جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/05/22 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4498

مدير عامل باشگاه تراکتورسازي:
برد برابر سپاهان برد در يک بازي فينال بود


بازتاب ها از قهرماني تيم ملي بسکتبال ايران در رسانه‌هاي جهاني


دقيقه نود


سوت پايان


 مدير عامل باشگاه تراکتورسازي:
  برد برابر سپاهان برد در يک بازي فينال بود 

 
حميد زيني زاده مديرعامل باشگاه تراکتورسازي، ضمن بيان اينکه دو برد متوالي ما در اصفهان دور از ذهن نبود و بدون برنامه نبوديم ولي در مجموع روي کسب 4 امتياز حساب باز کرده بوديم و نيم نگاهي به 6 امتياز داشتيم که اين مهم با تلاش کادر فني و بازيکنان و حمايت هوادارانمان رخ داد. برنده اصلي اين ديدار هواداران دو تيم بودند. من بابت رفتار هواداران سپاهان از مسئولان اين باشگاه و شخص رحيمي تشکر کردم. آنها رفتار عالي با ما داشتند و اميدوارم در تبريز بهترين ميزباني را از سپاهان و هوادارانش داشته باشيم. مديرعامل باشگاه تراکتورسازي تبريز در خصوص اينکه چرا بازيکنان آفريقايي در تمرينات حضور پيدا نکردند با بيان در نظر داشتن دو بازيکن از نيجريه و کامرون و انجام مذاکرات لازم با، افزود: شرط ما اين بود که بازيکنان خارجي در هر سطحي که باشند بايد 10 روز در تمرينات ما حضور داشته باشند تا در صورت تاييد کادر فني با آنها قرارداد بسته شود. البته آن دو بازيکن هم شرايط خود را داشتند و مي‌گفتند که ما ملي‌پوش هستيم و در تست فني شرکت نمي‌کنيم که به همين خاطر حضور آنها در تبريز منتفي شد. مديرعامل تراکتورسازي ادامه داد: ما به دنبال يک هافبک طراح هستيم و رزومه يک بازيکن آرژانتيني را مورد ارزيابي قرار داديم که ظرف يکي دو روز آينده به ايران مي‌آيد. آقاي جلالي رزومه اين بازيکن را که در سطح اول ليگ آرژانتين و اروپا بازي کرده را مورد تاييد قرار داده و بايد ببينيم که در تمرينات چه عملکردي خواهد داشت.

زيني زاده در پايان از اهداي پاداش ويژه به اعضاي اين تيم خبر داد و گفت: برد برابر سپاهان اهميت زيادي براي ما داشت و در واقع يک بازي فينال را برديم. ما براي برتري برابر ذوب‌آهن هم براي تيم پاداش اختصاص داديم ولي برد مقابل سپاهان فرق مي‌کرد و به خاطر اين برد دو برابر پاداش ذوب‌آهن را به خاطر پيروزي شب گذشته اختصاص داديم.


 بازتاب ها از قهرماني تيم ملي بسکتبال ايران در رسانه‌هاي جهاني 

کسب سومين قهرماني ايران در رقابتهاي جام ملت‎هاي آسيا بر روي رسانه‌هاي جهان بازتاب ويژه اي داشت. تيم ملي بسکتبال ايران که موفق شد با نتيجه 85 بر 71 مقابل فيليپين ميزبان به برتري برسد، براي سومين بار به عنوان قهرماني جام ملت‌هاي آسيا را کسب کرد. اين تيم قبل از اين نيز مجوز حضور در جام جهاني را کسب کرده بود. سايت الجزيره در گزارشي که در خصوص اين ديدار بر روي خروجي خود قرار داد به درخشش حامد حدادي اشاره کرد که با کسب 29 امتياز نقش پررنگي در پيروزي ايران داشت. طبق گزارش اين سايت، فيليپين بازي را شجاعانه آغاز کرد و اين در حالي است که سنتر خود "مارکوس دوثيت" را به خدمت نداشت. وال استريت ژورنال نيز نوشت: ايران در چهار دوره اخير براي سومين بار قهرمان آسيا شده است. فيليپين مي‌توانست ششمين قهرماني خود را جشن بگيرد اما به مدال نقره رسيد.يک سايت چيني هم اظهار کرد: مسولان ورزش چين بايد از تجربيات ايران براي پيشرفت استفاده کنند.


 دقيقه نود 

 نتايج ديدارها در هفته چهارم رقابت‌هاي ليگ برتر

هفته چهارم رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال با برگزاري 6 ديدار به پايان رسيد که در حساس‌ترين ديدارها پرسپوليس در کرج از سايپا شکست خورد و تراکتورسازي هم در اصفهان مقابل سپاهان به برتري رسيد.

نتايج ديدارها در هفته چهارم رقابت‌هاي ليگ برتر:

استقلال يک - صبا صفر

گل: محمد قاضي (31)

فولاد خوزستان 3 – داماش گيلان يک

گل‌ها: لوسيانو پريرا (26 و 46)، بختيار رحماني (53) براي فولاد - مسعود حسن‌زاده (47) براي داماش

سايپا يک – پرسپوليس صفر

گل: روزبه شاه‌عليدوست (30)

نفت تهران 2 - سورينت تهران يک

گل‌ها: رضا نوروزي (52 - پنالتي) و محمدامين حاج‌محمدي (88) براي نفت - بهادر عبدي (49) براي سورينت

سپاهان اصفهان صفر - تراکتورسازي تبريز يک

گل: علي کريمي (70 - پنالتي)

گسترش فولاد تبريز 2 – فجرسپاسي شيراز صفر

گل‌ها: مهرداد بايرامي (65) و سامان نريمان‌جهان (91)

ملوان انزلي 2 – استقلال خوزستان يک

گل‌ها: جلال رافخايي (44) و مازيار زارع (87 - پنالتي) براي ملوان - ابراهيم صالحي (90) براي استقلال

مس کرمان صفر – ذوب‌آهن اصفهان صفر

در هفته چهارم رقابت‌ها و در 8 مسابقه‌اي که برگزار شد 15 گل به ثمر رسيد تا در اين هفته تنها يک گل با ميانگين 2 گل در هر مسابقه فاصله داشته باشيم. در اين هفته ديدار فولاد و داماش با 4 گل به عنوان پرگل‌ترين و مس و ذوب‌آهن که صفر - صفر به پايان رسيد به عنوان کم‌گل‌ترين ديدار به ثبت رسيدند.

رئيس انستيتو بين المللي كشتي: احتمال حذف اوزان سبك بيشتر از ديگر اوزان است

سيد جواد رفوگر دبير اسبق فدراسيون كشتي ضمن بيان اين که مطمئنا كميته بين المللي المپيك و فيلا قبل از تصميم نهايي در انتخاب وزن مورد نظر بايد از فدراسيون هاي ملي نظرخواهي كند، اظهار داشت: آنطور كه از اخبار رسانه ها و مجامع بين المللي مشخص است هنوز در مورد وزني كه بايد از اوزان هفتگانه حذف شود،‌ تصميم گيري نشده،‌ ولي آنچه مسلم است تمامي فدراسيون ملي كشتي كه زير مجموعه فيلا هستند بايد در امر انتخاب و حذف اين وزن سهيم باشند. رئيس انستيتو بين المللي كشتي احتمال حذف اوزان سبك را بيشتر از ديگر اوزان دانست و گفت: مدتها بود كه فدراسيون جهاني قصد داشت تغييراتي را در اوزان هفتگانه بوجود آورد كه بارها گفته شد اين تغييرات شامل حذف برخي اوزان سبك خواهد بود. مطمئنا اين بار نيز فيلا دست روي اوزان پايين خواهد گذاشت و احتمال حذف پايين ترين وزن، بسيار بيشتر از اوزان ديگر است. رفوگر در پايان اشاره کرد: متاسفانه كشتي ايران نماينده با نفوذ و توانمندي در عرصه هاي بين المللي همچون فيلا و IOC ندارد كه همين امر باعث مي شود نتوانيم همپاي ديگر كشورهاي رقيب در بحث اعمال نفوذ و اجراي خواسته هاي خود به ايفاي نقش بپردازيم.

قهرماني تکراري بولت در دوي صد متر جهان

سريع ترين مرد جهان در فينال ماده 100 متر رقابتهاي دووميداني قهرماني جهان در روسيه بار ديگر زودتر از ساير رقباي خود از خط پايان عبور کرد. يوسين بولت سريعترين دونده جهان با ثبت رکورد 9.77 ثانيه مدال طلاي اين ماده را از آن خود کرد. جاستين گاتلين امريکايي با زمان 9.85 ثانيه و نستا کارتر از جامائيکا با زمان 9.95 ثانيه به ترتيب مدال نقره و برنز اين ماده را کسب کردند. بولت در پايان اين مسابقه مهيج روي پيست دور افتخار زد و به ابراز احساسات علاقه‌مندان خود، پاسخ داد. پس از آن نيز با ميکروفوني که در اختيار وي قرار دادند، گفت: من از مردم کشورم تشکر مي‌کنم چرا که با حمايت‌هاي آنان توانستم بار ديگر قهرمان مسابقات قهرماني جهان را کسب کنم.

هامبورگ با کاروان 45 نفره به تهران مي‌آيد

به گزارش فارس پس از مذاکرات انجام شده و اعلام آمادگي باشگاه هامبورگ براي حضور در ايران براي برگزاري مراسم خداحافظي مهدي مهدوي‌کيا و برخي از بزرگان پرسپوليس مسئولان روابط بين‌الملل باشگاه پرسپوليس با درخواست هامبورگي‌ها برنامه‌ کامل و برآورد هزينه‌ها را براي آلماني‌ها ارسال کرد. از همين رو باشگاه هامبورگ اعلام کرده که يک شب قصد دارد در هتلي 5 ستاره در ايران باشد و ورود و خروجش از ايران از طريق امارات خواهد بود. آنها همچنين برآورد هزينه‌اي را بابت رفت و برگشت خود و استقرار در هتل از پرسپوليسي‌ها خواسته‌اند که آنها نيز اين موضوع را به آلماني‌ها اعلام کرده‌اند. بالاخره پس از حرف و حديث‌هاي فراوان و گرفتن اطلاعات کامل از ايران، باشگاه هامبورگ در جديدترين نامه خود اعلام کرد که از تاريخ 4 تا 14 ژانويه آمادگي حضور در ايران با 45 نفر براي ديدار با پرسپوليس را دارد.


 سوت پايان 

 مديران باشگاه هاي ليگ برتر در اتحاديه فوتبال

مديران باشگاه هاي ليگ برتر امروز با حضور در اتحاديه فوتبال جلسه اي را برگزار مي کنند. موضوع اصلي جلسه مسئله حق پخش تلويزيوني مسابقات ليگ برتر فوتبال و نامه اي که اتحاديه در اين ارتباط به صدا وسيما فرستاده، است. همچنين موضوعاتي نظير مشکلات باشگاه ها و... نيز مثل هميشه مورد بررسي قرار مي گيرد.

انتقال مسعود شجاعي به تيم جيرونا

خبرگزاري رسمي اسپانيا از انتقال مسعود شجاعي به تيم جيرونا خبر داد. در حالي گفته مي‌شد مسعود شجاعي قرار است به آلاوس منتقل شود، خبرگزاري رسمي اسپانيا از انتقال مسعود شجاعي به تيم جيرونا خبر داد. خبرگزاري رسمي اسپانيا در بخش مربوط به خروجي‌هاي باشگاه اوساسونا نوشت: مسعود شجاعي با قراردادي آزاد به جيرونا پيوست. جيرونا در دسته دوم اسپانيا است و فصل گذشته نيز در رده چهارم قرار گرفت.

ادامه ناکامي هاي دووميداني کاران ايران در روسيه با صميمي

مسابقات پرتاب ديسک قهرماني جهان در مرحله مقدماتي در دو گروه برگزار شد که محمود صميمي در گروه اول اين رقابت‌ها از سه پرتاب خود يک خطا داشت و بهترين پرتابش 57 متر و 77 سانتيمتر بود و در نهايت با اين رکورد بين 15 شرکت کننده در رتبه آخر قرار گرفت. در اين گروه رابرت هارتينگ آلماني قهرمان المپيک لندن تنها با يک پرتاب 66 متر و 62 سانتيمتري اول شد و به فينال صعود کرد. گرت کانتر از استوني با 65 متر و 54 سانتيمتر در جايگاه دوم قرار گرفت و رابرت اربانيک از لهستان با پرتاب 64 متر و 21 سانتيمتر در گروه خود سوم شد. ايران در اين رقابت ها با اين که 6 ورودي را به دست آورده بود با غيبت احسان حدادي و ليلا رجبي با چهار ورزشکار به مسکو رفت که در دوي 100 متر رضا قاسمي رکورد 10 ثانيه و 46 صدم ثانيه را ثبت کرد در حالي که اين دونده در کازانف رکورد 10 ثانيه و 16 صدم ثانيه را به دست آورده بود. حسن تفتيان هم در مسابقات جهاني 10 ثانيه و 57 صدم ثانيه رکورد زد او هم با زمان 10 ثانيه و 15 صدم ثانيه ورودي اين رقابت ها را کسب کرده بود. ابراهيم رحيميان ديگر نماينده ايران در 20 کيلومتر پياده روي ،زمان يک ساعت و 35 دقيقه و 46 ثانيه را ثبت کرد و در رتبه 52 قرار گرفت اين دونده بهترين رکورد فصلش ، يک ساعت و 24 دقيقه و 8 ثانيه بود. محمود صميمي هم که در غياب احسان حدادي تنها پرتابگر ديسک ايران در اين رقابت ها محسوب مي شد ، روند نزولي خود را در مسابقات جهاني هم ادامه داد و با پرتاب 57 متر و 77 سانتيمتري در بين 15 پرتابگر گروه A در جايگاه آخر قرار گرفت.

ارسلان کاظمي: ايران بسکتبالي نمايشي انجام داد

ارسلان کاظمي ملي پوش بسکتبال ايران که در تيم فيلادلفياي آمريکا بازي مي کند در مورد عملکرد تيم ايران در رقابت هاي آسيايي گفت: تيم خيلي خوب کار کرد. به نظر من عملکرد تيم ملي نشان داد که ايران نبايد به قهرماني در آسيا بسنده کند و بايد براي حضور در عرصه جهاني و رقابت با تيم هاي اروپايي آماده شود. ما مي توانيم با اين قدرت در جام جهاني بدرخشيم و بايد براي اين رقابت ها آماده شويم. به نظر من ايران واقعا سطحي بالاتر از آسيا دارد و ديگر نگران اين رقابت ها نيست. ملي پوشان ايران آن قدر قدرتمند کار کردند که همه حريفان را با اختلاف نزديک به 20 امتياز شکست دادند و اين نشان از توانايي بالاي آنها است. کاظمي ادامه داد: به نظر من تيم ملي در اين تورنمنت بسکتبالي نمايشي و کاري گروهي انجام داد. همه بچه ها خوب بودند و درخشيدند. وي ضمن اشاره به اينکه دفاع در بسکتبال امروز دنيا اهميت بسيار زيادي دارد، گفت: هميشه در ايران دفاع مورد توجه قرار نمي گرفت اما در اين رقابت ها ديديم که ملي پوشان در اين موضوع نيز قدرتمند ظاهر شدند.

سرمربي استقلال: تيم ها از هفته ششم به بعد آماده مي شوند

امير قلعه نوعي سرمربي استقلال در مورد کيفيت ليگ و گل هاي که رد و بدل شده گفت: ليگ کيفيت لازم را ندارد اما اين موضوع مربوط به رد و بدل شدن گل‌ها نمي‌شود. اعتقادم اين است که از هفته ششم به بعد تيم‌ها آماده خواهند شد من پيش از اين هم گفتم که از هفته 6 به بعد شرايط بهتر خواهد شد. به هر حال بازيکنان خسته هستند و در تيم ملي حضور داشتند که ما بيشترين ضرر را در اين زمينه کرديم و بازيکنان ملي‌پوش بيشتري داريم. همچنين قلعه نوعي در خصوص نمايش استقلال در ليگ قهرمانان افزود: انشاءالله که متفاوت خواهيم بود و همچون 2-3 ديدار گذشته در ليگ قهرمانان آسيا بتوانيم در ادامه موفق باشيم.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي