جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/02/19 - روزنامه سراسري صبح ايران (پنجشنبه) نسخه شماره 4423


آغاز اجراي سيستم آبياري تحت فشار در فينارود خلخال

مديرعامل جمعيت هلال احمر همدان:
تيم‌هاي امداد و نجات روستايي در همدان تشکيل مي‌شود


ايجاد ايستگاه تقويت کننده؛ تنها راه رفع مشکل افت فشار گاز


طرح منحصر به فرد تونل انرژي در مشهد اجرايي شده است


ايران زمين


خبر


 آغاز اجراي سيستم آبياري تحت فشار در فينارود خلخال 

 اردبيل – زهرا مهرنوش

فرماندار خلخال از آغاز عمليات اجراي سيستم آبياري تحت فشار در منطقه گردشگري فينارود خلخال خبر داد. هوشنگ محمدي در جريان بازديد از منطقه گردشگري فينارود خلخال اظهار داشت: اين سيستم آبياري تحت فشار با تامين اعتباري بالغ بر 30 ميليارد ريال و در 120 هکتار از اراضي پايين دست سد فينارود خلخال اجرا مي‌شود.

محمدي افزود: منطقه گردشگري فينارود خلخال جزو مناطق گردشگري بکر و طبيعي خلخال است که به واسطه وجود جنگل و کوهستان در کنار هم و وجود چشمه‌سارهاي زلال در دل جنگل و ايجاد بندهاي تاخيري در اين منطقه موجب ايجاد چشم‌اندازي زيبا از نعمت آب، جنگل و کوهستان شده است. فرماندار شهرستان خلخال گفت: اين منطقه با داشتن آب و هوايي ملايم و لطيف همه ساله پذيراي گردشگران فراوان از مناطق مختلف کشور در فصول گرم سال است و در چند سال گذشته اين منطقه محل برگزاري جشنواره‌هاي مختلف از جمله جشنواره ماهيگيري بوده است که علاقمندان به اين تفريح سالم را از هزاران کيلومتر به سوي اين منطقه فرا مي‌خواند.

وي از پيمانکار و مجري طرح و دستگاه‌هاي ذيربط در اين حوزه خواست تا با سرعت‌بخشي به انجام پروژه بسترهاي توسعه اين منطقه را فراهم آورند. منطقه گردشگري فينارود خلخال از سال‌هاي گذشته به عنوان منطقه پايلوت و بزرگترين پارک آبخيزداري در جنوب استان در حال اجراست که هدف از اجراي طرح آبخيزداري تغذيه سفره‌هاي زيرزميني آب، جلوگيري از هدر رفت آب و تامين آب کشاورزي منطقه فينارود و اراضي پايين دست بوده است.


 مديرعامل جمعيت هلال احمر همدان:
 تيم‌هاي امداد و نجات روستايي در همدان تشکيل مي‌شود 

 همدان – مجيد ملکيان

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان همدان گفت: تشکيل تيم‌هاي امداد و نجات روستايي به عنوان يکي از برنامه‌هاي مهم جمعيت هلال احمر، در سال جاري در دستور کار است.

حميد ره‌انجام به مناسبت روز جهاني هلال احمر اظهار داشت: هشتم مي مصادف با 18 ارديبهشت هر سال به نام روز جهاني صليب سرخ و هلال احمر نامگذاري شده است. وي با بيان اينکه در جهان فقط يک روز به اين نام است افزود: براي شناساندن هر چه بهتر برنامه‌ها و فعاليت‌هاي جمعيت هلال احمر به مردم در کشور ما به مدت يک هفته به نام هفته جمعيت هلال احمر نامگذاري شده است. مديرعامل جمعيت هلال احمر استان همدان با بيان اينکه 187 کشور در دنيا عضو نهضت صليب سرخ و جمعيت هلال احمر هستند خاطرنشان کرد: جمعيت هلال احمر ايران در سال گذشته ميزبان 40 کشور منطقه خاورميانه بود که بررسي و هماهنگي براي امدادرساني و خدمات بهتر در حوادث منطقه، آشنايي با تجهيزات و امکانات نوين صليب سرخ جهاني و همچنين آشنايي با توانمندي‌هاي جمعيت هلال احمر ايران موضوعات نشست بوده است.

وي به برنامه‌هاي هفته هلال احمر در استان اشاره و خاطرنشان کرد: ديدار با نماينده ولي فقيه در استان، برگزاري مسابقه فرهنگي و ورزشي بين کارکنان هلال احمر، زيارت قبور شهداي هلال احمر، خواندن زيارت عاشورا و پياده‌روي به مناسبت اين روز بخشي از برنامه‌ها است.

ره‌انجام به برنامه روز جمعه اشاره و خاطرنشان کرد: روز جمعه روز ايمان و ايمني نامگذاري شده که تمام اعضاء هلال احمر در نماز جمعه اين هفته حضور پرشکوهي خواهند داشت و با گرفتن فشار خون و برپايي نمايشگاه عکس، فعاليت‌هاي هلال احمر استان را براي مردم به نمايش مي‌گذارند. وي اعزام کاروان به مناطق محروم، برگزاري مانور استاني ايمني و مديريت بحران در شهرستان نهاوند، تبليغات مراسمات ويژه هفته هلال در مرکز علمي و کاريردي هلال از ديگر برنامه‌هاي اين هفته است.

مديرعامل جمعيت هلال احمر استان همدان به برنامه‌هاي اجرا شده در سال 91 اشاره و ابراز داشت: درجه‌بندي امدادگران در دو مرحله به تعداديک هزار و 300 نفر، اجراي مراسم اعطاء درجه و نشان به امدادگران و نجاتگران، حضور فعال امدادگران در انتخابات شوراي اجرائي هلال احمر، برگزاري دو دوره توان‌ا‌فزايي نجاتگران تيم‌هاي نجات در کوهستان به صورت سه روزه از مهمترين برنامه هاي اجرا شده در سال 91 است. وي در خصوص برنامه‌هاي امسال اظهار داشت: تهيه تجهيزات انفرادي و گروهي تيم‌هاي ويژه، تشکيل تيم‌هاي امداد و نجات روستايي، تهيه و تدوين طرح عملياتي استان همدان براي امدادرساني و پاسخگويي مؤثر و سريع از برنامه‌هاي قابل اجرا در سال جاري است.

ره‌انجام اجراي دوره‌هاي مهارتي ويژه نجاتگران پايگاه‌ها و به‌روز کردن اطلاعات، گسترش پايگاه‌هاي امداد و نجات بين شهري در استان، اجراي دوره‌هاي آموزشي تخصصي براي ارتقاء درجات نجاتگران، عملياتي کردن تيم‌هاي امدادي توانا و برگزاري دوره‌هاي تخصصي براي تمام بانوان امدادگر استان را از ديگر برنامه‌ها دانست.

وي تکميل بانک اطلاعاتي امدادگران را از ديگر برنامه‌هاي جمعيت هلال احمر استان همدان اعلام کرد. مديرعامل جمعيت هلال احمر استان همدان با بيان اينکه نوروز امسال 121 حادثه جاده‌اي، 208 حادثه شهري و شش حادثه در کوهستان داشتيم اظهار داشت: در حوادث جاده‌اي 323 نفر مجروح و 33 نفر فوتي، در حوادث شهري 206 نفر مجروح داشتيم و در حادثه کوهستان فقط شش نفر مجروح و فوتي نداشتيم. وي به فعاليت‌هاي انجام داده جوانان هلال احمر در سال 91 اشاره و تصريح کرد: کسب رتبه خوب در راهنمايي مسافران، کسب رتبه برتر در کاروان نيکوکاري و اوقات فراغت، کسب مقام دوم و سوم در حفظ قرآن و مقام دوم در مسابقه حمل از برنامه‌هاي انجام شده جمعيت جوانان هلال احمر است. ره‌انجام ايجاد شش پايگاه پست ثابت و هفت پايگاه نمازخانه، هشت پست سيار شبانه‌روزي و نصب 9 چادر با عنوان دوستدار کودک براي مسافران نوروزي را از ديگر فعاليت‌هاي مهم جوانان در ايام نوروز برشمرد.


 ايجاد ايستگاه تقويت کننده؛ تنها راه رفع مشکل افت فشار گاز 

 اروميه – خبرنگار آفرينش

شهردار ماکو گفت: به دليل عدم استفاده از دستگاه‌هاي مناسب در جايگاه CNG ماکو شاهد افت فشار در جايگاه هستيم.فخرالدين هاشم‌زاده با اشاره به مشکل جايگاه‌هاي عرضه سوخت ماکو، اظهار داشت: در جايگاه شماره يک واقع در ورودي شرقي شهر ماکو به علت استفاده نامناسب از لوله‌هاي گاز و استفاده همزمان از تمام نازل‌ها، دچار افت فشار گاز هستيم که به ناچار براي جلوگيري از اين مشکل، با نصف ظرفيت کار مي‌کنيم. وي تصريح کرد: بايد براي پمپ‌ها، دستگاه‌هايي با فشار 250 استفاده مي‌شد که عملاً اين گونه نشده و به همين دليل نيز افت فشار را شاهد هستيم.

شهردار ماکو ايجاد ايستگاه تقويت کننده را تنها راه رفع مشکل مي‌داند که البته هنوز در اين رابطه هيچ کاري صورت نگرفته است.وي با اشاره به مشکلات دومين جايگاه عرضه گاز اين شهر که در فاصله 3 کيلومتري شهر ماکو و در جاده ماکو بازرگان قرار دارد، گفت: اين جايگاه را هنوز تحويل نگرفته‌ايم و علت آن هم مشکلات فني جايگاه است.

وي تصريح کرد: تا زماني که معايب اين جايگاه رفع نشده، جايگاه را از شرکت سازنده تحويل نخواهيم گرفت. هاشم‌زاده اعلام کرد: داغ کردن کمپرسور يکي از مشکلات اين جايگاه است و تا زماني که شرکت‌هاي تجهيز کننده اين جايگاه‌ها مشکلات را رفع نکنند ما آن را تحويل نخواهيم گرفت.


 طرح منحصر به فرد تونل انرژي در مشهد اجرايي شده است 

 مشهد - زهره حسيني

سخنگوي سازمان مجري طرح نوسازي و بهسازي بافت پيرامون حرم مطهر رضوي از اجراي بيش از دوکيلومتر تونل انرژي در منطقه ثامن مشهد خبر داد.

مهندس عباسعلي رشيد در جريان بازديد ميداني اصحاب رسانه از پروژ ه هاي اجرا شده توسط سازمان مجري طرح نوسازي و بهسازي بافت پيرامون حرم مطهر رضوي در منطقه ثامن اظهار کرد: طرح تونل انرژي در سطح کشور منحصر به فرد است و بر اساس آن و با به کارگيري تکنولوژي روز لوله هايي به قطر سه متر در زير زمين قرار داده مي‌شود که امکان مقاومت در برابر فشار را دارا مي باشد و در حاليکه اين مسيرها در زير خيابانهاي طرح نوسازي و بهسازي بافت پيرامون حرم مطهر رضوي قرار دارد انشعابات و تاسيسات شرکتهاي آب و برق و تلفن از داخل آنها عبورخواهند کرد.

وي ادامه داد: در کل منطقه مورد نظر بيش از 13 کيلومتر تونل انرژي طراحي شده است که تاکنون 2 کيلومتر آن آماده بهره‌برداري شده است و توان و آمادگي ادامه کار را دارا هستيم. وي با بيان اينکه وظيفه اجرا و ايجاد اين تونل عملا با شرکتهاي خدمات عمومي است افزود: شهرداري منطقه ثامن براي تسريع در امور آنرا اجرا مي کند و پس از پايان با احتساب هزينه‌ها در اختيار اين شرکتها قرار مي‌دهد.

رشيد اضافه کرد: سرعت بالاي اجرا، قابليت تعمير و تعويض، مقاومت در برابر زلزله‌هاي حدود 9 ريشتر، عدم فرسايش، ضمانت بدنه و صرفه جويي در هزينه ها به نسبت ايجاد تونلهاي بتني از مزاياي استفاده از اين متريال مي باشد.

وي با اشاره به حجم زائر در منطقه ثامن مشهد اظهار کرد: وجود چنين سيستمي باعث مي‌شود ديگر حتي يک ثانيه نيز مسيرهاي پر رفت و آمد اين محدوده براي تعميرات و تاسيسات مسدود نشود.

سخنگوي سازمان مجري طرح نوسازي و بهسازي بافت پيرامون حرم مطهر رضوي در ادامه سخنان خود از اجراي طرح خشت هاي آسماني جهت ايجاد زائرسراهاي ارزان قيمت خبر داد و افزود: مشهد به عنوان دومين کلانشهر مذهبي جهان هرساله ميزبان خيل عظيمي از زائران هشتمين اختر تابناک امامت و ولايت است که پيش بيني مي‌شود جمعيت اين زائر در دهه آينده به حدود 40 ميليون نفر برسد که براساس آمار بيش از 70 درصد اين جمعيت را اقشار کم درآمد شامل مي‌شوند بنابراين دبيرخانه زائرسراها در سال 90 براي احداث 14 زائرسراي ارزان قيمت اقدام کرد.

رشيد تاکيد کرد: به منظور فراهم آوردن امکان مشارکت همگاني و نيکوکاران طرحي به عنوان خشتهاي آسماني به اجرا درآمده است که براساس آن سهم مشارکت هر فرد علاقمند به صورت نمادين به عنوان خشت معرفي شده که بهاي هر خشت 880 هزار ريال برآورد شده است. وي افزود: هزينه پرداختي براي هر خشت جهت ساخت زائرسراي ارزان قيمت در کوتاهترين و به بهتربن نحو اعمال خواهد شد.

وي نحوه مشارکت در اين طرح را از طريق واريز نقدي و يا مراجعه به سايت عنوان کرد: www.kheshtasmani.ir.


 ايران زمين 

 در آينده اي نزديک؛ کاهش بار ترافيک در رباط کريم

رباط کريم – خبرنگار آفرينش

شهردار رباط کريم از کاهش بار ترافيکي چهارراه رباط کريم در آينده اي نزديک خبر داد.

به گزارش خبرنگار ما، به دليل لوله گذاري و تعويض لوله هاي گازرساني بلوار امام خميني (ره)، حد فاصل چهار راه رباط کريم تا ميدان غدير ( پليس راه) به مدت حدود يک ماه مسدود بوده است. بنا بر اين گزارش پس از اتمام لوله گذاري توسط پيمانکار پروژه، عمليات عمراني ترميم نوارهاي حفاري توسط معاونت عمراني شهرداري آغاز خواهد شد. شهردار رباط کريم گفت: طرح توسعه شبکه گازرساني حد فاصل چهار راه مصلا تا ميدان غدير رو به پايان است و عمليات بتن ريزي و اصلاح بلوار مذکور توسط چند اکيپ در حوزه معاونت عمراني شروع خواهد شد. منوچهر رضائي افزود: پس از زيرسازيهاي لازم بر روي نوارهاي حفاري ايجاد شده به سرعت عمليات آسفالت مسير مذکور نيز انجام خواهد گرفت.

بيش از 80 واحد معدني در دامغان داراي پروانه فعاليت هستند

دامغان – خبرنگار آفرينش

رئيس اداره نظارت بر معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان از وجود 87 واحد معدني داراي پروانه فعاليت در شهرستان دامغان خبر داد. علي اکبر هاشمي در جلسه کارگروه توسعه بخش معدن شهرستان دامغان که در سالن جلسات فرمانداري اين شهرستان برگزار شد با بيان اينکه سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان حمايت از تمامي واحدهاي معدني را وظيفه خود مي داند گفت : شهرستان دامغان با 87 واحد معدني فعال در زمينه استخراج مواد معدني از پيشرفت خوبي برخورداربوده است. رئيس اداره نظارت بر معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به اينکه فراورده‌هاي معدني بايد جايگزين قسمتي از فروش نفت شود گفت : براي سطح ارتقا و ارزش افزوده مواد معدني به عنوان يک موضوع مهم و اثرگذار بايد فضاي مناسبي را فراهم و در اختيار بهره برداران واحدهاي معدني قرار دهيم و از آنان نيز حمايت کنيم . 

تشکيل شعبه ويژه رسيدگي به تخلفات انتخاباتي در دامغان

دامغان – خبرنگار آفرينش

رئيس دادگستري شهرستان دامغان گفت: شعبه ويژه رسيدگي به تخلفات انتخاباتي در دادگستري و دادسراي عمومي و انقلاب اين شهرستان تشکيل شد. حجت الاسلام سيد علي اصغر ترابي در گفتگو با خبرنگار روزنامه آفرينش گفت: با هدف رسيدگي به تخلفات احتمالي انتخاباتي دو شعبه ويژه در دادگستري و دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان دامغان ايجاد شده است.

وي با اشاره به اينکه شعبه 101 جزايي مستقر در دادگستري و شعبه دوم دادياري در دادسراي عمومي و انقلاب شهرستان دامغان به عنوان شعبات ويژه رسيدگي به تخلفات انتخاباتي تعيين شده است، تصريح کرد: ايجاد اين شعبات بر اساس ابلاغيه رئيس قوه قضاييه بوده است. رئيس دادگستري شهرستان دامغان افزود: در صورت گزارش تخلفات انتخاباتي با تعيين دو قاضي ويژه در اين دو شعبه به اين تخلفات به صورت ويژه و خارج از نوبت رسيدگي مي شود.

ترابي با اشاره به اينکه مردم شهرستان دامغان از درک و فهم بالايي در خصوص قانون انتخابات برخوردار هستند افزود: اين شهرستان در انتخابات گذشته سابقه وقوع تخلف انتخاباتي را نداشته است. وي به تشکيل ستاد پيشگيري از جرايم انتخاباتي با مسئوليت رئيس دادگستري شهرستان اشاره کرد و گفت : اعضاي اين ستاد متشکل از معاونين فرماندار، دادستان عمومي و انقلاب، فرماندهان نيروي انتظامي و سپاه شهرستان هستند که در زمينه ارائه راهکار هاي لازم در جهت جلوگيري از جرايم انتخاباتي فعاليت مي کنند. رئيس دادگستري شهرستان دامغان در پايان تصريح کرد : تاکنون چندين جلسه با حضور اعضاي اين ستاد تشکيل و راهکارهاي لازم در جهت جلوگيري از تخلفات و جرايم احتمالي ارائه شده است.

راه اندازي3 نشريه تخصصي در دانشگاه پيام نور لرستان

خرم آباد – خبرنگار آفرينش

سرپرست دانشگاه پيام نور استان لرستان گفت:طي سال جاري3 نشريه تخصصي در دانشگاه پيام نور لرستان راه اندازي مي شود. محمدرضا جعفري با بيان اينکه تا پيش از اين هيچ گونه نشريه تخصصي در دانشگاه پيام نور لرستان وجود نداشت، تصريح کرد: در سال جاري 3 نشريه تخصصي در رشته هاي زبان و ادبيات فارسي، فيزيک و کشاورزي راه اندازي خواهد شد.سرپرست دانشگاه پيام نور استان لرستان در بخش ديگري از سخنان خود از راه اندازي آزمايشگاههاي جديد در مراکز پيام نور لرستان خبر داد و افزود: تا قبل از سال 90 تنها 17 آزمايشگاه در سطح مراکز پيام نور لرستان وجود داشت که امروز اين تعداد به 89 آزمايشگاه رسيده است. جعفري از انعقاد هفت تفاهم نامه همکاري ميان دانشگاه پيام نور لرستان و دستگاههاي اجرايي خبر داد و بيان داشت: اين تفاهم نامه هاي همکاري با دستگاههاي اجرايي مانند شرکت توزيع برق، شرکت نفت، مرکز تحقيقات کاربردي نيروي انتظامي، سازمان صنعت، معدن و تجارت، استانداري، پارک علم و فناوري و ... منعقد شده است.

کارگروه توسعه معادن دماوند آغاز به کار کرد

دماوند - ايرج صادقعلي

کارگروه "توسعه معادن شهرستان دماوند" با تشکيل نخستين نشست اين ستاد با حضور مسئولان کشوري و استاني آغاز به کار کرد. رئيس اداره اکتشافات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، در اين جلسه که با حضور مجيد پورمقدم معاون امور معادن و اکتشافات معدني سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، سعيد افشارنادري فرماندار شهرستان دماوند، بهروز برنا معاون سازمان زمين شناسي و اکتشافات معدني کشور در امور اکتشاف و ساير مسئولان استاني و محلي در محل جلسات فرمانداري برگزار شد، بيان داشت: ستاد توسعه بخش معدن با حضور هشت وزارتخانه در کشور کار خود را آغاز کرد، اين کارگروه در تهران نيز زير نظر استاندار تهران تشکيل و دستور ايجاد مجموعه ياد شده در شهرستانهاي اين استان نيز ابلاغ شد.

بابک صفايي ادامه داد: اين ستاد با 9 عضو به رسميت شناخته شده و با رأي هشت عضو مصوبات آن نهايي مي شود، امور تحت حوزه ستاد توسعه بخش معادن را مباحثي نظير اکتشاف، استخراج و فرآوري صنايع معدني شامل مي شود. وي تصريح کرد: اين کارگروه در راستاي توسعه بخش معدن، سرفصلهايي همچون ايجاد پنجره واحد، طراحي و برنامه ريزي براي محدوده هاي معدني راکد و بدون فعاليت، استيفاي حقوق دولت و نقشه معادن قابل اکتشاف را دنبال مي کند.

نزديک به 32 معدن شهرستان دماوند مشمول قوانين ماده 15 تلقي مي شوند

اين مسئول با اشاره به شرايط معادن شهرستان دماوند افزود: در حال حاضر نزديک به 32 معدن شهرستان دماوند مشمول قوانين ماده 15 تلقي مي شوند، معادن مشمول ماده 15 به معادني اطلاق مي شود که وجود مواد معدني در آنها تقريباً محرز تشخيص داده شده است. وي عنوان داشت: علاوه بر اين، در شهرستان دماوند 26 معدن غيرفعال و سه معدن متروکه وجود دارد، بدين ترتيب دماوند از وجود نزديک به 60 معدن بهره مند است.

توليد دو برابري معادن دماوند

صفايي از امکان ايجاد شرايطي براي بهبود وضع کنوني و افزايش توليدات معدني شهرستان دماوند تا دو برابر ميزان فعلي خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر معادن فعال شهرستان دماوند ميزان توليدي نزديک به هشت ميليون تن در سال را به نام خود ثبت کرده اند که اين مهم مي تواند تا 15 ميليون تن نيز افزايش يابد. وي بيان داشت: همچنين در مبحث توسعه بلند مدت اين بخش نيز مي توان موضوع پهنه بندي معادن شهرستان را در سايه وجود کارشناساني زبده پيگيري کرد.

تبديل 33 درصد از شبکه هاي فشار ضعيف برق لرستان به کابل خودنگهدار

خرم آباد – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت توزيع برق استان لرستان گفت:طي سال گذشته 33 درصد از شبکه هاي فشار ضعيف برق لرستان به کابل خودنگهدار تبديل شده است. محمد بحريني بيان داشت: در اين مدت بيش از يک هزار و 500 کيلومتر از شبکه هاي فشار ضعيف سيم مسي لرستان به کابل خودنگهدار تبديل شده است. مديرعامل شرکت توزيع برق استان لرستان همچنين از جمع آوري 9 هزار و 600 انشعاب غير مجاز برق در لرستان طي اين مدت خبر داد و افزود: 4 هزار و 800 انشعاب غير مجاز لرستان نيز به انشعاب مجاز تبديل شده است.

وي همچنين جلوگيري از سرقت سيمهاي مسي، بهبود شاخصهاي فني مانند بهبود ولتاژ تحويلي به مشترکين، رفع ناپايداريهاي شبکه و به حداقل رساندن خاموشيهاي ناخواسته شبکه فشار ضعيف برق لرستان را از ديگر اقدامات صورت گرفته توسط شرکت توزيع برق لرستان برشمرد. مديرعامل شرکت توزيع برق استان لرستان گفت: طي سال 91 ميزان تلفات برق در لرستان نسبت به مدت مشابه سال قبل 7.81 درصد کاهش يافته است. محمد بحريني با اشاره به اجراي طرح کاهش تلفات برق در لرستان عنوان کرد: با اجراي اين طرح 4/210 ميليون کيلو وات ساعت انرژي برق صرفه جويي شده است.


 خبر 

 معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان:

در سال جاري تعداد ايستگاههاي دوچرخه به 60 ايستگاه افزايش خواهد يافت

اصفهان - راعي

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان عنوان كرد: قرار است در سال جاري تعداد ايستگاه هاي دوچرخه در شهر اصفهان به 60 ايستگاه افزايش يابد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، مصطفي نوريان با بيان اين مطلب گفت: هم اكنون 28 ايستگاه دوچرخه در مناطق 14گانه شهر اصفهان وجود دارد و قرار است اين تعداد به بيش از 60 ايستگاه افزايش يابد. وي با تاكيد بر اينكه شهرداري اصفهان سعي دارد فرهنگ دوچرخه سواري را در اين كلان شهر نهادينه كند تصريح كرد: سال جاري، سال توسعه دوچرخه سواري در اصفهان خواهد بود.

معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان با اشاره به استقبال مردم از اين طرح افزود: به طور متوسط روزانه بيش از 10هزار نفر به اين ايستگاهها مراجعه و از دوچرخه‌ها استفاده مي كنند. نوريان خاطر نشان كرد: با افزايش ايستگاههاي دوچرخه تعداد دوچرخه‌ها نيز افزايش خواهد يافت تا همه شهروندان بتوانند با دسترسي آسان به اين وسيله نقليه غيرموتوري، ركاب زدن را تجربه كنند. وي در ادامه اذعان داشت: براي گرفتن دوچرخه شهروندان مي توانند به اين ايستگاهها مراجعه و با ارائه كارت ملي براي حدود 4 ساعت به صورت رايگان از خدمات دوچرخه سواري استفاده كنند.

100 درصد مصوبات سفر رهبري در بخش گازرساني در كردستان محقق شد

سنندج – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شركت گاز كردستان، گفت: 100 درصد مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب به استان كردستان در بخش گازرساني محقق شده است.مهندس محمد مهدي مهدوي، گازرساني به 400 روستا را از تعهدات شرکت گاز استان در سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان ذکر کرد و افزود: گازرساني به 384 روستا به بهره برداري رسيده و در 16 روستا نيز عمليات گازرساني در حال اجرا است.

وي گفت: براي گازرساني به 400 روستا، 34 هزار و 700 مورد انشعاب و بهره مندي 41 هزار خانوار با 120 ميليارد تومان اعتبار پيش بيني شده بود.وي با اشاره به اينکه از مجموع 400 روستاي تعهد شده مذكور تاکنون به 384 روستا گازرساني شده است، گفت: در راستاي اجراي اين مصوبات تاکنون دو هزار و 203 کيلومتر شبکه گذاري اجرا و 34 هزار و 252 مورد انشعاب نصب شده و همچنين 39 هزار و 191 خانوار تحت پوشش گاز طبيعي قرار گرفته است. وي هزينه گازرساني به 384 روستاي مصوب سفر رهبر معظم انقلاب را 98 ميليارد تومان ذکر کرد.

مديرعامل شرکت گاز کردستان در ادامه تعداد روستاهاي استان را هزار و 700 مورد اعلام کرد و با اشاره به اينکه از اين تعداد هزار و 100 روستا قابليت گازرساني دارد، گفت: اکنون 683 روستاي استان از نعمت گاز طبيعي برخوردار است. مهندس مهدوي اظهار اميدواري کرد تا پايان امسال شمار روستاهاي گازدار استان کردستان به بيش از 800 مورد افزايش يابد.

مخازن ذخيره آب شهر آبعلي شستشو و گندزدايي شد

آبعلي - خبرنگارآفرينش

به منظور ارتقاء کيفيت آب شرب مخازن و شبکه توزيع آب شهر آبعلي مورد شستشو قرار گرفت.به گزارش خبرنگارآفرينش به نقل از روابط عمومي آبفاي شرق استان تهران ، مراد فرحت مدير امور بهره برداري آبعلي در اين خصوص گفت : در راستاي ارتقاء سطح کيفي و بهداشتي آب آشاميدني در شهر آبعلي و برابر با برنامه زمانبندي از پيش تعيين شده در پايان فروردين ماه سال جاري نسبت به شستشو و گندزدايي سه باب مخزن ذخيره در مدار بهره برداري و 40 درصد از شبکه توزيع آب شهر آبعلي توسط پرسنل امور بهره برداري اقدام شد.

وي در ادامه افزود: اين عمليات که در راستاي برنامه ساليانه شستشوي مخازن صورت پذيرفت به شکلي برنامه ريزي شده که زمان قطعي آب به حداقل رسيده با اطلاع رساني مناسب به شهروندان از طريق تريبون مساجد و نصب بنر جهت قطع آب چند ساعته مشکلي از اين بابت براي مشترکين ايجاد نگردد.لازم به ذکر است با انجام عمليات مانور شيرآلات و تخليه شبکه توزيع نسبت به شستشوي 14.5 کيلومتر شبکه با قطرهاي 90 ، 110و 200 ميليمتر نيز اقدام شد.

چاه فلمن شماره 4 جاجرود وارد مدار بهره برداري مي‌شود

معاون مهندسي وتوسعه شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران از وارد مدار شدن چاه شماره 4 فلمن جاجرود با آبدهي 100 ليتر در ثانيه در روزهاي آينده خبر داد.

مهندس سيد مجيد صالحي با اشاره به تلاش مجدانه و شبانه روزي همکاران معاونت فني در راستاي وارد مدار بهره برداري کردن چاه شماره 4 فلمن جاجرود افزود: با توجه به توسعه روزافزون جمعيت خصوصاً اسکان جمعيت در اراضي مسکن مهر پرديس، لزوم به مدار آوردن چاه شماره 4 جاجرود دوچندان شد. در همين راستا مطالعات مکانيابي و ژئوفيزيک جهت حفر چاه فلمن شماره 4 جاجرود توسط اين شرکت انجام پذيرفت. وي در ادامه افزود: اين چاه به دهانه 3 متر ، عمق 25 متر با دبي 100 ليتر در ثانيه و در آبرفت رودخانه حاشيه جاجرود حفر شده است.

برگزاري ششمين جشنواره گل غلتان نوزاد در اميريه دامغان

دامغان – خبرنگار آفرينش

شهردار اميريه گفت: ششمين جشنواره گل غلتان نوزاد ارديبهشت ماه سال جاري در اميريه دامغان برگزار مي شود.مصطفي فواديان در گفتگو با خبرنگار آفرينش با بيان اينکه جشنواره گل غلتان نوزاد امسال در روزهاي 18 الي 20 ارديبهشت ماه جاري در شهر اميريه (شهر مهربانيها) برگزار مي شود گفت: اين جشنواره به مدت سه روز در شهر اميريه ادامه دارد.

شهردار اميريه و دبير همايش گل غلتان نوزاد هدف از برگزاري اين جشنواره را طراوت بخشيدن به پوست کودکان و مصون ماندن کودک از حساسيتهاي فصلي برشمرد و افزود: سابقه غلتانيدن نوزاد در گل در شهر اميريه با اعتقادات مذهبي مردم اين شهر بيش از 400 سال مي باشد. وي با اشاره به افزايش روزهاي جشنواره امسال گفت: هدف از اين افزايش تقسيم تراکم جمعيتي و بوجود آوردن فرصت بيشتر براي ارائه صنايع دستي و فرآورده‌هاي محلي است. دبير ششمين جشنواره گل غلتان نوزاد مهمترين برنامه هاي اين جشنواره را مراسم گل چينان با اجراي موسيقي محلي و نيز غلتانيدن نوزادان در گلهاي محمدي برشمرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي