جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/10/30 - روزنامه سراسري صبح ايران (شنبه) نسخه شماره 4346

عبور سخت از سد داماش
خوشبختي قبل از دربي

امير قلعه‌نوعي سرمربي تيم استقلال:
ملوان در ورزشگاه انزلي تيم پخته‌تري است

ملوان - استقلال ؛
روز سخت آبـي‌ها


سوت پايان


دقيقه نود


 عبور سخت از سد داماش
 خوشبختي قبل از دربي 

ديدارهاي هفته بيست و دوم رقابت هاي فوتبال ليگ برتر عصر جمعه در شرايطي پيگيري شد که تيم فوتبال پرسپوليس يک هفته مانده به ديدار حساسش با استقلال، برابر تيم داماش به يک پيروزي سخت اما روحيه بخش دست پيدا کرد.

گفتني است، روز نخست رقابت هاي اين هفته با برگزاري هفت ديدار در شهرهاي مختلف برگزار شد که در يکي از اين بازي ها تيم فوتبال پرسپوليس در ورزشگاه آزادي تهران برابر داماش گيلان به پيروزي يک بر صفر دست پيدا کرد.

در اين ديدار تيم فوتبال پرسپوليس که علي کريمي و مهدي مهدوي کيا را در اختيار نداشت با تنها گل دقيقه 40 حسين ماهيني که از روي نقطه پنالتي به ثمر رسيد برابر داماش به پيروزي رسيد.

در ديداري ديگر تيم فوتبال ذوب آهن اصفهان با پيروزي مقابل گهر دورود با يک پله صعود در رده پانزدهم اين مسابقات قرار گرفت. دراين ديدار که در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان برگزار شد ، تيم فوتبال ذوب آهن اصفهان با نتيجه يک بر صفر گهر دورود را شکست داد.تنها گل اين ديدار در دقيقه 20 توسط محسن مسلمان وارد دروازه گهر درود شد. تيم فوتبال ذوب آهن دردقيقه 82 اين ديدار صاحب يک ضربه پنالتي شد اما اين ضربه را مهدي رجب زاده به تيرک دروازه تيم گهر کوبيد و اين ديدار با نتيجه يک بر صفر به پايان رسيد.

در شيراز ديدار تيم هاي فوتبال فجرسپاسي شيراز و صباي قم در پايان 90 دقيقه تلاش با تساوي يک بر يک به پايان رسيد. صباي قم که پس از عملکرد مناسب هفته گذشته برابر پرسپوليس تهران از انگيزه زيادي برخوردار بود در دقيقه 29 توسط مهدي مومني به گل رسيد اما اين گل را جابر انصاري در دقيقه 37 جبران کرد تا نيمه نخست با تساوي يک بر يک به پايان برسد.

درآبادان تيم صنعت نفت آبادان که خطر سقوط را به شدت احساس مي کند درحضور هزاران تماشاگر ورزشگاه تختي پذيراي تراکتورسازي بود اما با پذيرش شکستي ديگر، يک گام به سقوط نزديکتر شد.تنها گل تراکتورسازي توسط سيد مهدي سيدصالحي به ثمر رسيد.

تراکتورسازي تبريز با اين پيروزي خارج از خانه 41 امتيازي شد تا با تفاضل گل بهتر نسبت به استقلال تهران و پيش از ديدارهاي امروز صدرنشين شود.

درتهران تيم فوتبال راه آهن با نتيجه 3 بر صفر مقابل تيم آلومينيوم هرمزگان به برتري رسيد و 32 امتيازي شد.

تيم فوتبال نفت تهران با غلبه برتيم پيکان تهران 33 امتيازي شد و به رده پنجم صعود کرد.براي تيم نفت تهران احمد آل نعمه سيد امين منوچهري و ماريو راموس به ترتيب دردقايق 8 ، 60 و 83 گلزني کردند و پيروزي را براي تيمشان به ارمغان آوردند.

تيم فوتبال سپاهان اصفهان تيم سايپا را مغلوب و بارديگر به صدر جدول نزديک تر شد.دراين بازي که با نتيجه 3 بر صفر به پايان رسيد براي تيم سپاهان در اين بازي محمد رضا خلعتبري،مارسيو خوزه نارسيو و احسان حاج صفي به ترتيب دردقايق 45 ،60 و 76 گلزني کردند.


 امير قلعه‌نوعي سرمربي تيم استقلال:
 ملوان در ورزشگاه انزلي تيم پخته‌تري است 

امير قلعه‌نوعي سرمربي تيم استقلال در خصوص بازي اين تيم با ملوان گفت: هر بازي حکم فينال را براي ما دارد و اين ديدار از اهميت و سختي بيشتري برخوردار است چرا که که ما در مقابل تيم خوبي به نام ملوان قرار مي‌گيريم که در ورزشگاه انزلي تيم پخته‌تري است. وي افزود: با توجه به فشردگي مسابقه‌ها ما تنها به ريکاوري و آماده‌سازي بدني بازيکنان مي‌رسيم و فرصت براي کارهاي تاکتيکي نداريم و اميدواريم اين ديدار مانند هميشه بازي زيبايي از کار دربيايد. از طرفي با استعلام از هواشناسي متوجه شديم هواي انزلي در روز بازي باراني نيست و نسبت به سال پيش چمن اين ورزشگاه از وضعيت بهتري برخوردار است.

وي در پاسخ به سوالي در رابطه با اينکه آيا جو داربي در اين بازي بر روي بازيکنان استقلال تاثيرگذار است يا خير گفت: همه فکرم بازي با ملوان است و در حال حاضر فينال انزلي را در پيش داريم.

وي در پاسخ به سوالي در رابطه با مصدومان و محرومان استقلال براي بازي با ملوان گفت: خسرو حيدري محروم است و عباس محمدرضايي را نيز با وجود تلاش زياد کادر پزشکي استقلال شايد در اين بازي در اختيار نداشته باشيم.


 ملوان - استقلال ؛
  روز سخت آبـي‌ها  

هفته بيست و دوم ليگ برتر فوتبال امروز با انجام دو ديدار به پايان مي‌رسد که در مهمترين مسابقه استقلال به مصاف ملوان خواهد رفت. در ديگر بازي فولاد خوزستان در کرمان به مصاف مس مي‌رود.امروز ملوان و استقلال در شرايطي به مصاف يکديگر مي روند که بايد پذيرفت ، شاگردان قلعه نوعي در نيم فصل دوم متحول شده‌اند. آنها با بازگشت جباري و همچنين ترميم نقاط ضعف خود هم زيباتر بازي مي‌کنند و هم در گلزني موفق عمل کرده‌اند. با اين حال آنها پيش از بازي با پرسپوليس بايد در يک ديدار حساس و دشوار به مصاف ملوان انزلي بروند. اين در حالي است که جواد نکونام و اميرحسين صادقي دو بازيکن دو اخطاره استقلال هستند و حضور آنها مقابل ملوان با احتياط خواهد بود تا ديدار با پرسپوليس را از دست ندهند.

علاوه بر اين ، تيم ملوان بعد از حضورش در جام حذفي و شکست سنگين برابر پرسپوليس وارد بحران شد و از چهار مسابقه فقط دو امتياز کسب کرده است. شاگردان محمد احمدزاده در دو بازي گذشته خود برابر صبا و فجر شکست خورده‌اند تا سايه شايعه تغييرات بر نيمکت ملوان هم بيفتد. بايد منتظر ماند و ديد آيا امير قلعه نوعي مي‌تواند به روند پيروزي‌هاي استقلال قبل از بازي با پرسپوليس ادامه بدهد و يا اينکه محمد احمدزاده با تدابير خود ملوان را از بحران خارج مي‌کند و به ناکامي‌ها پايان مي‌دهد. امروز در ديداري ديگر فولاد خوزستان ميهمان تيم مس کرمان خواهد بود.فولاد بدون شک با ثبات‌ترين تيم ليگ در اين فصل بوده است. اين تيم 13 هفته است که شکست نخورده و با آنچه که همدلي و هماهنگي بازيکنان اين تيم عنوان مي‌شود، به رده سوم جدول رسيده است.

شاگردان فرکي براي حفظ فاصله خود با صدر جدول نبايد از امتياز مسابقات پيش رو حتي ديدارهاي خارج از خانه چشم بپوشند.امروز ، فولاد تيمي بازي مي‌کند که هفته گذشته برابر استقلال شکست خورد و امروز در خانه خود چاره‌اي جز پيروزي نخواهد داشت."لوکا بوناچيچ" براي پايان دادن به فشار نتايجي که بعد از حضورش در مس به دست آورده فقط به پيروزي برابر فولادي فکر مي‌کند که قطعا حريف ساده‌اي نخواهد بود.


 سوت پايان 

 درحاشيه‌ بازي پرسپوليس - داماش

چهره جديد کي روش

ديدار روز گذشته پرسپوليس و داماش از حواشي بسياري برخوردار بود که برخي از آن را مي خوانيد :

- پيش از آغاز بازي يحيي گل محمدي به سمت نيمکت داماش رفت و به حميد درخشان خوشامد گفت. همچنين مهرداد پولادي سراغ عليرضا واحدي نيکبخت رفت که روي نيمکت داماش نشسته بود. نيکبخت که سابقه بازي در هر دو تيم محبوب پايتخت را دارد به شدت از سوي پرسپوليسي ها تشويق شد.

- کريم باقري و مهدي مهدوي کيا در جايگاه ويژه حضور داشتند و از سوي هواداران تشويق شدند.

- کارلوس کي روش که در جايگاه CIP نشسته بود کلاه مشکي را کاملا روي سرش کشيده بود به طوري که انگار مي‌خواست شناخته نشود.

- هواداران پرسپوليس با شعار هاي خود از پزشک اين تيم در خواست داشتند که علي کريمي کاپيتان مصدوم اين تيم را به دربي 76 برساند. کريمي در ديدار ديروز به دليل مصدوميت غايب بود.

تقديرباشگاه پرسپوليس از نيکبخت و درخشان

باشگاه پرسپوليس تهران ازحميد درخشان وعليرضا نيکبخت واحدي سرمربي و بازيکن تيم فوتبال داماش گيلان تقدير کرد.گفتني است، درخشان و نيکبخت واحدي سابقه سال ها حضور در تيم فوتبال پرسپوليس تهران را درکارنامه دارند. حميد درخشان به عنوان مربي و سرمربي نيز در تيم سرخپوشان فعاليت کرده است.براين اساس، مسوولان باشگاه پرسپوليس از دو بازيکن اسبق خود پيش از آغاز ديدار با داماش تقدير کردند.

غلامرضا بهروان رئيس سابق سازمان ليگ:

تا زماني که مجمع به تاج رأي نداده نايب ‌رئيس نيست

غلامرضا بهروان رئيس سابق سازمان ليگ گفت: تا زماني که مجمع فدراسيون به مهدي تاج رأي ندهد او نايب‌رئيس نيست.

وي در گفت‌وگو با فارس در مورد اينکه مهدي تاج او را مسئول ليگ دو و سه دانسته است گفت: بهتر است در اين مورد اساسنامه را بخوانيد، مسئوليت برگزاري مسابقات با نايب‌رئيس است و مهدي تاج هم تا زمانيکه به مجمع فدراسيون معرفي نشود و رأي نياورد نايب‌رئيس نيست. در ابلاغ تاج نوشته شده او سرپرست سازمان ليگ است که احتمالاً منظورشان همان مسابقات ليگ برتر است.

ملي پوشان کريکت بانوان اعزامي به تايلند مشخص شدند

پس از اتمام اردوي آمادگي تيم ملي کريکت بانوان در گرگان، 14 ملي پوش اعزامي به رقابتهاي قهرماني آسيا در تايلند معرفي شدند.به گزارش روابط عمومي فدراسيون انجمنهاي ورزشي، اسامي نفرات اعزامي به تايلند به اين شرح است:

فهيمه خادم ابوالفضل – آويده گيلاني – رويا کاهني – نسيمه ره شتايي – الهام قرباني – پريسا افضلي – مهديه سلطاني نژاد – سارا شهبازي – سفورا زيوي اميد – طاهره ميرک نژاد – مليحه قاسم زاده تهراني – معصومه حسني – سميه صحراپور – زهرا ده مرده زاده سرمربي: هاجر سرور از پاکستان - مربي: مژده باوندپور - سرپرست: منير حبيبي

شايان ذکر است تيم ملي کريکت بانوان کشورمان روزهاي 4، 5، 6، 8 و 9 بهمن به ترتيب با چين، قطر، تايلند، کويت و سنگاپور پيکار خواهد کرد.

سهراب آزاد رئيس انجمن سپک تاکرا:

سپک تاکرا در بازيهاي کشورهاي اسلامي مدال کسب مي کند

رئيس انجمن سپک تاکرا از کسب مدال در بازيهاي آسيايي کشورهاي اسلامي خبر داد و اظهار داشت: فروردين ماه سال 92 اردوي آمادگي تيم ملي سپک تاکرا را راه اندازي خواهيم کرد .سهراب آزاد افزود: تيم ملي سپک تاکرا در مسابقات جهاني تايلند در سال گذشته با کسب 2 مدال طلا و يک نقره در بخش دبل رگو و تيمي موفق شد جزو 6 تيم اول جهان قرار بگيرد، از اين رو در بازيهاي کشورهاي اسلامي طبق اعلام کميته ملي المپيک شرکت مي کند. وي با تاکيد بر اينکه سپک تاکراي هم در بخش بانوان و هم در رده آقايان قابليت کسب مدال را در بازيهاي کشورهاي اسلامي در اندونزي دارد ، گفت : برگزاري منظم ليگ در آمادگي ورزشکاران سپک تاکرا نقش مهم و بسزايي ايفا مي کند که در نظر داريم بهترينها را از دل اين مسابقات معتبر داخلي شناسايي کنيم .

سرپرست نايب رئيسي انجمن جهت يابي منصوب شد

طي حكمي از سوي رييس فدراسيون انجمن هاي ورزشي ، "عبدالحميد نصيريان" به سمت سرپرست نايب رئيسي انجمن جهت يابي منصوب شد.دراين حكم ، " محمد عليپور" نامبرده را به عنوان سرپرست نايب رئيسي اين انجمن منصوب نمود.

براي حضور در ليگ جهاني؛

ولاسکو 11 اسفند به ايران باز مي‎گردد

سرپرست تيم ملي واليبال با تاکيد بر اينکه خوليو ولاسکو يازده اسفند ماه براي آغاز تمرينات اين تيم به ايران باز مي‎گردد، تاکيد کرد که همزمان با آمدن ولاسکو اردوهاي تيم ملي نيز آغاز مي‌شود. به گزارش روابط عمومي فدراسيون واليبال، اردوي تيم ملي واليبال با حضور بازيکنان هشت تيمي که به مرحله پلي‌آف رقابت‌هاي ليگ برتر صعود نمي‌کنند، از 12 اسفندماه آغاز مي‌شود. بازيکنان چهار تيم برتر هم از اوايل فروردين ماه سال آينده به اردو ملحق خواهند شد.


 دقيقه نود 

 علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال:

تا ارديبهشت مجوز دارم!

علي کفاشيان رئيس فدراسيون فوتبال درباره اينکه چرا افراد بازنشسته ديگر در فدراسيون و از جمله خودش مشکلي براي فعاليت ندارد، گفت: من براي فعاليت در فدراسيون فوتبال مجوز دارم و اين مجوز تا ارديبهشت ماه است.

رويانيان با بازيکنان مطرح کرد:

برخي فشارها باعث استعفايم شد

محمد رويانيان مدير عامل باشگاه پرسپوليس در خصوص علت استعفاي خود گفت :يکسري فشارهاي وارده که غير منطقي و غير واقع بود، باعث شد که بنده مباحثي را در رابطه با کناره‌گيري مطرح کنم. اين مسائل هرگز منطقي نبود و نوعي جوسازي بود که هدف اصلي آن يا تخريب بنده بود و يا تخريب پرسپوليس. اين جريان قبل از شروع فصل راه افتاد و به واسطه کارهاي بزرگي که در باشگاه انجام شد، برخي سعي کردند با جريان سازي آنرا متوقف کنند و به همين دليل فشارهايي به بنده وارد شد که چون منطقي، اصولي و صحيح نبود، مقابل آن ايستادگي کرده و در سايه اين فشارها بحث رفتنم را مطرح کردم اما مسئولان دولت و وزارت ورزش به بنده لطف داشته و از ما حمايت کردند و گفته‌اند با قدرت به کار خود در پرسپوليس ادامه بدهيد.

آبي‌‌ها بدون مجيدي در انزلي

امير قلعه نوعي سرمربي استقلال در حالي تيمش را به انزلي برد که فرهاد مجيدي در فهرست 18 نفره اين تيم حضور ندارد.مجيدي در حالي که در بازي گذشته استقلال براي دقايقي به ميدان رفت براي بازي با ملوان با تشخيص امير قلعه نوعي به انزلي نرفت.مجيدي به همراه حاج قاسم بدنساز استقلال در تهران به کارهاي بدني خواهد پرداخت تا براي بازي با پرسپوليس آماده شود.بدنساز استقلال در خصوص اين موضوع گفت: بدن فرهاد مجيدي بايد آماده تر شود و طبق برنامه قلعه نوعي بايد به شرايط ايده‌‌آل برسد از همين رو تا بازگشت تيم از انزلي به صورت اختصاصي با مجيدي کار مي کنم.

خطر از دست دادن دربي براي 2 استقلالي‌

تيم استقلال در حالي امروز به مصاف ملوان انزلي مي رود که 2 بازيکن 2 اخطاره در ترکيب خود دارد.جواد نکونام و امير حسين صادقي 2کارته هاي اين تيم محسوب مي شوند .همچنين فرهاد مجيدي، ميثم بائو، سياوش اکبرپور، هاشم بيک زاده و ايمان موسوي بازيکنان تک اخطاره استقلال محسوب مي شوند.خسرو حيدري در بازي با ملوان 3 اخطاره است و براي بازي هفته آينده مشکلي نخواهد داشت.

هفته بيست و دوم ليگ برتر

جهانبازي ، داور بازي ملوان - استقلال

بر اساس اعلام کميته داوران فدراسيون فوتبال قضاوت ديدار تيم‌هاي ملوان و استقلال در هفته بيست و دوم رقابت‌‎هاي ليگ برتر که روز شنبه برگزار مي‌شود، برعهده يدالله جهانبازي است. داوران و ناظران ديدارهاي هفته بيست و دوم رقابت هاي فوتبال ليگ برتر به اين شرح معرفي شده‌اند:

شنبه 30 دي

مس ...... فولاد خوزستان (ساعت 15:30- ورزشگاه امام علي (ع)کرمان)

داوران : سيدمهدي سيدعلي - تورج عيوض محمدي - محمدرضا غنو

ملوان ............... استقلال (ساعت 15:30 - ورزشگاه تختي انزلي)

داوران :يدالله جهانبازي - حسن کامراني فر - رسول فروغي

محمدرضايي بازي با ملوان را هم از دست داد

امين نوروزي معاونت پزشکي باشگاه استقلال، در خصوص آخرين شرايط عباس محمدرضايي، گفت: اين بازيکن شرايط خوبي دارد و در تمرين پا به پاي ساير بازيکنان تمرين کرد، اما به جهت آنکه ريسک نکرده باشيم با مشورت با کادر فني استقلال و امير قلعه‌نوعي، اين بازيکن در ديدار مقابل ملوان به ميدان نخواهد رفت.معاونت پزشکي باشگاه استقلال در خصوص آخرين شرايط ديگر بازيکنان گفت: تمامي بازيکنان از شرايط خوبي برخوردار هستند و مشکلي براي همراهي آبي‌پوشان ندارند.

لوکا بوناچيچ سرمربي تيم مس کرمان:

فولاد يا بارسلون تفاوتي ندارد

لوکا بوناچيچ سرمربي تيم مس کرمان در نشست خبري قبل از بازي مس کرمان و فولاد خوزستان در جمع خبرنگاران گفت: در ديدار هفته گذشته مقابل استقلال تهران اگرچه بازي خوبي داشتيم اما به دليل اشتباهات فردي بازيکنان، نتيجه را به حريف واگذار کرديم.وي افزود:در ديدار شنبه اگر به جاي فولاد، بارسلونا نيز حريف ما باشد، بايد پيروز شويم و سه امتياز را به دست آوريم. هفته گذشته به دنبال تغيير ذهنيت بازيکنان براي ديدار با فولاد خوزستان بوديم و سعي کرديم برخي مسائل و مشکلات را در خط دفاع برطرف کنيم تا بازي خوبي را مقابل فولاد به نمايش بگذاريم.وي اضافه کرد: تيم فولاد خوزستان يکي از تيم هاي خوب، قوي و بالاي جدول است و ما چاره اي جز شکست دادن اين تيم نداريم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي