جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/01/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (دوشنبه) نسخه شماره 4397


با برگزاري اولين جشنواره لاله‌ها طراوت بهاري به كرج آمد

مديرکل بنياد مسکن استان اردبيل:
1080 واحد مسکوني در مناطق زلزله‌زده اهر پايان کار گرفتند


تكيه بر توان داخلي در پروژه‌هاي حفاري

در روزهاي پاياني سال 91 انجام پذيرفت؛
بازگشايي مسير دسترسي به مجتمع ميوه و تره بار وليعصر(عج)


ايران زمين


خبر


 با برگزاري اولين جشنواره لاله‌ها طراوت بهاري به كرج آمد 

 کرج - خاکپور

برگزاري اولين جشنواره لاله‌ها همزمان با بهار طبيعت در كرج با استقبال گسترده شهروندان كرجي روبرو شد و اين مجموعه زيبا تا پايان هفته جاري پذيراي علاقه‌مندان به گل و گياه است.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه خبري مديريت شهري كرج، برگزاري جشنواره لاله‌ها براي اولين بار در شهر كرج به منظور توسعه فضاي سبز و ايجاد بستر فرهنگي و زيست محيطي مناسب براي ارتقاي سطح توليد گل و گياه، ايجاد اشتغال و ترغيب توليدكنندگان به عنوان نقطه عطفي در اين صنعت سبز برگزار شده است.

استقبال بي نظير شهروندان كرجي از اولين جشنواره لاله‌ها نشان دهنده علاقه مندي مردم به توسعه فضاي سبز شهري و افزايش گل و گياه در شهر مي‌باشد.

با توجه به اينكه در باغ گلهاي پارك شهيد چمران فضاي مطلوب نمايشگاهي وجود دارد، اين محل به منظور برگزاري اولين جشنواره لاله‌ها انتخاب شده است.

باغ گلها در سال 1384 توسط سازمان پارکها و فضاي سبز شهرداري کرج در عرصه اي به وسعت 30 هزار متر مربع بنا شده است كه در آن بيش از 300 گونه گياهي از جمله كروپسيس، ميخك، ساكولنت، ياس هلندي، ارغوان، پيچ اناري و ... كاشت و به نمايش گذاشته شده است.

باغ گلهاي كرج داراي بخشهاي مختلفي از جمله محوطه پرچين هاي تو در تو ( لابيرنت) كلكسيون رز، آمفي تئاتر رو باز، قفس پرندگان، آلاچيق، رستوران، كافي شاپ، آبشار و فرش گل و گياه مي‌باشد كه اين فرش از بارزترين زيبايي هاي باغ گلها محسوب مي‌شود.

مساحت فرش گل در باغ گلها 2700 متر مربع است و اين فرش كه يكي از بزرگترين فرش گلهاي ايران محسوب مي‌شود برگرفته از نقش خطيبي تبريز است. گلهاي اين فرش شامل گلهاي پوششي، فصلي و دائمي است كه اين گلها با امكان ديد از زاويه بالا در فرش گل طراحي شده اند همچنين با توجه به تنوع آب و هوايي و تغيير فصل، گلهاي اين فرش نيز در فصول مختلف بازپيرايي شده و هم اكنون با پوششي از گلهاي لاله همراه شده است. در باغ گلهاي كرج مساحتي بالغ بر شش هكتار به برگزاري جشنواره لاله‌ها اختصاص يافته كه در آن زيباترين مناظر و گل آرايي‌ها با گل لاله در معرض ديد بازديدکنندگان قرار داده شده است.

برگزاري جشنواره لاله‌ها با هدف استفاده از گل لاله در فضا و منظر شهري

مدير عامل سازمان پاركها و فضاي سبز شهرداري كرج در گفتگو با خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري كرج، برگزاري جشنواره لاله‌ها را با هدف استفاده از گل لاله در فضا و منظر شهري عنوان كرد.

عباس زارع همچنين ترغيب حس زيبا پسندانه شهروندان، ايجاد روحيه شادابي و نشاط در مردم و توجه به گل و گياه را از ديگر اهداف برگزاري اولين جشنواره لاله‌ها در كرج دانست. اين مسئول در ادامه سخنان خود با دعوت از شهروندان به منظور بازديد از جشنواره ساعات بازديد را 9 صبح الي 21 عنوان كرد و افزود: اولين جشنواره لاله‌ها تا پايان هفته جاري ادامه خواهد داشت.

وي مكان برگزاري اين جشنواره را كرج، ميدان امام حسين، مجتمع تفريحي شهيد چمران، باغ گلها اعلام كرد.


 مديرکل بنياد مسکن استان اردبيل:
 1080 واحد مسکوني در مناطق زلزله‌زده اهر پايان کار گرفتند 

 اردبيل – زهرا مهرنوش

مديرکل بنياد مسکن استان اردبيل گفت: تاکنون يک‌هزار و 80 واحد مسکن در مناطق زلزله‌زده اهر پايان کار دريافت کردند. احمد حاج‌عليزاده در جلسه هماهنگي برنامه‌هاي هفته بنياد مسکن در اردبيل اظهار داشت: سال گذشته شاهد وقوع زلزله مهيب در آذربايجان‌شرقي بوديم که بنياد مسکن استان اردبيل از جمله نهادهايي بود که در همان ساعات اوليه وقوع زلزله در محل حاضر شده و در قالب ستاد معين بازسازي فعاليتش را انجام داد.

وي ادامه داد: ما در 19 روستاي شهرستان اهر کار بازسازي را عهده‌دار شديم و در حداقل زمان از اوايل شهريورماه کار بازسازي را در سه حوزه همزمان آغاز کرديم. مديرکل بنياد مسکن استان اردبيل، اين سه حوزه را اسکان موقت، احشام، دام و اسکان دائمي اعلام کرد و افزود: در بحث اسکان موقت يک‌هزار و 38 نفر از ساکنان روستاهاي آسيب‌ديده از پانل‌هاي پيش‌ساخته براي اسکان موقت بهره بردند. اين مسئول خاطرنشان کرد: براي يک‌هزار واحد دامي نيز با هدف اسکان دام و احشام کانکس مهيا شد تا از سرما و تغييرات جوي در امان بمانند.

حاج‌عليزاده به اسکان دائمي اشاره کرد و يادآور شد: کل تعهد ما براي معرفي متقاضيان در بحث اسکان دائمي يک‌هزار و 720 نفر بود که ما در اين مدت سعي کرديم بيش از يک‌هزار و 409 واحد پي‌کني، يک‌هزار و 259 واحد بتن‌ريزي سقف، يک‌هزار و 378 واحد ديوارچيني انجام دهيم و براي يک‌هزار و 80 واحد نيز پايان کار دريافت کنيم.

مديرکل بنياد مسکن استان اردبيل بيان کرد:‌ در کمتر از 120 روز کاري همه اين فعاليت‌ها انجام شد و ما در کنار 9 بنياد مسکن فعال در مناطق زلزله‌زده توانستيم کارنامه قابل قبولي را ارائه کنيم.

حاج‌عليزاده به اقدام منحصر به فرد در تأمين اقلام ساختماني نظير شن و ماسه، آجر سفال و تيرچه بلوک از کارخانجات توليدي استان اشاره کرد و اذعان داشت: با اين کار هم به فروش آنها و هم ايجاد اشتغال در اين حوزه کمک کرديم. وي، فعاليت 36 دستگاه ماشين‌آلات سنگين و نيمه‌سنگين بنياد مسکن را در اين حوزه يادآور شد و بيان داشت: بنياد مسکن استان آواربرداري يک‌هزار و 700 واحد مسکوني مناطق زلزله‌زده را انجام داده است.

مديرکل بنياد مسکن استان اردبيل عنوان کرد: به کمک دستگاه‌هاي سنگين و نيمه‌سنگين آماده‌سازي مسکن مهر نمين، خلخال و جعفرآباد را انجام داده و دو پروژه بزرگ را عهده‌دار شديم. حاج‌عليزاده در پايان اين دو پروژه را تعريض و زيرسازي باند فرودگاه کشت و صنعت و همچنين چهارخطه کردن مسير 15 کيلومتري پارس‌آباد به سمت اردبيل اعلام کرد.


 تكيه بر توان داخلي در پروژه‌هاي حفاري 

 اهواز- خبرنگار آفرينش

معاون مديرعامل در پروژه‌هاي حفاري شرکت ملي حفاري ايران با اشاره به پروژه‌هاي در دست اقدام اين شرکت گفت : توان اجراي ده پروژه كليد در دست را به صورت همزمان داريم. محمدرضا تاكايدي در ادامه اظهار كرد : با تلاش متخصصان و سخت كوشان ملي حفاري تعداد 11 حلقه چاه گازي فاز 17 و 18 پارس جنوبي تكميل گرديد. تاكايدي افزود: در فاز 18 تعداد 7 حلقه تكميل شده است و در فاز 17 نيز عمليات مشبک کاري چهار حلقه آن اتمام يافته و سه حلقه ديگر در مرحله تكميلي قرار دارد.

وي با بيان اينکه فازهاي 17 و 18 پارس جنوبي به صورت كليد در دست EPD) ) با بكارگيري دو دستگاه حفاري جكاپ در دست اقدام مي‌باشد، اعلام کرد براساس برنامه‌ريزي انجام شده كل پروژه تا پايان بهار سال جاري تكميل و تحويل مي‌گردد. تاكايدي به اجراي عمليات حفاري در فاز 14 پارس جنوبي از ديگر پروژه‌هاي كليد در دست، اشاره و گفت : در اين پروژه 22 حلقه چاه گازي پيش بيني شده كه چاه هاي ارزيابي و توصيفي آن به اتمام رسيده و حفاري چاههاي توسعه‌اي آن آغاز شده است و بطور کلي اين پروژه تاكنون بيش از 30درصد پيشرفت داشته است. معاون مديرعامل در پروژه‌هاي حفاري در ادامه تصريح كرد: با توجه به رهنمود وزير محترم نفت در شتاب‌بخشي به اجراي پروژه‌ها و تاكيد مديرعامل شركت ملي نفت ايران به توليد زود هنگام از ميدان گازي كيش، روند اجرايي پروژه 1+12 كيش در بخش خشكي به عنوان دومين قطب گازي ايران با اجراي خدمات مديريت نرخ حفاري ROP Management شتاب بيشتري گرفته است.

وي افزود: پروژه حفاري كيش با به كارگيري دو دستگاه حفاري سنگين 54 و 61 فتح بر روي كلاستر A و B با استفاده از ريل كشنده ( پاني بيس ) به صورت دسته اي و کليد در دست در حال اجراست كه در كلاستر B تاكنون 85درصد پيشرفت داشته‌ايم و براساس برنامه پيش بيني شده در تيرماه امسال به اتمام مي‌رسد و عمليات حفاري كلاستر A نيز در نيمه دوم سال، پايان خواهد يافت.

تاكايدي به ساير پروژه‌هاي شركت اشاره كرد و گفت: در زمستان سال گذشته پروژه حفاري 7 حلقه چاه نفتي را در ميدان نفتي آذر از بلوك اناران با به كارگيري دستگاه حفاري فوق سنگين پيروز شروع كرديم كه حفاري اولين حلقه از روند مطلوبي برخوردار است و از طرفي با توجه به واگذاري عمليات حفاري ميدان ياران به ملي حفاري، تامين دستگاه حفاري، كالا،مواد و برنامه‌ريزي جهت انجام كار آغاز و بزودي عمليات حفاري جهت توسعه اين ميدان شروع مي‌شود.

وي در ادامه بيان كرد: در آزادگان و يادآوران عمليات حفاري با به كارگيري هشت دستگاه حفاري در دست اجراست و پروژه حفاري 20 حلقه چاه اكتشافي در سراسر ايران در حال خاتمه مي باشد و از طرف ديگر پروژه 12 حلقه چاه اكتشافي را با مديريت اكتشاف جهت كشف مخازن جديد شروع كرديم و چند حلقه چاه در فاز 12 پارس جنوبي را با به كارگيري دستگاه حفاري دريايي شهيد رجايي در حال تكميل داريم و مجموعا در سال گذشته تعداد 32 حلقه چاههاي نفت و گاز در پروژه‌هاي حفاري تکميل و مدار توليد قرار گرفته است.

تربيت و آموزش و تجهيز نيروي انساني

تاكايدي به آموزش و جذب نيروي انساني اشاره و تصريح كرد: يكي از كارهايي كه هر سازمان پويا و آينده نگر به آن نيازمند است، تربيت و آموزش و تجهيز نيروي انساني است، بر همين اساس تعدادي نيروي مستعد با سابقه پنج الي ده سال جذب گرديد تا ضمن آموزش و تجربه در حين كار، كمبود نيروي انساني مرتفع گردد به طوري كه در حال حاضر امكان اجراي ده پروژه كليد در دست همزمان وجود دارد.


 در روزهاي پاياني سال 91 انجام پذيرفت؛
 بازگشايي مسير دسترسي به مجتمع ميوه و تره بار وليعصر(عج) 

مشهد - الهه قوچاني

سرپرست شهرداري منطقه 3 مشهد از بازگشايي مسير موقت دسترسي به مجتمع ميوه و تره‌بار وليعصر(عج) در روزهاي پاياني اسفند ماه سال 91 خبر داد. به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه 3 مشهد، علي يوسف‌زاده ضمن اعلام اين خبر گفت: يکي از دلايل استقبال کم از مجتمع ميوه و تره‌بار وليعصر(عج) نبود مسيري جهت دسترسي اصلي به آن بود که با ساخت و بهره‌برداري اين مسير مشکل رفت و آمد غرفه‌داران و مردم حل شده است. وي با بيان اين مطلب که اين مسير به صورت موقت ايجاد شده است، عنوان کرد: سه مسير براي دسترسي به اين مجتمع در نظر گرفته شده است که با ساخت اين مسيرها مشکل رفت و آمد به طور کلي حل خواهد شد. يوسف زاده در خصوص مسيرهاي در نظر گرفته شده، تصريح کرد: دسترسي از طريق حاشيه کال اقبال، حاشيه صدمتري و معبر بهمن 4 مسيرهاي اصلي در نظر گرفته شده براي رسيدن به مجتمع وليعصر(عج) است. سرپرست شهرداري منطقه 3 مشهد ادامه داد: عمليات آسفالت‌ريزي مسير دسترسي حدفاصل سه راه شهيد ناصري تا مجتمع ميوه و تره‌بار وليعصر(عج) به مساحت 3 هزار و 600 متر مربع با حدود 400 تن آسفالت در فاصله زماني سه روز در روزهاي پاياني اسفند ماه سال 91 اجرا شده است. يوسف زاده در رابطه با هزينه صورت گرفته براي اين پروژه خاطرنشان کرد: عمليات زيرسازي و آسفالت‌ريزي مسير دسترسي به اين مجتمع با اعتباري بالغ بر 700 ميليون ريال انجام شده است. شايان ذکر است مجتمع ميوه و تره‌بار وليعصر (عج) در سال جاري به طور رسمي افتتاح خواهد شد.


 ايران زمين 

 افزايش 75 درصدي پروازهاي فرودگاه خرم‌آباد در ايام نوروز

مدير فرودگاه خرم‎آباد از افزايش 75 درصدي پروازهاي اين فرودگاه در ايام نوروز خبر داد. به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، منطقه لرستان، اسفنديار کياني در جمع خبرنگاران افزود: در ايام نوروز يک هزار و 353 مسافر توسط 28 مورد نشست و برخاست هواپيما در مسير تهران-خرم‎آباد-تهران جابجا شده‎اند که اين ميزان در مدت مشابه سال گذشته 694 نفر بوده است.

وي ادامه داد: همچنين فرودگاه خرم‎آباد در تاريخ هشتم فروردين ماه ميزبان پروازهاي رئيس جمهوري ايران جمعاً به تعداد 24 پرواز نشست و برخاست توسط يک فروند هواپيماي دولت و 4 فروند بالگرد بوده است.

مدير فرودگاه خرم‎آباد، انجام 14 پرواز نشست و برخاست بالگرد ناجا و انجام 18 پرواز نشست و برخاست بالگرد هلال احمر در اين ايام را از فعاليت‎هاي مجموعه فرودگاه خرم‎آباد دانست.

انتقال آب از سد مهاباد به تالاب قوپي باباعلي

رييس امور آب مهاباد از انتقال آب سد مهاباد به تالاب بين‌المللي قوپي باباعلي خبر داد.

به گزارش گروه دريافت خبر خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه آذربايجان‌غربي، به نقل از فرمانداري، "امير گلاوي" افزود: به منظور احياي تالاب بين‌المللي قوپي باباعلي، دو ميليون مترمکعب آب از درياچه سد مهاباد به اين تالاب انتقال پيدا مي‌کند.

وي گفت: انتقال اين ميزان آب از طريق تأسيسات آبرساني شبکه سد مهاباد از دوازدهم فروردين‌ماه آغاز شده است.

تالاب قوپي باباعلي در 30 کيلومتري شمال مهاباد واقع شده است که با ويژگي‌هاي طبيعي و پرندگان خاص خود در ميان مناطق تحت مديريت سازمان حفاظت محيط زيست يکي از تالاب‌هاي مهم منطقه مهاباد محسوب مي‌شود و در ليست تالاب‌هاي مهم بين‌المللي کنوانسيون رامسر قرار دارد.

مديرکل کميته امداد مازندران:

6 هزارنفر وام اشتغال گرفتند

ساري - عبدالرحيم ديوسالار

مديرکل کميته امدادامام خميني مازندران گفت:6‌هزار و 523 نفر از متقاضيان اشتغال دراين استان پارسال موفق به دريافت تسهيلات به مبلغ 53 ميليارد و 840 ميليون تومان شدند.

"ابراهيم باغباني" اظهارکرد: تعهد كميته امداد استان مازندران براي ايجاد اشتغال پارسال 9 هزار و 205 نفر بوده است.مديرکل کميته امدادامام خميني مازندران با بيان اينكه اين ميزان فرصت شغلي از اعتبارات امداد و قرض‌الحسنه بانكي است، اضافه کرد: براي اين ميزان اشتغال بايدافزون بر 146ميليارد تومان اعتبار اختصاص مي يافت.

وي گفت: ميزان تعهد كميته امداد مازندران براي ايجاد اشتغال به استانداري 6 هزار و500 فرصت شغلي است.

مديرکل كميته امداد مازندران با بيان اين كه كل اعتبار بانكي براي اجراي فرصت‌هاي شغلي 143ميليارد تومان است كه از اين ميزان 29 ميليارد تومان براي توسعه طرح‌هاي كشاورزي است، اظهارکرد: سال گذشته 67 درصد ازاعتبارات توسط بانك‌هاي عامل مازندران ابلاغ شد.

وي تعداد پرونده‌هاي ارجاع شده به بانك‌هاي عامل از سوي كميته امدادامام خميني استان را براي دريافت تسهيلات 9هزار و635 پرونده اعلام كرد وگفت: مبلغ ريالي پرونده‌هاي ارجاع داده شده به بانك‌هاي عامل مازندران 78ميليارد و 190 ميليون تومان بوده است.

وي اضافه كرد: 6‌هزار و 523 نفر از متقاضيان اشتغال كميته امداد امام خميني مازندران پارسال موفق به دريافت تسهيلات به مبلغ 53 ميليارد و 840 ميليون تومان شدند. باغباني ديگر اقدامات انجام شده براي توسعه اشتغال در بين مدد جويان كميته امدادمازندران را دريافت مجوز از بانك كشاورزي در قالب طرح‌هاي توسعه كشاورزي به مبلغ 29 ميليارد تومان عنوان كرد و گفت: يك‌هزار و313 پرونده به مبلغ13ميلياردتومان در مرحله اول براي دريافت وام به شهرستان‌هاي مازندران معرفي شدند.

وي در ادامه از معرفي هزار و151 نفر به سازمان جهاد كشاورزي مازندران براي دريافت تسهيلات در مرحله دوم خبر داد.مديركل كميته امداد مازندران در ادامه كل تسهيلات پرداختي به مددجويان اين نهاد براي توسعه اشتغال را سال گذشته 9 هزارو 870 نفر اعلام كرد و گفت: 67 ميليارد و525 ميليون تومان كل اعتبار براي توسعه اشتغال در بين مددجويان است.

صفري خبر داد؛

توزيع 600 تن آسفالت در سال 91 در کرج

کرج - خاکپور

معاون خدمات شهري شهرداري کرج، با اشاره به توزيع 600 تن آسفالت در سال گذشته در اين کلانشهر گفت: اجراي طرح جمع آوري زوج و فرد زباله در کرج در حال پيگيري است.

به گزارش خبرنگار آفرينش به نقل از پايگاه خبري مديريت شهري کرج، سعيد صفري در ميزگرد راديويي برنامه در جستجوي فردا راديو البرز با اشاره به ابلاغ دستورالعمل تشکيل ستاد نوروزي شهرداري کرج در 23 بهمن ماه سال گذشته به تمامي مناطق، معاونتها و سازمانهاي مربوطه اظهار داشت: مسئوليت اين ستاد در ساختمان مرکزي شهرداري بر عهده معاونت خدمات شهري و در مناطق و سازمانها بر عهده مديران بود.

وي افزود: در راستاي تشکيل اين ستاد، يکسري اقدامات به عنوان مقدمه و استقبال از نوروز براي تمامي مناطق و سازمانها در راستاي زيباسازي، رفت و روب، پاکيزگي شهر و... در نظر گرفته شد همچنين با همکاري اداره کل گردشگري، جمعيت هلال احمر، اورژانس، نيروي انتظامي و پليس راهور در هشت نقطه ورودي و خروجي شهر کرج ايستگاههاي نوروزي برپا شد.

اين مسئول از برگزاري برنامه‌هاي مفصل در نوروز و اهداي بسته‌هاي فرهنگي شامل بروشور، نقشه، لوحهاي آموزشي و ... به شهروندان و مسافران نوروزي خبر داد و عنوان کرد: اين بسته‌ها در مبادي ورودي و خروجي شهر ارائه شد.

بازسازي 200 چشمه سرويس بهداشتي براي ايام نوروز

صفري در ادامه از بازسازي 200 چشمه سرويس بهداشتي براي ايام نوروز و برپايي 20 سفره هفت سين به عنوان نماد سنتي ايرانيان در مناطق 12گانه شهر کرج نيز خبر داد و يادآور شد: در انتهاي نوروز و روز 13 فروردين مديريت شهري با حجم سنگين کار مواجه بود، در روز طبيعت شهرداري پذيرايي ميهمانان در پارکها و فضاي سبز شهري بود که در اين زمينه تمامي پرسنل به خصوص در سازمان پارکها آماده باش و بسيج بودند.

معاون خدمات شهري شهرداري کرج با اشاره به اينکه طي ايام نوروز نيروهاي سازمانهاي آتش نشاني، پسماند، پارکها، زيباسازي، آرامستانها، خدمات موتوري، تاکسيراني و اتوبوسراني به صورت شبانه روزي فعال بودند، اعلام کرد: همچنين در روزهاي 14 و 15 نيز نيروها و کارگران خدمات شهري شهرداري براي پاکسازي فضاي سبز شهر و معابر فعاليت دوچنداني داشتند.

همکاري مردم در روز طبيعت مطلوب بود

وي در بخش ديگري اظهار داشت: همکاري مردم در روز طبيعت امسال بهتر از سال گذشته بود، در واقع هر سال که مي گذرد با برنامه‌هاي فرهنگي اجرا شده، فرهنگ شهري ارتقا مي‌يابد و امور منظم تر و بهتر انجام و اداره مي شود.

اين مسئول به سامانه 137 شهرداري نيز اشاره کرد و افزود: شهروندان طي ايام نوروز مشکلات مختلف خود را با سامانه 137 شهرداري در ميان گذاشتند که در اسرع وقت به مشکلات آنها رسيدگي شد.

نهضت آسفالت در سال 92 در کرج ادامه دارد

صفري در ادامه به مباحث مربوط به آسفالت در کلانشهر کرج اشاره کرد و اظهار داشت: خوشبختانه با مصوبه شوراي شهر طي سه سال گذشته پيشرفتهاي خوبي در بحث راه و آسفالت در شهر کرج حاصل شد که از جمله آن مي توان به کارخانه آسفالت شهرداري کرج طي پايان سال 90 اشاره کرد. معاون خدمات شهري شهرداري کرج اظهار داشت: از ابتداي سال 91 براي اولين بار در تاريخ شهرداري کرج نهضت آسفالت آغاز شد که طبق آمارها طي سال گذشته در مجموع حدود 600 هزار تن آسفالت در مناطق 12 گانه شهرداري توزيع شد که اين آمار پنج برابر سال 90 است.

احداث دومين کارخانه آسفالت کرج

وي گفت: اين آمار نشان دهنده اين است که مجموعه مديريت شهري اهتمام ويژه اي را در بحث آسفالت دارد و طبق برنامه ريزي قرار است که نهضت آسفالت در سال جاري نيز ادامه داشته باشد. اين مسئول يادآور شد: همچنين در برنامه ريزيهاي آينده مقرر شده که در صورت امکان با همفکري اعضاي شوراي شهر، کارخانه دوم آسفالت نيز در کرج احداث شود تا اين کلانشهر در حوزه آسفالت معابر غني باشد.

اجراي موفقيت آميز طرح جمع آوري زباله به صورت زوج و فرد

صفري در ادامه با اشاره به جمع آوري زباله ها در اين کلانشهر ادامه داد: مديريت شهري براي اين اقدام هزينه هاي هنگفتي را متقبل مي‌شودکه در راستاي کاهش هزينه ها قرار است که طرح جمع آوري زباله‌ها به صورت زوج و فرد در کرج اجرا شود.


 خبر 

 بازسازي چهار دستگاه بخار شرکت پالايش نفت اصفهان با همکاري شرکت هاي داخلي

اصفهان - راعي

رييس نگهداري و تعميرات پالايشگاه اصفهان گفت: با همکاري شرکت‌هاي توانمند داخلي، چهار دستگاه بخار شرکت پالايش نفت اصفهان به طور کامل بازسازي مي شود.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ، ناصر خيري گفت: در اين شرکت شش دستگاه ديگ بخار با ظرفيت هر کدام 225 تن فعال است و بخار واحدهاي عملياتي را براي توليد برق تامين مي کند.

وي افزود: مراحل بازسازي چهار دستگاه ديگ بخار شامل خريد و ساخت تيوپ، دمونتاژ و مونتاژ کردن با همکاري شرکت هاي خصوصي داخلي و بدون نياز به خارجي ها در حال انجام است.خيري گفت: بازسازي ديگ بخار D به مدت هفت ماه و ديگ بخار C به مدت پنج و نيم ماه انجام شد.ي از بازسازي دو ديگ بخار ديگر تا پايان بهمن سال جاري خبر داد و تصريح کرد: بازسازي در اين مدت زمان، در نوع خود بي نظير است.وي با اشاره به اينکه 33 سال از بهره برداري پالايشگاه اصفهان مي گذرد، افزود: يکي از ديگهاي بخار که در زمان جنگ تحميلي بمباران شد در همان زمان توسط نيروهاي متخصص پالايشگاه به سرعت تعمير و مورد استفاده قرار گرفت.

به گفته وي يکي ديگر از ديگهاي بخار حدود 10 سال پيش ساخته و در مدار بهره برداري قرار گرفته بود.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي اردبيل اعلام کرد؛

بهره‌برداري از پروژه‌هاي سلامت اردبيل با سرمايه‌گذاري 7 ميليارد تومان

اردبيل – زهرا مهرنوش

رئيس دانشگاه علوم پزشکي اردبيل گفت: همزمان با هفته سلامت با سرمايه‌گذاري 7 ميليارد تومان پروژه‌هاي حوزه بهداشت و درمان استان اردبيل با حضور وزير بهداشت به بهره‌برداري مي‌رسد. فرهاد پورفرضي در نشست با مسئولان برگزاري هفته سلامت در اردبيل اظهار داشت: در گراميداشت هفته سلامت دستگاه سي.تي.اسکن بيمارستان خلخال و مشگين‌شهر به همراه دانشکده دندان‌پزشکي و کلينيک ويژه اين گروه راه‌اندازي مي‌شود.

وي همچنين از راه‌اندازي دستگاه دياليز در سرعين و کلنگ‌زني مرکز تجهيز مجهزترين دستگاه شتاب‌دهنده خطي سرطان در اردبيل به ميمنت هفته سلامت خبر داد و تصريح کرد: اميدواريم با بهره‌برداري از اين پروژه‌ها اداي ديني کرده باشيم تا حوزه سلامت و بهداشت ارتقا پيدا کند.پورفرضي در ادامه سخنان خود شعار امسال هفته سلامت را کنترل فشار خون و پايين آوردن آسيب‌هاي ناشي از آن اعلام کرد و افزود: استفاده از پروتئين حبوبات سالم و مواد غذايي مانند کشک مفيدتر از پروتئين‌هاي دامي و طيور پرورشي است.

اين مسئول استفاده از مواد غذايي ناسالم را دليل اصلي براي گسترش بيماري‌هاي غير واگير مانند ديابت، گرفتگي رگ، فشار خون و انواع سرطان‌ها اعلام کرد و ادامه داد: سازمان بهداشت جهاني امسال کنترل فشار خون را مطرح کرده است تا همه همشهريان و هموطنان نسبت به تأمين سلامت خود دقت کافي داشته باشند.

وي در ادامه اضافه کرد: ما در اجراي طرح پزشک خانواده مصمم هستيم و براساس وعده وزير بهداشت از اواخر فروردين در 9 استان کشور که اردبيل نيز جزو اين استان‌ها است طرح پزشک خانواده عملياتي مي‌شود که اميدواريم بتوانيم سلامت واقعي را که مد نظر مي‌باشد، برقرار کرده تا دغدغه‌ها در اين زمينه به حداقل برسد.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي اردبيل اجرايي شدن پزشک خانواده را يکي از راهکارهاي مناسب در تأمين امنيت سلامت جامعه توصيف کرد و يادآور شد: انتظاري که داريم تأمين منابع اعتباري اجراي اين پروژه از سوي شرکت‌هاي بيمه است که مي‌تواند راهگشا و حلال بسياري از مشکلات باشد. پورفرضي گفت:‌ در حوزه سلامت وظايفي را دست‌اندرکاران اين حوزه عهده‌دار هستند و از سوي ديگر مردم نيز بايد به سلامت خود توجه داشته باشند چرا که بهترين طبيب براي هر کس خود آن فرد است.وي موضوع تغيير زندگي را بنا به توصيه مقام معظم رهبري مرتبط با سبک مصرف غذاي روزانه اعلام کرد و افزود: سلامت خودمان را مي‌توانيم با تأمين منابع غذايي سالم حفظ کنيم.

افزايش 10 درصدي توليد ماهي در مزارع و استخرهاي آستارا

رئيس اداره شيلات بندر مرزي آستارا از افزايش 10 درصدي توليد ماهيان پرورشي در مزارع سرد آبي و گرم آبي اين شهرستان در سال 1391 نسبت به سال 1390 خبر داد.صادق خاصي پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)- منطقه گيلان، با اعلام اين خبر اظهار کرد: در بخش توليدات ماهيان سردآبي در 6 مزرعه فعال بخش مرکزي و بخش لوندويل، 95 تن ماهي از نوع «قزل آلا» توليد شده است که بخش وسيعي از آن به بازار مصرف عرضه شده است.

وي قيمت هر کيلو ماهي قزل آلا را در بازار 85 هزار ريال عنوان کرد و افزود: ارزش محصول توليد شده در اين مزارع 8 ميليارد و 75 ميليون ريال است.رئيس شيلات شهرستان آستارا در بخش ديگر سخنان خود از توليد 138.5 تن ماهيان گرمابي در 9 مزرعه فعال منطقه سخن گفت و ادامه داد: انواع کپور ماهيان، بيک هر، آمور و فيتوفاک بيشترين توليدي در 6 آب بندان و 3 استخر پرورش ماهي شهرستان را تشکيل مي‌دهد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي