جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/05/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4493


آغاز توزيع کارت آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته از 21 مردادماه

با آغاز ثبت‌نام؛
جزييات برگزاري آزمون کارشناسي ناپيوسته بينايي سنجي اعلام شد

جزئيات مهم انتخاب رشته ماراتن چهل و سوم؛
انتشار دفترچه جداگانه انتخاب رشته براي مجازنشدگان و غايبان کنکور


خبـر


تابلوي اعلانات


 آغاز توزيع کارت آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته از 21 مردادماه 

مشاور ارشد رئيس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارت شرکت در آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته از روز 21 مرداد ماه تا چهارشنبه 23 مرداد ماه براي مشاهده و پرينت بر روي سايت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

آغاز توزيع کارت آزمون کارداني به کارشناسي ناپيوسته از 21 مردادماه

حسين توکلي مشاور ارشد رئيس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس گفت: در آزمون دوره کارداني به کارشناسي ناپيوسته سال 92 تعداد 281 هزار و 515 نفر ثبت نام کردند که از اين تعداد 118 هزار و 69 نفر زن و 163 هزار و 446 نفر مرد هستند.وي افزود: به عبارت ديگر 41.94 درصد داوطلبان زن و 58.6 درصد مرد هستند.

زمان برگزاري آزمون‌ها به تفکيک رشته‌هاي مختلف

توکلي در ادامه خاطرنشان کرد: اين آزمون در هفت گروه آموزشي و 74 کد رشته امتحاني در صبح و بعد از ظهر پنج شنبه 24 مرداد ماه در 143 شهرستان مختلف کشور برگزار مي‌شود.مشاور ارشد رئيس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به زمان برگزاري آزمون‌ها به تفکيک رشته‌هاي مختلف تاکيد کرد: آزمون داوطلبان 20 کد رشته امتحاني از 74 کد رشته امتحاني شامل 18 کد رشته امتحاني فني و مهندسي و دو کد رشته امتحاني علوم پايه در صبح پنج شنبه برگزار مي‌شود.همچنين آزمون 54 کد رشته امتحاني ديگر از 74 کد رشته امتحاني شامل 18 کل رشته امتحاني علوم انساني، 7 کد رشته امتحاني هنر، 15 کد رشته امتحاني کشاورزي، 12 کد رشته امتحاني آموزش پزشکي و 2 کد رشته امتحاني دامپزشکي در بعد از ظهر پنج شنبه 24 مرداد ماه در حوزه‌هاي امتحاني مربوط برگزار مي‌شود.

تاريخ و نحوه پرينت کارت شرکت در آزمون و محل رفع نقص کارت

وي در ادامه تصريح کرد: اطلاعيه سازمان سنجش در رابطه با تاريخ و نحوه پرينت کارت شرکت در آزمون و محل رفع نقص کارت شرکت در امتحان از يکشنبه 13 مرداد ماه بر روي سايت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت و در روزهاي دوشنبه 14 مرداد و 21 مرداد ماه در نشريه پيک سنجش نيز منتشر مي‌شود.

توکلي در پايان خاطر نشان کرد: کارت شرکت در آزمون نيز از روز 21 مرداد ماه تا چهارشنبه 23 مرداد ماه براي مشاهده و پرينت بر روي سايت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.به گفته وي، داوطلبان متقاضي شرکت در آزمون براي پرينت کارت بايد به سايت سازمان سنجش آموزش کشور به نشاني
WWW.SANJESH.ORG مراجعه و با وارد کردن اطلاعات مندرج بر روي کارت اعتباري و شناسنامه يا شماره پرونده و کد رهگيري و شماره صنفي يا شماره شناسنامه و تاريخ تولد يک نسخه پرينت از کارت شرکت در آزمون خود تهيه کنند.


 با آغاز ثبت‌نام؛
 جزييات برگزاري آزمون کارشناسي ناپيوسته بينايي سنجي اعلام شد 

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي جزييات برگزاري آزمون کارشناسي ناپيوسته رشته بينايي سنجي سال 92 را تشريح کرد.دکتر غلامرضا حسن زاده در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران با اشاره به برگزاري آزمون کارداني به کارشناسي رشده اپتيک در 14 شهريور ماه سال جاري، گفت: ثبت‌نام در اين آزمون فقط به صورت اينترنتي است و داوطلبان مي‌توانند در روزهاي 13 و 14 مرداد ماه نسبت به ثبت نام‌، ارسال مدارک و دريافت کد رهگيري از طريق سايت
http:// sanjeshp.ir اقدام کنند.

زمان توزيع كارت

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي با اشاره به آغاز مهلت ويرايش اطلاعات ثبت‌نامي در 16 مرداد ماه، گفت: کارت ورود به جلسه آزمون و برگه راهنما و ساير اطلاعات مربوط به اجراي آزمون درروزهاي 12 و 13 شهريور ماه توزيع مي‌شود. حسن زاده با بيان اينکه ظرفيت پذيرش در اين آزمون 30 ظرفيت درنظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: همچنين اسامي نهايي پذيرفته شدگان 31 شهريور ماه اعلام خواهد شد و پذيرفته شدگان مي‌توانند از سوم مهر ماه به دانشگاه‌ها مراجعه کنند.وي با بيان اينکه کليه فارغ التحصيلان مقطع کارداني رشته اپتيک دانشگاه جامع علمي و کاربردي طبق مصوبه شوراي عالي برنامه ريزي علوم پزشکي مي‌توانند در اين آزمون شرکت کنند، اظهارکرد: محل پذيرش و تحصيل پذيرفته‌شدگان اين آزمون شعبه بين‌الملل دانشگاه علوم پزشکي شهيدبهشتي است.

هزينه ثبت نام

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي با بيان اينکه هزينه ثبت نام مبلغ 14 هزار و 400 تومان است، خاطرنشان کرد: داوطلبان بايد با مراجعه به سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي (پيوند الکترونيکي هزينه ثبت‌نام آزمون‌هاي مرکزسنجش آموزش پزشکي) نسبت به پرداخت هزينه شرکت در آزمون اقدام و کد پرداخت را جهت ثبت‌نام دريافت کنند.


 جزئيات مهم انتخاب رشته ماراتن چهل و سوم؛
 انتشار دفترچه جداگانه انتخاب رشته براي مجازنشدگان و غايبان کنکور 

تمام داوطلبان مجاز نشده به انتخاب رشته، غايبان کنکور و آن دسته از افرادي که در کنکور سراسري ثبت نام نکرده اند، دفترچه انتخاب رشته جداگانه دريافت مي کنند.به گزارش خبرنگار مهر، دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) آزمون سراسري سال 1392 در دو بخش شامل بخش اول مربوط به روش پذيرش با آزمون و بخش دوم مربوط به روش پذيرش با سوابق تحصيلي براي داوطلباني كه در آزمون سراسري سال 1392 ثبت‌نام کرده‌اند، تنظيم شده و از دو طريق در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

روش اول

دفترچه راهنماي شماره 2 مربوط به هريك از گروههاي آزمايشي 5 گانه در سايت اينترنتي سازمان سنجش به نشاني www.sanjesh.org از ساعت 20 يكشنبه منتشر شده است.

زمان توزيع دفترچه چاپي

دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (شماره 2) اين آزمون علاوه بر انتشار در سامانه سازمان از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 16 مرداد تا 22 ماه جاري در باجه مركزي پست شهرستانها و در شهرستانهاي بزرگ در مناطق پستي شهرستانهاي ذيربط توزيع مي‌شود.

نکات مهم در خصوص دفترچه هاي کاغذي

در باجه‌هاي پستي به هر يك از داوطلبان گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني كه مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، دفترچه راهنماي انتخاب رشته گروه آزمايشي ذيربط تحويل مي‌شود.

در باجه‌هاي پستي به هر يك از داوطلبان گروه‌هاي آزمايشي علوم رياضي و فني، علوم تجربي و علوم انساني كه بر حسب مورد مجاز به انتخاب رشته از گروه آزمايشي هنر و يا زبانهاي خارجي و يا هم گروه هنر و هم زبانهاي خارجي هستند، منحصراً دفترچه راهنماي انتخاب رشته گروه آزمايشي اصلي يعني علوم رياضي و فني و يا علوم تجربي و يا علوم انساني داده خواهد شد.

در باجه‌هاي پستي به داوطلباني كه منحصراً در گروه آزمايشي هنر و يا منحصراٌ در گروه آزمايشي زبانهاي خارجي و يا در گروههاي آزمايشي هنر و زبانهاي خارجي مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، يكي از دفترچه هاي راهنماي انتخاب رشته يعني دفترچه راهنماي انتخاب رشته علوم رياضي و فني و گروههاي هنر و زبانهاي خارجي يا علوم تجربي و گروههاي هنر و زبانهاي خارجي و يا علوم انساني و گروههاي هنر و زبانهاي خارجي داده خواهد شد.

امکان يک بار انتخاب رشته وجود دارد

داوطلبان به ياد داشته باشند که تنها يک بار امکان انتخاب رشته دارند و پس از انجام مراحل انتخاب رشته، شماه رمز 15حرفي توسط سيستم به عنوان رسيد دريافت مي کنند، پس از دريافت اين رسيد به هيچ عنوان امکان انتخاب رشته مجدد وجود ندارد و تنها در صورتي كه نياز به تصحيح و يا ويرايش انتخابهاي خود را داشته باشند مي‌توانند با مراجعه به بخش ويرايش نسبت به اصلاح انتخابهاي خود اقدام کرده و رسيد لازم را دريافت کنند.

تذكرات مهم:

تمام دانش آموزان دوره پيش دانشگاهي به شرط قبولي و دريافت گواهينامه دوره پيش‌دانشگاهي حداكثر تا شهريور ماه 1392 حق انتخاب رشته خواهند داشت.

داوطلبان شركت كننده در آزمون سراسري سال 1391 مشمول بند ذيل، حق انتخاب رشته‌هاي تحصيلي آزمون سراسري سال 1392 را ندارند. بديهي است در غير اينصورت به عنوان متخلف تلقي و برابر مقررات مربوط با آنان رفتار خواهد شد.

پذيرفته شدگان دوره‌هاي روزانه (اعم از متمركز يا نيمه متمركز) آزمون سراسري سال 1391 كه بدون دريافت مجوز شركت كرده‌اند.

از آنجا كه بر اساس ضوابط آزمون سراسري سال 1392 منحصراً آن دسته از داوطلباني كه داراي مدرك پيش دانشگاهي و يا شاغل به تحصيل در دوره دانشگاهي بوده‌اند، مجاز به ثبت نام و شركت در آزمون بوده، بنابراين آن دسته از داوطلبان نظام جديد آموزش متوسطه كه به دوره پيش دانشگاهي راه نيافته‌اند، مجاز به ثبت نام و شركت در آزمون سراسري سال 1392 نبوده‌اند. بديهي است چنانچه در آزمون شركت کرده و مجاز به انتخاب رشته تلقي شده باشند، مجاز به تكميل فرم انتخاب رشته نيستند و در صورت تكميل فرم انتخاب رشته از گزينش نهايي حذف و برابر مقررات با آنان رفتار خواهد شد. تبصره: داوطلبان شركت كننده در آزمون سراسري سال 1392 كه ديپلم آنان كار دانش و يا فني و حرفه‌اي نظام جديد است، طبق ضوابط مجاز به شركت در آزمون نبوده‌اند، مگر اينكه داراي مدرك فوق ديپلم يا دوره پيش دانشگاهي را گذرانده باشند.

حق انتخاب رشته غايبان، مجازنشدگان و ثبت نام نکرده ها

آن دسته از داوطلباني كه در آزمون سراسري سال 1392 ثبت‌نام کرده اما مجاز به انتخاب رشته نشده و يا غايب جلسه آزمون بوده‌اند همچنين داوطلباني كه اصولاً در آزمون سراسري سال 92 ثبت‌نام نکرده اند، مي‌توانند منحصراً متقاضي رشته‌هايي شوند كه پذيرش براي آنها با سوابق تحصيلي صورت مي‌گيرد.

براي اين قبيل داوطلبان دفترچه راهنماي ثبت‌نام و انتخاب رشته بطور جداگانه پيش‌بيني شده كه از روز پنجشنبه 17 مرداد از طريق سايت سازمان منتشر خواهد شد و علاقه‌مندان لازم است ضمن مراجعه به سايت و مطالعه شرايط و ضوابط و پس از پرداخت وجه ثبت‌نام (حسب مورد) با توجه به توضيحات مندرج در دفترچه راهنما نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته‌هاي تحصيلي مورد علاقه خود در محدوده زماني اعلام شده براي انتخاب رشته، اقدام کنند.


 خبـر 

 ويرايش انتخاب محل آزمون ارشد علوم پزشکي تا ساعت 24 سه‌شنبه 15 مرداد ادامه دارد

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي از افزايش ظرفيت پذيرش آزمون کارشناسي ارشد رشته‌هاي علوم پزشکي خبر داد.دکتر غلامرضا حسن زاده در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به افزايش ظرفيت پذيرش آزمون کارشناسي ارشد علوم پزشکي، اظهارکرد: بر اساس اعلام دبير خانه شوراي آموزش علوم پايه پزشکي علاوه بر ظرفيت‌هاي اعلام شده‌،‌ ظرفيت پذيرش در برخي از رشته هاي امتحاني افزايش يافته است.

جزئيات افزايش ظرفيت‌ آزمون ارشد علوم پزشکي

وي در خصوص جزئيات افزايش ظرفيت پذيرش اين دوره از آزمون، گفت: در مجموع 182 ظرفيت به ظرفيت پذيرش اين دوره از آزمون اضافه شده است که از اين تعداد 83 ظرفيت به دانشگاه‌هاي علوم پزشکي، ‌11 ظرفيت به دانشگاه آزاد و 88 ظرفيت به شعب بين‌الملل اضافه شده است.حسن زاده افزود: داوطلبان مي‌توانند تا ساعت 24 روز سه‌شنبه 15 مرداد ماه نسبت به ويرايش انتخاب رشته محل‌هاي تحصيل خود اقدام کنند.

تاريخ ويرايش به هيچ عنوان قابل تمديد نيست

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي تاکيد کرد: تاريخ ويرايش انتخاب محل‌هاي تحصيل به هيچ عنوان قابل تمديد نيست و آخرين مهلت ويرايش جهت افزايش محل‌هاي پذيرش جديد و يا تصحيح انتخاب‌هاي قبلي است.شايان ذکر است پيش از اين ظرفيت پذيرش 5195 نفر اعلام شده بود که از اين تعداد 4114 نفر در دانشگاه‌هاي علوم پزشکي، 65 داوطلب در دوره شبانه، 362 داوطلب در واحد بين‌الملل، 275 داوطلب در دانشگاه آزاد و 79 در دانشگاه علوم پزشکي بقيه ا... بودند که اکنون نيز به اين ميزان ظرفيت اضافه شده است.آزمون کارشناسي ارشد رشته‌هاي علوم پزشکي با رقابت 71 هزار داوطلب در روزهاي نهم و دهم خرداد ماه 92، در 30 شهر و 31 حوزه امتحاني برگزار شد.

با انتشار نتايج نهايي؛

زمان ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان آزمون دکتراي حرفه‌اي فيزيوتراپي اعلام شد

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي از اعلام نتايج نهايي آزمون دکتراي حرفه‌اي فيزيوتراپي سال تحصيلي 92-91 خبر داد.غلامرضا حسن زاده در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به اعلام اسامي پذيرفته شدگان نهايي آزمون دکتراي حرفه‌اي فيزيوتراپي سال 92-91، اظهارکرد: کارنامه پذيرفته‌شدگان در سايت مرکز سنجش آموزش پزشکي www.sanjeshp.ir قابل دسترسي است.وي افزود: کليه پذيرفته‌شدگان بايد از 12 تا 14 شهريور ماه 92 براي ثبت‌نام با همراه داشتن مدارک مورد نياز به اداره آموزش دانشگاه علوم پزشکي تهران يا سايت دانشگاه علوم پزشکي تهران به نشاني www.tums.ac.ir مراجعه کنند.

به گفته حسن‌زاده عدم مراجعه و ثبت‌نام هر يک از پذيرفته‌شدگان در زمان‌هاي مقرر به منزله انصراف بوده و هيچ گونه اعتراضي در اين مورد پذيرفته نخواهد بود و افرادي که به هر دليل ثبت‌نام نکنند و يا پس از ثبت‌نام در دانشگاه انصراف دهند به مدت يکسال از شرکت در امتحان دکتراي حرفه‌اي فيزيوتراپي محروم مي‌شوند.

رييس مرکز سنجش آموزش پزشکي گفت: اعلام اسامي پذيرفته‌شدگان تنها براساس گزينش علمي بوده و انجام ساير مراحل توسط دانشگاه علوم پزشکي تهران انجام مي‌شود. براساس اين گزارش اولين دوره آزمون دکتراي حرفه‌اي فيزيوتراپي 28 دي ماه سال گذشته با رقابت 144 داوطلب برگزار شد.

نتايج اوليه رشته‌هاي داراي ‌شرايط ‌خاص کنکور 92 اعلام شد

سازمان سنجش آموزش كشور اسامي معرفي شدگان چند برابر ظرفيت رشته‌هاي مختلف تحصيلي داراي ‌شرايط ‌خاص آزمون سراسري سال 92 را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاري مهر، اسامي معرفي ‌شدگان‌ چندبرابر ظرفيت رشته‌هاي‌ مختلف‌ تحصيلي داراي ‌شرايط ‌خاص دانشگاهها و مؤسسات ‌‌آموزش ‌‌عالي در گروه هاي‌ آزمايشي‌ علوم ‌رياضي ‌‌و فني، علوم ‌تجربي، علوم ‌انساني و هنر در آزمون‌ سراسري ‌سال 92 در سايت اينترنتي اين سازمان به نشاني www.Sanjesh.org درج شد. معرفي شدگان لازم است به منظور شركت در مراحل مصاحبه، معاينه و ساير مراحل مختلف گزينش براساس برنامه زمان بندي اعلام شده در اطلاعيه مذكور اقدام کنند. عدم مراجعه داوطلبان در موعد مقرر به منزله انصراف تلقي مي شود.

فراخوان جذب دانشجوي دكتراي پژوهشي در دانشگاه علوم پزشكي ايران

دانشگاه علوم پزشكي ايران در نظر دارد در 9 مركز تحقيقاتي اين دانشگاه اقدام به پذيرش دانشجو در مقطع دكتراي تخصصي پژوهشي كند.عباس متوليان، معاون تحقيقات و فناوري دانشگاه علوم پزشكي ايران از پذيرش دانشجوي دكتراي پژوهشي دردانشگاه علوم پزشكي ايران خبر داد و به خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: دانشگاه علوم پزشكي ايران طي دومين فراخوان در سال تحصيلي 92-93 اقدام به پذيرش دانشجو در مقطع دكتراي تخصصي پژوهشي در 9 مركز تحقيقاتي اين دانشگاه كرده است.

وي در ادامه با بيان اينكه داوطلبان مي‌توانند با مراجعه به سايت اين دانشگاه و يا مشاوره با اساتيد راهنما از شرايط اختصاصي مراكز فوق الذكر اطلاع يابند، خاطر نشان كرد: پذيرش نهايي براساس مصاحبه حضوري و طبق آيين نامه دوره دكتري تخصصي پژوهشي صورت خواهد گرفت.متوليان يادآور شد: متقاضيان مي‌توانند جهت كسب اطلاعات بيشتر به سايت معاونت تحقيقات و فناوري وزارت بهداشت مراجعه كرده و با توجه به شرايط مندرج در اين سايت جهت ثبت نام تا تاريخ 23 مرداد ماه سال جاري در سايت http://login.research.ac.ir اقدام نمايند.

پرطرفدارترين رشته‌هاي کنکور 92

مشاورعالي سازمان سنجش آموزش کشور با اعلام فهرست رشته‌هاي پرطرفدار کنکور 92، ظرفيت پذيرش دانشجو در رشته‌هاي پر رقابت کنکور را تشريح کرد.دکتر حسين توکلي در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران با بيان اينکه 146 هزار و 485 داوطلب در رشته‌هاي پرطرفدار کنکور پذيرفته مي‌شوند، گفت: با توجه به ظرفيت کل کنکور يعني بيش از 900 هزار داوطلب، بيش از 15 درصد ظرفيت کل کنکور به رشته‌هاي پرطرفدار اختصاص يافته است.

وي با بيان اينکه 13 رشته در دوره روزانه پرطرفدارترين رشته‌هاي کنکور محسوب مي‌شوند، اظهارکرد: در گروه آزمايشي علوم رياضي و فني، رشته‌هاي «مهندسي برق، مهندسي مکانيک، مهندسي کامپيوتر، مهندسي عمران، مهندسي معماري و مهندسي صنايع» پرطرفدارترين رشته‌ها به شمار مي‌آيند.توکلي با اشاره به رشته‌هاي پرطرفدار گروه آزمايشي علوم تجربي، گفت: رشته‌هاي «دکتري حرفه‌اي پزشکي، دندانپزشکي، داروسازي و دامپزشکي» نيز پرطرفدارترين رشته‌هاي اين گروه هستند.

مشاور عالي سازمان سنجش افزود: همچنين در گروه آزمايشي علوم انساني، رشته‌هاي «حقوق، روانشناسي و حسابداري» از جمله رشته‌هاي پرطرفدار اين گروه‌ آزمايش محسوب مي‌شوند.

ظرفيت پذيرش دانشجو در رشته‌هاي پرطرفدار کنکور

توکلي با اشاره به ظرفيت پذيرش دانشجو در رشته‌هاي پرطرفدار کنکور در کليه گرايش‌ها، به ايسنا گفت: امسال در رشته مهندسي برق 14 هزار و 15 داوطلب پذيرفته مي‌شوند.وي با اشاره به پذيرش 7569 داوطلب در رشته‌ مهندسي مکانيک، اظهارکرد: 22 هزار و 94 داوطلب در رشته مهندسي کامپيوتر، 10 هزار و 515 نفر در رشته مهندسي عمران، 6051 نفر در رشته مهندسي معماري و 11 هزار و 159 نفر در رشته مهندسي صنايع پذيرفته خواهند شد.

توکلي با اشاره به ظرفيت پذيرش رشته‌هاي پرطرفدار کنکور در گروه آزمايشي علوم تجربي، تصريح کرد: در رشته پزشکي 4595 داوطلب، در رشته‌ دندانپزشکي 1504 داوطلب، در رشته داروسازي 1255 داوطلب و در رشته دامپزشکي 725 داوطلب پذيرش مي‌شوند.مشاور عالي سازمان سنجش در خصوص ظرفيت سه رشته پرطرفدار گروه آزمايشي علوم انساني نيز، تصريح کرد: حدود 21 هزار و 863 داوطلب در رشته حقوق، 16 هزار و 815 داوطلب در رشته روانشناسي و 28 هزار و 325 داوطلب در رشته حسابداري پذيرفته مي‌شوند.

انتخاب رشته داوطلبان کنکور 92 از روز پنج‌شنبه، 17 مرداد ماه آغاز مي‌شود.

معاون مالي دانشگاه پيام‌نور خبر داد؛

اعطاي کارت‌ اعتباري به دانشجويان پيام‌نور

معاون اداري، مالي و عمراني دانشگاه پيام‌نور گفت: با صدور کارت‌هاي اعتباري براي پرداخت شهريه دانشجويان دانشگاه پيام‌نور، هديه‌هاي 100 و 200 هزار ريالي از طريق اين کارت‌ها به دانشجويان اين دانشگاه تعلق مي‌گيرد.به گزارش سرويس دانشگاهي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، فرشاد ابراهيم‌پور گفت: با صدور کارت‌هاي اعتباري براي پرداخت شهريه دانشجويان دانشگاه پيام‌نور، هديه‌هاي 100 و 200 هزار ريالي از طريق اين کارت‌ها به دانشجويان اين دانشگاه تعلق مي‌گيرد.

وي افزود: اين مبالغ با توجه به مقطع تحصيلي دانشجويان تغيير مي‌کند و مبلغ 100 هزار ريال براي دانشجويان مقطع کارشناسي و 200 هزار ريال براي دانشجويان مقاطع تحصيلات تکميلي در نظر گرفته شده است.معاون دانشگاه پيام‌نور خاطرنشان کرد: هديه‌ها از طريق کارت‌هاي اعتباري صادر شده براي دانشجويان قابل برداشت است و اين اقدام با همکاري بانک صادرات به عنوان بانک عامل دانشگاه پيام‌نور انجام شده است.

رئيس مرکز جذب اعضاي هيئت علمي خبر داد؛

15 مرداد آخرين مهلت ثبت نام در فراخوان جذب اعضاي هيئت علمي

15 مرداد ماه 92 آخرين مهلت ثبت نام در فراخوان هفتم جذب اعضاي هيئت علمي اعلام شده چنانچه تاکنون 5 هزار و 500 نفر ثبت نام کرده اند.حميدرضا مرداني، رئيس مرکز جذب اعضاي هيئت علمي وزارت علوم تحقيقات و فناوري در گفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران گفت: در فراخوان هفتم جذب اعضاي هيئت علمي حدود 5 هزار و 500 نفر ثبت نام کرده اند که از اين تعداد 3 هزار و 876 نفر از اين متقاضيان مربوط به دانشگاههاي دولتي است.

وي افزود: هزار و 80 نفر مربوط به متقاضيان بورس دولتي دانشگاه هاي دولتي و 2 هزار و 202 متقاضي مربوط به استخدام پيماني دکتري، 121 نفر از متقاضيان مرتبه مربي و 457 نفر مربوط به به طرح سربازي ثبت نام کرده اند.وي افزود: همچنين هزار و 830 نفر از متقاضيان در دانشگاه هاي غير دولتي و غير انتفاعي ثبت نام کرده اند که از اين تعداد 160 نفر مربوط به بورس دانشگاه هاي غير دولتي و غير انتفاعي، 928 متقاضي پيماني مقطع دکتري و 496 متقاضي کارشناس ارشد و 98 متقاضي طرح سربازي بوده اند.


 تابلوي اعلانات 

چهارمين همايش سراسري نرم افزارهاي آزاد / متن باز

سطح برگزاري: ملي

محورهاي همايش:

هر مبحث يا تکنولوژي که با مجوز آزاد/متن باز باشد مي تواند از محور هاي اين همايش باشد.

برگزاركنندگان: گروه کاربران لينوکس زنجان

اداره کل ارتباطات و فناوري اطلاعات استان زنجان

اداره کل فني و حرفه اي استان زنجان

شرکت فناوران کاج سپيد

مهلت ارسال چكيده مقالات: 20 مرداد 1392

مهلت ارسال متن كامل مقالات: 30 مرداد 1392

تاريخ برگزاري همايش: 14 و 15 شهريور 1392

محل برگزاري: زنجان

ايميل: info@zconf.ir

منبع: www.iranconferences.ir


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي