جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/05/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4496

طي دو ماه آينده محقق مي شود؛
تحويل 176 واحد مسکن مهر به متقاضيان در فيروزکوه

مديرکل فني و حرفه‌اي استان اردبيل:
مرکز فني و حرفه‌اي جوار شهرک صنعتي اردبيل راه‌اندازي مي‌شود


ايران زمين


خبر


 طي دو ماه آينده محقق مي شود؛
 تحويل 176 واحد مسکن مهر به متقاضيان در فيروزکوه 

 فيروزکوه - خبرنگارآفرينش

رئيس اداره مسکن و شهرسازي فيروزکوه از تحويل 176 واحد مسکن مهر اين شهرستان به متقاضيان طي دو ماه آينده خبر داد.اکبر وطن دوست در گفتگو با خبرنگار آفرينش اظهار داشت: در حال حاضر اقدامات عملياتي براي هرچه سريعتر تمام شدن امور مربوط به احداث مسکن مهر در شهرستان فيروزکوه در حال انجام است.

وي افزود: طبق برنامه ريزي قرار است که 176 واحد مسکن مهر در شهرستان فيروزکوه طي دو ماه آينده تحويل شود.اين مسئول با اشاره به اينکه تمامي اين واحدها تحت نظارت اداره راه و شهرسازي شهرستان فيروزکوه است، عنوان کرد: در احداث شهرکهاي مسکن مهر بر تامين سرانه هاي مورد نياز شهروندان تاکيد شده است.

وطن دوست ادامه داد: در اين زمينه به تعاوني هاي مسکن مهر نيز تاکيد شده که تمامي امور خدماتي و شهري را در ساخت واحدهاي مسکن مهر مورد توجه قرار دهند.رئيس اداره مسکن و شهرسازي شهرستان فيروزکوه يادآور شد: احداث مدرسه، مرکز بهداشتي و درماني، سالنهاي ورزشي و فرهنگي از جمله امکانات ضروري است که همزمان با تحويل واحدها به صاحبان و استقرار آنها در شهرک مورد نياز است.


 مديرکل فني و حرفه‌اي استان اردبيل:
 مرکز فني و حرفه‌اي جوار شهرک صنعتي اردبيل راه‌اندازي مي‌شود 

 اردبيل – خبرنگارآفرينش

مديرکل آموزش فني و حرفه‌اي استان اردبيل گفت: با هدف ارتقاي مهارت صنعتگران و کارگران کارخانجات مرکز فني و حرفه‌اي جوار شهرک صنعتي اردبيل راه‌اندازي مي‌شود.کلام‌الله صفري در جريان بازديد از طرح توسعه مرکز فني و حرفه‌اي شهرک صنعتي شماره دو اردبيل اظهار داشت: ساختمان مورد نظر به سرعت در حال تکميل است که با بهره‌برداري از آن علاوه بر ارتقاي مهارت صنعتگران و کارگران کارخانجات شهرک شماره دو اردبيل، پرسنل شهرک صنعتي نوجده نمين نيز از اين خدمات استفاده مي‌کنند.

وي با بيان اينکه تاکنون براي احداث اين مجموعه شش ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است، تصريح کرد: عمليات احداث ساختمان اين مرکز شش سالي است که شروع شده که اميدواريم در نيمه اول امسال به بهره‌برداري برسد.صفري تنها مشکل بهره‌برداري کامل از اين مجموعه را پيشرفت کند تأسيسات و تجهيزات آن اعلام کرد و افزود: در حالي که ساختمان بيش از 97 درصد پيشرفت فيزيکي دارد تأسيسات آن کمتر از 20 درصد پيشرفت کرده است.اين مسئول با يادآوري اينکه اين مجموعه داراي هفت کارگاه مستقل و زيربناي بيش از دو هزار و 550 متر مربع است، خاطر نشان کرد: در اين مجموعه کلاس‌هاي تئوري، عملي و دوره‌هاي آموزشي بلند و کوتاه مدت تدارک ديده شده است تا به سرعت تکميل شده و در اختيار علاقمندان قرار گيرد.وي اضافه کرد: استفاده از اين مرکز براي ارائه آموزش و ارتقاي مهارت کارگران و صنعتگران ايجاب مي‌کند که به تأسيسات سرمايشي آن توجه ويژه‌اي شود. مديرکل فني و حرفه‌اي استان همچنين بيان کرد: براي تکميل اين پروژه به 230 ميليون تومان اعتبار نياز داريم که در صورت تأمين آن اين پروژه آماده بهره‌برداري مي‌باشد.

همچنين در جريان بازديد معاون عمراني استاندار اردبيل از پروژه نيمه‌تمام نمين و در جريان بازديد از مجتمع ساختمان اداري و امدادي جمعيت هلال‌احمر، مديرعامل جمعيت هلال احمر استان اردبيل از اختصاص 250 ميليون تومان اعتبار استاني براي تکميل اين مجتمع اداري و امدادي خبر داد.بهرام غيبي زيربناي ساختمان اين مجتمع را 785 متر مربع در دو طبقه اعلام کرد و گفت:‌ براي احداث اين ساختمان تاکنون سه ميليارد و 230 ميليون ريال هزينه شده است.


 ايران زمين 

 پرواسي: مشاركت خيران قائم شهري در طرح محسنين

قائم شهر- خبرنگار آفرينش

مدير كميته امداد قائم شهر از مشاركت خيران اين شهرستان در طرح محسنين خبر داد. سيد زين العابدين پرواسي درگفتگو با خبرنگارآفرينش در قائم شهر با اشاره به جذب حاميان در طرح محسنين براي خانواده هاي نيازمند اظهار داشت: در قالب اين طرح مددجوياني كه داراي مشكلات حاد هستند توسط خيران حمايت مي‌شوند. وي با بيان اينكه 10 نفر از خيران حمايت 10 سالمند بيمار را بر عهده گرفتند، افزود: در قالب اين طرح هر خير ماهانه 300 هزار ريال براي حل مشكلات اين افراد مشاركت مي‌كند. وي از جذب 100 حامي براي ايتام در طول ماه مبارك رمضان خبر داد و اذعان داشت: 111 يتيم در اين طرح مورد حمايت قرار گرفتند.مديرکميته امداد امام شهرستان گفت: در مجموع يكهزار و 771حامي در طول سال حمايت ايتام قائم شهري را بر عهده دارند.

هرمزگان به لحاظ ورزش هاي هوايي در جايگاه اول کشوري است

بندرعباس- خبرنگار آفرينش

به مناسبت روز خبرنگار و به همت کميته ورزشهاي هوايي استان هرمزگان،يک دوره مسابقه پارا موتور، رشته هدف زني با حضور 9ورزشکار اين رشته با 40 تويتر پرواز در ساحل بندرعباس برگزار شد. مسئول کميته ورزشهاي هوايي استان گفت: براي توسعه و شناساندن ورزشهاي هوايي با همکاري هيات انجمنهاي ورزشي استان سعي شده سايتهاي مناسب اين ورزش شناسايي شود که در حال حاضر 5 سايت شناسايي شده و 3 سايت نيز در حال شناسايي است. مصطفي رنجبر زاده با بيان اينکه در 6 ماهه دوم امسال 35 نفر آموزش ورزش هوايي در استان ديده اند افزود: استان هرمزگان به لحاظ ورزشهاي هوايي در جايگاه اول کشوري است که با توجه به ظرفيت ها و پتانسيلهاي موجود امکان تبديل شدن به قطب ورزش هاي هوايي کشور را دارد . 

نمايشگاه کتاب استان البرز اواخر آبان ماه سال جاري برگزار مي‌شود

کرج - خاکپور

مجتبي ابراهيمي فعاليت‌هاي معاونت فرهنگي و مطبوعاتي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز در سه ماه نخست سال 1392 در حوزه کتاب را تشريح کرد

به گزارش روابط عمومي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز،مجتبي ابراهيمي اظهار کرد: معاونت فرهنگي و مطبوعاتي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز در بخش خريد کتاب، 101 عنوان کتاب مربوط به حوزه‌هاي ادبيات، کودک و نوجوان، علوم کاربردي و اديان تحويل واحد کتاب داده است که در جلسه کميته خريد کتاب بررسي خواهند شد.

وي ادامه داد: در سه ماه نخست سال 1392 در بخش توزيع کتاب، معاونت فرهنگي و مطبوعاتي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز ، 200 ميليون ريال کتاب توسط ادارات فرهنگ و ارشاداسلامي شهرستان‌هاي ساوجبلاغ، نظرآباد، فرديس، محمدشهر، ماهدشت، اشتهارد و طالقان در سطح شهرستان ميان‌ مراکز فرهنگي و مذهبي توزيع کرده است. همچنين در سه ماه نخست سال جاري، 14 هزار و 805 جلد کتاب به مبلغ 630 ميليون و 630 هزار و 144 ريال در سطح شهر کرج و ساير شهرستان‌ها ميان مراکز فرهنگي، مدارس و ساير سازمان‌هاي متقاضي کتاب توزيع شد.

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز افزود: در سه ماه نخست سال جاري 15 نمايشگاه کتاب با همکاري بخش خصوصي در سطح شهرستان‌هاي ساوجبلاغ، نظرآباد، کرج، فرديس، محمدشهر، ماهدشت، اشتهارد و طالقان برگزار شد که با استقبال خوب مردم مواجه بودند.

ابراهيمي عنوان کرد: ارسال 199 نسخه ماهنامه به چهار دانشگاه، سه سازمان پژوهشي، سه مرکز حوزه علميه، حوزه هنري، کانون پرورش فکري کودکان استان، برپايي نمايشگاه تازه‌هاي نشر در شهرستان‌هاي تابعه براي آشنايي مردم با جديدترين کتاب‌هاي منتشر شده و برگزاري نمايشگاه دائمي تازه‌هاي نشر از ديگر اقدام‌هاي معاونت فرهنگي و مطبوعاتي اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز در سه ماه نخست سال 1392 محسوب مي‌شود.

وي توضيح داد: در سه ماه نخست سال جاري 75 عنوان کتاب با تيراژ 98 هزار و 200 نسخه منتشر شده است که از اين تعداد 63 عنوان تاليفي و 12 عنوان ترجمه بود.

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز اظهار کرد: دريافت کتاب به ارزش 584 ميليون و 298 هزار ريال از انبار کتاب موسسه نمايشگاه‌هاي فرهنگي ايران از ديگر فعاليت‌هاي حوزه کتاب معاونت فرهنگي و مطبوعاتي اداره ارشاد استان البرز محسوب مي‌شود. همچنين اين معاونت به تعداد 13 هزار و 101 جلد کتاب به ارزش 537 ميليون و 481 هزار و 280 ريال ميان مراکز فرهنگي، فعالان فرهنگي، موسسه‌ها، دانشگاه‌ها، نيروهاي مسلح، سازمان‌ها، مدارس، کانون مساجد استان و شهرستان‌هاي تابعه توزيع کرده است.

ابراهيمي با اشاره به ساير فعاليت هاي حوزه کتاب معاونت فرهنگي و مطبوعاتي اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامي استان البرز گفت: ارسال پيش چاپ 45 عنوان کتاب از ناشران و مولفان استان براي مجوز چاپ و اصلاحيه دو عنوان کتاب به اداره کل امور کتاب وزارت ارشاد، ارايه اعلام وصول 9 عنوان کتاب از ناشران استان به اداره کل امور کتاب وزارت ارشاد، ارسال 67 ويژه‌نامه نمايشگاه به مديران ارشد وزارتخانه و مديران کل استان‌ها عناوين بخشي از فعاليت‌هاي اين معاونت در سه ماه نخست سال 1392 را تشکيل مي‌دهند.

وي توضيح داد: از جمله اقدام‌هاي مهم معاونت فرهنگي و مطبوعاتي اداره ارشاد استان البرز در سه ماه نخست سال جاري مي‌توان به پيگيري درخواست راه‌اندازي سيستم جامع اداره کتاب از اداره کتاب و معاونت امور فرهنگي، ارسال يک عنوان کتاب براي کارشناسي کتاب‌هاي ارزشمند به بنياد حفظ آثار و نشر دفاع مقدس و ارسال نظر کارشناسي آن کتاب براي شهرستان با هدف اطلاع و عودت کتاب به نويسنده اشاره کرد.

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان البرز همچنين از تشکيل جلسه شوراي سياستگذاري چهارمين دوره نمايشگاه کتاب استان البرز در هفته جاري خبر داد و گفت: اين نمايشگاه اواخر آبان ماه سال جاري برگزار مي‌شود. بنابراين براي هماهنگي برنامه‌ها و فعاليت‌هايي که در اين رويداد فرهنگي اجرا خواهند شد، شوراي سياستگذاري هفته جاري تشکيل و با صدور حکم، مسوولان کميته‌هاي مختلف نمايشگاه کتاب استان البرز و احکام هر کدام از آن‌ها مشخص مي‌شود.

ابراهيمي توضيح داد: در اين دوره از نمايشگاه کتاب استان البرز به موضوع «سبک زندگي ايراني ـ اسلامي» توجه ويژه خواهد شد؛ به اين معنا که اين نمايشگاه ميزبان غرفه مستقلي از کتاب‌هاي مربوط به سبک زندگي ايراني ـ اسلامي خواهد بود که در آن علاوه بر عرضه کتاب، نشست‌هاي تخصصي با حضور کارشناسان و با هدف پاسخ به شبهات بازديدکنندگان برگزار مي‌شوند.

فرماندار دماوند:

درمان آسيب‏هاي احتمالي در ادارات بايد در دستور کار قرار گيرد

دماوند - ايرج صادقعلي

فرماندار شهرستان دماوند گفت: درمان آسيب‏هاي احتمالي در ادارات و دستگاه‏هاي اجرايي اين شهرستان بايد در دستور کار قرار گيرد.

به گزارش خبرنگارآفرينش، در مراسمي با حضور مشاور استاندار و سرپرست اداره کل حراست استانداري تهران، مراسم توديع مسئول قبلي و معارفه مسئول جديد حراست فرمانداري شهرستان دماوند برگزار شد.

فرماندار شهرستان دماوند در اين مراسم ضمن تقدير از مسئول قبلي حراست فرمانداري دماوند و همچنين تبريک انتصاب عارف‏زاده به اين سمت گفت: همه ما خدمتگزار نظامي هستيم که بر پايه مکتب اسلام بنا شده و همه رفتارها و رويکردهاي ما بايد متناسب با آن و براي رضاي الهي باشد.

سعيد افشارنادري حوزه کاري حراست را بسيار مهم دانست و افزود: حراست از تمام آفت‏ها و آسيب‏ها که سازماني را تحت تأثير قرار مي‏دهد؛ وظيفه مهم حراست و لازمه موفقيت در اين امر، شناخت آسيب‏ها و آفت‏هاست.

وي افزود: وقتي سيستم به خوبي در جهت رسيدن به هدف عالي خود گام بر مي‏دارد که به دور از آسيب باشد و اينجا وظيفه حراست تبلور مي‏يابد؛ حراست در حقيقت سازمان را از آفت‏هاي دروني و بيروني حفظ مي‏کند.

اين مسئول اهميت حراست فرمانداري دماوند را نسبت به ديگر دستگاه‏ها بيشتر دانست و بيان داشت: اهميت حراست فرمانداري به لحاظ اينکه دستگاه حاکميتي و موتور محرکه ديگر دستگاه‏ها بوده، بيشتر است.

فرماندار شهرستان دماوند وظيفه حراست را اشرافيت کامل بر همه موضوعات سازمان و همکاري و هماهنگي با ساير دستگاه‏ها ارزيابي کرد. افشارنادري در پايان متذکر شد: تذکر، پيشگيري و درمان آسيب‏هاي احتمالي بايد در کنار حفظ حرمت افراد انجام گيرد و اين موضوع اساس کار حراست است.


 خبر 

 معاون مالي و امور پشتيباني شرکت برق منطقه اي خوزستان معرفي شد‏

اهواز – خبرنگار آفرينش

معاون مالي و امور پشتيباني شرکت برق منطقه اي خوزستان طي مراسمي معرفي و از معاون سابق تقدير شد .در اين مراسم مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان گفت: تغيير و تحول در هر سازماني امري طبيعي و اجتناب ناپذير است که مي تواند اثرات مثبتي به دنبال داشته باشد .محمود جانقربان افزود: لذت داشتن مسووليت، خدمت رساني به مردم است و کساني که در جايگاه جديدي منصوب مي شوند نبايد به ميز و صندلي دلبستگي داشته باشند .

وي تصريح کرد: مسووليت ها به صورت امانت به دست ما سپرده مي شوند و بهتراست نسبت به گذشته بيشتر فعاليت و خدمت کنيم .جانقربان ادامه داد: معاونت مالي و پشتيباني يکي از معاونت هاي مهم است که به همه مجموعه شرکت برق منطقه اي خوزستان خدمت رساني مي کند و کسي که در اين حوزه فعاليت مي کند بايد صادقانه کار کند .مديرعامل شرکت برق منطقه اي خوزستان در ادامه از زحمات ايرج چغاخوري تقدير و مهرداد محمودي عبدا... را به عنوان معاون جديد مالي و پشتيباني معرفي کرد .در اين مراسم ايرج چغاخوري گزارشي از فعاليت هاي خود در دوران مسووليتش ارايه داد .گفتني است مهرداد محمودي عبداله داراي مدرک كارشناسي ارشد مديريت مالي از موسسه تحقيقات و آموزش وزارت نيرو مي باشد و از سال 82 تاکنون به عنوان مديريت بودجه در شرکت برق منطقه اي خوزستان فعاليت مي کند

در سال 91 نزديک به 48 هزار مشترک جديد به مجموعه توزيع برق اصفهان افزوده شده است

اصفهان – بهمن راعي

مدير عامل شرکت توزيع برق اصفهان گفت:با اعتباري بالغ بر 127 ميليارد ريال،45 پروژه کوچک و بزرگ برق‌رساني شرکت توزيع برق اصفهان هفته دولت به بهره‌برداري مي‌رسد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ، شهر گنبدهاي فيروزه‌اي، يکي از مهم‌ترين قطب‌هاي صنعتي، توليدي کشور، امروزه شاهد توسعه‌ شبکه‌هاي برق‌رساني مطمئن و پايدار بوده و شرکت توزيع برق شهرستان اصفهان در اين راستا نقش سازنده و ارزشمندي را با حمايت همه‌ مسئولان اين شرکت و تلاش کارکنانش به منظور روشنايي و زيبايي اين شهر ايفا کرده است.

سامانه سميع (مکالمه به جاي مراجعه)، پروژه‌ قرائت و توزيع از راه دور با 4500 انشعاب، توسعه‌ خانه فرهنگ مديريت مصرف در بافت سنتي اصفهان، تکميل و ادامه‌ برگزاري مسابقات مهارت شغلي و راه‌اندازي سامانه‌ سايه با شماره 2000121 که قبوض برق مصرفي را به صورت پيامک براي مشترکان ارسال مي‌کند، تنها بخشي از تلاش کارکنان در شرکت توزيع برق شهرستان اصفهان است.

راه اندازي سامانه و نرم افزار GIS، تدوين نقشه‌هاي شبکه‌هاي برق به صورت الکترونيک منطبق با سيستم اطلاعات جغرافيايي کشور، انجام مطالعات اجتماعي و بررسي انتظارات مردم در پروژه تحليل شکاف با مدل سروکوال از ديگران دستاوردهاي منحصر به فرد اين شرکت بوده است.

حميد علاقمندان مديرعامل شرکت توزيع برق شهرستان اصفهان در اين باره اظهار داشت: شرکت توزيع برق شهرستان اصفهان تنها شرکتي در کشور است که نيمي از مشترکان ديماندي آن بدون حضور کنتور نويس سنتي، لوازم اندازه‌گيري آنها قرائت و قبوضشان به صورت الکترونيک توزيع مي‌شود و به اين ترتيب از 48 هزار بار مراجعه کنتورنويسان به محل کار و صنايع پيشگيري به عمل مي‌آيد.

وي در ادامه افزود: امسال در هفته‌ي دولت بيش از 45 پروژه‌ کوچک و بزرگ برق رساني در پايتخت فرهنگ و تمدن اسلامي در شهر اصفهان تکميل و در مدار قرار مي‌گيرد.

وي واگذاري انشعاب براي 2500 واحد مسکوني در پروژه‌ي اطشاران با ظرفيت 13 مگاوات برق، بهينه‌سازي و نوسازي شبکه‌هاي برق در خيابان‌هاي ضابط‌زاده، آل‌بويه، خيابان شاهد، برق‌رساني به 50 واحد مسکوني در غرب اصفهان،جابجايي تاسيسات در خيابان طالقاني بابوکان، تجهيز پست و کابل‌کشي در خيابان‌هاي مهران، قلعه کاشفي، باغ مشهد، حمزه به همراه احداث شبکه‌هاي چهارمداره و 2 مداره خود نگهدار در خيابان اطشاران تا باغ بانوان را بخشي از پروژه‌هاي اين شرکت در هفته دولت عنوان کرد.

برق‌رساني به مصلي بزرگ اصفهان

علاقمندان برق‌رساني به مصلي بزرگ اصفهان، مهم‌ترين مامن معنوي اصفهان و حفظ ميراث طبيعي با کابل کشي‌هاي زميني در خيابان‌هاي عباس‌آباد و ابوذر، سه راه مارنان، احداث شبکه براي کشاورزان شرق اصفهان و واگذاري انشعاب برق در مناطق صنعتي و کارگاهي شهر تودشک، محمود آباد، روشنايي معابر در خيابان جي شير، خواجه نظام الملک را از جمله ديگر طرح هايي دانست که در هفته‌ي دولت افتتاح و به بهره برداري مي‌رسد.

وي حجم ريالي پروژه‌هاي قابل افتتاح در هفته‌ي دولت را 127 ميليارد ريال عنوان کرد و گفت: ما با يک شبکه‌ 45 ساله در اصفهان روبرو هستيم که بازسازي اين شبکه يک امر ضروري است و به اعتباري بسيار بيشتراز اعتبارات موجود نياز دارد.

رئيس هيئت مديره شرکت توزيع برق شهرستان اصفهان ادامه داد: براي اجراي پروژه‌هاي مذکور 28 کيلومتر کابل کشي فشار متوسط و ضعيف زميني و هوايي و 57 کيلومتر شبکه‌ي فشار متوسط و ضعيف ايجاد و 86 دستگاه پست و ترانسفورماتور در مدار قرار مي‌گيرد.

مديرعامل شرکت توزيع برق شهرستان اصفهان با اشاره به زيرسازي تاسيسات شبکه‌هاي برق در شهر اصفهان اضافه کرد: در سال گذشته، 296 کيلومتر شبکه‌ جديد ايجاد، 328 دستگاه ترانسفورماتور هوايي و زميني تجهيز و 9 فيدر و شبکه‌ اصلي نصب و در مدار قرار گرفت.

علاقمندان خاطرنشان کرد: اميد است امسال با اتمام و تکميل مرکز و سامانه‌ سميع مراجعات را به حداقل برسانيم.

رئيس هيئت مديره شرکت تاکيد کرد: تدوين استراتژي شرکت با شماره 1396 برنامه راهبردي پنج ساله‌اي است که با تعريف 39 پروژه بهبود در دومين سمينار علمي شرکت ابلاغ و براساس اين چشم انداز طي پنج ساله آينده ،رتبه شرکت توزيع برق شهرستان اصفهان همچنان در جايگاه نخست در بين ديگر شرکت‌هاي توزيع حفظ و در بين شرکت‌هاي خدماتي و نهادهاي ديگر استان نيز جايگاه ممتاز خود را ارتقا بخشيم و بتوانيم ارتباطي کاربردي با صنعت و دانشگاه داشته باشيم و با شعار به سراغ ما نياييد ما به سراغ شما مي‌آييم يک برند پايدار و هميشگي ايجاد کنيم.

وي با بيان اينکه در سال 91 نزديک به 48 هزار مشترک جديد به مجموعه توزيع برق اصفهان افزوده شده است در پايان اذعان داشت: در حال حاضر 12 هزار و 400 کيلومتر شبکه و کابل فشار متوسط و فشار ضعيف زميني و هوايي احداث و 9 هزار و 200 دستگاه انواع پست و ترانسفورماتور زميني و هوايي برق تجهيز و 970 هزار انشعاب در 14 شهر و 367 روستا ايجاد کرده‌ايم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي