جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/10/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4346

مديرکل ميراث فرهنگي استان اردبيل:
جشنواره زمستاني گردشگري به توسعه اين صنعت کمک خواهد کرد


بيش از460 واحد صنعتي به دامنه مصرف گاز طبيعي استان اصفهان افزوده شد

افزايش 55 درصدي بارش باران در آذربايجان غربي
درياچه اروميه همچنان بحراني است


ايران زمين


خبر


 مديرکل ميراث فرهنگي استان اردبيل:
 جشنواره زمستاني گردشگري به توسعه اين صنعت کمک خواهد کرد 

 اردبيل – مهدي حسين نژاد

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل گفت: برگزاري جشنواره‌هاي زمستاني گردشگري مي‌تواند به توسعه همه جانبه اين بخش و رونق گرفتن بسياري از مبناهاي اساسي در صنعت گردشگري کمک کند. بهروز ندايي در جلسه هماهنگي برگزاري جشنواره گردشگري زمستاني در اردبيل اظهار داشت: استان ما از استان‌هاي گردشگر‌پذير کشور است به طوري که تاکنون بيش از 400 هزار مسافر خارجي از طريق پايانه مرزي بيله‌سوار و همچنين 8 ميليون گردشگري خارجي وارد استان اردبيل شده‌اند.

وي به وجود مواهب خدادادي و نعمات فراوان اعم از آثار تاريخي، ابنيه، موزه‌ها و مجموعه‌هاي تفريحي و گردشگري اشاره کرد و ابراز داشت: اين حجم گردشگران تبعات مثبتي را در رونق اقتصادي،‌ اشتغال و کار‌آفريني گسترده داشته است به طوري که صنعت گردشگري به عنوان دومين محور توسعه استان مي‌تواند در حل مشکل بيکاري نقشي اساسي ايفا کند.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل به وجود چشمه‌هاي آب‌گرم و همچنين مکان‌هاي تفريحي – توريستي متعدد اعم از آلوارس، کوه سبلان، نئور، درياچه شورابيل و صدها زير‌ساخت گردشگري آن هم در فصل زمستان اشاره کرد و گفت:‌ اگر سفرها را به دو قسمت خارجي و داخلي تقسيم کنيم اغلب سفرهاي داخلي به صورت زميني و از طريق استفاده از حمل و نقل عمومي صورت مي‌گيرد که راه‌اندازي محور اردبيل – سرچم به توسعه سفرهاي داخلي کمک کرده است.ندايي بيان داشت: هر چند ما در حمل و نقل هوايي و ريلي با مشکلاتي روبرو هستيم و هنوز نتوانستيم ظرفيت مناسبي را در اين حوزه فراهم کنيم اما آنچه مهم به نظر مي‌رسد اين است که سفر در ايام تابستان، عيد نوروز و پنج‌شنبه‌ها و جمعه‌ها از رونق بيشتري برخوردار است. اين مسئول تصريح کرد:‌ براي فعال کردن سفرهاي دو روز پاياني هفته زمينه‌سازي‌هاي خوبي در توسعه زير‌ساخت‌هاي استان صورت گرفته که در يک سال اخير شاهد بوديم که اغلب علاقمندان سفر، دو روز پاياني هفته را از طريق محور اردبيل – سرچم در استان ما حاضر شده و از آب‌هاي گرم و مواهب الهي به ويژه در فصل زمستان استفاده کرده‌اند.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اردبيل در پايان اظهار داشت: ما به صورت شايسته نتوانستيم ظرفيت‌هاي گردشگري زمستاني استان را در کشور و حتي دنيا معرفي کنيم در حالي که بسياري از کشورها و استان‌ها به رغم داشتن نيمي از اين ظرفيت‌ها به چنان تبليغ و ترويج گردشگري زمستاني پرداختند که گويي از همه مواهب و نعمات الهي بهره‌مند هستند.


 بيش از460 واحد صنعتي به دامنه مصرف گاز طبيعي استان اصفهان افزوده شد 

 اصفهان - راعي

مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان با اعلام اينكه با گازرساني به 465واحدصنعتي طي سال جاري، دامنه گازرساني به صنايع استان به 6هزار و258 واحد صنعتي رسيده اظهار داشت: اين ميزان در سال گذشته بالغ بر 5هزار و 793 واحد صنعتي بود. به گزارش روابط عمومي شرکت گاز استان اصفهان مهندس طغياني با اشاره به اهميت گازرساني به واحدهاي صنعتي در کاهش آلودگي محيط زيست از جايگزيني بيش از8ميليارد و 350ميليون مترمکعب گازطبيعي در صنايع استان طي سال جاري خبر داد وگفت: از ابتداي سال جاري با اتصال 465 واحد صنعتي جزء و200 واحد صنعتي عمده در سطح استان بيش از255ميليون مترمکعب، مصرف گاز واحدهاي صنعتي استان نسبت به سال گذشته افزايش داشته است.

وي سوق دادن گاز طبيعي به بخش صنعت را يکي از اهداف مهم اين شرکت در راستاي اشتغال زايي و رونق اقتصادي استان برشمرد و اظهارداشت مقايسه سهم مصارف در بخشهاي خانگي، تجاري و صنعت طي سه سال گذشته نشان مي‌دهد که هر ساله سهم گازرساني ومصرف در بخش صنعت افزايش يافته است. مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان ادامه داد: در 8ماهه ابتداي امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ميزان 7/8 درصد سهم مصرف گاز طبيعي در بخش خانگي و تجاري کاهش و به سهم مصارف در واحدهاي صنعتي افزوده شده است. وي با اشاره به اينکه تا پايان آذر ماه سال جاري بيش از 70درصد مصارف گاز در بخش صنعت بوده تاکيد کرد: طبيعتاً اين ميزان در فصول سرد سال تغيير و مصرف در بخش خانگي و تجاري افزايش مي‌يابد. مهندس طغياني همچنين با تاکيد بر ضرورت صرفه جويي در مصرف اين نعمت خدادادي و پاک خاطرنشان کرد به دنبال اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها، گازرساني به صنايع و جايگزيني سوخت پاک به جاي سوختهاي فسيلي و مازوت افزايش و تحقق استان سبز در آينده اي نه چندان دور پيش‌بيني مي‌شود. گفتني است ايستگاه هاي مصرفي بالاتر از 400 متر مکعب بر ساعت، مصرف‌کننده عمده و مشترکين پايين تر از 400مترمکعب بر ساعت مصرف‌کننده جزء و بيش از 100هزار متر مکعب بر ساعت ابر مصرف‌کننده محسوب مي گردند.


 افزايش 55 درصدي بارش باران در آذربايجان غربي
 درياچه اروميه همچنان بحراني است 

 اروميه - خبرنگار آفرينش

مدير دفتر مطالعات پايه منابع آب منطقه‌اي آذربايجان غربي گفت: ميزان نزولات باراني در نيمه دوم سال جاري 55 درصد افزايش نشان مي‌دهد. مهرنگ دوستي رضايي در جلسه استاني اعضاي شوراي منطقه‌اي مديريت حوضه آبخيز درياچه اروميه اظهارداشت: هم اکنون سطح تراز درياچه اروميه 1270.95 ميلي متر بوده که نشان دهنده ادامه بحران خشک شدن اين تالاب ارزشمند است. وي از رشد 55 درصدي ميزان بارشها از مهرماه سال جاري تاکنون خبر داد و گفت: ميزان بارش ها از ابتداي مهرماه امسال تاکنون در حوضه آبريز درياچه 185.5 ميلي متر است.

مدير دفتر مطالعات پايه منابع آب منطقه‌اي آذربايجان غربي اضافه کرد: اين ميزان در مدت مشابه سال گذشته 119.5 ميلي متر بود که در مقايسه با آن امسال بارشها 55 درصد افزايش داشته است. دوستي رضايي در خصوص آخرين وضعيت تراز آبي درياچه اروميه گفت: مجموع بارندگيها دوره آبي امسال درکل حوضه درياچه اروميه 156 ميلي متر است که در سال گذشته 112 ميلي متر و ميانگين دوره درازمدت نيز 118 ميلي متر بوده است.

تامين حق آبه درياچه اروميه؛ اولويت اصلي

معاون عمراني استاندار آذربايجان غربي نيز در اين نشست با تاکيد بر تامين حق آبه درياچه اروميه توسط استانهاي حوزه آبريز درياچه اروميه گفت : نجات درياچه و تامين حق آبه زيست محيطي آن اولويت اصلي دولت و مسئولان است و براي تحقق آن بايد طرح ها و اقدامات پيش بيني شده بطور کامل اجرايي شوند. سيد جواد محمودي با بيان اينکه جلوگيري از هدررفت آب هاي جاري و همچنين ذخاير آبهاي زيرزميني اظهارداشت:‌ سد سازي و توسعه کشاورزي همواره ارتباط مستقيمي با هم داشته اند و
مي توان نقش آنها را در شرايط درياچه اروميه بصورت يکپارچه ديد که به اين ترتيب بايد با نگاه جامع و همه جانبه اي به بررسي مباحث درياچه و مشکلات آن پرداخت. وي با اشاره به نتايج مثبت برگزاري همايش بين‌المللي درياچه اروميه گفت: در ادامه تلاشها براي نجات درياچه اروميه و يافتن راهکارهاي برون رفت از شرايط بحراني موجود براي پويايي و کارآمدي سيستم مديريتي حوضه آبزي درياچه همچنان به مباحث علمي و يافته هاي پژوهشهاي محققين نيازمنديم و بايد با طرح موضوع از صاحبنظران و دانشگاهيان تداوم اين همراهي را بخواهيم. از سال آبي 75 - 74 تا کنون رقم هاي ارتفاعي سطح تراز آب درياچه اروميه سير نزولي پيدا کرده و در طول سالهاي اخير آب درياچه بالاتر از شش متر کاهش داشته است که نياز به يک عزم ملي و منطقه‌اي براي نجات اين اکوسيستم با ارزش و بحران‌زده است. بنا بر تحقيقات انجام شده از 12 سال پيش تاکنون نمودار تراز آب پارک ملي درياچه اروميه رو به پايين است و مطالعات مديريت زيست بوم حوضه آبريز درياچه اروميه که با همکاري بانک جهاني به اتمام رسيده، نشان مي‌دهد درياچه اروميه به عنوان دومين درياچه شور جهان تا کمتر از 20 سال آينده با بحران شديدي مواجه مي‌شود.

پارک ملي درياچه اروميه با ويژگيهاي خاص خود بعد از درياچه شور بحر الميت در دنيا به عنوان دومين درياچه شور و بزرگ در جهان به شمار مي رود، اين درياچه به عنوان بزرگترين تالاب دايمي با دارا بودن 102 جزيره بزرگ و کوچک در استان قابليت هاي زيادي را در دل خود جاي داده است. مساحت اين درياچه بيش از 570 هزار هکتار است. با به خطر افتادن وضعيت اين درياچه علاوه بر تهديدات زيست محيطي استان، حيات گونه هاي با ارزش و نادر کشور از جمله گوزن زرد ايراني و... نيز به خطر خواهد افتاد.


 ايران زمين 

 كارگاه آموزشي منابع طبيعي به روش تسهيل‌گري

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

در اين كارگاه آموزشي كه به همت اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان ساوجبلاغ برگزار شده است، از جديدترين روش هاي انتقال مفاهيم علمي و تجربي بهره گيري مي‌شود. به گزارش روابط عمومي اداره منابع طبيعي و آبخيزداري شهرستان ساوجبلاغ در اولين روز برگزاري اين كارگاه دو روزه پنجاه نفر از فرهنگيان و همياران طبيعت اين شهرستان شركت داشتند. براساس اين گزارش اولين روز كارگاه آموزشي منابع طبيعي به روش تسهيل‌گري با تدريس دكتر جواد رزمي از اساتيد دانشگاه با حضور فرهنگيان علاقمند و گروهي از همياران طبيعت در سالن اجتماعات آموزش و پرورش شهرستان ساوجبلاغ برگزار شدو دومين روز آن نيزدر روزهاي پاياني دي ماه سال جاري برگزار خواهد شد. بنا به اظهار مسئولان برگزاري اين كارگاه، هدف از برگزاري اين دوره آموزشي "انتقال مفاهيم علمي و تجربي مربوط به حفظ منابع طبيعي"به جامعه دانش آموزي و همياران طبيعت اعلام شده است. 

افزايش ايستگاههاي سنجش كيفيت هوا در سطح استان كرمانشاه تا پايان سال

آفرينش - نوروزي

به گزارش روابط عمومي اداره كل حفاظت محيط زيست كرمانشاه مهندس ابدي مدير كل حفاظت محيط زيست استان درجمع كاركنان اين اداره كل به مناسبت هفته هواي پاك اظهار داشت كه تعداد ايستگاههاي سنجش كيفيت هوا تا پايان سال جاري به 10 ايستگاه مي‌رسد كه داده‌هاي مفيدي از وضعيت كيفي هوا وميزان آلاينده هاي هوا را مشخص مي‌كنند. ابدي گفت: در حال حاضراستان داراي 6 ايستگاه سنجش كيفي هوا است كه 4 ايستگاه آن درمركز ، يك ايستگاه در شهرستان اسلام آباد غرب و يك ايستگاه نيز در سرپل ذهاب درحال نصب مي‌باشد كه انشاءا... در دهه مبارك فجر به بهره‌برداري مي‌رسد. وي در همين رابطه اضافه نمود كه قرارداد خريد 3 ايستگاه سيار سنجش كيفي هوا، جهت استقرار در شهرستانهاي كنگاور، پاوه وقصر شيرين منعقد شده كه تا قبل از پايان سال جاري نسبت به نصب وراه‌اندازي آنها اقدام خواهد شد.

نشست خبري مديران عامل شركت‌هاي توليد و توزيع آب و برق با اصحاب رسانه استان يزد برگزار شد

يزد – اکبر خيرخواه

مهندس حيدر نوروزي ،معاون هماهنگي امور عمراني استاندار يزد گفت: مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب ويژگيهاي خاصي همچون تعريف دقيق، زمان بندي خاص و مشخص دارد كه همه شهرستانها نيز از مزاياي آن منتفع شده اند. حيدر نوروزي در نشست خبري مديران عامل شركت‌هاي توليد و توزيع آب و برق با اصحاب رسانه استان يزد با اشاره به سفر رهبر معظم انقلاب به اين استان در سال 1386 اظهار داشت: در اين سفر تاريخي و پرخير و بركت، 721 پروژه با اعتباري بالغ بر 2هزار و 620 ميليارد ريال در استان يزد مصوب شد كه تاكنون 98 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.

وي با اشاره به اينكه مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب با بقيه مصوبات متفاوت بوده و ويژگيهاي خاصي دارد، افزود: ويژگي هايي همچون تعريف دقيق پروژه، زمان‌بندي منظم، مشخص بودن منابع تامين اعتبار و تخصيص به موقع اعتبار و توزيع آن در سراسر استان و منتفع شدن همه شهرستان‌ها از مزاياي آن، اين مصوبات را با بقيه پروژه‌ها متفاوت كرده است.

معاون هماهنگي امور عمراني استاندار يزد در ادامه به برخي از اين مصوبات اشاره كرد و با دسته بندي مصوبات اظهار داشت : استانداري 44 پروژه، بنياد شهيد و امور ايثارگران يك پروژه كلي، اوقاف و امور خيريه 27 پروژه، هلال احمر يك پروژه، بهزيستي 47 پروژه، دانشگاه يزد شش پروژه، انتقال خون دو پروژه، آبفا 13پروژه، آبفار 12 پروژه، شهرداريهاي استان 24 پروژه، ميراث فرهنگي 13 پروژه و ... داشته‌اند كه اين پروژه‌ها صددر صد اجرايي شده‌اند.

وي در ادامه درباره ديگر پروژه‌ها كه هر كدام از 95 تا 99 درصد پيشرفت فيزيكي دارند نيز گفت:165پروژه كميته امداد، پنج پروژه آب منطقه‌اي 22پروژه ورژش و جوانان ،49 پروژه سازمان تبليغات اسلامي ،راه و ترابري 9پروژه و ساير دستگاهها نيز با 98درصد پيشرفت از جمله اين مصوبات است. نوروزي درباره ساير مصوبات كه هنوز به طور كامل بهره‌برداري نشده است، گفت: دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد كه 42 مصوبه داشته هم‌اكنون پيشرفت 85 درصدي دارد. معاون عمراني استاندار يزد دباره عملكرد مديران حوزه نيرو شامل برق و آب استان تصريح كرد: پروژه‌هاي بزرگي كه شركت برق منطقه‌اي در استان يزد در دست اجرا دارد شامل: خط 400 كيلوولت طبس به بافق با 275 كيلومتر طول با 45 ميليارد تومان هزينه هم‌اكنون در دست ساخت است كه به منظور اتصال يزد به خراسان رضوي و پايداري برق صورت مي‌گيرد.

وي درباره ديگر پروژه هاي برق منطقه‌اي يزد نيز گفت: فاز اول پست 400 كيلوولت گلشن طبس با 30 ميليارد تومان اعتبار، توسعه خط 63 كيلوولت فيض‌آباد با اعتبار 300 ميليون تومان، پست 230 كيلوولت شمال يزد با 700 ميليوت تومان اعتبار و ... نيز از ديگر پروژه‌هاي مهم اين حوزه است.

نوروزي با اشاره به اهميت برقراري ارتباط بري استان يزد با ساير استانهاي افزود: با اتمام پست گلشن طبس ، ارتباط يزد بزودي با خراسان رضوي برقرار خواهد شد و با تكميل پست در دست ساخت ابركوه نيز، ارتباط با شبكه برق استان فارس نيز برقرار خواهد شد. معاون استاندار يزد در ادامه درباره وضعيت شبكه برق در روستاهاي استان يزد نيز گفت :تا پايان مهرماه امسال، 99.26 درصد روستاهاي يزد از نعمت برق برخوردار بوده‌اند و روستاهاي بين 10 تا 20 خانوار نيز به طور ميانگين 96.26 درصد و آبادي‌هاي كوچك با 507 مورد در استان، 82 درصد از نعمت برق برخوردارند. نوروزي در تكميل سخنانش درباره حوزه برق تأكيد كرد: پروژه‌هاي برق بسيار زمان‌بر و هزينه‌بر هستند و مردم بايد با اطلاع از اين خدمات ،بدانند استان يزد با تلاش مديران و همكارانشان در مسير توسعه با سرعت گام بر مي‌دارد.

معاون عمراني استاندار يزد در ادامه درباره فعاليتهاي بخش آب و فاضلاب شهري، روستايي و منطقه‌اي اظهار داشت: هم‌اكنون 26 هزار انشعاب فاضلاب در يزد متصل شده كه با افتتاح مسكن مهر در بلوار مدرس ، اين تعداد به 36 هزار مورد خواهد رسيد، البته با كامل شدن فاضلاب مسكن مهر بلوار مدرس ، مشكلات فاضلاب حسن آباد نيز برطرف شد.

وي با اشاره به اينكه در كل استان 88 مخزن آب به ظرفيت 432 هزار متر مكعب وجود دارد كه الآن در حال بهره برداري است ،ادامه داد: تعداد كل انشعاب آب در استان 340 هزار انشعاب و طول شبكه آب شهري 5400 كيلومتر است. نوروزي همچنين درباره وضعيت شبكه‌هاي آبرساني روستايي استان يزد خاطرنشان كرد: هم‌اكنون در استان يزد 5هزار و 200 كيلومتر شبكه آبرساني روستايي با 500 مخزن به حجم 90هزار مترمكعب، 660 روستاي بالاي 20 خانوار استان يزد را زيرپوشش قرار داده است.

وي با تشكر از مردم و مسئولان آب استان تأكيد كرد : استان يزد از نظر هدر رفت آب مشكل جدي و چنداني ندارد و از شرايط خوبي برخوردار است به نحوي كه ميزان هدر رفت آب در شبكه‌هاي آب كشور به طور ميانگين 27درصد و در يزد حدود 19 درصد است و در اين جايگاه تنها استان قزوين در كنار يزد قرار گرفته است. در ادامه اين نشست مديران عامل شركت‌هاي آب و فاضلاب شهري و روستايي و آب منطقه‌اي و مديران عامل شركت‌هاي توزيع برق و برق منطقه‌اي يزد به سئوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

رئيس مرکز فوريت‌هاي پزشکي اردبيل خبر داد؛

آغاز طرح امداد نوروزي از 15 اسفند در اردبيل

اردبيل – مهدي حسين نژاد

رئيس مرکز فوريت‌هاي پزشکي 115 استان اردبيل گفت: اجراي طرح امداد نوروزي از 15 اسفندماه آغاز مي‌شود و تا 14 فروردين سال 92 ادامه دارد. محمد جعفرزاده در جلسه کارگروه تخصصي بهداشت و درمان در حوادث و سوانح غير‌مترقبه استان اظهار داشت: سعي مي‌شود اين طرح به صورت دائمي اجرا شود و آمبولانس‌هاي 115 در مسير جاده‌ها مستقر و براي امدادرساني به آسيب‌ديدگان آمادگي کامل داشته باشند. وي در ادامه به شرح وظايف تخصصي بهداشت و درمان در حوادث و سوانح غير‌مترقبه اشاره کرد و يادآور شد: تخليه بيمارستان‌ها و تسهيلات بهداشتي و درماني، نظارت، هماهنگي و توسعه در مراحل خطر‌زدايي و پيشگيري، نظارت بر بهداشت مواد خوراکي و آشاميدني، ارزيابي و نظارت بر تغذيه از جمله وظايف اين کارگروه است.

رئيس مرکز فوريت‌هاي پزشکي 115 استان اردبيل همچنين فعال‌سازي EOC دانشگاه در زلزله آذربايجان شرقي، برگزاري مانور خودرويي در سطح کشور و طراحي برگ پذيرش بيمارستان صحرايي را از جمله اقدامات انجام يافته اورژانس اردبيل اعلام کرد. جعفرزاده در تعريف بحران نيز گفت: شرايطي است که در اثر حوادث، رخدادها و عملکردهاي طبيعي و انساني به طور ناگهاني يا غير‌قابل کنترل به وجود مي‌آيد و موجب ايجاد مشقت و سختي براي يک مجموعه يا جامعه انساني مي‌شود و برطرف کردن آن نياز به اقدامات اضطراري، فوري و فوق‌العاده دارد.

وي در تعريف مديريت بحران نيز گفت: فرايند برنامه‌ريزي عملکرد و اقدامات اجرايي است که توسط دستگاه‌هاي دولتي، غير‌دولتي و عمومي جهت مديريت عمليات مقابله و بازسازي و باز‌تواني منطقه آسيب‌ديده صورت مي‌گيرد تا شرايط به وضعيت عادي بازگردد. رئيس مرکز فوريت‌هاي پزشکي 115 استان اردبيل در پايان سخنان خود ضمن تقدير و تشکر از حضور به موقع اهالي مطبوعات و خبرگزاري‌ها و اطلاع‌رساني دقيق و شفاف در زلزله آذربايجان شرقي تصريح کرد: اهالي رسانه با اطلاع‌رساني دقيق و سريع خود توانستند رويدادها را به موقع به اطلاع و نظر مردم برسانند و مردم را از اطلاعات روز آگاه سازند که اين امر موجب افزايش کمک‌هاي مردمي در فراهم کردن نيازمندي‌هاي مردم اين منطقه شد.


 خبر 

 اولين جلسه شوراي راهبردي بهبود مديريت چهار استان در يزد برگزار شد

يزد – اکبر خيرخواه

به گزارش رسيده از روابط عمومي شرکت آب منطقه‌اي استان يزد اين جلسه با حضور سيد حسن مهدوي فر مديركل دفتر نوسازي و بهبود مديريت شركت مديريت منابع آب ايران، مديران دفتر بهبود مديريت استانهاي اصفهان، كرمان، چهارمحال و بختياري و يزد و جمعي از معاونان، مديران و كارشناسان شركت برگزار شد. در ادامه گزارش آمده است که :در ابتدا حسين كوثري معاون مالي و پشتيباني شركت آب منطقه‌اي يزد ضمن خير مقدم، گزارشي از روند ارتقاء دفتر بهبود مديريت در شركت آب منطقه‌اي يزد جهت ارائه خدمات بهتر به ارباب رجوع را ارائه نمود. سپس مهدوي فر طي سخناني هدف از برگزاري جلسه شوراي راهبردي بهبود مديريت را افزايش تعامل و نزديک کردن هرچه بيشتر متوليان دفاتر بهبود مديريت در شرکتهاي تابعه و شرکت مادر، انسجام بخشي به فعاليتهاي دفاتر بهبود مديريت در بخش آب، هم‌انديشي به منظورشناسايي مشکلات و چالشها در حوزه، آسيب‌شناسي وضعيت موجود و ايجاد فضاي باز و مساعد براي بررسي و رسيدگي به آنها دانست و هركدام از آنها را مورد بحث و بررسي قرارداد.

مديركل دفتر نوسازي و بهبود مديريت شركت مديريت منابع آب ايران در ادامه به تشريح ارتقاء و اهميت دفاتر بهبود مديريت، و جايگاه آنان در سطح شرکتها، جلوگيري از فرسودگي شغلي در دفاتر بهبود، مطرح نمودن پرسش‌ها و دغدغه‌هاي ذهني مديران دفاتربهبود و ارائه گزارش عملکردي از اقدامات انجام شده پرداخت. گفتني است بخش اول اين جلسه با گزارش معاونان و مديران شركت درخصوص مشكلات و مسائل مربوط به حوزه پايان يافت و در بخش دوم اين نشست نيز مديران دفاتر بهبود مديريت شركتهاي مذكور گزارشي از فعاليتها و عملكرد استانهاي خود را ارائه نمودند.

اداره ورزش و جوانان نصيرشهر راه‌اندازي مي‌شود

رباط کريم - خبرنگار آفرينش

فرماندار شهرستان رباط کريم از تاسيس و راه‌اندازي اداره ورزش و جوانان در نصيرشهر خبر داد.به گزارش خبرنگارما، بيژن سليمان پور افزود: توجه به ورزش از مباحث مهم زيرساختي در مسائل پيش رو براي جوانان است که بايد به آن اهتمام خاصي داشت. وي ادامه داد: دولت توجه ويژه اي به گسترش فضاهاي ورزشي و امورجوانان داشته است و آمارهاي موجود نشان‌دهنده روند رو به رشد فضاهاي ورزشي در کشور در طول دولتهاي نهم و دهم است.سليمانپور با بيان اينکه شهرستان رباط کريم داراي جوانان و ورزشکاران مستعد بسياري است ، خاطرنشان کرد: با وجود همه اين تلاشها، هنوز امکانات موجود پاسخگو نيست و ما هم در اين زمينه پيگيريهاي متععدي انجام داده‌ايم تا وضعيت ورزش شهرستان به سطح مطلوبي برسد.فرماندار رباط کريم با اشاره به نشست خود با نژاد فلاح مديرکل ورزش و جوانان استان تهران که در محل فرمانداري برگزار شد ، اظهارداشت : در اين نشست، ضمن بررسي مسايل و مشکلات امور جوانان و ورزش شهرستان رباط کريم ، مقرر شد تا اداره ورزش و جوانان نصير شهر در چند روز آينده راه‌اندازي شود. وي گفت: نصيرشهر با30هزار نفر جمعيت و جوانان پويا و ورزشکاران افتخارآفرين ، تاکنون فاقد مديريت امور جوانان و ورزش بوده است. سليمانپور تصريح کرد : راه‌اندازي اين اداره مي‌تواند نقش مهمي در کاهش مشکلات و بهبود وضعيت امور جوانان و ورزشکاران نصيرشهري داشته باشد.

ايجاد سامانه بانک اطلاعاتي روابط عمومي‌هاي شهرداري‌ها

مشهد – خبرنگار آفرينش

مديرکل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور از تشکيل شوراي هماهنگي و سامانه بانک اطلاعاتي روابط عمومي‌هاي شهرداري‌هاي کشور خبر داد و گفت: سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور گسترده‌ترين دستگاه اجرايي محسوب مي‌شود به گونه‌اي که در حال حاضر بالغ بر 1200شهرداري و 27 هزار دهياري تحت پوشش اين سازمان است.مهران کفاش در خصوص ضرورت و جايگاه روابط عمومي‌ها در مديريت شهري گفت: با توجه به اينکه شهرداري‌ها بيشتر از ساير دستگاه‌ها با شهروندان در ارتباط هستند، جايگاه روابط عمومي در اين نهاد بسيار مهم و حياتي است.وي با اشاره به اهميت ارتقاي جايگاه روابط عمومي در شهرداري ها ادامه داد: يکي از اهداف مهم برگزاري نخستين همايش، جشنواره، نمايشگاه و کارگاه هاي آموزشي روابط عمومي در مديريت شهري شهرداري ها رسيدن به جايگاه قابل توجهي براي روابط عمومي است. کفاش در خصوص زمان برگزاري اين همايش گفت: اين جشنواره 9 تا 11 اسفند ماه سال جاري در نمايشگاه بين‌المللي مشهد مقدس برگزار مي‌شود. مديرکل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور با اشاره به اهداف اصلي برگزاري اين برنامه بيان کرد:تبيين نقش روابط عمومي در بهبود خدمات و مديريت شهري، ايجاد زمينه ارتباط مديريت شهري با دانشگاه‌ها و محافل علمي کشور، ارتقاي سطح دانش روابط عمومي در حوزه مديريت شهري، ارائه آخرين دستاوردهاي علمي و تخصصي در روابط عمومي مديريت شهري و ... از اهداف برگزاري اين همايش است.

وي محورهاي همايش را روابط عمومي و قانون‌مداري و اخلاق، روابط عمومي و ارتباطات بين‌المللي شهرداري، روابط عمومي و شهر الکترونيک، روابط‌ عمومي و سرمايه‌هاي شهري و روابط عمومي و رسانه‌هاي نوين عنوان کرد. کفاش تشکيل شوراي هماهنگي روابط عمومي شهرداري‌هاي کشور را يکي ديگر از اهداف برگزاري اين برنامه عنوان کرد و گفت: با تشکيل اين شورا برنامه‌هاي روابط عمومي‌ها منسجم‌تر، موثرتر و هدفمندتر خواهد شد که اين مهم منجر به ارائه خدمات مطلوب به شهروندان مي‌شود.

وي اضافه کرد: همچنين از آنجا که روابط عمومي‌ها در مديريت شهري مي‌توانند بيشترين جريان‌سازي و فرهنگ‌سازي را دنبال کنند، با تشکيل اين شورا مي‌توان در حوزه فرهنگ‌سازي و آموزش شهروندي موفق‌تر عمل کرد. مديرکل روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان شهرداري‌ها و دهياري‌هاي کشور اضافه کرد: همچنين در ايام برگزاري همايش و نمايشگاه از سامانه بانک اطلاعاتي روابط عمومي‌هاي شهرداري‌هاي کشور نيز رونمايي مي‌شود


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي