنگار آفرينش عليرضا قاسمي فرزاد، با بيان اينکه شهرستان دماوند با داشتن ظرفيتها و پتانسيلهاي بالا، زمينه داشتن سامانه تلويزيون ديجيتال را داشت، که اين مهم با تلاش مسوولان صدا وسيما به عنوان دومين شهرستان کشور محقق شد. وي با اشاره به يکي از نيازهاي اساسي شهرستان در بخش رسانه ملي چون سامانه تلويزيون ديجيتال افزود: با توجه به نياز شهرستان در استفاده از تمامي خدمات شبکه‌هاي رسانه ملي و نيز درخواست مردم دماوند مبني بر ايجاد سامانه تلويزيون ديجيتال در منطقه، اين مهم با مساعدت رييس سازمان صدا و سيما و يکي از معاونتهاي اين سازمان از سال گذشته پيگيري شد.

فرماندار شهرستان دماوند افزود: با مساعدت و حمايت مسوولان امر مقرر گرديد اين شهرستان به عنوان نخستين شهرستان در کشور تحت پوشش شبکه ديجيتالي قرار گيرد که در سفر مقام معظم رهبري به مناطق زلزله‌زده آذربايجان و نصب سامانه ديجيتالي در اين شهرستان، دماوند به عنوان دومين شهرستان کشور از امکان دريافت شبکه‌هاي ديجيتالي تلويزيوني بهره‌مند شد. وي گفت: با تلاش مسوولان شهرستان و دست‌اندرکاران صدا و سيما در روز ميلاد با سعادت امام دهم(ع) و در دهه ولايت و امامت، براي مردم خوب و ولايتمدار شهرستان دماوند امکان دريافت 17 شبکه تلويزيوني و 18 کانال راديويي در شهرستان حاصل شده است.

در اهواز برگزار شد؛

نهمين نشست شوراي مرکزي کانون تفکر جوانان صنعت نفت

اهواز- خبرنگار آفرينش

نهمين نشست شوراي مرکزي کانون تفکر جوانان صنعت نفت با حضور مشاور جوان وزير و مديرکل کانونهاي تفکر جوانان وزارت نفت در اهواز آغاز به کار کرد.در اين نشست که در ساختمان مرکزي شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب برگزار شد، مديرعامل و جمعي از مديران ارشد و جوانان شاغل در اين شرکت حضور داشتند.در اين نشست مشاور جوان وزير نفت در سخناني با برشمردن اهداف اين کانون گفت: به منظور سازماندهي و بهره‌مندي نظام‌مند از تخصص و نظرات کارشناسي خلاقانه جوانان متخصص، متعهد، باانگيزه و پرنشاط شاغل در صنعت نفت، آيين‌نامه تشکيل و فعاليت کانونهاي تفکر جوانان صنعت نفت از سوي مهندس رستم قاسمي وزير نفت در ارديبهشت امسال ابلاغ شد. روح ا... تولايي افزود: در اين آيين‌نامه وزير نفت شرکتهاي اصلي و فرعي و واحدهاي مستقل ستادي وزارت نفت را موظف به تشکيل کانونهاي تفکر جوانان کرده است.تولايي گفت: انتقال تجربيات پيشکسوتان به جوانان يکي از راهکارهاي توانمندسازي جوانان است که کانون تفکر جوانان صنعت نفت آن را پيگيري مي کند.تولايي با اشاره به معرفي متخصصان جوان برتر منطقه ويژه اقتصادي پارس در مهر سال جاري در عسلويه گفت: با موافقت وزير نفت دومين ارزيابي متخصصان جوان برتر صنعت نفت در خصوص جوانان شاغل در شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب در دست برنامه‌ريزي است که پس از شناسايي آنها، از سوي وزير نفت تقدير خواهند شد.در اين نشست مديرعامل شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب اظهار کرد: جوانان با داشتن انرژي بالا و دانش روز، نيروي محرکه و عامل بهره‌وري سازمانها هستند. حميد بورد افزود: جوانان سرشار از ايده و آرمانهاي سازنده هستند که با بهره‌مندي از تجربيات پيشکسوتان مي‌توانند نقش مهمي در پيشبرد اهداف صنعت نفت داشته باشند.وي با اشاره به نقش‌آفريني جوانان در دوران انقلاب اسلامي، جنگ تحميلي و بازسازي گفت: امروز نيز زمينه براي حضور جوانان متعهد و متخصص فراهم است تا با ارائه نوآوري و خلاقيت به توسعه و پيشرفت صنعت نفت کمک کنند.بورد با اظهار خرسندي از تشکيل کانونهاي تفکر جوانان در صنعت نفت، افزود: مجموعه مناطق نفت خيز جنوب آمادگي کامل براي حمايت و حضور بيشتر جوانان در عرصه‌هاي مختلف صنعت نفت را دارد و به اين منظور برنامه‌ريزي لازم در دست اجراست.در ادامه مشاور جوان مديرعامل و مسئول کانون تفکر جوانان شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب گزارشي از روند تشکيل اين کانون در صنعت نفت، وظايف و برنامه‌ها، کارگروههاي تخصصي و ساختار سازماني کانون ارائه داد. مالک قنواتي با بيان اين که در شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب افزون بر 3 هزار جوان زير 35 سال شاغل هستند گفت: از اين تعداد حدود يک هزار و 523 نفر مدرک تحصيلي کارشناسي، 486 نفر کارشناسي ارشد و 52 نفر دکتري دارند. وي افزود: همچنين 980 نفر از جوانان زير 35 سال اين شرکت داراي مدرک تحصيلي کارداني هستند که در واحدهاي عملياتي فعاليت مي‌کنند.


 خبر 

 با حضور رييس جهاد دانشگاهي کشور؛

راه‌اندازي بزرگترين پروژه آبياري کلاسيک تک مالکيتي درجويبار

ساري - سميه ابوالحسني

دکتر يادگاري درافتتاح پروژه آبياري کلاسيک تک مالکيتي وبازديدازطرح آب بندان پرورش ماهي سوف و دستگاه خشک‌کن گياهان دارويي جهاددانشگاهي در منطقه چپکرود شهرستان جويبار، با بيان اينکه ما پس از پيروزي انقلاب توانستيم شعار ما مي‌توانيم را به مرحله عمل برسانيم، تصريح کرد: اکنون حرف اول را در توليد علم درمنطقه مي‌زنيم که بايد دراين زمينه به نحو مطلوب اثرگذار باشيم. دکتر يادگاري اظهارداشت: جهاد دانشگاهي مازندران، اقدامات خوبي نسبت به گذشته انجام داده است، وي خاطرنشان ساخت: براي پيشرفت بيشتر نيازمند ارتقاء اعضاي هيات علمي و گروههاي پژوهشي در کشور هستيم. درادامه فرماندار جويبار گفت: جهاد دانشگاهي يکي از رويشهاي انقلاب در کشور بوده است و از جمله مراکزي بوده که در کنار امور علمي و پژوهشي، مباحث فرهنگي را در دستور کار خود قرار داده است.

حجت‌الاسلام اسماعيليان: 2000 جلد کتاب به صورت رايگان در لرستان توزيع مي‌شود

خرم‌آباد - خبر نگار آفرينش

حجت‌الاسلام علي اسماعيليان مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان لرستان در اين رابطه به خبرنگاران گفت: درراستاي گراميداشت روز "فرهنگ عمومي" و به منظور ارتقاي فرهنگ مطالعه مفيد و ترويج کتابخواني به عنوان يکي از اولويتهاي برنامه‌هاي اجرايي فرهنگ عمومي بيش از 2000 جلد کتاب به صورت رايگان در سطح استان به عموم مردم اهدا مي‌شود. وي با اشاره به تاکيدات مقام معظم رهبري به مسئله فرهنگ در جامعه، گفت: يکي از دغدغه‌هاي اصلي رهبر فرزانه انقلاب موضوع فرهنگ است و ايشان همواره بر فرهنگ عمومي تأکيد داشته و دارند. مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان لرستان هدف از اين مراسم را ترويج فرهنگ عمومي، ايجاد انگيزه مضاعف در شهروندان براي تهيه کالاهاي فرهنگي، نهادينه کردن موضوع ارائه خدمات فرهنگي، بيان اهميت خدمات فرهنگي در شهرستانها، گسترش فرهنگ مطالعه و کتابخواني و ... عنوان کرد. حجت الاسلام اسماعيليان با تاکيد بر ضرورت استمرار چنين حرکتهايي توسط دستگاههاي مختلف فرهنگي، يادآور شد: رشد کتابخواني و مطالعه در سطح جامعه منجر به توسعه در ابعاد مختلف مي‌شود.

پروژه صدور کارت هوشمند الکترونيکي جزيره خارک افتتاح شد

بوشهر – خبرنگار آفرينش

پروژه صدور کارت هوشمند الکترونيکي جزيره خارک، با حضور مديرعامل شرکت پايانه‌هاي نفتي ايران و اعضاي هيئت مديره افتتاح شد. به گزارش خبرنگار آفرينش از خارك، هاشم حقيقي مدير عمليات عمومي خارک، با بيان اينکه پروژه صدور کارت هوشمند الکترونيکي جزيره خارک با هزينه‌اي بالغ بر سه ميليارد ريال کليد خورده است، گفت: تاکنون بيش از دو هزار فرم که شامل اطلاعات فردي کارکنان شرکت اعم از رسمي، پيماني و قرارداد مستقيم مي‌شود در اين سيستم تغذيه شده و آماده صدور کارت است. وي تصريح کرد: در حال حاضر حدود 10 هزار نفر اهالي بومي خارک و 10 هزار نفر کارکنان صنعت نفت در خارک مشغول به کار هستند که برنامه‌ريزي شده تا پايان سال 1391 براي همه اين افراد کارت الکترونيکي صادر شود. مدير عمليات عمومي خارك تصريح کرد: ايجاد تسهيلات و ارائه سرويس دهي به مردم و کارکنان نفت در جزيره خارك از اهداف مهم شرکت پايانه‌هاي نفتي است، و ما مصمم هستيم تا اين خدمات را شتاب بيشتري دهيم. مجيد ستايشي؛ ريس روابط عمومي عمليات عمومي خارك هم تصريح كرد: به منظور اجراي مصوبات استاني در خصوص صدور كارت الكترونيكي در خارك، كارگروه فني و تخصصي متشكل از خبرگان و نمايندگان اداره اطلاعات، بخشداري و مديريت عمليات عمومي خارك به منظور برنامه‌ريزي، طراحي و اجراي اين پروژه تشكيل شده است. ستايشي افزود: براي اجراي اين مصوبه، شركت نفت فلات قاره، ادارات فناوري، حراست، روابط عمومي عمليات عمومي و شركت مخابرات با شركت پايانه‌هاي نفتي ايران همكاري داشته‌اند.

دبير کل مجمع جهاني اهل بيت:

شعر موثرترين هنربراي فرهنگ‌سازي است

اسلامشهر – محمدرضا عباسي

آيت اله محمدحسن اختري دبير کل مجمع جهاني اهل بيت (ع) در نخستين کنگره سراسري شعر ولايت در اسلامشهر اظهارداشت: شعر موثرترين هنر براي فرهنگ‌سازي و انتقال مفاهيم ديني است و انسان در عرصه‌هاي مختلف از شعر بهره‌برداري مختلف مي‌نمايد. حجت‌الاسلام اختري افزود: شعر هنر بسيار بزرگي مي‌باشد که در تمام زبانها، قوميتها و ملتها کاربرد داشته و از زمان خلقت انسان به وجود آمده است. در ادامه اين همايش سيد احسان قاضي‌زاده هاشمي مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران اظهار داشت : هدف اصلي از برگزاري اين همايشها قرار دادن آثار شعري جوانان و استادان کشور در زمينه پيامهاي رهبري است که محقق خواهد شد.

در نخستين کنگره سراسري شعر ولايت که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تهران و به ميزباني اداره ارشاد شهرستان اسلامشهر ، با همکاري دانشگاه آزاد اسلامي و معاونت فرهنگي شهرداري اين شهر برگزار شد، بالغ بر 1350 اثر توسط 231 شرکت‌کننده آقا و 141 شرکت‌کننده خانم با قضاوت داوران بنام و مطرح کشوري مورد ارزيابي قرار گرفت و در پايان 24 نفر برگزيده شده و با اهداي تنديس، تقديرنامه و جوايز نفيس مورد تشويق قرار گرفتند و از تعداد10 نفرشاعر نيز به عنوان نفرات برتر تقدير به عمل آمد.

احداث بزرگ‏ترين پيست اتومبيل‏راني شرق تهران

آبسرد - خبرنگار آفرينش

رئيس هيئت موتورسواري و اتومبيل‏راني شهرستان دماوند از احداث بزرگ‏ترين پيست اتومبيل‏راني شرق استان تهران به شرط فراهم‏سازي مقدمات لازم خبر داد.به گزارش خبرنگار آفرينش، محمود قيدي اظهار داشت: اين پيست اتومبيل‏راني در منطقه «جابان» از بخش مرکزي شهرستان دماوند احداث مي‏شود. وي ادامه داد: در حال حاضر پيستي مختص فعالان رشته موتور کراس در منطقه «تيزاب» دماوند وجود دارد اما قصد اين هيئت نگاهي ويژه به هر دو بخش اتومبيل‏راني و موتورسواري است.

قيدي اضافه کرد: در دنياي تجارت، توريسم در انواع مختلف آن در کشورهاي جهان روندي رو به توسعه را در پيش گرفته است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي