جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/03/26 - روزنامه سراسري صبح ايران (يكشنبه) نسخه شماره 4452


باورهاي کي روش!


توافق نهايي باقري با پرسپوليس


سرژيک تيموريان: فعلا با استقلال مذاکره نمي‌کنيم


دقيقه نود


سوت پايان


نگاه


 باورهاي کي روش! 

 مصطفي جاني

با مرورنتايج وعملکرد تيم ملي دررقابت هاي انتخابي جام جهاني مي توان فهميد که کي روش تازه بازيکنان ايران را شناخته است.

کارلوس کي روش در هفت بازي گذشته که در مقدماتي جام جهاني با تيم ملي ما بوده نتايج عجيب و پرفرازو نشيبي را پشت سرگذاشته است.وي دراولين ديدارمقابل ازبکستان که در تاشکند پيش روي داشت، بسيارخوش شانس بود و سه امتياز که به گفته خيلي از کارشناسان حق ازبکستان بود را گرفت.تيم ملي دربازي دوم و دراستاديوم آزادي برابرتيم قطريک بازي بسيار ضعيف را به نمايش گذاشت که حاصل آن تساوي و تقسيم امتيازبا حريف بود.کي روش در ديدارسوم هم مقابل لبنان دريک بازي بي برنامه و بي هدف نتيجه راواگذار کرد تا تيم ملي را به يک چالش بزرگ دچار کند.کي روش در بازي چهارم و در استاديوم آزادي مقابل چشم يکصد هزارتماشاگر متعصب ايراني کره جنوبي را در حالي با تک گل جواد نکونام برد که خودش هم مي داند حق تيمش برد نبود،زيرا در آن بازي کره سه بار تير دروازه ايران را به لرزه درآورد.ولي از بازي پنجم به بعد شاگردان کي روش تقريبا منظم‌تر و با برنامه تر فوتبال بازي کردند.

مقابل ازبکستان دراستاديوم آزادي فوتبال زيبايي ارائه دادند و حق تيم ايران بود که برنده اين ديدار شود ولي متاسفانه با اشتباه عجيبي که دفاع و دروازه‌بان تيم ما انجام دادند ازبک ها 3 امتيازرا گرفتند و هواداران فوتبال ايران هم بسيار اندوه گين و نا اميد به خانه هايشان برگشتند.

شاهکارکي روش درست زماني بود که همه نا اميد بودند و کاملا از گفته هاي کارشناسان فوتبال کشورمان مشهود بود که هيچکس اميدي به صعود ايران ندارد. کي روش ازوينگادا به عنوان مشاوراستفاده کرد تا قطررا درزمين اين تيم شکست دهد. دراين ديدار که ششمين بازي ايران بود تيم با برنامه و منظم بازي کرد. دربازي هفتم که درورزشگاه آزادي مقابل لبنان بازي کرديم بسيار طوفاني و عالي بوديم و تيم ما نشان داد که داراي برنامه و هدف مشخصي است.

اين امر اميد زيادي را به دوستداران فوتبال داد تا ايران بدون دردسرو با کسب حتي يک امتيازبه جام جهاني برود که البته اين مهم با سه ديداراخيري که ازتيم ملي ديده ايم بعيد به نظر نمي رسد و اگر بدشانسي نياوريم تمام اتفاقات در دست خودمان خواهد بود.حال فرجام سخن آنکه با مرور نتايج و عملکرد تيم ملي در رقابت هاي انتخابي جام جهاني مي توان فهميد که کي روش تازه بازيکنان ايران را شناخته است.


 توافق نهايي باقري با پرسپوليس  

 
کريم باقري که پيش ازاين ازسوي علي دايي به عنوان يکي از اعضاي کادر فني معرفي شده بود، پس از جلسه‌اي که بامحمد رويانيان داشت از ديروز به طور رسمي کار خود را به عنوان مربي در پرسپوليس آغاز خواهد کرد.محمد رويانيان دراين باره به سايت باشگاه پرسپوليس گفت: با کريم باقري جلسه‌اي داشتيم و خوشحالم که اعلام مي‌کنم او امسال هم درکنار تيم خواهد بود.وي درادامه تصريح کرد: برخلاف برخي شايعات که درآنها عنوان مي‌شد کريم باقري برسرمسائل مالي با باشگاه به توافق نرسيده است بايد بگويم که اصلا اينطورنبود.

او مي‌خواست بداند که باشگاه وسرمربي تيم آقاي دايي چه نقطه نظرات، خواسته‌ها و انتظاراتي از وي دارند تا براساس آنها تصميم‌گيري کند.

دراين ارتباط جلسه‌اي با يکديگر داشتيم و اين موارد را توضيح داديم و حالا خوشحالم که اعلام کنم کريم باقري کارش رابه عنوان مربي آغاز مي‌کند و به کادرفني ملحق مي‌شود.

باقري دردوران بازيگري، هم از نظر اخلاقي و هم از نظر فني يک الگو بود، اطمينان دارم بازيکنان پرسپوليس نهايت استفاده راازحضور اسطوره بزرگي مانند علي دايي و چهره ارزشمندي چون کريم باقري خواهند برد تا باعث موفقيت پرسپوليس و خوشحالي هواداران عزيز بشوند.


 سرژيک تيموريان: فعلا با استقلال مذاکره نمي‌کنيم 

 سرژيک تيموريان برادر و مدير برنامه‌هاي آندرانيک تيموريان درباره احتمال حضور آندرانيک تيموريان در استقلال گفت: صحبت‌هاي خاصي صورت نگرفته، ما فقط گفته ايم که اگر چک دو سال پيش آندرانيک را پاس کنند تازه با استقلال وارد مذاکره خواهيم شد. از استقلال با من تماس گرفتند و گفتند که آيا حاضر هستيد که صحبت کنيد و ما هم گفتيم ابتدا چک آندو بايد پاس شود، سپس مذاکره کنيم و ببينيم که به توافق مي‌رسيم يا خير. شايد اصلا آندو رقمي در ذهنش باشد يا شرايطي خاص داشته باشد.

سرژيک تيموريان در پايان از تمايل آندرانيک تيموريان براي پيوستن به استقلال خبر داد و بيان کرد: آندو خودش استقلالي است و علاقه زيادي دارد تا در استقلال باشد. اما فراموش نکنيد که او دو سال است که حسن نيتش را به استقلال نشان داده و هيچ اقدامي عليه استقلال بابت چکش انجام نداده است. به نظرم بايد استقلال هم برادري‌اش را به او ثابت کند و چک او را هر چه سريع‌تر نقد کند.


 دقيقه نود 

آزمايش دوپينگ ازملي پوشان وزنه برداري

ماموران ستاد ملي مبارزه با دوپينگ صبح شنبه با حضوردرمحل کمپ تيم‌هاي ملي وزنه برداري از9 وزنه بردارحاضردراردو آزمايش دوپينگ گرفتند. اعضاي تيم ملي وزنه برداري بزرگسالان که اين روزها خود را براي حضورپرقدرت دررقابتهاي وزنه برداري قهرماني آسيا آماده مي کنند، درفاصله چهار روز تا اعزام به آستانه قزاقستان، آزمايش دوپينگ دادند.

جابر بهروزي، رسول تقيان، سهراب مرادي، ياسين باقري و امين زارعي، کيا قدمي و محسن بهرام زاده و بهادر مولايي و رشيد شريفي9 وزنه برداري هستند که صبح ديروز زير نظرمسئولان نادو آزمايش دوپينگ دادند.ازاين جمع يک وزنه بردار قبل از اعزام تيم ملي وزنه برداري به قزاقستان خط خواهد خورد. رقابتهاي وزنه برداري قهرماني بزرگسالان آسيا طي روزهاي 31 خرداد تا 5 تير ماه برگزار مي‎شود.

پرسپوليس- الزوراء عراق در بغداد

باشگاه الزوراء عراق ازبرگزاري ديداردوستانه با پرسپوليس دردوم تيرماه درورزشگاه الشعب بغداد خبر داد.اين باشگاه عراقي اعلام کرد که وزارت ورزش و جوانان اين کشوردعوت رسمي را براي پرسپوليس فرستاده است تا ديداردوستانه‌اي را با اين تيم دربغداد برگزار کند.

ارسلان کاظمي در تمرين‌هاي گلدن استيت

ارسلان کاظمي ملي پوش بسکتبال ايران که درفصل درفت NBA حضوردارد و درتمرين‌هاي تيم‌هاي مختلف شرکت مي‌کند اين بار با پيراهن گلدن استيت دست به توپ شد و تمرين کرد.ملي پوش بسکتبال ايران در هفته‌هاي گذشته با دالاس،‌ اينديانا و هيوستون نيز تمرين کرده بود.ارسلان کاظمي ملي پوش ايراني حاضر در ليگ NCAA است که درفصل گذشته اين رقابت‌ها با پيراهن تيم اورگن درخشيد و حالا شانس زيادي براي حضور در NBA دارد.

داورچيني و قضاوت ديدار کره جنوبي- ايران

تيم‌هاي ملي کره جنوبي و ايران آخرين ديدارخودشان را در مرحله‌ي انتخابي جام جهاني 2014 برزيل، سه‌شنبه برگزار مي‌کنند. تان هايي داورچيني قراراست قضاوت اين بازي حساس را به همراه سه هموطنش بر عهده بگيرد. کمک اول او دربازي سه‌شنبه مو يوکسين و کمک دوم او هو وي مينگ هستند.تان هايي 43 ساله از سال2004 در ليست داوران فيفا قرار گرفته است.

توافق استقلال خوزستان با مبعلي

باشگاه استقلال خوزستان پس از مذاكره با ايمان مبعلي بازيكن اهوازي اسبق تيم ملي فوتبال به توافق رسيد. اين توافق براي يك فصل كاري يعني درسيزدهمين دوره مسابقات فوتبال ليگ برتر باشگاه هاي ايران است . اين ششمين بازيكن ليگ برتري و درمجموع سيزدهمين بازيكني مي باشد كه تيم فوتبال استقلال خوزستان براي شركت درليگ برتر جذب كرده است.

مدرس فدراسيون جهاني مديرتيم‌هاي ملي راگبي ايران شد

جرالد گالاگرمدرس فدراسيون جهاني که پيش‌تربراي تدريس به ايران آمده بود به عنوان مدير تيم‌هاي ملي ايران برگزيده شد. اين مدرس نيوزيلندي که پيش‌ترمسئول توسعه کنفدراسيون راگبي آسيا بود از مهرماه آينده به عنوان مدير تيم‌هاي ملي راگبي ايران کارخودرا شروع مي‌کند.

رييس انجمن راگبي دراين باره گفت: فدراسيون جهاني به خاطر پيشرفت‌هاي ايران دستمزد اين مربي را که ماهيانه حدود 7 الي 8 هزار دلار است را تقبل مي‌کند و تنها هزينه‌هاي اقامت وي درتهران برعهده ما خواهد بود.قراراست در مدت 6 ماهي که گالاگر در ايران حضوردارد چندين مربي جوان داخلي درکناروي قرار گيرند تا از تجربيات اين مربي نيوزيلندي بهره‌مند شوند.

سفر دايي و رويانيان به کازان

باشگاه روبين کازان روسيه درنامه‌اي ازعلي دايي و محمد رويانيان دعوت کرد تا با حضور در کازان ديداري با مسئولان اين باشگاه داشته باشند.کازاني‌ها حتي شرايط سفررويانيان و دايي را نيز فراهم کردند و از همين رو قراراست طبق هماهنگي‌هاي انجام شده رويانيان و دايي روزدوشنبه به مدت سه روز عازم کازان شوند و سپس به تهران برگردند.


 سوت پايان 

 مذاكره فدراسيون اسكيت با 7 مربي خارجي

فريبا محمديان سرپرست فدراسيون اسكيت ازمذاكره با 7 مربي خارجي براي هدايت تيم ملي خبر داد.وي گفت: 2 مربي ازكره جنوبي، 3مربي از كلمبيا و 2 مربي ازايتاليا، گزينه هاي مد نظر فدراسيون هستند كه اقدامات اوليه صورت گرفته ورزومه هاي اين افراد براي فدراسيون ارسال شده است.

درحال بررسي هستيم تا بهترين گزينه را براي هدايت تيم هاي ملي ايران به كشورمان دعوت كنيم هر چند كه حضور اين افراد كه از چهره هاي سرشناس رشته اسكيت هستند نيازمند منابع مالي است كه اميدواريم مسوولان امر در اين خصوص فدراسيون را حمايت كنند.

ايران - کره جنوبي درهواي ابري

تيم ملي فوتبال درحالي روزسه‌شنبه به مصاف کره‌جنوبي مي‌رود که هواي شهر اولسان در اين روز ابري و احتمالا همراه با بارش باران خواهد بود. نقشه‌هاي هواشناسي نشان مي‌دهد که هواي شهر اولسان روز سه‌شنبه تمام ابري،همراه با رعد و برق وورزش باد خواهد بود.

دماي هوا دراين روز به29 درجه سانتيگراد مي‌رسد که نسبت به روزهاي يکشنبه و دوشنبه سه درجه خنک‌ترخواهد بود.شهراولسان که ازرطوبت نسبتا بالايي هم برخورداراست در قياس با هواي تهران درروز سه‌شنبه 6 درجه خنک‌تر خواهد بود.

براساس پيش‌بيني‌ها در اين روزاحتمال بارش باران دراولسان وجود دارد.ديدارتيم‌هاي ملي فوتبال کره‌جنوبي و ايران درمرحله مقدماتي جام‌جهاني برزيل که آخرين بازي اين مرحله است ساعت 16:30 روز سه شنبه 28 خرداد در شهراولسان کره برگزار خواهد شد.

طوفان در فرودگاه تبريز

علي کريمي هافبک سابق تيم پرسپوليس پس ازکش و قوس فراوان بالاخره باعقد قراردادي يکساله به تراکتورسازي تبريز پيوست.

کريمي ابتدا قراربود با اتومبيل شخصي به تبريز برود اما همراه با جواد کاظميان با هواپيما به تبريزرفت که مورد استقبال هواداران پرشور تراکتور سازي درفرودگاه قرار گرفت.هواداران تراکتورسازي با دسته هاي گل به استقبال کريمي رفتند وبا قلمدوش کردن او با خواندن شعرهاي آذري ازکريمي استقبال گرمي داشتند.

هواداران حاضردرفرودگاه کريمي را با شعار کريمي کاپرفيلد مورد تشويق قرار دادند و لقب جديدي رابراي اين بازيکن انتخاب کردند.

آنها همچنين پيراهن‌هاي شماره 8 کريمي که روي آن با زبان آذري نوشته شده بود« طوفان تراکتوربا کريمي کامل شد» به تشويق شماره 8 خود پرداختند.به دليل ازدحام شديد در فرودگاه تبريزدقايقي رفت و آمد دراين فرودگاه دچارمشکل شد اما بالاخره کريمي که قصد داشت با همه هواداران عکس يادگاري بگيرد با کمک اطرافيانش و جواد کاظميان و بدرقه موتور سواران و ماشين‌سواران به محل اقامت خود رفت.

وزارت ورزش بودجه استقلال را واريز کرد

فتح‌الله‌زاده رسما ماندني شد

پس ازپايان ليگ مشکلات مالي باشگاه استقلال به حدي بغرنج شد که درنهايت علي فتح الله زاده را مجبور به استعفا کرد اما پس ازاين اتفاقات وزارت ورزش اعلام کرد که همه چيزرا به اعضاي هيئت مديره سپرده است.

هيئت مديره استقلال و نجف نژاد که رياست اين هيئت را برعهده دارد پس از جلسه با وزير موافقت او را براي پرداخت بودجه وزارت ورزش به باشگاه استقلال را گرفت و در نهايت وزارت ورزش بخشي از بودجه پيشنهادي خود را به اين باشگاه پرداخت کرد.

اين بخش از بودجه باشگاه استقلال در راستاي حضور پرقدرت اين باشگاه در فصل نقل و انتقالات واريز شد. اين مسئله در حالي صورت گرفت که محمد عباسي امروز به کره سفر خواهد کرد.با اين شرايط علي فتح الله زاده رسما به کار خود بازگشت.

آغاز مذاکرت استقلال با بازيکنان

پس از آنکه وزارت ورزش بخشي از بودجه آبي پوشان را براي فصل آينده به اين تيم اختصاص داده مديران اين باشگاه براي تمديد قرارداد با بازيکنان اين تيم تماس هايي را با چند بازيکن برقرار کردند.

مهدي رحمتي جزو بازيکناني است که در يکي دو روز آتي راهي باشگاه استقلال خواهد شد تا در مورد فصل آينده با فتح الله زاده صحبت کند.همچنين استقلالي ها تماس‌هايي را با حنيف عمران زاده انجام دادند تا اين بازيکن قراردادش را تمديد کند.

اين بازيکن از فصل گذشته از آبي پوشان طلبکار است و حتي در تماسي که پورحيدري با اين بازيکن داشته اعلام کرده در صورت پرداخت شدن طلب فصل گذشته اش مشکلي براي تمديد قرارداد ندارد.اما عمده‌ترين نگراني مسئولان استقلال تمديد قرارداد علي حمودي است.

اين بازيکن پيشنهاد جدي از مسئولان سپاهان دارد و هفته گذشته قبل از استعفاي فتح الله زاده جلسه اي را با مديرعامل استقلال انجام داد. حمودي در دوراهي تهران واصفهان قرار دارد اما درصورتي که امروزو يا فردا تکليفش مشخص نشود به سپاهان خواهد رفت.

فرهاد مجيدي و سياوش اکبرپور تنها بازيکناني هستند که يک سال ديگر با استقلال قراداد دارند.


 نگاه 

 از پيشرفت هاي آسيايي ها بازمانده ايم

علي شکري

تيم ملي فوتبال کشورمان درحالي روزسه شنبه به مصاف کره جنوبي مي رود که تمامي ملت ايران آرزوي حضوردرجام جهاني با اين تيم را درسرمي پرورانند.

اگرچه همه ما ازراهيابي تيم ملي کشورمان به جام جهاني احساس شعف و غرور مي کنيم و اين موضوع باعث سربلندي وافتخارکشورمان است ولي بايد بپذيريم که فوتبال ايران حتي درسطح آسيا نيز پيشرفت قابل قبولي نيافته و با حضوردررقابت هاي جام جهاني نيز نمي توانيم منکرضعف هاي فوتبال کشورمان شويم.حضوردررقابت هاي جام جهاني آرزوي فوتبالدوستان و خانواده اين رشته ورزشي است اما بايد بپذيريم که فوتبال ايران به نسبت ساير کشورهاي آسياي رشد چنداني نداشته است.بسياري ازکشورهاي آسيايي که پيش ازاين درسطح آسيا حرفي براي گفتن نداشتند امروزبه يکي ازتيم هاي قدرتمند اين قاره مبدل شده اند اما فوتبال ايران هيچ گاه همپاي ساير تيم ها حرکت نکرده است.

کشورهايي نظيراردن و عمان که حتي درسطح غرب آسيا نيزدرفوتبال شناخته شده نبودند هم اکنون با صرف هزينه دراين رشته ورزشي و بها دادن به تربيت بازيکن به يک تيم خوب مبدل شده و اين نشان دهنده اهميت تقويت رده‌هاي پايه در رشته ورزشي فوتبال است.

به هرحال آرزوي تمامي ايرانيان راهيابي تيم ملي کشورمان به جام جهاني است ولي اميدواريم تحقق چنين امري باعث نشود تا چشم خود را به روي واقعيت‌ها ببنديم وبا پنهان شدن درپشت نقاب جام جهاني مشکلات و معضلات پايه‌اي فوتبال راناديده بگيريم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پر گهر
در قلمرو ورزش
آگهي