جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/02/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4423


تغيير زمان آزمون پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي


انتشار کارنامه اوليه کنکور ارشد 92 از ساعت 20 يکشنبه آينده

با آغاز مصاحبه؛
اصلاحيه 32 کدرشته محل آزمون دکتري 92


جدول زماني 15دانشگاه براي مصاحبه دکتري اعلام شد


واحد بين‌الملل کرج دوباره به دانشگاه علوم پزشکي ايران باز مي‌گردد


خبـر


تاريخ دانشگاهي


 تغيير زمان آزمون پزشکي دانشگاه آزاد اسلامي  

 مدير روابط عمومي مرکز آزمون دانشگاه آزاد در پاسخ به برخي کامنت‌هاي ايسنا مبني بر همزماني برگزاري آزمون‌هاي کارشناسي ارشد دانشگاه‌هاي آزاد و علوم پزشکي، گفت: تدابير لازم براي رفع مشکل تداخل زمان برگزاري اين دو آزمون انجام شد و براساس آن آزمون رشته‌هاي علوم پزشکي دانشگاه آزاد به 11 خرداد موکول شد.

مهرداد ناظري در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به برگزاري آزمون کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد در طي روزهاي 9 الي 11 خرداد ماه، اظهارکرد: از آنجايي که آزمون کارشناسي ارشد رشته‌هاي علوم پزشکي طي روزهاي 9 و 10 خرداد ماه برگزار مي‌شود، براي عدم تداخل رشته‌هاي گروه علوم پزشکي اين دو آزمون برنامه‌ريزي لازم انجام شد. وي افزود: بر اين اساس مقرر شده است که آزمون‌ کارشناسي ارشد دانشگاه آزاد براي گروه علوم پزشکي شامل رشته‌هاي مديريت و خدمات بهداشتي درماني، پرستاري، سم‌شناسي، نظارت بر امور دارويي و رشته‌هاي علوم پايه در روز شنبه 11 خرداد ماه برگزار شود.

ناظري ادامه داد: اين درحاليست که آزمون کارشناسي ارشد رشته‌هاي علوم پزشکي وزارت بهداشت در طي روزهاي 9 و 10 خرداد ماه برگزار مي‌شود، بنابراين داوطلبان نگراني نسبت به اين موضوع نداشته باشند.

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي: عوامل آزمون کارشناسي ارشد در قرنطينه هستند

همچنين در اين باره دکتر غلامرضا حسن‌زاده رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي، گفت: امکان تغيير زمان برگزاري آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي از سوي وزارت بهداشت امکان‌پذير نيست.

وي با بيان اينکه تاريخ برگزاري آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي از سال گذشته مشخص و اعلام شده است و هم اکنون دست‌اندرکاران اين آزمون در قرنطينه به سر مي‌برند، اظهار کرد: تغيير زمان اين آزمون با توجه به تعداد زياد داوطلبان براي وزارت بهداشت غير ممکن است.


 انتشار کارنامه اوليه کنکور ارشد 92 از ساعت 20 يکشنبه آينده 

 کارنامه اوليه شرکت کنندگان در آزمون کارشناسي ارشد سال 92 دانشگاهها و موسسات آموزش عالي کشور از ساعت 20 يکشنبه هفته آينده منتشر مي‌شود. به گزارش خبرنگار مهر، کارنامه اوليه آزمون ارشد 92 از يکشنبه هفته آينده 22 ارديبهشت بر روي سامانه سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org قابل دريافت است.

دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) اين آزمون كه شامل شرايط، ضوابط و ظرفيت پذيرش رشته‌ها است از روز يكشنبه هفته آينده در سايت اينترنتي اين سازمان منتشر مي‌شود.

پذيرفته شدگان براي مرحله انتخاب رشته، حق انتخاب يکصد کد رشته محل را دارند.

فرايند انتخاب رشته طي روزهاي 24 تا 28 ارديبهشت صورت مي‌گيرد.

پيش از اين مشاور عالي سازمان سنجش از پذيرش 90 هزار نفري داوطلبان در اين دوره از کنکور ارشد خبر داده بود.


 با آغاز مصاحبه؛
  اصلاحيه 32 کدرشته محل آزمون دکتري 92 

 مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به شرايط و مدارک موردنياز شرکت در مصاحبه آزمون دکتري، از آغاز زمان مصاحبه معرفي‌شدگان آزمون دکتري 92 خبر داد.حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به انتشار اسامي معرفي‌شدگان چندبرابر ظرفيت آزمون دکتري 92، گفت: فهرست اسامي 21 هزار و 88 نفر از معرفي‌شدگان چندبرابر ظرفيت هر يک از کد رشته محل‌هاي آزمون دکتري در 5 کد رشته محل از طريق سايت سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org منتشر شد.

به گفته توکلي، 32 کدرشته‌ محل‌هاي آزمون دکتري با تغييراتي روبرو شد و بر اساس اعلام دفتر گسترش آموزش عالي يا مکاتبات واصله از موسسات آموزش عالي ذي‌ربط، اصلاحيه خورد.

وي افزود: داوطلباني که براساس کارنامه به عنوان معرفي شده يک و يا چند کد رشته محل از رشته امتحاني مربوط مشخص شده‌اند، بايد قبل از مراجعه به محل مصاحبه براي هريک از موسسات مبلغ 25 هزار تومان به شماره حساب مربوط به موسسه محل برگزاري مصاحبه (مشخص شده در وب‌سايت موسسه ذيربط) واريز و اصل فيش واريز شده را به همراه مدارک مورد نياز به همراه داشته باشند و آن را زمان شرکت در مصاحبه به مسئول ذيربط تحويل دهند.

وي ادامه داد: در صورتي که براي چند کدرشته محل در يک دانشگاه، فقط از داوطلب يک نوبت مصاحبه انجام مي‌شود، بايد بدون توجه به تعداد کد رشته‌ها مبلغ 25 هزار تومان پرداخت کند.

توکلي با اشاره به نحوه محروميت داوطلبان آزمون دکتري 92 از آزمون 93، خاطرنشان کرد: آن دسته از داوطلباني که در مصاحبه شرکت و پس از گزينش نهايي در رديف پذيرفته‌شدگان نهايي دوره دکتري اعم از دوره‌هاي روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پيام‌نور، غيرانتفاعي و يا پرديس خودگردان قرار گيرند، مجاز به شرکت در آزمون دکتري سال 1393 نخواهند بود.

وي افزود: از آنجايي که برخي از دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي علاوه بر مدارک لازم براي مصاحبه و همچنين در خصوص ساعت و زمان حضور در مصاحبه اطلاع رساني لازم را در سايت خود مشخص مي‌کنند، داوطلبان بايد حتماً به وب سايت موسسه‌اي که قرار است در مصاحبه آن شرکت کنند به منظور اطلاع از تاريخ، زمان و مدارک مورد نياز براي شرکت در مصاحبه مراجعه کنند.

مدارک مورد نياز براي شرکت در مصاحبه آزمون دکتري

وي در خصوص مدارک مورد نياز مصاحبه آزمون دکتري، گفت: اصل مدرک کارشناسي ارشد (فوق ليسانس)، اصل مدرک کارشناسي (ليسانس) مورد نياز است، البته آن دسته از معرفي‌شدگاني که فارغ‌التحصيل دوره کارشناسي ناپيوسته هستند، علاوه بر اصل مدرک کارشناسي ناپيوسته بايد اصل مدرک کارداني را ارائه کنند.

توکلي با بيان اينکه ارائه اصل شناسنامه و يا کارت ملي براي تطبيق مشخصات شناسنامه‌اي معرفي شده با مشخصات اطلاعات ارسالي از سوي سازمان سنجش الزامي است، اظهارکرد: اصل گواهي مبني بر اينکه عضو هيات علمي رسمي قطعي و يا رسمي آزمايشي تابعه وزارت علوم، تحقيقات و فنآوري بوده که به تأييد بالاترين مقام مسئول نيز رسيده باشد، براي آن دسته از معرفي‌شدگاني که از امتياز مربي در اين آزمون استفاده کرده‌اند، لازم است.

مهلت ارسال فرم بررسي صلاحيت‌هاي عمومي تا يکشنبه

مشاور عالي سازمان سنجش با اشاره به نحوه دريافت فرم بررسي صلاحيت‌هاي عمومي، گفت: کليه معرفي‌شدگان براي انجام مصاحبه بايد به منظور تکميل فرم بررسي صلاحيت‌هاي عمومي با مراجعه به سايت سازمان سنجش حداکثر تا 22 ارديبهشت ماه ضمن پرداخت مبلغ 21 هزار و 200 تومان به صورت اينترنتي، فرم بررسي صلاحيت عمومي را تکميل و کد پيگيري دريافت دارند.

وي افزود: داوطلباني که نسبت به تکميل فرم بررسي صلاحيت‌هاي عمومي اقدام نکنند از گزينش نهايي حذف مي‌شوند.


 جدول زماني 15دانشگاه براي مصاحبه دکتري اعلام شد 

 15دانشگاه جدول زماني مصاحبه براي داوطلبان مجاز کنکور نيمه متمرکز دکتري را اعلام کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، زمان اعلام مصاحبه آزمون دکتري نيمه متمرکز سال 92 اعلام شد.

آن دسته از داوطلبان دوره دکتري نيمه‌متمرکز سال 1392 كه مجاز به انتخاب رشته در دانشگاه علم و صنعت شده اند قبل از انجام مصاحبه بايد جهت ارسال مدارک، به سامانه گلستان دانشگاه علم و صنعت ايران مراجعه کنند.

دانشگاه صنعتي اميرکبير مدارک مورد نياز براي مصاحبه را اعلام کرده و همچنين تاکيد کرده است، براي اطلاع از زمان مصاحبه داوطلبان بايد به سايت سازمان سنجش و يا تحصيلات تکميلي دانشگاه مراجعه کنند.

دانشگاه بوعلي سينا اعلام کرده، به دليل تغيير زمان مصاحبه برخي از رشته ها تاريخ دقيق برگزاري مصاحبه به زودي اعلام خواهد شد. دانشگاه شيراز و شاهد نيز قرار بود تاريخ دقيق را 18 ارديبهشت ماه اعلام کنند.داوطلبان معرفي شده سازمان سنجش آموزش کشور جهت تحصيل در مقطع دکتري گروه زراعت و اصلاح نباتات دانشگاه ايلام در روز چهارشنبه 18 ارديبهشت براي مصاحبه مراجعه کنند.

برخي از دانشگاهها هنوز زمان دقيق مصاحبه آزمون دکتري را اعلام نکرده اند.


 واحد بين‌الملل کرج دوباره به دانشگاه علوم پزشکي ايران باز مي‌گردد 

 رييس دانشگاه علوم پزشکي ايران با اشاره به احياي اين دانشگاه، گفت: اموال دانشگاه علوم پزشکي ايران از جمله واحد بين‌الملل کرج که بعد از ادغام از اين دانشگاه جدا شده بود به دانشگاه علوم پزشکي ايران باز مي‌گردد.دکتر اعتماديان در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)،با بيان اينکه طبق قانون تمام اموالي که قبلا در اختيار دانشگاه علوم پزشکي ايران بوده به دانشگاه علوم پزشکي ايران باز مي‌گردد، تصريح کرد: البته اموال دانشگاه علوم پزشکي تهران در آن دانشگاه باقي مي‌ماند.

وي ادامه داد: در خصوص واحد کرج پرديس بين‌الملل که در گذشته جزء اموال دانشگاه علوم پزشکي ايران بود به دانشگاه بر مي‌گردد، بر اين اساس از امسال براي اين واحد دانشجو مي‌پذيريم، البته دانشجويان ورودي قبل در آنجا مي‌مانند.

رييس دانشگاه علوم پزشکي ايران با بيان اينکه اتفاق مهمي نيفتاده است و نبايد بزرگنمايي کرد، گفت: بعد از دو سال تلاش همه متوجه شدند که ادغام کار را سنگين‌تر کرده است و کاري بود که به شکست انجاميد و حال آن را متوقف کرديم.

با وجود توقف دو ساله دانشگاه علوم پزشکي ايران هنوز رتبه هفتم پژوهشي را دارد

اعتماديان در خصوص توقف دو ساله فعاليت‌هاي پژوهشي دانشگاه علوم پزشکي ايران، تصريح کرد‌: با توجه به اينکه دو سال فعاليت‌هاي پژوهشي دانشگاه علوم پزشکي ايران متوقف شده است، اين دانشگاه هنوز رتبه هفتم را در اسکوپوس دارد، بنابراين خيلي حيف بود که اين دانشگاه به همين ترتيب از دست مي‌رفت.


 خبـر 

 کنگره بين المللي طب سنتي؛ آبان 92

محورهاي همايش:

- طب سنتي

- داروسازي سنتي

- اخلاق و فلسفه پزشكي

- تاريخ پزشكي

برگزار كنندگان: مركز تحقيقات طب سنتي و تاريخ پزشكي دانشگاه علوم پزشکي شيراز

مهلت ارسال چكيده مقالات: 9 تير 1392

تاريخ برگزاري همايش: 8 و 9 آبان 1392

تلفن تماس دبيرخانه: 0711- 2337589

محل برگزاري: شيراز

منبع: www.iranconferences.ir

پذيرش دانشجوي کارشناسي‌ارشد در دوره‌هاي آموزش الکترونيکي دانشگاه علم و صنعت

دانشگاه علم و صنعت ايران براي سال تحصيلي 93-1392 دانشجوي کارشناسي‌ارشد در دوره‌هاي آموزش الکترونيکي پذيرش مي کند. به گزارش خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومي دانشگاه علم و صنعت، اين دانشگاه در حال برنامه‌ريزي براي پذيرش دانشجوي کارشناسي‌ارشد در دوره‌هاي آموزش الکترونيکي (از طريق برگزاري آزمون ورودي تحت نظر سازمان سنجش آموزش کشور) است.در اعلاميه داشگاه علم و صنعت ايران آمده است: عناوين رشته‌ها و گرايش‌هاي مورد پذيرش و شرايط ثبت‌نام پس از اخذ مجوزهاي لازم از مراجع ذيربط اعلام خواهد گرديد، زمان برگزاري آزمون احتمالا سيزدهم تيرماه سال جاري خواهد بود؛ هر گونه خبر يا اطلاعيه تکميلي، متعاقبا از طريق سايت مرکز آموزش الکترونيکي دانشگاه به آدرس: vc.iust.ac.ir به اطلاع عموم خواهد رسيد. لذا خواهشمند است از تماس تلفني يا مراجعه حضوري در مورد پذيرش دانشجو خودداري فرمائيد.

قابل توجه دانشجويان بدهکار؛

اصل مدرک دانشگاهي گرو نگه داشته مي شود

در مقابل بدهي دانشجويان به صندوق رفاه اصل مدرک دانشگاهي گرو نگه داشته مي شود. به گزارش گروه علمي باشگاه خبرنگاران ؛ کيوان مردايان رئيس صندوق رفاه دانشجويي در جمع خبرنگاران گفت: به طور متوسط در سال 88 ، 800 ميليارد تومان اعتبار در براي ارائه تسهيلات در اختيار دانشگاه ها و دانشجويان قرار گرفته چنانچه دانشجويان بعد از 9 ماه فارغ التحصيلي در اقساط 60 ماه اقدام به پرداخت وام ها به صندوق رفاه مي کنند.وي در خصوص بازپرداخت وام ها به صندوق رفاه تصريح کرد: ما هيچ ساز کار ديگري جز ضمانتهايي که دانشجويان در اختيار دانشجويان قرار داده اند نداريم و اگر اين امرمحقق نشود خود دانشگاهها بايد اين مشکل را حل کنند.

مراديان اظهار داشت: البته اين نکته را بگويم که اگر دانشجويان بدهکار خود را به صندوق رفاه ندهند اصل مدرک آنها نيز داده نمي شود البته آخر فروردين 92 آخرين مهلت باز پرداخت وام ها است و اگر از سوي دانشجويان پرداخت نشود بر مبناي جريمه معادل 12 درصدي بانکي با آنها برخورد مي شود.مراديان در ادامه گفت: البته در خصوص بحث گواهي موقت دانشگاهي هم بايد بگويم که بحث گواهي موقتها مي شود و اگر دانشجويان بدهي خود را پرداخت نکنند گواهي دانشگاهي آنها تمديد نمي شود.

پذيرش دانشجوي دكتري پژوهش محور در پژوهشگاه فضاي مجازي

پژوهشگاه فضاي مجازي شرايط لازم براي پذيرش معرفي شدگان داوطلب دوره دكتري پژوهش محور در اين پژوهشگاه را اعلام کرد. به گزارش خبرنگار مهر، پژوهشگاه فضاي مجازي با اعلام اطلاعيه اي اعلام کرد: تمامي معرفي شدگان داوطلب دوره دكتري پژوهش محور پژوهشگاه فضاي مجازي (مؤسسه تحقيقات ارتباطات و فناوري اطلاعات سابق) بايد براي تعيين وقت مصاحبه حضوري و كسب اطلاعات مورد نياز با شماره تماس 88630077 دفتر آموزش و همكاري هاي علمي و بين المللي پژوهشگاه فضاي مجازي تماس حاصل کرده و مدارك مورد نياز را در زمان مصاحبه به همراه داشته باشند.براساس اين اعلام، كپي مدارك ديپلم، كارشناسي، كارشناسي ارشد؛ ريز نمرات مقاطع تحصيلي كارشناسي، كارشناسي ارشد و در صورت كسب رتبه اولي در هر مقطع تحصيلي مدرك لازم؛ کپي صفحه اول ، صفحه صورتجلسه دفاع از پايان نامه فهرست مطالب و خلاصه پايان نامه كارشناسي ارشد (نسخه كامل پايان نامه، كارشناسي ارشد براي مطابقت) و كپي مقالات چاپ شده در مجلات علمي – پژوهشي معتبر، ترجمه هاي انجام شده از جمله مدارک مورد نياز براي پذيرش است.

در همين حال معرفي شدگان داوطلب دوره دکتري پژوهش محور پژوهشگاه فضاي مجازي بايد علاوه بر اصل مقالات، مدارك سوابق پژوهشي، كپي مقالات چاپ شده در كنفرانس هاي بين المللي و خارجي، كپي صفحه اول ، فهرست مطالب و شناسنامه كتابهاي تاليف شده و ترجمه شده و رزومه (C.V.) را به همراه داشته باشند.

در مورد مقالات ISI كه به چاپ رسيده ، پرينت Abstract چاپ شده مقاله از سايت http:/portal.isiknowledge.com الزامي است و در مورد مقالاتي كه هنوز به چاپ نرسيده اند داوطلب بايد نامه Acceptance را ضميمه مدارک لازم کند؛ همچنين در صورتيكه داوطلب در استخدام دستگاههاي دولتي است ارائه آخرين حكم كارگزيني و در صورت داشتن تعهد به محل خدمت، ارائه نامه موافقت مبدا الزامي است.

آزمون EPT دانشگاه آزاد جمعه برگزار مي‌شود

آزمون EPT دانشگاه آزاد روز جمعه 20 ارديبهشت ماه در واحد دانشگاهي علوم و تحقيقات تهران برگزار مي‌شود. به گزارش ايسنا ناصر اقبالي رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد، با اعلام اين خبر، گفت: آزمون EPT طبق روال هر ماه در روز جمعه 20 ارديبهشت ماه در واحد علوم تحقيقات تهران برگزار مي‌شود، بنابراين داوطلبان بايد قبل از برگزاري اين آزمون، ساعت 7 صبح در واحد دانشگاهي مذکور حضور داشته باشند. رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد با بيان اينکه اين آزمون، آزمون استاندارد زبان انگليسي دانشگاه آزاد است، اظهارکرد: اين آزمون هر ماه توسط مرکز آزمون برگزار مي‌شود و دانشجويان دوره دکتري ملزمند که در اين آزمون شرکت کنند و هيچ گونه محدوديتي براي شرکت در آزمون وجود ندارد. اقبالي در خصوص حدنصاب نمره قبولي در اين آزمون، گفت: دانشجويان دوره دکتري براي موفقيت در اين آزمون بايد حداقل 50 نمره از 100 نمره را کسب کنند، در غير اينصورت يعني عدم موفقيت فرد در کسب نمره موردنظر، مي‌تواند در دوره‌هاي مجدد اين آزمون شرکت کند.

وي با بيان اينکه تاييديه پذيرش در آزمون EPT پس از اعلام نتايج به واحد علوم تحقيقات ارسال مي‌شود، اظهارکرد: داوطلبان مي‌توانند جهت مطالعه بيشتر ليست منابع را از سايت روابط عمومي مرکز آزمون مشاهده کنند. رييس مرکز آزمون در پايان گفت: نتيجه اين آزمون متعاقباً اعلام خواهد شد و داوطلبان مي‌توانند از طريق مراجعه به سايت روابط عمومي مرکز آزمون به نشانيwww.pubr-azmoon.com و ورود به بخش پرسش و پاسخ از زمان دقيق اعلام نتايج اطلاع کسب کنند.

حق انتخاب تنها يک اولويت در فراخوان تکميل ظرفيت جذب

متقاضيان شرکت در فراخوان تکميل ظرفيت جذب بهمن 91 تنها حق انتخاب يک اولويت را دارند. به گزارش خبرگزاري مهر، مرکز جذب وزارت علوم اعلام کرد که در مرحله تکميل ظرفيت فراخوان بهمن 91 تنها متقاضياني مي توانند تعيين اولويت کنند که در مرحله اول فراخوان بهمن 91 ثبت نام کرده‌اند و ثبت نام جديد امکان پذير نيست.متقاضياني که در مرحله اول موفق به تعيين اولويت شدند، تنها مي توانند يک اولويت انتخاب کنند اما متقاضياني که ثبت نام کردند و موفق به تعيين اولويت نشدند مي توانند سه اولويت انتخاب کنند.متقاضياني که در مرحله اول ثبت نام موفق به پرداخت الکترونيکي نشدند مي توانند با انجام پرداخت الکترونيکي تعيين اولويت کنند.

فراخوان تکميل ظرفيت بهمن 91 از جمعه آغاز مي شود.

مهمترين شرايط ادامه فعاليت موسسات غيرانتفاعي و غيردولتي

همزمان با چهارمين سفر استاني هيات دولت به آذربايجان غربي با حضور مديرکل دفتر موسسات غيرانتفاعي و غيردولتي وزارت علوم، نشست روساي موسسات غيرانتفاعي و غيردولتي آذربايجان غربي در دانشگاه اروميه برگزار شد.به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، در اين نشست دکتر نادري مديرکل دفتر موسسات غيرانتفاعي و غيردولتي وزارت علوم، با اشاره به شرايط ادامه فعاليت موسسات غيرانتفاعي و غيردولتي، گفت: داشتن اعضاي هيات علمي به تعداد موردنياز و هيات امناي مستقل از مهمترين شرايط براي ادامه فعاليت و گسترش مراکز آموزش عالي غيردولتي و غيرانتفاعي است.مديرکل دفتر موسسات غيرانتفاعي و غيردولتي وزارت علوم با اشاره به فعاليت 345 موسسه آموزش عالي در کشور، اظهارکرد: با بررسي‌هاي انجام شده تعداد مراکز و رشته‌هاي تحصيلي موجود و همچنين مورد نياز در هر استان مشخص شده است.در اين نشست روساي موسسات آموزش عالي غير دولتي و غيرانتفاعي استان آذربايجان غربي سوالات، نظرات و ديدگاه‌هاي خود را در خصوص مسايل مختلف اين مراکز با مديرکل دفتر موسسات غيرانتفاعي و غيردولتي وزارت علوم در ميان گذاشتند.

هفدهمين همايش انجمن زمين شناسي ايران؛آبان 92

محورهاي همايش:

- آب شناسي

- چينه شناسي، ديرينه شناسي و رسوب شناسي

- سنگ شناسي و کاني شناسي

- زمين شناسي اقتصادي و زمين شيمي

- زمين شناسي مهندسي

- زمين شناسي ساختاري و زمين ساخت

- زمين فيزيک و لرزه زمين ساخت

- زمين شناسي نفت و منابع انرژي

- زمين شناسي زيست محيطي و زمين شناسي پزشکي

- سنجش از دور زمين شناختي

- زمين ريخت شناسي و زمين شناسي کواترنري

- افق هاي نو در زمين شناسي(آينده پژوهي، آموزش علوم زمين، مخاطرات زمين شناسي، زمين گردشگري، نانو و بيو زمين شناسي، گوهرشناسي و زمين شناسي دريايي و …)

برگزار كنندگان: -دانشکده علوم زمين دانشگاه شهيد بهشتي

-انجمن زمين شناسي ايران

-معاونت فرهنگي و اجتماعي دانشگاه شهيد بهشتي

-انجمن علمي زمين شناسي دانشگاه شهيد بهشتي

مهلت ارسال چكيده مقالات: 20 مرداد 1392

تاريخ برگزاري همايش: 7 الي 9 آبان 1392

تلفن تماس دبيرخانه: 02129902629

محل برگزاري: دانشگاه شهيد بهشتي

منبع: www.iranconferences.ir


 تاريخ دانشگاهي 

 دارالفنــون

قسمت صدوچهل‌وهشتم

... روزنامه دولت عليه ايران مورخ پنج شنبه 28 جمادي الاخري سال 1280 ه.ق درمورد ساخت پل چوبي جهت عبور و مرور ركاب همايوني اين گونه توضيح مي دهد:

"چندي قبل كه راي همايون بر اين علاقه يافت كه جسر چوبي فراهم و ساخته شود كه هنگام ضرورت و عبو ر از رودخانه جات معطلي حاصل نگردد حسب الامر همايون پل مزبور از قرار دستورالعمل وزير علوم و مهندسين مدرسه دارالفنون به اطلاع بنزك مهندس فرانسه فراهم آمده و ساخته شده و يكصد و بيست نفر سرباز هم براي آموختن و به كار بردن جسر مزبور معين گرديده اكنون چند روز است كه سربازهاي مزبور جسر چوبي را با مهندسين مدرسه دارالفنون به باغ سروستان برده و در حوض باغ مزبور پل را نصب كرده و مشغول آموختن و امتحان مي باشند كه بعد از تكميل همواره مستلزم ركاب نصرت انتساب بوده و در اسفار هنگام ضرورت به كار برده شود."

ظاهرا ناصرالدين شاه علم آموزي مهندسين راه و به ويژه معماران پل سازي را يك امر اختصاصي و خصوصي مي پنداشته است. هر چند در خلال همين انحصارطلبي ها منافع بسيار اندكي نيز به عامه مردم مي رسيده بدين صورت كه راهها و پلهاي مسير حركت كاروان همايوني توسط متخصصان اين امر بهسازي مي شد و پس از آن مردم محلي نيز مي توانستند از آن سود جويند.

ادامه دارد...

بر گرفته از كتاب دارالفنون: گفتاري در هويت داالفنون و جايگاه آن در تاريخ معاصر ايران

تدوين و نگارش: مهدي اشراقي


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي