جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/11/11 - روزنامه سراسري صبح ايران (چهارشنبه) نسخه شماره 4355

هفته تساوي ها
پيروزي پرگل استقلال

سيد جلال حسيني مدافع تيم فوتبال پرسپوليس:
چاره‌اي جز شکست فولاد نداريم


سوت پايان


دقيقه نود


 هفته تساوي ها
 پيروزي پرگل استقلال 

هفته بيست و چهارم رقابت هاي فوتبال ليگ برتر روز گذشته با برگزاري 8 بازي در شرايطي دنبال شد که فقط در 3 بازي گل ردوبدل شد و 5 بازي بدون به ثمر رسيدن گل به پايان رسيد.

در تهران تيم استقلال در ورزشگاه خالي آزادي و زير بارش باران ميهمان تيم پيکان بود که موفق شد با نتيجه 3 بر صفر حريف خود را شكست دهد.

ديدار تيم هاي فوتبال فجرسپاسي شيراز و سپاهان اصفهان با تساوي به پايان رسيد تا بيش از آنها، تيم هاي مدعي صدرنشيني خوشحال شوند. تيم سپاهان که يکي از مدعيان صدرنشيني رقابت هاي ليگ برتر است با اين تساوي 41 امتيازي شد .تيم فوتبال فجرسپاسي هم که ميزبان اين ديدار بود با اين تساوي 33 امتيازي شد .

تيم فوتبال ملوان پس از چند هفته ناکامي در رقابت‌هاي ليگ برتر موفق شد در هفته بيست و چهارم داماش را در دربي گيلان شکست دهد و نوار ناکامي‌هايش را قطع کند.

نتايج ديدارهاي برگزار شده ديروز به شرح زير است:

- ملوان انزلي 3 - داماش گيلان يک

گل: جلال رافخايي(9 و 2+90) و محمد نزهتي(77) براي ملوان و سعيد حلافي(6+90) براي داماش

در اين ديدار حسن رودباريان دروازه بان داماش در وقت هاي اضافه اخراج شد.

- مس کرمان صفر - آلومينيوم هرمزگان صفر

در اين ديدار ميثم مجيدي بازيکن تيم آلومينيوم در دقيقه 55 با دريافت دومين کارت زرد از زمين اخراج شد.

- راه آهن صفر - سايپا صفر

- ذوب آهن اصفهان صفر - نفت تهران يک

گل: مهدي خيري(2+90)

- صباي قم صفر - تراکتورسازي تبريز صفر

- صنعت نفت آبادان صفر - گهر دورود صفر

در اين ديدار گهر دورود از دقيقه 26 و به دنبال اخراج مجيد خميس 10 نفره به بازي ادامه داد.


 سيد جلال حسيني مدافع تيم فوتبال پرسپوليس:
  چاره‌اي جز شکست فولاد نداريم 

سيد جلال حسيني مدافع تيم فوتبال پرسپوليس درباره ديدار امروز تيمش برابر فولاد خوزستان گفت: فولاد در هفته‌هاي گذشته نتايج خوبي گرفته و اين فصل با حضور حسين فرکي تيم خوبي را تشکيل داده‌اند. فولاد تيم جوان و دونده‌اي است.

وي در پاسخ به اين سوال که مي‌توانيد طلسم 14 هفته نباختن فولاد را در ورزشگاه آزادي بشکنيد، گفت: به هر حال ما براي برد به اين بازي مي‌آييم و براي اينکه جايگاه خود را در جدول بهتر کنيم، چاره‌اي جز شکست فولاد نداريم و محکوم به شکستن طلسم نباختن اين تيم هستيم.


 سوت پايان 

 حاشيه ديدار پيکان ـ استقلال

استقلال سفيدپوش با پيراهن ‌هاي تابستاني

تيم فوتبال استقلال در ديدار با پيکان با پيراهن سفيد بازي کرد در حالي که برخي بازيکنان اين تيم لباس آستين کوتاه پوشيده‌بودند.گفتني است ، تيم استقلال که ديروز ميهمان پيکان بود با پيراهن يک‌دست سفيد وارد ميدان شد آن هم در حالي که برخي بازيکنان اين تيم در هواي زمستاني و سرد پيراهن آستين کوتاه پوشيده‌ بودند. جواد نکونام در فهرست 18 نفره استقلال حضور نداشت که دليل اين امر پيچيدگي مچ پاي کاپيتان تيم ملي عنوان شد.

پرسوليسي ‌ها با 19 بازيکن به اردو رفتند

محمدي خط خورد، نوري در ليست قرار گرفت

پس از تمرين ديروز پرسپوليس، يحيي گل‌محمدي 19 بازيکن خود را براي ديدار مقابل فولاد معرفي کرد که يکي از اين بين امروزخط مي‌خورد . نيلسون- عابدزاده- حسيني- بنگر- نورمحمدي- ماهيني- فولادي- نقي‌زاده- نوري- مهدوي‌کيا- رضايي- پروويچ- خان‌زاده- نوروزي- انصاري‌فرد- قاضي- فشنگچي- کلاه‌کج و ولاتکو 19 بازيکن پرسپوليس هستند.

آخرين تمرين پرسپوليس قبل از بازي با فولاد زير بارش شديد باران

وضعيت مبهم نوري، صحبت‌هاي اختصاصي کريمي و باقري

آخرين تمرين تيم فوتبال پرسپوليس قبل از بازي مقابل فولاد خوزستان از ساعت 15 ديروز در ورزشگاه درفشي‌فر زير بازش شديد باران و پشت درهاي بسته برگزار شد.در اين تمرين قرمز‌پوشان پس از اينکه بدن‌هاي خود را گرم کردند به مرور کارهاي تاکتيکي پرداختند.

- تمرين ديروز پرسپوليس در شرايطي برگزار شد که محمد نوري با توجه به مصدوميتش از ناحيه کشاله وضعيت‌اش مبهم بود. نوري ديروز به فيزيوتراپي و دويدن‌هاي خيلي نرم پرداخت. احتمال دارد اين بازيکن در بازي مقابل فولاد غايب باشد اما پزشکان در تلاش هستند که تکليف او را تا قبل از بازي مشخص کنند.

- علي کريمي نيز طبق معمول ديروز دو جلسه فيزيوتراپي کرد و سپس کارهاي تعادلي و قدرتي را در دستور کار خود قرار داد.

- کريم باقري ميهمان ويژه تمرين پرسپوليس پس از چند روز غيبت بود. وي به مدت 10 دقيقه با کريمي بر روي نيمکت نشست و با وي به گفت‌وگو پرداخت.

- هواداران به دليل اينکه برخي از بازيکنان پرسپوليس به درخواست‌هاي آنها مبني بر عکس‌ گرفتن جواب منفي مي‌دادند، انتقاد‌هايي داشتند اما يکي از بازيکناني که زير بارش باران ايستاد و با وجود اينکه امکان داشت سرما بخورد علي کريمي بود که پس از عکس گرفتن با هواداران مقابل درب ورزشگاه درفشي‌فر تمرين را ترک کرد.

احتمال غيبت سه بازيکن فولاد مقابل پرسپوليس

سه بازيکن تيم فوتبال فولاد خوزستان مصدوم هستند و هنوز مشخص نيست اين بازيکنان به ديدار با پرسپولس مي‌رسند يا نه.

گفتني است، تيم فوتبال فولاد خوزستان امروز چهارشنبه در چارچوب هفته بيست و چهارم ليگ برتر در ورزشگاه آزادي ميهمان پرسپوليس است. فولاد که 15 هفته شکست نخورده مصمم است تا اين رکورد را مقابل پرسپوليس بهبود ببخشد.

با وجود اين سه بازيکن اصلي فولاد مصدوم هستند و هنوز وضعيت آنها براي ديدار با پرسپوليس مشخص نيست. ايوب والي، عبدالله کرمي و آرش افشين سه بازيکني هستند که کادر پزشکي فولاد در تلاش است آنها را به بازي با پرسپوليس برساند.

مظفري‌زاده داور بازي پرسپوليس - فولاد

هفته بيست و چهارم مسابقات فوتبال ليگ برتر امروزچهارشنبه 11 بهمن با برگزاري بازي پرسپوليس - فولاد دنبال خواهد شد . سعيد مظفري‌زاده قضاوت بازي پرسپوليس با فولاد خوزستان را بر عهده دارد.

پرسپوليس ............ فولاد خوزستان، ساعت 16:50، ورزشگاه آزادي تهران

داور: سعيد مظفري زاده، کمک‌ها: عليرضا کهوري - ابراهيم ميرزابيگي

مهدي تاج سرپرست سازمان ليگ:

تيم هايي که امکانات ندارند نمي توانند به ليگ برتر صعود کنند

مهدي تاج سرپرست سازمان ليگ فوتبال در پاسخ به اين سئوال که اگر تيم هاي صعود کرده از ليگ يک امکانات لازم را نداشته باشند براي حضور در ليگ برتر تکليف جايگزين آنها چه مي شود، گفت: به ترتيب جايگاه جدول تيم هاي ليگ برتري که سقوط کرده اند مي توانند جايگزين اين تيم ها شوند اما اگر تيم ليگ برتري امکانات مناسب را نداشته باشد بازهم تعداد تيم هاي ليگ را کم خواهيم کرد.تاج درخصوص اينکه آيا موافق برگزاري ليگ 16 تيمي است، گفت: ليگ ما به طور حتم در فصل آينده 16 تيمي برگزار خواهد شد و حتي اگر شرايط تيم ها مساعد نباشد بازهم تعداد را کاهش خواهيم داد.

سرپرست کميته بين الملل فدراسيون فوتبال:

مسائل قانوني حضور "داوري" در تيم ملي حل شد

اميد جمالي سرپرست کميته بين الملل فدراسيون فوتبال با اعلام اينکه مسائل قانوني مربوط به " دانيال داوري" را انجام داده‌ايم، گفت: از اين پس پيگيري، مکاتبات و ارتباطات مربوط به حضور يا عدم حضور وي براي بازي با لبنان برعهده کادر فني تيم ملي قرار دارد. وي در خصوص آخرين وضعيت حضور دانيال داوري در اردوي تيم ملي فوتبال ايران براي بازي با لبنان ضمن بيان مطلب فوق گفت: ما در کميته بين الملل فدراسيون فوتبال آنچه را که مربوط به مسائل قانوني حضور دانيال داوري در اردوي تيم ملي فوتبال ايران براي بازي با تيم ملي لبنان بوده است را بنا به درخواست کادر فني انجام داده ايم.وي در‌‌‎همين خصوص افزود: ما نام اين دروازه بان را در کنفدراسيون فوتبال آسيا رجيستر کرده ايم و براي آنکه حضور وي در تيم ملي ايران مشکل قانوني نداشته باشد از فيفا نيز استعلام گرفته ايم که البته بعيد مي دانم جواب استعلام ما منفي باشد چون وي سابقه بازي در تيم ملي آلمان و حتي رده هاي پايه اين کشور را نيز ندارد.


 دقيقه نود 

 کشف يک پنالتي جديد گرفته نشده براي پرسپوليس

3 پنالتي براي پرسپوليس گرفته نشد

پرويز سيار کارشناس داوري از کشف يک صحنه مشکوک به پنالتي جديد در دربي پايتخت خبر داد و تاکيد کرد در اين صحنه نيز بازيکن استقلال روي يار پرسپوليس مرتکب خطاي پنالتي شد!

پرويز سيار خاطرنشان کرد:در بازبيني برخي صحنه هاي بازي پرسپوليس - استقلال يک صحنه مشکوک جديد را ديديم.در اين صحنه بازيکن استقلال هنگام ارسال کرنر پرسپوليسي ها با دو دست جلال حسيني را هل داده و آشکارا روي او مرتکب خطاي پنالتي شده است. متاسفانه اين صحنه از ديد کارشناسان داوري و رسانه ها پنهان مانده بود.اين کارشناس داوري در بخش ديگري از اظهاراتش عنوان کرد: هنوز هم معتقدم که نکونام روي حقيقي مرتکب خطا شده بود و داور بايد در آن صحنه به نفع پرسپوليس پنالتي اعلام مي کرد چرا که بازيکن استقلال بر بالا تنه يار حريف فشار بيش از حد وارد کرد و خطا انجام داد.

وي با اشاره به صحنه مشکوک به خطا روي محمد نوري در محوطه جريمه استقلال اظهار داشت: قبلا گفته بودم که عامل خطا را به خوبي نديده بودم ولي بعد از اين که صحنه قابل ذکر چندين بار تکرار شد متوجه شدم که خسرو حيدري روي نوري خطا کرده و محسن قهرماني در اين صحنه هم بايد يک ضربه پنالتي به سود پرسپوليس اعلام مي کرد.

يحيي گل محمدي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس:

فريادهايمان در مورد داوري‌ها به جايي نمي‌رسد

يحيي گل محمدي سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس که همچنان اعتقاد دارد تيمش به خاطر قضاوت ناعادلانه داور در دربي هفتاد و ششم به پيروزي نرسيد گفت: متاسفانه ما هر چقدر در مورد مسائل داوري صحبت مي کنيم فريادمان به جايي نمي رسيد.

وي در خصوص بازي امروز تيمش مقابل فولاد گفت: مي دانيم که بازي سختي با تيم جوان و سختکوش فولاد خوزستان پيش رو داريم. آنها از انگيزه بالايي برخوردارند تا بتوانند در تهران سه امتياز را از پرسپوليس بگيرند. فولاد تيمي است که 14 بازي گذشته را با تساوي و پيروزي پشت سرگذاشت و باختي نداشته است. همين امر به بازيکنان اين تيم اعتماد به نفس مي دهد و قطعا کار ما را براي رسيدن به پيروزي و کسب سه امتياز سخت مي کند.

سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس با بيان اينکه در ادامه کار شرايط براي همه تيم ها سخت تر شده است خاطرنشان کرد: با توجه به شرايطي که در جدول داريم بايد سه امتياز اين ديدار را کسب کنيم. البته مي دانيم که رسيدن به اين مهم کار آساني نيست و بايد هواداران به کمک ما بيايند و حمايت خوبي از تيم داشته باشند تا سه امتياز را بگيريم.

يحيي گل محمدي با بيان اينکه ديگر دربي و اتفاقات آن را فراموش کرده است خاطرنشان کرد: ما هر چقدر فرياد زديم که داوري ها عليه پرسپوليس است و پنالتي هاي ما ناديده گرفته مي شود متاسفانه فريادمان به جايي نمي رسد. براي همين اين اتفاقات را فراموش کرده ام و تنها به ديدارهاي آينده فکر مي کنم تا بتوانيم نتايج قابل قبولي کسب کنيم.

اميد نمازي مربي تيم ملي فوتبال ايران:

مشغول مذاکره با باشگاه آينتراخت برانشوايگ هستيم

اميد نمازي مربي تيم ملي فوتبال ايران از قطعي نبودن آمدن دانيل داوري به تهران براي بازي با لبنان خبر داد. به گفته نمازي مسئولان تيم ملي همچنان مشغول مذاکره با آينتراخت برانشوايگ هستند. وي درباره شايعه قطعي شدن حضور دانيل داوري در تهران براي بازي تيم ملي مقابل لبنان گفت: همچنان مشغول مذاکره با باشگاه آينتراخت برانشوايگ هستيم تا آنها براي حضور دانيل داوري در تهران براي بازي 18 بهمن مقابل لبنان موافقت کنند. وي افزود: هنوز آمدن دانيل داوري براي اين مسابقه قطعي نيست و به نتيجه‌ مشخصي نرسيده است؛ هرچند داوري خودش موافق است و مشکل زيادي با اين اقدام ندارد ولي باشگاهش 48 ساعت بعد از بازي ايران بايد در رقابت‌هاي باشگاهي آلمان بازي کند.

ادعاي تکان‌دهنده فرانس فوتبال

قطر ميزباني جام جهاني را خريد

نشريه فرانس فوتبال با انتشار پرونده 20 صفحه‌اي ادعا کرد قطر در کسب ميزباني جام جهاني 2022 راي کشورهاي زيادي را خريده است. اين نشريه با اتهام به فيفا، فدراسيون فوتبال فرانسه و امارات را کمک کنندگان به قطر در کسب ميزباني جام جهاني 2022 معرفي کرد.

اين نشريه همچنين به ميشل پلاتيني نيز اتهام کمک پنهاني به قطر در زمينه کسب ميزباني جام جهاني وارد کرد. به گفته اين نشريه در ضيافت نهار با حضور نيکولا سارکوزي رييس جمهور فرانسه و نخست وزير قطر از پلاتيني خواسته شده است تا به قطر در کسب ميزباني جام جهاني 2022 راي دهد.

ديويد بکام در تمرين آرسنال

ديويد بکام با تيم آرسنال تمرين کرد تا گمانه‌زني‌ها درباره پيوستن اين بازيکن به اين باشگاه لندني بيشتر شود. بکام 37 ساله که پس از جدايي از لس‌آنجلس گالکسي هنوز به تيمي نپيوسته، اميدوار است با حفظ آمادگي خود بتواند همچنان در سطح اول فوتبال بازي کند.

غلامرضا رضايي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس:

بايد طلسم فولاد را بشکنيم

غلامرضا رضايي مهاجم تيم فوتبال پرسپوليس در خصوص بازي پرسپوليس مقابل فولاد خوزستان گفت: با توجه به اينکه فولاد در چند بازي گذشته خود بسيار خوب عمل کرده و در نيم‌فصل دوم نتايج بسيار خوبي گرفته قطعا بازي کردن مقابل اين تيم بسيار سخت است.وي افزود: اما ما هم پرسپوليس هستيم و بايد هرچه سريعتر از رده 11 جدول ليگ برتر که در شان پرسپوليس نيست رهايي پيدا کنيم. به همين دليل گرفتن 3 امتياز مقابل فولاد براي ما حياتي است.

رضايي ادامه داد: اميدوارم طلسم شکست‌ناپذيري فولاد را بشکنيم و انشاءالله با يک بازي خوب با خيال راحت به ديدار ذوب آهن در جام حذفي برويم. قطعا در اين بازي مهاجمان پرسپوليس کار بسيار سختي دارند اما مطمئنم با توجه به شرايط خوب تمرينات پاي آنها به گلزني باز خواهد شد.

20 بهمن پايان ماموريت آيت اللهي در فوتبال

هادي آيت اللهي نايب رييس فدراسيون فوتبال و رئيس هيات فوتبال استان فارس که سال‌هاست به عنوان مامور سازمان تربيت بدني و پس از آن وزارت ورزش در فوتبال حضور دارد به روزهاي پاياني دوران ماموريتش نزديک شده و با توجه به مشکلاتي که بين وزارت ورزش و فدراسيون فوتبال وجود دارد بعيد است با ادامه حضور وي در اين فدراسيون موافقت شود.

وي تاکيد کرد که ماموريتش در فوتبال به طور رسمي روز 20 بهمن ماه به پايان مي رسد و او منتظر تصميم نهايي وزارت ورزش و جوانان خواهد بود.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي