جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/11/16 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4359


فرودگاه سقز با 36 درصد پيشرفت فيزيکي در دست احداث است

به دست توانمند متخصصان ايراني؛
برگ زريني ديگر از افتخارات صنعت برق کشور در خوزستان ورق خواهد خورد


تقويت جريان گاز بخش‌هاي صنعتي منطقه ارسباران


818 طرح عمراني در شهرها و روستاهاي استان كردستان به بهره‌برداري مي‌رسد

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان اردبيل:
اردبيل در توليد شير خام رتبه 11 کشور را دارد


ايران زمين


خبر


 فرودگاه سقز با 36 درصد پيشرفت فيزيکي در دست احداث است 

 سنندج - فرزاد نويدي

مدير كل راه و شهرسازي كردستان از انجام عمليات اجرايي فرودگاه شهرستان سقز با حدود 36 درصد پيشرفت فيزيکي خبر داد. محمد صادق وجدي از پروژه احداث فرودگاه سقز به عنوان يكي از پروژه‌‌هاي زيربنايي در استان كردستان كه تأثير به سزايي در ارتقاي وضعيت حمل و نقل هوايي و همچنين توسعه استان دارد ياد کرد و افزود: عمليات اجرايي اين پروژه از سال 84 شروع شده است.

وي طول باند احداثي اين فرودگاه را سه كيلومتر اعلام کرد و اظهار کرد: براي احداث اين فرودگاه 400 ميليارد ريال اعتبار مورد نياز است که تاكنون 75 ميليارد ريال در اين پروژه هزينه شده است که از محل اعتبارات ملي و استاني تامين شده است.

مديرکل راه و شهرسازي کردستان در ادامه گفت: درشش ماه اول امسال 25 درصد باند آسفالت شده و لايه بيس و ادامه كار به طول 800 متر نيز انجام شده است. وجدي افزود: با بهره‌برداري از فرودگاه، سقز 800 هزار نفر از جمعيت استان‌هاي كردستان، آذربايجان غربي و شرقي را تحت پوشش قرار مي‌دهد.


 به دست توانمند متخصصان ايراني؛
  برگ زريني ديگر از افتخارات صنعت برق کشور در خوزستان ورق خواهد خورد 

 اهواز - خبرنگار آفرينش

به مناسبت ايام مبارک دهه فجرامسال بزرگترين پروژه‌هاي پست و خط انتقال صنعت برق کشور در دو استان خوزستان و کهگيلويه و بويراحمد با اعتباري بالغ بر يکهزار و 950 ميليارد ريال افتتاح و مورد بهره‌برداري قرار مي گيرند. مدير عامل شرکت با اعلام اين خبر گفت : به ميمنت فرارسيدن سي وچهارمين بهار انقلاب شکوهمند اسلامي ايران تعداد 26 پروژه پست انتقال و فوق توزيع برق به همراه 15 پروژه خطوط انتقال و فوق توزيع برق درقالب 41 پروژه در21 شهر استانهاي خوزستان وکهگيلويه و بويراحمد افتتاح مي‌گردد.

مسعود معين‌پور ضمن مهم توصيف کردن اجراي اين پروژه‌ها گفت: اين پروژه‌ها تاثير بسزايي در اشتغالزايي، رشد وتوسعه صنايع وکشاورزي، تقويت زيرساختها و حفظ وپايداري شبکه برق در استانهاي مذکور دارند.

مدير عامل شرکت برق منطقه‌اي خوزستان افزود: پروژه‌هاي آماده افتتاح دهه فجر امسال در شهرهاي اهواز- آبادان – دزفول – بهبهان – ماهشهر – بندر امام خميني – خرمشهر – ايذه – باغملک - مسجدسليمان – شوشتر – انديمشک – گچساران – رامشير– شوش- ميداوود – شيرين شهر – اروند کنار – چوئبده – باشت و دهدشت به بهره‌برداري مي‌رسند.

معين‌پور اظهار داشت: راه‌اندازي اين تعداد پروژه به طور همزمان درکل تاريخ عمر شرکت برق منطقه‌اي خوزستان با اين حجم اعتبار ريالي بي‌سابقه بوده است که با همت و تلاش شبانه‌روزي مديران وکارکنان زحمتکش و متعهد اين شرکت وحمايت و پشتيباني بي‌دريغ مسئولان استان انجام گرفته‌اند. لازم به توضيح است که 30 پروژه از اين تعداد با اعتباري بالغ بر يکهزار و 300 ميليارد ريال مربوط به پروژه‌هاي آماده افتتاح هفته دولت مي‌باشدکه به علت تقارن با برگزاري مراسم اجلاس سران غيرمتعهدها در تهران تاکنون افتتاح نشده‌اند.


 تقويت جريان گاز بخش‌هاي صنعتي منطقه ارسباران 

 تبريز - بهرام توفيقي

مديرعامل شرکت گاز استان آذربايجان‌شرقي از تقويت فشار گاز در بخش‌هاي صنعتي منطقه ارسباران خبر داد و گفت: جريان گاز صنايع ارسباران از طريق خط 16 اينچ محور صادراتي ارمنستان تقويت مي‌گردد.

مهندس ديني در جلسه شوراي برنامه ريزي شهرستان اهر با اشاره به پتانسيل بالاي اين منطقه از لحاظ پوشش جنگلي و همچنين بخش‌هاي مختلف توليدي و صنعتي که نقشي مهم در اقتصاد استان ايفا مي نمايد، افزود: احداث و راه‌اندازي خط انتقال گاز 16 اينچ از خط 30 اينچ محور صادراتي به ارمنستان، بعنوان يکي ديگر از پروژه‌هاي مهم عملياتي در دستور کار اين شرکت قرار گرفته است که با اجراي آن علاوه بر تامين گاز نيروگاه هريس امکان تقويت جريان و جلوگيري از افت فشار گاز مصارف مختلف در شهرستان‌هاي اهرو ورزقان فراهم خواهد شد.

وي ادامه داد: اين پروژه بزرگ صنعت گاز در استان به طول 75 کيلومتر و با صرف اعتباري بالغ بر 450 ميليارد ريال در حال اجراست که با توجه به موقعيت صنعتي منطقه خصوصاً کاني هاي مختلف معدني، صنايع عمده و پوشش جنگلي، اين پروژه اجرايي بيشترين تاثير را در تقويت فشار گاز منطقه ارسباران در بر داشته و پيش‌بيني براي ساير طرح‌هاي در دست اجرا در 20 سال آينده با اجراي آن تأمين مي‌شود.

ديني در بخش ديگري از سخنان خود در تشريح وضعيت گازرساني در مناطق زلزله ديده ارسباران تصريح کرد: تمام زيرساخت‌هاي لازم در مناطق زلزله‌زده ارسباران براي گازرساني و وصل مجدد انشعابات گاز به پايان رسيده است و با اتمام هر ساختمان و انجام لوله‌کشي با تأييد نظام مهندسي در کمتر از 24 ساعت انشعاب گاز، نصب کنتور و علمک به مرحله اجرا درمي‌آيد. اين مقام مسئول شرکت گاز استان اعلام کرد: برابر مصوبه دولت براي حمايت از هموطنان آسيب ديده در مناطق زلزله‌زده در شهرستان‌هاي اهر، هريس، ورزقان و دهستان اسپيران و روستاهاي تابعه هزينه گاز مشترکان خانگي زلزله‌زده در سه ماه دي، بهمن و اسفند فصل زمستان رايگان بوده و اين قانون مشمول ساير مصارف صنعتي، خدماتي نمي‌باشد.


 818 طرح عمراني در شهرها و روستاهاي استان كردستان به بهره‌برداري مي‌رسد 

 سنندج - مقصودي

مرتضي جوانمردي در جلسه روساي کميته‌هاي 22 گانه مراسمات دهه فجر انقلاب استان کردستان با بيان اين مطلب اظهار داشت:در دهه فجر انقلاب اسلامي 818 طرح شامل 692 طرح عمراني و خدماتي شهري و نيز 126 طرح عمران روستايي در استان به بهره‌برداري مي‌رسد.

وي عنوان کرد:در دهه فجر امسال کليه پروژه‌هاي عمراني آماده بهره‌برداري روستايي در سطح استان به صورت متمرکز در يکي از روستاهاي کردستان و به طور همزمان با سراسر کشور به دستور رياست محترم جمهوري افتتاح خواهند شد. مدير کل روابط عمومي استانداري کردستان ادامه داد: دستاوردهاي نظام مقدس جمهوري اسلامي در حوزه هاي مختلف از جمله در حوزه عمران و صنعت روند توسعه همه جانبه استان را شتاب بخشيده است.

وي خاطر نشان کرد: سرمايه گذاريهاي عظيم دولت در بخشهاي کشاورزي، سد سازي و آبرساني کردستان را تبديل به يکي از قطب اصلي کشاورزي در سطح کشورکرده است. جوانمردي خدمت صادقانه به مردم را از افتخارات مسئولان نظام برشمرد و تصريح کرد: مديران و مسئولان اجرايي و مردم استان با همدلي و همکاري بي نظير گام در مسير توسعه استان نهاده‌اند. مدير کل روابط عمومي و امور بين الملل استانداري کردستان اجراي طرحهاي مهر ماندگار را از اقدامات بي نظير و کم نظير دولت براي تسريع در آهنگ توسعه کشورو استان کردستان برشمرد. لازم به ذکر است در اين جلسه روساي کميته‌هاي 22‌گانه به ارائه برنامه‌هاي قابل اجرا در دهه فجر انقلاب در سطح استان پرداختند.


 رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان اردبيل:
 اردبيل در توليد شير خام رتبه 11 کشور را دارد 

 اردبيل – زهرا مهرنوش

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان اردبيل گفت: استان اردبيل در توليد شير خام با 438 تن، رتبه 11 کشور را دارد. عادل عبدايماني در جلسه توسعه واحدهاي فرآوري و صنايع تبديلي بخش کشاورزي در اردبيل اظهار داشت: ميزان توليد تخم مرغ با 13 درصد افزايش به هفت هزار و 500 تن رسيده که از اين لحاظ نيز استان اردبيل رتبه نهم کشور را دارا است.

وي به فعال کردن 947 واحد صنعتي و نيمه صنعتي در حوزه فرآوري دام و محصولات لبني اشاره کرد و افزود: استان اردبيل با دارا بودن شش ميليون واحد دامي يکي از ذخيره‌گاه‌هاي ارزشمند کشور است که 111 درصد نسبت به دو دهه گذشته توسعه کمي و کيفي را در حوزه دامپروري شاهد بوديم. عبدايماني به رتبه چهارمي توليد عسل در استان و رتبه نهمي گوشت قرمز با ظرفيت 43 هزار تن اشاره کرد و ادامه داد: 23 هزار تن گوشت مرغ در اين استان توليد مي‌شود که اين رقم 21 درصد نسبت به سال‌هاي گذشته رشد نشان مي‌دهد.

اين مسئول با اشاره به رقم سرمايه‌گذاري شش هزار و 520 ميليارد تومان، 235 طرح اعم از آب و خاک، شبکه انتقال، زهکشي و توسعه پايين دست سدهاي در حال احداث و همچنين احداث سدهاي معيشتي يادآور شد: بالغ بر سه ميليون و 700 هزار تن محصولات متنوع زراعي، باغي و دامي در اين استان توليد مي‌شود که اين خود نشان‌دهنده توانمندي بسيار بالاي اين استان در توسعه همه‌جانبه است.

وي از خريد و راه‌اندازي دو دستگاه مدرن مقابله با سرمازدگي در باغات مشگين‌شهر و مبارزه بيولوژيکي با 20 هزار هکتار توليد محصولات سالم کشاورزي اشاره کرد و گفت: از منابع داخلي استان براي توسعه آبزي‌پروري نيز توجه جدي به مناطق مختلف شده به طوريکه 405 مزرعه پرورش ماهي در استان با 20 درصد افزايش توليد حدود سه هزار و 500 تن ماهي متنوع را توليد، تکثير و روانه بازار مصرف کردند.

رئيس سازمان جهاد کشاورزي استان اردبيل از توزيع و تکثير شش ميليون قطعه ماهي زينتي و توليد سه تن خاويار در استان خبر داد و افزود: در سال مزين به توليد ملي براي نخستين بار کارگروه توسعه استان در خدمت امنيت غذايي و خودکفايي مي‌باشد.

در ادامه اين جلسه رئيس سازمان نظام مهندسي کشاورزي استان اردبيل نيز در سخناني ضرورت پرداخت سه دهم درصد طرح بازرسي و نظارت مهندسان اين سازمان را يادآور شد و تصريح کرد: ما در ارايه خدمات فني، مهندسي تعرفه‌اي مشخص و براساس ابلاغ رسمي و ملي داريم ولي سعي کرديم در طرح توسعه کشاورزي پايين‌تر از اين تعرفه را لحاظ کنيم تا مشکلي متوجه کشاورزان نشود.

شهرام محمدي خاطرنشان کرد: در اين امر گاه بانک‌ها در پرداخت تسهيلات به کشاورزان حق و حقوق اين مهندسان پرتلاش را ناديده گرفته و ما در تأمين اين سه دهم درصد با مشکل مواجه هستيم.

وي اضافه کرد: بيش از پنج هزار و 200 مهندس مشاوره مستقيم و نظارت دقيق بر طرح‌هاي توسعه کشاورزي داشتند که در اين زمينه پرداخت تسهيلات را منوط به تسويه حساب با نظام مهندسي کرديم اما به دلايل مختلف بانک‌ها با بي‌توجهي مبلغ را پرداخت کرده و سهم ما را از متقاضي دريافت نکردند. محمدي بيان کرد: در اين زمينه ضرورت دارد با دقت نظر بيشتر کارها و موضوعات را پيگيري کنيم.


 ايران زمين 

 جريمه واحدهاي صنفي متخلف در شهرستان دماوند

دماوند - ايرج صادقعلي

رييس مجمع امور صنفي مشترک توليدي، فني، توزيعي و خدماتي شهرستان دماوند گفت: 323 فقره پرونده متخلفان واحد صنفي در بازرسي از اصناف اين شهرستان در دي ماه 91 تشکيل شد و پس از اجراي مراحل اداري جريمه شدند.به گزارش خبرنگار آفرينش عليرضا خواجه‌اي اظهار کرد: واحد بازرسي مجمع امور صنفي شهرستان دماوند در دي ماه 91 از دو هزار و 284 صنف در شهرهاي دماوند، گيلاوند، رودهن، آبسرد، کيلان، آبعلي و روستاهاي اطراف براي کنترل و نظارت بر نحوه توزيع کالاهاي مورد نياز مردم بازرسي کرد. وي افزود: در اين بازرسيها 323 واحد متخلف شناسايي و پس از تشکيل پرونده به مراکز ذيربط ارجاع داده شدند. رييس مجمع امورصنفي دماوند در ادامه با بيان اعلام آمادگي کامل واحد بازرسي اين مجمع گفت: رسيدگي به 170 فقره شکايات حضوري و 29 شکايات تلفني شهروندان از ديگر اقدامات اين واحد بوده است.

تشکيل يک هزار و 153 پرونده تخريب و تصرف مرتع و جنگل در آذربايجان غربي

اروميه – خبرنگار آفرينش

فرمانده يگان حفاظتي اداره کل منابع طبيعي و آبخيزداري آذربايجان غربي از تشکيل يک هزار و 153 فقره پرونده تخريب و تصرف مرتع و جنگل به مساحت يک هزار و 654 هزار هکتار در استان خبر داد و يادآور شد: بيش از 98 درصد از اين تخلفات توسط عوامل انساني رخ داده است. وي با اشاره به اجراي 525 فقره احکام قضايي خلع يد در استان اظهار داشت: در اين مدت 621 هکتار از اراضي ملي از متصرفان بازپس‌گيري شد است. بختياري چراي بيش از حد دام را از بيشترين تخلفات در عرصه هاي ملي در استان عنوان کرد و گفت: از ابتداي سال جاري تاکنون يک هزار و 341 فقره پرونده به تعداد 177 هزار و 355 راس دام تشکيل شده است. وي بيان كرد: تنها يک درصد از تخلفات از سوي ارگانهاي دولتي رخ مي دهد.

ضرورت بازسازي بيمارستان طالقاني‌‌ اروميه

اروميه - خبرنگار آفرينش

عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس از عدم تخصيص اعتبار براي نوسازي بيمارستانهاي فرسوده و آسيب ديده انتقاد کرد و خواستار نظارت و توجه ويژه وزارت بهداشت به اين موضوع شد. عابد فتاحي با اشاره به اينکه بيمارستانها و مراکز درماني بايد داراي محکم ترين ساختمانها و بناها براي ارائه خدمات مورد نياز در مواقع بحراني باشند، ادامه داد: متاسفانه با توجه به فرسودگي تعداد زيادي بيمارستان در سطح کشور اعتباري براي نوسازي آنها در نظر گرفته نمي‌شود. وي با اشاره به شرايط فيزيکي نامناسب بيمارستانهاي قديمي‌ و نوساز، ادامه داد: بيمارستانهايي که ساختمانهاي آنها متعلق به قبل از انقلاب است با کاربري بيمارستاني نبوده که اين موضوع هم‌اکنون مشکلاتي را در حوزه ساختاري بهداشت و درمان در برخي شهرها از جمله اروميه ايجاد کرده است.

نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي خواستار توجه و نظارت جدي وزارت بهداشت بر روند احداث طرحهاي بيمارستاني جديد براساس استانداردها شد و عنوان کرد: اين در حالي است که در سايه نظارت ناکافي در برخي بيمارستانهاي داراي مشکل ساختاري شاهد توسعه غير اصولي آنها نيز هستيم. فتاحي ضمن تاکيد بر لزوم بررسي فني و مهندسي مقاومت و ميزان آسيب‌پذيري بناهاي بيمارستاني، اعلام کرد: مسئولان وزرات بهداشت و درماني با توجه به در نظر گرفتن بودجه بازسازي و نوسازي بيمارستانها براي سال 92 بايد آمادگي کافي براي استاندارد سازي واحدهاي مشکل‌دار را انجام دهند.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي همدان خبر داد؛

برگزاري 28 برنامه شاخص فرهنگي هنري در ايام دهه فجر در همدان

همدان – مجيد ملکيان

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همدان اعلام کرد: 28 برنامه شاخص فرهنگي هنري در دهه فجر در استان همدان برگزار مي شود. بيات در جمع خبرنگاران با بيان اين مطلب افزود: اين برنامه‌ها شامل جشنواره‌هاي بين‌المللي، ملي و استاني و جشنها و برنامه‌هاي متعدد است. بيات با تشريح اين برنامه‌ها خاطرنشان کرد: هفدهمين جشنواره ادبي در کبودراهنگ، يازدهمين جشنواره هنرهاي تجسمي در ملاير، دومين جشنواره مشاعره در بهار، همايش سراسري شعر فجر در اسدآباد، جشنواره عکس پيشگيري از اعتياد در همدان و جشنواره موسيقي فجر در همدان از جمله مهمترين برنامه‌هاي فرهنگي هنري اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان در دهه فجر است.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان همدان افزود: رونمايي از کتاب « زني از ديار الوند»، برگزاري جشن در مجتمع‌هاي فرهنگي، برگزاري جشن در 34 کانون فرهنگي ـ هنري، اهداي کتاب و قرآن به مدارس و مساجد، برگزاري نمايشگاه‌هاي عکس، فيلم و مطبوعات در مجتمع‌هاي فرهنگي هنري شهرستانها، نمايش فيلم براي دانش‌آموزان، ارائه سه کلاس متعدد براي خبرنگاران، جشنواره بين‌المللي فيلم فجر و جشنواره شعر فجر از ديگر برنامه‌هاي فرهنگي هنري اين اداره کل در اين دهه مبارک به شمار مي‌رود.

وي با اشاره به جشنواره شعر فجر خاطرنشان کرد: در هفتمين جشنواره شعر فجر هفت استان به عنوان استان‌هاي معين شناخته شدند که مابقي استان‌ها به عنوان مدعو شرکت مي‌کنند.

بيات اظهار کرد: همدان، گيلان، اردبيل، کرمان، خراسان رضوي، فارس و قزوين استان‌هاي معين جشنواره شعر فجر هستند و کرمانشاه، ايلام، مرکزي، لرستان و کردستان در همدان حضور خواهند يافت.

وي با اشاره به سي و يکمين دوره جشنواره فيلم فجر اذعان کرد: امسال فيلم‌هاي جشنواره به صورت ديجيتال نمايش داده خواهد شد. وي از اختصاص دو سالن قدس و مجتمع آويني به جشنواره فيلم فجر در همدان خبر داد و گفت: 27 فيلم در 10 استان همدان، فارس، اصفهان، خوزستان، خراسان رضوي، لرستان، قزوين، البرز، سيستان و بلوچستان و کرمان به روي پرده مي‌رود. وي با بيان اينکه فيلم‌ها از 14 بهمن ماه به مدت 10 روز اکران مي‌شود، افزود: 26 بهمن اختتاميه جشنواره فيلم فجر در همدان برگزار مي‌شود.


 خبر 

 بهره‌برداري و آغاز عمليات اجرايي 280 پروژه گازرساني روستايي در استان اصفهان

اصفهان - راعي

مديرعامل شركت گاز استان اصفهان با اعلام اين که در دهه فجر امسال بيش از 280 پروژه گازرساني روستايي انجام مي‌شود اظهار داشت: از اين ميزان گازرساني به 189 روستا بهره‌برداري و 91 مورد نيز کليد خواهد خورد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مهندس طغياني با اشاره به اينکه همزمان با جشن سي و چهارمين فجر پيروزي در سراسر کشور نعمت گاز طبيعي گرمابخش بيش از 4هزار و 200 خانوار روستايي خواهد شد ، افزود: عمليات اجرايي گازرساني به91 روستا نيز در اين دهه آغاز و پيش‌بيني مي‌شود که بيش از 2 هزار خانوار از اين نعمت بهره‌مند گردند.

مديرعامل شرکت گاز استان اصفهان، روستاهايي را که امسال از نعمت گاز برخوردار مي‌شوند شامل: 81 روستا از توابع شهرستان نايين، 57روستا در شهرستان اردستان، 54روستا از توابع شهرستان چادگان، 4روستا در فريدونشهر و 2 روستا از توابع دهستان چم رود شهرستان لنجان برشمرد.وي هزينه اجرايي گازرساني به روستاهايي که در دهه فجر امسال بهره‌برداري مي‌شوند بالغ بر 42 ميليارد و 600ميليون ريال عنوان کرد و گفت: تاکنون بالغ بر 90 ميليارد ريال نيز براي هزينه اوليه 91 روستا در شهرستان سميرم برآورد شده است.

مديرعامل شركت گاز استان اصفهان تصريح کرد: در مجموع پروژه‌هاي روستايي که در دهه فجر امسال بهره‌برداري مي شوند بالغ بر 15روستا از توابع شهرستان اصفهان، 10روستا ي نايين و 5 روستا ي شهرستان شاهين شهر و ميمه مربوط به پروژه‌هاي مهر ماندگار است.

مهندس طغياني اظهار داشت: از لحاظ موقعيت جغرافيايي اين پروژه‌ها در شرايط سخت و دشواري قرار داشتند كه با تلاش همه‌جانبه متخصصين و مهندسين اين صنعت در حال حاضر100درصد محقق گرديده اند. وي يادآور شد: با وجود شرايط ويژه جغرافيايي در استان پهناور اصفهان و مناطق صعب‌العبور روستايي اين استان، تاكنون قريب به 97 درصد ساكنين مناطق روستايي معادل 1133 روستا از نعمت گاز طبيعي برخوردارشده اند.

افزايش 260 درصدي توليد سنگ در شركت معادن قدس رضوي

مشهد - اعظم اعظمي

مديرعامل شركت معادن قدس رضوي از افزايش 260 درصدي ظرفيت توليد سنگ در بخش معادن اين شركت در سال جاري خبر داد. به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني آستان قدس رضوي، حسين اسماعيلي با بيان اينكه ميزان توليدات اين شركت نسبت به سال‌هاي گذشته افزايش چشمگيري داشته است، گفت: با تاسيس كارخانه نهبندان در سال 1387 و نصب و راه‌اندازي دستگاه‌هاي برش، ظرفيت توليد سنگ‌هاي گرانيت ده‌قيبي و نهبندان در اين شركت، نسبت به سال 1389 دو برابر افزايش داشته است.

وي گفت: با به ‍‌كارگيري شيوه‌هاي نوين و صحيح مديريتي، وضعيت توليد در اين شركت بسيار بهبود يافته به طوري كه، موفق به صادرات سنگ به كشورهايي نظير تركمنستان، عراق و كشورهاي مجاور شده‌ايم كه استقبال خوبي از كيفيت و كميت توليدات اين شركت به عمل آمده است.

اسماعيلي ثبات بازار، قيمت مواد اوليه و هزينه‌هاي توليد را از جمله مهم‌ترين عوامل تاثيرگذار در توليد سنگ دانست و گفت: حمايت از توليد داخلي، مهار و كنترل بازار و موضوع حمل و نقل از جمله راهكارها براي رونق بازار و توسعه روند ادامه فعاليت‌ها مي‌باشد.وي خاطرنشان كرد: با داشتن دوكارخانه بزرگ فرآوري سنگ در مشهد و نهبندان موفق به تامين سنگ مورد نياز اماكن متبركه، شركت‌هاي زير مجموعه آستان قدس رضوي و ديگر پروژه‌هاي ملي و استاني شده‌ايم.مديرعامل شركت معادن قدس رضوي مهم‌ترين پروژه‌هاي انجام گرفته در اين شركت را، طرح بازسازي حرم مطهر امام هشتم(ع)، كارخانه نخريسي، بازارچه مرزي دوغارون، الهيه تهران و ايستگاه‌هاي روگذر و زيرگذر قطار شهري مشهد و ... برشمرد.

وي تصريح كرد: با داشتن بيش از 200 نيروي فعال، فرصت اشتغال را به طور مستقيم براي 50 نفر و غيرمستقيم براي250 نفر به صورت پيمانكاري ايجاد كرده‌ايم.اين شركت در زمينه‌هاي مختلف از جمله: تهيه طرح و مطالعات طرح‌هاي معدني، اكتشاف، استخراج و فرآوري انواع سنگ‌هاي ساختماني تزئيني، كاني‌ها و مواد معدني و... فعاليت مي‌كند.

130 تن برنج خارجي در شهرستان دماوند توزيع شد

دماوند - ايرج صادقعلي

رييس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند گفت: 130 تن برنج خارجي با قيمت هرکيلو 28 هزار ريال با هدف تنظيم بازار در شهرها و روستاهاي شهرستان دماوند توزيع شد. محمدعلي جعفري اظهارکرد: توزيع حدود 30 تن روغن در شهرستان دماوند موجب سير نزولي قيمت اين کالاي مصرفي در ميان شهروندان و تعديل قيمت آن شد. جعفري ادامه داد: علاوه بر توزيع 130 تن برنج خارجي، 15 تن گوشت منجمد و 30 تن گوشت گرم گوسفندي نيز در بازار شهرستان دماوند توزيع شد. وي افزود: حدود 16تن برنج نيز تاکنون براي توزيع در نمايشگاه عرضه مستقيم کالاهاي اساسي در اسفند ماه 91 در شهرستان دماوند ذخيره سازي شده است.

رييس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند برپايي نمايشگاه عرضه مستقيم کالاهاي اساسي را از اهداف مهم تنظيم و تعديل بازار شب عيد عنوان کرد و گفت: هدف از برپايي نمايشگاه ها، کاهش 10 الي 15 درصدي قيمت عرضه کالاهايي مانند گوشت قرمز، مرغ، پوشاک، آجيل، ميوه شب عيد و...است.جعفري زمان برپايي نمايشگاه کالاهاي اساسي در شهرستان دماوند را از تاريخ 15 اسفند تا 25 اسفند عنوان کرد.

آرش احمدي مدير بازرگاني داخلي اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند نيز درخصوص کيفيت برنجهاي وارداتي هندي گفت: برنج دانه بلند هندي با نشان 1121 مرغوب ترين نوع برنج خارجي است که شهروندان در زمان خريد اين نوع کالا بايد به اين مورد توجه داشته باشند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي