جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/11/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4355

فرماندار دماوند خبر داد؛
هزينه يک ميليارد ريالي دولت در بخش آب روستاي «کالدشت پايين»


ايمني ناوگان ترابري نقش مهمي در تحقق اهداف صنعت حفاري کشور دارد

مديرعامل آب و فاضلاب همدان:
9 پروژه در دهه فجر به بهره‌برداري مي‌رسد

ميرزا کريمي:
اراضي حفاظت‌شده محيط زيست دماوند به طرح توسعه کشاورزي واگذار نشده است


ايران زمين


خبر


 فرماندار دماوند خبر داد؛
 هزينه يک ميليارد ريالي دولت در بخش آب روستاي «کالدشت پايين» 

 دماوند – ايرج صادقعلي

فرماندار شهرستان دماوند از هزينه يک ميليارد ريالي دولت در بخش آب روستاي «کالدشت پايين» در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار آفرينش، فرماندار شهرستان دماوند به همراه معاون فني و عمراني فرمانداري، بخشدار مرکزي، شهردار دماوند و رؤساي ادارات با حضور در روستاي «کالدشت پايين» با مردم اين روستا ديدار کرد.

عليرضا قاسمي‏فرزاد به تشريح اقدامات دولت در روستاي کالدشت پايين پرداخت و اظهار داشت: در سال‏هاي اخير تنها در حوزه آب آشاميدني بهداشتي روستا مبلغ يک ميليارد ريال هزينه شده است. وي تصريح کرد: اين هزينه‏ها شامل مطالعه و حفر چاه، اجراي خط انتقال و توسعه شبکه آب شرب است. فرماندار شهرستان دماوند افزود: اين اعتبارات هزينه شده است تا مردم روستا از آب آشاميدني سالم بهره‏مند شوند. قاسمي‏فرزاد بيان داشت: واگذاري 239 اشتراک خط تلفن، نصب پل عابر پياده و اجراي طرح هادي از ديگر اقدامات دولت‏هاي نهم و دهم در روستاي کالدشت پايين بوده است. فرماندار شهرستان دماوند به منظور حفظ سلامت چاه آب روستا دستور داد تا شهرداري دماوند و بخشداري مرکزي، از احداث هر گونه چاه جذبي در شعاع 500 متري آن جلوگيري به عمل آورند.

وي همچنين افزايش حريم روستا و بازنگري در طرح هادي روستايي را از خواسته‏هاي اهالي روستا عنوان کرد.

قاسمي‏فرزاد افزود: اين موضوع به سرعت مورد بررسي قرار مي‏گيرد تا نياز مردم در اين مورد نيز رفع شود. مشکلات مردم «کالدشت بالا» به زودي حل مي‌شود. فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به بازنگري طرح هادي روستاي «کالدشت بالا» در آينده نزديک گفت:سعي مي‏شود اين بازنگري با واقعيت موجود هم‏سان و مشکلات مردم در اين زمينه نيز برطرف شود. عليرضا قاسمي‏فرزاد در ديدار با مردم روستاي «کالدشت بالا» گفت به تلاش دولت‏هاي نهم و دهم در ارائه خدمت صادقانه و عادلانه و خدمات ارائه شده در اين روستا اشاره کرد. وي اظهار داشت: در اين روستا در حوزه تأمين آب آشاميدني، احداث مخزن و توسعه شبکه آب روستايي مبلغي بالغ بر 1.5 ميليارد ريال هزينه شده است. فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: علاوه بر اين، 500 ميليون ريال توسط شهرداري دماوند به جدول‏گذاري معابر و بهسازي روستايي اختصاص يافته است.

قاسمي‏فرزاد ادامه داد: در کنار توسعه شبکه برق روستا، احداث پل عابر پياده، افزايش ظرفيت مخابراتي و گازرساني از جمله خدماتي است که براي رفاه اهالي روستا صورت پذيرفته است.

فرماندار شهرستان دماوند از بازنگري طرح هادي روستاي کالدشت بالا در آينده نزديک خبرداد. وي افزود: با توجه به گذشت 10 سال از اجراي طرح هادي روستايي در اين روستا، بازنگري طرح هادي در اولويت قرار مي‏گيرد. فرماندار شهرستان دماوند ادامه داد: سعي مي‏شود اين بازنگري با واقعيت موجود هم‏سان باشد و مشکلات مردم در اين زمينه نيز برطرف شود


 ايمني ناوگان ترابري نقش مهمي در تحقق اهداف صنعت حفاري کشور دارد 

 اهواز - خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت ملي حفاري ايران گفت: ارتقاء ايمني ناوگان ترابري اين شرکت نقش مهمي در تحقق اهداف و برنامه‌هاي صنعت حفاري کشور دارد. مهندس حميدرضا گلپايگاني در نشست بررسي کليات تفاهمنامه همکاري آموزشي با پليس راه نيروي انتظامي در اهواز با اشاره به گستره عملياتي اين شرکت در نقاط مختلف کشور، افزود: جا به جايي به موقع دستگاهها و پشتيباني کالا و مواد حفاري، در شتاب بخشيدن به عمليات حفر چاه هاي نفت و گاز بسيار با اهميت است. وي در همين ارتباط از همکاري نزديک پليس راه در روان سازي حمل و نقل محموله‌هاي ترافيکي حفاري قدرداني و اظهار کرد: مبادله تفاهمنامه آموزشي و ارتقاء سطح آموزش کارکنان بخش ترابري شرکت ملي حفاري ايران به طور يقين در آسان شدن تردد و کاهش انتظارات و افزايش ضريب ايمني بسيار اثرگذار خواهد بود. در اين نشست مدير خدمات شرکت ملي حفاري ايران در تشريح فعاليتهاي اداره کل ترابري شرکت در بخش حمل و نقل دستگاههاي حفاري توضيح داد: به طور ميانگين هرماه 15 دستگاه حفاري در موقعيتهاي مختلف کشور جا به جا مي‌شود که براي اين عمليات از حدود 120 دستگاه کشنده سنگين در قالب محموله‌هاي ترافيکي استفاده مي شود. مهندس محسن پاک نژاد گفت: در 10 ماه امسال بيش از 180 دستگاه حفاري خشکي در مناطق مختلف کشور جا به جا شده که ميانگين هر جا به جايي 9 روز بوده است. مدير خدمات شرکت ملي حفاري ايران افزود: در سه دهه گذشته پليس راه نيروي انتظامي با اين شرکت تعامل بسيار خوبي داشته است و بدون اين همکاري، برنامه‌هاي شرکت در زمان مناسب محقق نمي‌شد. وي ادامه داد: براساس بررسي هاي به عمل آمده کارشناسي مقرر شد به منظور استانداردسازي فعاليتهاي شرکت در بخش حمل و نقل جاده اي در چارچوب تفاهمنامه همکاري آموزشي با نيروي انتظامي، در زمينه فرهنگ سازي ايمني ناوگان عمليات حفاري و آموزش هدايت کننده خودروها اقدام شود. در اين نشست همچنين فرمانده پليس راه استان خوزستان با تاکيد بر ارتقاء فرهنگ رانندگي، گفت: آموزش مستمر رانندگان، باز آموزي نکات ايمني استفاده از تجهيزات، و همکاري سازمان ها در کاهش حوادث جاده اي اثر مطلوبي دارد.


 مديرعامل آب و فاضلاب همدان:
 9 پروژه در دهه فجر به بهره‌برداري مي‌رسد 

 همدان - محبوبه يادگاري

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان از افتتاح و بهره‌برداري از 9 پروژه آب و فاضلاب استان همدان در دهه فجر خبر داد. مرتضي عزالدين از افتتاح و بهره‌برداري از 9 پروژه آب و فاضلاب با اختصاص 5 ميليارد تومان خبر داد و اظهار کرد: اين پروژه‌ها شامل ساختمان اداري اسدآباد، حفر تجهيز چاه شماره 17 اسدآباد، عمليات آبرساني به مسکن مهر اسدآباد، شبکه جمع‌آوري فاضلاب مسکن مهر اسدآباد، بهينه‌سازي مخازن شهر آجين، مخازن شماره 2 و 4 اسدآباد، آبرساني به تويسرکان، بهينه‌سازي چاه‌هاي شهر آجين و اصلاح شبکه‌هاي آجين است.

وي با بيان اينکه تصفيه‌خانه فاضلاب يکي از پروژه‌هاي مهر ماندگار در همدان افتتاح شد، افزود: تصفيه‌خانه‌هاي اسدآباد در حال بهره‌برداري است و تويسرکان و رزن در حال اجراست. عزالدين با بيان اينکه بارش‌هاي امسال استان نگران‌کننده است، افزود: شهروندان بايد در مصرف آب دقت لازم را داشته باشند، چرا که بارندگي‌هاي صورت گرفته، اميدبخش نيست و وضعيت مناسبي وجود ندارد.

وي با اشاره به پرداخت غير حضوري قبوض آب در همدان يادآور شد: پرداخت غير حضوري قبوض آب، موجب کاهش تردد درون شهري مي‌شود و صرفه‌جويي در وقت و هزينه شهروندان را به دنبال دارد. مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان با بيان اينکه 35 درصد از شبکه‌هاي ما فرسوده است، افزود: امسال 2 ميليارد و 900 ميليون اعتبار براي اصلاح شبکه‌ها اختصاص يافت، که 900 ميليون تومان اختصاص يافته است. وي به ضرورت افزايش اعتبارات اشاره کرد و گفت: سال گذشته 37 کيلومتر اصلاح شبکه در همدان صورت گرفت، که توسعه شبکه در راستاي بازسازي شبکه‌هاي فرسوده است اما کسري اعتبار موجب شده به اهداف خود دست نيابيم.

عزالدين يادآور شد: سالانه 2 هزار و 500 کيلومتر بايد اصلاح شبکه در شبکه‌هاي آبفا صورت گيرد، به طوري که با توجه به محدوديت اعتباري قادر به اصلاح بيش از 50 کيلومتر نيستيم. وي با بيان اينکه اختصاص اعتبار در پروژه تصفيه‌خانه همدان 30 درصد بوده است، افزود: با وجود اينکه پروژه تصفيه‌خانه مهر ماندگار بود اما هنوز 7 ميليارد تومان به پيمانکار بدهکار هستيم. مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان تکميل تصفيه‌خانه فاضلاب همدان را نيازمند 120 ميليارد تومان اعتبار عنوان کرد و گفت: در حال حاضر براي تبديل شبکه‌هاي سنتي به مدرن 100 ميليارد تومان اعتبار مورد نياز است.

وي خاطرنشان کرد: تنها 30 درصد فاضلاب داخل شهر در حال جمع‌آوري است و به تصفيه‌خانه هدايت مي‌شود و مابقي نيز با رفع 26 نقطه گلوگاهي جمع‌آوري خواهد شد. عزالدين با اينکه پس از اجراي هدفمندي يارانه‌ها سه تا چهار درصد کاهش مصرف داشتيم، اظهار کرد: اما امسال شاهد شش درصد رشد مصرفي نسبت به سال گذشته بوده‌ايم. به گفته وي، اگر اوضاع با همين روند پيش رود فصل تابستان پنج تا شش درصد رشد مصرف آب خواهيم داشت. مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان در پايان به پوشش 62 درصدي جمعيت شهري از شبکه‌هاي فاضلاب خبر داد و تصريح کرد: در حال حاضر 211 هزار اشتراک فاضلاب در سطح استان وجود دارد که طول جمع‌آوري فاضلاب يک هزار و 263 کيلومتر است.


 ميرزا کريمي:
 اراضي حفاظت‌شده محيط زيست دماوند به طرح توسعه کشاورزي واگذار نشده است 

 دماوند - خبرنگارآفرينش

رئيس اداره محيط زيست شهرستان دماوند اظهار داشت: هيچ کدام از اراضي حفاظت شده محيط زيست به طرح توسعه کشاورزي اين شهرستان واگذار نشده است. عباس ميرزا کريمي افزود: هيچ کدام از اراضي حفاظت شده تحت مديريت اين سازمان که عبارتند از مناطق چهار گانه و مناطق تحت مديريت سازمان به طرح توسعه کشاورزي واگذار نشده است.

ارائه نقشه منطقه تحت مديريت کوه سفيد دماوند به دبيرخانه توسعه کشاورزي

وي بيان داشت: ابتدا نقشه منطقه تحت مديريت کوه سفيد دماوند را به دبيرخانه ستاد طرح توسعه کشاورزي ارائه کرديم. نقشه منطقه را به عليرضا قاسمي فرزاد فرماندار دماوند که رياست کارگروه طرح توسعه کشاورزي را بر عهده دارد، ارجاع داديم.

هيچ گونه واگذاري صورت نگرفته است

رئيس اداره محيط زيست دماوند ادامه داد: به استناد تبصره 4 ماده 31 قانون حفاظت از بهره‌برداري از جنگلها و مراتع به تصويب کار گروه در محدوده منطقه تحت مديريت هيچ گونه واگذاري صورت نگرفته است. وي از فرماندار دماوند با عنوان رئيس کارگروه و اعضاي کارگروه به لحاظ اهميت به حفظ محيط زيست تقدير و تشکر کرد و عنوان داشت: با توجه به مصوبه هئيت وزيران طرح هاي توسعه کشاورزي با تمامي مشکلات و موانع با همکاري خوب ادارات ذي ربط رفع خواهد شد.

شهادت دو محيط بان طي هفته گذشته در کشور

ميرزا کريمي در پايان به خاطره تلخ هفته گذشته در حفاظت از عرصه هاي ملي و محيط زيست اشاره کرد و گفت: در هفته قبل دو نفر از محيط بانان در استان گلستان و يک جنگلبان در خراسان شمالي شهيد شدند و دو نفر از محيط بانان در هرمزگان مجروح شدند و اين نشان دهنده اين است که حفظ محيط زيست علاوه بر حفظ سرمايه هاي ملي، اتلاف سرمايه هاي جاني را نيز در پي خواهد داشت.


 ايران زمين 

 افتتاح 60 طرح عمراني در شهرستان دامغان

دامغان - خبرنگار آفرينش

فرماندار دامغان گفت : همزمان با ايام ا... دهه فجر از 60 طرح عمراني در شهرستان دامغان بهره‌برداري مي شود. مرتضي علي آبادي در گفتگو با خبرنگار روزنامه آفرينش با گراميداشت ايام دهه فجر انقلاب اسلامي افزود: اين ايام فرصت مناسبي است تا مردم با فعاليتهاي مسئولان بيشتر آشنا شوند. فرماندار دامغان با اشاره به اينکه 60 طرح عمراني در بخشهاي خصوصي و دولتي در شهرستان دامغان به بهره‌برداري مي رسند گفت: براي بهره‌برداري از اين طرح ها 101 ميليارد ريال هزينه شده است. وي به افتتاح پارک وليعصر دامغان به عنوان شاخص ترين طرح اشاره کرد و افزود : اين پارک با اعتبار 300 ميليون تومان در جنوبي ترين نقطه دامغان در دهه فجر امسال به بهره‌برداري خواهد رسيد. علي آبادي افتتاح مسکن مهر ، گاز رساني به 9 روستاي دامغان ، افتتاح جايگاه اختصاصي بنزين ، طرح بهسازي خانه‌هاي روستايي و 11 طرح اداره برق دامغان را از مهمترين طرح برشمرد.

کارخانه کشتي سازي با جذب 2000نفر نيرو در بندر انزلي احداث مي‌شود

رشت - حديث سادات ميرزاده

ساخت يک کارخانه کشتي سازي در شهرستان بندر انزلي با تامين 10هکتار زمين مورد نياز از سوي سازمان بنادر و دريانوردي آغاز مي شود. حسن خسته بند نماينده مردم انزلي در مجلس شوراي اسلامي و عضو کميسيون عمران مجلس در گفتگويي با بيان اين که محل ساخت اين کارخانه از سوي سازمان بنادر و دريا نوردي در شهرستان واگذار خواهد شد افزود: براي آغاز به كار اين پروژه1000نفر نيروي کار نياز است. وي اظهار داشت: با راه‌اندازي اين کارخانه افزون بر 2000نفر نيرو به طور مستقيم و به همين ميزان نيرو به صورت غير مستقيم در استان مشغول به کار مي‌شود. نماينده مردم انزلي ساخت کارخانه کشتي سازي را از مصوبات سفر رياست جمهوري به استان دانست و اين پروژه کنار گذر انزلي را از پروژه‌هاي مهر ماندگار دانست و افزود: يک باند اين کنارگذر که داراي سه لاين است تا پايان دولت دهم به پايان مي رسد. 

دومين جلسه ستاد سرمايه‌گذاري استان البرز تشکيل شد

کرج - خاکپور

به گزارش اداره کل امور اقتصادي و بين الملل استانداري البرز دومين جلسه ستاد سرمايه‌گذاري استان البرز به رياست "امير يزدي" معاون برنامه‌ريزي و اشتغال استانداري البرز و رئيس ستاد سرمايه‌گذاري استان البرز و با حضور اعضاي ستاد سرمايه‌گذاري استان در محل معاونت برنامه‌ريزي و اشتغال استانداري تشکيل شد.

اين نشست که با دستور جلسه شناسايي مقررات مزاحم فعاليت هاي اقتصادي در امر سرمايه‌گذاري و ارائه گزارش دستگاههاي اجرايي استان در باب تسريع و تسهيل و پاسخ گويي شفاف در خصوص استعلام هاي ارائه شده از جانب ستاد سرمايه‌گذاري در ظرف کمتر از 15 روز براي صدور مجوزهاي سرمايه‌گذاري در حوز هاي صنعت، کشاورزي، محيط زيست، حمل و نقل و انرژي از دستگاه هاي ذي ريط ادامه يافت. در اين جلسه امير يزدي رئيس ستاد سرمايه‌گذاري استان البرز در باب رسيدگي به مسائل و مشکلات سرمايه گذاران و تسريع در خصوص رفع موانع سرمايه‌گذاري در استان البرز ، به تشريح و تبيين ساختار «پنجره واحد» در استان پرداختند و دستگاههاي ذي مدخل را مکلف نمودند به منظور شکل‌گيري هرچه سريعتر ساختار پنجره واحد با معرفي نمايندگان تام الاختيار خود در پنجره واحد و به منظور ارائه خدمات مطلوب به سرمايه گذاران داخلي و خارجي و رفع بسياري از بوکراسي هاي اداري و اتخاذ تصميات اجرايي اقدام نمايند.

صرفه جويي 60 هزار يورويي در ناحيه فولاد سازي و نورد پيوسته فولاد مبارکه اصفهان

اصفهان - راعي

بازسازي و بکارگيري 300 عدد از روتاري کوپلينگ‌هاي از رده خارج سگمنت‌هاي واحد ريخته گري ناحيه فولادسازي ونورد پيوسته فولاد مبارکه 60 هزار يورو صرفه جويي ارزي به بار آورد. به گزارش خبرنگار ما از اصفهان جواد صباغي سرپرست تعميرگاه ريخته گري مداوم ناحيه سبا ضمن اعلام اين خبر افزود: ماشين ريخته گري از قسمتهايي بنام سگمنت و هر سگمنت از تعداد زيادي روليک با سيستم خنک کاري داخلي تشکيل شده است. جهت انتقال آب خنک کاري از شاسي سگمنت به هر يک از روليکها و تبادل حرارت وسپس انتقال مجدد آب به شاسي در انتهاي روليک از سيستم گردش آب با استفاده از روتاري کوپلينگ استفاده شده است که بايد تعميرات روتاري رولهاي در حال چرخش ، کاملاً آببندي و با ظرافت خاصي صورت گيرد. وي افزود: در پي انجام تعميرات بر روي سگمنتهاي ريخته‌گري، تعميرگاه‌ ريخته گري بالغ بر 700 عدد از اين روتاري کوپلينگهاي مستعمل و معيوب روبرو گرديد. از طرفي به علت خارجي بودن اين قطعه که ساخت شرکت دوبلين کشور ايرلند مي‌باشد، تامين آن به سختي و با صرف هزينه ارزي بالغ بر 200 يورو به ازاي هر عدد انجام مي‌شد. به همين دليل پرسنل تعميرگاه ريخته گري تصميم به احياء و بکارگيري مجدد اين قطعه گرفتند. وي تعريف پروژه اي درقالب گروههاي بهبود و تهيه دستورالعمل تعميرات و احياء با استناد به مدارک سازنده را اولين گام در اين راستا خواند و ادامه داد: در گام بعدي تمامي قطعات داخلي روتاري کوپلينگهاي مستعمل دمونتاژ و طبق دستورالعمل کنترل گرديد و قطعات قابل اصلاح و استفاده مجدد شناسايي وتفکيک شد که در نتيجه تعداد 400 عدد از آنها قابل احياء و بکارگيري مجدد تشخيص داده شد. پس ازاصلاح ومونتاژ قطعات شناسايي شده، روتاري کوپلينگ‌ها آماده طي چند مرحله و با روشهاي متفاوت (تحت فشار به صورت ثابت و تحت فشار در حال چرخش) تحت کنترل عملکرد قرار گرفت و پس از تاييد عملکرد طي دونوبت در موقعيت هاي مختلف ماشين ريخته گري نصب و تحت آزمايش عملي و گرم قرار گرفت که بدون ايجاد مشکل و اختلال در فرآيند توليد، کارکردي مشابه با
نمونه هاي اصلي داشتند بنابراين در فاز اول اين پروژه تعداد 300 عدد از اين قطعه بدون صرف هزينه خاصي و با امکانات موجود در قسمت اصلاح گرديد.صباغي درخصوص مزاياي اجراي اين پروژه اين چنين گفت: اصلاح و بکارگيري روتاري کوپلينگهاي مستعمل و معيوب دستاوردهايي به دنبال داشت که علاوه بر بکارگيري و بازگرداندن قطعات مستعمل به چرخه توليد نه تنها باعث کاهش مصرف و در نتيجه کاهش واردات تجهيزات از خارج کشور شد بلکه با اين اقدام از خروج بالغ بر 60 هزار يورو ارز از کشور شد ضمن اينکه در خاتمه اطلاعات بسيار مناسبي براي بومي سازي اين روتاريها تهيه شد که مي‌توان آنرا در اختيار شرکتهاي سازنده داخلي قرار داد.

در دهه فجر امسال صورت مي گيرد:

بهره‌برداري از 21 طرح آبرساني و آغاز عمليات اجرايي در طرح فاضلاب در مازندران

ساري - معصومه آقاجاني

مديرعامل آب و فاضلاب مازندران از افتتاح و بهره‌برداري 21 طرح آب رساني و آغاز عمليات اجرايي دو طرح فاضلاب همزمان با گراميداشت سي و چهارمين سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامي خبر داد. حسين زاده با بيان اينکه در سال توليد ملي حمايت از کار و سرمايه ايراني با افتخار سقايي اين شرکت 21 پروژه را در حوزه آب و فاضلاب در استان مازندران در دهه فجر افتتاح مي کند افزود: براي اجراي اين پروژه ها اعتباري حدود 238 ميليارد و 700 ميليون ريال هزينه شده است.

محمدتقي حسن زاده دهه فجر را بازتاب دهنده آرمان ها و ارزش ها، خدمات و دستاوردهاي انقلاب اسلامي عنوان کرد و گفت: ما بايد با ارائه خدمات هر چه بيشتر اميد و نشاط مردم را تقويت کنيم و خدمات ما در مقابل وفاداري و رشادت هاي اين مردم بزرگ و انقلابي قطره اي بيش نيست.وي تصريح کرد: در راستاي منويات مقام عظماي ولايت در نامگذاري امسال با نام «توليد ملي و حمايت از کار و سرمايه ايراني»، شاهد افتتاح طرحهاي آبرساني خوبي در طول دهه مبارک فجر خواهيم بود.وي يادآور شد: اين پروژه‌ها شامل حفر و تجهيز 7حلقه چاه با آبدهي 225 ليتر در ثانيه ، احداث خط انتقال آب بطول 5240 متر، اصلاح و توسعه شبکه بطول 192 کيلومتر و استاندارد سازي انشعاب 4076 فقره، احداث خط انتقال نيرو بطول 1250 متر ، احداث اطاقک چاه به مساحت 105 متر مربع، حصارکشي بطول 240 متر، محوطه سازي به مساحت 165 متر مربع، مي باشد که در دهه فجر امسال به بهره‌برداري مي رسد.مديرعامل آب و فاضلاب مازندران گفت: با افتتاح پروژه‌هاي آبرساني 200نفراز مزاياي اين طرحها بهره مند مي‌شوند.مهندس حسين زاده همچنين از نصب و راه‌اندازي سيستم کنترل از راه دور تأسيسات در شهرهاي ساري، محمودآباد ،تنکابن و سوادکوه خبر داد و تصريح کرد:تهيه و نصب سيستمهاي جامع امور مشترکين، حسابداري و بيسيم جهت ارتقاي خدمات به مشترکين همزمان با دهه مبارک فجر به بهره‌برداري مي رسد.

محمدتقي حسين زاده اظهار داشت: پروژه‌هاي آب رساني در شهرهاي بابل،محمودآباد،نوشهر و چالوس،آمل،قائم شهر،رامسر و کتالم ،سوادکوه،ساري،تنکابن، سرخرود،سلمانشهر و کلارآباد، دردهه فجر به بهره‌برداري مي‌رسد. مديرعامل آب و فاضلاب مازندران همچنين از آغاز عمليات اجرايي طرح جمع آوري ،تصفيه و دفع بهداشتي فاضلاب قائم شهر وآمل با اعتباري بالغ بر1921ميليارد ريال خبر داد و گفت: با بهره‌برداري از مدول اول اين طرح ها 239 هزار نفر اين شهرستانها تحت پوشش سيستم جمع آوري فاضلاب قرار مي گيرند.


 خبر 

 مديرکل دفتر امور روستايي استانداري اردبيل:

راه‌اندازي کتابخانه‌هاي سيار روستايي قابل تحسين است

اردبيل – زهرا مهرنوش

مديرکل دفتر امور روستايي استانداري اردبيل گفت: راه‌اندازي کتابخانه‌هاي سيار روستايي به همت کانون‌هاي پرورش فکري کودکان و نوجوانان اقدامي قابل تحسين است.نصيب نجفي در نشستي با مدير کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان اردبيل به اهميت بالاي کار فرهنگي در مناطق محروم روستايي اشاره کرد و از برگزاري جشنواره بزرگ فرهنگي در اين مناطق خبر داد و اظهار داشت: فعاليت‌هاي فرهنگي در روستاهاي محروم استان اردبيل پر‌رنگ‌تر مي‌شود.

وي خاطرنشان کرد: حضور خيران استان در حوزه فرهنگ و هنر مناطق محروم براي حمايت و اهداي کالاهاي فرهنگي به کودکان و نوجوانان مورد توجه قرار مي‌گيرد.مديرکل دفتر امور روستايي استانداري اردبيل کانون را داراي جايگاه ارزشمند فرهنگي در جامعه و عملکرد کتابخانه‌هاي سيار روستايي استان را قابل تحسين دانست.نجفي يادآور شد: براي پيشرفت و اعتلاي فرهنگ غني ايراني اسلامي نزد کودکان محروم به تحکيم زيرساخت‌ها، برنامه‌ريزي و همکاري نزديک نهادهاي فرهنگي نياز داريم.اين مسئول همچنين به برنامه‌ريزي ويژه وزارت کشور براي تحقق برنامه‌هاي زيربنايي فرهنگي در روستاها اشاره کرد و گفت: با تبيين و اجراي اين برنامه شاهد رشد و شکوفايي بيشتر کودکان و نوجوانان مناطق محروم خواهيم بود.مدير کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان اردبيل نيز در اين جلسه بر ضرورت توجه نهادهاي فرهنگي به مناطق محروم و روستاها تاکيد کرد و بيان داشت: نبايد محروميت‌ها مانع توسعه برنامه‌هاي فرهنگي و تربيتي در مناطق دور‌افتاده و روستايي شود. ناهيد الله ورديزاده تصريح کرد: استعدادهاي بسياري در مناطق محروم روستايي وجود دارند که شناسايي و ارائه خدمات فرهنگي و هنري به آنها بايد براي متصديان فرهنگي در اولويت قرار گيرد چرا که در سايه نظام مقدس جمهوري اسلامي توجه به اقشار محروم همواره از اهميت بالايي برخوردار بوده است.

وي از آمادگي کانون استان براي مشارکت با دفتر مناطق محروم و روستايي استانداري اردبيل خبر داد و افزود: با اين همکاري‌ها کودکان و نوجوانان روستايي به حقوق خود از حوزه فرهنگ و هنر متصديان فرهنگي دست مي‌يابند.

همچنين مديرکل دفتر امور روستايي استانداري اردبيل در جلسه هماهنگي برگزاري برنامه‌هاي دهه فجر کميته روستايي و عشايري استان اظهار داشت: ستاد دهه فجر در روستاهاي داراي دهياري استان اردبيل ايجاد مي‌شود.نصيب نجفي عنوان کرد: ستاد دهه فجر در تمام روستاهاي داراي دهياري اين استان ايجاد مي‌شود.وي يادآور شد: افزون بر 85 درصد جمعيت روستاهاي استان شامل 591 روستا زير پوشش دهياري قرار دارند.مديرکل دفتر امور روستايي استانداري اردبيل به برگزاري جشنواره طرح‌هاي برگزيده دهياري‌ها در سطح کشور در آينده نزديک اشاره کرد و گفت: پس از بررسي‌هاي انجام شده طرح‌هاي دهياري‌هاي استان اردبيل بهترين طرح انتخاب شده‌اند تا در اين جشنواره که در تهران بر پا مي‌شود، شرکت کنند.نجفي همچنين بر لزوم تقويت مديران روستايي تاکيد کرد و افزود: براي تقويت مديران روستايي آموزش‌هاي مستمر دهياران در برنامه کاري اين اداره کل قرار گرفته است.وي از دهياران خواست از هر‌گونه ساخت و ساز غيرمجاز در روستاها جلوگيري کنند.

شوراي هماهنگي روابط عموميهاي استان البرز بايد تاثير گذار و اثر بخش باشند

کرج - خاکپور

مديران روابط عمومي دستگاههاي اجرايي استان البرز ، طي نشستي در آسايشگاه کهريزک در کرج گردهم آمدند.به گزارش اداره کل روابط عمومي و اطلاع رساني استانداري البرز، ابراهيم کردلو سرپرست اداره کل روابط عمومي و اطلاع‌رساني استانداري البرز در جمع مديران روابط عمومي دستگاه هاي اجرايي استان که در سالن اجتماعات موسسه آسايشگاه خيريه کهريزک در محمد شهر برگزار شد، با يادآوردي مناسبت هاي پيش رو در دهه مبارک فجر و ضرورت اطلاع رساني برنامه هاي مختلف به مناسبت اين دهه و هفته وحدت گفت: مجموعه روابط عموميهاي استان البرز بايد از تاثيرگذارترين و فعال ترين مجموعه ها باشند.

وي افزود: اجرايي شدن اين مهم با همگرايي و اتحاد در اجراي برنامه‌ها و هماهنگي ميان مديران روابط عمومي دستگاههاي اجرايي استان و تعامل با اصحاب رسانه محقق خواهد شد.سخنگوي شوراي اطلاع رساني استان البرز در ادامه بر لزوم فعاليت شوراهاي هماهنگي روابط عمومي در شهرستانها نيز تاکيد کرد و گفت: مديران روابط عمومي ادارات شهرستان نيز با فعال شدن در کنار شوراي هماهنگي روابط عمومي استان و شوراي اطلاع رساني استان تاثير شگرفي را ايفا خواهند کرد.

کردلو در ادامه از برگزاري نشست مشترکي نيز در اسفند ماه سال جاري خبر داد و گفت: اين نشست با حضور استاندارالبرز و به ميزباني روابط عمومي شهرداري کرج برگزار خواهد شد و طي آن هيئت رئيسه و ساير اعضاي اصلي شوراي هماهنگي روابط عمومي هاي استان مشخص خواهند شد و از اين پس شوراي هماهنگي روابط عمومي‎ها و اطلاع‌رساني استان هر ماه يک نشست با مديران روابط عمومي ها خواهد داشت؛ ضمن آن که مديران جديدي که به خانواده روابط عمومي استان مي پيوندند در کنار مديراني که در کشور حائز رتبه شدند معرفي مي‌شوند.

اجراي ويژه برنامه هاي هنري و بازديد از مجموعه خيريه کهريزک از بخش هاي ديگر اين همايش بود.

کردلو در بخش ديگري از سخنانش بر ضرورت همراهي و همدلي از سوي مديران روابط عمومي استان با رسانه هاي گروهي تاکيد کرد و گفت: در حوزه اطلاع‌رساني ارتباط بين اصحاب رسانه و مديران روابط عمومي بايد ارتباط مثبت و دوسويه‌اي باشد تا اهداف و برنامه‌هاي دستگاه محقق شود و اطلاع و رساني مناسب و منطقه به مردم صورت گيرد.وي در بخش ديگري به اهم فعاليتهاي شوراي اطلاع رساني استان اشاره کرد و اظهار داشت: اين شورا تاکنون پنج جلسه خود را به رياست معاون سياسي امنيتي استاندار تشکيل داده است و اين شورا تنها در حوزه برنامه‌ريزي و سياست گذاري اطلاع رساني استان وارد عمل مي شود.

کردلو تشکيل نشستهاي مشترک دوره اي با مديران دفاتر نشريات، ساماندهي مطبوعات و... را از جمله مصوبات اين شورا از بدو تشکيل تا کنون برشمرد. سرپرست اداره کل روابط عمومي استانداري البرز در بخش ديگري به تدوين بانک اطلاعاتي مديران روابط عمومي اشاره کرد و گفت: اين بانک در دست تدوين است و مديران روابط عمومي بايد تغييرات را در اسرع وقت به شوراي اطلاع رساني استان اعلام نمايند و آسيب شناسي از تغييرات مکرر مديران روابط عمومي استان نيز از ديگر مواردي بود که وي به آن اشاره کرد.وي تصريح کرد: تغيرات پي در پي مديران روابط عمومي دستگاههاي اجرايي استان باعث کند شدن امر اطلاع رساني مي‌شود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي