جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/02/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4423

رهبر معظم انقلاب تاكيد كردند:
ضرورت اجراي سند تحول در آموزش و پرورش با تدبر و به دور از شتابزدگي

آيت‌الله آملي‌لاريجاني:
قانون فصل‌الخطاب در برگزاري انتخابات است


اوباما: درباره سوريه جدي عمل مي‌کنيم


سوريه توان مقابله با اسرائيل را دارد


پ.ک.ک بدون سلاح از ترکيه مي‌رود


تاکيد جان کري بر همکاري روسيه - ‌آمريکا در خصوص ايران


يک نکته از هزاران


ميز خبر


نگاه هفته


تا انتخابات يازدهم


ماندگار بر جريده عالم

با تشريح جلسه مجلس با مسئولان اقتصادي،
لاريجاني: بايد در کنترل نقدينگي اهتمام جدي شود

وزيرامور خارجه:
رييس جمهور سوريه براي مذاكره با معارضان واقعي اعلام آمادگي كرد


سرمقاله

احمدي نژاد:
مسئولان هسته اي با تدبير و ابتکار عمل کارها را پيش ببرند

بيماران چشم به راه دارو؛
20 درصد از داروهاي در گمرک مانده در حال فاسد شدن هستند


اجلاس وزيران فرهنگ مجمع گفتگوي همکاري آسيايي در تهران برگزار شد


سرباز رژيم صهيونيستي در حال پاشيدن گاز فلفل براي متفرق کردن نمازگزاران فلسطيني تجمع کننده در مقابل مسجد الاقصي


 رهبر معظم انقلاب تاكيد كردند:
  ضرورت اجراي سند تحول در آموزش و پرورش با تدبر و به دور از شتابزدگي 

رهبر معظم انقلاب با اشاره به پيشرفت‌هاي شگرف ملت ايران در سه دهه گذشته به ويژه پيشرفت‌هاي علمي، تأکيد کردند: سرعت پيشرفت‌هاي علمي ايران به گونه‌اي بوده است که مجامع جهاني چاره‌اي جز اعتراف به آن نداشته‌اند.

به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني دفتر حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار هزاران نفر از معلمان و فرهنگيان سراسر کشور، آموزش و پرورش را يک دستگاه بسيار مهم و اساسي و زير ساخت اصلي براي شکل گيري جامعه اي پيشرفته و برخوردار از خصلت هاي والاي انساني و سبک زندگي اسلامي دانستند و تأکيد کردند: ادامه مسير پرشتاب پيشرفت کشور در ابعاد مختلف نيازمند حرکت جهشي و خلق حماسه سياسي و حماسه اقتصادي است و آموزش و پرورش در اين عرصه قطعاً نقش آفرين است.

در اين ديدار که به مناسبت هفته گراميداشت مقام معلم برگزار شد، حضرت آيت الله خامنه‌اي با گراميداشت ياد و خاطره شهيد آيت الله مطهري و همچنين شهداي معلم و دانش آموز، جايگاه و منزلت شغل معلمي را در جامعه اسلامي بسيار بالاتر و متفاوت تر از ساير مشاغل دانستند و افزودند: معلم در واقع شکل دهنده و پردازنده گوهرهاي گرانبهايي است که کودکان و نوجوانان کشور هستند و بر همين اساس، شغل معلمي را نمي توان در رديف ديگر مشاغل قرار داد.

ايشان خاطر نشان کردند: رسيدن يک جامعه به سرافرازي، رفاه، غنا، پيشرفت علمي، شجاعت، خردمندي، آزادگي و عقلانيت، در گرو آموزش و تربيت صحيح کودکان و نوجوانان است و بخش عمده اي از اين وظيفه بسيار مهم نيز برعهده معلمان است.

رهبر انقلاب اسلامي گفتند: تأکيد مکرر بر لزوم تحول بنيادين در آموزش و پرورش به اين علت است که ايجاد هرگونه تحول در جامعه، مبتني بر وجود زير ساخت اصلي يا همان آموزش و پرورشِ برخوردار از جهت گيري اسلامي است.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به تصويب و ابلاغ سند تحول آموزش و پرورش، اجرايي شدن آن را مورد تأکيد قرار دادند و افزودند: البته در اجراي سند تحول آموزش و پرورش بايد از هرگونه شتابزدگي پرهيز کرد و با در نظر گفتن همه جوانب و با تدبر و تأمل پيش رفت.

ايشان تحول در آموزش و پرورش را کاري عميق خواندند و خاطرنشان کردند: کارهاي عميق، کوتاه مدت و زود بازده نيستند و بر همين اساس اجراي سند تحول آموزش و پرورش نيازمند کارهاي تحقيقاتي متعدد در بخشهاي مختلف آن است تا ريل گذاري صحيحي انجام گيرد.

رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر لزوم پشتيباني مالي دولت و مجلس از آموزش و پرورش، به موضوع دانشگاه فرهنگيان نيز اشاره کردند و افزودند: اين دانشگاه با دانشگاههاي ديگر متفاوت است زيرا در آن، شخصيت معلمان ساخته مي شود ، بنابراين آموزش عالي بايد پشتيباني هاي لازم را از دانشگاه فرهنگيان انجام دهد.

حضرت آيت الله خامنه اي کتابهاي درسي را نيز يکي از موارد بسيار مهم در آموزش و پرورش برشمردند و تأکيد کردند: همواره بايد با چشمي بينا، بر محتواي کتابهاي درسي نظارت کرد تا به تناسب نيازها و پيشرفتها و جنسيت دانش آموزان، معارف الهي و اسلامي و مدني و تمدن ساز و انسان ساز گنجانده و برخي موارد غير مناسب اصلاح شوند.

ايشان با قدرداني از معلمان و زحماتي که براي تعليم و تربيت دانش آموزان متحمل مي شوند، به ايستادگي معلمان در پاي منافع انقلاب اسلامي و هوشياري آنان، در طول 34 سال گذشته، اشاره کردند و افزودند: امسال که سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي نامگذاري شده است، قطعاً آموزش و پرورش مي تواند در تحقق اين حماسه نقش آفرين باشد.

رهبر انقلاب اسلامي، تحقق حماسه را نيازمند شور و نشاط و نقش آفريني همه آحاد مردم از جمله معلمان و دانش آموزان دانستند و خاطرنشان کردند: دانش آموزان اگرچه به لحاظ قانوني داراي شرايط رأي دادن نيستند اما مي توانند بر خانواده هاي خود تأثيرگذار باشند و معلمان نيز مي توانند هم در مسئله انتخابات به عنوان نقطه برجسته حماسه سياسي و هم در حماسه اقتصادي که بلندمدت است، نقش آفريني کنند.

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: کشور و ملت بزرگ ايران، با توجه به اهداف و آرمانهايي که دارد، نيازمند حماسه سازي و حرکت جهشي در بخشهاي مختلف است.

ايشان با اشاره به پيشرفتهاي شگرف ملت ايران در سه دهه گذشته بويژه پيشرفتهاي علمي، تأکيد کردند: سرعت پيشرفتهاي علمي ايران بگونه اي بوده است که مجامع جهاني چاره اي جز اعتراف به آن نداشته اند.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: سرعت پيشرفت ملت ايران در زمينه هاي سياسي، اجتماعي، سازندگي، آگاهي، بصيرت عمومي، اقتدار ملي و آبروي بين المللي نيز بالا بوده است اما بدخواهان ملت در تبليغات خود به اين مسائل اشاره اي نمي کنند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي افزودند: با وجود همه اين پيشرفتها، ملت ايران براي رسيدن به اهداف و آرمانها، و جايگاه شايسته خود نيازمند پيشرفتهاي بيشتر و شگرف تر است، و لازمه چنين پيشرفتها و جهش هايي خلق حماسه است.

ايشان با اشاره به تجربه موفق خلق حماسه در دوران دفاع مقدس، تأکيد کردند: به لطف خداوند، ملت ايران در خلق حماسه سياسي و حماسه اقتصادي نيز موفق خواهد شد و آن را به چشم خود خواهد ديد.


 آيت‌الله آملي‌لاريجاني:
  قانون فصل‌الخطاب در برگزاري انتخابات است 

رييس قوه قضاييه مهم‌ترين رکن و محور برگزاري انتخابات را مشارکت گسترده مردم اعلام کرد و گفت:‌ ايجاد نااميدي يا تحريک مردم به مشارکت نکردن در انتخابات از سوي هر فرد يا گروهي، بازي در زمين دشمن است. به گزارش اداره‌كل روابط‌عمومي و تشريفات قوه قضاييه،، آيت‌الله آملي‌لاريجاني در جلسه مسئولان عالي قضايي با تاکيد بر اين‌که تمام روش‌ها، منش‌ها و عمل افراد و گروه‌هاي مختلف بايد به سوي ايجاد شور و نشاط انتخاباتي جهت‌گيري شود، برگزاري انتخابات پرشور و مشارکت بالاي مردم را مهم‌ترين عامل در تضمين امنيت و اقتدار ملي توصيف کرد و افزود: اقتدار، امنيت ملي و توانايي در حرکت‌ به سمت اهداف نظام جمهوري اسلامي ايران در حضور گسترده مردم نهفته است و تشويق به عدم حضور مردم در انتخابات دقيقا و قطعا بازي در زمين دشمن است.

رييس قوه قضاييه، قانون را فصل‌الخطاب تمام امور از جمله در برگزاري انتخابات پرشور اعلام و تاکيد کرد: در فتنه سال 1388 نيز عده‌اي خواستند از مرز قانون عبور کنند، در حالي که اگر به قانون تمکين مي‌کردند و شکايت‌ها و اعتراض خود را در مسير قانوني پيش مي‌بردند آن مسائل پيش نمي‌آمد و موجب رانده شدن‌شان از سوي مردم نمي‌شد.

آملي‌لاريجاني با يادآوري اين نکته که در زمان فتنه پس از انتخابات سال 88 در شوراي نگهبان حضور داشته و شاهد روند رسيدگي به اعتراض‌ها بوده است، گفت: در زماني که ادعاي تقلب مطرح شد، شوراي نگهبان اعلام کرد که هر مقدار فکر مي‌کنيد و هر صندوقي که مدنظر داريد، بازبيني کنيد و با اين‌که زمان قانوني نيز گذشته اين مدت با نظر ولايي مقام معظم رهبري تمديد شد، اما نپذيرفتند.

عضو سابق فقهاي شوراي نگهبان در ادامه افزود: در جلسه‌اي که بعد از انتخابات و با شرکت تمام مدعيان و معترضان نتيجه انتخابات در حضور مقام معظم رهبري تشکيل شد، باز هم به معترضان و مدعيان تقلب انتخاباتي گفته شد که آمادگي بازبيني صندوق‌هايي که آنان بخواهند وجود دارد اما آن‌ها اعلام کردند که ما قبول داريم در تعداد آرا و نتيجه کلي انتخابات تقلبي نشده است، بلکه در روند برگزاري کارهايي خلاف قانون از جمله استفاده از امکانات دولتي صورت گرفته که سخني بهانه‌جويانه بود.

رييس قوه قضاييه تصريح کرد: مساله تقلب در انتخابات را عده‌اي از افراد در سايت‌ها و رسانه‌ها مطرح کردند، درحالي که خود مدعيان و معترضان به اعلام نتيجه انتخابات، اذعان کردند که معلوم نيست با بازبيني مجدد نتيجه انتخابات تغيير کند.

آملي‌لاريجاني تاکيد کرد: مرجع رسيدگي و تشخيص صلاحيت‌ها، شوراي نگهبان است و در تمام دنيا نيز مکانيزمي براي تشخيص صلاحيت‌ها وجود دارد و فصل‌الخطابي بايد در اين زمينه باشد که اين فصل‌الخطاب در جمهوري اسلامي ايران، شوراي نگهبان است. اگر بناست تشکيکي در تشخيص شوراي نگهبان صورت گيرد، آن وقت بايد پرسيد که از کجا اين تشکيک در نظر شورا درست است و اين سلسله تشکيک‌ها را پاياني نيست؟

رييس قوه قضاييه افزود: اگر تمام مردم، مسئولان، کانديداها و حاميان آن‌ها قانون را معيار عمل خود قرار دهند، همچون هميشه انتخاباتي خوب و با مشارکت بالا صورت مي‌گيرد و اطمينان داريم که اين انتخابات نيز به صورت گسترده و پرشور برگزار خواهد شد و حماسه سياسي تحقق خواهد يافت.


  اوباما: درباره سوريه جدي عمل مي‌کنيم 

ايسنا: باراک اوباما با دفاع از عملکرد خود درخصوص سوريه، هشدار داد که جنگ عراق نشان داد که اقدام بر پايه‌ شواهدي که بر اساس حدس و گمان هستند درباره سلاح‌هاي کشتار جمعي، تا چه حد مي‌تواند "خطرناک" باشد.به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، باراک اوباما، رئيس جمهوري آمريکا در کنفرانس خبري مشترکي با رئيس جمهوري کره جنوبي در کاخ سفيد، اظهار داشت، «آگاهانه» و بر اساس «بهترين تجزيه و تحليل‌هاي» وضعيت سوريه عمل خواهد کرد.

وي همچنين خطاب به کساني که نسبت به قاطعيت وي براي عزل بشار اسد، رئيس جمهوري سوريه ترديد دارند، به سرنوشت اسامه بن لادن، رهبر سابق القاعده و معمر قذافي، رهبر سابق ليبي اشاره کرد. تاكنون بسياري از سناتورهاي آمريكايي عزم اوباما براي برخورد با سوريه را جدي ندانسته‌اند.


  سوريه توان مقابله با اسرائيل را دارد 

فارس: رئيس جمهور سوريه در اولين اظهار نظر پس از تجاوز رژيم صهيونيستي به خاک کشورش گفت: دمشق توان مقابله با اين رژيم را دارد. به گزارش آسوشيتدپرس، بشار اسد، رئيس جمهور سوريه در اولين اظهارنظر پس از تجاوز اسرائيل به خاک کشورش گفت: دمشق «توانايي مقابله با اقدامات مخاطره‌آميز اسرائيل را دارد». بشار اسد اين اظهارات را پس از ملاقات با علي‌اکبر صالحي، وزير خارجه ايران که به سوريه رفته است، بيان کرده است. رئيس جمهور سوريه همچنين گفته اسرائيل از تروريست‌ها در کشورش حمايت مي‌کند.يک رشته انفجارها در دمشق پايتخت سوريه روي داد که ناشي از حمله موشکي اسرائيل بود.اين انفجارها يک مرکز تحقيقات علمي در دمشق را هدف قرار داد و تلفات جاني به همراه داشت. مقامات اسرائيلي در واكنش به اين حملات اعلام كردند كه كارواني تسليحاتي را كه درحال انتقال به حزب الله لبنان بوده است را هدف قرار داده اند.


 پ.ک.ک بدون سلاح از ترکيه مي‌رود 

مهر: نخست‌وزير ترکيه بار ديگر با تاکيد بر خروج بدون سلاح اعضاي حزب کارگران کردستان ترکيه (پ.ک.ک) از اين کشور اعلام کرد، رهبري اين حزب با اعلام زمان دقيق آغاز خروج اشتباه کرده است.

به نوشته روزنامه تودي زمان، رجب طيب اردوغان، نخست‌وزير ترکيه گفت: نکته اصلي خروج اعضاي پ.ک.ک اين است که آن‌ها بايد سلاح‌هاي خود را تحويل دهند و بدون سلاح از کشور خارج شوند. آن‌ها مي‌دانند که چگونه بايد از ترکيه خارج شوند؛ همانطور که زمان ورودشان مي‌دانستند.

ماه گذشته، اين گروه اعلام کرد که از هشتم مه سال جاري ميلادي (18 ارديبهشت ماه) و به عنوان بخشي از مذاکرات سازش ميان دولت آنکارا و عبدالله اوجالان، رهبر محبوس اين گروه خروج خود از ترکيه را آغاز مي‌کند.به گفته اردوغان،‌ پ.ک.ک با اعلام زمان دقيق خروج اعضايش از ترکيه اشتباه کرده است چرا که ضرورت نداشت زمان دقيق را اعلام کند.


 تاکيد جان کري بر همکاري روسيه - ‌آمريکا در خصوص ايران 

جان‌کري در ديدار با پوتين بر همکاري دو کشور در قبال ايران تاکيد کرد.

به گزارش ايسنا، خبرگزاري رويترز گزارش داد: جان کري، وزير امور خارجه آمريکا به ولاديمير پوتين، رييس جمهور روسيه گفت که دو کشور منافع مشترکي در سوريه دارند که از جمله آن ارتقاي ثبات منطقه‌اي و پيشگيري از گسترش افراط‌گرايي است.در آغاز ديدار پوتين و کري که در کاخ کرملين صورت گرفت، وزير امور خارجه آمريکا به رييس‌جمهور روسيه گفت که باراک اوباما، رييس جمهور آمريکا بر اين باور است که دو کشور مي‌توانند در زمينه سوريه، ايران، کره شمالي در مسايل اقتصادي با يکديگر همکاري کنند.

براساس گزارش اسکاي نيوز، کري به پوتين گفت که اوباما قصد دارد با وي در حاشيه نشست گروه هشت در ايرلند ديدار کند و بار ديگر تاکيد کند که مسايل بسياري از جمله مسايل اقتصادي، همکاري اقتصادي، چالش‌هاي کره‌شمالي، ايران، سوريه و بسياري ديگر مسايل وجود دارد که به باور او (اوباما) ما مي‌توانيم همکاري بسيار چشمگيري در خصوص آنها داشته باشيم.


 يک نکته از هزاران 

در پي ادامه مشكلات اينترنتي و اختلال درشبكه‌هاي ارتباطي با خارج از كشور، اينبار نوبت به قطعي و اشكال درتماس هاي تلفني با خارج به وجود آمده است. براساس برخي اظهارنظرها علت اين قطعي ها و اختلالات درتماس‌هاي خارجي، به سبب ميزان سهم پرداختي ايران در ازاي توافقات بين المللي درزمينه ارتباطات تلفني است.

از قرار معلوم هريك از طرفين مكالمه در ايران و خارج، بايد سهمي را درقبال تماس ها به يكديگر پرداخت كنند. از آنجا كه تماس‌ها از ايران به خارج مقرون به صرفه بوده است، تلفن‌ها از داخل به خارج با محدوديت‌هاي سرويس مواجه شده اند.

ما فرض را براين قرار مي دهيم كه اين ادعاها صحت نداشته و كذب است، اما قطعي و اختلال مکرر تماس‌هاي تلفن همراه و ارتباط با خارج از كشور، واقعيتي است كه هزينه‌هاي سنگيني براي مردم در پي دارد. مسولان موظفند در اين زمينه اطلاع رساني كنند و جوابگوي شكايات مردم از اين وضعيت باشند.


 ميز خبر 

وزارت کشور: انفجارهاي غرب تهران براي از بين بردن مهمات ضايعاتي بود

معاون امنيتي و انتظامي وزير کشور گفت: انفجارهاي شب گذشته که در غرب تهران رخ داد، براي از بين بردن مهمات ضايعاتي و از رده خارج بوده است.

به گزارش ايسنا، علي عبداللهي درباره اخبار برخي سايتها مبني بر رخ دادن سه انفجار پي در پي در غرب تهران گفت: معمولا در واحدهاي نظامي اينطور است که هر از چند گاهي به صورت روتين براي از بين بردن مهمات ضايعاتي و از رده خارج شده، انفجارهايي انجام مي‌شود.

وي تاکيد کرد:‌ در غرب تهران و در شهريار نيز يکي از پادگان‌ها به از بين بردن اين مهمات ضايعاتي و از رده خارج، اقدام کرده است.معاون وزير کشور تاکيد کرد:‌ اين انفجارها در مکان خاصي انجام مي‌شود تا خطري نداشته باشد.

سيد حسن نصرالله: حزب‌الله لبنان بخشي از پاسخ سوريه به اسرائيل خواهد بود

سيد حسن نصرالله درباره تلاش اسرائيل براي دخالت در سوريه گفت: دگرگون کردن اوضاع سوريه از طريق ايجاد جنگ گسترده هيچ نفعي براي اسرائيل ندارد چرا که اسرائيل مي‌داند حزب‌الله بخش جدايي ناپذيري از پاسخ سوريه به اسرائيل است.

به گزارش مهر، وي افزود: اسرائيل با طولاني‌ کردن درگيري‌ها در سوريه براي چند سال ديگر و کشته شدن مردم اين کشور به دست يکديگر منافعي را مي‌بيند و اين از جمله انگيزه‌هايي است که اسرائيل را به طراحي نقشه‌هايي جهت تکه تکه کردن سوريه تحت عناوين مختلف وا مي‌دارد نقشه‌هايي که هدف اصلي آنها ممانعت از وجود نيروي توانمند متحد در سوريه است تا بدين وسيله قواي ضعيفي در اين کشور باشد که نتواند در صورت حمله اسرائيل به اراضي سوري و مرزهاي اين کشور در برابر اسرائيل ايستادگي کند.

توافق مسکو و واشنگتن براي برگزاري کنفرانس بين‌المللي سوريه

در ديدار وزير خارجه آمريکا از روسيه مقام‌هاي دو کشور توافق کردند تا کنفرانسي بين المللي در خصوص سوريه برگزار کنند که ادامه کنفرانس ژنو باشد؛ هدف از اين کنفرانس تشکيل کميته‌اي متشکل از مخالفان و دولت سوريه براي اداره مرحله انتقالي اعلام شده است. به گزارش مهر، به نقل از شبکه خبري روسيه اليوم، جان کري، وزير خارجه آمريکا در ديدار با ولاديمير پوتين، رئيس جمهوري روسيه تلاش کرد تا شکاف ميان آمريکا و روسيه در خصوص درگيري‌هاي سوريه را کاهش دهد.

دستگيري 4 عضو طالبان در هرمزگان

فرمانده انتظامي رودان (استان هرمزگان) از شناسايي و دستگيري چهار عضو گروه طالبان در اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ مجيد حاجي‌زاده در گفت‌وگو با ايسنا درخصوص شناسايي و دستگيري چهار عضو طالبان در شهرستان رودان گفت: ماموران با انجام اقدام اطلاعاتي و با بهره‌گيري از شيوه‌هاي پليسي، چهار عضو گروه طالبان را شناسايي و در يک اقدام ضربتي دستگير کردند. وي با بيان اينکه اين افراد در زمان دستگيري مسلح نبوده‌اند، افزود: متهمان دستگيرشده در بازجويي‌هاي بعمل آمده اعتراف کردند که مدت چهار سال است به عضويت گروه طالبان درآمده‌اند و آموزش‌هاي نظامي را در افغانستان براي مقابله با حملات ناتو فرا گرفته‌اند.

بروز اختلاف ميان پوتين و مدودف

بروز اختلاف ميان رئيس جمهور و نخست وزير روسيه موجب استعفاي معاون نخست وزير از سمت خود شد.

به گزارش مهر به نقل از رويترز، "ولاديسلاو سارکف" معاون "ديميتري مدودف" نخست وزير روسيه، مجبور به استعفا از سمت خود شد. کرملين با تائيد اين خبر اعلام کرد که "ولاديمير پوتين" با استعفاي سارکف موافقت کرده است. استعفاي سارکف پس از آن انجام شد که وي دولت را متهم کرد فرامين کرملين را به طور کامل به اجرا نمي گذارد.


 نگاه هفته 

اين هفته نيز اهم مسائل بين المللي مربوط به سوريه و تحولات آن بود. درهمين رابطه جنگنده هاي رژيم صهيونيستي دوبار به با شكستن حريم مرزهاي لبنان وارد سوريه شدند و مواضع اين كشور را بمباران كردند كه به موجب آن چندين تن كشته و مجروح شدند. مقامات تل آويو اين اقدام خود را در راستاي نابودي كارواني حامل موشك و تسليحات نظامي عنوان كردند كه در راه تحويل به حزب الله لبنان بوده است. اما مقامات سوري و حزب الله عميقاً اين ادعا را رد كرده و اقدام اسرائيل كمك به مواضع مخالفان سوري عنوان داشتند. درادامه اين كشمكش ها منابع آگاه از سوريه اعلام كرده اند كه جواب قاطعي به اسرائيل خواهند داد. از همين رو تل آويو سيستم ضد موشكي گنبد آهنين خود را در شهرهاي حيفا و صفد مستقر كرد. ضمن اينكه مقامات سوري گفته اند يك فروند جنگنده رژيم صهيونيستي را توسط آتش ضدهوايي خود منهدم كنند.

از ديگر اخبار سوريه فاجعه دلخراش تخريب مقبره مطهر حجر‌ابن‌عدي صحابه پيامبر(ص) بود كه توسط مخالفان سلفي سوري تخريب و نبش قبر شد. مخالفان گفته اند كه جنازه را از قبر بيرون كشيده و براي جلوگيري از تقدس و مبارزه با كفر ورزي، آن را درجاي ديگري به خاك خواهند سپرد. اين اقدام موجي از نارضايتي ها را درجهان اسلام و تشيع به همراه داشت.

اين هفته روزنامه "جروزالم پست" چاپ اسرائيل گزارش داد كه رژيم صهيونيستي در تلاش است تا با همکاري ترکيه و برخي کشورهاي عربي جبهه مشترکي را عليه توان موشکي و دفاعي جمهوري اسلامي ايران باز کند. اين طرح كه موسوم به 4+1 است قصد دارد اطلاعات راداري عربستان و امارات را تحويل نيروهاي اسرائيلي داده و درعوض از سيستم موشكي پيشرفته تل‌آويو درجهت مقابله با حملات احتمالي موشكي ايران بهره‌مند شوند.

اما درعراق همزمان با ادامه ناآرامي ها انتخابات استاني در مناطق شيعه نشين برگزارشد. براساس نتايج انتخابات ائتلاف قانون تحت رهبري نوري مالکي نخست‌وزير عراق توانسته است در انتخابات شوراهاي محلي موفق به كسب بيشترين آرا شود. همچنين ائتلاف شهروند به رهبري سيدعمارحكيم درجايگاه دوم و جريان صدر در جايگاه سوم قرار گرفتند.

ازديگر تحولات مهم اين هفته سفر جان كري وزيرخارجه آمريكا به مسكو بود. كري درحالي وارد مسكو شد كه هيچ يك از مقامات بلندپايه روسي به استقبال وي نيامدند. اختلافات مسكو و كاخ سفيد برسر مسئله سوريه به بالاترين حد خود رسيده و وزيرخارجه آمريکا در ديدار خود از مسکو بار ديگر تلاش خواهد کرد تا روسيه و آمريکا بتوانند بر سر راه‌حلي سياسي براي حل بحران سوريه، به توافق برسند.


 تا انتخابات يازدهم 

 ثبت‌نام 144 داوطلب براي انتخابات رياست جمهوري

حسنعلي نوري با بيان اينکه "در اولين روز از مهلت ثبت‌نام‌ها، 75 نفر به وزارت کشور مراجعه کردند"، اظهار کرد: از ابتداي روزسه شنبه تا پايان روز چهارشنبه در مجموع 144 نفر براي انتخابات رياست جمهوري ثبت‌نام کردند. به گزارش ايسنا، در دومين روز از مهلت ثبت‌نام داوطلبان کانديداتوري براي يازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، دو داوطلب خانم نيز ثبت‌نام کردند. قرار است در پايان هر روز از ثبت‌نام‌ها اسامي و پرونده ثبت‌نام کنندگان براي تسهيل در امور به شواري نگهبان ارسال شود.در دومين روز از ثبت‌نام‌ها نيز افرادي آمدند از جمله حسن سبحاني. او پس از ثبت‌نام در جمع خبرنگاران گفت: دواطلب مستقل هستم.

ولايتي:مساله مذاکرات هسته‌اي در دولت آينده حل خواهد شد

يک عضو ائتلاف پيشرفت با تاکيد بر اين‌که لزومي ندارد، به بهانه‌هاي کوچک، خود را از مزاياي بزرگ رابطه با ديگر کشورها محروم کنيم، ابراز اميدواري کرد که با اتخاذ سياست درست در عرصه بين الملل، در دولت آينده مذاکرات هسته‌اي نتيجه مطلوبي اخذ کند.به گزارش ايسنا، علي اکبر ولايتي، در جمع مردم تبريز، در مسجد طوبي، وضعيت فعلي روابط خارجي را نامناسب توصيف کرد و افزود: روابط خارجي ما مشکلات بسياري دارد، اما اين مشکلات با اتخاذ سياست عزت مندانه قابل حل است. وي با تاکيد بر استفاده از افراد کاردان در حوزه سياست خارجه گفت: با حل مشکلات به وجود آمده در روابط خارجي مي‌توان بسياري از مشکلات اقتصادي و داخلي را نيز برطرف کرد.

اگر آدمها سر جاي خود باشند 50 درصد از مشکلات جامعه حل مي‌شود

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام افزود: فرهنگ و اقتصاد دو مقوله‌اي است که بايد در دولتهاي آينده به آن توجه شود. دولت آينده بايد اخلاق را به جامعه برگرداند و به وضعيت اقتصاد سر و سامان ببخشد. حل مشکلات و مسائل معيشتي مردم با شعار امکان‌پذير نيست و ما امروز به راهکار نياز داريم.

به گزارش ايسنا، وي با طرح اين پرسش که "چطور سرنوشت يک ملت را به دست کساني دهيم که تخصص ندارند؟" تصريح کرد: اگر آدمها سر جاي خود باشند 50 درصد از مشکلات جامعه حل مي‌شود. بايد يک دولت کارآفرين و متخصص روي کار بيايد؛ دولتي که هم مشکلات اقتصادي را حل کند و هم مسائل فرهنگي را پيش ببرد.


 ماندگار بر جريده عالم  

به مناسبت سي‌امين سالگرد تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي، روزنامه آفرينش ضمن فراخوان از مخاطبان روزنامه براي ارسال مقالات و ديدگاه‌هاي خود، هر روزه در صفحه2 برخي مقالات و سخنراني‌هاي آقاي دكتر عبدالله جاسبي را منتشر مي‌كند.

 اتحاديه دانشگاه هاي جهان اسلام – FUIW

شوراي اجرايي / اجلاس دوازدهم

دانشگاه کويت، کشور کويت، 14 ربيع الاول 1428 هجري قمري، 2 آپريل 2007

سند پيش نويس دستورجلسه در موضوع 3.3 :

( استراتژي براي ترويج آموزش دانشگاهي در جهان اسلام )

قسمت هفتاد و هشتم

3- ادامه ارزيابي عملکرد

5.3 ارزيابي عملکرد اساساً مبتني بر شاخص هاي عمومي است که مي توانسته دريک قضاوت درباره آموزش عالي در جهان اسلام مورد قبول واقع شود، که مهمترين آنها عبارتند از:

- شاخص استاندارد آموزش، با توجه به نشانه هاي بين المللي مصوب دراين حوزه؛

- شايستگي فارغ التحصيلان باتوجه به دانش وشايستگي هاي لازم در تخصصي کردن مناسب؛

- تعادل بين فارغ التحصيلان ونيازهاي بازار کار؛

- کمک به توسعه علم ودانش ازطريق پژوهش علمي که به صورت موفق آميزي درتوليد علوم انساني مشارکت نمايد؛

- کميت چاپ علمي علوم پايه، کار و مجله هاي پژوهشي؛

- برتري دانش و فن آوري در سطوح ملي ومنطقه اي؛

- کمک آشکار به توسعه اجتماعي به وسيله تامين آرمان هاي جامعه براي پيشرفت ونوسازي، از طريق مشارکت درحل مسائل اجتماعي( سلامت، توسعه فرهنگي و غيره)

- کمک به توسعه اقتصادي ازطريق ارتقاءکارايي توليدي نيروي انساني در همه سطوح؛

- وجود مکانيزم ها براي ارزيابي آموزش استاندارد محققين و فارغ التحصيلان داراي مدرک.

6.3 ارزيابي عملکرد، يک عنصر مرکزي در مديريت استراتژيک براي توسعه موسسات دانشگاهي است. اين کار با عمليات معمول موسسه آغاز مي شود، در طول پيگيري برنامه هاي توسعه ادامه مي يابد، وبا مرحله تعيين بهره وري نهايي تمامي سيستم دانشگاه پايان مي پذيرد. در طول همه اين مراحل، ارزشيابي ابعاد مختلفي به خود مي گيرد؛

- ارزشيابي کارايي آموزش مواد وبرنامه ها، آموزش نتايج، مفاهيم فراگيري ها و سازش پذيري با نيازهاي دانشجويان؛

- اندازه گيري کارايي فنون آموزشي معلمين، و تاثيرگذاري متدهاي آموزشي، با يک ديدگاه تعيين واقعيت تعليمات آموزشي برحسب هردوي کميت و کيفيت؛

- اثرات ساختار اداري، شکل هاي آن و حاکميت مدل ها درامور کارايي کلي ( مديريت منابع مالي، رابطه بين مديريت مدل وکارايي، نقش تمرکزو عدم تمرکز، خودمختاري موسسات يا وابستگي اداري، نقش عمومي مديريت کنترل شده و مديريت دموکراتيک مبتني بر مشارکت همه اجزاء آموزش و غيره )

7.3 براي فرهنگ ارزشيابي جهت به دست آوردن زمينه در مديريت موسسات دانشگاهي درجهان اسلام، لازم است بنگاه هاي ملي ايجاد گردد تا موسسات را ارزيابي کنند و استاندارد عملکرد آنها را رصد نمايد. آنها همچنين بايستي گزارش هاي ارزشيابي را به چاپ برسانند. اين بنگاه ها بايستي به صورت مهمتري به هر پروژه اي که توسعه موسسات را هدف گيري مي کند وعملکرد آنها را ارتقاء مي بخشد متصل گردد.

کاربرد ارزشيابي، پيگيري و اعتبار سنجي سيستم ها، يک شاخص مهم براي تامين ظرفيت سيستم موسسه اي براي توسعه است.


 با تشريح جلسه مجلس با مسئولان اقتصادي،
 لاريجاني: بايد در کنترل نقدينگي اهتمام جدي شود 

رييس مجلس شوراي اسلامي ضمن تشريح جلسه غيرعلني مجلس با مسئولان اقتصادي گفت: يکي از مسائل جدي نقدينگي بيش از حد در کشور است که بايد بتوان از طريق کنترل تورم آن را کنترل کرد.

به گزارش ايسنا، علي لاريجاني در ابتداي جلسه علني مجلس ضمن تبريک سالروز آزادسازي هويزه و دشت آزداگان با اشاره به جلسه غيرعلني نمايندگان مجلس با مسوولان اقتصادي گفت: جلسه روز گذشته با محوريت موضوعات مهم اقتصادي کشور و به ويژه گراني‌هايي که با آنها روبرو هستيم برگزار شد و ورزاي جهاد کشاروزي، صنعت‌و معدن و تجارت و نيز رييس بانک مرکزي در اين جلسه در خصوص شرايط اقتصادي نقطه نظرات خود را مطرح کردند. رييس قوه مقننه تصريح کرد: همچنين چهار نفر از کميسيون‌هاي مرتبط و هشت نفر نمايندگان مجلس به ارائه توضيحاتي در مورد آنچه دغدغه نمايندگان درباره کالاهاي اساسي و مايحتاج مردم نظير قيمت بي‌رويه روغن و بعضي مواد اوليه دامداري‌ها و ... پرداختند.

وي خاطر نشان کرد: با توجه به توضيحات ارائه شده مي‌بايد اهتمام جدي هم از نظر قيمت ارز مرجع و هم از نظر برنامه‌ريزي لازم صورت گيرد که حتي در ترخيص کالاها نيز سرعت بيشتري اعمال شود تا با مسائل جدي مواجه نباشيم.لاريجاني افزود: در زمينه مديريت صحنه از نظر سياست‌ها و ابلاغ آن بايد تدبير لازم صورت گيرد تا بي‌جهت شوک به بازار وارد نشود.

رييس مجلس شوراي اسلامي در ادامه اظهار کرد: يکي از دغدغه‌هاي مهم نمايندگان و توضيحات ارائه شده نمايندگان دولت اين بود که اهتمام جدي براي کنترل نقدينگي وجود داشته باشد و با توجه به اينکه محور اصلي کنترل تورم است بايد اقدامات لازم صورت گيرد تا از طريق نقدينگي بتوان ضمن کنترل تمام سرمايه را به سمت توليد سوق داد.

لاريجاني افزود: همچنين بايد در بخش‌هاي مختلف ارز مورد نياز تخصيص داده شده و سرمايه در گردش نيز از تسهيلات لازم برخوردار شوند در اين زمينه وزير صنعت،‌ معدن و تجارت بايد اهتمام جدي داشته و از بخش‌هاي ديگر نيز کمک گيرد تا فعاليت‌هاي توليدي ادامه يابد. رييس قوه مقننه در ادامه به مشکلات تامين داروي مورد نياز بيماران اشاره کرد و افزود: اين مسئله يکي از دغدغه‌هاي مهم نمايندگان بوده که بايد به موقع تدبير شود و نيازهاي بيماران تامين گردد و در اين زمينه تا از ارز مرجع هم استفاده شود.

لاريجاني خاطر نشان کرد: بعد از برگزاري اين جلسه کميسيون‌هاي تخصصي در جلسات خود به طور مفصل اين موضوعات را پيگيري خواهند کرد تا مشکلات برطرف شود و پس از اعلام نتايج از سوي کميسيون‌هاي جلسات بعدي هم خواهيم داشت.


 وزيرامور خارجه:
  رييس جمهور سوريه براي مذاكره با معارضان واقعي اعلام آمادگي كرد 

علي‌اکبر صالحي در حاشيه اجلاس بين‌المللي ديپلماسي و قدرت نرم در سيره پيامبر اعظم (ص) در جمع خبرنگاران درباره سفر خود به اردن و سوريه گفت: اين دو سفر در ادامه سفر دوره‌اي بنده به منطقه انجام شد. در حال حاضر منطقه شاهد تحولات سرنوشت‌سازي است، بنابراين ايران بايد به طور دائم در تماس با کشورهاي منطقه باشد تا از اتفاقي که آثار سلبي آن تمام منطقه را در بر مي‌گيرد جلوگيري کند.

به گزارش ايسنا، وي با اشاره به سفر خود به اردن افزود: در اين سفر در ديدار با مقامات اردني ضمن گفت‌وگو درباره روابط دو جانبه درباره مسايل و تحولات منطقه‌اي تبادل نظر کرديم. خوشبختانه اتفاق‌نظرهاي ما بيش از اختلاف‌نظرهايمان بود.

وزير امور خارجه کشورمان خاطرنشان کرد: در اين ديدار تحولات رخ داده در منطقه و گفتمان سياسي و بين‌المللي انجام شده را با وي در ميان گذاشتم و تصميمات خوبي هم گرفته شد.

صالحي تصريح کرد: مهم‌تر از همه چيز حمايت مردم از ارتش و دولت سوريه است. مردم سوريه با يک بيداري و هوشياري کامل تحولات را رصد مي‌کنند و متوجه شدند که مزدوراني که در داخل سوريه به قتل عام مردم پرداختند خيرخواه هيچ کس نيستند و مردم در مقابل آنها ايستاده‌، مقاومت کرده و قيام کرده‌اند.

وي اضافه کرد: ما فکر مي کنيم که معارضان اصيل بايد هر چه سريع‌تر خود را از صفوف اين مزدوران جدا کنند و با حکومت سوريه مذاکره کرده و آينده سوريه را خود آنها رقم بزنند.رييس جمهور سوريه نيز آمادگي خود را در اين ارتباط اعلام کردند و ما هم در اين ‌باره پيگري‌هاي خود را انجام مي‌دهيم و سفرهاي ديگري در منطقه خواهيم داشت تا پيشنهاد‌هايي مانند پيشنهاد ژنو، شش‌ ماده‌اي ايران و رييس‌جمهور مصر مطرح شود. اين پيشنهاد‌ها مي توانند به عنوان بستر ايجاد يک تحول و برون رفت مسالمت‌آميز براي تحولات سوريه باشند.


 سرمقاله 

 انگيزه‌هاي رواني جامعه براي استفاده ازمواد مخدر

حميدرضاعسگري

بلاي خانمان سوز، ويرانگر خانواده، آفت جامعه،... و ازاين قبيل تعاريف، به محض شنيده شدن نام "اعتياد"، از خاطرمان گذر مي كند. چون درظاهر افراد وخانواده‌هايي كه دچار اين خسران شده اند، چيزي جز بدبختي و گرفتاري ديده نمي‌شود. اما آنچه درپشت چهره و زندگي افراد مبتلا به اعتياد نهفته است، واقعيت‌هايي است كه درجامعه امروز ما گريبان گير تمام افراد شده و خطر به دام افتادن، خصوصاً درجوانان را دوچندان كرده است.

براساس آمارهاي مختلف سن مصرف كنندگان مواد مخدر در كشور در حال حاضر به 10 سالگي و بعضاً كمترازآن رسيده است و اين مي تواند يك خطر بسيار جدي براي نسل جوان جامعه باشد. ازسوي ديگر گسترش اعتياد دربين افراد ميانسال و حتي آنها كه صاحب خانواده نيزهستند، افزايش يافته است. اما دربررسي علل اين موضوع مي توان اشاره‌اي به عوامل رواني داشت كه زمينه ساز تمايل افراد به مواد مخدر و گرفتاري دربند اعتياد مي گردد.

دربين افراد كم سن و سال كه هنوز پا به عرصه جواني نگذاشته و يا دراولين سالهاي دهه دوم زندگي به سر مي برند، مشكلات رواني دردرون خانواده عاملي فزاينده براي سوق اين افراد به اعتياد مي‌باشد. اعتياد پدرو مادر، رفتارنامناسب والدين بايكديگر، پايگاه نبودن خانواده براي فرزندان، طلاق، سرخوردگي به لحاظ نبود روابط قوي درخانواده و بسياري موارد ديگر، سبب مي شود تا فرد براي جبران كذايي اين كمبودها و براي بي نيازنشان دادن خود در ميان ديگر افراد جامعه، نوعي بزرگي غلط با گرايش به اعتياد براي خود درنظر گيرند. درحالي كه اين توهم بزرگ آنها را به ورطه خاري و حقارت خواهد كشيد.

اما اعتياد آتش به خرمن جوانان جامعه زده است. توليد موادمخدر صنعتي درداخل، دسترسي آسان و ارزان بودن آن، ممكن است پاي هرجواني را درلبه پرتگاه اعتياد بلرزاند. براساس آمار بيش از 60درصد از معتادان، دوستان خود را عامل اولين مصرف خود در دوران جواني دانسته اند. كمبودهاي رواني و شخصيتي درميان جمع دوستان، گرايش به استفاده از مواد به عنوان تفريحي هيجان آور و ارزان، رهايي از فشارهاي رواني ناشي از بحران هاي خانوادگي ، بيكاري ، عدم موفقيت در تحصيل، نااميدي از شكست ها و مقايسه خود با قشرهمسالان موفق و... زمينه گرايش جوانان را به بند اعتياد دوچندان كرده است.

گرايش افراد ميان‌سال وخانواده دار نيز مي تواند برگرفته از همين عوامل باشد. فشارهاي اقتصادي ، عدم توانايي درتحمل فشارهاي عصبي ايجاد شده براثر درگيري هاي خانوادگي، بيكاري، عدم تعهد به خانواده، و ازهمه مهمتر استفاده از مواد مخدر به عنوان عاملي آرامش بخش و تفريح آفرين مي باشد. متاسفانه بسياري از افراد ميان‌سال به طور گروهي و خارج جمع خانواده، استفاده از مواد مخدر را به عنوان تفريحي دسته جمعي تلقي مي كنند و خود را از خطرات ناشي از اعتياد وضربات مهلك آن بر بنيان‌هاي خانواده مبري مي دانند.

اما نتيجه اي كه مي توان از اين بحث گرفت، اينكه: جامعه ما با مشكلات رواني و تفريحات ناكافي روبه روست. همانطور كه گفته شد بسياري از مصرف كنندگان مواد مخدر، درابتدا به عنوان تفريح وارد اين عرصه شده اند. لذا اين نشان مي دهد كه ما در ايجاد فضاها و امكانات تفريحي كه بتواند نيازهاي روحي جوانان وديگرگروه هاي سني جامعه را برآورده كند، موفق نبوده ايم.

مسئولان و مديران عرصه هاي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي بايد سعي كنند فضاهايي را براي مردم ايجاد كنند تا مردم در شرايط بد روحي بتوانند اوقات خود را درآنجا بگذرانند. متاسفانه امكانات رفاهي وتفريحي هم كه امروزه براي مردم فراهم است قيمت آنها بيشتر از فروش مواد مخدر است!.


 احمدي نژاد:
 مسئولان هسته اي با تدبير و ابتکار عمل کارها را پيش ببرند 

رييس‌جمهور کشورمان با تاکيد بر اين که اين دولت از روز اول اعلام کرد که نوکر مردم است، گفت: اکنون نيز مي‌گويم من و اين دولت نوکر مردم هستيم و اين دولت مال ملت است و خوشبختانه تاکنون منت هيچ دسته و گروهي بر دوش دولت نبوده و اين دولت به ارزش‌ها، آرمان‌ها و ملت متعهد بوده است.

به گزارش ايسنا، احمدي نژاد که در ميدان شهداي ساري در جمع مردم اين ديار سخن مي‌گفت، در بخشي از سخنان خود با اشاره به ويژگي‌هاي مردم اين استان و اين ناحيه و تلاش و فداکاري آنها در راستاي دفاع از انقلاب و ارزش‌ها، به حوادث منطقه و توطئه‌هاي استعمار اشاره کرد وگفت: آنها همواره در صدد بودند که مشکلات خود را به ديگر ملت‌ها منتقل کنند و ملت‌ها را چپاول و غارت کنند.

احمدي‌نژاد با اشاره به تلاش دولت در راستاي اجراي عدالت، به موضوع هدفمند کردن يارانه‌ها اشاره کرد و گفت: هدف اصلي در اين ارتباط، اجراي عدالت است.وي با بيان اين‌که سال‌ها منابع به صورت ناعادلانه توزيع مي‌شد و بيش از 70 درصد از منابع کشور در اختيار تعداد محدودي بوده است، گفت: موقعي که دولت مي‌خواست قانون هدفمند کردن يارانه‌ها را اجرا کند، عده‌اي مخالفت کردند.

رييس‌جمهور با بيان اين‌که تاکنون بيش از 30 هزار ميليارد تومان يارانه با قيمت امروز بين مردم توزيع شده است، گفت: عده‌اي آمدند تمام مشکلات تاريخي کشور و همچنين مشکلات ناشي از تحريم را به گردن هدفمند کردن يارانه‌ها انداختند و گفتند اين مشکلات به خاطر هدفمند کردن يارانه‌هاست، بعد از آن آمدند و گفتند بخشي از مشکلات به خاطر تحريم‌هاست، ولي مقصر دولت است و بعد آمدند و ديدند با توجه به موفق اجرا شدن هدفمند کردن يارانه‌ها گفتند مشکل تحريم است، اما دولت در اين ارتباط مقصر است.

وي ادامه داد: البته در عرصه بين‌المللي و موضوع هسته اي آن کساني که مسئول هستند بايد با تدبير و ابتکار عمل کارها را جلو ببرند، ما اهل منطق و اهل تفاهم بر اساس عدالت و احترام هستيم و اگر دشمنان فکر مي‌کنند که با فشار مي‌توانند اين ملت را ضعيف کنند و آن را تسليم کنند، حتما اشتباه مي‌کنند.

احمدي‌نژاد با بيان اين‌که آنها هر راهي را که بستند ما تلاش کرديم راه جديدي را باز کنيم، ادامه داد: من روز اول اعلام کردم که اين دولت و من، نوکر مردم هستيم، اکنون نيز اين حرف را مي‌زنم. اين دولت مال ملت است و خوشبختانه منت هيچ دسته و گروهي بر دوش دولت نيست و اين دولت به ارزش‌ها، آرمان‌ها و ملت متعهد است.


 بيماران چشم به راه دارو؛
 20 درصد از داروهاي در گمرک مانده در حال فاسد شدن هستند 

هر بار که پيرامون داروهاي در گمرک مانده از مسئولين وزارت بهداشت سوالي مي شود از حذف ارزمرجع و مشکلات دارو سخن به ميان مي آورند.

دکتر شهلا مير گلو بيات عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: خبرها از فاسد شدن بخشي از داروهاي در گمرک مانده خبر مي دهند و اين در حالي است که مسئولين اين وزارت خانه به ما قول پيگيري اين موضوع را داده بودند. وي تصريح کرد: بخشي از اين داروها جزء داروهاي ضروري نيست اما اين دليلي نمي شود که اين داروها فاسد شود.

وي افزود: مسئولين تمايلي به آزاد کردن اين داروها ندارند و با بهانه جويي هاي مختلف سعي در پنهان کاري در عملکرد خود دارند.وي گفت: در ابتداي تخصصي بودجه صحبت از 2000 ميليارد تومان يارانه دارو بود اما تاکنون هيچ خبري پيرامون تامين اين اعتبار ديده نمي شود.

 


  اجلاس وزيران فرهنگ مجمع گفتگوي همکاري آسيايي در تهران برگزار شد 


 سرباز رژيم صهيونيستي در حال پاشيدن گاز فلفل براي متفرق کردن نمازگزاران فلسطيني تجمع کننده در مقابل مسجد الاقصي 


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي