جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/08/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4299


تحـويل «روز مي آيد» به سيما فيلم


11فيلم روي پرده؛ تخته گاز به سمت دره بي‌مخاطبي!


"مکس ديوانه" به پايان راه رسيد


پايان ساخت تيتراژ "هيس! دخترها فرياد نمي زنند"


شون پن مقابل دوربين"تفنگدار مستعد"


فيلم ژاپني به دنبال "تام کروز"


"معماي شاه" آذر کليد مي‌خورد


خبر هنري


كوتاه از هنر


 تحـويل «روز مي آيد» به سيما فيلم 

تدوين فيلم تلويزيوني "روز مي آيد" ساخته ابراهيم شيباني به پايان رسيد.خبرگزاري ميراث فرهنگي ، پيمان جعفري مدير توليد اين فيلم با اعلام اين خبر گفت: تدوين نهايي کار که توسط مهدي حسيني وند انجام شده در حدود 92 دقيقه به منظور بازبيني به سيمافيلم ارائه شده است.

امين زندگاني ، اليکا عبدالرزاقي ، ليلا زارع و متين ستوده بازيگران اصلي اين اثر هستند.

در خلاصه داستان اين فيلم آمده است: مردي پس از شکست در ازدواج اولش مجددا ازدواج مي کند. همسر دوم مرد از سال ها قبل به او علاقه داشته است... زندگي روال آرامي دارد تا اينکه همسر دوم مرد با پسر شوهرش تصادف مي کند و .. او مردد است که خود را معرفي کند يا اينکه ... و اين مسئله زمينه ساز بروز اتفاقات جديدي مي شود.

"روز مي آيد " را اکبر نبوي در گروه معارف ، انقلاب اسلامي و دفاع مقدس مرکز سيمافيلم تهيه مي کند.


 11فيلم روي پرده؛ تخته گاز به سمت دره بي‌مخاطبي! 

11 فيلم روي پرده سينماها با آغاز ماه محرم شاهد کاهش بيشتري از مخاطبان خواهند بود که البته اگر چه بنابر سنت هر ساله طبيعي به نظر مي‌رسد اما بايد مطمئن بود که تعداد دو رقمي فيلم‌هاي اکران شده باعث مي‌شود سهم هر فيلم از کاهش مناسبتي مخاطبان سينماها بيش از سال‌هاي گذشته باشد.

به گزارش (ايسنا)، اگرچه بر اساس اعلام بنياد سينمايي فارابي تا 20 آبان‌ماه، سه فيلم «بوسيدن روي ماه» با 150 ميليون تومان،‌«بغض» با 188 ميليون تومان و «کلاه قرمزي و بچه ننه» با سه ميليارد و 307 ميليون تومان تعداد سينماهاي نمايش دهنده خود را به صفر رسانده و از چرخه اکران کاملا خارج شدند اما هنوز هم تعداد اندک سينماهاي کشور ميزبان 11 فيلم روي پرده هستند!

در واقع در شرايط فعلي، هر فيلم هرچقدر که توان داشته، سينما به خود اختصاص داده است اما نکته جالب توجه در ميان فيلم‌هاي روي پرده اين است که هفت عنوان از فيلم‌هاي روي پرده در کمتر از 10 سينما براي اکران دارند.اکنون «همبازي» پس از 31 روز نمايش چهار سينما (26 ميليون تومان فروش)، «آينه‌هاي روبرو» پس از 18 روز نمايش 9 سينما (66 ميليون تومان فروش) ، «من همسرش هستم» پس از 45 روز سينما 5 سينما (270 ميليون تومان فروش)، «تو و من» پس از 60 روز نمايش 8 سينما (613 ميليون تومان فروش)، «پيمان» پس از 18 روز نمايش، 5 سينما (16 ميليون تومان فروش)، «پنهان» پس از 11 روز نمايش، 9 سينما (67 ميليون تومان) و «ميگرن» پس از 11 روز نمايش، 6 سينما (25 ميليون تومان) را در اختيار دارد. به گزارش ايسنا، در ميان 11 فيلم روي پرده، تنها چهار فيلم شانس اين را داشته‌اند تا در بيش از 10 سينما اکران شوند!

«يکي مي‌خواد باهات حرف بزنه» که 18 روز اکرانش مي‌گذرد در 20 سينما نمايشش ادامه دارد فعلا توانسته در وضعيت نامناسب فروش و تعداد مخاطبان سينما 170 ميليون تومان فروش داشته باشد.

«اختاپوس» ديگر فيلمي است که پس از يک ماه اکران هنوز هم 25 سينما در اختيار دارد و فروش خود را به 310 ميليون تومان رسانده است. «اختاپوس» برخلاف دو سه فيلم کودک ديگر که اکنون روي پرده هستند، با توجه به شرايط فعلي اکران فروشي نسبتا مناسب داشته است.

«سلام بر فرشتگان» ديگر فيلم کودک روي پرده هم اگرچه با فروش نااميدکننده 50 ميليون تومان مواجه شده است، اما پس از 18 روز هنوز هم 17 سينما را در اختيار دارد و به اکران نااميدکننده‌اش ادامه مي‌دهد.

«يک فراري از بگبو» هم مانند «سلام بر فرشتگان» فروش نامناسب 59 ميليون توماني را در طول 11 روز تجربه کرده اما همچنان در 17 سينما اکران مي‌شود. به گزارش ايسنا، با توجه به وضعيت اکران فيلم‌ها، به نظر مي‌رسد سالن‌هاي سينما امسال شاهد فيلمي در حال و هواي ماه محرم نباشند. سال گذشته «من و زيبا» يکي از فيلم‌هاي سينماي ايران با تم مذهبي (و با موضوع محرم) بود که مي‌توانست در اين ايام اکران شود اما به گفته حبيب اسماعيلي پخش‌کننده فيلم ، او نتوانسته است براي اکران «من و زيبا» در ايام محرم با سينماداران به توافق برسد. به نظر مي‌رسد ضعيف بودن اين فيلم و عدم توفيق آن در جلب نظر مخاطبان در جشنواره فيلم فجر سال قبل دليل عدم استقبال سينماداران از اکران اين فيلم بوده است.


 "مکس ديوانه" به پايان راه رسيد 

کار فيلم‌برداري جديدترين قسمت مجموعه فيلم «مکس ديوانه» (مد مکس) با نام «مکس ديوانه: جاده خشم» تمام شد. اين فيلم به احياي اين مجموعه فيلم اکشن مي‌پردازد.به گزارش فارس، تهيه‌کنندگان فيلم (که محصول صنعت سينماي استراليا به حساب مي‌آيد) عقيده دارند نسخه تازه فيلم تفاوت‌هايي با قسمت هاي قبلي آن دارد.اين در حالي است که کارگرداني نسخه جديد و احيا شده «مکس ديوانه» را، هم چنان جرح ميلر سازنده قسمت‌هاي قبلي آن به عهده داشته است.اين فيلم‌ساز استراليايي‌تبار، اولين بار در سال 1979 دست به معرفي کاراکتر مکس ديوانه با بازي مل ‌گيبسون زد و او را به شهرت بين‌المللي رساند.

تام هاردي بازيگر جوان سينما در قسمت جديد «مگس ديوانه» جاي مل گيبسون 56 ساله را گرفته و در نقش مکس روکاتانسکي بازي مي‌کند.سازندگان فيلم هنوز حاضر به افشاي خط اصلي قصه فيلم نشده‌اند، اما قسمت‌هاي قبلي درباره ماجراجويي‌هاي کاراکتر مکس در دنيايي بود که پس از يک فاجعه اتمي، آدم‌‌ها در شرايط دشوار زندگي قرار مي‌گيرند.شارليز ترون بازيگر اسکار گرفته سينما هم در «مکس ديوانه؛ جاده خشم» حضور دارد و نقش مهمي را در آن بازي مي‌کند.نکته‌اي که در رابطه با قسمت جديد فيلم توجه رسانه‌هاي گروهي استراليا را به خود جلب کرده، هزينه بالاي توليد آن (100 ميليون دلار) است.

با وجود پايان کار فيلم‌برداري «مکس ديوانه: جاده خشم»، هنوز زماني براي اکران عمومي آن تعيين نشده است.گفته مي‌شود اين اکشن ماجراجويانه، اواسط فصل تابستان سال آينده به روي پرده سينماها خواهد رفت و توليد قسمت‌هاي بعدي آن هم در دستور کار سازندگانش فرار دارد.


 پايان ساخت تيتراژ "هيس! دخترها فرياد نمي زنند" 

 
مهر: ابراهيم حقيقي ساخت تيتراژ فيلم سينمايي "هيس! دخترها فرياد نمي زنند" به کارگرداني پوران درخشنده را به اتمام رساند. در کنار ساخت تيتراژ، کارن همايونفر نيز ساخت موسيقي را به پايان رسانده است و به زودي ميکس نهايي اين فيلم براي حضور در جشنواره فجر امسال انجام مي شود.شهاب حسيني، مريلا زارعي، جمشيد هاشم‌پور، طناز طباطبايي، فرهاد آييش، مائده طهماسبي، شيرين بينا، بابک حميديان، مجيد مشيري، اسماعيل سلطانيان، هادي مرزبان، امير دژاکام و مهدي ماهاني، امير آقايي، ستاره اسکندري و نيما صفايي بازيگران اين فيلم سينمايي هستند. "هيس! دخترها فرياد نمي‌زنند" به بررسي مسائل دختران جوان مي‌پردازد و ترس از آبرو را در اين دوره سني آسيب‌شناسي مي‌‌کند.

مرتضي پورصمدي فيلمبرداري اين فيلم سينمايي را برعهده داشته است. تهيه‌کنندگي اين پروژه پربازيگر برعهده درخشنده است.


 شون پن مقابل دوربين"تفنگدار مستعد" 

 
ايسنا:«شون پن» در جديدترين پروژه‌ي خود در «تفنگدار مستعد» مقابل دوربين مي‌رود. «شون پن»، بازيگر و کارگردان سرشناس هاليوودي پس از ايفاي نقش‌هاي گوناگون و به دست آوردن معتبرترين جوايز سينمايي قصد دارد در فيلم جديدي به نام «تفنگدار مستعد» بازي کند. به گزارش هاليوود ريپورتر، «شون پن» هم‌اکنون مشغول انجام مذاکره‌، براي ايفاي نقش در فيلم «تفنگدار مستعد» به تهيه کنندگي «سيلور پيکچرز» است. اين فيلم هيجاني اقتباسي از رماني به همين عنوان نوشته «ژان پازيک منچث» است و با فيلمنامه‌اي از «پيتر تراويس» ساخته خواهد شد. داستان فيلم«تفنگدار مستعد» درباره يک جاسوس بين‌المللي به نام «مارتين ترير» با بازي «شون پن» است که از سوي سازماني که براي آنها کار مي‌کند مورد خيانت قرار مي‌گيرد و مجبور است درگير يک ماجراي فرار و گريز بي‌پايان در اروپا شود.


 فيلم ژاپني به دنبال "تام کروز" 

 
فارس: اکشن رزمي ماجراجويانه و پرفروش ژاپني «روروني کنشين» صاحب يک نسخه جديد انگليسي زبان مي‌شود که تام کروز نقش اصلي آن را بازي خواهد کرد. کمپاني برادران وارنر که توزيع بين‌المللي فيلم را به عهده دارد، اعلام کرد قصد توليد نسخه دوباره‌سازي شده انگليسي زبان آن را دارد. اين کمپاني گفته است قصد دارد از تام کروز براي بازي در نقش اصلي «روروني کنشين» استفاده کند. اين بازيگر هنوز در اين رابطه، اظهار نظري نکرده است. فيلم ژاپني «روروني کنشين» را کيشن اوتومو کارگرداني کرده و هنوز معلوم نيست نسخه انگليسي زبان فيلم را هم او کارگرداني خواهد کرد يا خير. وي فيلم خود را بر اساس قصه يک انيميشن پربيننده تلويزيوني ژاپني به همين نام ساخته و درباره يک سامورايي آدمکش است. درام دوره‌‌اي رزمي اين فيلم‌ساز از 25 آگست که به روي پرده سينماهاي ژاپن رفته، با جذب 2 ميليون تماشاچي حدود 36 ميليون دلار فروش کرده است.


 "معماي شاه" آذر کليد مي‌خورد 

 
مهر: مدير شبکه اول از کليد خوردن "معماي شاه" در آذر ماه و آغاز پيش توليد سريال تازه فريدون جيراني خبر داد. مهدي فرجي مدير شبکه اول سيما درباره توليدات الف ويژه اين شبکه گفت:سريال "معماي شاه" به کارگرداني محمدرضا ورزي در آذرماه کليد مي‌خورد.در پي آن اميدواريم "فصل بي‌پروايي" امسال کليد بخورد و امسال شاهد کليد خوردن هر دو سريال الف ويژه‌مان باشيم.وي در اين باره که "فصل بي پروايي" اکنون در چه مرحله‌اي است، افزود: تازه‌ترين سريال فريدون جيراني به تازگي وارد پيش توليد شده است.

فرجي درباره رحمان سيفي آزاد مدير گروه فيلم و سريال جديد شبکه يک که همزمان به عنوان مدير گروه نمايش شبکه چهار نيز فعاليت مي‌کند، توضيح داد: حضور او در شبکه چهار خيلي کمرنگ شده است. اميدوارم هرچه زودتر جايگزين او را انتخاب کنند و تمرکز سيفي آزاد صرفا در شبکه اول سيما باشد.


 خبر هنري 

 جديدترين اظهارات حسيني درباره‌ي حضور فيلم‌ها در جشنواره‌هاي خارجي و وضعيت سازمان سينمايي

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي تاکيد کرد: با تهيه‌کنندگان و کارگرداناني که بدون مجوز فيلم مي‌سازند و در جشنواره‌هايي که با منافع ملي سازگاري ندارند و سياه‌نمايي مي‌کنند حضور پيدا مي‌کنند، برخورد شده و به اصطلاح تاوان آن را خواهند پرداخت.به گزارش (ايسنا)، سيدمحمد حسيني درباره حضور ضابطه‌مند فيلم‌هاي سينمايي در خارج از کشور بيان کرد: برخي از جشنواره‌هاي خارجي از دولت يا سازمان سينمايي مي‌خواهند که فيلم‌هايي را به اين جشنواره‌ها ارسال کنند و در آن شکل، کار به صورت حساب شده انجام مي‌شود مانند مراسم اسکار که هر ساله بايد فيلم رسما از سوي دولت به آن معرفي شود.وي در عين حال خاطرنشان کرد: اما بسياري از جشنواره‌ها در دنيا برگزار مي‌شوند که طرف حسابشان دولت‌ها نيستند بلکه فيلم‌هاي خود را از بخش خصوصي کشورها دريافت مي‌کنند چه بسا اخبار اين جشنواره‌ها هم در رسانه‌ها منعکس نمي‌شود.

وزير ارشاد با اشاره به اين دو نوع جشنواره‌ تاکيد کرد: ما در کل نيازمند هستيم که ضوابط و مقررات ويژه‌اي را براي حضور فيلم‌ها در جشنواره‌هاي خارجي داشته باشيم.برخي از فيلم‌ها و جشنواره‌ها با منافع ملي ما سازگاري ندارد و يا آن‌ها به دنبال سياه‌نمايي از کشور ما هستند؛ اکنون دوستان در سازمان سينمايي در حال پيگيري اين مقررات ويژه هستند.حسيني افزود: ما هر جا که اين حضور چه از نظر حضور فيلم و چه از نظر نوع حضور را متوجه شديم که به زيان منافع ملي است موضع گرفته به عنوان مثال پس از حضور «يک خانواده محترم» در برخي از جشنواره‌ها بلافاصله اين حرکت را محکوم کرده و اعلام کرديم که اين فيلم نه تنها مجوز توليد نداشته بلکه ما آن را تاييد نمي‌کنيم.وزير ارشاد با اشاره به برخي از فيلم‌هايي که بدون مجوز ساخته و يا در جشنواره‌هاي خارجي مغاير با منافع ملي شرکت مي‌کنند، تصريح کرد: قطعا تهيه‌کنندگان و کارگرداناني که فيلم‌هاي بدون مجوز مي‌سازند و در جشنواره‌هاي خارجي علي‌رغم عدم مجوز مسوولان، شرکت مي‌کنند در آينده در نحوه تعاملي که با آن‌ها مي‌شود اين نکات مد نظر قرار داده خواهد شد. اين طور نيست که آن‌ها به دليل اين رفتار خودسرانه هيچ تاواني را ندهند.به گزارش ايسنا، سيد محمد حسيني که در حاشيه ديدار هيات مصري با خبرنگاران سخن مي‌گفت، در پاسخ به پرسش ديگري درباره استقرار 60 درصدي سازمان سينمايي در طول يک سال گذشته بيان کرد: ما در جشنواره فجر سال قبل به آقاي شمقدري حکم رياست سازمان سينمايي را داديم تا ايشان روند استقرار اين سازمان را پيگيري کنند.

وي ادامه داد:در حال حاضر سه معاونت اين سازمان تشکيل و برخي از مديران زيرمجموعه‌اش تعيين شدند و کارها در حال پيشرفت هستند. البته اين را هم بايد بگويم حتي وقتي دو وزارتخانه هم ادغام مي‌شوند اين طور نيست که بلافاصله بعد از ادغام، کارها روي روال بيفتد. طبيعتا آغاز برخي از فعاليت‌ها يا استقرار صد در صدي آن‌ها نياز به زمان است.وزير ارشاد در عين حال خاطرنشان کرد: مطلوب ما اين بود که امکانات بيشتر و ساختمان بهتري داشتيم تا سازمان سينمايي هر چه سريعتر مستقر مي‌شد اما در هر صورت شرايط اقتصادي کشور اجازه چنين کاري را نمي‌دهد اما با شرايط فعلي هم سازمان سينمايي امکاناتي را در اختيار دارد و با تمام توان در حال استقرار کامل است.حسيني درباره اينکه گفته مي‌شد سازمان سينمايي قرار است به ساختمان سازمان ميراث فرهنگي در خيابان آزادي منتقل شود، گفت: هنوز اين موضوع قطعي نيست.وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي همچنين در پاسخ به پرسشي درباره اينکه هيات سينمايي فرهنگي مصري به دعوت کدام ارگان به ايران آمده‌اند، اظهار کرد: اين هيات سينماي مصري به دعوت سازمان سينمايي کشور به ايران آمده و ميزبان آن‌ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است.

"صابر ابر" مقابل دوربين محسن امير يوسفي

فيلمبرداري «آشغال‌هاي دوست داشتني» به تهيه‌کنندگي و کارگرداني محسن اميريوسفي در شهرک دفاع مقدس ادامه دارد.به گزارش (ايسنا)، طبق اعلام مشاور رسانه‌اي فيلم «آشغالهاي دوست‌داشتني»، در اين سکانس‌ها صابر ابر مقابل دوربين رفته است.بازيگران به ترتيب ورود:شيرين يزدان بخش، حبيب رضائي،هديه تهراني، نگارجواهريان، صابر ابر، شهاب حسيني.

فيلم‌نامه‌ي «آشغالهاي دوست‌داشتني» نوشته محسن امير يوسفي درباره‌ي خانواده‌اي است که يک شب فرصت دارند مشکل مادر خانواده را حل کنند.تدوين همزمان اين فيلم که فيلمبرداري آن تا آخر آبان ادامه دارد، در حال انجام است.امير يوسفي علاوه بر نويسندگي و کارگرداني «آشغالهاي دوست داشتني» به روال سابق، فيلم جديدش را خودش تهيه مي‌کند. اين فيلم سومين ساخته اميريوسفي بعد از فيلمهاي «خواب تلخ» و «آتشکار» است.عواملي که در پشت دوربين با امير يوسفي همکاري دارند عبارتند از: مجري طرح: سعيد ملکان،مديرفيلمبرداري: تورج اصلاني، طراحي و ترکيب صدا: محمدرضا دلپاک، طراح گريم: سعيد ملکان،تدوين: سهراب خسروي، صدابرداران: محمود سماک باشي – رضا نظري.دستيار اول کارگردان و برنامه ريز: عليرضا نسائي،دستيار دوم کارگردان: حامد تصديق مقدم، منشي صحنه: گلنوش انتظامي.عکاس: اميرحسين شجاعي، مشاوررسانه‌اي: شيما غفاري.


 كوتاه از هنر 

 نمايش "آتيلا پسياني" از جشنواره‌ي تئاتر فجر بازماند

نمايش «صد سال تنهايي» که قرار بود با کارگرداني آتيلا پسياني در سي و يکمين جشنواره تئاتر فجر به صحنه برود از حضور در جشنواره بازماند.

آتيلا پسياني در اين باره به(ايسنا)، گفت: درباره رد شدن اين نمايش به طور مستقيم چيزي به ما اعلام نشده است اما بر مبناي شنيده‌هايمان باخبر شديم که اين نمايش در جشنواره رد شده است و در پي آن اجراي عمومي‌اش هم که قرار بود بهمن و اسفندماه در تالار اصلي انجام بشود بلاتکليف است.به گزارش ايسنا، آتيلا پسياني قصد داشت نمايش «صد سال تنهايي» را با نگاهي به رمان مشهور گابريل گارسيا مارکز و براساس متني از محمد چرمشير اجرا کند.سرپرست گروه تئاتر «بازي» همچنين قصد دارد نمايشي را که بخش دوم نمايش «تيکي تاکا» به حساب مي‌آيد در سال آينده اجرا کند. قرار است متن اين نمايش را محمد چرمشير بنويسد و اين اثر نمايشي در قالب نمايشي جمع و جور با حضور دو يا سه بازيگر که اعضاي گروه تئاتر «بازي» هستند اجرا شود.پسياني پيش از اين نمايش «تيکي تاکا» را در تماشاخانه ايرانشهر اجرا کرده بود و حالا قصد دارد ادامه اين نمايش را به صحنه ببرد.

قول وزير براي تامين بودجه

هفتمين جشنواره فيلم پروين اعتصامي برگزار مي‌شود

وزير ارشاد در ديدار اعضاي شوراي سياستگذاري هفتمين جشنواره ملي و سومين جشنواره بين المللي فيلم پروين اعتصامي قول حمايت اين وزارتخانه براي تامين بودجه اين برنامه را داد.به گزارش مهر در نشست اعضاي شوراي سياستگذاري اين جشنواره متشکل از سيدهادي منبتي، محمدرضا اصلاني، مازيار رضاخاني، فرناز قيصري پور و گل زمان اوجاقي با وزير ارشاد در ابتداي جلسه مازيار رضاخاني دبير جشنواره با ارائه گزارشي از عملکرد شش دوره پيشين و اهداف برگزاري دوره هفتم، از حمايت هاي شمقدري رييس سازمان سينمايي کشور در طول سال هاي گذشته در برگزاري جشنواره پروين اعتصامي قدرداني کرد.در ادامه نشست وزير ارشاد نيز عنوان کرد: جشنواره پروين اعتصامي يکي از مهمترين جشنواره هاي در حال برگزاري است که مختص فيلم هايي با موضوع زن استو به معرفي زنان برتر در حوزه هاي مختلف مي پردازد و بايد به جشنواره هايي با اين موضوعيت توجه بيشتري کرد.وي ضمن بررسي ابعاد شخصيتي پروين اعتصامي گفت: وي از شاعران بلند آوازه‌ ايراني است که زندگي پربار، شخصيت و انديشه والاي او و نيز وجود معاني بلند در سروده‌هايش، او را از جايگاهي ممتاز در فرهنگ و ادب فارسي برخوردار کرده است که به عنوان الگويي مناسب از زن مسلمان ايراني مورد توجه ويژه قرار دارد.به همين دليل دوره هفتم جشنواره نيز همچون دوره هاي پيشين بدون وقفه اجرا و بودجه برگزاري آن توسط اين وزارتخانه تامين مي شود تا اين جشنواره بتواند هر چه باشکوه تر از سال هاي قبل اجرا شود.بنابراين گزارش، هفتمين جشنواره ملي و سومين جشنواره بين المللي فيلم پروين اعتصامي با موضوع نقش زن در تنظيم اقتصاد خانواده مختص زنان فيلمساز با موضوع آزاد و مردان فيلمساز با موضوع زناز اول تا چهارم اسفندماه به دبيري مازيار رضاخاني در تهران برگزار مي شود.

ادامه فيلمبرداري "گهواره‌اي براي مادر" با بازي الهام حميدي

فيلمبرداري فيلم سينمايي «گهواره‌اي براي مادر» با مضموني معنا‌گرا به کارگرداني پناه برخدا رضايي در تهران همچنان ادامه دارد.به گزارش فارس، فيلمبرداري فيلم سينمايي «گهواره‌اي براي مادر» همچنان در تهران ادامه دارد. تدوين اين فيلم نيز توسط مستانه مهاجر در حال انجام است. اين فيلم با مضموني معناگرا، در فضايي شهري به زندگي يک بانوي طلبه مي‌پردازد. نرگس، دختر جواني است که ادبيات روسي را در دانشگاه مسکو به اتمام رسانده است و اينک در کسوت بانويي طلبه درس مي‌خواند و قرار است براي تدريس به دانشجوياني که تازه مسلمان شده‌اند به روسيه بازگردد اما...

در اين فيلم ‌الهام حميدي ، چکامه چمن‌ماه‌، مليحه نيکجومند، افسر اسدي، غزل صارمي، مهران رجبي، با حضور امير آقايي و ... به ايفاي نقش مي‌پردازند.تعدادي از عواملي که در ساخت فيلم همکاري دارند، عبارتند از:

طرح فيلمنامه‌: پناه‌برخدا رضايي/ فيلمنامه: حسين مهکام/ کارگردان‌: پناه‌برخدا رضايي/ مدير فيلمبرداري‌: محمد احمدي/ صدابردار‌: عباس رستگارپور/ طراح چهره‌پردازي‌: مهرداد ميرکياني/ طراح صحنه و لباس‌: بابک کريمي طاري/ تدوين: مستانه مهاجر/ مدير توليد‌: عباس کلانتري/ برنامه‌ريز و دستيار اول کارگردان: روزبه سجادي حسيني . فيلم سينمايي «گهواره‌اي براي مادر» به تهيه‌کنندگي مشترک پناه برخدارضايي و محمد احمدي تهيه شده است. پناه برخدا رضايي کارگرداني بيش از 58 فيلم داستاني و مستند را به عهده داشته است. رضايي فيلم سينمايي «چراغي در مه» و «دختر... پدر... دختر» را در کارنامه هنري خود دارد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
اطلاعيه
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي