جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/09/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4309


« روي» عنصر حيـات


خطري جدي روي دندانها


مناسب ترين نان براي بيماران ديابتي


خبر پزشکي


خبرها از عالم علم


 « روي» عنصر حيـات  

 قسمت اول

به لطف خالق يکتا در جهاني زندگي ميکنيم که اطراف ما سرشار از مخازن عظيم آب ،مراتع و مزارع سرشار از گياهان مفيد ،باغ هاي مملوء از ميوه ،معادن نمک ، دام هاي سرشار از پروتئين و هزاران هزار منبع مختلف مواد غذايي است .

ريز مغذي ها را جدي بگيريم....

به گزارش دنياي صنعت، گروه هاي اصلي مواد غذايي که شامل کربوهيدرات ها ،پروتيين و چربي مي‌باشد زياد مورد بحث قرار گرفته است ولي مواد غذايي اجزا مهم ديگري نيز دارند که ريز مغذي نام دارند که گرچه مقدارشان در مواد غذايي بسيار کم است ولي کاملا در چرخه حيات و زندگي ما نقش کليدي و مهمي دارند که در ضمن کمتر هم به آنها پرداخت شده است .

با تحقيقات اخير به خصوص در چند سال گذشته نقش گروهي از اين ريز مغذي ها که املاح نام دارند بسيار پررنگ تر شده است به طوري که ريشه بسياري از بيماريها به کمبود اين املاح ربط داده شده است‌.يکي از اين املاح که امروزه درباره آن زياد شنيده ايد روي يا زينک است .

با توجه به چرخه حيات در طبيعت و اينکه نهايتا تمام مواد غذايي مورد نياز بدن انسان از خاک تامين ميشود، امروزه معضل بزرگي درباره عنصر روي وجود دارد .

مصرف بي رويه کودهاي شيميايي امروزه خاک ما را از نظر ذخائر روي فقير کرده است و مقدار روي در خاک هاي کشاورزي در حال سقوط است.

در يک کنفرانس بين المللي در استکهلم در چند سال گذشته افراد مبتلا به کمبود روي را بيش از 48 درصد جمعيت جهان اعلام نمودند .

در تحقيقات سال هاي اخير شيوع سندرم تغذيه‌اي کمبود روي در مناطق مختلف کشور ما از 17 تا 45 درصد گزارش شده است.آشتايي با برخي علائم کمبود روي در بدن و اينکه نقش کليدي روي بيشتر در چه قسمت هايي از بدن به چشم ميخورد شما را کمک ميکند که در جهت پيشگيري از ابتلا به سندروم کمبود روي در خود يا اطرافيان دقت کنيد.در بدن انسان حدود 1 الي 4 گرم روي وجود دارد (2.2 تا2.5 گرم). مقدار اين عنصر در بعضي اعضاي بدن بيشتر است که نشان دهنده نقش مهم آن دراين ارگان ها است.بيشترين مقدار روي در چشم، پانکراس و پوست ذخيره شده است.

به همين دليل است که روي از ضايعات پوستي ،اگزما ،جوشهاي غرور جواني ،خشکي پوست عارضه‌هاي پوستي و ريزش مو و اختلالات بينايي جلوگيري ميکند.روي در بسياري از فعل و انفعالات شيميايي بدن شرکت ميکند و براي متابوليزه کردن مواذ غذايي اصلي دخالت مستقيم دارد.

در بهتر عمل کردن سلول هاي مغزي ، در تمرکز حواس و حافظه ، در تقوييت سيستم ايمني بدن ، در کنترل انقباض عضله در از بين بردن خال‌هاي سفيد روي ناخن و تقويت حس چشايي نقش قابل توجهي دارد. بعضي از بيماري هاي لثه ، زخم هاي مقاوم داخل دهان و حتي بوي بد دهان هم ميتواند در اثر کمبود روي باشد .

تاخير رشد استخواني ،کمبود وزن و کوتاهي قد بچه ها ،التيام دير زخم ها ،کم خوني ، زود عصباني شدن، پرخاشگري ،تقليل حافظه، استرس،عدم تمرکز حواس، تغيير در احساس حس هاي مختلف چشايي، کم اشتها شدن و شب کوري (به دليل رابطه روي با متابوليسم ويتامين آ) نيز به دنبال کمبود روي به وجود مي آيد .پوکي استخوان ،ريزش دندان، تغيير فرم ناخنها ،بيماري تيروئيد ، ريزش مو و طاسي ،اختلالات باروري ،کاهش ميل جنسي ،دير ظاهر شدن صفات ثانويه جنسي در دختران و پسران و اختلالات بلوغ در نوجوانان نيز به همراه کمبود روي ديده شده است.

کمبود توام آهن و روي در مواد غذايي ايران عارضه‌اي به نام کم خوني ايرانيان را ايجاد نموده است که گاها حتي به درستي نيز تشخيص داده نمي شود. روي براي ساخت کلاژن در پوست ضروري است.

کلاژن به استحکام بافت پوست کمک کرده و از ايجاد چين و چروک و افتادگي زودرس پوست جلوگيري ميکند و باعث جواني و شادابي پوست مي‌گردد.

امروزه محيط اطراف ما مملوء از عواملي است که باعث ايجاد راديکال هاي آزاد مي شوند.راديکال هاي آزاد موادي هستند که در بدن به سلول هاي سالم حمله کرده،آن ها را تخريب کرده و سلول هاي سرطاني را فعال مي‌کند.

ادامه دارد...


 خطري جدي روي دندانها  

اگر با وجود آنكه قبل از خواب مسواك زده‌ايد و در فاصله بين مسواك‌زدن و خواب نيز چيزي نخورده‌ايد و صبح روز بعد زبري خاصي را روي سطح دندانهايتان احساس ميكنيد بايد احتمال دهيد دندانهايتان جرم گرفته است؛ جرمي كه از بين نبردن آن در درازمدت موجب تحليل لثه و بي‌دنداني شما ميشود.

دكتر عباس كمالي، دندانپزشك و جراح لثه در گفتوگو با جامجم ميگويد: اهميت جرمگيري بموقع دندانها از يك سو به پيشگيري از تحليل بافتهاي عمقي استخوان و بيماريهاي ناشناخته لثه مربوط ميشود و از سوي ديگر شخص را در معرض ابتلاي بيشتر به بيماريهاي قلبي ـ عروقي، روماتيسم و سكته قلبي قرار ميدهد.

جرم دندان را با تغيير رنگ آن اشتباه نگيريد

دندانپزشكان تاكيد ميكنند هر عاملي كه باعث ماندن مواد ميكروبي موجود در دهان، به مدت طولاني روي دندان شود، به ايجاد جرم و به دنبال آن تخريب بافت سالم لثه منجر ميشود.

فراهم شدن شرايط براي لانه‌گزيني ميكروبها نيز ميتواند به دنبال باقي ماندن مواد غذايي در لابه‌لاي دندانها، آهكي بودن بزاق شخص كه برخي به طور ارثي دچار آن هستند، پركردگيهاي بد و ناقص و پوسيدگيهاي درمان نشده اتفاق بيفتد.

دكتر كمالي با اشاره به اينكه با تشكيل كامل جرم روي دندانها و جرمگيري نكردن در طولاني‌مدت، بيمارياي به نام «پريودونتيت» به وجود خواهد آمد كه به تخريب استخوان و از بين رفتن دندانها منجر ميشود، ميافزايد: با تجمع مواد غذايي مصرف شده يا مواد معدني موجود در بزاق دهان روي دندانها لايه‌اي روي دندانها تشكيل ميشود كه به آن پلاك دندان گفته ميشود. اما در صورت مسواك‌نزدن صحيح و باقيماندن پلاك دندان، جرم به مرور زمان در لبه لثه و زير آن تشكيل و موجب التهاب لثه و سپس تخريب بافت آن ميشود.

اين جراح لثه با تاكيد بر اينكه تشكيل كامل جرم موجب تخريب لثه و بافتهاي نگهدارنده دندان (استخوان فك) ميشود و به مرور زمان لثه سالم را به يك لثه بيمار، پرخون و ملتهب تبديل ميكند، ادامه ميدهد: البته بسياري از بيماران، ناآگاهانه جرم را با تغييررنگ دندان اشتباه ميگيرند. در حالي كه جرم شامل لايه سياه‌رنگي است كه در لبه لثه تشكيل ميشود و يعني تغيير رنگ دندان به دنبال مصرف چاي، قهوه و سيگار را نبايد با جرم كه حتي گاهي زير لثه تشكيل ميشود و با چشم قابل ديدن نيست، اشتباه گرفت.

جرمگيري يك ضرورت است

از آنجا كه باقي ماندن جرم دندان در درازمدت موجب تخريب استخواني در محل تجمع جرم و در نهايت موجب لق شدن دندانها ميشود، دندانپزشكان بر معاينات دورهاي دندانها (هر شش ماه يكبار) تاكيد ميكنند، چرا كه در برخي موارد جرم دندان با چشم قابل رويت نيست و فقط دندانپزشك ميتواند تشخيص دهد.

دكتر كمالي با تاكيد بر اينكه كساني كه بزاق آهكي دارند (بزاق كرمرنگ كه آهكي بودن آن از سوي دندانپزشك تشخيص داده ميشود) بايد بيشتر مراقب جرم نگرفتن دندانهايشان باشند، ميگويد: چنين افرادي همچنين ميتوانند از خميردندانهاي خاص با توصيه دندانپزشكشان استفاده كنند. بي‌شك دقت در مسواك‌زدن و استفاده از نخ‌دندان در پيشگيري از جرمگيري دندانها بسيار موثر است.

وي تاكيد ميكند: بررسيها نشان داده است كه ميان بيماريهاي پيشرفته لثه و بيماريهاي قلبي ـ عروقي ارتباط وجود دارد. همچنين بروز بيماريهاي بسيار پيشرفته لثه ميتواند نشانه‌اي از نقص سيستم ايمني بدن و ابتلاي بيمار به بيماريهايي چون ديابت و حتي در موارد خاص، ايدز باشد.

جرمگيري، دندان را آسيب‌پذير نميكند

به گفته دكتر كمالي، اين تصور كه دندانها پس از جرمگيري مستعد پوسيدگي ميشود، نادرست است. اين جراح لثه ميافزايد: پوسيدگي‌اي كه افراد بعد از جرمگيري آن را مشاهده ميكنند در واقع قبل از جرمگيري نيز وجود داشته، اما به علت اينكه در زير جرم مخفي بوده افراد نميتوانستند آن را مشاهده كنند و مشاهده اين پوسيدگي بعد از جرمگيري موجب خواهد شد كه به اشتباه تصور كنند اين پوسيدگيها براثر جرمگيري به وجود آمده است.

وي با تاكيد بر اينكه بوي بد دهان، التهاب لثه و خونريزي از لثه‌ها ميتواند نشانه‌هايي از جرم دندان باشد، ميگويد: به هر حال اگر جرمي باشد بايد برداشته شود، اما اگر جرمگيري به طور ناقص انجام شود، مسلما آسيب‌زايي‌اش بيشتر خواهد بود. براي رفع حساسيت ايجاد شده پس از جرمگيري نيز بايد از خميردندانهاي مخصوص رفع حساسيت و دهانشويه‌هاي خاص استفاده شود. در واقع هنگامي كه جرم روي دندانهاست، مثل لايه‌اي روي دندان را پوشش داده و از زير باعث تحليل لثه‌ها و عريان شدن ريشه ميشود و وقتي فرد جرمگيري ميكند، اين لايه آسيب‌زا برداشته و آن وقت تخريبها آشكار ميشود و ريشه عريان شده بر اثر تحريكات سرما و گرما، حساسيت خود را براي مدتي كوتاه نشان ميدهد و اين باور غلط را به وجود ميآورد كه دندانها بر اثر جرمگيري تراشيده و خالي شده است، در حالي كه دستگاه جرمگيري قادر به تراش دندان نيست.

به گفته دكتر كمالي، براي از بين بردن جرم دندان راه‌هاي متعددي وجود دارد كه از استفاده از خميردندانهاي ضدجرم تا درمانهاي پيشرفته با ليزرهاي سرد يا حرارتي در بر ميگيرد. اساس كار دستگاه جرمگيري براساس لرزشهايي است كه با نوساناتي ضربه‌هايي كوتاه به جرم وارد كرده و باعث خرد شدن اين رسوبات آهكي و شستوشوي آن با فشار آب ميشود.


 مناسب ترين نان براي بيماران ديابتي  

حيدر دارابي ضمن بيان اين مطلب افزود: با توجه به دريافت حجم زيادي از انرژي روزانه از گروه غلات، توجه به ميزان و نوع اين مواد در برنامه غذايي بيماران ديابتي از اهميت ويژه اي برخوردار است. به گزارش باشگاه خبرنگاران ؛‌ وي تاکيد کرد: نان هاي سنگک و بربري، که به عنوان نان هاي سبوس دار (کامل) شناخته شده اند، مناسب ترين نوع نان براي بيماران مبتلا به ديابت هستند.عضو انجمن تغذيه و ديابت ايران تصريح کرد: يکي ديگر از راهکارهاي تغذيه‌اي براي کمک به سلامت بيماران ديابتي، مصرف برنج روزانه به صورت کته اي است. ارابي با بيان اينکه پيروي از يک رژيم غذايي سالم، راهکار مناسبي براي کنترل بيماري ديابت است، اظهار کرد: بهتر است بيماران ديابتي از مصرف مواد غذايي مانند انگور، هندوانه، خرما، کشمش زرد، خربزه، کلم بروکلي، هويج، شلغم و چغندرقند در برنامه غذايي خود پرهيز کنند.وي هم چنين کله پاچه، دل، قلوه و جگر را از ديگر مواد غذايي مضر براي مبتلايان به ديابت ذکر کرد.


 خبر پزشکي 

 متوقف کننده سرطان سينه

محققان آمريکايي بر اساس تازه‌ترين تحقيقات خود گفتند چاي سبز چه بسا مي‌تواند از رشد تومورهاي سرطاني در سينه جلوگيري کند.به گزارش فارس، دکتر کاترين کرو و همکارانش در مرکز علوم پزشکي دانشگاه کلمبيا نيويورگ گفتند: يک ترکيب استخراج شده از چاي سبز چه بسا مي‌تواند از رشد تومورهاي سرطاني در سينه و گسترش آن در بدن جلوگيري کند.

کرو افزود: ما فوايد ترکيب استخراج شده "پلي فنول إي " موجود در چاي سبز را در کاهش پيشرفت سرطان از طريق تجزيه و تحليل يک مطالعه انجام شده در گذشته روي 40 زن مبتلا به سرطان سينه کشف کرديم.وي تصريح کرد: اين تحقيقات کوچک است و نمي‌توان نتايج قطعي بيان کرد اما چه بسا به درک ساز و کار مبارزه با سرطان کمک مي‌کند.بر پايه اين گزارش، محققان به زنان ياد شده مقادير مختلفي از ترکيب استخراج شده از چاي سبز يا ماده‌اي ديگر دادند و بعد از 4و 6 ماه از آنها آزمايش خون و ادرار گرفتند.اين تحقيقات بعد از 2 ماه از آغاز آن نشان داد: زناني که از ترکيب ياد شده مصرف کرده بودند، ميانگين رشد تومور در آنها نسبت به زناني که از اين ترکيب مصرف نکرده بودند، کاهش يافت.

محققان پيش از اين نيز با انجام آزمايش‌هاي متعدد بر روي سلولهاي سرطاني دريافتند پلي فنولهاي موجود در چاي سبز، قرمز و سياه مي‌تواند از رشد سلولهاي سرطاني جلوگيري کند.دانشمندان در ابتدا با مطالعه بر روي موش‌ها دريافتند: خاصيت‌هاي ضد توموري موجود در ترکيبات غذايي که داراي آمينواسيدي به نام گليسين هستند، مي‌توانند در کاهش رشد تومور سينه مفيد باشند. گليسين از طريق ورود مکمل‌هاي غذايي در بدن ساخته مي‌شود.مطالعات بر روي انسان نيز نشان مي‌دهد: نوشيدن چاي سبز در جلوگيري و کاهش انواع سرطان‌ها بسيار مفيد است.اين گزارش مي‌افزايد: با وجود مطالعات انجام شده در اين زمينه محققان بر اين باورند که نوشيدن چاي سبز در بعضي موارد نمي‌تواند از رشد سرطان‌ها جلوگيري کند. براي مثال نوشيدن چاي سبز در بيماران ژاپني مبتلا به سرطان معده مفيد نبود.

راهکارهايي براي تقويت حافظه

بهترين کار براي تقويت حافظه و راهکارهايي براي تقويت حافظه را بشناسيم.به گزارش شبکه خبر، بيش از 90 درصد از کساني که داراي کلسترول و فشار خون بالا هستند، افزون بر بيماري قلبي، سطح حافظه پاييني دارند.بدترين نوع حافظه،‌ حافظه تصويري است که اگر در مواردي دچار وخامت شديد حافظه شديم، سريع تر براي جلوگيري از بروز آلزايمر بايد به پزشک مراجعه کنيم.بهترين کار براي تقويت حافظه، بازي کردن با ذهن مانند حل کردن جدول و از اين دست کارها دست کم روزانه 10 دقيقه است که افزون بر شادي، بسيار موثر و سودمند است و جنبه درماني دارد.همچنين ورزش هايي مانند يوگا و ايروبيک به تقويت حافظه کمک مي کند.افزون بر اينها بايد مسائل آزاردهنده را از ذهن خود دور کنيم و خاطره‌هاي روزمره خود را يادداشت و ثبت کنيم و بر ارتباط خود با خدا زياد بيفزاييم و ياد گرفتن زباني جديد را شروع کنيم.نتايج آزمايش پژوهشگران نشان مي دهد مصرف بادام، کلم بروکلي و اسفناج به علت دارا بودن امگا 3، به پيشرفت ذهن کمک مي کند.همچنين پژوهشگران و پزشکان توصيه مي کنند مصرف مواد شيرين، به خصوص قند و شکر را کاهش دهيم و با دور کردن استرس و داشتن خواب راحت و کافي، همواره ذهني فعال و پرکار داشته باشيم.


 خبرها از عالم علم 

 کاهش خطر سكته مغزي

مطالعات پژوهشگران سوئدي نشان مي‌دهد افرادي كه شكلات مي‌خورند، كمتر در معرض خطر سكته مغزي قرار دارند.

به گزارش جام جم آنلاين، تاكنون پژوهش‌هاي زيادي درخصوص خواص درماني شكلات و تاثيرات مثبت آن در فشارخون بيماري‌هاي قلبي انجام شده است. اين بار نوبت بررسي تاثير شكلات بر احتمال سكته مغزي است.

اين پژوهش نشان داده است احتمال ابتلا به سكته مغزي در افرادي كه به طور متوسط شكلات مي‌خورند در مقايسه با كساني كه هيچ شكلاتي نمي‌خورند، كاهش مي‌يابد البته اين بدان معني نيست كه مردم مي‌توانند انتخاب شيوه‌هاي سالم زندگي را براي يك تكه شكلات ناديده بگيرند.

در واقع اين پژوهش فقط به نوعي ارتباط ميان مصرف شكلات و كاهش خطر سكته مغزي اشاره دارد.

بسياري از مطالعات نشان مي‌دهد شكلات تلخ سودمندترين نوع شكلات است. با اين حال تحقيقات جديد در سوئد، كشوري كه در آن شكلات شيري محبوبيت بسياري دارد، صورت گرفته است.

با اين‌كه در كشوري مثل بريتانيا، شكلات شيري محبوب‌تر از شكلات تلخ است، اما بررسي‌هايي كه سال 2010 انجام شد نشان داد مصرف شكلات تلخ در اين كشور در حال افزايش است و بيش از يك‌سوم شكلات تلخ را از نوع شيري آن سالم‌تر مي‌دانند.

شكلات حاوي آنتي‌اكسيداني به نام فلاونوئيد است كه ممكن است دليلي براي برخي خواص درماني آن باشد.

مطالعات جديد روي 37 هزار سوئدي بين 45 تا 79 ساله انجام شد. اين افراد پرسشنامه‌هايي را درخصوص غذاهايي كه مي‌خوردند از جمله شكلات پر كردند.

بررسي پاسخ‌هاي داده شده مشخص كرد در طول يك دوره 10 ساله، 1995 مورد سكته مغزي بين اين افراد وجود داشت.

در افرادي كه بيشترين ميزان شكلات يعني 63 گرم در هفته را مصرف كردند، در مقايسه با افرادي كه كمترين مقدار شكلات را خوردند، ابتلا به سكته مغزي 17 درصد كمتر بود.

دانشمندان همچنين نتايج پنج مطالعه انجام شده ديگر در اين خصوص را نيزمورد بررسي قرار دادند. افرادي كه بيشترين ميزان شكلات را خورده بودند در مقايسه با همتايان خود كه حداقل شكلات را مصرف كرده بودند، 19درصد كمتر دچار سكته مغزي شدند.

در واقع مشخص شد در اين افراد، با افزايش 50 گرم مصرف شكلات در هفته خطر سكته مغزي حدود 14 درصد كاهش يافته است.

پژوهش‌هايي كه سال‌هاي اخير انجام شده نشان داده است اگر شكلات تلخ به‌عنوان بخشي از يك رژيم غذايي متعادل و سالم مصرف شود، ممكن است راهي براي كاهش خطر ابتلا به سكته مغزي باشد. اين مطالعات نشان مي‌دهد براي افراد، خوردن انواع شكلات در حد اعتدال نيز مي‌تواند مفيد باشد.

به هر حال، تحقيقات بيشتري لازم است و اين نتايج نبايد به عنوان بهانه‌اي جهت افراد باشد كه براي كاهش خطر ابتلا به سكته مغزي، خوردن شكلات را به عنوان يك جايگزين براي ورزش منظم و يك رژيم غذايي سالم استفاده كنند.

بعضي عوامل مانند ژن‌ها، سن و ديگر شرايط پزشكي، افراد را بيشتر در معرض ابتلا به سكته مغزي قرار مي‌دهند. اما راه‌حل‌هايي وجود دارد كه مردم مي‌توانند خطر ابتلا به سكته مغزي را كاهش دهند، از جمله اين‌كه سيگار كشيدن را ترك كنند، غذاي سالم بخورند و ورزش كنند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي