جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/06/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4512


امروز؛ آخرين مهلت انتخاب رشته آزمون کارداني به کارشناسي


آغاز انتخاب رشته‌ کارشناسي‌ناپيوسته با آزمون دانشگاه‌آزاد

رئيس سازمان سنجش خبر داد؛
پذيرش در دانشگاه هاي دولتي همچنان با کنکور است

سرپرست وزارت علوم در گفت‌وگو با ايسنا:
«بورسيه» و «جذب هيات علمي» متوقف نشده‌اند


قابليت اجراي 80 درصد دروس بازنگري‌شده از مهرماه

وزير بهداشت:
محتواي آموزشي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کيفي مي‌شود


خبـر


تابلوي اعلانات


 امروز؛ آخرين مهلت انتخاب رشته آزمون کارداني به کارشناسي 

 
داوطلبان آزمون کارداني به کارشناسي دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي تا ساعت 24 امروز پنجشنبه 7 شهريورماه فرصت دارند تا نسبت به تکميل فرم انتخاب رشته اقدام کنند.به گزارش خبرنگار مهر، داوطلبان مي توانند با توجه به اعلام برخي موسسات آموزش عالي در اعلام کدرشته‌ها و ظرفيت جديد پذيرش و همچنين اعمال اصلاحات در برخي ديگر از کد رشته‌ها، نسبت به تکميل فرم انتخاب رشته اقدام کنند. همچنين داوطلباني که پيش از اين نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند نيز در مهلت مقرر امکان ويرايش فرم انتخاب رشته خود را دارند.داوطلباني که در آزمون روز پنجشنبه 24 مردادماه کارداني به کارشناسي شرکت کرده اند مي‌توانند نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. تا صبح روز چهارشنبه 6 شهريورماه 166 هزار و 23 نفر نسبت به انتخاب رشته اقدام کرده اند.


 آغاز انتخاب رشته‌ کارشناسي‌ناپيوسته با آزمون دانشگاه‌آزاد 

 انتخاب رشته‌هاي با آزمون دانشگاه آزاداسلامي براي داوطلبان آزمون کارشناسي‌ناپيوسته از ديروز چهارشنبه، ششم شهريورماه آغاز شد.

به گزارش سرويس «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران دکتر ناصراقبالي با اشاره به انتخاب رشته داوطلبان از طريق سايت مرکز آزمون گفت: کليه داوطلباني که در آزمون سازمان سنجش شرکت کرده‌اند، مي‌توانند براي انتخاب رشته‌هاي با آزمون کارشناسي ناپيوسته دانشگاه آزاداسلامي اقدام کنند.

جزئيات انتخاب رشته داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون

مشاور رييس دانشگاه آزاد درباره جزئيات انتخاب رشته داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون سازمان سنجش، گفت: اين دسته از داوطلبان مي‌توانند با توجه به کدرشته انتخابي که در آزمون آن شرکت کرده‌اند، حداکثر تا 10 رشته محل را انتخاب و در فرم ثبت‌نام درج کنند.

انتخاب رشته فارغ‌التحصيلان ممتاز مقطع کارداني

رييس مرکز آزمون دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: فارغ‌التحصيلان ممتاز مقطع کارداني دانشگاه آزاداسلامي نيز مي‌توانند از اين تاريخ با مراجعه به سايت مرکز آزمون نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند و پس از اطلاع از شرايط و ضوابط ثبت‌نام در اين دوره يک رشته را حداکثر در 10 محل دانشگاهي انتخاب کنند.


 رئيس سازمان سنجش خبر داد؛
 پذيرش در دانشگاه هاي دولتي همچنان با کنکور است 

 رئيس سازمان سنجش آموزش کشور درباره آخرين وضعيت شوراي سنجش و پذيرش و تعيين رشته هاي پررقابت در کنکور 93 گفت: دوره هاي روزانه و شبانه دانشگاه هاي دولتي در سال 93 همچنان پرمتقاضي و پر رقابت است و پذيرش صرفا با سوابق تحصيلي نخواهد بود.

کنکور 93 تغييري ندارد

دکتر ابراهيم خدايي در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: براساس قانون، کنکور 93 تغييري ندارد و سال آينده براساس بررسي متقاضياني که براي سال 92 داشتيم يکسري رشته ها را بر اساس سوابق تحصيلي اضافه خواهيم کرد. وي افزود: ميزان و نسبت اين رشته ها را شوراي سنجش و پذيرش تعيين مي کند. اين شورا يک نقشه راه دارد که طي پنج سال بايد درصد پذيرش دانشجو صرفا با سوابق تحصيلي به 85 درصد ظرفيت هاي کل آموزش عالي برسد. به عبارت ديگر در 5 سال آينده بايد 85 درصد ظرفيت ها با سوابق تحصيلي پذيرش شود.

خدايي اظهار داشت: هر سال پيش از ثبت نام آزمون سراسري شرايط پذيرش مشخص مي شود. در واقع در حوالي آذرماه پيش از ثبت نام، رشته هاي پرمتقاضي و رشته هاي صرفا با سوابق تحصيلي اعلام مي شود.

دوره هاي روزانه و شبانه دانشگاه هاي دولتي در سال 93 همچنان پررقابت است

وي گفت: پيش بيني مي شود که دوره هاي روزانه و شبانه دانشگاه هاي دولتي در سال 93 همچنان پررقابت است و پذيرش با سوابق تحصيلي صورت نمي گيرد. چرا که در دوره هاي روزانه شهريه پرداخت نمي شود و حتي رشته هايي که به نظر نمي آيد متقاضي داشته باشد، همچنان پررقابت هستند.رئيس سازمان سنجش آموزش کشور يادآور شد: در حال حاضر کارگروه تصميم گيري کنکور به شوراي سنجش و پذيرش تغيير نام داده است. اين شورا 7 عضو اصلي دارد که حق راي دارند که اين افراد شامل سه وزير علوم، آموزش و پرورش، بهداشت و سه معاون آموزشي اين وزارتخانه ها و رئيس سازمان سنجش آموزش کشور هستند.

وي افزود: بقيه افراد حاضر در شورا داراي حق راي نيستند که اين اعضا شامل روساي سه دانشگاه مي شوند که يکي رئيس دانشگاه آزاد، يک نفر رئيس دانشگاه به انتخاب وزير علوم و يک نفر رئيس دانشگاه به انتخاب وزير بهداشت و همچنين يک عضو ناظر از مجلس و رئيس مرکز سنجش آموزش پزشکي وزارت بهداشت هستند. خدايي تاکيد کرد: البته تا زماني که قانون ابلاغ نشود هيچ نماينده اي معرفي نمي شود و رياست شورا هم برعهده وزير علوم است.


 سرپرست وزارت علوم در گفت‌وگو با ايسنا:
 «بورسيه» و «جذب هيات علمي» متوقف نشده‌اند 

 سرپرست وزارت علوم، تحقيقات و فناوري هرگونه اخبار مبني بر لغو و توقف پذيرش دانشجويان بورسيه و جذب اعضاي هيات علمي را رد کرد.

تعهدات و قبولي‌هاي بورسيه همچنان پابرجاست

دکتر جعفر توفيقي در گفت‌و‌گو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينکه روند جذب و پذيرش دانشجويان بورسيه متوقف نشده است، گفت: همان گونه که در نامه ابلاغي به سازمان دانشجويان آمده، تا زمان تهيه گزارش اعتباري اين بخش و براي مدت کوتاهي، تنها پرونده و تعهد و پرونده جديدي در زمينه بورسيه بررسي نمي‌شود و بررسي پرونده‌هاي قبلي همچنان بدون وقفه ادامه دارد. وي با تاکيد براينکه تمامي تعهدات قبلي و قبولي‌هاي بورسيه همچنان پابرجا بوده و لغو نشده است، اظهار کرد: تنها بررسي پرونده جديد بورسيه پس از يک وقفه زماني کوتاه و تهيه گزارش مالي جهت تامين اعتبار آغاز مي‌شود.

جذب هيات علمي متوقف نشده است

توفيقي همچنين درباره برخي از اخبار مبني بر لغو اختيار از معاونت آموزشي در زمينه جذب هيات علمي نيز با رد هرگونه نگراني درباره توقف روند جذب هيات علمي، عنوان کرد: دوستان اگر به متن نامه توجه کنند مشخص است که روند جذب هيات علمي متوقف نشده است تنها اين کار تا اطلاع ثانوي با تاييد وزير صورت گيرد، به بيان ديگر توقفي در جذب هيات علمي صورت نمي‌گيرد.به گفته توفيقي، هر مديري در شروع کار نيازمند تهيه گزارشاتي از بخش‌هاي زيرمجموعه خود است که تهيه اين گزارش‌ها را از معاونان و مديران بخش‌هاي مختلف وزارتخانه درخواست کرده‌ام.

سرپرست وزارت علوم در خاتمه سخنانش درباره تغييرات مديريتي در دانشگاه‌ها و وزارت علوم نيز عنوان کرد: همانطور که پيش از اين نيز بيان کرده ام، تغيير مديريتي در وزارت علوم و دانشگاه‌ها در حد حداقل و ضرورت است. ضمن اينکه معتقدم در دانشگاه‌ها نياز به تغييرات وسيع نيست.


 قابليت اجراي 80 درصد دروس بازنگري‌شده از مهرماه 

 مديرکل دفتر پشتيباني و حمايت آموزش عالي گفت: حدود 7 هزار سرفصل شامل 300 برنامه از مهرماه سال جاري آماده اجرا در دانشگاه‌هاست. از اين تعداد حدود 80 درصد به دانشگاه‌ها ابلاغ شده و اجرا شدن آنها قطعي است.سعيد قديمي مدير کل دفتر پشتيباني و حمايت آموزش عالي در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس گفت: حدود 7 هزار سرفصل شامل 300 برنامه از مهرماه سال جاري آماده اجرا شدن در دانشگاه‌هاست. از اين تعداد حدود 80 درصد به دانشگاه‌ها ابلاغ شده است.

وي با بيان اينکه 300 برنامه مذکور شامل سه دسته مي‌شود، خاطرنشان کرد: دسته اول برنامه‌هاي جديدي است که در دفترچه سازمان سنجش با همين عنوان‌هاي جديد ثبت شده‌اند و طبيعتا از اول مهرماه لازم‌الاجرا هستند.قديمي افزود: دسته دوم برنامه‌هايي هستند که در بازنگري‌ها عنوان آنها تغيير نکرده و با همان عنوان قديم دانشجو مي‌پذيرند. اين دسته از برنامه‌ها بايد با محتواي جديد که قبلا به دانشگاه ها ابلاغ شده برنامه‌هاي خود را پيش ببرند.

مدير کل دفتر پشتيباني و حمايت آموزش عالي در توضيح دسته سوم دروس بازنگري شده گفت:دسته سوم برنامه‌هايي هستند که عنوان آنها تغيير کرده و سازمان سنجش در دفتر‌چه‌ها با عنوان قديمي دانشجويان را پذيرش مي‌کند.

قديمي تاکيد کرد: در مورد دسته سوم اين اختيار را به دانشگاه‌ها داديم که با همان عنوان‌هاي قديم يا جديد برنامه‌ها را پيش ببرند چرا که اين برنامه‌ها مشکلات حقوقي ايجاد مي‌کرد.وي در پايان با اشاره به وضعيت دانشجويان درباره شرايط پذيرش دانشجويان بر اساس دروس بازنگري شده در دسته سوم تصريح کرد:اگر دانشگاه دانشجو را با برنامه و عنوان قديم بگيرد طبق قانون دانشجو بايد با همان عنوان پذيرفته شده از دانشگاه خارج شود.


 وزير بهداشت:
 محتواي آموزشي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کيفي مي‌شود 

 وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي با بيان اينکه محتواي آموزشي دانشگاه‌هاي علوم پزشکي کيفي مي‌شود، افزود: در دولت هاي گذشته کارهاي خوبي در رابطه با افزايش رشته هاي علوم پزشکي انجام شده ولي در اين دولت ارائه کيفي مطالب دانشگاهي و محتواي آموزشي دروس در دستور کار وزارت بهداشت قرار مي گيرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران دکتر حسن هاشمي در حاشيه جشنواره فرهنگي دانشجويان علوم پزشکي کشور در اروميه با اشاره به اينکه در دولت تدبير و اميد سوق دادن دانشجويان علوم پزشکي به سمت شناخت بيماري هاي نادر و فوق تخصصي از دستور کار خارج مي شود، تصريح کرد: شناخت بيماري هايي که در مناطق دوردست کشور وجود دارد و اعزام پزشکان به اين مناطق از اولويتهاي وزارت بهداشت است.وي گفت: در حال حاضر 15 دانشکده داروسازي و 50 دانشگاه علوم پزشکي در کشور وجود دارد که بايد هر يک از اين دانشگاه ها به يک قطب علمي در کشور تبديل شوند.

وزير بهداشت با تاکيد بر اينکه خدمت به مناطق محروم بايد در اولويت قرار بگيرد خاطرنشان کرد: دانشجويان دانشگاههاي علوم پزشکي نيز به سوي اين امر سوق داده شوند.همچنين براساس اين گزارش، محمد حسين آيتي معاون دانشجويي فرهنگي وزير بهداشت در اختتاميه پنجمين جشنواره فرهنگي دانشجويان دانشگاه هاي علوم پزشکي کشور در دانشگاه علوم پزشکي اروميه،، گفت: 10 هزار دانشجوي علوم پزشکي بالغ بر 40 هزار اثر فرهنگي و هنري خود را به دبيرخانه اين جشنواره ارسال کرده بودند.وي افزود: با راي 40 داور بين‌المللي، 300 اثر برگزيده و در مرحله نهايي جشنواره در اروميه انتخاب و مورد تقدير قرار مي‌گيرند.


 خبـر 

 نايب رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس:

حافظه محوري مهم ترين آفت نظام آموزشي است

دروس دانشگاهي کاربردي نيستند و در اين بين دانشگاه‌هاي فني و حرفه‌اي بايد الگوي آموزش عالي کشور باشند.

جبار کوچکي نژاد، نايب رييس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس درگفتگو با خبرنگار دانشگاهي باشگاه خبرنگاران اظهار داشت: حافظه محوري آفت اساسي در نظام آموزشي هم در آموزش و پرورش و هم در آموزش عالي است و تغيير و تحول در سيستم آموزش عالي مسلتزم تغيير در نظام آموزشي آموزش و پرورش است و اين تحولات بايد توامان در هر دو وزارتخانه انجام بگيرد.

80 درصد فارغ التحصيلآن فاقد مهارت اند

وي با بيان اينکه دانشگاه‌هاي فني و حرفه‌اي بايد الگوي آموزش عالي کشور باشند، ادامه داد: دانشگاه‌هاي فني و حرفه‌اي نمونه بارز کار آفريني هستند چرا که دريافت‌هاي نظري و عملي توامان با يکديگر در خدمت پرورش افراد خوش فکر و مبتکر قرار گرفته است.

وي تصريح کرد: اين نقيصه را بايد با برگزاري دوره‌هاي مهارت آموزي بين‌ دانشجويان رفع کرده و دانشجويان را براي ورود به بازار کار مهيا کنيم.

وي يادآور شد: نظام آموزش عالي کشور نيازمند يک بازنگري اساسي است تا بتواند دانشجويان را مجهز به مهارت‌هاي لازم براي اشتغال و کارآفريني کند.

وي گفت:براساس آمارهاي اعلام شده 80 درصد فارغ التحصيلان دانشگاه‌ها از مهارت کافي برخوردار نيست.

محقق ايراني موفق به کسب جايزه جهاني بهترين مقاله سال در حوزه «پلاسما» شد

دانش آموخته دانشکده فني دانشگاه تهران و محقق جوان دانشگاه MIT آمريکا موفق به اخذ جايزه بهترين مقاله سال و تقدير از طرف انجمن مهندسان برق و الکترونيک (IEEE) شاخه «پلاسما و پالس پاور» در سال 2013 شد.

به گزارش پايگاه فراخوانهاي علمي پژوهشي کشور (callforpapers.ir) به نقل از ايسنا دکتر جويا جديديان، تحصيلات کارشناسي و کارشناسي ارشد خود را در رشته مهندسي برق گرايش قدرت در پرديس دانشکده هاي فني دانشگاه تهران به پايان برده و مدت شش سال در آزمايشگاه فشار قوي دانشکده مهندسي برق و کامپيوتر پرديس دانشکده هاي فني دانشگاه تهران که از جمله آزمايشگاههاي مجهز اين تخصص در دنيا محسوب مي‌شود به تحقيق و تحصيل اشتغال داشته است. وي که تحصيلات دکتري خود را امسال در دانشگاه MIT به پايان برده در حال حاضر در اين دانشگاه مشغول تحقيق در زمينه عايقهاي الکتريکي سازگار با محيط زيست است.

جديديان که با ارائه مقاله اي در زمينه تخليه الکتريکي در عايق مايع در کنفرانس پلاسما و پالس پاور انجمن مهندسان برق و الکترونيک (IEEE) موفق به کسب جايزه بهترين مقاله سال شده در سال 2013 مقاله ديگري نيز در مجله فيزيک کاربردي(Journal of Applied Physics) چاپ کرده بود که مورد توجه متخصصان اين حوزه در سراسر جهان قرار گرفته است.

اين سومين بار طي پنج سال گذشته است که جوايزي از سوي IEEE به دکتر جديديان اعطا مي‌شود. وي در سال 2010 به دليل تحقيقاتش در حوزه helical FCGs برنده جايزه تحصيلي IEEE NPSS شد و به خاطر تحقيقات رساله اش جايزه تحصيلي (اسکولارشيپ) IEEE DEIS را در سال‌هاي 2011 و 2012 دريافت کرد.

دومين جشنواره بين‌المللي رباتيک و هوش مصنوعي اميرکبير برگزار مي‌شود

دومين جشنواره بين‌المللي رباتيک و هوش مصنوعي اميرکبير آبان‌ماه برگزار مي‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، دومين جشنواره بين‌المللي رباتيک و هوش مصنوعي اميرکبير اواخر آبان‌ماه در دانشگاه صنعتي اميرکبير برگزار مي‌شود.

براساس اين گزارش، اين جشنواره در چهار بخش فن بازار هوش مصنوعي و رباتيک، مسابقات رباتيک، کنفرانس بين‌المللي هوش مصنوعي و رباتيک و مسابقات هوش مصنوعي برگزار مي‌شود. شايان ذکر است، ثبت‌نام براي شرکت در اين مسابقه از خرداد امسال آغاز شده است و جشنواره از سوي دانشکده مهندسي کامپيوتر دانشگاه صنعتي اميرکبير برگزار مي‌شود.

پذيرش دانشجوي ارشد و دکتري در پرديس بين‌الملل دانشگاه فردوسي مشهد

پرديس بين‌الملل دانشگاه فردوسي، در مقطع کارشناسي ارشد و دکتري دانشجو پذيرش مي‌کند. به گزارش خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران ثبت‌نام و پذيرش در رشته‌هاي مقطع کارشناسي ارشد پرديس بين‌الملل دانشگاه فردوسي از چهارم شهريور آغاز شده و تا هجدهم ماه جاري ادامه خواهد داشت. همچنين داوطلبان براي ثبت‌نام در مقطع دکتري تا 15 شهريور ماه 92 فرصت خواهند داشت.

زمان ثبت‌نام پذيرفته‌شدگان دانشگاه خواجه‌نصير اعلام شد

ثبت‌نام دانشجويان مقطع کارشناسي در دانشگاه خواجه‌نصير از 23 شهريورماه در دانشکده مهندسي عمران اين دانشگاه آغاز مي‌شود.

بهزاد وثوقي معاون آموزشي دانشگاه خواجه نصير در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس، گفت: امسال حدود 600 نفر دانشجو در مقطع کارشناسي و حدود هزار و 200 نفر در مقطع کارشناسي ارشد و 70نفر نيز در مقطع دکتري در دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي پذيرفته مي‌شوند.

وي افزود: ثبت‌نام دانشجويان مقطع کارشناسي در دانشگاه خواجه نصير از 23 شهريورماه در دانشکده مهندسي عمران اين دانشگاه آغاز مي‌شود.

وثوقي ادامه داد: ثبت‌نام پذيرفته شدگان مقطع کارشناسي ارشد به صورت غيرحضوري انجام مي‌شود و پذيرفته شدگان بايد در زمان‌هايي که در آينده اعلام مي‌شود براي تحويل مدارک به دانشکده‌هاي مربوطه اقدام کنند.

شايان ذکر است، در آستانه سال جديد تحصيلي حدود هزار و 900 دانشجو به دانشگاه صنعتي خواجه نصيرالدين طوسي راه يافتند.

آغاز همايش ملي زمين شيمي در دانشگاه دامغان

دامغان - ابوالحسني

همايش ملي زمين شيمي کاربردي ايران در دانشگاه دامغان آغاز شد. 150 نفر از کارشناسان و متخصصان زمين شناسي ايران در اين همايش سه روزه ، جديدترين يافته هاي علمي در حوزه زمين شيمي را بررسي مي کنند .نادر تقي پور دبير علمي اين همايش گفت: هيات داوران مرکب از 50 نفر از استادان دانشگاه هاي زمين شناسي سراسر کشور پس از بررسي 250 مقاله ارسال شده به دبيرخانه همايش 206 مقاله را پذيرفتند .

وي گفت : 86 مقاله بصورت سخنراني و 120 مقاله به صورت پوستر است. تقي پور افزود: اکتشافات ژئو شيميايي ، ژئو شيميايي زيست محيطي ، زمين شناسي، نانو ژئو شيمي و ژئو شيمي آبهاي سطحي و زير زميني از موضوعات اين مقاله ها است.

دکتر سروش مدبري رئيس انجمن زمين شناسي کشور در اين همايش از برگزاري هفدهمين همايش انجمن زمين شناسي کشور آبان ماه در دانشگاه شهيد بهشتي خبر داد و گفت: برگزاري اولين نشست بين المللي زاگرس، همايش طلا و گوهر شناسي و همايش زمين شناسي نفت از برنامه‌هاي امسال اين انجمن است.

دومين جشن يکپارچه دانش‌آموختگان علوم پزشکي 25شهريور برگزار مي‌شود

رييس دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه علوم پزشکي تهران با اشاره به اينکه بيش از 1500 نفر براي شرکت در اين جشن ثبت‌نام کرده‌اند گفت: طبق برنامه‌ريزي‌هاي بعمل آمده از سوي کميته مديريت و برنامه ريزي دانشگاه، دومين جشن يکپارچه، قرار بود در تاريخ 12 ارديبهشت ماه برگزار شود اما به دليل انتزاع دو دانشگاه علوم پزشکي تهران و ايران، اين جشن به تاريخ 25 شهريور ماه سال جاري تغيير يافت.

دکتر مسلم بهادر در گفت و گو با خبرنگار ايسنا - منطقه دانشگاه علوم پزشکي تهران با بيان اين مطلب که مهمترين وظيفه اين دفتر، ايجاد و حفظ ارتباط بين دانش‌آموختگان و دانشگاه است افزود: بايد يک ارتباط دو طرفه بين دانشگاه و دانش‌آموختگان آن برقرار شود تا از يک طرف دانش‌آموختگان دانشگاه را شناسايي کرده و براي همکاري با دانشگاه به سمت آن فرا بخواند و از طرف ديگر با هماهنگي مسئولين دانشگاه بتوانند خدماتي را به دانش‌آموختگان ارايه دهند.

وي با اشاره به اينکه طبق برنامه‌ريزي‌هاي به عمل آمده از سوي کميته مديريت و برنامه‌ريزي دانشگاه دومين جشن يکپارچه، قرار بود در تاريخ 12 ارديبهشت ماه برگزار شود اظهارداشت: به دليل انتزاع دو دانشگاه علوم پزشکي تهران و ايران، اين مراسم لغو و قرار شد تا تعيين وضعيت دو دانشگاه به تعويق بيفتد. اما با پيگيري دانشجويان براي زمان برگزاري اين مراسم، درخواست داشتند که اين جشن در يک زمان معين برگزار شود.

رييس دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه علوم پزشکي تهران بيان کرد: حتي تعدادي از دانش‌آموختگان پيشنهاد دادند در صورت بالا بودن هزينه ها، حاضريم براي برگزاري جشن هزينه پرداخت کنيم.

دکتر بهادر ادامه داد: علاقه‌مندي دانش‌آموختگان براي شرکت در اين مراسم به حدي بود که در همان مراحل اوليه ثبت نام بيش از 1500 نفر ثبت نام کرده بودند و همين پيگيري آنان براي برگزاري اين مراسم باعث شد تا همکاران دفتر ارتباط با دانش‌آموختگان دانشگاه و دانشکده هاي تحت پوشش پس از برگزاري جلسات متعدد تصميم به برگزاري اين مراسم بگيرند.

وي با اشاره به اين مطلب که برگزاري اين مراسم در 25شهريورماه در شب ميلاد امام هشتم (ع) برگزار مي شود گفت: آخرين اخبار و اطلاعيه‌ها ازطريق ارسال پيام کوتاه به شرکت کنندگان اعلام مي شود و اميدواريم که در اين جشن ميزبان تمامي دانش‌آموختگان سال تحصيلي 92-91 در مقاطع کارشناسي، کارشناسي ارشد، دکتراي عمومي، PhD و دکتراي تخصصي و خانواده‌هاي آنان باشيم.

يازدهمين دوره مسابقات دانشجوئي بتن در واحد رودهن برگزار مي گردد

رودهن - خبرنگار آفرينش

يازدهمين دوره مسابقات دانشجويي «روز بتن» در روز چهارشنبه 3/7/92 در دانشگاه آزاد اسلامي رودهن برگزار مي شود. به گزارش خبرنگار آفرينش، رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد رودهن گفت: اين دوره از مسابقات با مساعدت معاونت پژوهشي سازمان مرکزي برگزار مي گردد.

وي گفت: در اين دوره از مسابقات در 6 رشته بتن سبک پرمقاومت، سازه محافظ تخم مرغ (EPD)، تير سبک خمشي در سطح دانشجويي و بتن خود تراکم اقتصادي (SCC) و بتن غلتکي اقتصادي (RCCP) ويژه اعضاي حقوقي انجمن بتن ايران و نيز پوستر و پايان نامه برتر دانشجويي در سطح کارشناسي ارشد (جايزه مهدي قاليبافان با همکاري انستيتو مصالح ساختمان دانشگاه تهران) برگزار مي گردد. دکتر ايرانبخش گفت: اين مسابقات بايد ماهيت ملي و بين المللي پيدا کند چرا که در شوراي هدايت دانشگاه آزاد اسلامي معطوف به شوراي استعدادهاي درخشان وزارت علوم، مصوب شده تا صاحبان رتبه در مسابقات علمي که اعتبار ملي دارند بتوانند بدون آزمون به مقاطع بالاتر تحصيلي وارد شده، در دانشگاه آزاد اسلامي به ادامه تحصيل بپردازند.

دکتر ايرانبخش با اشاره به سابقه تشکيل و فعاليتهاي موفق دانشگاه آزاد اسلامي خاطرنشان کرد از ابتداي دهه سوم فعاليت دانشگاه آزاد اسلامي تاکنون آموزش و پژوهش، شاخص برجسته اين دانشگاه و مقدمه اي براي تعيين راهبرد دهه چهارم تلقي و براي تحقق اين راهبرد راهي جزتحول پژوهشي در اين دانشگاه وجود ندارد و اين تحول تنها با برنامه مدون عملياتي و راهبردي به وجود مي آيد.

دکتر ايرانبخش گفت : سياستهاي کاملاً روشن و سريع دکتر دانشجو و دکتر افشار بر پايه فراهم کردن زمينه ي لازم جهت اعتلا، رشد، پويايي و بالندگي اين دانشجويان استوار شده است و در اين مسير نيز بي هيچ منتي دانشجويان سرافراز و معاونت هاي پژوهشي برنامه هاي خود را سازماندهي کرده و در همکاري با انجمنهاي علمي و مطرح کشور امکانات لازم را جهت رقابت سالم و با نشاط دانشجويان در رده هاي مختلف فراهم مي آورد.


 تابلوي اعلانات 

 ارائه 650 مقاله در بزرگترين رويداد رياضي سال

دبير چهل و چهارمين کنفرانس رياضي ايران گفت: در اين همايش 850 مقاله دريافت شده است که از اين تعداد 375 مقاله به صورت شفاهي و 275 مقاله به صورت پوستر ارائه مي‌شود.

به گزارش پايگاه فراخوانهاي علمي پژوهشي کشور (callforpapers.ir) دکتر احمد عرفانيان در افتتاحيه چهل و چهارمين کنفرانس رياضي ايران که در سالن همايش‌هاي بين‌الملي صدا و سيماي مشهد برگزار شد، با بيان اينکه تعدادي از مقالات دريافتي در اين کنفرانس به دليل محدوديت زماني ارائه نمي‌شود، اظهار کرد: هر نفر مي‌تواند حداکثر دو مقاله به صورت شفاهي يا پوستر ارائه دهد.وي در ادامه گفت: اين مقالات توسط 140 رياضيدان برجسته، ‌260 عضو هيات علمي، 270 دانش‌آموخته دکترا و 230 دانش‌آموخته کارشناسي ارائه شده است.

عرفانيان با اشاره به اينکه هزار نفر در اين گردهمايي شرکت کرده‌اند، اظهار کرد: دانشکده رياضي دانشگاه فردوسي تنها دانشکده رياضي در کشور است که داراي سه گروه آموزشي رياضي محض، رياضي کاربردي و آمار است و هر يک از اين گروه‌ها‌ قطب علمي هستند که اين موضوع باعث افتخار است.

وي افزود: دانشکده رياضي دانشگاه فردوسي داراي چهار مرکز پژوهشي و مجلات تخصصي مانند آناليز عددي است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي