جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/05/14 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4493


20 انتظار يک رئيس فدراسيون از وزير جديد ورزش و جوانان


دقيقه نود


سوت پايان


 20 انتظار يک رئيس فدراسيون از وزير جديد ورزش و جوانان 

 
پور کاظمي رئيس فدراسيون پزشکي ورزشي گفت که از وزير ورزش و جوانان آينده 20 انتظار وجود دارد.

وي تاکيد کرد: بايد علاوه بر به اجرا درآمدن سياست‌هاي کلان ورزش کشور، حمايت‌هاي مالي و معنوي همه جانبه هم از طرف دولت انجام شود. اين دو فاکتور براي روند رو به رشد موفقيت هاي ورزش کشور به ويژه در سطوح بين المللي و برآورده شدن انتظارات مردم است. در اين صورت مي توان انتظار داشت پرچم پرافتخار نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بيش از پيش در مجامع ورزش جهان به اهتزاز درآيد.

رئيس فدراسيون پزشکي ورزشي همچنين تاکيد کرد که 20 انتظار از وزير ورزش و جوانان آينده وجود دارد که اجرايي نمودن سند راهبردي وزارت ورزش و جوانان، به اتمام رساندن وضعيت جذب بودجه مستقل سالانه براي وزارت ورزش و جوانان و بررسي مجدد براي رفع احتمالي تعليق برخي فدراسيون ها از مهمترين آنهاست.

به گفته لطفعلي پورکاظمي، رئيس فدراسيون پزشکي ورزشي 20 انتظاري که از وزير ورزش و جوانان وجود دارد عبارتند از:

1. اجرايي نمودن سند راهبردي وزارت ورزش و جوانان 2. تقويت ارتباطات ورزشي فني مابين ورزش آموزش و پرورش و دانشگاهها با وزارت ورزش و جوانان 3.به اتمام رساندن وضعيت جذب بودجه مستقل سالانه براي وزارت ورزش و جوانان از طريق مجلس محترم شوراي اسلامي و ساير مراکز دريافت بودجه 4. بررسي مجدد براي رفع احتمالي تعليق فدراسيون‌هاي مورد نظر 5 . تلاش براي کسب بيشتر کرسي‌هاي بين‌المللي و صيانت از کرسي‌‎هاي کسب شده 6.به اتمام رساندن جايگاه باشگاه‌هاي خصوصي و دولتي و اصلاح بلاتکليفي برخي از آنها 7. استقلال مديريت فدراسيون‌ها و تمرکز قدرت توسط مجمع عمومي فدراسيون‌هاي ورزشي8. تقويت ساختار کشوري ورزش بانوان در تمامي رده‌هاي سني 9. تقويت همه جانبه ورزش همگاني و ارائه راهکارهاي مناسب براي سلامت عمومي جامعه 10. تقويت اهداف مشترک بين وزارت ورزش و جوانان و کميته ملي المپيک براي رسيدن به اهداف عاليه ورزش کشور در مجامع بين‌المللي به ويژه در سطوح قهرماني و حرفه‌اي 11.تشکيل کارگروه‌هاي قوي در حوزه‌هاي مشاورين، رسانه‌ها، پيشکسوتان، دانشگاهيان، المپين‌ها، ملي‌پوشان و جوانان 12. تقويت و حمايت از باشگاه‎هاي ورزشي سراسر کشور در بخش‌هاي خصوصي و دولتي 13. به اتمام رساندن پروژه‌هاي نيمه تمام اماکن فرهنگي ورزشي سراسر کشور 14.تقويت مناسبات ورزشي و ديپلماسي قوي بين ورزش کشور با ساير کشورهاي جهان 15. نهادينه شدن فرهنگ ورزشي و ارائه آموزش‌هاي متعدد فرهنگي و ساختاري 16.تقويت ارتباطات با مراکز قدرت ورزش جهان از جملهIOC، IPC ، OCA فدراسيون هاي جهاني و بين‌المللي و انجمن‌هاي ورزشي 17. تقويت ساختار ادارات ورزش و جوانان سراسر کشور و استحکام بخشيدن همه جانبه هيات‌هاي ورزشي مستقر در استان‌ها و شهرستان‌ها 18.تقويت ساختاري استعداديابي، ورزشي و پايگاه‌هاي قهرماني سراسر کشور 19.بررسي تکميلي و نهايي شدن اساسنامه فدراسيون‌هاي ورزشي براي IOC 20. ساماندهي مکمل‌هاي ورزشي مجاز و غيرمجاز باشگاه‌هاي سراسر کشور با هماهنگي وزارت بهداشت

وي همچنين در خصوص پيشنهاد سلطاني فر به عنوان گزينه وزارت ورزش گفت: يقينا با شناخت بنيادي که وي از تک تک رشته‌ها، فدراسيون‌ها و کرسي‌هاي بين‌المللي دارد، و موفقيت‌هايي که به واسطه اين شناخت و آگاهي به دست خواهد آمد، شادي روحي رواني و اجتماعي ملت ايران از موفقيت‌هاي ورزشي آينده بويژه در ميادين بين المللي دو چندان خواهد شد.


 دقيقه نود 

 دفاع عباسي از تغيير روساي فدراسيون هاي ورزشي

عباسي وزير ورزش و جوانان از تغييرات روساي فدراسيون‌هاي ورزشي در طول دوران مديريتش دفاع کرد. وي تاکيد کرد: اگر زماني باقي بود، ثابت مي‌شد که تصميم ما درست بوده است. رسانه‌ها دقت کنند عده‌اي انسان‌هاي آبرومند بودند که ممکن است در خلال همين چيزها مواردي در موردشان مطرح شود که درست نيست. ما همه نيازهاي ورزش را ديديم و از کارهايي که کردم، پشيمان نيستم. وزير ورزش و جوانان در خصوص تعويق انتخابات کميته المپيک گفت: من نامه نوشتم و به کميته اعلام کردم که خلاف قانون عمل کردند و خطاکار بودند. ما براي اين که فضا آرام شود، کنار کشيديم.

نشست رويانيان با مسئولان فوتبال

محمد رويانيان که طي روزهاي اخير مباحثي را درباره حق پخش تلويزيوني، بليت فروشي و تبليغات دور زمين مطرح کرده و پيگير حق و حقوق باشگاه پرسپوليس بوده است، ديروز پس از جلسه با مسوولان فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ درباره مباحث مطرح شده توضيخاتي را ارائه کرد.در اين نشست،با حضور رويانيان مديرعامل باشگاه پرسپوليس، علي کفاشيان و مهدي محمدنبي رئيس و دبير کل فدراسيون فوتبال، مهدي تاج و علي کاظمي رئيس و دبير سازمان ليگ و عزيزا... محمدي رئيس اتحاديه فوتبال باشگاه‌هاي درباره ديدگاه‌ها، نقدها و نظرات محمد رويانيان پيرامون حق و حقوق باشگاه‌ها از درآمدهاي برگزاري مسابقات ليگ و جام حذفي تبادل نظر شد.

براي مهدي کريميان دعا کنيم

مهدي کريميان هافبک تيم تراکتورسازي تبريز شنبه شب دچار سانحه رانندگي شد و متاسفانه به کما رفته است. اين بازيکن که پس از پايان تمرين راهي منزل شده بود در راه بازگشت دچار حادثه شديد رانندگي شده و وضعيت مناسبي ندارد. پزشکان وي در بيمارستان امام رضا (ع) تبريز گفته‌اند که براي بهبودي مهدي بايد دعا کنيم و از همه مردم مي‌خواهيم که در اين روزهاي آخر ماه مبارک رمضان براي کريميان دعا کنند.

جواز واردات خودرو براي ورزشکاران

محمد عباسي وزير ورزش و جوانان اسامي افرادي که مجوز ورود خودرو براي آنها صادر شده است را اعلام کرد که در بين آنها دو رئيس فدراسيون فوتبال و واليبال نيز حضور دارند.

اين جواز به خاطر درخشش تيم ملي واليبال در ليگ جهاني و صعود تيم ملي فوتبال ايران به جام جهاني به اعضاي اين دو تيم تعلق گرفته است. محمد عباسي در خصوص اينکه چه تعداد پاداش ورود خودرو براي ملي‌پوشان فوتبال درنظرگرفته شده است، اظهار کرد: اين پاداش به همه بازيکنان به اضافه سرمربي، رييس و دبيرکل فدراسيون تعلق مي گيرد.

پس از راهيابي تيم ملي فوتبال به جام جهاني برزيل و موفقيت تيم ملي واليبال در ليگ جهاني و کسب نتايج درخشان در نخستين حضورش، اين تيم‌ها از سوي احمدي‌نژاد مورد تقدير قرار گرفتند.

قم، ميزبان مسابقات وزنه‌برداري انتخابي تيم ملي

به گفته روابط عمومي فدراسيون وزنه برداري، پيشنهاد ميزباني شهر قم در ديدار حسين رضازاده، رئيس فدراسيون وزنه برداري با کرم رضا پيرريايي، استاندار قم مطرح و مورد پذيرش قرار گرفت. پيريايي با بيان اينکه جهت توسعه و تقويت رشته وزنه برداري، آماده ميزباني مسابقات قهرماني وزنه برداري جوانان کشور در قم هستيم، گفت: حضور اشخاصي مانند حسين رضازاده که از قهرمانان نام آور کشور و ديگر قهرمانان ملي در مجامع ورزشي قم موجب تشويق و تقويت روحيه ورزشکاران اين رشته خواهد شد.

گفتني است نفرات برتر اوزان مختلف با صلاحديد کادر فني تيم ملي جوانان به اردوي تيم ملي دعوت خواهند شد تا براي حضور در مسابقات قهرماني جهان 2014 آماده شوند. مسابقات وزنه برداري قهرماني جوانان کشور، انتخابي تيم ملي جوانان از تاريخ 22 تا 25 شهريور ماه به ميزباني استان قم برگزار مي‌شود.

عضو کميته مسابقات AFC :

پيامد حضور سعيدلو در انتخابات و از بين رفتن قدرت اجرايي ايران

شاهين رحماني عضو کميته مسابقات کنفدراسيون فوتبال آسيا گفت: سعيدلو با حضورش در انتخابات AFC کرسي مهمي را براي ايران در کميته اجرايي فوتبال آسيا از دست داد.

وي در خصوص اينکه با روي کار آمدن دولت جديد ضمانت‌نامه‌ها بايد دوباره توسط وزراي جديد امضا شود، گفت: خير اين اتفاق نخواهد افتاد، زماني که وزير وقت ضمانت‌نامه‌ را امضا کرده همان ضمانت‌نامه‌ها مورد قبول است چرا که آن توافق بر هم نمي‌خورد و کسي که اين ضمانت‌نامه‌ها را امضا کرده در مقام وزير بوده است بنابراين اين ضمانت‌نامه‌ها به قوت خود باقي مي‌ماند اما با توجه به اينکه ايران يکسري مدارک خود را براي گرفتن ميزباني جام ملت‌هاي 2015 به اي‌اف‌سي تحويل نداده‌اند براي تکميل پرونده‌هاي خود يک ماه از اي‌اف‌سي فرصت خواسته بود که اين درخواست ايران روز سه‌شنبه پاسخ داده شد و اي‌اف‌سي اعلام کرد با درخواست ايران براي سومين‌بار موافقت شد.

سرمربي استقلال:

شرايط استقلال خوب است

قلعه نوعي گفت: شرايط استقلال خوب است و جا دارد از فتح‌الله‌زاده تشکر کنم که در اين چند ساله و به خصوص امسال زحمات زيادي را براي مجموعه تيم کشيده است. امسال هم حرف و حديث‌هايي به وجود آمد که من از اين تريبون استفاده کرده و مجددا از زحمات مديرعامل استقلال تشکر مي‌کنم. وي امسال تحت فشار بيشتري بود و معتقدم که واقعا همه جوره براي استقلال زحمت مي‌کشد.

آغاز مسابقات جهاني شمشيربازي با برگزاري جشن صد سالگي

مسابقات شمشيربازي قهرماني جهان از امروز با حضور نمايندگاني از 106 کشور در بوداپست مجارستان آغاز مي‏‎شود. قرار است همزمان فدراسيون بين‌المللي شمشيربازي صدمين سال برگزاري اين مسابقات را هم جشن بگيرد. اين براي نخستين‌بار از سال 1991 است که مجارستان برگزار کننده مسابقات شمشيربازي قهرماني جهان خواهد بود.

اين کشور که شمشيربازي موفق‌ترين رشته در آن محسوب مي‌شود پيش از اين و علاوه بر سال 1991، طي دو دوره ديگر در سال‌هاي 1959 و 1975 نيز ميزبان مسابقات قهرماني جهان بود. اين مسابقات با حضور نمايندگاني از 106 کشور در مجارستان برگزار مي شود.


 سوت پايان 

 نقش فراکسيون ورزش از زبان مطهري

مطهري نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي گفت: فراکسيون ورزش يک نهاد غير رسمي است و آن نهادي که در مجلس رسمي است کميته ورزش کميسيون فرهنگي است و اين کميته بايد فعال باشد. البته در دوره قبل که مرحوم يحيي‌زاده در اين کميته بود، قوي‌تر بود و خود يحيي‌زاده در اين خصوص پيگيري زيادي مي‌کردند اما در اين دوره متأسفانه قبول دارم که کميته ورزش کميسيون فرهنگي ضعيف شده است.

خانواده فاتحان مسير ايران در برود پيک پاکستان در نهاد رياست جمهوري

محمود احمدي ‌نژاد رئيس جمهور سابق کشورمان با خانواده فاتحان مسير ايران در قله برود پيک پاکستان ديدار و از انها دلجويي کرد. وي در اين ديدار عنوان کرد: از اين اتفاقي که افتاد ناراحتم چرا نتوانستم کار زيادي براي اين بچه ها انجام دهم. آنها قهرمان ما بودند که يادشان هميشه زنده خواهد ماند. احمدي نژاد در ادامه گفت: من از زماني که خبر مفقود شدن اين سه کوهنورد را شنيدم دستور پيگيري را دادم، اما متاسفانه پاکستاني‌ها و چيني‌ها همکاري خوبي انجام ندادند و در آخر هم که همکاري کردند، کار از کار گذشته بود. اگر از ابتدا کار مي کردند شايد اين اتفاق نمي‌افتاد آنها پيدا مي‌شدند.

مسابقات قايقراني قهرماني آسيا با قضاوت داوران زن ايراني

سايت فدراسيون قايقراني نوشت: پس از حضور اسماء نيک ور، داور بين المللي روئينگ با ‏حجاب کامل اسلامي در مسابقات انتخابي المپيک سال 2012 قاره آسيا و مسابقات قهرماني جوانان آسيا، اين ‏بار کنفدراسيون روئينگ آسيا از دو داور بانوي ايران براي قضاوت مسابقات قهرماني آسيا دعوت کرد . اسماء نيک ور در مسابقات قهرماني آسيا در رده سني بزرگسالان حضور خواهد داشت و مريم ‏خسرواني نيز رقابت هاي قهرماني آسيا در رده سني جوانان را قضاوت مي کند. مسابقات قهرماني آسياي روئينگ در رده سني بزرگسالان سه تا هفت مهر ماه در چين و مسابقات رده ‏سني جوانان 21 تا 24 مهر در ازبکستان برگزار خواهد شد و داوران روئينگ ايران نيز در اين مسابقات ‏حضور خواهند داشت.

دانشور در تيم فوتسال شنژن چين

دانشور ملي‌پوش سابق فوتسال ايران با قراردادي يک ماهه، شنژن را در جام باشگاه‌هاي آسيا همراهي خواهد کرد.

بازيکن سابق تيم ملي فوتسال براي تيم شنژن چين در رقابت‌هاي جام باشگاه‌هاي آسيا توپ خواهد زد. دانشور بعد از وحيد شمسايي دومين ايراني خواهد بوده که به شنژن پيوسته است. آقاي گل جهان پيش از دانشور حضور يک ماهه در اين تيم داشت و براي چهار بازي که در مرحله مقدماتي جام باشگاه هاي آسيا انجام داد، بيش از 300 ميليون تومان دريافت کرد. دانشور با پذيرفتن پيشنهاد شنژن تا نيم فصل از ليگ ايران بيرون مي‌نشيند! و در اين مورد گفت: با توجه به قانون نقل و انتقالات اگر در جام باشگاه‌هاي آسيا براي تيمي بازي کنم تا نيم فصل اول ليگ برتر ايران نمي توانم براي تيمي به ميدان بروم. اما قراردادي که با شنژن بستم ارزشش را داشت .

تارتار:

همه شرايط براي موفقيت پرسپوليس وجود دارد

مهدي تارتار مربي پيشين تيم فوتبال پرسپوليس در مورد عملکرد تيم فوتبال پرسپوليس در دو هفته نخست سيزدهمين دوره رقابتهاي ليگ برتر گفت: هرچند پرسپوليس برابر تراکتورسازي عملکرد خوبي داشت ولي ناهماهنگي بازيکنان و عملکرد نامناسب تيم در چهار هفته نخست طبيعي است زيرا بازيکنان بسياري به پرسپوليس اضافه شده‌اند و براي رسيدن به هماهنگي مطلوب نياز به زمان دارند. وي با بيان اينکه ناهماهنگي‌ها در تيم‌‌هاي ديگر هم ديده مي‌شود، در مورد انتظار قهرماني از تيم پرسپوليس اظهار داشت: اميدوارم در اين فصل چنين اتفاقي رخ دهد زيرا همه شرايط براي رسيدن به اين موفقيت وجود دارد. کادرفني به موقع تيم را به اردو برد و اکثر بازيکنان مدنظرش جذب شده است.

هادي شکوري در ليگ ستارگان قطر

هادي شکوري فصل جديد را در ليگ ستارگان قطر به ميدان خواهد رفت. سايت عربي گل از مذاکره هادي شکوري مدافع فصل قبل نفت تهران با يک باشگاه قطري خبر داد و اعلام کرد که اين مدافع ايراني فصل جديد را در ليگ ستارگان قطر توپ خواهد زد. در خبر اين سايت عربي آمده است: يک باشگاه قطري در حال مذاکره با مدير برنامه‌هاي هادي شکوري است. مذاکرات دو طرف پيشرفت خوبي داشته است اما خود بازيکن و مدير برنامه‌هايش دوست ندارند تا پايان مذاکرات نام اين باشگاه را اعلام کنند اما آنچه مسلم است اين که اين مدافع ايراني فصل آينده را در ليگ ستارگان قطر توپ خواهد زد.

مارادونا:

تنها مسي را داريد

مارادونا اسطوره فوتبال که در حال حاضر در آرژانتين به سر مي‌برد، براي نشان دادن اعتراض خود به گروندونا گفت: بايد چهره‌هاي قديمي را که مدت‌ها در فدراسيون فعاليت مي‌کنند، تغيير دهيم. زمان‌ آن فرا رسيده است که به افراد جوان و پرانرژي فرصت دهيم. فوتبال آرژانتين با وجود افرادي مانند گروندونا اقتدار و هيبت گذشته خود را از دست داده است. آنها تنها ليونل مسي را دارند. وي در ادامه به ستايش از آلخاندرو سابيا، سرمربي آلبي‌سلسته پرداخت و گفت: سابيا نتايج خوبي را کسب کرده است از آرامش او شگفت زده شده‌ام. بايد اجازه دهيد که او با نهايت آرامش به کار خود ادامه دهد.

رضا قاسمي:

امکانات نداريم اما براي مسابقات روسيه آماده هستم

رضا قاسمي ملي پوش دوي سرعت ايران که خود را براي مسابقات جهاني روسيه آماده مي کند، گفت: اگر بتوانم با رکورد 10 ثانيه و 20 صدم ثانيه بدوم به مرحله نيمه نهايي اين رقابت ها خواهم رسيد. وي ضمن اشاره به مشکلات پيست در اصفهان درخصوص و ضعيت تمريني خود پيش از اعزام به مسابقات جهاني گفت: شرايط تمريني ام خوب نيست اما براي حضور در مسابقات جهاني روسيه آماده هستم. ملي پوش دوي سرعت ايران، خاطرنشان کرد: چند وقتي است که حقوقي نگرفته ايم. بدون اين که هزينه اي شود، تمرين مي کنيم. رکوردهايم خوب است اما همه چيز به شرايط مسابقه بستگي دارد . فکر مي کنم اگر بتوانم رکورد 10 ثانيه و 20 صدم ثانيه را ثبت کنم به نيمه نهايي مي رسم و اين نتيجه خوبي است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي