جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/08/27 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4299

وزير علوم تشريح كرد؛
تغييرات جديد و تخصصي‌تر شدن آزمون دكتري سال 92

معاون آموزشي وزارت علوم:
افزايش سهم 50 درصدي آزمون علمي در پذيرش دانشجويان دکتري قطعي شد


نتايج تکميل ظرفيت کارشناسي ارشد فردا اعلام مي شود


آشنايي با رشته‌‌ها


خبر


 وزير علوم تشريح كرد؛
 تغييرات جديد و تخصصي‌تر شدن آزمون دكتري سال 92 

دلايل تغيير وزن آزمون دکتري، حذف کنکور در 3 دانشگاه شهريه اي، سرنوشت دانشجويان بورسيه و تأثير سوابق تحصيلي در کنکور 93 از مهمترين سخنان وزير علوم در جمع خبرنگاران بود.به گزارش مهر،‌ کامران دانشجو در حاشيه همايش روساي دانشگاههاي کشور در پاسخ به پرسش مهر در خصوص تغيير وزن آزمون دکتري 92 و کاهش اعتراضات داوطلبان اين آزمون،‌ اظهار داشت: 50 - 50 شدن آزمون دکتري 92 خواست داوطلبان کنکور دکتري است و اعمال اين وزن در کنکور دکتري که 18 اسفندماه امسال برگزار خواهد شد، قطعي است.

وي تاکيد کرد که تغيير اين وزن هيچ مشکلي براي داوطلبان دکتري سال 92 ايجاد نمي کند و حتي 75 درصد داوطلبان تاکيد داشتند که اين تغيير وزن صورت گيرد زيرا دانشگاهها به گفته داوطلبان در مصاحبه دکتري دانشجويان خود را پذيرش مي کردند و يا به قدري به داوطلبان نمره مصاحبه را کم مي دادند که داوطلب امکان قبولي نداشته باشد.به گفته وزير علوم،‌ آزمون دکتري 92 تخصصي تر برگزار خواهد شد که اين اقدام به علت افزايش وزن آزمون کتبي صورت مي گيرد.وي همچنين در پاسخ به پرسش خبرنگاري در خصوص مشکلات ارزي دانشجويان بورسيه گفت: تمام دانشجويان بورسيه کارداني و کارشناسي مي توانند به داخل کشور برگردند و در مقاطع تحصيلات تکميلي هم دانشجويان ايراني مي توانند به واحدهاي بين الملل دانشگاههاي هم تراز با دانشگاههاي خارج از کشور که در آن تحصيل مي کنند،‌ برگردند.

وزير علوم در ادامه در خصوص تجميع دانشگاههاي کوچک اظهار داشت: در مرحله نخست دانشگاههاي غيردولتي را ترغيب کرديم که با هم تجميع شوند که در کيفيت اين دانشگاهها و کاهش هزينه ها تاثير زيادي دارد. همه دانشگاههاي بزرگ و مادر مي توانند پرديس اقماري داشته باشند و از تاسيس اين پرديسها در ساير شهرها با برند دانشگاه مادر استقبال خواهيم کرد.

دانشجو در پاسخ به سوال خبرنگار ديگري در خصوص پذيرش خارج از آزمون دانشجوي دکتري توسط برخي دانشگاهها، تصريح کرد: مدرک اين دانشجويان بي اعتبار و با دانشگاههاي خاطي برخورد مي شود.اين مقام مسئول در پاسخ به پرسش مهر در خصوص قطع دسترسي به منابع علمي توسط دانشگاهها به علت مسائل ارزي موجود در کشور اظهار داشت: بايد در دانشگاه خود را با واقعيتها تنظيم کنيم، با اين حال تلاش مي کنيم کمترين مسئله براي دانشگاهها به وجود آيد.

دانشجو تاکيد کرد: به دنبال ايجاد شبکه مشترکي براي دانشگاهها هستيم تا از منابع علمي يکديگر به صورت مشترک استفاده کنند و در اين زمينه تلاش خواهيم کرد در عرصه علمي و پژوهشي مشکلي براي دانشگاهها ايجاد نشود. دانشجو همچنين در خصوص وضعيت حذف کنکور در سال 93 اظهار داشت: تاثير سوابق تحصيلي در دوران دبيرستان براي پذيرش در سال 93 به مراتب بيش از سالهاي گذشته خواهد شد.وي ادامه داد: در صورتيکه قرار باشد قانون مصوب سال 86 در خصوص حذف کنکور اعمال شود پس کنکور در سال 93 حذف خواهد شد.وزير علوم تاکيد کرد که 3 هزار رشته محل در دانشگاههاي پيام نور،‌ آزاد و غيردولتي حذف خواهند شد.


 معاون آموزشي وزارت علوم:
 افزايش سهم 50 درصدي آزمون علمي در پذيرش دانشجويان دکتري قطعي شد 

معاون آموزشي وزارت علوم ، تحقيقات و فناوري از تصويب نهايي افزايش سهم آزمون علمي در پذيرش دانشجويان دکتري و کاهش تاثير مصاحبه در اين فرآيند خبرداد.حسين نادري منش در حاشيه گردهمايي روساي دانشگاه ها ، پژوهشگاه ها و پارک هاي علم و فناوري کشور در جمع خبرنگاران اظهارداشت: در آزمون دکتري نيمه متمرکز سال 91 ضريب مصاحبه دو و ضريب آزمون يک بود که با تصميم گيري هاي اخير در وزارت علوم ، سهم مصاحبه و آزمون علمي در پذيرش دانشجويان دکتري سال 92 به ميزان يکسان اعمال خواهد شد.

وي افزود: باتوجه به اين که همه ساله در برگزاري آزمون هاي تحصيلات تکميلي ، نظر سنجي هايي از داوطبان انجام مي شود و نقاط ضعف و قوت آزمون ها بررسي مي شود امسال هم ممکن است تغييراتي در برگزاري آزمون دکتري ايجاد شود که در جريان آن برخي زيرمجموعه ها و زير گروه هاي امتحاني تغيير کند.نادري منش در مورد برگزاري آزمون زبان انگليسي استاندارد و جامع در کشور و جدا شدن درس زبان از آزمون نيمه متمرکز دکتري نيز توضيح داد: بحث هايي براي برگزاري آزمون ملي زبان خارجي توسط سازمان سنجش مطرح بوده و هست که نمره داوطلبان در اين آزمون ملاک عمل قرار گيرد و درس زبان از آزمون دکتري حذف شود اما باتوجه به برگزاري آزمون آينده دکتري در اسفند ماه امسال به نظر نمي رسد فرصتي براي انجام اين کار براي سال جاري باقي بماند.


 نتايج تکميل ظرفيت کارشناسي ارشد فردا اعلام مي شود 

مشاورعالي سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد: نتايج داوطلبان شرکت کننده در مرحله تکميل ظرفيت آزمون کارشناسي ارشد سال 1391 فردا يکشنبه، 28 آبان ماه منتشر مي شود.حسين توکلي در گفت و گو با ايرنا افزود: بعد از انتشار اطلاعيه سازمان سنجش درخصوص ظرفيت هاي جديد و تکميل ظرفيت آزمون ورودي کارشناسي ارشد سال 1391 حدود 75 هزار نفر با مراجعه به پايگاه اينترنتي سنجش، تقاضانامه الکترونيکي مربوطه را تکميل کردند.

وي افزود: نزديک به 20 هزار نفر در مرحله تکميل ظرفيت آزمون کارشناسي ارشد امسال پذيرفته شده اند که فهرست اسامي آنها از فردا يکشنبه،28 آبان ماه بر روي پايگاه اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قرار خواهد گرفت.

توکلي يادآور شد: اطلاعيه مربوط به نحوه ثبت نام، مدارک لازم و برنامه زماني براي مراجعه پذيرفته شدگان به دانشگاهها براي ثبت نام نيز همزمان با انتشار نتايج مرحله تکميل ظرفيت بر روي پايگاه سنجش قرار مي گيرد.وي ظرفيت پذيرش دانشجو درمرحله تکميل ظرفيت آزمون سراسري امسال را بيش از 10 هزار و 600 نفر عنوان کرد.


 آشنايي با رشته‌‌ها 

 علوم آزمايشگاهي

علوم‌ آزمايشگاهي‌ از جمله‌ رشته‌هايي‌ است‌ كه‌ در بهداشت‌ و كاهش‌ هزينه‌هاي‌ درماني‌ بسيار مؤثر است‌. زيرا فارغ‌التحصيل‌ اين‌ رشته‌ در مقطع‌ كارداني‌ با نمونه‌برداري‌ مدفوع‌، ادرار و خون‌ و آماده‌سازي‌ نمونه‌ و آزمايش‌هاي‌ مختلف‌ بيوشيمي‌ و هماتولوژي‌ مي‌تواند پزشك‌ را در انتخاب‌ بهترين‌ راه‌ درمان‌ و مقابله‌ با بيماري‌ راهنمايي‌ كند.

فارغ‌التحصيل‌ كارشناسي‌ اين‌ رشته‌ نيز مي‌تواند آزمايش‌هاي‌ تخصصي‌ هورمون‌شناسي‌ يا ايمونولوژي‌ را انجام‌ دهد و مسؤول‌ بخش‌هاي‌ مختلف‌ يك‌ آزمايشگاه‌ تشخيص‌ طبي‌ مانند بخش‌ نمونه‌برداري‌، انگل‌شناسي‌ و ادرار، هورمون‌شناسي‌، ايمونولوژي‌ و... شود و بر نحوه‌ كار و آزمايش‌هاي‌ كاردان‌ علوم‌ آزمايشگاهي‌ نظارت‌ كرده‌ و كار او را تأييد نمايد.

توانايي‌هاي‌ لازم‌ :

رشته‌ علوم‌آزمايشگاهي‌ به‌ ويژه‌ در مقطع‌ كارداني‌ يك‌ رشته‌ عملي‌ است‌ و جواناني‌ كه‌ علاقه‌مند به‌ كار عملي‌ هستند و نسبت‌ به‌ بو يا آزمايش‌ با ادرار و مدفوع‌ حساس‌ نيستند، در اين‌ رشته‌ موفق‌ مي‌شوند.

در ضمن‌ لازم‌ است‌ كه‌ دانشجو به‌ دروس‌ شيمي‌ و زيست‌شناسي‌ علاقه‌مند باشد. گفتني‌ است‌ كه‌ رشته‌ علوم‌آزمايشگاهي‌ در كشور ما تا مقطع‌ دكترا به‌ صورت‌ ناپيوسته‌ دانشجو مي‌پذيرد.

موقعيت‌ شغلي‌ در ايران :

رشته‌ علوم‌آزمايشگاهي‌ از جمله‌ رشته‌هايي‌ است‌ كه‌ بازار كار نسبتاً خوبي‌ دارد. زيرا امروزه‌ جامعه‌ ما به‌ امر بهداشت‌ و سلامتي‌ پي‌ برده‌ است‌ و بي‌ شك‌ بدون‌ استفاده‌ از آزمايشگاه‌هاي‌ تشخيص‌ طبي‌ حفظ‌ سلامت‌ جامعه‌ و جلوگيري‌ از شيوع‌ بيماري‌هاي‌ عفوني‌ و آلرژي‌ها يا مبارزه‌ با بيماري‌هاي‌ ژنتيكي‌ امكان‌پذير نيست‌.

درس‌هاي‌ اين‌ رشته‌ در طول‌ تحصيل‌ :

دروس‌ پايه‌:

فيزيك‌ عمومي‌، فيزيك‌ كاربردي‌، شيمي‌ عمومي‌، بيوشيمي‌ عمومي‌، فيزيولوژي‌، زيست‌شناسي‌، آناتومي‌.

دروس‌ تخصصي‌:

مقدمات‌ علوم‌ آزمايشگاهي‌، شيمي‌ و ميكروبيولوژي‌ مواد غذايي‌، زبان‌ تخصصي‌، انگل‌ و حشره‌شناسي‌ پزشكي‌، قارچ‌شناسي‌ پزشكي‌، ويروس‌شناسي‌ پزشكي‌، ايمني‌ و سرم‌شناسي‌، باكتري‌شناسي‌ پزشكي‌، خون‌شناسي‌، بانك‌ خون‌، بيوشيمي‌ باليني‌، بافت‌شناسي‌، آسيب‌شناسي‌ پزشكي‌، كارآموزي‌.

برگرفته از: motaleat.sanjesh.org

تهيه و تنظيم : رضا مرادي


 خبر 

معاون آموزشي دانشگاه علمي کاربردي خبر داد:

راه‌اندازي 50 رشته کارشناسي ارشد در دانشگاه علمي‌کاربردي تا مهر 92

معاون آموزشي دانشگاه علمي کاربردي گفت: در دوره کارشناسي ارشد سال 1392 اين دانشگاه، 50 رشته تدوين شده است که اين رشته‌ها به صورت حرفه‌اي و مهارتي و با دوره‌هاي نظري ساير دانشگاه‌ها متفاوت است.به گزارش ايسنا ، رجبعلي برزويي در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: آزمون کارشناسي ارشد اين دوره‌ها در اسفند ماه برگزار مي‌شود و دانشجويان براي مهر 1392 پذيرفته مي‌شوند.ماموريت اصلي دانشگاه علمي کاربردي تربيت افراد ماهر براي تصدي مشاغل مختلف است و اين دانشگاه در اين 20 ساله سابقه فعاليت خود با توفيقات و اشکالاتي روبه‌رو بوده است.برزويي از تدوين طرحي جديد با محوريت آموزش مهارت خبر داد و افزود: اين طرح از مهر ماه سال جاري کليد خورد و 40 درصد اين رويکرد با محوريت دانش پايه و نظري و 60 درصد آن با محوريت مهارت شکل گرفته است.

برزويي با بيان اينکه در جهت افزايش مهارت آموزشي، رشته‌ها را به زير رشته‌هاي فرعي تقسيم کرده‌ايم، عنوان‌کرد: اين کار تخصصي شدن زير رشته‌ها را در پي دارد، براي مثال حسابداري مالياتي و حسابرسي از جمله رشته‌هاي فرعي حسابداري است و دانشجو به صورت ملموس در جريان فعاليت‌هاي مرتبط با رشته خود قرار مي‌گيرد.برزويي در خصوص تفاوت آموزش‌هاي مهارت محور دانشگاه جامع علمي کاربردي با مراکزي مانند فني حرفه‌اي، عنوان کرد: هدف دانشگاه علمي کاربردي تربيت نيروهاي حرفه‌اي‌تر و با قابليت بيشتر است، دوره‌هاي سازمان فني حرفه‌اي مقاطع زير ديپلم را تحت پوشش قرار مي‌دهد، اما دانشگاه علمي کاربردي نيروهاي زبده‌تر را تربيت مي‌کند، علاوه بر اينکه دوره‌هاي دانشگاه علمي کاربردي کامل و همه جانبه‌تر است.برزويي از رويکرد پايين به بالا در دوره‌هاي کارشناسي ارشد دانشگاه علمي کاربردي خبر داد و در اين خصوص افزود: دانشگاه‌هايي با محوريت آموزش نظري پس از اتمام درس دانشجو، موضوع تحقيق و پايان‌نامه را از وي خواسته و پس از تاييد واحد آموزشي دانشگاه، سير پژوهشي دانشجو آغاز مي‌شود و اين رويکردي بالا به پايين است.وي ادامه داد: در رويکرد پايين به بالا دانشگاه علمي کاربردي، صنعت حاکم آن رشته يا بنگاه اقتصادي مرتبط موضوع و مشکلي را طرح مي‌کند و تعدادي دانشجو را براي انجام پژوهشي که نتيجه آن رفع يک مشکل مرتبط با صنعت است، مشخص مي‌کند.

معاون آموزشي دانشگاه جامع علمي کاربردي با اشاره به مشخص کردن تعداد تربيت شوندگان در يک رشته توسط دانشگاه مرتبط، اظهارکرد: دانشگاه با رويکرد حل يک مشکل، تعداد فارغ التحصيلان را مشخص مي‌کند و در اين طرح موضوع تا حل آن پيگيري مي‌شود.برزويي با بيان اينکه در جلسه دفاع از پروژه دانشجويان، مسؤولان صنعت مرتبط، استاد راهنما و استاد راهنماي عملي محيط کار حضور دارند، عنوان کرد: با انجام صحيح اين طرح، مشکلات شاخه‌هاي مختلف صنعت و کشاورزي توسط دانشجويان و با روش تحقيقات علمي و عملي رفع خواهد شد.

مقطع کارداني دووميداني از بهمن ماه دانشجو مي پذيرد

رييس فدراسيون دو وميداني به ايرنا گفت: دانشگاه علمي کاربردي از بهمن ماه آتي در مقطع کارداني رشته دو وميداني دانشجو مي پذيرد.افشين داوري در نشست مجمع انتخابات هيات دو و ميداني کردستان در سنندج افزود: آموزش آکادميک اين رشته موجب ارتقا علمي آن خواهد شد و مربيان و ورزشکاران در اين رشته موفقيتهاي بيشتري خواهند داشت.وي با اشاره به اينکه راه اندازي اين رشته ورزشي در دانشگاه موجب ايجاد بازار کار خواهد شد گفت: درصدد هستيم امسال براي مقطع کارشناسي اين رشته نيز مجوز دريافت کنيم.او افزود: پيشتر با هماهنگي آموزش و پرورش مدارس دووميداني راه اندازي شده بود و مخاطبين خوبي هم داشته است.رييس فدراسيون دو و ميداني در ادامه گفت: اين مجموعه از معدود فدراسيونهايي است که براي ورزشکاران حق التمرين در نظر گرفته است، پرداخت حق التمرين به ورزشکاران مي بايست زودتر اتفاق مي افتاد که از چند روز گذشته نخستين پرداختها آغاز شده است.وي افزود: هم اکنون بيشترين دريافتي توسط ورزشکاران 27 ميليون ريال و کمترين ميزان دريافتي دو ميليون ريال است.

داوري همچنين با اشاره به اينکه نحوه برگزاري ليگ امسال تغييراتي را به خود مي بيند ادامه داد: تيمها براي ورود به ليگ بايد در هر يک از رشته هاي دو و ميداني رکوردي را که در نظر گرفته شده کسب کنند.رييس فدراسيون دو و ميداني در ادامه با اشاره به توجه بيشتر به بخش بانوان در اين رشته گفت: 16 ورزشکار زن به مسابقات غرب آسيا اعزام مي شود که شانس کسب مدالهاي بيشتر را نيز افزايش مي دهد.

رييس دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي:

رشته‌هاي علوم توانبخشي و رفاه اجتماعي با شتاب قابل توجهي رو به رشد است

رييس دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي گفت: شرايط زندگي امروز جامعه ايراني با هدف کيفيت زندگي بهتر اقتضا مي‌کند تا رشته‌هاي علوم توانبخشي و رفاه اجتماعي در کشور به لحاظ کمي و کيفي توسعه پيدا کند که اين امر با شتاب و سرعت قابل توجهي شروع شده است.دکتر سيد علي حسيني در گفت‌وگو با ايسنا گفت: رشته‌هاي علوم توانبخشي در کشورمان قدمت طولاني ندارند و در اين بين رشته‌هايي مانند کار درماني، گفتار درماني و ارتوپدي فني رشته‌هايي هستند که به ويژه پس از جنگ در کشورمان رشد قابل توجهي پيدا کردند و امروز که ما در فضاي علمي کشور اين بحث را دنبال مي‌کنيم، حدود 3 تا 4 سالي است که دکتراي تخصصي اين رشته‌ها در کشورمان شکل گرفته است.وي افزود: شکل‌گيري دوره‌هاي تحصيلات تکميلي شروع يک جهش علمي در کشورمان در اين حوزه است، شرايط زندگي امروز جامعه ايراني اقتضا مي‌کند رشته‌هاي علوم توانبخشي و رفاه اجتماعي در کشور به لحاظ کمي و کيفي توسعه پيدا کند.حسيني تصريح کرد: توجه ويژه مسوولان به ويژه وزير بهداشت به امر توسعه توانبخشي در کشور، ارتقاء سطح سلامتي و سطح کيفيت زندگي مردم باعث شده است که اين مساله تحقق يابد.رييس دانشگاه علوم بهزيستي و توانبخشي اظهار کرد: جامعه رو به سالمند شدن مي‌رود و براي زندگي بهتر و با کيفيت بيشتر از جنبه‌هاي جسماني، رواني، اجتماعي و معنوي مي‌طلبد که اين خدمات در کشورمان روز به روز توسعه پيدا کند و آنچه که امروز در حال شکل‌گيري است مي‌تواند آينده بهتر را رقم بزند.

رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران خبر داد:

راه‌اندازي دوره‌هاي پزشک خانواده در دانشکده مجازي

رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران با بيان اينکه دوره آموزشي پزشک خانواده در دانشکده مجازي اين دانشگاه راه‌اندازي مي‌شود، گفت: بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته قرار است طي يک دوره پنج ساله، حدود پنج تا شش هزار پزشک به اين سامانه‌هاي مجازي متصل شده و آموزش تخصصي پزشک خانواده را طي کنند.به گزارش ايسنا ، دکتر باقر لاريجاني در سومين سمپوزيوم بيمارستان الکترونيکي و تله‌ مديسين که در ساختمان مرکزي اين دانشگاه برگزار شد با تاکيد بر اينکه بستر مناسبي براي بهره‌مندي از فضاي الکترونيکي در مجموعه اين دانشگاه ايجاد شده است افزود: اين دانشگاه يکي از دانشگاه‌هاي پيشرو در بحث سازمان مجازي کشور است بطوريکه در حال حاضر با مجازي سازي تمام فرآيندهاي اداري دانشگاه، 25 هزار کاربر در اين حوزه فعاليت مي‌کنند.

وي در ادامه با بيان اينکه تمامي برنامه‌هاي پرسنلي دانشگاه علوم پزشکي تهران به صورت مجازي هدايت مي‌شود، تصريح کرد: در حال حاضر 26 بيمارستان، بيش از 100 مرکز تحقيقاتي و 15 دانشکده زير مجموعه اين دانشگاه به اين سازمان مجازي متصل هستند.رييس دانشگاه علوم پزشکي تهران همچنين روند استفاده کاربران از شبکه‌هاي مجازي اين دانشگاه را رو به افزايش دانست و افزود: سال1389، 12هزار کاربر در شبکه‌هاي مجازي اين دانشگاه فعال بود که اين ميزان در سال جاري به 26 هزار کاربر افزايش يافته است.دکتر لاريجاني در ادامه با بيان اينکه تمامي 26 بيمارستان‌ دانشگاه علوم پزشکي تهران به شبکه ملي سلامت (شمس) متصل هستند، اظهار کرد: امروز علاوه بر اينکه 10ميليون فايل بر روي سرور دانشگاه ذخيره شده است در حوزه درمان نيز تمامي اطلاعات مربوط به تخت‌هاي بيمارستاني در يک سامانه جامع بيمارستاني قابليت دسترسي دارد بطوريکه تمامي برنامه‌هاي پرسنلي اين دانشگاه به صورت مجازي راهبري مي‌شود.وي در ادامه با بيان اينکه بزرگترين مرکز داده‌ها در دانشگاه علوم پزشکي تهران ساماندهي شده است، اظهار کرد: بيش از 350 هزار پرونده الکترونيک در مجموعه دانشگاه در حال استفاده است.

رييس شوراي سياست گذاري وزارت بهداشت از راه‌اندازي دوره آموزشي پزشک خانواده در دانشکده مجازي دانشگاه علوم پزشکي تهران خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته قرار است طي يک دوره پنج ساله، حدود پنج تا 6000 پزشک به اين سامانه‌هاي مجازي متصل شده و آموزش تخصصي پزشک خانواده را بگذرانند.وي همچنين با اشاره بر اينکه ارزشيابي اساتيد اين دانشگاه از طريق سيستم «شعاع» به صورت الکترونيک انجام مي‌شود، تصريح کرد: البته تلاش مي‌شود از ظرفيت‌هاي فضاي مجازي براي ارتقاي ساليانه وضعيت آموزشي و پژوهشي دانشگاه نيز بهره‌مند شويم و قابل ذکر است که در حال حاضر 2000 پرونده الکترونيکي مربوط به پروژه‌هاي پژوهشي در دسترس است.لاريجاني در پايان با بيان اينکه در حال حاضر 5200 مرکز بهداشتي درماني کشور به سيستم اطلاعات بيمارستاني متصل هستند، خاطر نشان کرد: در حال حاضر طرح پرونده الکترونيک سلامت به طور جدي در بيمارستان‌ها دنبال مي‌شود بطوريکه مي‌توان به کمک اين سامانه، امر يکپارچه‌سازي سلامت را دنبال کرد چرا که در دسترس بودن پرونده‌هاي الکترونيک سلامت در امر مراقبت‌هاي بهداشتي تاثيرگذار است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
اطلاعيه
مرز پر گهر
دريچه هنر
آزمون و سنجش
در قلمرو ورزش
آگهي