جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/04/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(شنبه) نسخه شماره 4474

همتي خبر داد:
تجهيز 32 هکتار از فضاي سبز دماوند به سيستم آبياري تحت فشار


نشست آموزشي مديران و كارشناسان روابط عمومي دستگاههاي اجرائي استان برگزار شد


25 کيلومتر از شبکه توزيع آب در چرام نياز به اصلاح دارد


نخستين چاپخانه مطبوعات هرمزگان افتتاح شد

مديرعامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز اردبيل:
جايگزيني 100 هزار اصله گياهان پوششي به جاي کاشت چمن در پارک‌ها


ايران زمين


در استان


خبر


 همتي خبر داد:
 تجهيز 32 هکتار از فضاي سبز دماوند به سيستم آبياري تحت فشار 

 دماوند - ايرج صادقعلي

شهردار دماوند بيان داشت: نگهداري از فضاي سبز يکي از اقدامات مستمر شهرداري دماوند است و اکنون 32 هکتار از فضاي سبز دماوند به سيستم آبياري تحت فشار مجهز شده است.مرتضي همتي در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به کمبود ذخاير آب در منطقه، شهرداري با هدف استفاده بهينه از منابع آب خام موجود تبديل آبياري سنتي به آبياري مکانيزه به منظور پوشش هر چه بهتر و بهينه فضاهاي سبز شهري را در دستور کار قرار داده است.وي تصريح کرد: اين طرح در رفيوژ و کناره هاي بلوارها و ميادين سطح شهر انجام شده است و با اجراي اين پروژه ضمن کاهش نيروي انساني و حذف تانکرهاي آبرساني بالغ بر 50 درصد در ميزان آب نيز صرفه جويي مي‌شود.

اين مدير شهري ادامه داد: يکي از موضوعهاي مورد توجه در بخش اجراي طرح آبياري تحت فشار، جلوگيري از پرت آب در هنگام آبرساني به فضاي سبز ميادين و بلوارهاست که اين مهم نيز به صورت کارشناسي انجام شده است و تاکنون در بخش جنگل کاري همچون پارک جنگلي شبلي اين طرح به اجرا رسيده و نيز تمامي رفيوژها و ميادين سطح شهر نيز از اين طرح بهره مند شده است که اين مهم رو به گسترش خواهد بود.

نگهداري از فضاي سبز از اقدامات مستمر شهرداري است

وي عنوان داشت: نگهداري از فضاي سبز منطقه يکي از اقدامات مستمر شهرداري است که مي توان گفت اکنون 32 هکتار از فضاي سبز دماوند به سيستم آبياري تحت فشار مجهز شده اند و اعتباري بالغ بر 19 ميليارد ريال مورد هزينه قرار گرفته است.

همتي در ادامه حفاريهاي بي رويه ايجاد شده توسط شرکتهاي خدمات رسان را يکي از مهم ترين عواملي دانست که منجر به تخريب و از بين رفتن آسفالت معابر شهري مي شود و گفت: يکي از دلايلي که باعث ايجاد ناهمواري در سطح آسفالت معابر مي شود عموماً حفاري هاي غير مجاز و عدم ترميم آن پس از اتمام کار است.وي اضافه کرد: اين حفاريها به مرور زمان باعث فرسايش آسفالت و ايجاد حفره هايي در مسيرهاي عبوري و يا معابر فرعي و اصلي شهر مي شود.


 نشست آموزشي مديران و كارشناسان روابط عمومي دستگاههاي اجرائي استان برگزار شد 

 يزد - اکبر خيرخواه

سي و نهمين نشست آموزشي مديران و كارشناسان روابط عمومي دستگاههاي اجرائي استان به ميزباني شركت آب منطقه اي يزد در سالن آمفي تئاتر برگزار شد.سيدمحمد باقركمال الديني مدرس دانشگاه آموزش و مطالعه زياد آثار خوب، ساده‌نويسي، كوتاه‌نويسي و تهيه پيش نويس را براي هنر خوب نوشتن الزامي دانست.حسين غفوري مديرعامل شركت در جمع مديران و كارشناسان روابط عمومي دستگاههاي اجرائي استان گفت: روابط عموميها آينه تمام نماي سازمانهاي خود هستند و انتظار اين است كه روابط‌عموميها چهره واقعي سازمان مربوط خود را به جامعه ارائه دهند.وي با بيان اين مطلب كه سازمان خوب محصول يك روابط عمومي خوب است به تشريح عملكرد شركت آب منطقه اي در تعرضات كشاورزان شرق اصفهان به خط انتقال آب به يزد پرداخت و افزود: متأسفانه در حوادث به وجود آمده رسانه ها ضعيف عمل كردند و انعكاس جامعي از اقدامات انجام شده جهت برقراري مجدد جريان آب انتقالي به يزد نداشتند.

حسين غفوري مديرعامل شركت همچنين از روابط عموميها خواست تا در نهادينه ساختن فرهنگ درست مصرف كردن و مسئله جدي كمبود آب در استان يزد بيش از پيش اطلاع رساني نمايند.همچنين دراين نشست ششمين دوره انتخابات هيئت رئيسه شوراي هماهنگي روابط عموميهاي استان برگزارشد.


 25 کيلومتر از شبکه توزيع آب در چرام نياز به اصلاح دارد 

 ياسوج - محمدشفيع ربيعي

به گزارش خبرنگار آفرينش مدير آب و فاضلاب شهري چرام گفت: 25 کيلومتر از شبکه توزيع آب اين شهرستان به دليل پوسيدگي و قدمت زياد نياز به اصلاح دارد. جواد قوامي افزود: پوسيدگي وتخريب شبکه قديمي توزيع آب موجب افزايش هدرروي آب مي‌شود و اصلاح و بازسازي آن نياز به تخصيص اعتبار دارد.

وي بيان کرد:آب شرب شهرستان چرام از طريق سه حلقه چاه آهکي تامين مي شود که در سه ماهه اول سال جاري 554 هزار و 740متر مکعب آب از اين چاهها برداشت شده است. قوامي ميزان مصرف آب مشترکان شهرستان چرام در سه ماهه اول امسال را 464 هزار و سيصد و 30 متر مکعب عنوان کرد و گفت: 90 هزار و 140 متر مکعب آب نيز به منظور شستشوي مخازن، خط انتقال و بخشي هم از طريق شکستگي لوله ها هدر روي شده است.

وي با اشاره به اينکه اداره آب و فاضلاب شهري چرام پنج هزار و 400 مشترک دارد اظهار کرد: با توجه به فرا رسيدن فصل گرما شهروندان مي بايست نسبت به استفاده بهينه از آب دقت بيشتري داشته باشند. قوامي عنوان کرد: براي تامين آب شرب بهداشتي و سالم هزينه‌هاي زيادي صرف مي‌شود که با اصلاح الگوي مصرف و استفاده از شير آلات استاندارد در خانه‌ها و ادارات مي‌توان تا حد چشمگيري از مصرف بي‌رويه آب جلوگيري کرد.


 نخستين چاپخانه مطبوعات هرمزگان افتتاح شد 

 بندرعباس - خبرنگار آفرينش

با حضور معاون سياسي امنيتي استاندار هرمزگان، مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان و جمعي از مديران مسئول روزنامه هاي محلي نخستين چاپخانه مطبوعات هرمزگان افتتاح شد.

معاون سياسي- امنيتي استانداري هرمزگان با تبريک فرا رسيدن ماه مبارک رمضان گفت: خدا را شاکريم که در هفته صنعت و معدن اين چاپخانه به بهره برداري رسيد.گل محمد بامري افزود: هرمزگان يک استان مهم و حساس است که در همه ابعاد صنعتي رشد داشته است اما با وجود داشتن نشريات و مجلات متعدد از داشتن چاپخانه محروم است. وي با بيان اينکه هرمزگان يک استان ويژه است اما از امکاناتي که بايد، برخوردار نيست ادامه داد: رسانه هاي مکتوب هرمزگان با تمام مشکلات به فعاليت خود ادامه مي دهند و اين انصاف نيست که فردي، زمين و تسهيلات دريافت کند اما به تعهدات خود در قبال احداث چاپخانه عمل ننمايد.بامري تاکيد کرد: اگر در موعد تعيين شده چاپخانه بندرعباس تحويل نشود، زمين پس گرفته خواهد شد و با تمام توان کسي که بتواند اين کار را انجام دهد مورد حمايت و تقويت قرار خواهد گرفت.

بامري خطاب به مدير چاپخانه آريا گفت: يقين بدانيد سرمايه گذاري صورت گرفته در هرمزگان براي تاسيس چاپخانه مطبوعات، هدر نرفته است و علاوه بر بعد اقتصادي ، داراي بعد معنوي نيز خواهد بود.مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي هرمزگان نيز با بيان اينکه وجود يک چاپخانه جامع الشرايط براي استان لازم و ضروري است گفت: يکي از عوامل بقاء بشر روي آوردن به تحول و نوآوري است.حجت الاسلام حسين مرشدي افزود: علم بايد در عرصه زندگي حضور عملي داشته باشند و اگر تمام ابعاد زندگي بشر را شامل نشود، نقص در زندگي است. وي خاطرنشان کرد: در هرمزگان پيشرفتهاي متعددي را شاهد بوده ايم. اما اين توسعه و پيشرفت در تمامي بخش ها صورت نگرفته است از جمله در زير ساختهاي مطبوعات استان.


 مديرعامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز اردبيل:
 جايگزيني 100 هزار اصله گياهان پوششي به جاي کاشت چمن در پارک‌ها 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

مديرعامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهرداري اردبيل گفت: در يک جايگزيني مناسب سعي کرديم از گونه‌هاي جديد گياهان پوششي به ميزان 100 هزار بوته و اصله براي جايگزيني چمن در پارک‌ها و فضاي سبز استفاده کنيم.حميد رفيعي در جلسه اعضاي سازمان پارک‌ها و فضاي سبز در اردبيل اظهار داشت: واحد توليدات گل و گياه شهرداري اردبيل اقدام به پرورش و تکثير گل‌ها، گياهان و نباتات متعدد به شکل آزاد و گلخانه‌اي کرده است که محصولات توليد شده در اين واحد گلخانه حتي به ساير مناطق نيز ارسال مي‌شود.

وي از توليد درختچه‌هاي زينتي و گياهان پوششي نظير زرشک و بوداغ خبر داد و تصريح کرد: ما فضاي سبز را در حقيقت تلفيقي از علم، هنر و تکنولوژي مي‌دانيم که به صورت توأمان در هر سه حوزه توانسته‌ايم کارهاي اساسي و زيربنايي انجام دهيم.

رفيعي به تنوع کاشت و طراحي زيبا در مناطق مختلف پارک‌ها و فضاي سبز شهري اشاره کرد و ادامه داد: ما امسال چشم‌انداز زيبايي را با اولويت حفظ محيط زيست در بحث کاشت گل و گياه فراهم کرديم تا همه شهروندان بتوانند از اين فضا و چشم‌انداز مطلوب استفاده کنند. اين مسئول خاطر نشان کرد: سعي شده است در بخش گياهان پوششي از گونه‌هايي استفاده شود که توقعات آبياري آنها کم است و در مقابل از تنوع کاشت و زيبايي توليد برخوردار هستند.

وي با بيان اينکه در يک جايگزيني واقعي به جاي کاشت چمن با کاشت 100 هزار بوته گياهان پوششي سعي کرديم حرکتي مثبت و سازنده انجام دهيم، اضافه کرد: پيش‌بيني مي‌کنيم تا آخر امسال و تا زماني که فصل کاري اجازه مي‌دهد 360 هزار بوته گياه پوششي توليد و کاشت کنيم.

مديرعامل سازمان پارک‌ها و فضاي سبز شهرداري اردبيل در ادامه از توليد دو ميليون و 100 هزار بوته گل‌هاي زينتي خبر داد و بيان کرد: با توجه به باقي ماندن 2.5 ماه از تابستان و بخشي از ايام خوش آب و هوا در پاييز پيش‌بيني مي‌کنيم توليدات ما به بيش از 3.5 ميليون بوته گل زينتي و متنوع برسد.

رفيعي با بيان اينکه عملکرد سازمان پارک‌ها و فضاي سبز در بخش توليد و تکثير 30 درصد نسبت به سال گذشته افزايش نشان مي‌دهد، يادآور شد: ما امسال در کليه فضاي سبز به فراخور طراحي خود اعم از پارک‌ها، بوستان‌ها، بلوارها، رفوژها، رينگ‌ها و کمربندي‌ها قادر شديم تا کاشت درختچه‌هاي زينتي، گل‌ها و گياهان پوششي را شاهد باشيم.


 ايران زمين 

 نخستين جلسه نقد کشوري کتاب دختر شينا برگزار شد

همدان – خبرنگار آفرينش

نخستين جلسه نقد کشوري کتاب دختر شينا با حضور منتقدين و نويسنده اين کتاب در محل کتابخانه اعتماد همدان برگزار شد.در اين جلسه که خانواده شهيد ستار ابراهيمي نيز حضور داشتند مرتضي رزاق‌پور به عنوان منتقد و بهناز ضرابي‌زاده نويسنده کتاب دختر شينا به سئوالات حاضرين در جلسه پاسخ دادند. رزاق‌پور در تشريح نوع نوشتاري اين کتاب افزود: کتاب دختر شينا از يک نوع ادبي بهره مي‌برد و آن خاطره‌نويسي است.کتاب دختر شينا روايت خاطرات قدم‌خير محمدي همسر شهيد ستار ابراهيمي از شهداي برجسته استان همدان است که در منطقه عملياتي شلمچه به درجه رفيع شهادت نائل آمد.

تجهيز شرکتهاي تعاوني مرزنشين استان به دستگاه کارت‌خوان

سنندج – خبرنگار آفرينش

اولين کارگاه آموزشي- توجيهي مديران عامل تعاونيهاي مرز نشيني کردستان برگزار گرديد.معاون توسعه تجارت خارجي سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت:در راستاي اجرائي نمودن فرايند صدور کارت الکترونيکي مرزنشينان استان اولين جلسه کارگاه آموزشي - توجيهي مديران عامل تعاونيهاي مرزنشيني کردستان در سازمان صنعت، معدن و تجارت اين استان برگزار گرديد. محمد پورنگ افزود: در اين جلسه فرايند ثبت نام دارندگان کارت الکترونيکي مرزنشيني در شرکتهاي تعاوني تشريح و به هريک از شرکتهاي تعاوني مرزنشينان يک دستگاه کارت‌خوان تحويل شد.

وي خاطرنشان ساخت، در استان کردستان 19 تعاوني مرزنشيني با 109 هزار نفر عضو فعاليت دارند.

مدير کل کتابخانه هاي استان همدان:

هدف از راه اندازي ايستگاههاي مطالعه ارتقاء سرانه مطالعه مي‌باشد

همدان – خبرنگار آفرينش

کتابخانه مرکزي استان همدان در مسافتي بالغ بر 8 هزار و500 متر زير بنا در بهترين نقطه شهر همدان که قابل دسترسي براي همگان باشد احداث شده است. ارشاد استردادي مدير کل کتابخانه‌هاي استان همدان افزود: اين کتابخانه داراي بيش از 60 هزار جلد کتاب با عناوين مختلف براي تمامي گروههاي سني مي باشد که ما در پي آن هستيم که تعداد کتابهاي موجود را تا پايان سال جاري به 100 هزار جلد کتاب برسانيم. وي ادامه داد: کتابخانه مرکزي بايد ترازي از کتابخانه ملي باشد وما مي خواهيم که ترازي از کتابخانه ملي با حداقل 200 هزار جلد با بخش هاي مختلف و خدمات پژوهشي را تعريف کنيم.

وي در ادامه به اهداف راه اندازي ايستگاههاي مطالعه اشاره کرد و افزود: هدف از راه اندازي ايستگاههاي مطالعه ارتقاء سرانه مطالعه مي‌باشد که يا اين ايستگاهها رسيدن به منابع مختلف کتاب براي همگان سهل الوصول مي باشد و همچنين تحقيق ايستگاههاي مطالعه لبيک گفتن به فرمايش مقام معظم رهبري در راستاي فرهنگ مطالعه مي باشد. استردادي تعداد ايستگاههاي مطالعه موجود را 8 ايستگاه برشمردو گفت: تعداد اين ايستگاهها تا پايان سال به 14 ايستگاه در شهرستان همدان و در استان به 22 ايستگاه برسانيم که 8 ايستگاه موجود در 2 فاز که در فاز اول 4 ايستگاه در فاز دوم نيز 4 ايستگاه به بهره برداري رسيدند.

سابقه شعر خواني کُچن ويژه دانش آموزان دماوندي برگزار شد

دماوند – خبرنگار آفرينش

مسابقه بزرگ شعر خواني کُچن همزمان با روز ادبيات کودکان و نوجوانان با هدف زنده نگاه داشتن گويش و لهجه محلي شهر دماوند در سالن اجتماعات فرهنگسراي کوثر برگزار شد.به گزارش آفرينش، عليرضا عليجاني عضو شوراي اسلامي شهر دماوند در حاشيه اين مراسم گفت: پايه هاي هويت ملي کشور بر مبناي پايه هاي هويت بومي استوار شده و براي احياي زبان و گويشهاي محلي بايد تلاش شود.

وي با بيان اينکه لهجه و گويش دماوندي رو به فراموشي است، خاطرنشان کرد: برگزاري اين گونه برنامه ها در قالب فرهنگي و هنري و نيز ترويج گويش و لهجه دماوندي به صورت محاوره مي تواند در حفظ و ماندگاري آن بيافزايد.

عضو شوراي اسلامي شهر دماوند گفت: کُچن در زبان و گويش مردم دماوند به معناي بخشي از محصول يک زمين است که در گذشته مردم شهر براي پربرکت شدن محصول خويش، قسمتي از آن را به رهگذراني که از کنار زمين مي گذشتند، اهدا مي‌کردند.

مرتضي اسدالهي يکي ديگر از اعضاي شوراي اسلامي شهر و از شاعران به نام شهرستان دماوند، به اهميت برگزاري اين مسابقه پرداخت و گفت: گويشها و لهجه‌هاي مختلف در ايران ميراث ارزشمندي هستند که بايد در قالب برنامه هاي فرهنگي در حفظ و تقويت آن تلاش بيش از پيش داشت.

وي ادامه داد: در اين راستا بنده نيز در بخش عمده ايي از اشعار خويش سعي داشته ام تا گويش محلي شهر دماوند را که برگرفته از مازندراني و تهران قديم است، حفظ کنم.اين مسوول گفت: گويشها و لهجه ها بخش مهمي از فرهنگ، آداب و رسوم يک شهر محسوب مي شود و به دلايل مختلف در حال از بين رفتن است که اين برنامه ها زمينه تقويت و احياي آن را افزايش مي دهد.

اسدالهي زبان فارسي را بخشي از ارکان هويت ملي ايرانيان خواند و افزود: گويش ها در ايران بخشي از زبان فارسي است و هويت ما از گويش هاي ما جدا نيست.محمدهادي کرماني رييس واحد فرهنگي و اجتماعي شهرداري دماوند نيز با اشاره به برگزاري اين مسابقه افزود: مسابقه ادبي کُچن همزمان با روز ادبيات کودک و نوجوان براي گروه هاي سني نونهال، نوجوان و جوان برگزار شده است.

برگزاري اولين سالگرد بهره برداري از واحد احياء مستقيم شهيد خرازي شرکت فولاد مباركه اصفهان

اصفهان – خبرنگار آفرينش

مراسم اولين سالگرد به بهره برداري رسيدن مگا مدول هاي 5/1 ميليون تني آهن اسفنجي فولاد مباركه اصفهان كه به نام سردار رشيد اسلام حاج حسين خرازي مزين و در تاريخ چهاردهم تيرماه سال 91 با حضور رييس جمهور به بهره برداري رسيده بود در كنار تربت پاك اين شهيد سرافراز در گلستان شهداي اصفهان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان در اين مراسم با شكوه كه مسئولين فولاد مباركه و كاركنان مگا مدول شهيد حاج حسين خرازي به اتفاق مادر گرامي شهيد حضور داشتند با قرائت فاتحه، ياد و خاطره اين سردار رشيد اسلام گرامي داشته شد.مدير روابط عمومي فولاد مباركه اصفهان درخصوص برگزاري سالگرد افتتاح اين پروژه در كنار تربت پاك شهيد خرازي گفت: شهيدان همواره سند افتخار‏، اقتدار و مايه بركت، عزت و سربلندي ايران اسلامي بوده و هستند.

عليرضا صانعي در ادامه به عملكرد بسيار خوب فاز اول مگا مدول شهيد خرازي اشاره كرد و گفت : بحمدا... به بركت خون شهيدان و با تلاش همه همكاراني كه در اين واحد تلاش مي نمايند اين مگا مدول از روزهاي آغازين بهره برداري تاكنون همواره ركوردشكني داشته است.

در همين راستا مهندس عبدي مدير ناحيه آهن سازي اظهارداشت: ضمن تشكر از برگزاركنندگان اين آئين ما كاركنان خطوط توليد با تأسي گرفتن از مقام شامخ شهيدان برخود لازم مي دانيم تا با تلاش بيشتر به اهداف مقدس نظام جمهوري اسلامي ايران جامه عمل بپوشانيم.

در پايان اين مراسم مادر شهيد حاج حسين خرازي ضمن تشكر از كاركنان حاضر در كنار تربت پاك فرزندش، از مديرعامل شركت فولاد مباركه با اين تعبير كه به فرزندم سميعي نژاد سلام برسانيد براي ايشان و ساير همكاران در شركت فولاد مباركه آروزي سلامتي و موفقيت داشت.

از 52 نفر فعال در عرصه توليد و تجارت تجليل شد

سنندج – خبرنگار آفرينش

در راستاي سياستهاي وزارت صنعت، معدن و تجارت، سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان هم به پاس ارج نهادن به زحمات صنعتکاران، معدنکاران و اصناف و بازاريان مراسم مشترکي را با حضور معاون صنايع و امور اقتصادي وزارت صنعت، معدن و تجارت و هيات همراه، استاندار کردستان، نماينده ولي فقيه در منطقه کردستان، نماينگان مردم در مجلس شوراي اسلامي، روساي سازمانها و نهادهاي اجراي استان و جمع کثيري از فعالين عرصه توليد و تجارت برپا نمود.

در ابتداي اين مراسم سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت: فعالين بخش توليد و تجارت سربازان خستگي ناپذير سنگر اقتصادي کشور هستند که با تلاش خستگي ناپذير خود باعث خنثي شدن توطئه هاي دشمنان اين مرز و بوم شده اند.

اسراري در خصوص اقداات انجام شده درخصوص معادن در استان افزود، ستاد اجرايي بر معادن کردستان که براي اولين بار در کشور راه‌اندازي شده است. نقش بسيار مهمي را درراستاي ضابطه مندتر نمودن واگذاري معادن ايفا مي‌نمايد.


 در استان 

 نگراني از آتش سوزي در جنگلهاي سردشت

اروميه - خبرنگار آفرينش

هر ساله با آغاز فصل تابستان و افزايش طبيعت گردي در مناطق جنگلي زيباي سردشت، آتش‌سوزيهاي ناشي از سهل انگاري گردشگران يا عوامل طبيعي بخش وسيعي از اين طبيعت بکر را تهديد مي‌کند، به طوري که مسئولان ادامه روند فعلي را نگران‌کننده دانسته و خواستار همکاري همه دستگاههاي متولي در اين زمينه هستند.

طبيعت بکر و جنگلهاي انبوه سردشت در منطقه معروف بوده و با توجه به قرار گرفتن رودخانه هاي خروشان و آبشار زيباي شلماش سالانه پذيراي تعداد زيادي از گردشگران داخلي است. ولي متاسفانه کم توجهي اين افراد بلاي جان جنگلهاي منطقه شده و سالانه شاهد آتش سوزي و از بين رفتن درختان، ميوه هاي جنگلي و به خطر افتادن حيات وحش هستيم.

کمبود محيط بان، قرار گرفتن در نوار مرزي، وجود روستاهاي متعدد در داخل اين محدوده، قطع غير مجاز درختان توسط جنگل نشينان، کمبود اعتبار لازم براي صيانت از جنگلهاي سردشت اهم معضلاتي است که اين طبيعت بکر منحصر بفرد با آن دست به گريبان بوده و با وجود هشدارها، هنوز مسئولان شهرستان سردشت از ادامه اين روند اظهار نگراني مي کنند.

عضو شوراي شهر سردشت وضعيت جنگلهاي سردشت را نگران کننده دانست و افزود: متاسفانه در صورت ادامه اين روند، مساحت 80 هزار هکتاري جنگلهاي سردشت طي آينده نزديک به 60 هزار هکتار کاهش يافته و براي احياي آن کاري نمي توان کرد.

صالح معروفي با اشاره به اينکه متاسفانه زمين خواران بدون هيچ ترس و دلهره اي اقدام به تخريب جنگل و تبديل آن به زمينهاي زراعي و مسکوني در مناطق اطراف شهرها مي‌کنند گفت: مسئولان بايد با متخلفان به طور جدي برخورد کنند.

معروفي افزود: همچنين عدم آگاهي مردم به روشهاي حفاظت از جنگلها و پراکندگي جمعيت در اين شهرستان، باعث تخريب روزافزون اين منابع طبيعي با ارزش مي شود.


 خبر 

 در همايش مديران ارشد شرکت آبفا خوزستان مطرح شد؛

تحقق شاخصهاي سال 91 رمز موفقيت شرکت آب و فاضلاب خوزستان در کشور

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب خوزستان از موفقيتهاي بزرگ شرکت آبفا خوزستان در بين شرکتهاي آبفا ساير استانها در مقايسه با سالهاي قبل خبر داد.محمدعلي صنيعي نژاد با بيان اين مطلب در همايش مديران ارشد شرکت افزود : به لطف پروردگار و تلاش يکايک کارکنان و بواسطه برنامه ريزي ها و هدفگذاري هاي انجام شده در مقايسه با سالهاي گذشته ، پروژه ها و کارهاي بسيار بزرگي توسط شرکت آبفا در سطح استان به انجام رسيد.

وي با اشاره به برخي از اقدامات شاخص شرکت آبفا خوزستان در سال 91 اظهار داشت : علي رغم اعتبارات محدودي که تخصيص داده شد بيشترين ثمره حاصل شد و چيزي حدود 280 کيلومتر شبکه آبرساني در مدار بهره برداري قرار گرفت و باعث شد که مشکل آب شرب مناطقي مثل ذوالفقاري آبادان، شاوور، بخش هايي از شوش و دهدز و ... حل شود. همچنين بهره برداري از مخازن ذخيره آب شهرهاي شوش، لالي و سردرشت دزفول علي رغم ديون موجود به سرانجام رسيد و تامين آب پايدار اين شهرها را به ارمغان آورد. رييس هيئت مديره شرکت آبفا خوزستان اجراي تصفيه خانه آب هفتکل، تصفيه‌خانه فاضلاب شوشتر و تلمبه خانه بهبهان را از ديگر اقدامات شاخص شرکت آبفا برشمرد و افزود: تنها در بخش مسکن مهر حدود 290 کيلومتر شبکه آبرساني و 220 کيلومتر شبکه فاضلاب در استان اجرا شده است که مجموع اين کارها تنها در سايه مديريت و تلاش همه مجموعه کارکنان شرکت و با حداقل اعتبارات انجام شده است.

صنيعي نژاد با بيان ابعاد ديگري از همت و ظرفيت بزرگ شرکت آبفا خوزستان خاطر نشان ساخت: با تلاش مديران، مشاورين، مجريان طرحها و پيمانکاران متعهد شرکت در بخش فاضلاب 22 برابر متوسط سالهاي گذشته معادل 20 برابر اعتبار سالهاي قبل کار انجام شده است که اجراي 770 کيلومتر کلکتور و شبکه هاي نوين اصلي و فرعي دفع فاضلاب را به عنوان نمونه مي‌توان اشاره کرد.

باند سرقت از بانکهاي هرمزگان متلاشي شد

بندرعباس - خبرنگارآفرينش

فرمانده انتظامي هرمزگان از دستگيري باند سرقت مسلحانه از بانکهاي استان طي سالهاي 90 و 91 خبرداد و گفت: 8 فقره سرقت توسط اين باند 5 نفره در شهرستانهاي بندرعباس، ميناب و خمير صورت گرفته است که سرقت بانک شهرستان خمير ناکام ماند.

سردار رضا محمدي يگانه افزود: در مجموع مبلغ 390 ميليون تومان وجه نقد از بانک هاي استان سرقت شده است. وي با بيان اينکه بانکهاي مورد سرقت در نقاطي قرار داشتند که ملاحظات امنيتي و حفاظتي در آنها کمتر مورد توجه قرار گرفته بود ادامه داد: اين باند پس از شناسايي بانکهاي مورد نظر به وسيله يک دستگاه پژو با پلاک مخدوش با ايجاد رعب و وحشت و تيراندازي به سقف بانک اقدام به سرقت تمام وجوه موجود در بانک مي‌نمودند و سپس با توجه به اينکه بومي محل بودند، به محل از پيش تعيين شده‌اي در نقاط کوهستاني و صعب العبور رفته و در اين محل اقدام به تقسيم پول سرقتي مي‌نمودند و سپس به شهرستان محل زندگي خود رفته و در آنجا مخفي مي‌شدند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
اجتماعي
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي