جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1385/11/03 - روزنامه مستقل سراسري صبح ايران - سه شنبه (سوم محرم الحرام 1428) نسخه شماره 2683


آگهي صفحه5


آگهي صفحه 2


آگهي صفحه 6


آگهي صفحه اول


آگهي صفحه 3


آگهي صفحه 7


آگهي صفحه 11


آگهي صفحه آخر


 آگهي صفحه5  

نماينده ولي فقيه در استان گيلان در ديدار با مديران فرهنگي مناطق 3 و 10 دانشگاه آزاد اسلامي
" يکي از برکات عظيم انقلاب اسلامي تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي بوده است "

 

 

رشت -  آيت ا... قرباني نماينده ولي فقيه در گيلان و امام جمعه رشت در ديدار با مديران فرهنگي و روساي دف
اتر فرهنگ اسلامي دانشگاههاي آزاد اسلامي مناطق 3 و 10 با بيان اينکه با ظهور اسلام توسط پيامبر عظيم الشان (ص) موج علم خواهي و دانش آموزي موجبات نابودي جهل و ناداني را در مردم جهان فراهم آورد گفت : دين و دانش دو بال  سعادت بشريت هستند و رسالت پيامبران نيز بر اين اساس بوده است وخداشناسي و دينداري بدون علم معني اصلي خود را از دست  خواهد داد. نماينده ولي فقيه در گيلان با اشاره به گسترش آموزش عالي پس از پيروزي انقلاب اسلامي در کشورمان افزود نقش دانشگاه آزاد اسلامي در اين مقوله کاملا مشهود و ستودني است . امام جمعه رشت خاطر نشان کرد با تاسيس
دانشگاه آزاد اس
لامي که با کسب نظر موافق حضرت امام (ره) و تلاشهاي شاگردان شناخته شده آن حضرت همچون مقام معظم رهبري و آيت ا... هاشمي رفسنجاني صورت گرفته افزود تعداد دانشجويان شاغل به تحصيل در کشور که در زمان پيروزي انقلاب اسلامي 200 هزار نفر بوده اکنون به سه ميليون دانشجو رسيده که بيش از 55 درصد آنان در دانشگاه آزاد اسلامي تحصيل مي کنند .
عضو مجلس خبرگان رهبري با اظهار تاسف از هجمه هاي غير منصفانه صورت گرفته عليه دانشگاه آزاد اسلامي افزودند اين گونه حرکات با کرامت جمهوري اسلامي سازگاري ندارد. آيت ا... قرباني خاطر نشان کرد اگر دانشگاه آزاد اسلامي تاسيس نمي شد معلوم نبود بيش از 2 ميليون دانشجو و فارغ التحصيل اين دانشگاه بايد در کجا تحصيل مي کردند .
نماينده ولي فقيه در گيلان با اشاره به بحث شهريه و مسايل مربوط به آن افزودند آيا آنهايي که شهريه دانشگاه را مطرح مي کنند از خود پرسيده اند  اين دانشگاهي که هيچ کمکي از دولت دريافت نمي کند و فقط با همين شهريه ها به حيات خود ادامه مي دهد بايد چگونه به   پيش برود و آيا بهتر نيست بجاي اينکه با مطرح کردن اين مباحث با احساسات مردم و جوانان بازي کنند که حرکتي کاملاغير اسلامي است با اختصاص وام هاي بلند مدت به آنها کمک کنند .
حضرت آيت ا... قرباني با اشاره به اينکه من افتخار مي کنم که جز» خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامي  هستم  گفت : خدمت در اين دانشگاه را براي خود تکليف مي دانم و قطعا تعليم و تربيت در دانشگاه آزاد اسلامي و برخورد با سعه صدر  با جوانان براي همه مايه افتخار و داراي  پاداش معنوي است و ما بايد از مديران دانشگاه آزاد اسلامي تشکر کنيم و به آنها دست مريزاد بگوييم چراکه آنها بدون هيچ چشم داشت و يا سهمي در اين دانشگاه به سرمايه ملي کشور در بخش آموزش عالي اضافه کرده اند. امام جمعه رشت خطاب به مديران فرهنگي خاطر نشان کردند با برنامه ريزي مشکلات نسل جوان را رفع کنيد و شبهات ديني آنها را برطرف کنيد چرا که مسئوليت شما در دانشگاه بسيار سنگين است و دشمنان سعي دارند نسل جوان ما را از دين جدا کنند و يا اسلام آمريکايي را در بين جوانان رواج دهند و مسئولان دفاتر فرهنگي بايد هوشمندانه با جوانان برخورد کنند و خود را مسلح به علم و دانش روز نمايند و در کار خود متخصص باشندو بگذارند جوانان از رفتار کريمانه آنها درس بگيرند و انشا» ا... محيط فرهنگي دانشگاه محيطي براي ترويج اسلام ناب محمدي باشد.
دکتر رضا سيمبر رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد رشت  نيز در اين ديدار با اشاره به اهميت نقش مسايل فرهنگي در دانشگاهها و اولويت هاي زير بنايي کار فرهنگي گفت : شوراي فرهنگي در دانشگاه آزاد اسلامي به عنوان تصميم گيرنده اصلي امور اجرايي در فعاليتهاي فرهنگي و اجتماعي نقش اساسي در پويايي فرهنگي و ترويج فرهنگ اسلامي ، ملي و علمي را در واحدهاي دانشگاعي دارد و مديران فرهنگي به عنوان اعضاي اصلي اين شورا نقش بسزايي در اين امر دارند و قطعا بايد با هوشياري با مسايل برخورد کنند و با ايجاد ارتباطي دلسوزانه با دانشجويان از اين فرصت براي نفوذ دين در عمق قلب جوانان بهره گيرند.

 

برگزاري  کارگاه آموزشي " مديريت پايه "  مديران فرهنگي مناطق 3و10   دانشگاه آزاد اسلامي در واحد رشت

رشت - کارگاه آموزشي مديريت پايه ويژه مديران فرهنگي و روساي دفاتر فرهنگ اسلامي  واحدهاي دانشگاهي استانهاي گيلان ، مازندران ، گلستان و سمنان به مدت سه روز به ميزباني  واحد رشت برگزار شد .

دکتر رضا سيمبر رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد
رشت در مراسم آغاز به کار اين کارگاه با اشاره به نقش مسايل فرهنگي در دانشگاه
ها گفت : مديريت و برنامه ريزي فرهنگي  زير بناي اصلي کار فرهنگي است و براي دست يافتن به اهداف عالي بايد قبل از هر گونه تلاشي برنامه ريزي و تلاش ذهني کافي صورت گيرد تا احتمال رسيدن به مقصود نهايي  افزايش يابد و با تمرکز بر روي هدف اصل
ي از تغييرات احتمالي در طول مسير جلوگيري بعمل آيد . رئيس واحد رشت با بيان اينکه شالوده و بنيان اصلي مديريت ، برنامه ريزي  است خاطر نشان کرد : براي طراحي برنامه اي منسجم و قابل اجرا در محيط هاي دانشگاهي بايد از تمامي واقعيتهاي مربوط به جوانان و موانع و مشکلات موجود بر سر راه آنان اطلاع کافي داشته باشيم .
دکتر سيمبر با اشاره به اينکه فرهنگ و کار فرهنگي بايد داراي  شفافيت ، حرکت تدريجي و خارج از افراط و تفريط باشد افزود:  نبايد در کار فرهنگي منفعلانه عمل کنيم چرا که حرکت فرهنگي يک حرکت ايجابي است نه سلبي و فرهنگ امري پويا است و دانشگاه به عنوان مرکز توليد و پرورش علم و فرهنگ در کنار ساير دستگاههاي فرهنگي وظيفه توليد و ترويج دين و ديگر امورفرهنگي را برعهده دارد تا با تعاملي سازنده راه رسيدن به اهداف بلندانقلاب اسلامي را هموار سازد .
رئيس واحد رشت خاطر نشان کرد چالشهاي فراسوي دانشگاه  در اقدامات فرهنگي ، توجه بيشتر به ارتباط آموزش و پرورش در امر فرهنگ سازي به عنوان وروديهاي آموزش عالي ، نياز به همکاري بيشتر نهادها و ارگانهاي فرهنگي بيروني در راستاي تحقق اهداف فرهنگي دانشگاه و بزرگنمايي نقصانهاي فرهنگي درون دانشگاهي و مغفول گذاشتن معضلات بيروني  موثر بر فرهنگ است و روساي دفاتر فرهنگ اسلامي بايد  با برنامه ريزي بر روي اين سه چالش عم-ده راه را براي دستيابي و اجراي برنامه هاي فرهنگي موثر و سازگار با روحيه جوانان در دانشگاه فراهم سازند
حجت الاسلام دکتر خرسندي رئيس دفترفرهنگ اسلامي واحد رشت نيز با بيان اينکه اين کارگاه آموزشي با هماهنگي اداره کل آموزش معاونت فرهنگي صورت مي پذيرد گفت : تغيير در نگرش و افزايش دانايي حرفه اي مسئولان دفاتر فرهنگي از اهداف اصلي اين کارگاه آموزشي است .
دکتر خرسندي با بيان اينکه امروز يک مدير فرهنگي بايد مسلح به دانش روز در مقابل شبيخون فرهنگي دشمن باشد چرا که خاکريز اول اين شبيخون دانشگاهها هستند . خاطر نشان کرد مديران فرهنگي  بايد در زمينه هاي مختلف علوم اجتماعي بر امور مسلط باشند و از روشهاي نوين در کار خود استفاده کنند تا بتوانند پاسخگوي جوانان و هجمه هاي احتمالي باشند.

 


 آگهي صفحه 2 


 آگهي صفحه 6 

 

باسمه تعالي
برگزاري  جشن ازدواج دانشجوئي در دانشگاه آزاد اسلامي مرکز فومن و شفت

 

همزمان با عيد سعيد غدير اولين جشن ازدواج دانشجوئي دانشگاه آزاد اسلامي مرکز فومن و شفت برگزار شد. در اين مراسم با شکوه که دوازده زوج دانشجوئي ، خانواده هاي آنان و مسئولين شهرستان حضور داشتند جمال محمدي رئيس مرکز آموزشي فومن با تبريک به مزدوجين فرهيخته و خانواده هاي آنان گفت : برگزاري جشنهاي ازدواج دانشجوئي در دانشگاهها يک  حرکت پسنديده و افتخار آفرين براي نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و حوزه معاونت فرهنگي دانشگاهها است که باعث ترويج ازدواج هاي آسان و ساده در بين قشر جوان و خصوصا دانشگاهيان مي شود . رئيس مرکز فومن ازدواج را سنت پيامبر و تکميل کننده دين ذکر کرد و گفت : اميدواريم با رواج ازدواج هاي دانشجويي در محيط فرهنگي دانشگاه بار ارزشي و اسلامي دانشگاهها را بيش از پيش بالا ببريم . در ادامه اين مراسم از سوي فرماندار فومن ، امام جمعه شهرستان شفت و دفتر فرهنگ اسلامي مرکز فومن هدايايي به زوجهاي جوان اهدا شد و از اعضاي بسيج دانشجويي اين مرکز آموزشي که نقش فعالي در برگزاري اين جشن داشتند تقدير بعمل آمد. مرکز آموزشي فومن و شفت از مراکز آموزشي تحت پوشش دانشگاه آزاد اسلامي واحد رشت مي باشد که با دارا بودن 683 نفر دانشجو در دو رشته کامپيوتر و حسابداري به فعاليت آموزشي خود ادامه مي دهد.

 


 آگهي صفحه اول 


 آگهي صفحه 3 


 آگهي صفحه 7 


 آگهي صفحه 11 


 آگهي صفحه آخر 


 
ورزشي
سياسي و سياسي خارجي
هنري
استانها و شهرستانها
دانشگاه و خبر
دانشگاه
اقتصادي
گزارش تصويري روز
آگهي هاي روزنامه آفرينش