جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/05/20 - روزنامه سراسري صبح ايران(يكشنبه) نسخه شماره 4496

پيروزي برابر چين تايپه و صعود به فينال
بسکتبال ايران جهاني شد


دو وزن از کشتي آزاد و فرنگي المپيک 2016 حذف شد


دقيقه نود


سوت پايان


 پيروزي برابر چين تايپه و صعود به فينال
  بسکتبال ايران جهاني شد 

 تيم ملي بسکتبال ايران با پيروزي برابر چين تايپه، ضمن راهيابي به فينال مسابقات بسکتبال جام ملت‌هاي آسيا موفق شد سهميه مسابقات جهاني را هم کسب کند. اين نتيجه در حالي رقم خورد که شاگردان بچيروويچ در همه ديدارهاي گذشته خود با اقتدار حريفان را از پيش رو برداشتند و با نمايشي خيرکننده راهي ديدار فينال و مسابقات جام‌جهاني در اسپانيا شدند.گفتني است، تيم ملي بسکتبال ايران بعدازظهر ديروز شنبه در چارچوب مرحله نيمه نهايي مسابقات بسکتبال جام ملت‌هاي آسيا که در کشور فيليپين برگزار مي‌شود به مصاف تيم ملي چين تايپه رفت و در پايان موفق شد اين تيم را با نتيجه 79 بر 60 شکست بدهد.

شاگردان مهمد بچيروويچ در اين ديدار که مثل بازي هاي گذشته با اقتدار و باصلابت به ميدان رفتند هر چند در کوارتر اول با نتيجه 14 بر 23 و در کواتر چهارم با نتيجه 19 بر 21 مغلوب حريف خود شدند اما در کواترهاي دوم و سوم با نتايج 27 بر 12 و 19 بر 4 برابر چين تايپه به پيروزي رسيدند تا در مجموع 79 بر 60 حريف چند مليتي خود را مغلوب کنند و راهي مسابقات جام جهاني در اسپانيا شوند.

ملي پوشان ايران با پيروزي برابر چين تايپه، علاوه بر اينکه به فينال مسابقات جام ملت‌هاي آسيا راه يافتند موفق شدند سهميه مسابقات جهاني بسکتبال را هم کسب کنند. مسابقات جهاني سال 2014 در کشور اسپانيا برگزار خواهد شد. سهميه مسابقات به سه تيم برتر جام ملت‌ها تعلق خواهد گرفت. تيم ايران پيش از اين فقط يکبار در سال 2009 توانسته بود با قهرماني در جام ملت‌هاي آسيا به رقابت‌هاي جهاني ترکيه راه يابد.

ديگر ديدار مرحله نيمه نهايي، بين تيم‌هاي کره جنوبي و فيليپين برگزار خواهد شد و برنده اين مسابقه امروز يکشنبه در مرحله فينال به مصاف ايران مي‌رود. ايران براي رسيدن به فينال تيم‌هاي مالزي، کره جنوبي، چين، هند، بحرين، قزاقستان، اردن و چين تايپه را شکست داده تا ملي پوشان ايران با کسب هشت پيروزي متوالي، تنها تيم بدون باخت تا به اين مرحله از مسابقات باشند.


 دو وزن از کشتي آزاد و فرنگي المپيک 2016 حذف شد 

 کميته بين‌المللي المپيک اعلام کرد يک وزن از کشتي آزاد و يک وزن از کشتي فرنگي بازي‌هاي المپيک 2016 ريودوژانيرو حذف شد و به جاي آن کشتي زنان در شش وزن المپيکي برگزار مي‌شود. به گزارش ايسنا، در حالي که در گذشته مسابقات کشتي در بازي‌هاي المپيک در هفت وزن آزاد، هفت وزن فرنگي و چهار وزن زنان برگزار مي‌شد، در نشست خبري ژاک روگ، رئيس کميته بين‌المللي المپيک در مسکو اعلام شد که يک وزن از کشتي آزاد و يک وزن از کشتي فرنگي بازي‌هاي المپيک 2016 حذف شد و به جاي آن دو وزن به رقابت‌هاي کشتي زنان اضافه شد تا از اين پس مدال‌هاي کشتي در بازي‌هاي المپيک به صورت 6 وزن آزاد، 6 وزن فرنگي و 6 وزن زنان تقسيم شود.

کميته بين‌المللي المپيک اعلام کرد، اين کار در راستاي ايجاد تعادل بين کشتي زنان و مردان و در جهت حذف کشتي از بازي‌هاي المپيک 2020 انجام شده است. البته تاکنون اعلام نشده که وزن‌هاي حذف شده کشتي آزاد و فرنگي مردان براي المپيک 2016 کدام هستند و احتمالا در جريان مسابقات جهاني بوداپست مجارستان در موردش تصميم‌گيري مي‌شود.

اين اخبار در حالي از نشست خبري روگ در آستانه مسابقات جهاني دووميداني در مسکو مخابره شده است که فيلا هنوز رسما چيزي اعلام نکرده است اما اين تغييرات قطعي به نظر مي‌رسند.


 دقيقه نود 

 برنامه و اسامي داوران هفته چهارم ليگ برتر

سيدعلي داور بازي سايپا - پرسپوليس

هفته چهارم ليگ برتر امروز با انجام 6 بازي دنبال خواهد شد. اسامي داوران قضاوت کننده در هفته چهارم ليگ برتر از سوي کميته داوران به اين شرح اعلام شد.

يکشنبه - 20 مردادماه

گسترش فولاد ......... فجرسپاسي شيراز، ساعت 19:45، ورزشگاه يادگار امام تبريز

داور : جواد شرفي به کمک محمدرضا منصوري و بابک عباسقلي زاده

مس کرمان ................... ذوب‌آهن اصفهان، ساعت 19:45، ورزشگاه امام علي کرمان

داور :بابک وسيله بر به کمک حميد غمزه و جهانبخش آرمان

نفت تهران ..................... راه‌آهن تهران، ساعت 19:45، ورزشگاه دستگردي تهران

داور : قاسم واحدي به کمک مهدي الوندي و ايوب غلامزاده

ملوان بندرانزلي ................ استقلال خوزستان، ساعت 19:45، ورزشگاه تختي انزلي

داور : محسن قهرماني به کمک آرمان اسعدي و حميدرضا کنعاني

سپاهان اصفهان ....... تراکتورسازي تبريز، ساعت 19:45، ورزشگاه فولادشهر اصفهان

داور : سعيد مظفري زاده به کمک حسن کامراني فر و مجيد ويشگاهي

سايپا البرز - پرسپوليس تهران، ساعت 20:30، ورزشگاه انقلاب کرج

داور : سيدمهدي سيدعلي به کمک رضا سخندان و سعيد قاسمي

گل‌محمدي :

اگر من نبودم شايد مسئولان پرسپوليس هم نبودند

سرمربي تيم فوتبال نفت تهران با انتقاد مجدد از مسئولان باشگاه پرسپوليس گفت: درست نيست حالا که در پرسپوليس نيستم، جواب تلفن مرا به خاطر پرداخت مطالباتم ندهند؛ شايد اگر من سال گذشته در پرسپوليس نبودم مسئولان اين باشگاه الان سر کار نبودند.

يحيي گل‌محمدي سرمربي نفت تهران درباره رويارويي با تيم راه آهن هم گفت: هر بازي شرايط خاص خودش را دارد. ما با تيمي بازي مي‌کنيم که انگيزه زيادي دارد. البته ما هم هفته قبل بازي خوبي انجام داديم و اگر همان انگيزه را براي بازي فردا داشته باشيم مي‌تواند به ما کمک کند.

سرمربي پيشين پرسپوليس درباره دريافت مطالباتش از سرخپوشان يادآور شد: متاسفانه از دو هفته پيش که آن صحبت‌ها را مطرح کردم، هيچ خبري نشده است. از مسئولان باشگاه پرسپوليس مي‌خواهم يک فلش بک به دوران گذشته بزنند، دوراني که تيم را در شرايط سختي تحويل گرفتم. شايد اگر من نبودم آنها هم الان سر کار نبودند. با توجه به شرايطي که ايجاد شد، آنها ماندند و من از تيم رفتم ولي اين دليل نمي‌شود که جواب تلفنم را ندهند. من از مسئولان پرسپوليس ناراحتم و اميدوارم ماجراي مطالباتم به صورت مسالمت آميز حل شود.

ابراهيم صادقي کاپيتان تيم فوتبال سايپا:

سه امتياز را از پرسپوليس مي‌گيريم

ابراهيم صادقي کاپيتان تيم فوتبال سايپا البرز در پاسخ به اين سوال که نظرش درباره برگزاري ديدار پرسپوليس و سايپا در ورزشگاه کرج چيست، گفت: استاديوم ما در کرج استاندارد AFC را دارد و ليگ قهرمانان در آن برگزار شده است. در گذشته چون تهران و کرج به هم نزديک بودند، بازي‌هاي ما برابر استقلال و پرسپوليس در آزادي برگزار مي‌شد اما بازي در ورزشگاه خودي حق طبيعي ماست. مردم کرج هم نمي‌توانند تا آزادي بيايند و بازي را از نزديک ببينند. به هر حال اميدوارم از حق ميزباني بهترين استفاده را ببريم و مطمئن هستم در صورت پيروزي برابر پرسپوليس آرام‌آرام مي‌توانيم طرفداراني در کرج براي خودمان به دست آوريم و پاي آنها را به استاديوم باز کنيم.

شگفتي پشت شگفتي

لاله شميران پديده مسابقات

تيم واليبال بانوان لاله شميران در جريان رقابت هاي جايزه بزرگ جام رمضان با شکست دادن تمامي رقباي خود خالق شگفتي شد تا پديده اين دوره از مسابقات لقب بگيرد.

گفتني است در جريان رقابت هاي واليبال بانوان جايزه بزرگ جام رمضان تيم واليبال لاله شميران در مصاف با رقباي پر قدرتي چون تيم واليبال صنايع شيميايي طالقان ، تيم واليبال لواسان و تيم واليبال سپانو با اقتدار به پيروزي رسيد و به مرحله نيمه نهايي اين رقابت ها راه يافت .

يکي از نکات مهم و حساس اين دوره از رقابت ها جدال تيم هاي مدعي لاله شميران و لواسان بود که تيم لاله شميران به نمايندگي از بخش رودبارقصران از توابع شهرستان شميرانات موفق شد نماينده لواسان را شکست دهد.

شايان ذکر است تيم لاله شميران از جواناني بلند قامت و فيزيکي مناسب برخوردار است که در صورت توجه بيشتر به اين گروه آينده واليبال بانوان تضمين خواهد شد ، اين تيم در مرحله بعدي اين رقابت ها روز پنجشنبه به مصاف تيم خجسته خواهد رفت.

بازيکنان تيم لاله شميران در اين دوره از رقابت ها فاطمه اميني ، مهديه حسيني ، مهديه اميني ، مهناز اسدي ، ليلا عرب ، زهرا محمدي ، راضيه محمدي ، شهره مرادي ، مهر انگيز غلامي ، فاطمه پروند ، نسرين بدري ، دنيا کتمان ، مرجان صادقي ، گل بانو ساوجي و زهرا عليزاده مي باشند.مربيگري اين تيم را خانم سمانه طيبي ميگوني بر عهده دارد و خانم صبا کربلايي محمدي سرپرست اين تيم مي باشد.مهندس فرشيد عليزاده که به عنوان حامي مالي تيم لاله شميران در کنار اين تيم فعاليت دارد در گفت و گوي اختصاصي با روزنامه آفرينش گفت : راستش را بخواهيد ما با کمترين آمادگي و حداقل امکانات وارد اين مسابقات شديم.وي افزود : با توجه به فرصت کوتاهي که براي حضور در اين رقابت ها بود ما در آخرين فرصت و با کمترين سرمايه گذاري اعلام آمادگي کرديم و وارد پيکارها شديم ، در واقع نسبت به تيم هاي ديگر از هماهنگي کمتري برخوردار بوديم و در حقيقت انتظار کسب اين نتايج را نداشتيم ، اما بازيکنان ما با خودباوري ، رشادت و غيرت فراوان در برابر حريفان خود قرار گرفته و شايستگي خود را به اثبات رساندند که جا دارد از تک تک بازيکنان و همچنين از کادر فني و سرپرستي تشکر نمايم.

عليزاده در پايان گفت : تيم لاله شميران را بازيکناني جوان و جوياي نام تشکيل مي دهند ، اين گروه از استعداد فوق العاده اي برخوردار مي باشند و از مسوولين واليبال انتظار داريم به اين گروه توجه خاصي نشان دهند.


 سوت پايان 

 کامراني امتيازآورترين بازيکن ديدار با چين تايپه

مهدي کامراني بازيکن تيم ملي بسکتبال ايران عنوان امتيازآورترين بازيکن ديدار تيم ملي مقابل چين تايپه را از آن خود کرد.

گفتني است ، تيم ملي بسکتبال ايران در مرحله نيمه نهايي مسابقات بسکتبال جام ملت‌هاي آسيا ديروز شنبه به مصاف چين تايپه رفت و موفق شد حريف خود را با نتيجه 79 بر 60 شکست بدهد. با اين پيروزي ايران ضمن صعود به فينال جواز حضور در مسابقات جهاني را هم کسب کرد.

در مسابقه ديروز مهدي کامراني بازيکن تيم ملي ايران با شش ريباند، شش پاس گل و 19 امتياز، عنوان امتيازآورترين بازيکن زمين را از آن خود کرد. حامد حدادي با 17 ريباند و 17 امتياز بعد از مهدي کامراني به عنوان پرامتيازترين بازيکن تيم ملي ايران قرار دارد.

مجيد جلالي سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي:

با سپاهان بازي زيبايي انجام مي‌دهيم

مجيد جلالي سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي درباره‌ ديدار تيمش برابر سپاهان گفت: هفته پيش با ذوب‌آهن بازي کرديم و با توجه به اين‌ که اين هفته با سپاهان بازي داريم، ترجيح داديم که در اصفهان بمانيم و به تمريناتمان ادامه دهيم. بازي به بازي بهتر مي‌شويم و اميدواريم که در هفته‌ چهارم برابر سپاهان به موفقيت برسيم. سپاهان تيمي باتجربه است که از پشتوانه‌ مديريتي خوبي برخوردار است. هرکس بخواهد به جايگاه سپاهان برسد، بايد سال‌هاي زيادي را سپري کند. نتايج سپاهان مويد مديريت و برنامه‌ريزي است. مطمئنم ديدار ما برابر آنها خوب خواهد شد و يک بازي زيبا و جذاب را به نمايش مي‌گذاريم.

او در پاسخ به اين سوال که دليل نمايش متفاوت تيمش در بازي برابر ذوب‌آهن چه بوده است، اظهار کرد: از ابتدا هم بازي‌هايمان خوب بود. در بازي با پرسپوليس شرايط خاصي رقم خورد. در دقايق نخست خوب بوديم اما يک پنالتي شوک‌آور براي پرسپوليس گرفتند. واقعا شرايط عجيبي بود. در ديدار با گسترش هم بايد مي‌برديم اما آخرين لحظات گل مساوي را دريافت کرديم. به هر حال تلاشمان را مي‌کنيم که روند پيشرفتمان را ادامه دهيم.

انگين فيرات سرمربي تيم فوتبال سايپا:

براي دايي سورپرايز دارم

انگين فيرات سرمربي تيم فوتبال سايپا در نشست خبري پيش از بازي با پرسپوليس تهران ابتدا ضمن تبريک روز "خبرنگار" و "عيد سعيد فطر " و قبولي طاعات و عبادات ايراني‌ها ، گفت: هم من دايي را مي‌شناسم و هم دايي من را مي‌شناسد. اميدوارم دايي سورپرايزي را براي من تهيه کرده باشد، مطمئن باشيد که من هم برايش سورپرايزي دارم. روز يکشنبه بازي جنگنده‌اي خواهيد ديد. فرقي که بين ما و پرسپوليس بوده اين است که آنها فصل را خوب شروع کرده‌اند و هيچ گلي هم نخورده‌اند. اين اعتماد به نفس مي‌دهد و پرسپوليس از اعتماد به نفس بالايي برخوردار خواهد بود. در طرف ديگر ما فصل را خوب شروع نکرديم، با اين حال اميدوارم که بازيکنانم گل‌هايشان را آماده کرده باشند.

در هفته چهارم ليگ برتر؛

سايپا و پرسپوليس در کرج به مصاف يکديگر مي‌روند

ديدار تيم‌هاي سايپا البرز و پرسپوليس تهران در هفته چهارم رقابت‌هاي ليگ برتر با موافقت شوراي تامين شهر استان البرز،‌ در ورزشگاه انقلاب كرج برگزار خواهد شد.به گزارش سايت باشگاه سايپا، بعد از گذشت سيزده دوره از رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال كشور و با رايزني و پيگيري‌هاي باشگاه سايپا و موافقت نهايي شوراي تامين شهر استان البرز، سرانجام سايپا موفق شد براي نخستين بار جواز ميزباني پيكارهاي استقلال و پرسپوليس در ورزشگاه انقلاب كرج به عنوان ورزشگاه خانگي خود را كسب كند.

منصور ابراهيم‌زاده سرمربي تيم فوتبال راه آهن:

بازي سختي با نفت داريم

منصور ابراهيم‌زاده سرمربي تيم فوتبال راه آهن تهران در نشست خبري پيش از ديدار تيم‌هاي راه آهن با نفت تهران

گفت: به نظرم بازي سختي با نفت تهران داريم. نفت پيش از شروع فصل يارگيري خوبي داشته و هم بازيکنان جوان و هم بازيکنان با تجربه را به خدمت گرفته است. آنها خط حمله گلزني را در اختيار دارند و براي هر تيمي خطرناک هستند. ضمن اينکه تيم آبديده‌اي شده‌اند.

وي با بيان اينکه نفت خط دفاع و هافبک منسجمي دارد، ادامه داد: در هر صورت تيم ما براي هر بازي يک برنامه ويژه دارد. ان شاءالله جداي از هر مسئله‌اي، بازي قابل قبولي مقابل نفت ارائه بدهيم.

سرمربي راه‌آهن درباره غايبان تيمش برابر نفت، گفت: خوشبختانه بازيکن محروم نداريم ولي امين منوچهري و والري الکسانيان مصدوم هستند و به اين بازي نمي‌رسند.

آخرين وضعيت مصدومان پرسپوليس

ماهيني به سايپا مي‌رسد، شرايط حسيني مشخص نيست

تيم فوتبال پرسپوليس پس از بازي مقابل مس کرمان، با مصدوميت ميثم حسيني و حسين ماهيني مواجه شد.

اين دو بازيکن در تمرينات دو روز گذشته حضور فعالي نداشتند. البته وضعيت حسين ماهيني خوب بوده و مصدوميتش رو به بهبود است. اين بازيکن به احتمال 95 درصد به ديدار با سايپا در چارچوب هفته چهارم ليگ برتر خواهد رسيد اما وضعيت ميثم حسيني که از ناحيه کتف دچار مصدوميت شده مشخص نيست. او به احتمال فراوان ديدار روز يکشنبه مقابل سايپا را از دست مي‌دهد.

بچيروويچ:

سه چيز براي ما مهم بود

مهمد بچيروويچ سرمربي تيم ملي بسکتبال گفت: پس از برتري 79 بر 60 مقابل تايوان و صعود به فينال جام ملت‌هاي آسيا و راهيابي به جام جهاني اسپانيا گفت: سه چيز براي ما در اين بازي مهم بود. به راحتي به حريف امتياز ندهيم، بازي را در اختيار داشته باشيم و به حريف ضد حمله ندهيم.

ما مي‌دانستيم تايپه تيم بسيار خوبي است و آنها در اين تورنمنت بسيار خوب کار کردند.

پرسپوليس در ورزشگاه انقلاب کرج تمرين کرد

تيم فوتبال پرسپوليس آخرين تمرينش قبل از ديدار با سايپا را در زمين اصلي ورزشگاه انقلاب کرج برگزار کرد.

گفتني است پرسپوليسي ها در چهارمين هفته از سيزدهمين دوره رقابت هاي ليگ برتر روز يکشنبه در ورزشگاه انقلاب کرج به مصاف تيم سايپا خواهند رفت. اين براي اولين بار است که کرجي ها ميزبان پرسپوليس در رقابت هاي ليگ برتر هستند.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي