جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/06/05 - روزنامه سراسري صبح ايران(سه شنبه) نسخه شماره 4510

همزمان با هفته دولت انجام مي‌شود؛
افتتاح 18 پروژه راه وشهرسازي در کرمان

مديرعامل شرکت گاز استان اردبيل:
گازرساني به مناطق روستايي در اولويت جدي قرار مي‌گيرد

فرماندار مشگين‌شهر:
مرکز دياليز مشگين شهر افتتاح مي‌شود


افتتاح طرحهاي عمراني منطقه 2 شهرداري کرج


ايران زمين


خبر


 همزمان با هفته دولت انجام مي‌شود؛
 افتتاح 18 پروژه راه وشهرسازي در کرمان 

 كرمان – خبرنگار آفرينش

مدير کل راه و شهرسازي استان كرمان گفت: هم‌زمان با هفته‌ي دولت، 18 پروژه از بخش‌هاي مختلف اين اداره کل افتتاح مي‌شود.خداداد مقبلي با اشاره به اين كه در هفته‌ دولت امسال، 18 پروژه با اعتباري افزون بر 81 ميليارد تومان توسط اداره كل راه و شهرسازي استان كرمان افتتاح مي‌شود؛ گفت: اين طرح‌ها شامل افتتاح بخش‌داري راين، احداث كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان بردسير، سالن اجتماعات فرمانداري كرمان و احداث، به‌سازي و آسفالت راه‌هاي اصلي و فرعي و روستايي در سطح استان كرمان است.

قائم‌مقام وزير و مدير كل راه و شهرسازي كرمان گفت: از 85 كيلومتر افتتاح راه، 45 كيلومتر آن احداث بزرگ‌راه، 32 كيلومتر احداث و روكش راه روستايي و 8 كيلومتر سامان‌دهي ورودي شهرستان‌هاي راور و كوهبنان است. وي ادامه داد: خدمت‌رساني به مردم استان كرمان و اجراي پروژه‌هاي احداث مسكن و راه‌سازي در مناطق مختلف در نقاط محروم و روستاها، يكي از مهم‌ترين رويكردهاي دولت بوده كه اميدواريم بتوانيم در آينده نيز خدمات ارزنده‌اي در اين راستا به مردم خوب و ولايت‌مدار استان كرمان ارايه دهيم. مقبلي در پايان ضمن گرامي‌داشت ياد و خاطره‌ي شهيدان باهنر و رجايي گفت: هفته‌ دولت، فرصت مناسبي است تا خدمات به مردم با سرعت بيش‌تري ارائه شود.


 مديرعامل شرکت گاز استان اردبيل:
 گازرساني به مناطق روستايي در اولويت جدي قرار مي‌گيرد 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت گاز استان اردبيل گفت: 419 روستاي استان اردبيل همزمان با افتتاح‌هاي هفته دولت از نعمت گاز طبيعي در استان سردسير اردبيل برخوردار مي‌شوند.فيروز خدايي در مراسم افتتاح طرح‌ها و پروژه‌هاي گازرساني در اردبيل اظهار داشت:‌ با افتتاح پروژه‌هاي گازرساني در هفته دولت به مجموع روستاهاي بهره‌مند 12 روستا افزوده خواهد شد.وي با گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر از افتتاح پروژه‌هاي گازرساني به 12 روستاي استان اردبيل در طول هفته دولت خبر داد.مديرعامل شرکت گاز استان اردبيل خاطرنشان کرد: با بهره‌برداري از اين پروژه‌ها يک هزار و 500 خانوار روستايي استان به جمع مشترکان گاز طبيعي خواهند پيوست.خدايي يادآور شد: در اين هفته روستاهاي ويند کلخوران، قره‌آغاج، تکانلو، آغداش، ديزج، مهدي پستي، اولاغان، ميرزانق، جيد، کزج، چاي سقرلو و بوسجين از توابع شهرستان‌هاي سرعين، گرمي، نمين، نير و خلخال با 90 کيلومتر شبکه‌گذاري و اعتبار تقريبي 55 ميليارد ريال از نعمت الهي گاز طبيعي برخوردار مي‌شوند.

اين مسئول همچنين از بهره‌مندي قريب به 10 هزار مشترک جديد در پنج ماهه نخست سال جاري خبر داد. مديرعامل شرکت گاز استان اردبيل گفت: به لطف الهي و دعاي خير مردم استان هم اکنون مجموع مشترکان برخوردار از نعمت گاز طبيعي در سطح استان اردبيل به مرز 325 هزار مشترک رسيده است.خدايي بيان داشت: از مجموع 407 روستاي برخوردار در سطح استان تعداد 36 روستا در پنج ماه نخست سال جاري از اين نعمت الهي برخوردار شده‌اند.وي از توجه ويژه شرکت گاز استان به مناطق روستايي خبر داد و تصريح کرد: در سال حماسه سياسي و حماسه اقتصادي شاهد رشد روزافزون شبکه‌گذاري در مناطق روستايي خواهيم بود.

مديرعامل شرکت گاز استان اردبيل در پايان سخنان خود اذعان داشت: گازرساني به مناطق روستايي بعد از اتمام 100 درصدي گازرساني به مناطق شهري در اولويت جدي قرار گرفته و اميدواريم روند رو به رشد در اين زمينه همچنان تقويت شود.


 فرماندار مشگين‌شهر:
 مرکز دياليز مشگين شهر افتتاح مي‌شود 

 اردبيل – خبرنگار آفرينش

فرماندار مشگين‌شهر از افتتاح ساختمان جديد مرکز دياليز مشگين‌شهر براي ارائه خدمات به بيماران و افراد نيازمند خبر داد. سيد حميد عباداللهي در مراسم تجليل از پزشکان نمونه شهرستان مشگين به اهميت کار طبابت و تاکيد دين اسلام بر اين امر شريف اشاره کرد و اظهار داشت: ‌طبابت از آن جهت مقدس است که يک طبيب حاذق مي‌تواند جان انساني را نجات دهد.

وي با بيان اينکه در مکتب اسلام به حاکم عادل، عالم عامل و پزشک حاذق به عنوان يک ضرورت حتمي نياز احساس مي‌شود، تصريح کرد: اگر چرخه سلامت و امنيت پايدار رواني، اجتماعي جامعه برقرار باشد همه افراد مي‌توانند در توسعه و امر پيشرفت‌هاي روزافزون مشارکتي جدي داشته باشند.

عباداللهي در ادامه خاطر نشان کرد: دو نعمت مجهول همانا سلامت و امنيت در پيشرفت جامعه مؤثر است که تأمين‌کننده يکي از اين نعمات که همانا صحت و سلامت است، پزشکان دلسوز هستند.

اين مسئول در ادامه سخنان خود با اشاره به راه‌اندازي بخش‌هاي مختلف بيمارستان حضرت وليعصر (عج) مشگين‌شهر، از احداث اورژانس جديد اين بيمارستان در آينده نزديک خبر داد.

وي اضافه کرد: در کنار احداث اين مرکز اورژانس ساختمان جديد مرکز دياليز مشگين‌شهر نيز راه‌اندازي مي‌شود.

فرماندار مشگين‌شهر با بيان اينکه در اين شهرستان پزشکان مجرب و حاذق در ارائه خدمات به مردم دلسوزانه وارد مي‌شوند، بيان کرد: در اين شهرستان بيش از 150 پزشک عمومي، 41 پزشک متخصص و 21 دندان پزشک فعاليت دارند.


  افتتاح طرحهاي عمراني منطقه 2 شهرداري کرج  

كرج – خبرنگار آفرينش

طي مراسمي طرحهاي عمراني و ترافيکي منطقه 2 کرج با صرف 8 ميليارد تومان اعتبار به بهره‌برداري رسيد.به گزارش خبرنگار پايگاه خبري مديريت شهري کرج، مدير منطقه 2 شهرداري کرج در مراسم افتتاح طرح هاي عمراني منطقه 2گفت : اقدامات گسترده اي ظرف يک سال و پنج ماه گذشته در منطقه صورت گرفته است که طرحهاي فوق تنها بخشي از اين اقدامات مي باشد.محمدرضا ناصرخاکي افزود: عمليات عمراني شامل جدول گذاري، پياده‌روسازي، آسفالت، اصلاح هندسي تقاطعات همسطح و لوله‌گذاري براي هدايت فاضلاب در محلات قديمي طي يک سال و پنج ماه انجام شده است.

اجراي 2/3 هکتار پياده رو سازي در منطقه

وي به تفکيک طرح هاي بهره‌برداري شده پرداخت و اظهار داشت: در سال گذشته عمليات جدول‌گذاري در منطقه به ميزان 32 کيلومتر صورت گرفته که با احتساب عمليات صورت گرفته در پنج ماهه نخست سال جاري، اين ميزان به 44 کيلومتر افزايش يافته است.اين مسئول ميزان پياده رو سازي هاي انجام گرفته از سال گذشته تاکنون را 2/3 هکتار عنوان کرد که هشت هزار متر از اين اقدام در سال جاري اجرايي شده است.مدير منطقه 2 شهرداري کرج ميزان آسفالت معابر منطقه را 40 هزار تن در سال 91 دانست و افزود: اين ميزان در سال جاري به 65 هزار تن افزايش يافته است که نشان دهنده عزم منطقه براي ادامه نهضت آسفالت و تکريم شهروندان درخصوص بهسازي و روان‌سازي معابر است.

اجراي 23 مورد اصلاح هندسي ظرف يک سال و پنج ماه

ناصرخاکي به اصلاحات هندسي صورت گرفته در منطقه نيز پرداخت و اذعان داشت: يکي از ضروريات تسهيل تردد شهروندان در منطقه با توجه به بافت قديمي آن و وجود بناها و خيابانهاي باسابقه، انجام اصلاحات هندسي است که در سال 92 تاکنون 8 مورد از اين نوع اصلاحات صورت گرفته است.اين مدير جوان شهرداري کرج، تعداد اصلاحات هندسي منطقه که در سال گذشته به اجرا در آمده است را 15 مورد ذکر کرد.ناصرخاکي از معضل آبهاي سطحي و فاضلاب به عنوان يکي از مشکلات منطقه ياد کرد و ادامه داد: جمع‌آوري آبهاي سطحي در حيطه وظايف شهري و جمع‌آوري آبهاي فاضلاب از وظايف اداره آب و فاضلاب است که در مواردي اين مورد نيز توسط شهرداري منطقه اجرايي شده و مي‌شود.

وي تصريح کرد: بر اين اساس در سال گذشته 800 متر لوله جمع‌آوري آبهاي سطحي در محلات قديمي منطقه کار گذاشته شده است که در پنج ماهه نخست امسال نيز 300 متر به اين ميزان افزوده شده است.مراسم افتتاح طرحهاي عمراني و ترافيکي منطقه 2 کرج در محدوده شهرک بنفشه با حضور مردم و مسئولان برگزار شد.اين مراسم با اجراي موسيقي و آتش بازي مورد استقبال شهروندان قرار گرفت. جمعي از اعضاي فعلي و منتخبان جديد شوراي شهر نيز در اين مراسم حضور داستند.


 ايران زمين 

 كشف انبار بزرگ داروهاي تقلبي انرژي‌زا در اسلامشهر

اسلامشهر - محمدرضا عباسي

ابراهيم حسن آبادي فرمانده انتظامي شهرستان اسلامشهربيان داشت:با تلاشهاي مامورين نيروي انتظامي، يك انبار بزرگ داروهاي پروتئيني تقلبي و غيرمجاز در شهرستان اسلامشهر كشف و 3 نفر دستگير شدند. حسن آبادي افزود: در پي اخبار واصله از منابع خبري، مبني بر اينکه شخصي در اسلامشهر اقدام به تهيه و ساخت داروهاي پروتئيني و انرژي زاي غيرمجاز مي نمايد بلافاصله موضوع فوق در دستور کار مأموران پليس اطلاعات و امنيت عمومي اين شهرستان قرار گرفت. وي تصريح كرد: پس از انجام تحقيقات اوليه پليس، با هماهنگي دستگاه قضائي مأموران پليس اطلاعات و امنيت عمومي به همراه پليس مبارزه با کالاي قاچاق و ارز اين شهرستان در يک عمليات ضربتي، انبار موردنظر را كشف و 3 نفر را به عنوان متهم كه در صحنه حاضر بودند دستگير كردند. 

پروژه بيمارستان 450 تخت خوابي اروميه تنها 20 درصد پيشرفت فيزيکي دارد

اروميه - خبرنگار آفرينش

رئيس دانشگاه علوم پزشكي اروميه گفت: پروژه بيمارستان 450 تخت خوابي طالقاني اروميه 20درصد پيشرفت فيزيكي دارد. دکتر “ساكي” افزود: اين پروژه از زمان بهره برداري 20درصد پيشرفت فيزيكي داشته كه به علت نبود اعتبارات از ادامه فعاليت بازمانده است. وي تصريح كرد: سال گذشته هيچ اعتباري براي اين پروژه داده نشد اما امسال مبلغي را براي اين پروژه در نظر گرفته اند ولي تاکنون به حساب مربوطه واريز نشده است. وي با بيان اينکه، هزينه برآورد شده براي بيمارستان 450 تخت خوابي طالقاني 60 ميليارد تومان است، اظهار کرد: تاكنون اعتبارات هزينه شده براي اين پروژه 10 ميليارد تومان بوده است، دولت با در نظر گرفتن كل هزينه اين پروژه در سال 5 ميليارد تومان از اعتبارات اين پروژه را پرداخت مي كند. 

واحدي:

مسئولين استان توسعه مازندران را سرلوحه کار خود قرار دهند

ساري – خبرنگار آفرينش

فرماندار ساري گفت: مسئولين استان بايد توسعه مازندران را سرلوحه کار خود قرار دهند. به گزارش آفرينش جواد واحدي در سومين جلسه شوراي اداري شهرستان ساري به ميزباني شرکت آرين سينا با بيان اينکه بايد پرهيز از اختلافات در مرکز مازندران نهادينه شود، اظهارداشت: اگر مي‌خواهيم مرکزي در خور استان داشته باشيم بايد از اختلافات پرهيز کنيم.

وي با اشاره به اينکه همه مسئولين تابع تصميمات دولت مي‌باشند افزود: تمام دستگاههاي اجرايي بايد درراستاي منويات دولت يازدهم گام بردارند و به وظيفه خود به درستي عمل کنند.

وي بيان کرد: منشور کاري را دولت مشخص کرده و به گفته رئيس جمهور کسي که بليط داشته باشد مي تواند وارد کار شود.

فرماندار ساري با بيان اينکه مسئوليت اصلي فرمانداري نظارت بر عملکرد دستگاههاي اجرايي است، تاکيد کرد: مسئولين استان بايد توسعه مازندران را سرلوحه کار خود قرار دهند.

واحدي با اعلام اينکه نبايد دنبال انجام پروژه هاي خرد در استان باشيم ، گفت: متاسفانه سرانه يک و نيم درصدي خدمات مرکز استان لحاظ نشده است و از استاندار خواستار محقق شدن اين امر شد.

وي با بيان اينکه پروژه نمايشگاه بين‌المللي مازندران در جاده فرح آباد در حال اجرا است، اظهارداشت: بايد نگاه ملي و بين‌المللي به اين پروژه شود تا هرچه زودتر اين طرح به سرانجام برسد.

واحدي تعداد کل پروژه هاي هفته دولت سال جاري را 31 پروژه عنوان کرد و گفت: از اين تعداد طرح 27 پروژه عمراني و 4 پروژه توليدي و اشتغالزايي با اعتبار 66 ميليارد ريال در هفته دولت به بهره‌برداري مي رسند.

همچنين حجت الاسلام والمسلمين محمد قاسمي امام جمعه موقت مرکز استان مازندران با بيان اينکه مردم با تمامي مشکلات تورم، گراني ، بيکاري و تحريمها حضور چشمگير خود در انتخابات را به جهانيان نشان دادند، اظهارداشت: اکنون وظيفه مسئولين و کارگزاران نظام است که فرمان رهبري مبني بر جهاد اقتصادي ادامه راه جهاد سياسي را در کشور نشان دهند.

وي بيان کرد: اگر مسئولين در انجام کارهاي خود، خدا را شاهد و ناظر بگيرند، ديگر خطا و اشتباهي در کار نخواهد بود و پيشرفت کشور شتاب بيشتري خواهد گرفت.

همزمان با هفته دولت؛

53 پروژه راه و شهرسازي استان اصفهان به بهره‌برداري مي‌رسد

اصفهان - راعي

امسال همزمان با سالروز شهادت شهيدان رجائي و باهنر و گراميداشت هفته دولت، اداره كل راه و شهرسازي استان اصفهان 53 پروژه را با اعتباري بالغ بر 1650 ميليارد ريال به بهره‌برداري مي‌رساند.

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ، مهندس محمود محمودزاده قائم مقام وزير و مديرکل راه و شهرسازي استان اصفهان با بيان اين خبر پروژه‌هاي شاخص و قابل افتتاح در بخش راه را 32 پروژه در ارتباط با احداث باند دوم، بهسازي و روکش آسفالت و احداث پل و تقاطع غيرهمسطح در سطح استان اصفهان عنوان و تشريح کرد: اهم اين پروژه‌ها شامل احداث 207 کيلومتر بزرگراه، راههاي اصلي و فرعي، بهسازي و روكش آسفالت راههاي اصلي، فرعي و روستايي به طول 158كيلومتر، احداث و ساماندهي پل و تقاطع غير همسطح 10دستگاه، اجراي خط‌كشي 1000 كيلومتر از راههاي استان، نصب و اجراي علائم ايمني راهها 53000 عدد، اصلاح 400 کيلومتر شيب شيرواني در جهت بخشنده نمودن راهها، احداث و نصب 1 دستگاه پل عابر پياده و تهيه و نصب 26 کيلومتر گاردريل مي‌باشد.

وي در حوزه ساختمانهاي دولتي و عمومي به احداث و تکميل 6500 متر مربع ساختمان در قالب احداث بيمارستان 24 تختخوابي شهرستان دهاقان، احداث درمان بستر دولت آباد و ساختمان اداره آموزش و پروش در شهرستان گلپايگان اشاره کرد و گفت: اين پروژه‌ها نيز در هفته گراميداشت دولت تقديم مردم عزير خواهد شد. مهندس محمودزاده اقدام ديگر اين اداره کل در حوزه شهرسازي را بررسي طرح مجموع شهري اصفهان و تهيه و تصويب 5 طرح جامع شهري ذکر کرد.

قائم مقام وزير و مديرکل راه و شهرسازي استان اصفهان همچنين از تکميل و آماده سازي تعداد34هزار واحد مسکن مهر در سطح استان اصفهان خبر داد و اعلام کرد: اين تعداد واحد در آينده‌اي نزديک مورد بهره‌برداري قرار گرفته و به متقاضيان تحويل خواهد شد.

فرماندار دماوند:

مراقبت از بازار و کنترل اوضاع معيشتي مردم با جديت ادامه دارد

دماوند - ايرج صادقعلي

فرماندار شهرستان دماوند خواستار جديت و توجه ويژه مسؤولان و نهادهاي متولي شهرستان به منظور کنترل اوضاع معيشتي مردم شد. به گزارش خبرنگار آفرينش، سعيد افشارنادري در جلسه ستاد تنظيم بازار شهرستان دماوند در سالن اجتماعات فرمانداري اين شهر اظهارکرد: يکي از برنامه‌هاي جدي دولت تدبير و اميد ساماندهي وضعيت معيشتي مردم است. وي گفت: گرچه همه موضوعات معيشتي به ستاد تنظيم بازار برنمي‌گردد، اما اين ستاد متولي بخشي از امور آن است. فرماندار شهرستان دماوند با اشاره به نوسانات قيمتي برخي کالاها در ايام اخير، تصريح کرد: مجموعه نهادهاي متولي امر بايد با اهتمام و جديت کامل، مراقبتهاي لازم را در اين زمينه داشته باشند.

وي خواستار تنوع کالايي همراه با ارائه قيمت هاي مناسب از سوي دست اندرکاران برگزاري نمايشگاه پاييزه دماوند شد و با اشاره به برخي اعتراضات در زمينه پخت و کيفيت نان شهرستان، خواهان ورود جدي و تخصصي اداره صنعت، معدن و تجارت به اين عرصه و احصاي مسائل و مشکلات موجود شد.

در ادامه جلسه، علي عليمحمدي معاون برنامه ريزي و اداري- مالي فرمانداري شهرستان دماوند گفت: نمايشگاه عرضه مستقيم کالا با هدف دسترسي آسان و ارزان مردم به کالاها بخصوص نوشت افزار و پوشاک دانش آموزان، از نيمه دوم شهريورماه در شهرستان برگزار مي شود. وي با اشاره به سير نزولي کيفيت عرضه نان شهرستان، خواستار اهتمام هرچه بيشتر متوليان امر در اين زمينه شد.

عليمحمدي با اشاره به برنامه‌ريزي دولت درخصوص کنترل تورم و بهبود معيشت مردم، خواستار جديت دستگاههاي نظارتي و اجرايي نسبت به انجام وظايف و ماموريتهاي محوله شد.

نانواييهاي متخلف شهرستان پلمپ مي‌شوند

سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دماوند از تشکيل کميسيوني ويژه واکاوي و احصاي کامل مسائل مرتبط با کيفيت و کميت نان شهرستان خبر و هشدار داد: نانواييهاي متخلفي که تخلف آنها بيش از چهار بار باشد، پلمپ خواهند شد. موسي احمدي در ادامه خاطرنشان کرد: نمايشگاه پاييزه تنظيم بازار از 15 لغايت 25 شهريورماه در شهرستان برگزار مي‌شود.


 خبر 

 در هفته دولت؛

75 پروژه در بخش آبفاي همدان به بهره‌برداري مي‌رسد

همدان - خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان همدان گفت: در هفته دولت 75 پروژه در بخش آب و فاضلاب به بهره‌برداري مي‌رسد.مرتضي عزالدين با اشاره به افتتاح پروژه‌هاي هفته دولت در همدان اظهار کرد: 75 پروژه‌ آبفا در بخش آب و فاضلاب با مبلغي معادل 26 ميليارد و 300 ميليون تومان افتتاح مي‌شود.وي تصريح کرد: افتتاح پروژه‌هاي آب و فاضلاب در هفته دولت در بخش‌هاي احداث تصفيه‌خانه‌هاي فاضلاب، اصلاح و توسعه شبکه آب، حفر و تجهيز چاه‌ها و پروژه‌هاي برق رساني و مهندسي مجدد در چاه‌ها است.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان پروژه تصفيه‌خانه فاضلاب شهر تويسرکان عمده پروژه اين هفته به شمار مي‌رود، افزود: مطالعات از سال 72 توسط شرکت مهندسان موجاب آغاز شد و سال شروع طرح سال 85 براي جمعيت حدود 100 هزار نفر پيش‌بيني شده بود.وي حجم فاضلاب براي تويسرکان را 24 هزار 250 متر مکعب در شبانه‌روز عنوان کرد و افزود: اين پروژه با روش لاگون‌هاي هوادهي و روش لجن فعال عمل تصفيه را انجام مي‌دهد.عزالدين با بيان اينکه مطالعات پروژه 100 درصد انجام شده است، خاطرنشان کرد: 80 هکتار از زمين تصفيه‌خانه تملک شده و خط انتقال آن 100 درصد انجام شده است.

وي با اشاره به اينکه شبکه‌هاي اصلي و فرعي در مجموع 61 کيلومتر کار شده است، ابراز داشت: هزينه‌هاي اجرا شده در طرح 11 ميليارد تومان است.مديرعامل شرکت آب و فاضلاب همدان در پايان تکميل شبکه‌هاي فاضلاب را تا سال 95 پيش‌بيني کرد و گفت: اعتبار سال 92 يک ميليارد و 450 ميليون تومان پيش‌بيني شده است.

بهره‌برداري از 121 پروژه شرکت برق در همدان

همدان - مجيد ملکيان

حاجي‌رضا تيموري رييس هيات مديره و مدير عامل شرکت توزيع نيروي برق استان همدان با اشاره به پروژه‌هاي قابل افتتاح در هفته دولت اظهار کرد: 121 پروژه عمراني شرکت توزيع نيروي برق همدان با هزينه 70 ميليارد و 830 ميليون ريال اعتبار در هفته دولت افتتاح مي‌شود.وي افزود: از مجموع پروژه‌هاي قابل افتتاح 16 پروژه با هزينه 19 ميليارد و 664 ميليون ريال در شهرستان همدان به بهره‌برداري مي‌رسد.

مديرعامل شرکت توزيع نيروي برق همدان بيان داشت: 11 پروژه با اعتبار 7 ميليارد و 110 ميليون ريال شامل احداث 6 کيلومتر شبکه خطوط 20 کيلوولت هوايي، 6.25 کيلومتر شبکه فشار ضعيف هوايي، نصب 11 دستگاه ترانسفورماتور براي مشترکين کشاورزي و صنعتي، نصب يک هزار و 455 دستگاه کنتور براي متقاضيان کنتور در امور يک شهرستان همدان آماده افتتاح است.وي ادامه داد: در امور 2 شهرستان همدان نيز پنج پروژه با 12 ميليارد و 554 ميليون ريال شامل احداث 9.65 کيلومتر شبکه فشار ضعيف و نصب پنج دستگاه ترانسفورماتور 315 و 200 کيلوولت آمپر، 10 کيلومتر شبکه توزيع فشار ضعيف زميني و 34 دستگاه ترانسفورماتور نيز در راستاي مسکن مهر طي اين هفته به بهره‌برداري مي‌رسد.

با تلاش متخصصان شرکت خدمات مهندسي توربين جنوب؛

شير 56 اينچ ايستگاه تزريق گاز آغاجاري تعمير و بازسازي شد

اهواز – خبرنگار آفرينش

مديرعامل شرکت خدمات مهندسي و تجهيزات صنعتي توربين جنوب از تعمير و بازسازي شير‌56‌ اينچ ايستگاه تزريق گاز آغاجاري از سوي متخصصان اين شرکت براي نخستين بار در سطح شرکت ملي نفت ايران خبر داد.مهندس عبدالامير حويزاوي گفت: تعمير اساسي اين شير به درخواست مديريت توليد شرکت ملي مناطق نفت‌خيز جنوب و در کارگاه تعمير شيرآلات شرکت توربين جنوب صورت گرفت و حدود 500 هزار دلار صرفه جويي ارزي داشته است.وي افزود: تعمير اين شير که از انواع شيرهاي توپي مي باشد در اين نوع و اندازه در داخل کشور سابقه نداشته است.

مهندس حويزاوي با بيان اين که در تعمير اين شير از تجهيزات و منابع داخلي استفاده شده است گفت: اين شير پس از انجام تعميرات کلي و رفع اشکالات موجود و همچنين تهيه و تعويض قطعات مربوطه، در حال بسته شدن مي باشد و هماهنگيهاي لازم درخصوص انتقال قسمتهاي محرک از شرکت آغاجاري به کارگاه شير آلات به عمل آمده است تا آزمايشهاي لازم در خصوص باز و بستن شير در کارگاه انجام و سپس به ايستگاه تزريق گاز آغاجاري منتقل گردد.

شايان ذکر است که ايستگاه تزريق گاز آغاجاري با ظرفيت تزريق روزانه 2 ميليارد فوت مکعب بزرگترين طرح تزريق گاز کشور است و گاز مورد نياز آن از ميدان گازي پارس جنوبي و از طريق خط لوله 56 اينچ به طول 512 کيلومتر تامين مي‌شود.

کاهش ميزان گازسوزي در شرکت بهره‌برداري نفت و گاز آغاجاري

اهواز – خبرنگار آفرينش

با تمهيدات به کارگرفته شده در شرکت بهره‌برداري نفت و گاز آغاجاري ميزان گازسوزي در سال 1391 نسبت به مدت مشابه آن در سال 1390 به ميزان 37 ميليون و 796 هزار فوت مکعب کاهش يافته است. مديرعامل شرکت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري در اين ارتباط گفت: از مهمترين اولويتهاي اين شرکت توليد و فرآورش نفت و گاز با رعايت استانداردهاي زيست محيطي و حداقل گازسوزي است که در اين زمينه اقدامات موثري با همکاري مديريتهاي فني و عمليات اين شرکت صورت گرفته است.

مهندس بيژن خدري از مهمترين اين اقدامات را به کارگيري دستگاه تفکيک گر سيار نفت(MOS)، تعميرات اساسي تجهيزات و انجام به موقع بازرسيهاي برنامه شده تجهيزات و ماشين‌آلات فرآيندي، ايجاد ظرفيت‌سازي جهت کمپرسورها کنترل ميزان توليد از چاههاي با GOR بالا، ايمن‌سازي خطوط لوله نفت و گاز، انجام به موقع تعميرات پيشگيرانه در زمينه خطوط لوله و واحدهاي عملياتي و اجراي اصلاحيه‌هاي مهندسي توليد دانست.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي