جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1391/12/07 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4376

رئيس بنياد دايره‌المعارف اردبيل:
اردبيل صاحب مرکز اسناد تاريخي مي‌شود


کلنگ احداث ساختمان مرکز آموزش علمي کاربردي زر به زمين زده شد


دوره تخصصي پيش بيمارستاني نجات درماني در دماوند برگزار شد


نمايشگاه بهاره با 140 غرفه متنوع در شهرستان قدس برپا مي‌شود


ايجاد ايستگاههاي نوروزي در ورودي و خروجي کرج


ايران زمين


خبر


 رئيس بنياد دايره‌المعارف اردبيل:
 اردبيل صاحب مرکز اسناد تاريخي مي‌شود 

 اردبيل – الهام مهرنوش

رئيس بنياد دايرة‌المعارف استان اردبيل گفت: با هدف جمع‌آوري آثار فرهنگي، تاريخي و ارزشي اين استان ضرورت راه‌اندازي مرکز اسناد تاريخي اردبيل با محوريت فرهنگي، ادبي و شناسايي مفاخر ضرورتي انکارناپذير است.حجت‌الاسلام مهدي نوروزي در نشست مشورتي اعضاي بنياد دايرةالمعارف اردبيل اظهار داشت: ما با داشتن فرهنگ و غناي هنري، اجتماعي و حوزه‌هاي مختلف توسعه‌اي جزو مناطق پيشرو در کشور هستيم که اين ديار به دليل ملقب شدن به پايتخت تشيع ايران و حتي جهان اسلام مي‌تواند آثار ارزشمندي را در خود جاي دهد تا با تکيه بر اين غناي فرهنگي، تاريخي بتوان چهره اردبيل را دوباره احيا کرد.وي ادامه داد: اين براي مردم منطقه و مسئولان بسيار بد است که آثار فرهنگي، تاريخي، هنري، ادبي و مفاخر ارزشمند اين ديار به صورت پراکنده و در نقاط مختلف نگهداري شود؛ در حالي که مي‌توان با راه‌اندازي اين مرکز اسناد تمامي اين آثار را جمع‌آوري کرده و در نقطه مشترک براي استفاده همگان مهيا و برقرار کرد.نوروزي خاطرنشان کرد: اميدواريم در همين مجموعه بنياد دايرة‌المعارف فضايي فراهم آيد تا چنين مجموعه‌اي راه‌اندازي شده و همه با احساس مسئوليت در صيانت از اين سرمايه‌هاي عظيم و براي پيشبرد اهداف تحقيقاتي و فرهنگي در اين زمينه حرکتي مثبت داشته باشند.اين مسئول تصريح کرد: در صورتي که اعتبار مناسبي به اين حوزه اختصاص يابد، مي‌توان محل مناسبي را نيز براي نگهداري اسناد در نظر گرفت تا چنين مفاخر ارزشمندي صيانت شده و به نسل‌هاي آينده منتقل شود.

رئيس حوزه علميه اردبيل عنوان کرد: به احتمال زياد اين منبع ارزشمند سال آينده راه‌اندازي مي‌شود تا شهروندان اردبيلي و ساير هموطنان بتوانند از اين گنجينه ارزشمند استفاده کنند.نوروزي در ادامه سخنان خود از راه‌اندازي کتابخانه تخصصي تاريخ اردبيل خبر داد و بيان داشت: در اين گنجينه ارزشمند نيز بهترين و فاخرترين آثار تاريخي اردبيل که در يک قرن اخير نوشته شده، جمع‌آوري و در اختيار علاقمندان قرار گرفته است.رئيس بنياد دايرةالمعارف اردبيل يادآور شد: انتظار مي‌رود با اين حرکت، ضعف احتمالي در دستيابي محققان و پژوهشگران به کتاب‌هاي ارزشمند تاريخي برطرف شده و اين کتابخانه مکاني باشد تا علاقمندان بتوانند در حوزه‌هاي تاريخ، جغرافيا، علوم اجتماعي و همچنين رجال و مشاهير از يافته‌هاي ارزشمند استفاده کنند.

وي از صاحبان کتاب‌هاي ارزشمند و تاريخي خواست در صورت نياز نداشتن، کتاب‌هاي قديمي و تاريخي را به اين مجموعه اهدا کنند تا به صورت منبع ارزشمند صيانت شده و در اختيار علاقمندان قرار بگيرد.


 کلنگ احداث ساختمان مرکز آموزش علمي کاربردي زر به زمين زده شد 

 کرج – فائزه باقري

با حضور رئيس دانشگاه علمي کاربردي البرز، قائم مقام وزير بهداشت، مديرکل استاندارد البرز، مديرواحد صنعتي زرماکارون و جمعي از مديران و مسئولان مرکز علمي کاربردي زر، کلنگ احداث ساختمان مرکز آموزش علمي کاربردي زر به زمين زده شد. به گزارش خبر نگار آفرينش همچنين طي مراسمي جشن فارغ التحصيلي اولين گروه دانش آموختگان مرکز آموزش علمي کاربردي زر ماکارون برگزار و به دانش آموختگان اين مرکز دانشنامه اهدا شد.

دقت و توجه به مقوله پژوهش در حوزه صنعت در آموزش علمي کاربردي

سرپرست مرکز علمي کاربردي زر در اين مراسم اظهار داشت: اين دانشگاه از سال 89 و با ورود 80 دانشجو فعاليت خود را آغاز کرده است.اورنگ عيوض زاده افزود: در پايان سال 90 تعداد دانشجويان اين مرکز آموزشي به 400 نفر رسيد و امروز و در پايان سال 91 اين دانشگاه فعاليت خود را با 900 دانشجو ادامه مي دهد. وي عملکرد اين مرکز در امور آموزش را بسيار خوب ارزيابي کرد و گفت: آموزش، پژوهش و کاربردي کردن علوم به خوبي در اين مرکز آموزشي مورد توجه قرار گرفته است.عيوض زاده بکارگيري توان و پتانسيل اساتيد مجرب، برگزاري بازديد هاي علمي، استفاده همزمان از نرم افزارهاي تعريف شده در آموزش علمي کاربردي، دقت و توجه به مقوله پژوهش و ارائه مقالات با ارزش علمي در حوزه صنعت را از جمله فعاليت ها و نقط مثبت اين دانشگاه عنوان نمود.

پيوند علم و صنعت امروز به نحو مطلوبي رقم زده شده است

رئيس دانشگاه علمي کاربردي البرز نيز در اين مراسم مراکر علمي کاربردي را پل ارتباطي صنعت و دانشگاه و نقطه پيوند علم و عمل برشمرد و گفت: امروز پيوند مطلوبي بين علم و صنعت به واسطه تشکيل مراکز علمي کاربردي رقم خورده است. سيدمحمدباقر حسيني اظهار داشت: متاسفانه روزگاري طولاني در بسياري از کشورها از جمله ايران دانشگاه و صنعت از هم بيگانه بودند و همين امر تا حد زيادي موجب عقب ماندگي و عدم استفاده از فرصت ها مي شد اما امروز اين ارتباط و پيوند در حد مطلوبي برقرار شده و از نتايج مثبت آن نيز بهره مند هستيم.

کرج پايتخت کشاورزي ايران است

حسيني تصريح کرد: کرج ايران کوچک و مهد بسياري از صنايع و پايتخت کشاورزي ايران است.وي افزود: بايد تلاش کنيم تا با بهره وري مطلوب از اين استعداد ها و ظرفيت هاي بالقوه به قطب اول توليد کشور تبديل شده و آينده شايسته اي را در پيش رو داشته باشيم.


 دوره تخصصي پيش بيمارستاني نجات درماني در دماوند برگزار شد 

 دماوند - ايرج صادقعلي

سرپرست جمعيت هلال احمر شهرستان دماوند گفت: دوره تخصصي پيش بيمارستاني نجات درماني هلال احمر شهرستان دماوند به مدت پنج روز در شهر دماوند برگزار شد.به گزارش خبرنگارآفرينش به نقل ازروابط عمومي هلال احمر دماوند ، حميد فرهادي با اعلام اين مطلب افزود: اين دوره تخصصي ويژه امدادگران و نجاتگران جمعيت هلال احمر شهرستان دماوند و با هدف آشنايي با اقدامات لازم پيش از رساندن فرد مصدوم به بيمارستان و مراکز درماني صورت گرفته است.

وي با بيان اينکه اين دوره با حضور بيش از 40 نفر از امدادگران و نجاتگران اين مرکز برگزار شده است، بيان کرد: شرح وظايف نجاتگر پيش بيمارستاني، ارزيابي صحنه و محيط حادثه، تثبيت پزشکي مصدوم، مراقبت‌‌هاي قلبي و تنفسي، مراقبت در حوادث، مراقبت‌هاي کودکان و نوزادان و اجراي خدمات پيش بيمارستاني از مباحث مطرح در اين دوره ها بوده است.

سرپرست جمعيت هلال احمر شهرستان دماوند بيان کرد:با توجه به حياتي بودن ارايه خدمات درماني به مصدومان قبل از رساندن آسيب ديدگان به مراکز درماني و بيمارستاني برگزاري اين دوره هاي آموزشي از اهميت ويژه اي برخوردار است.

فرهادي افزود: نيروهاي امداد و نجات هلال احمر به ويژه در حوزه شهرستان دماوند با توجه به شرايط خاص منطقه، نقش بسيار مهمي در اعزام سريع امدادي هنگام انواع حوادث و سوانح احتمالي دارند که علاوه بر توان ارايه خدمات مناسب پيش بيمارستاني، نيازمند کسب اطلاعات کافي در بخش کاربردي و مناسبي هستند که برگزاري اين دوره ها از اهميت ويژه اي برخوردار است.اين مقام مسوول ادامه داد: در بسياري از مواقع افرادي که دچار حادثه مي شوند، در اثر حمل ناصحيح و عدم آگاهي درست افراد در مورد چگونگي برخورد با مصدوم، فرد آسيب ديده دچار صدمات و لطمات جبران ناپذيري مي‌شود که اين دوره از کلاس هاي آموزشي بسيار موثر خواهد بود.


 نمايشگاه بهاره با 140 غرفه متنوع در شهرستان قدس برپا مي‌شود 

 قدس - حجت اصغري

رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت قدس از ذخاير کافي ميوه شب عيد خبر داد و گفت: به منظور عرضه کالاهاي مورد نياز شهروندان با قيمتهاي مصوب، نمايشگاه بهاره با 140 غرفه متنوع در اين شهرستان برپا مي‌شود. حسن عقبايي در اين باره اظهار داشت: با توجه به ايام پاياني سال و افزايش تقاضاي شهروندان براي کالاهاي اساسي و اقلام مخصوص شب عيد، تمهيدات ويژه اي از سوي اداره صنعت، معدن و تجارت در نظر گرفته شده است.

اين مسئول عنوان کرد: در اين زمينه بيش از 180 تن پرتقال و سيب ذخيره شده است تا شهروندان براي تامين ميوه شب عيد خود هيچگونه مشکلي نداشته باشند. وي ادامه داد: در حدود 10 تا 15 مرکز عرضه ميوه در سطح شهرستان تعيين شده است که در صورت افزايش تقاضا و نياز شهروندان، اين مراکز بيشتر خواهد شد. رئيس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان قدس افزود: با توجه به تجارب و آمار سالهاي گذشته، به اندازه کافي ميوه ذخيره شده است و شهروندان مشکلي براي تهيه آن نخواهند داشت.

اين مسئول گفت: به منظور تنظيم بازار و جلوگيري از افزايش قيمت مرغ، حدود 65 تن مرغ منجمد با قيمت مصوب در مراکز عرضه شهرستان توزيع شده است. عقبايي بيان کرد: بيش از 120 تن سهميه مرغ براي شهرستان در نظر گرفته شده است که در صورت افزايش تقاضا و نياز شهروندان، اين مقدار افزايش مي يابد.وي در بخش ديگري از سخنان خود يادآور شد: همزمان با سراسر کشور و استان، نمايشگاههاي بهاره به منظور عرضه کالا و مايحتاج عمومي مردم در قدس نيز برپا مي‌شود، در اين نمايشگاهها، کالاهايي با تنوع بسيار، کيفيت بالا و تخفيفات ويژه عرضه مي‌شود.


 ايجاد ايستگاههاي نوروزي در ورودي و خروجي کرج 

 کرج - خاکپور

معاون فرهنگي و اجتماعي شهرداري کرج از ايجاد ايستگاه هاي نوروزي در ورودي و خروجي اين کلانشهر طي ايام نوروز خبر داد. مصطفي رضاحسيني در گفتگو با پايگاه خبري مديريت شهري کرج اظهار داشت: با توجه به فرا رسيدن ايام پاياني سال و لزوم هماهنگي و برنامه ريزي در جهت بهبود کيفيت سيما و منظر شهري، از سوي شهردار کرج دستورالعمل ستاد نوروزي و شرح وظايف و اقدامات هريک از معاونتها و سازمانهاي مربوطه ابلاغ شده است.وي افزود: در اين زمينه به همت اين معاونت و سازمان فرهنگي و ورزشي شهرداري مقرر شده است که بنرهاي تبريک فرا رسيدن نوروز چاپ و در نقاط مختلف شهر نصب شود.اين مسئول از استقبال اولين مسافران نوروزي ورودي به استان خبر داد و گفت: اين مهم طي مراسمي با همکاري حوزه معاونت خدمات شهري انجام مي‌شود.

تهيه نقشه راهنماي اماکن اسکان مسافران نوروزي

رضاحسيني به تهيه نقشه راهنماي اماکن اسکان مسافران نوروزي در مبادي ورودي شهرها نيز اشاره و عنوان کرد: طبق برنامه ريزي مقرر شده است که ايستگاه هاي نوروزي و اطلاع رساني در مبادي ورودي و خروجي شهر راه اندازي شود.


 ايران زمين 

روند اجراي پروژه هاي عمراني در سازمان آرامستانها مطلوب است

کرج - خاکپور

مديرعامل سازمان آرامستانهاي شهرداري کرج از مطلوبيت روند اجراي پروژه‌هاي عمراني در اين سازمان خبر داد و گفت: در آينده اقدامات مطلوبي در راستاي ارائه خدمات به شهروندان انجام مي‌شود. به گزارش خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري کرج، عليرضا عسگري در مراسم توديع و معارفه معاون اداري و مالي و فني و عمراني اين سازمان در جمع مديران اظهار داشت: طي چند سال گذشته اقدامات مطلوبي در حوزه هاي مختلف به خصوص عمراني در اين سازمان انجام شده که زمينه هاي رضايت مندي شهروندان را فراهم آورده است. وي افزود: جايگاه سازمان آرامستانها با ديگر سازمانها و ادارات به دليل نوع و سختي کار و سر و کار داشتن با بهداشت رواني افراد بسيار متفاوت است که بايد پرسنل اين سازمان در تمامي مواقع به خصوص برخورد با خانواده هاي عزادار صبر و تحمل داشته باشند.

نصب 25 ايستگاه اتوبوس شهري در اردبيل

اردبيل – الهام مهرنوش

شهردار اردبيل گفت: 25 ايستگاه جديد در مناطق مختلف شهر اردبيل نوسازي و راه‌اندازي مي‌شود تا هموطنان بتوانند از اين ايستگاه‌هاي اتوبوس استفاده کنند. صديف بدري در جلسه شوراي حمل و نقل و ترافيک اردبيل اظهار داشت: 17 اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومي اضافه شده که با اضافه شدن اين تعداد اتوبوس به نظر مي‌رسد شاهد توسعه ناوگان حمل و نقل عمومي و ساماندهي هر چه بهتر ايستگاه‌هاي اتوبوس در شهر اردبيل باشيم.وي از اصلاح و تغيير ايستگاه‌هاي قديمي و داراي نقص فني خبر داد و تصريح کرد: تغيير سايه‌بان‌ها و زيباسازي ايستگاه‌هاي خط شهري با همکاري بخش خصوصي و همچنين شهرداري اردبيل انجام شده و اين روند همچنان ادامه دارد.بدري با بيان اينکه براي نوسازي هر ايستگاه حدود 4.5 ميليون تومان اعتبار اختصاص يافته است، خاطر نشان کرد: اين ايستگاه‌ها مجهز به سايه‌بان و برخي امکانات رفاهي ديگر است.

ماموريتهاي ويژه اي براي رفاه حال مسافران نوروزي در نظر گرفته مي‌شود

ساري - خبرنگارآفرينش

فرمانده انتظامي استان مازندران درحاشيه برگزاري مراسم تجليل از برگزيدگان مسابقه نقاشي و انشاء نويسي،امنيت را يکي از سرمايه هاي اصلي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران دانست.سردار"عليرضا مسکني"فرمانده انتظامي استان مازندران در حاشيه برگزاري مراسم تجليل از برگزيدگان مسابقه نقاشي و انشاء نويسي که در سالن اجتماعات کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان استان در ساري برگزار شد،به گفتگو با خبرنگار ما پرداخت.سردار مسکني از آمادگي فرماندهي انتظامي استان مازندران در اجراي طرح برقراري نظم و امنيت ايام نوروز 92 اشاره کرد و افزود:در اين مدت ماموريتهاي ويژه اي براي رفاه حال مردم و مسافران نوروزي در نظر گرفته مي‌شود.

وي افزود:ماموران انتظامي اين فرماندهي در تعطيلات نوروزي در جاده ها، مجتمع ها ونقاط گردشگري،ايستگاه هاي پليس و گشت هاي ميداني به انجام وظيفه مي پردازند. فرمانده انتظامي استان مازندران تصريح کرد:با همکاري وتلاش شبانه روزي ماموران انتظامي استان امنيت کامل در سواحل، جنگل و جاده هاي استان مازندران برقرار است و مسافران با آسايش خاطر مي توانند به هر نقطه از اين استان سفر کنند.سردار مسکني همچنين به سه محور مهم مواصلاتي"کندوان،هراز و سوادکوه"اشاره کرد و افزود: اين محورها شاهراه هاي حياتي شمالي – جنوبي هستند که با کار و تلاش شبانه روزي ماموران پليس راه، امنيت کامل در همه اين مسيرها برقرار است. گفتني است سالانه بين 15 تا 20 ميليون مسافر و گردشگر از اقصي نقاط کشور در ايام مختلف سال به استان گردشگري مازندران سفر مي کنند.

براي رفاه حال زائرين و ميهمانان نوروزي؛

ايستگاه استقبال از زائر در منطقه 10 راه اندازي شد

مشهد - اعظم اعظمي

يکي از ويژگي‌هاي منطقه 10 شهرداري مشهد که آن را از ساير مناطق شهرداري متمايز مي‌سازد مجاورت اين منطقه در يکي ازاصلي‌ترين ورودي‌هاي شهر است که اين ظرفيت ضرورت توجه هرچه بيشتر به اين منطقه براي ارائه خدمات مطلوب به زائران بارگاه امام هشتم(ع) را بيشتر مي‌کند. در واقع ورود بيشترين زائر از مناطق شمالي کشور دست اندرکاران شهرداري اين منطقه را بر آن داشت تا براي نوروز امسال در فضايي بيشتر به ايجاد ايستگاه استقبال از زائر بپردازند. در همين رابطه حميد ضميري در گفتگو با خبرنگار ستاد استقبال از بهار، ايجاد ايستگاه زائر در مساحتي بالغ بر 4هزار متر مربع را از اولويت‌هاي منطقه 10 شهرداري در استقبال از بهار و زائران دانست و خاطر نشان کرد: اين ايستگاه در جلوي بيمارستان سوانح آيت‌ا... طالقاني واقع شده است که در حوزه‌هاي مختلف به ارائه خدمات به زائران خواهد پرداخت.

وي آغاز به کار اين ايستگاه را از تاريخ 29 اسفند 91 تا 15 فروردين سال 92 اعلام کرد و افزود: دعوت از سازمان‌هاي مختلف براي حضور در ايستگاه استقبال از زائر از ديگر امور انجام شده توسط شهرداري است.وي در ادامه به حضور سازمان‌هايي نظير آموزش پرورش، هلال احمر، سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري، نيروي انتظامي و بيمه در اين ايستگاه خبر داد.

ميهمانان نوروزي منطقه 10 در ايستگاه بهارانه پذيرايي مي‌شوند

در ايام عيد نوروز ميهمانان بهاري شهرداري منطقه 10 در غرفه‌هايي ويژه به نام ايستگاه بهارانه پذيرايي مي‌شوند. به گزارش ستاد استقبال از بهار، حميد ضميري ضمن اعلام اين خبر افزود: اين ايستگاه از 28 اسفندماه در بخش‌هاي مختلف به ارائه خدمات به شهروندان خواهد پرداخت. وي در ادامه اين غرفه‌ها راشامل غرفه‌هاي مشاوره و پيش‌گيري از اعتياد، عکاسي، عرصه گل، گياه، سلامت معنوي، کودک، عرصه محصولات فرهنگي تورهاي گردشگري، غرفه ارائه دستاوردهاي هنري هنرمندان هر محله، معاينات بهداشتي در دو غرفه آقايان و بانوان، غرفه سلامت، مشاوره خانواده دانست و عنوان کرد: ارائه خدمات در اين ايستگاه از ساعت 10 تا 1 ظهر و از 5 تا 8 بعدازظهر خواهد بود.

مدير عامل شرکت برق منطقه اي خوزستان:

طرح تکريم ارباب رجوع موجب ايجاد پيوند ارتباطي بين سازمان و جامعه مي شود‏

اهواز - خبرنگار آفرينش

مدير عامل شرکت برق منطقه اي خوزستان در جلسه ارزيابي طرح تکريم ارباب رجوع شرکت هاي زير مجموعه وزارت نيرو در استان خوزستان در سالن اجتماعات اين شرکت افزود: آشنا كردن مردم با حقوق و تكاليف خود به منظوراستفاده مناسب از خدمات دستگاههاي اجرايي، استانداردسازي خدمات ارايه شده به مردم و افزايش ميزان رضايتمندي مردم از دستگاه از جمله اهداف تکريم ارباب رجوع هستند. مهندس مسعود معين پور ادامه داد: طرح تکريم ارباب رجوع، تضمين كننده استفاده صحيح از منابع و امكانات، بهبود ارايه خدمات، كاهش ميزان تعارضات بين مردم و كاركنان،كاهش ميزان دوباره كاري‌ها و سردرگمي‌ها، بهبود نظام اطلاع‌رساني،كنترل و ارزيابي بهتر و مطلوب‌تر عمليات و فعاليت‌ها، افزايش ميزان بهره‌وري،كارآيي و اثربخشي امور و ايجاد زمينه‌هاي رشد و توسعه فعاليت‌ها مي باشد. وي تصريح کرد: شركت برق منطقه اي خوزستان براساس تصويب نامه طرح تكريم مردم و جلب رضايت ارباب رجوع در نظام اداري اقدام به انجام فعاليتهايي از جمله شفاف و مستندسازي نحوه ارائه خدمات به ارباب رجوع، اطلاع رساني از نحوه ارائه خدمت به مردم،تدوين منشور اخلاقي سازمان در ارتباط با مردم،بهبود و اصلاح روشهاي ارائه خدمت به مردم،نظر سنجي از مردم و نظارت بر حسن رفتار كاركنان و دستگاههاي اجرايي با مردم کرده است.

در ادامه اين جلسه سرپرست تيم بازرسين وزارت نيرو در سخناني گفت: هفت برنامه تحول اداري به 10 برنامه تغيير پيدا کرده است.خليل بانان علي عباسي افزود: طرح تکريم ارباب رجوع يکي از هفت برنامه تحول است که با جديت پيگيري و اجرا مي شود.همچنين دبير کميته تکريم ارباب رجوع شرکت برق منطقه‌اي خوزستان دراين جلسه گفت: براي عملي کردن طرح تکريم دو رويکرد، طراحي ساختار سازماني و جنبه محتوايي بايد مورد توجه قرار بگيرد. رستم شمس افزود: شناخت عميقي نسبت به مشکلات شرکت‌هاي زير مجموعه وزارت نيرو در خصوص طرح تکريم وجود دارد که از جمله مشکلات اين شرکت ها عدم شناخت دقيق از انتظارات مشتري، کم اهميت تلقي شدن اين موضوع و عدم باور مديران، ناکارآمدي سيستمهاي مديريت نيروي انساني و عدم وجود ارتباط مناسب است.


 خبر 

 طي روزهاي آينده؛ آب شرب و بهداشتي در يزد جيره بندي خواهد شد

يزد- اکبر خيرخواه

علي اسلامي ،مدير عامل شركت آب و فاضلاب استان يزد گفت: با توجه به مشكلاتي كه در خط انتقال آب به وجود آمده و منجر به قطع آب انتقالي شده طي روزهاي آينده آب در شهر يزد و برخي از شهرستانهاي استان جيره بندي خواهد شد. علي اسلامي در جمع اصحاب رسانه استان يزد افزود: متاسفانه اين اقدام بر خلاف ميل باطني تمام مسئولان استان است اما بدليل مشكلات بوجود آمده غير قابل جلوگيري خواهد بود. وي ادامه داد: امروز در برخي از نقاط شهر يزد دچار كاهش فشار يا قطعي آب شديم كه مجبور به استقرار تانكر آب رساني در اين مناطق گرديديم. مديرعامل شركت آب و فاضلاب استان يزد گفت: در روزهاي آينده نيز در 50 نقطه از شهر يزد تانكرهايي براي استفاده مردم و تامين آب شرب مستقر خواهد شد. اسلامي گفت: متاسفانه امروز در برخي از نقاط شهر يزد از جمله بلوار آذر يزدي، بخشي از امام شهر ، بخشي از صفائيه (مهرآوران) و .. با قطعي آب مواجه بوديم.

چاههاي موجود در يزد فقط 40درصد از مقدار آب مصرفي مردم را تامين مي كند

وي افزود: از عموم شهروندان دارالعباده و دارالعلم يزد تقاضا منديم تا حل اين مشكل توسط مسئولان كشوري و استاني نهايت صرفه جويي را در مصرف آب داشته باشند. مدير عامل شركت آب و فاضلاب استان يزد گفت: چاههاي موجود در يزد فقط 40درصد از مقدار آب مصرفي مردم را تامين مي كند و در بقيه مقدار آب مصرفي مردم با مشكل مواجه هستيم. مدير عامل آب منطقه اي استان يزد نيز در اين نشست گفت: در روز جمعه به ما اطلاع داده شد در برخي از ايستگاههاي انتقال آب و تاسيسات موجود در آن مشكلاتي به وجود آمده است. حسين غفوري افزود: متاسفانه اين اقدام باعث شد تا در ساعت دوازده و سي دقيقه روز جمعه مجبور به قطع آب انتقالي شويم و مقدار زيادي از آب نيز به هدر رفته است. وي ادامه داد: بعد از اين خسارت ها جلسه اي در استانداري تشكيل و نمايندگاني به استان اصفهان براي بررسي موضوع اعزام شدند و برآورد اوليه حاكي از خسارت بيش از 30ميليارد توماني به تاسيسات است.

اميدواريم محدوديت شديد آب يزد با همكاري وزارت نيرو و مسئولان استان اصفهان حل شود

مدير عامل آب منطقه اي استان يزد گفت:در نشستي قرر شد تا امنيت اماكن خسارت ديده از طرف مسئولان اصفهان تامين شده تا نسبت به بازسازي تاسيسات اقدام شود كه متاسفانه تا اين لحظه همكاري لازم صورت نگرفته است. غفوري ادامه داد: طي هماهنگي صورت گرفته سه نفر از معاونين و مشاوران وزير نيرو براي بررسي موضوع و تصميم گيري به استان يزد سفر خواهند كرد و نتايج اين بررسي به رسانه ها و عموم مردم اعلام خواهد شد. در اين زمينه استاندار يزد نيز در پيامي اعلام كرد و گفت : اميدواريم محدوديت شديد آب يزد با همكاري وزارت نيرو و مسئولان استان اصفهان حل شود.

متن اين پيام بدين شرح است: به اطلاع مردم متدين و شريف استان يزد مي‌رساند به علت مشكلاتي كه به وسيله عده اي از متعرضين به شبكه آب انتقالي به استان يزد به وجود آمده است استان با محدوديت شديد در آب شرب و بهداشت مواجه گرديده است و در همين راستا تلاش مسئولين ذيربط در وزارت نيرو، استان هاي اصفهان و يزد جهت حل مشكل در جريان مي باشد كه اميدواريم اين مشكل هر چه زودتر با كمك مسئولين كشور و استان اصفهان مرتفع گردد. لذا از عموم مردم قدر شناس استان استدعا داريم صرفه جويي و مصرف در حد نيازهاي ضروري را مد نظر قرار داده و تا رفع مشكل همكاري لازم را به عمل آورند.

شهردار اسبق مشهد از پروژه تقاطع شهيد گمنام بازديد كرد

مشهد - اعظم اعظمي

شهردار اسبق مشهد از روند اجرايي پروژه تقاطع غيرهمسطح شهيد گمنام بازديد كرد. به گزارش روابط عمومي معاونت فني و عمران شهرداري مشهد، اكبر صابري‌فر با حضور در اين پروژه عمراني، از نزديك در جريان روند اجرايي آن قرار گرفتند. صابري‌فر در اين بازديد با اشاره به مشكلات پروژه‌هاي شهري گفت: كار كردن در شهر سخت است زيرا معارض زياد بوده و در جريان بودن ترافيك و رفت و آمد مردم بر مشكلات مي‌افزايد كه اين مشكل در مورد پروژه شهيد گمنام بيشتر است زيرا در نزديكي حرم مطهر رضوي قرار دارد.

وي تصريح كرد: ميدان شهيد گمنام يكي از مهمترين و سخت‌ترين گره‌هاي ترافيكي شهر است كه البته اين مكان در زمان شهرداري من به صورت ميدان درآمد، اما در حال حاضر با توجه به شرايط ترافيكي و رفت و آمد زياد در اين منطقه، امكان فعاليت به صورت ميدان يا چهارراه براي آن وجود ندارد. شهردار اسبق مشهد خاطرنشان كرد: اينكه عمليات اجرايي پروژه تقاطع غيرهمسطح شهيد گمنام تا ساعت 12 شب ادامه دارد، باعث خوشحالي مردم مي‌شود و در افزايش علاقه و اعتماد آن‌ها به نظام تاثيرگذار است و مطمئن باشيد كه آن‌ها قدردان اين زحمات شما خواهند بود.

اين ميدان يكي از مهمترين گره‌هاي ترافيكي مشهد است

محمود ريحاني، مدير نظارت بر پروژه‌هاي عمراني شهرداري مشهد در اين بازديد گفت: اين ميدان يكي از مهمترين گره‌هاي ترافيكي مشهد است و سال‌ها به دليل موضوع تحصيل حريم و تملك به تعويق افتاده بود اما با تاكيد شهرداري و شوراي شهر طي چند سال اخير، در دستور كار قرار گرفته و نگاه ويژه‌اي نسبت به آن وجود دارد.

وي ادامه داد: در اجراي اين پروژه به تاسيساتي برخورد كرديم كه در نقشه‌ها نبود و در برخي موارد از كارمندان بازنشسته شركت‌هاي خدماتي كمك گرفتيم و اين معارضات يكي از جدي‌ترين مشكلات ما بود. وي افزود: پروژه تقاطع غيرهمسطح شهيد گمنام در دل شهر اجرا مي‌شود و به همين دليل نبايد كار و زندگي مردم متوقف شود. وحيد برجسته‌نژاد، مدير پروژه تقاطع غيرهمسطح شهيد گمنام نيز در اين بازديد از پيش‌بيني خطوط اتوبوس BRT و مسير ويژه دوچرخه در اين پروژه خبر داد و عنوان كرد: با تاكيد شهردار مشهد، مسير ويژه براي افراد پياده هم در نظر گرفته شده است. وي هزينه اجراي پروژه تقاطع غيرهمسطح شهيد گمنام را 11 ميليارد تومان اعلام كرد و افزود: اين در حالي است كه هزينه تحصيل حريم پروژه حدود 100 ميليارد تومان است و بايد 12 هزار متر مربع تحصيل حريم صورت بگيرد كه بخش اعظم آن مربوط به شركت نفت است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي