جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/05/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4493


مردم اسلامشهر؛ چشم انتظار آغاز فعاليت مترو


انگيزه دور زدن قانون بايد به صفر برسد

مدير کل استاندارد همدان:
درج کلمه "طبيعي" بر روي آبميوه‌هاي صنعتي ممنوع است


بخشدار مرکزي گچساران خواستار تسريع درروند ساخت پل عبداللهي شد


ايران زمين


خبر


 مردم اسلامشهر؛ چشم انتظار آغاز فعاليت مترو 

اسلامشهر - محمدرضا عباسي

با توجه به اينكه قرارداد احداث امتداد خط مترو تهران به شهرستان اسلامشهر، بين شهرداري اسلامشهر و شركت مترو تهران منعقد گرديده، مردم اين شهرستان، براي آغاز عمليات عمراني اين طرح لحظه شماري مي كنند.مردم شهرستان اسلامشهر كه در مجاورت پايتخت قرار دارند، هرروز براي رسيدن به محل كار خود در شهر تهران، با مشكل حمل و نقل عمومي مواجه مي باشند كه براي رفع اين معضل علاوه بر افزايش ناوگان حمل و نقل عمومي، احداث معابرو خيابانهاي جديد، بهره‌مندي از مترو مي تواند راه گشا ي اين معضل باشد.حسين محمدي يكي از شهروندان اسلامشهري در گفتگو با خبرنگارما مي گويد : هرروز براي رفتن به محل كارم در تهران بهترين راه، استفاده از مترو است كه در حال حاضر، مجبور هستم، به ايستگاههاي شاهد يا علي آباد بروم.

وي افزود: با توجه به ترافيك مسير و نبود وسايل نقليه عمومي كافي، كرايه سرسام آور سواري و درآمدهاي كم، اتصال شهرستان اسلامشهر به امتداد خط 3 مترو تهران كه تا كمر بندي آزادگان كشيده شده مي تواند بسياري از مشكلات روزمره ما را برطرف نمايد.عباس محمدي يكي ديگر از شهروندان اسلامشهري كه در منطقه بازار تهران كار مي كند چنين لب به سخن گشود كه با توجه به اين كه محل كار بنده در محدوده طرح ترافيك تهران قرار دارد مقرون به صرفه ترين و امنترين وسيله نقيله عمومي، مترو مي باشد كه متاسفانه در حال حاضر براي رسيدن به نزديكترين ايستگاه بايد مسافت زيادي را طي كنيم.

هر روز صبح تعداد زيادي ازجمعيت شهرستان اسلامشهر و شهرهاي اطراف با بهره گيري از انواع وسايل نقيله عمومي و شخصي براي رسيدن به به نزديكترين ايستگاه مترو در خط يك به طرف ايستگاههاي شاهد، حرم مطهر، كهريزك و بعضا علي آباد عزيمت مي كنند.با توجه به اينكه همه قطارهاي مترو به ايستگاههاي ذكر شده نمي روند و مردم مجبورند در مسير برگشت در ايستگاه شهرري پياده شده و با صرف زمان طولاني تا آمدن قطار منتظر بمانند ، راه اندازي ايستگاهاي متصل به خط 3 كه هم نزديكتر و در دسترس تر مي‌باشد، مي تواند در امر خدمت به مردم و رفع مشكلات آنها نقش و تاثير بسزايي ايفا نمايد.

عقد قرار داد اتصال متروي تهران به اسلامشهر

علي رضا علي ميرزايي نخستين شهردار بومي اسلامشهر كه از خردادماه سال گذشته سكان هدايت شهرداري اين كلانشهر، را برعهده گرفته در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: با توجه به مجاورت اسلامشهر با شهر تهران و حجم بالاي مسافر در محور تهران – اسلامشهر، يكي از مشكلات عمده مردم منطقه، در سالهاي اخير بحث حمل و نقل عمومي و جابجايي مسافر در اين محور مي باشد.علي ميرزايي افزود: با توجه به ترافيك عمومي مسير، به جهت وجود مراكز توليدي و صنعتي گسترده در اين منطقه، به نظر مي رسيد كه راه حل اساسي رفع اين معضل، احداث خطوط ريلي در محور فوق الذكر و اتصال شهرستان اسلامشهر به مترو تهران، باشد كه اين مساله يكي از درخواستها و نيازهاي اساسي شهروندان اسلامشهري و مورد تاكيد مسئولان بوده است.

شهردار اسلامشهرتصريح كرد: با پيگيريهاي مديران سابق شهري و اعضاي شوراي اسلامي شهر در دوره‌هاي گذشته، بالاخره موفق شديم كه با حمايتهاي اعضاي شوراي اسلامي دوره سوم و مسئولين فعلي و دعاي خير شهروندان در آخرين روزهاي اسفند ماه سال 91 قرارداد اتصال خط 3 مترو تهران به شهرستان اسلامشهر را منعقد نماييم.وي بيان داشت: براساس قانون چنانچه موافقت نامه اتصال خط 3 مترو تهران به شهرستان اسلامشهر، بين شركت مترو تهران و معاونت نظارت راهبردي رياست جمهوري مبادله نمي شد، اعتباراوليه 150 ميليارد ريالي اين طرح در بودجه سال 92 از دستور كار دولت حذف و بودجه اي براي آن اختصاص نمي يافت.نخستين شهردار بومي اسلامشهر افزود: براساس قراردادي كه بين شهرداري اسلامشهر به نمايندگي از شهرستان اسلامشهر با شركت مترو تهران منعقد گرديده، مقرر گرديد در صورت تامين اعتبار لازم و عمليات اجرايي طرح آغاز و و حداكثر ظرف مدت 18 ماه تونل زيرزميني طرح احداث شود.

علي ميرزايي تاكيد كرد: با توجه به اهميت بحث حمل و نقل عمومي، در طرح مطالعات جامع حمل و نقل شهر تهران خط 3 مترو به طول 37 كيلومتر با 28 ايستگاه جنوب غربي تهران از تقاطع بزرگراه آزادگان و خيابان آيت اله سعيدي را به شمال شرق تهران در منطقه شميرانات متصل مي‌نمايد.وي گفت: اين طرح از سه بخش اصلي شامل جنوب غربي، بخش مياني و شمال شرقي تشكيل شده است كه در ادامه طرح توسعه، خط 3 مترو تهران به اسلامشهر از ايستگاه آزادگان تا ميدان قائم به طول حدودا 13 كيلومتر خط ريلي پيش‌بيني گرديده كه از بزرگراه آزادگان تا ميدان نماز 8 كيلومتر و ا ز ميدان نماز تا ميدان قائم اسلامشهر 5 كيلومتر مي باشد كه در مسير فوق 6 ايستگاه پيش بيني شده است .

شهردار اسلامشهر اظهار داشت: براساس طرحي كه قبلا تهيه شده بود، خط مترو قرار بود از روي زمين ودر مجاورت خط آهن تهران – اهواز احداث شود كه در طرح جديد، خط مترو از زير مسير محور آيت اله سعيدي و به صورت حفر تونل زير زميني احداث خواهد شد.


 انگيزه دور زدن قانون بايد به صفر برسد 

 کرج – خاکپور

جلسه ستاد ساماندهي وپيشگيري ازساخت و سازهاي غير مجاز در استان البرز به رياست استاندار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل راه و شهر سازي استان البرز، اين جلسه با حضور مديران كل، شهرداران استان البرز، به رياست استاندار برگزار گرديد.

استاندار البرز ضمن درخو است هماهنگي كليه دستگاهها و سرعت بخشيدن به صدور مجوز ها بيان داشت: انگيزه دور زدن قانون بايد به حد صفر برسد.

دكتر عربيان افزود: برخي از سودجويان با فكر اينكه در زمان تعويض دولت خلاء كاري به وجود آمده و با اين فكر به تخلفات خود سرعت و شتاب بخشيده اند.

وي همچنين از دستگاهها خواست اقدامات آنان در راستاي صدور مجوز با سرعت بيشتري انجام شود و دست اندازها در اين خصوص كاهش يابد. مهندس صابوني قائم مقام وزير در استان البرز در اين جلسه به قانون تاسيس شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران اشاره كرد و افزود: شهرداريها مكلف به اجراي مصوبات شوراي عالي شهرسازي و معماري ايران مي باشند.

وي افزود: براساس قانون مصوب وزارتخانه هاي مسكن و شهرسازي، كشور و صنايع مكلفند با توجه به امكانات و موقعيت هر محل، آن دسته از مصالح و اجزاء ساختماني كه بايد به تأييد مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران برسد را طي فهرستهايي احصا نمايند و از تاريخ اعلام شده ، كليه توليدكنندگان و واردكنندگان و توزيع كنندگان مصالح و اجزاي ساختماني موظف به توليد و توزيع و استفاده از مصالح استاندارد شده، خواهند بود.

مهندس صابوني در ادامه ضمن ارائه عملكرد اداره كل راه و شهر سازي استان البرز اعم از ،استقرار يگان حفاظت اراضي و ايجاد سايتهاي نگهباني، نظارت مستمر به عملكرد يگان و استقرار در اراضي ملي، طرح پرونده‌هاي تصرفي در مراجع قضايي و پيگيري اخذ احكام، اجراي احكام قضايي مبني بر رفع تصرف و خلع يد، خواستارهمكاري ديگر ارگانها درخصوص صدور سريع احكام قضايي، همياري و همكاري نيروي محترم انتظامي، نظارت و همكاري دهياريها و بخشداري محترم در جلوگيري از تصرف اراضي دولتي، سركشي يگان حفاظت اراضي با پليس ساختمان شهرداري در حريم شهر و جلوگيري از ساخت و سازهاي غير مجاز در اراضي دولتي و غير دولتي بدون مجوز شد.


 مدير کل استاندارد همدان:
 درج کلمه "طبيعي" بر روي آبميوه‌هاي صنعتي ممنوع است 

 همدان – خبرنگار آفرينش

استفاده غيرمجاز از کلمه "طبيعي" بر روي آبميوه‌هاي صنعتي ممنوع است. مدير کل استاندارد همدان گفت: استفاده غيرمجاز از کلمه "طبيعي" و درج آن بر روي آبميوه‌هاي صنعتي ممنوع بوده و پيگرد قانوني دارد.فرهاد تيموري ضمن بيان اين مطلب اظهارداشت: طبق بند نشانه گذاري در استانداردهاي ملي آبميوه‌ها، نکتارها و نوشيدنيهاي ميوه اي، رعايت استاندارد ملي 4470 که در خصوص مقرراتبرچسبگذاريكلي موادغذايي از پيش بستهبندي شده مي‌باشد توسط واحدهاي توليدي اين محصولات الزامي است.

تيموري با اشاره به اينکه منظور از پيش بسته‌بندي شده، مواد غذايي است که از پيش در ظروف بسته بندي شده و آماده عرضه به مصرف کننده و يا جهت مصرف فوري در رستوران ها، مدارس، بيمارستان ها و موسسات مشابه مي‌باشد، گفت: بايد بر روي برچسب مواد غذايي مواردي مانند نام مواد غذايي، فهرست مواد متشکله، کمک فرآيندها و باقيمانده‌هاي مواد افزودني نوشته شود. وي ادامه داد: همچنين نام و نشاني سازنده، بسته بندي کننده و بر حسب مورد واردکننده، صادرکننده، توزيع‌کننده و يا فروشنده، کشور مبدا، تاريخ‌گذاري و شرايط نگهداري، دستورالعمل مصرف و ساير الزامات اجباري بايد بر روي برچسب نوشته شود. تيموري با بيان اينکه طبق استاندارد، برچسب گذاري مواد غذايي نبايد نادرست، گمراه کننده و فريبنده باشد تا در مورد ويژگي هاي آن شبهه ايجاد کند، گفت:استفاده ازکلمه "طبيعي" درآبميوه‌ها، نکتارها و نوشيدنيهاي ميوه‌اي که صرفا از کنسانتره ميوه با افزودن شکر و .. . تهيه مي شوند باعث گمراهي مصرف‌کننده شده و ممنوع است. مدير کل استاندارد همدان در پايان اظهارداشت: پس از اتمام اين مهلت باواحدهاي متخلفي که همچنان به درج اين کلمه بر روي محصولات توليدي خود ادامه دهند برابر با مقررات برخورد مي‌شود.


 بخشدار مرکزي گچساران خواستار تسريع درروند ساخت پل عبداللهي شد 

 ياسوج-محمد شفيع ربيعي

روند اجراي اين پروژه با توجه به نزديک شدن فصل بارندگي مطلوب نيست. در صورت اجرا نشدن اين پروژه تا قبل از فصل بارندگي خدمات رساني به آنان با مشکلات متعددي روبه رو خواهد شد.بخشدار مرکزي گچساران بر شتاب بخشي به روند ساخت پروژه پل پاسگاه عبداللهي در اين شهرستان تاکيد کرد.يوسف انصاري در حاشيه بازديد از دهستان ليشتر در گفت و گو با خبرنگار افرينش با اشاره به اينکه پل ترانزيتي عبداللهي يکي از مهمترين محورهاي ارتباطي جنوب به مرکز کشور است، افزود: روند اجراي اين پروژه با توجه به نزديک شدن فصل بارندگي مطلوب نيست.

وي گفت: چهار هزار و 934 نفر از جمعيت روستايي شهرستان گچساران در دهستان ليشتر قرار دارد که در صورت اجرا نشدن اين پروژه تا قبل از فصل بارندگي خدمات رساني به آنان با مشکلات متعددي روبه رو خواهد شد.

وي تعداد روستاهاي بخش مرکزي گچساران را 117 روستا با 26 هزار و 283 نفر جمعيت ذکر کرد.سرپرست بخشداري مرکزي گچساران افزود: متوليان امر با تلاش شبانه‌روزي و بدون وقفه سعي در تکميل مرمت و بهسازي قسمتهاي تخريب شده پل عبداللهي کنند تا اين پروژه قبل از فصل زمستان به اتمام برسد. پل عبداللهي در 18 کيلومتري شهر گچساران واقع شده و داراي دو دهانه 15 متري و يک دهانه 30 متري است.


 ايران زمين 

 کشف و جمع‌آوري انشعاب غير مجاز آب درپرديس

پرديس - خبرنگارآفرينش

در پي بازديد سرپرست معاونت بهره‌برداري آبفاي شرق استان تهران از خط انتقال جاجرود يک رشته انشعاب غير مجاز آب کشف و جمع‌آوري شد. به گزارش خبرنگارآفرينش در پي بازديد سرپرست معاونت بهره‌برداري شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران از خط انتقال جاجرود به پرديس يک رشته انشعاب غير مجاز آب به قطر 63 ميليمتر که منشعب از شير تخليه لوله 900 ميليمتر خط انتقال بود شناسايي و جمع‌آوري شد. به گزارش روابط عمومي آبفاي شرق استان تهران، پس از اعلام واقعه فوق بلافاصله اکيپ امداد پرديس در محل حاضر و پس از تهيه گزارشات لازم در حضور مديرعامل شرکت نسبت به جمع‌آوري انشعاب مذکور اقدام شد. لازم به ذکر است با توجه به احتمال تکرار وقايع مشابه ،اين امر از سوي شرکت آب و فاضلاب شرق استان تهران به ‌طور جد در حال بررسي است.

امامزاده ناصر ظرفيتي بزرگ در توسعه گردشگري ديني در تويسرکان دارد

همدان - ملکيان

سرپرست اداره اوقاف و امورخيريه تويسرکان گفت: بارگاه امامزاده ناصر ظرفيتي بزرگ و محوري در جهت توسعه گردشگري ديني در اين شهرستان دارد.حجت الاسلام احمد رضا خزايي افزود: بارگاه ملکوتي امامزاده ناصراز دير باز مورد توجه عامه مردم شهرستان تويسرکان و حتي برخي از مناطق اطراف بوده است که در ايام مختلف سال زائران زيادي را به سوي خود جلب مي کند.وي با اشاره به اينکه بايد با برنامه ريزيهاي کارشناسانه و هدفمند از ظرفيت بالاي ديني و فرهنگي اين بقعه مبارکه استفاده حداکثري شود گفت: با توجه به سطح اقبال و توجه مردم به سوي اين بارگاه ملکوتي، مي توان در جهت توسعه گردشگري ديني ظرفيتهاي بيشتري از آن ايجاد کرد.

معاون بهزيستي دماوند خبر داد؛

اجراي طرح غربالگري شنوايي در دماوند

دماوند – ايرج صادقعلي

معاون پيشگيري اداره بهزيستي شهرستان دماوند گفت: اجراي طرح غربالگري شنوايي با هدف پيشگيري از کم‏‌شنوايي يا ناشنوايي در سنين بزرگ‏سالي در اين شهرستان آغاز شد.منير بيگلربيگي در گفت‏وگو با خبرنگارآفرينش افزود: گاهي اوقات مشکلات احتمالي شنوايي نوزادان در بدو تولد قابل درمان است. وي ادامه داد: اما اگر اين مشکل به‏موقع شناسايي و درمان نشود، ممکن است در سنين بالاتر باعث ناشنوايي شديد يا مطلق شود.

بيگلربيگي تصريح کرد: براي اجراي اين طرح، يک دستگاه شنوايي‏سنجي و يک کارشناس بيولوژيک را در بيمارستان‏ دماوند مستقر کرده‏ايم.وي با بيان اينکه اين غربالگري تا سن دو سال بايد انجام شود، خاطرنشان کرد: کودکان در بدو تولد در گروه‏هاي مختلف و صرفاً تا زير دو سال مورد معاينه قرار مي‏گيرند و اگر نياز به خدمات درماني داشته باشند، براي درمان به پزشک متخصص ارجاع مي‏شوند.

اجراي طرح غربالگري تنبلي چشم در دماوند

معاون پيشگيري اداره بهزيستي شهرستان دماوند در ادامه با اشاره به يکي ديگر از مهم‏ترين طرح‏هاي اجرايي در اين معاونت گفت: غربالگري تنبلي چشم نيز چند سال است که براي کودکان يک تا شش سال اجرا مي‏شود.بيگلربيگي با بيان اينکه بايد چشمان کودکان يک تا شش سال حداقل سه نوبت معاينه شود، افزود: اين طرح بسيار مهم است؛ چون کودکاني که مستعد تنبلي چشم هستند، غربال شده و براي درمان معرفي مي‏شوند.

وي تصريح کرد: يک تا شش سال، سن طلايي براي تشخيص مشکل تنبلي چشم است و اگر در اين سنين، تنبلي چشم شناسايي و درمان نشود، امکان کم‏بينايي شديد يا نابينايي مطلق در سنين بالاتر وجود دارد.معاون پيشگيري اداره بهزيستي شهرستان دماوند ادامه داد: بنابراين همه ساله کودکان دماوندي غربال و اگر نياز به درمان باشد، براي درمان و پيشگيري از کم‏بينايي در سنين بالاتر به مراکز درماني ارجاع داده مي‏شوند.

انجام آزمايش‏هاي ژنتيک در دماوند

معاون پيشگيري اداره بهزيستي شهرستان دماوند يکي ديگر از فعاليت‏هاي معاونت پيشگيري اين شهرستان را امور ژنتيک بيان کرد و توضيح داد: در اين دفتر، مشاوره‏هاي ژنتيکي براي پيشگيري از اختلالات ژنتيکي توسط پزشک متخصص ارائه مي‏شود.وي افزود: گروه‏هاي هدفي که نياز به مشاوره ژنتيکي دارند، قبل از ازدواج و قبل از بارداري به ما مراجعه مي‏کنند و مي‏توانند از خدمات مشاوره‏اي بهره ببرند. بيگلربيگي درباره اطلاع‏رساني اين طرح گفت: از طريق تبليغات ميداني و خانه‏هاي بهداشت و مراکز بهداشت شهرستان دماوند، در اين‏باره اطلاع‏رساني انجام شده است و ما تنها مرکزي هستيم که در سطح شهرستان اين مشاوره‏ها را انجام مي‏دهيم.

پرداخت يارانه ژنتيک در دماوند

وي ادامه داد: مراجعين دفتر ژنتيک يا خودمعرف هستند و يا در کميسيون‏هاي پزشکي و توانبخشي که ما برگزار مي‏کنيم، شرکت کرده‏اند. معاون پيشگيري اداره بهزيستي شهرستان دماوند تأکيد کرد: در اين طرح، زوج‏هايي را که به مشاوره و آزمايش ژنتيکي نياز دارند، به آزمايشگاه‏هاي ژنتيکي ارجاع مي‏دهيم.بيگلربيگي به يارانه ژنتيک اشاره کرد و گفت: با توجه به اينکه آزمايش‏هاي ژنتيک هزينه‏هاي سنگيني دارد، بهزيستي شهرستان گاهي بخشي و گاهي 100 درصد هزينه‏هاي اين آزمايش را به خانواده‏هايي که توان مالي ندارند، مي‏پردازد.

183هزار قلم کالاي قاچاق در فيروزکوه کشف شد

فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

فرمانده انتظامي شهرستان فيروزکوه از کشف يک انبار کالاي قاچاق و کشف بيش از 183 هزار قلم کالاي ممنوعه خبر داد.سرهنگ عليرضا واحدي در گفت وگو باآفرينش،افزود: در پي اطلاعات واصله مبني بر اينکه فردي کالاهاي قاچاق و ممنوعه را در يکي از انبارهاي شهرک صنعتي دپو و سپس اقدام به بارگيري و ترانزيت آن به ساير استان هاي کشور مي کند، مراتب در دستور کار پليس آگاهي اين شهرستان قرار گرفت.

وي گفت: با انجام اقدامات اطلاعاتي، اين محل شناسايي و پس از هماهنگي با مراجع قضايي در بازرسي از اين انبار سه طبقه، 15 هزار و 533 عدد لوازم بهداشتي ، 76 هزار و 483 عدد لوازم پزشکي، 84 هزار و 300 عدد انواع منسوجات خارجي، 218 تکه ظروف تفلون خارجي، چهار هزار و 680 دستگاه زلزله سنج و 2 هزار و 500 کيلوگرم کود کشف شد.

واحدي تصريح کرد: در بازديد از طبقه نخست اين مکان مقادير زيادي آستون با بر چسب هاي خارجي و شيشه خالي آستون و 13 رول بزرگ بر چسب نيز کشف شد که حاکي از فعاليت هاي غيرمجاز توليد و بسته بندي آستون در اين شرکت بود. اين مقام انتظامي خاطرنشان کرد: بر اساس نظريه کارشناس شبکه بهداشت و درمان شهرستان، تمامي لوازم آرايشي موجود فاقد مجوز بهداشتي هستند. فرمانده انتظامي شهرستان فيروزکوه با اشاره به اينکه يکي از اولويت هاي اين نهاد مبارزه با قاچاق کالا است، يادآور شد: پليس با سامانه 110 آماده دريافت اخبار و اطلاعات مردمي وهمکاري مردم در زمينه برخورد قاطع با برهم زنندگان امنيت جامعه است.

فضاي امن و مناسبي بايد در تفرجگاه‏هاي فيروزکوه ايجاد شود

جانشين فرماندهي انتظامي ويژه شرق تهران با تأکيد بر ساماندهي منطقه تفريحي تنگه واشي، ايجاد فضايي امن و مناسب در تفرجگاه‏ها را نيازمند مشارکت مردم با پليس دانست.جمال نيکجو به اتفاق هيئت همراه به طور سر زده از شهرستان فيروزکوه بازديد و در ادامه به منظور ساماندهي منطقه تفريحي تنگه واشي به عنوان پر جاذبه‏ترين تفرجگاه استان تهران، با اعضاي شوراي تأمين شهرستان فيروزکوه ديدار و گفت‏وگو کرد. در اين جلسه که با حضور رئيس پليس پيشگيري استان تهران و فرماندهان ارشد شهرستان فيروزکوه برگزار شد، نيکجو تفرجگاه‏ها و مناطق گردشگري را به عنوان يک منبع بزرگ توليد اقتصاد برشمرد و گفت: صنعت توريسم و جذب گردشگري در دنيا به عنوان يک منبع بزرگ اقتصادي نقش بسزايي در اقتصاد جامعه دارد.

اين مقام انتظامي امنيت موجود در اين گونه اماکن را به عنوان يک اصل مهم و انکارناپذير عنوان کرد و افزود: ايجاد فضاي امن مناسب در تفرجگاه‏ها نيازمند مشارکت مردم و مسئولان با پليس است.وي با اشاره به ساماندهي مناطق تفريحي، بر رعايت شئونات اسلامي، حجاب و اخلاق تأکيد کرد و انجام کارهاي فرهنگي را از ارزشمندترين کارها دانست و افزود: کار فرهنگي تعطيلي ندارد و خلاقيت در آن نقش مهم و اساسي ايفا مي‏کند.

نيکجو به حضور گسترده و چشم‏گير گردشگران از اقصي نقاط کشور و برخي از کشورهاي خارجي به منطقه تفريحي تنگه واشي و آبشار ساواشي اشاره کرد و گفت: با برنامه‏ريزي‏هاي انديشيده شده و استقرار حداقل دو ايستگاه پليس در تنگه اول و دوم و با همکاري ساير سازمان‏ها، شرايط بسيار خوبي براي حضور مسافران در منطقه گردشگري تنگه واشي ايجاد خواهيم کرد.جانشين فرماندهي انتظامي ويژه شرق تهران پيشگيري از وقوع جرائم و ناهنجاري‏هاي اجتماعي را از ديگر اهداف پليس در اجراي اين طرح عنوان کرد و گفت: عمليات مشترک امداد و نجات و مردم ياري در حوادث غير مترقبه با همکاري ساير سازمان‏هاي امدادي نيز در دستور کار پليس قرار دارد.


 خبر 

 نام نويسي 85درصد دانش آموزان در مدارس استان هرمزگان

بندرعباس - خبرنگار آفرينش

مديرکل آموزش و پرورش هرمزگان از نام نويسي 85درصد دانش آموزان تا پايان تيرماه در مدارس استان خبرداد و گفت: بر اساس آخرين آمار تاکنون بيش از 260هزار دانش آموزهرمزگاني از مجموع 312هزار نفر در سامانه ثبت نام(سناد) نام نويسي کرده اند.احمد آخوندي با اعلام اين خبر افزود:اوليايي که تاکنون نسبت به ثبت‌نام دانش آموزان خود اقدام نکرده اند بايد هرچه سريعتراقدام تا با مشکلاتي نظير تکميل ظرفيت کلاسها مواجه نشوند.

آخوندي پيش‌بيني کرد:در اجراي طرح ثبت‌نام که از 15خرداد آغاز و تا پايان شهريورادامه دارد بيش از 312هزار دانش آموز هرمزگاني در مقاطع مختلف تحصيلي ثبت‌نام کنند. مدير کل آموزش و پرورش هرمزگان در بخش ديگري از سخنان خود به فعاليت ستاد پروژه مهراشاره کرد و گفت: اين ستاد که کار آماده سازي مدارس جهت بازگشايي در اول مهرماه را در همه بخش ها توسط شش کميته در دستورکار دارد، درهمه مناطق ، نواحي آموزش و پرورش و همچنين ستاد اداره کل جلسات خود را به طورمنظم برگزار و طي آن کارارسال تجهيزات هوشمند سازي، سرمايشي و همچنين تعمير و تجهيز مدارس در حال انجام است.

وي همچنين يادآورشد: تا پايان خردادماه امسال تجهيزات هوشمند سازي 900 كلاس درس از نوسازي مدارس تحويل آموزش و پرورش شده است.اين مقام مسوول از رشد 10 برابري اين تجهيزات در سال تحصيلي92-91خبرداد و گفت:در اين راستا 40 ميلياردريال هزينه شده است.آخوندي جمعيت بهره مند از اين امکانات را 20 هزار دانش آموز اعلام و بيان داشت:در سال تحصيلي جديد نيز 500 كلاس درس در هرمزگان با اعتباري بالغ بر 25 ميليارد ريال هوشمند و 15 هزار دانش آموز از امكانات آن بهره‌مند مي شوند. مدير کل آموزش و پرورش در خاتمه از اختصاص 1480دستگاه کولر گازي به مدارس مناطق روستايي خبر داد که به منظور توزيع از سوي نوسازي مدارس در اختيار آموزش و پرورش قرار گرفته است.

تعديل مثبت 19 درصدي سود در شرکت فولاد مبارکه اصفهان

اصفهان - راعي

معاون اقتصادي و مالي شركت فولاد مباركه از تعديل مثبت 19 درصدي سود در اين شرکت خبر داد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، اميرحسين نادري افزود: در تاريخ 1/5/1392 گزارش پيش بيني عملکرد سال مالي 1392 براساس عملکرد 3 ماهه شرکت فولاد مبارکه به بورس اعلام گرديد. اين در حالي است که در گزارش قبلي شرکت در تاريخ 30/11/1391 پيش بيني هر سهم سود (با سرمايه 25800 ميليارد ريال) را 802 ريال اعلام نموده بود که در گزارش جديد خود با اعلام تعديل مثبت 19 درصدي، پيش بيني سود هر سهم به 955 ريال (معادل 685 ريال براي هر سهم با سرمايه جديد ) افزايش يافت.

وي تحقق اين ميزان سود را حاصل تلاش بي‌وقفه کارکنان و مديريت شرکت دانست که منجر به افزايش درآمد از طريق افزايش مقدار توليد و نرخ فروش محصولات شرکت را فراهم نمود.در همين رابطه عبدالكريم حديدي رييس آمار و گزارشات (برنامه و بودجه) شرکت فولاد مبارکه نيزگفت: براساس عملکرد واقعي 3 ماهه، شرکت فولاد مبارکه توانسته ميزان 32 درصد از اين سود را پوشش دهد، يعني مبلغ 219 ريال از سود هر سهم سال جاري 685 ريال (Eps) در دوره 3 ماهه اول تحقق پيدا کرده است.

احداث مرکز معاينات طب کار در ملي حفاري

اهواز – خبرنگار آفرينش

رئيس طب صنعتي بهداشت و درمان اهواز با اشاره به انجام معاينات دوره اي جهت 12 هزار نفر از کارکنان صنعت نفت در جنوب در سال جاري از انجام مقدمات احداث يک مرکز طب کار در شرکت ملي حفاري ايران خبر داد .دکتر کرم رضا شفيع زاده با اشاره به اين که با توجه به امکانات موجود، در اين زمينه برنامه ريزي لازم انجام شده است، افزود: حداقل 12 هزار نفر از کارکنان صنعت نفت در جنوب، امسال زير پوشش معاينات دوره اي قرار مي‌گيرند.وي ادامه داد : البته در سال جاري براي نيروهاي موقت اين معاينات انجام نمي‌شود و به دليل حجم بالاي اين نيروها برنامه‌ريزي مستقلي براي معاينات دوره‌اي اين همکاران صورت خواهد گرفت.

شفيع زاده اظهار کرد: از ابتداي سال تاکنون، 4500 نفر براي معاينات دوره اي مراجعه کرده اند که با تمهيدات به کار گرفته شده و شتاب بخشيدن به کار، انتظار مي رود برنامه انجام معاينات براي 12 هزار نفر تا پايان سال محقق شود. رئيس طب صنعتي بهداشت و درمان اهواز گفت: سال گذشته امکانات ما با ميزان تقاضاي معاينات دوره اي کارکنان همخواني نداشت، زيرا مي‌بايست در يک فرصت زماني مشخص از نيروهاي پيمانکاري که تبديل وضعيت مي شدند، معاينات صورت مي‌گرفت.

وي گفت: براي پوشش کامل معاينات دوره‌اي دست کم بايد دو مرکز طب کار ديگر در محل ستاد مناطق نفت خيز جنوب و شرکت ملي حفاري ايجاد شود که هم اکنون محل احداث يکي از اين مراکز در شرکت ملي حفاري مشخص شده است. شفيع زاده افزود: اين موضوع و همچنين بحث تقويت تجهيزات و نيروي انساني مراکز طب کار از سوي بهداشت و درمان صنعت نفت اهواز به سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت منعکس شده و منتظر نتيجه مکاتبات هستيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي