جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/08/25 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4298

مديرعامل گاز استان آذربايجان شرقي از روند رو به رشد گازرساني به روستاها خبر داد؛
959 روستاي استان از نعمت گاز طبيعي بهره‌مند مي‌باشد

ناصري رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان البرز:
150 بيمار البرزي در انتظار دياليز


سراي روزنامه نگاران در هرمزگان راه اندازي مي‌شود


همايش اعتياد، کار و آسيب‌هاي اجتماعي در شهرستان قدس برگزار شد

قائم مقام شهردار اروميه خبر داد؛
اجراي طرح مطالعاتي درياچه مصنوعي چي چست به مساحت 60 هکتار


ايران زمين


خبر


 مديرعامل گاز استان آذربايجان شرقي از روند رو به رشد گازرساني به روستاها خبر داد؛
 959 روستاي استان از نعمت گاز طبيعي بهره‌مند مي‌باشد 

 تبريز - بهرام توفيقي

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان شرقي با اعلام اين مطلب گفت: 959روستاي استان با تعداد 242 هزار و 175 خانوار بهره‌مند از گاز طبيعي مي‌باشند.ولي‌ا... ديني با اشاره به موقعيت کوهستاني و سخت‌گذر روستاهاي استان افزود: گازرساني به روستاهاي باقيمانده استان که عمدتاً جزء روستاهاي با خانوار کم و يا موقعيتي کوهستاني بوده مستلزم به‌کارگيري هر چه بيشتر منابع مالي و کاري بوده که در همين راستا و با تلاش هر چه بيشتر متخصصان و کارشناسان شرکت و طراحي پروژه‌هاي اجرايي بطور دقيق و تلاش شبانه‌روزي تدوين مي‌گردد تا با انتخاب سريعترين مسير اجرايي و در نظر گرفتن صرفه اقتصادي تعداد بيشتري از روستاهاي استان گازدار گردد.

وي اظهار داشت: تاکنون13 هزار و 669 کيلومتر شبکه گازرساني در اقصي نقاط استان اجرا گرديده که بيش از 697 کيلومتر آن مربوط به عملکرد سال جاري اين شرکت مي‌باشد. مهندس ديني با اعلام جايگزيني3 هزار و 49 ميليون مترکعب گاز طبيعي در بخشهاي صنعتي استان تصريح کرد: شتاب روزافزون بکارگيري گاز طبيعي در بخش‌هاي صنعتي و توليدي استان منجر به توجه هر چه بيشتر به اين بخش زيرساختي در استان و تامين جريان مستمر گاز طبيعي براي متقاضيان اين بخش از طريق احداث و راه اندازي ايستگاه‌هاي گاز در جهت تقويت فشار گاز صنايع استان مي‌باشد.اين مقام مسئول شرکت گاز با اشاره به بهره‌مندي30 هزار و 222 مشترک در سطح استان از ابتداي سال جاري ادامه داد: تاکنون يک ميليون و 110 هزار مشترک گاز طبيعي در استان تحت پوشش گاز طبيعي قرار گرفته اند.

مديرعامل شرکت گاز استان اعلام کرد: هم اکنون گازرساني در 269 روستاي استان فعال بوده که پيش‌بيني مي‌گردد با ثمر رسيدن اين پروژه‌هاي اجرايي زمينه بهره مندي 20 هزار و 821 خانوار جديد روستايي از نعمت گاز طبيعي فراهم گردد.


 ناصري رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان البرز:
 150 بيمار البرزي در انتظار دياليز 

 کرج – فائزه باقري

محمد ناصري در نشست خبري با اصحاب رسانه با بيان اينکه استان البرز نيازمند 50 تخت دياليز است، اظهار داشت: تخت هاي دياليز سطح استان البرز را مديون کمک و حمايت خيرين اين استان هستيم چراکه عمده تخت ها را خيرين راه اندازي کرده اند.وي افزود: در حال حاضر 180 تخت دياليز در استان البرز وجود دارد ولي هنوز حدود 150 بيمار البرزي در نوبت دياليز قرار دارند.رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان البرز خاطرنشان کرد : به دليل کمبود امکانات حتي اگر سه شيفت هم کار کنيم حداقل 50 تخت ديگر نيز نياز داريم.اين مسوول ياد آورشد: در اين زمينه بخش خصوصي وارد مذاکره شده است و هم اکنون يکي از درمانگاه هاي خصوصي در اين زمينه خدمات ارائه مي دهد.

به گفته وي بيشتر مراکز به صورت 4 شيفت خدمات ارائه مي دهند، بنابراين با افزايش ساعت کاري دستگاه هاي دياليز و فرسوده شدن نياز به بازنگري آنها وجود دارد.رئيس دانشگاه علوم پزشکي استان البرز ابراز اميدواري کرد: با هر امکاناتي که در اختيار داشته باشيم سعي مي کنيم به بازديد و تعويض تخت هاي دياليز بپردازيم.ناصري بيان کرد: اخيراً تعدادي تخت دياليز به ما تحويل داده شده است که آنها را در بيمارستان شريعتي استقرار نموده‌ايم.


 سراي روزنامه نگاران در هرمزگان راه اندازي مي‌شود 

 بندرعباس - خبرنگار آفرينش

رئيس خانه مطبوعات هرمزگان در اولين نشست مطبوعاتي شوراي مرکزي اين خانه با اصحاب رسانه استان با بيان اينکه بيشترين سعي ما در خانه مطبوعات ايجاد فضاي اخوت، برادري و همدلي است گفت: اگر از زمان انتخابات جديد خانه مطبوعات تاکنون نشست مطبوعاتي برگزار نشده به اين دليل بوده است که عهد بسته ايم کمتر صحبت کنيم و بيشتر کار اجرايي وعملي داشته باشيم.که در اين راستا اقداماتي جهت آرام‌سازي فضاي رسانه‌اي استان صورت گرفته و در ادامه سعي کرده ايم به سمت ارتباط و تعامل با دستگاههاي دولتي و اجرايي به خصوص اداره کل ارشاد برويم و فضايي تعاملي همراه با حفظ شأن اصحاب رسانه فراهم نمائيم.

شيرزاد عزتي در ادامه با اشاره به مشکلات رسانه‌ها و خبرنگاران استان افزود: درخصوص احداث چاپخانه با حضوري مجري طرح، سرمايه‌گذار، بانک عامل و نمايندگان تام الاختيار استاندار تصميمات لازم اتخاذ شده است که در اين راستا بانک عامل موظف شده 300 ميليون تومان به سرمايه‌گذار پرداخت نمايد که ساختمان چاپخانه به عنوان بخشي از وثيقه اين همکاري و تعامل در نظر گرفته شده است.

وي در اين رابطه ادامه داد: آنچه در روند کار احداث چاپخانه اثرگذار و سبب کاهش شتاب کار شد نوسان بازار ارز بود که در اين رابطه با بازرگاني رايزنيهاي لازم جهت تامين منابع ارزي صورت گرفته است.عزتي خاطرنشان کرد: از ديگر اقدامات خانه مطبوعات در اين مدت، پيگيري اختصاص فضاي کتابخانه شهداء به دستور استاندار جهت احداث فرهنگسراي رسانه است که اميدواريم بتوانيم فضايي مناسب و در خور شآني جهت برگزاري دوره‌هاي آموزشي و ... دراختيار خبرنگاران قرار دهيم.


 همايش اعتياد، کار و آسيب‌هاي اجتماعي در شهرستان قدس برگزار شد 

 قدس - اصغري

اين همايش به همت شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر شهرستان قدس و با مشاركت انجمن پيام تندرستي ايرانيان و مراکز DIC و کلينيک ترک اعتياد ايران زمين و با هدف آگاهي هر چه بيشتر جوانان و کارگران صنايع و مدير عاملان با اعتياد و بررسي راهكارهاي مناسب در پيشگيري از آن در سالن اجتماعات فرمانداري قدس برگزار شد. در اين همايش يك پزشك و مسئول مركز بازپروري و ترك اعتياد شهرستان قدس در سخناني ضمن اشاره به آمارهاي گوناگون در گسترش انواع مواد مخدر در جوامع بشري‌ گفت:‌ اعتياد به اين مواد خانمان برانداز در كشورهاي كمتر توسعه‌يافته شيوع بيشتري پيدا كرده است كه اين گسترش در ميان قشر کارگران بيشتر احساس مي‌شود.

طي اين همايش رئيس کميسيون ورزش و جوانان شوراي اسلامي شهرقدس با بيان آماري كه در سال 2004 در مورد درصد اعتياد مردم آمريكا به مواد مخدر منتشر شده بود، خاطرنشان كرد: با مقايسه آمار آن سال با سال 2009 مشخص شد كه پنج سال آمار اعتياد به مواد مخدر به نحوي چشم‌گير كاهش يافته، اين درحالي است كه تحقيقات نشان مي‌دهد روند اعتياد در جوامع توسعه نيافته و يا كمتر توسعه يافته رو به فزوني گذاشته است.دکتر فريدون طالبي ادامه داد:در برخورد با معتادان‌ بايد به دو منظر و دو ديدگاه توجه كرد كه در ديدگاه اول دستيابي به راهكارهاي مناسب در جهت ترك اعتياد كامل مد نظر است و در رويكرد دوم تلاش‌ها بايد در جهت كاهش آسيب‌هاي جانبي اعتياد كه به مراتب خطرناك‌تر از پديده اعتياد است هدايت شود .

دکتر طالبي در پايان برگزاري چنين همايش‌ها و نشست‌هاي تخصصي را بسيار مثبت و راهگشا دانست و خاطرنشان كرد: با برنامه‌ريزي‌هاي دقيق و منظم و اطلاع‌رساني گسترده قطعا خواهيم توانست پيام خروجي اين گونه همايش‌ها را به طور بسيار گسترده‌تر منتشر كنيم.


 قائم مقام شهردار اروميه خبر داد؛
 اجراي طرح مطالعاتي درياچه مصنوعي چي چست به مساحت 60 هکتار 

 اروميه - خبرنگار آفرينش

قائم مقام شهردار اروميه گفت: از ابتداي سال جاري تاکنون 7 طرح مطالعاتي و طراحي شهري در دستور کار شهرداري اروميه قرار گرفته است که در حال حاضر به ميزان 75 درصد پيشرفت داشته است. منطقه آذربايجان غربي عدل‌دوست با اعلام مطلب فوق افزود: مطالعات ساختمان اداري شهرداري مرکزي با پيشرفت 90 درصد، مطالعات طرح جامع و راهبردي محدوده 60 هکتاري الحاقي پارک جنگلي با 75 درصد پيشرفت، مطالعات برنامه 5 ساله و 20 ساله شهرداري با 80 درصد پيشرفت، ايجاد پايگاه اطلاعات مکاني شهر اروميه با 95 درصد پيشرفت، مطالعات طرح تفضيلي، تدقيق و پياده نمودن محدوده مصوب طرح جامع تجديدنظر شهر اروميه با 10 درصد پيشرفت و تهيه عکسهاي هوايي براي تهيه نقشه‌هاي پوششي بزرگ مقياس از جمله اين طرحهاي مطالعاتي هستند.

عدل‌دوست ايجاد انسجام و ارتباط منطقي بين موضوعات پژوهشي، تعريف ساختار، نظام و محورهاي پژوهشي شهرسازي و معماري، تدوين مکانيسم تعريف و اولويت‌بندي طرحهاي مطالعاتي شهرسازي و معماري و هدفمند و کابردي کردن تحقيقات و مطالعات شهرسازي و معماري را از اهداف مهم مرکز مطالعات و پژوهشهاي شهري عنوان کرد و گفت: ارائه فهرستي از نيازها و طرحهاي پژوهشي و اولويت دار در حوزه شهرسازي و معماري، تهيه و تدوين برنامه تحقيقات شهرسازي و معماري در يک دوره 5 ساله و 20 ساله راهبردي، بسترسازي تخصيص بهينه منابع اعتباري براي طرحهاي تحقيقاتي و مطالعاتي و ارائه رهنمودهايي براي بهبود فرايند بررسي و تصويب و گردش کار طرحهاي مطالعاتي از نتايج مهم اين حوزه است.

وي همچنين از اجراي 33 طرح مطالعاتي ديگر نيز در اروميه خبر داد و افزود: مطالعه و طراحي درياچه مصنوعي چي چست به مساحت 60 هکتار، مطالعات محله محوري شهر اروميه، تهيه نقشه محلات کل شهر، احداث دانشگاه جامع علمي کاربردي شهرداري اروميه، ميدان ميوه و تره بار مرکزي به مساحت 60 هکتار، سايت باغ گنجوي به مساحت 70/1 هکتار و راه اندازي دفتر کنترل نقشه شهرداري از جمله اين طرحها مي باشند.

قائم مقام شهردار اروميه در ادامه از اجراي طرح مطالعاتي بررسي سرانه فضاي سبز شهر اروميه خبر داد و گفت: طبق آخرين آمار شهر اروميه 4/203 هکتار کمبود فضاي سبز نسبت به سرانه مصوب طرح جامع تجديد نظر دارد که براي رسيدن به اين سرانه مساحت فضاي سبز مورد نياز بالغ بر 4/585 هکتار مي‌باشد. عدل دوست در پايان از صدور يک هزار و 37 پروانه در نيمه نخست سال جاري خبر داد و گفت: اين تعداد پروانه ها براي 3 هزار و 7 واحد مسکوني صادر شده است.


 ايران زمين 

 فرماندار فيروزکوه: جوانان موتور محرکه توسعه پايدار اجتماع هستند

فيروزکوه - خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان فيروزکوه گفت: توسعه پايدار جامعه در گرو توجه به جوانان و بکار انداختن هماهنگ پتانسيلهاي بالقوه آنان در عرصه‌هاي مختلف علمي، فرهنگي، اجتماعي، هنري، ورزشي و... است.

به گزارش خبرنگار آفرينش، سعيد افشار نادري در حاشيه نخستين جلسه ستاد ساماندهي امور جوانان شهرستان فيروزکوه اظهار داشت: اين ستاد يک ستاد قانوني است که بر پايه مفاد ماده 41 قانون برنامه پنج ساله شکل گرفته و از آيين‌نامه‌ها و دستورالعملهاي خاص خود برخوردار است.وي ابراز اميدواري کرد با ترکيب شکل گرفته، امورجوانان در اين ستاد به خوبي مطرح و کالبدشکافي شود و برنامه‌هاي ويژه‌اي براي اين قشر که عمده جمعيت فعال جامعه را تشکيل مي‌دهند، صورت پذيرد.

همايش حقوق محيط زيست و منابع طبيعي زاگرس در لرستان برگزار مي‌شود

خرم آباد – خبر نگار آفرينش

محمد حسين بازگير مديرکل محيط زيست لرستان گفت: اين همايش با هدف بررسي چالش‌هاي پيش روي طبيعت زاگرس در قالب يک نشست علمي برگزار مي‌شود.وي گفت : اين همايش 25 آبان ماه سال جاري در سالن همايش‌هاي سازمان جهادکشاورزي لرستان در خرم‌آباد برگزار مي‌شود.بازگير گفت: تاکنون بيش از 500 مقاله علمي به دبيرخانه همايش ارسال شده که 30 درصد مقالات حقوقي و مابقي در حوزه محيط زيست انساني و طبيعي هستند که در همايش 11 سخنران اصلي مقالات خود را ارائه خواهند داد.وي با بيان اينکه بيش از 40 پوستر در اين همايش پذيرفته شده، گفت: همچنين بيش از يک‌هزار و 200 نفز از اعضاي هيئت‌هاي علمي و دانشجويان در سايت رسمي همايش ثبت نام کرده‌اند.

با وجود طوفان شديد و تلاش ناخدايان نفتکشها؛

نفت خام صادراتي از جزيره خارک با موفقيت بارگيري شد

بوشهر – خبرنگار آفرينش

عمليات جداسازي نفتکش در حال بارگيري از پهلوگاه شماره 3 اسکله شرقي پايانه خارک با وجود طوفان ناگهاني در خليج فارس، بدون هيچ خسارتي با موفقيت انجام شد. طوفان اسکوال (squal) که از نوع طوفانهاي کوتاه، شديد و ناگهاني است و به وسيله ايستگاههاي هواشناسي نيز پيش‌بيني نشده بود، انتظار مي‌رفت خسارتهاي جبران‌ناپذيري به اين پهلوگاه وارد کند، ولي با اقدامهايي که براي ايمن سازي اين اسکله انجام شد، هيچ گونه خسارتي به آن وارد نشده است.در طوفانهاي مشابه سالهاي گذشته، خسارتهايي از قبيل کنده شدن بازوهاي بارگيري و آسيب به سامانه‌هاي طناب‌گيري به تاسيسات وارد مي‌شد ولي در طوفان ناگهاني اخير، با توجه به آمادگي اسکله، هيچ خسارتي ايجاد نشد و از ناخدايان نفتکشهاي اقيانوس‌پيما که در منطقه خارک در اين عمليات شرکت داشتند، قدرداني شد.

نوبخت:

لزوم نيازسنجي آموزشي در حوزه فني و حرفه اي بهارستان

بهارستان – اصغري

فرماندار بهارستان بر لزوم نيازسنجي آموزشي در حوزه فني و حرفه اي اين شهرستان تاکيد کرد و خواستار جدب مربيان توانمند شد. يونس نوبخت در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: در حال حاضر 22 هزار واحد صنفي و 12 هزار واحد صنعتي در نقاط مختلف شهرستان بهارستان وجود دارد که اين پتانسيل و ظرفيت خوبي براي برگزاري دوره هاي آموزشي است.وي افزود: در واقع مي توان با برگزاري دوره هاي آموزش فني و حرفه اي در مراکز صنعتي و واحدهاي صنفي، به توانمندسازي قشر کارگران پرداخت.

طرح خوداتکايي گوشت قرمز در دماوند

آبسرد - خبرنگار آفرينش

طرح خوداتکايي گوشت قرمز باهدف تحقق اهداف توسعه کارگروه بخش کشاورزي اواخر سال 90 مصوب و مقرر شد از محل اعتبارات توسعه کشاورزي عملياتي شود.شهرستان دماوند يکي از مراکز مهم در عرصه دامپروري محسوب مي‌شود که نقش مهمي در اجراي طرح خوداتکايي گوشت قرمز استان تهران ايفا مي‌کند.طرح خوداتکايي گوشت قرمز در استان تهران با هدف افزايش توليد گوشت قرمز استان از 200 تن به 400 تن در روز در دستور کار قرار گرفته است.

رييس سازمان جهاد کشاورزي استان تهران با بيان اينکه مصرف سرانه گوشت قرمز در اين استان 5/12 کيلوگرم است، گفت: نياز استان تهران به گوشت قرمز سالانه 150 هزار تن است که اينک 50 درصد آن در خود استان تامين مي‌شود.سيد محمد موسوي با اشاره به اينکه يکهزار و 25 واحد دامداري با يک ميليون و 50 هزار رأس دام در استان تهران وجود دارد، خاطرنشان کرد: براساس برنامه‌ريزيها مقرر شده تا پايان سال 94 اين تعداد دام به يک ميليون و 760 هزار رأس افزايش يابد.رييس سازمان جهاد کشاورزي استان تهران افزود: با اجراي طرح خوداتکايي گوشت قرمز در مدت چهار سال 75هزار تن به ظرفيت توليد استان تهران اضافه مي‌شود.

رعايت استانداردهاي زيست محيطي؛ سرفصل برنامه‌هاي شرکت ملي حفاري ايران

اهواز - خبرنگار آفرينش

رئيس اداره كنترل پسماند ملي حفاري گفت : بر اساس سياستهاي شركت ملي نفت ايران ،هدف از تشكيل اين واحد، ساخت،پالايش و تنظيم پارامترهاي سيال حفاري با كمترين آسيب زيست‌محيطي براساس استانداردهاي روز مي‌باشد. مريد پوربابادي در ادامه گفت : بر اساس همين سياست پس از تشكيل مديريت سيالات اولين مجموعه مديريت سيستم كنترل پسماند حفاري در سال 87 در دستگاه حفاري 54 فتح در ميدان نفتي آزادگان جهت كاهش ضايعات حفاري و جلوگيري از آلودگي محيط زيست بكارگيري شد.

رئيس اداره كنترل پسماند افزود: در حال حاضر 9 مجموعه تجهيزات مديريت پسماند در شركت فعال مي‌باشند كه در دستگاههاي حفاري 35،42،54،59،60،61،34،83،86 فتح در مناطق عملياتي خارك، آزادگان،آذر،كيش و اهواز در حال سرويسدهي مي‌باشد. وي چاههاي تكميل شده با سيستم مديريت پسماند را چهل حلقه اعلام كرد و بيان داشت: تاكنون در مناطق عملياتي آزادگان 17 حلقه، آبتيمور 3 حلقه،جفير 1 حلقه، اهواز 11 حلقه،خارك 7 حلقه و سروستان 1 حلقه با اين سيستم پيشرفته تصفيه سيال حفاري چاههاي نفت و گاز تكميل شده است و در پروژه (1+12)كيش 13 حلقه چاه ديگر نيز در حال انجام مي‌باشد.

پوربابادي در ادامه افزود: در حال حاضر سيال حفاري كنترل شده جمع آوري و در فاز مايع پس از جداسازي و بازيافت مواد، دوباره قابل استفاده مي‌باشد و همچنين در فاز جامد نيز پس از اينكه فرآيندهاي لازم روي آن صورت گرفت بشكل تثبيت شده ،به محل دفن ضايعات انتقال مي‌يابد.

رئيس اداره كنترل پسماند به مزاياي اين سيستم اشاره كرد كاهش هزينه تهيه مواد شيميايي ،جلوگيري از وارد شدن سيالات حفاري به محيط زيست و آبهاي سطحي و همچنين درآمدزايي حاصله را از جمله مزاياي مديريت پسماند عنوان كرد. پوربابادي به بكارگيري نيروي انساني متخصص در اين بخش اشاره کرد و گفت : در حال حاضربيش از يكصدنفر كارشناس با داشتن مدارك عالي در سطح ليسانس و بالاتر با گذراندن دوره‌هاي آموزشي فني و تخصصي در زمينه سيالات و مديريت پسماند با رعايت تمامي موازين و قواعد بين المللي زيست محيطي اين سيستم را بكارگيري و هدايت مي‌نمايند. همچنين وي در خصوص بومي سازي قطعات اظهار داشت : مديريت پسماند حفاري با همكاري مديريت پژوهش و فن آوري اقدام به ساخت قطعات و بومي سازي آنها از جمله الك هاي لرزان ،تصفيه سيال،سانتريفيوژ و ... از طريق واگذاري خدمات به سازندگان و توليدكنندگان نموده است و اميدوار است با اين روند روبه رشد و پرشتاب بتوانيم از ورود مجموعه هاي پسماند بي نياز و از خروج ميليونها دلار ارز جلوگيري نمايد.پوربابادي با اشاره به برنامه‌هاي آتي مديريت پسماند گفت : در حال حاضر 9 مجموعه در دستگاههاي حفاري راه‌اندازي شده است و تا پايان سال جاري 6 مجموعه ديگر به ناوگان شركت ملي حفاري ايران افزوده خواهد شد،همچنين بر اساس نياز كارفرمايان و بررسيهاي انجام شده، برنامه‌ريزي براي خريد 7 مجموعه ديگر در دست اقدام مي‌باشد كه اميد است پس از تاييد شاخص هاي فني و تامين بودجه، تعداد اين دستگاهها را به 22 مجموعه افزايش دهيم.


 خبر 

 رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:

صادرات مازندران به 223 ميليون دلار رسيد

ساري – خبرنگار آفرينش

مرتضي هاشم پور رييس سازمان صنعت معدن و تجارت مازندران در شانزدهمين همايش تجليل از صادركنندگان برتر استان از رشد صادراتي استان خبر داد. مرتضي هاشم پور گفت:از ابتداي سالجاري در راستاي اجراي منويات مقام معظم رهبري مبني بر حمايت از كار و سرمايه و توليد ملي و همچنين در راستاي تاكيدات مقام عالي وزارت در مورد حمايت از توليدات صادراتگرا اقدامات خوبي در استان انجام شد كه نتيجه آن رشد صادرات در استان بوده است.وي در ادامه اظهار داشت: در هفت ماه نخست امسال صادرات مازندران شاهد رشدي 45 درصدي نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده است.رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران ارزش اقلام صادراتي استان را در 7 ماه نخست امسال 223 ميليون دلار برشمرد.

افتتاح اولين نمايشگاه گروهي آثارنقاشي اساتيد در شهرستان شهريار

شهريار - برزگر

نخستين نمايشگاه گروهي آثارنقاشي اساتيد همراه باآثار منتخب هنرمندان جوان شهرستان باهمکاري معاونت فرهنگي و اجتماعي شهرداري ومديريت فرهنگسراي استادشهريار افتتاح وآغاز به کار کرد.به گزارش روابط عمومي اداره فرهنگ وارشاداسلامي شهريار، اين نمايشگاه با حضور عرب نژادرئيس اداره فرهنگ وارشاداسلامي، مسئولين شهرستاني ،اصحاب رسانه وهنرمندان هنرهاي تجسمي، آثار نقاشي اساتيد وهنرمندان جوان درنگارخانه فرهنگسراي استادشهريار افتتاح شد.دراين نمايشگاه تعداد يکصد تابلو ازاساتيد نقاشي شهرستان وجوانان هنرمند درمعرض ديد علاقمندان قرارگرفت واساتيد جوهري ورودگاه درمحوطه نمايشگاه به اجراي زنده خلق اثر نقاشي پرداختند .

معاون سازمان مسکن و شهرسازي استان اردبيل خبر داد؛

ساخت 17 هزار واحد مسکوني مهر در اردبيل

اردبيل – خبرنگار آفرينش

شهرام باباخاني در هفتاد و يکمين جلسه شوراي مسکن مهر استان اردبيل اظهار داشت: 39 هزار واحد مسکوني در شهرهاي بالاي 25 هزار نفر همچون شهرستان‌هاي اردبيل، مشگين‌شهر، پارس‌آباد، خلخال، نمين و گرمي در دست ساخت است.وي با بيان اينکه 3 هزار و 390 واحد مسکوني در شهرستان مشگين‌شهر توسط تعاوني‌هاي مسکن مهر و مالکين در حال ساخت است، افزود: 678 واحد آن تا آذرماه امسال تحويل داده مي‌شود.

باباخاني اضافه کرد: در حال حاضر ميانگين پيشرفت فيزيکي ساخت يک‌هزار و 280 واحد مسکوني شهرستان مشگين‌شهر در قالب تعاوني مسکن مهر بيش از 80 درصد است.وي واحدهاي مسکوني در حال ساخت در شهرستان پارس‌آباد را حدود 2 هزار و 500 واحد عنوان کرد و ادامه داد: هم‌اکنون 300 واحد آن آماده تحويل به متقاضيان است.اين مسئول با بيان اينکه هم‌اکنون در شهرستان گرمي تحويل واحد نداريم، يادآور شد:‌ يک‌هزار و 80 واحد مسکوني در اين شهرستان در حال ساخت است.باباخاني واحدهاي مسکوني در حال ساخت شهرستان خلخال را 2 هزار و 500 واحد بيان کرد و افزود: ‌430 واحد آن تا آذر ماه امسال به متقاضيان تحويل داده مي‌شود.معاون سازمان مسکن و شهرسازي استان اردبيل با اشاره به در حال ساخت بودن 2 هزار و 500 واحد در شهرستان نمين خاطرنشان کرد: 460 واحد آن تا پايان آذر ماه آماده تحويل مي‌شود.وي شهرهاي زير 25 نفر را شهرستان‌هاي سرعين، نير، بيله‌سوار و کوثر عنوان کرد و گفت:‌ 6 هزار و 500 واحد مسکوني در شهرهاي زير 25 هزار نفر در حال ساخت است. در پايان اين جلسه از خدمات محمد کريم هدايتي مديرکل سابق دفتر فني و حسن جليلي مدير سابق حراست استانداري قدرداني شد

پيكره‌هاي مشاهير و آدمهاي خارق‌العاده موزه سن پترزبورگ به مشهد رسيد

مشهد - الهه قوچاني

مجموعه مجسمه‌هاي مشاهير جهان و انسانهاي خارق العاده موزه سن پترزبورگ پس از سفري 2 ساله به مشهد رسيدند.مديربرگزاري نمايشگاه مجسمه‌هاي موزه سن پترزبورگ در ايران در اين رابطه گفت: تعداد 36 مجسمه از مشاهير جهان و انسان هاي خارق العاده حدود 2 سال پيش از موزه سن پترزبورگ با هدف به نمايش گذاشتن آن ها در ايران به امانت گرفته شده است که با دشواري زيادي همراه بود.اصغر مهرآئين هدف اصلي از برگزاري اين نمايشگاه را ايجاد يک حرکت فرهنگي و تاثيرگذار در سطح جامعه دانست و اظهار داشت: نمايشگاههايي از اين قبيل مي‌تواند ارتباط بين موزه‌ها و تبادل فرهنگي و هنري بين كشورها را در بطن خود جاي دهد و پيام‌آور صلح و دوستي و صميميت باشد.اين نمايشگاه از 7 آبان به مدت 2 ماه در محل موزه نادري مشهد در حال برگزاري است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
اجتماعي
در قلمرو ورزش
آگهي