جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/06/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4512

استاندار البرز:
تکريم ارباب رجوع در دستگاههاي استان البرز نهادينه شود

مديرکل آموزش و پرورش هرمزگان خبرداد؛
84درصد مدارس هرمزگان يک نوبته هستند

معاون عمراني استاندار آذربايجان غربي:
معتقد به احياي درياچه اروميه به صورت فازبندي شده هستيم

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان‌شرقي خبر داد؛
بهره‌برداري از پروژه مخزن آب 10 هزارمتر مکعبي جنوب شرقي تبريز


پروژه جمع‌آوري گازهاي همراه نفت قلعه نار 85 درصد پيشرفت دارد


ايران زمين


خبر


 استاندار البرز:
 تکريم ارباب رجوع در دستگاههاي استان البرز نهادينه شود 

کرج - خاکپور

به گزارش اداره کل روابط عمومي و اطلاع‌رساني استانداري البرز، دکتر اصغر عربيان در سومين جشنواره شهيد رجايي در استان البرز، ضمن تبريک هفته دولت و روز کارمند، سخنان خود را با گفتن «خداقوت» به کارمندان و مسئولان آغاز کرد و با خطاب قرار دادن کارمندان و مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان بر الگو قرار دادن منش و روش شهيد رجايي تاکيد کرد.

تکريم ارباب رجوع در دستگاههاي استان البرز بايد نهادينه شود

اين مسئول با اشاره به اينکه تکريم ارباب رجوع در دستگاههاي اجرايي، سازمانها و نهادها بايد نهادينه شود، تصريح کرد: اگر مسئول خود را خادم و خدمتگزار مردم مي خواند بايد در عمل آن را با پاسخگويي و تکريم ارباب رجوع به اثبات رسانده و آن را به عنوان مهمترين وظيفه مدنظر قرار داده و اين مهم را در ميان کارمندان خود نهادينه کند.

دکتر عربيان افزود: هر چند که منشاء تکريم ارباب رجوع از هفته دولت گرفته شده اما بايد اين نکته را مدنظر داشت که ارباب رجوع از پاسخ منفي ناراحت نمي‌شود از برخورد نامناسب است که برافروخته شده و با نارضايتي از دستگاه خارج مي‌شود. در حالي که اين اقدام با روح خدمتگزاري منافات دارد و بايد بيش از پيش مورد تاکيد و توجه کارمندان و مسئولان قرار گيرد.

مديران استان تا آخرين لحظه مسئوليت خدمت به مردم را فراموش نکنند

استاندار البرز در بخش ديگري از سخنان خود با تاکيد بر اينکه با توجه به تغيير و تحولات دولت نبايد خدمت به مردم در سايه مسائل حاشيه‌اي قرار گيرد، گفت: مديران استان بايد تا آخرين لحظه مسئوليت خدمت به مردم را فراموش نکرده و با رسيدگي به مسائل و مشکلات مردم خادم بودن خود را به اثبات برسانند. وي افزود: مسئولان بايد مراقب باشند تا آخرين روزهاي مسئوليت خود امانت خدمت به مردم را به سرمنزل مقصود رسانده و اجازه ندهند خدشه اي به خدمات و تلاشهاي خدمتگزاران به نظام و انقلاب وارد شود.

گفتني است در پايان اين مراسم از 15 دستگاه برتر استاني در دو بخش؛ شاخص هاي عمومي و اختصاصي و دستگاههاي برتر شهرستاني با حضور استاندار و مسئولان ارشد استان البرز با اهداء تنديس و تقديرنامه تجليل به عمل آمد.


 مديرکل آموزش و پرورش هرمزگان خبرداد؛
 84درصد مدارس هرمزگان يک نوبته هستند 

 بندرعباس - خبرنگار آفرينش

مديرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: لباس فرم دانش‌آموزان درهيچ مقطع تحصيلي تغييرنکرده است و به مانند سال گذشته دانش آموزان بايد نسبت به تهيه لباس فرم با همان رنگ اقدام کنند.احمد آخوندي با اعلام اين خبر افزود: اولياي محترم با توجه به نوع لباس سال گذشته اقدام به تهيه لباس فرم نمايند واعلام مي‌گردد هيچ گونه تغييري چه به لحاظ نوع دوخت و يا رنگ در اين خصوص ايجاد نشده است.وي در ادامه با اشاره به توسعه فضاهاي آموزشي استان گفت:هم اکنون 84درصد مدارس هرمزگان يک نوبته و در نوبت صبح قرار دارند و مابقي به شکل گردشي اداره مي‌شوند.وي اضافه کرد: اولويت در اين بخش با مدارس ابتدايي است.

مديرکل آموزش و پرورش هرمزگان همچنين با اشاره به اجراي پروژه مهرجهت بازگشايي مطلوب مدارس خاطرنشان کرد: کميته‌هاي شش گانه پروژه مهر به دقت همه موارد مرتبط با بازگشايي مدارس را رصد که اقدامات لازم در اين خصوص انجام و يا در حال تکميل است. آخوندي در خاتمه از افتتاح 41پروژه آموزشي و پرورشي در قالب 223كلاس در هفته دولت خبرداد و گفت: درگراميداشت هفته دولت بالغ بر 41پروژه آموزشي و پرورشي در قالب 223كلاس درس با زيربناي بيش از 41هزار مترمربع و صرف هزينه 280ميليارد ريال به بهره‌برداري مي‌رسد.

وي يادآور شد: 16باب از اين پروژه‌ها شامل مدارس طرح تخريب و بازسازي، 15باب مشارکت خيرين مدرسه‌ساز،سه باب طرح مقاوم‌سازي و هفت باب طرح استاني است که در سراسر هرمزگان به بهره‌برداري مي‌رسد.


 معاون عمراني استاندار آذربايجان غربي:
 معتقد به احياي درياچه اروميه به صورت فازبندي شده هستيم 

 اروميه - خبرنگار آفرينش

معاون عمراني استاندار آذربايجان غربي گفت: تاکنون اقدامات صورت گرفته در رابطه با درياچه اروميه نتيجه‌بخش نبوده است.مهندس محمودي طي نشست مطبوعاتي، افزود: برخي پروژه‌هاي مطرح شده دررابطه با آبرساني به درياچه اروميه ما را در سردرگمي فرو مي‌برد، درياچه اروميه با طرحهاي غير کارشناسانه رفته رفته از بين مي‌رود.وي در رابطه با ، بارور کردن ابرها در راستاي افزايش ميزان بارش، اظهار کرد: طبق برنامه‌ريزي صورت گرفته اين عمل بايد باعث افزايش 20 درصدي بارش مي شد که عملا موفق نشد.وي با بيان اينکه معتقد به احياي درياچه اروميه به صورت فازبندي شده هستيم، اظهار کرد: در اين راستا از نظرات و ايده‌هاي تمامي کارشناسان و دانشگاهيان بهره خواهيم برد.وي در رابطه با پروژه‌هاي افتتاحيه در هفته دولت نيز گفت: طي اين مدت 526 پروژه مورد بهره‌برداري قرار خواهد گرفت که 4 هزار و 897 ميليارد ريال براي اين پروژه‌ها اعتبار هزينه شده است.معاون عمراني استاندار آذربايجان غربي گاز رساني به روستاها، آبرساني به مناطق کشاورزي ايجاد شهرکهاي صنعتي جديد و پايگاه امداد هوايي اورميه را از مهمترين طرحهاي مورد بهره‌برداري در هفته دولت عنوان کرد.


 مديرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان‌شرقي خبر داد؛
 بهره‌برداري از پروژه مخزن آب 10 هزارمتر مکعبي جنوب شرقي تبريز 

 تبريز - توفيقي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان‌شرقي گفت: به زودي از پروژه مخزن 10 هزار متر مکعبي آب جنوب شرق تبريز با هزينه‌اي بالغ بر 13 ميليارد ريال بهره‌برداري مي‌شود.رضا پوررجب اظهار کرد: اين مخزن با حجم 10 هزار متر مکعبي در حد فاصل تبريز و باسمنج احداث شده که به منظور ذخيره و تامين آب ساکنان قسمت‌هايي از شهرک مرزداران، اراضي پشت نمايشگاه بين‌المللي و قسمت‌هايي از مصلي اجرا شده است.

مديرعامل شرکت ‌آب و فاضلاب آذربايجان‌شرقي در خصوص تغذيه مخزن جنوب شرق از طريق ايستگاه پمپاژ ائل گلي افزود‌: با بهره‌برداري از ايستگاه پمپاژ مرتفع ائل‌گلي که قبلا مورد بهره‌برداري قرار گرفته و همچنين با بهره‌برداري از مخزن جنوب شرق تبريز امکان توسعه خطوط انتقال مربوطه و امکان ذخيره و توزيع آب شرب مناطق شهيد ياغچيان، باغچه‌بان، فردوس، گلستان، ميرداماد، سهند و شهرک دادگستري با فشار و دبي مناسب فراهم مي‌شود.

وي با اشاره به مشخصات مخزن 10 هزار متر مکعبي جنوب شرق تبريز گفت: براي مخزن 10 هزار متر مکعبي جنوب شرق تبريز يک باب ساختمان کلر‌زني، يک باب شيرخانه و همچنين تجهيزات مکانيکال مخزن کلرزني اجرا شده است.

پوررجب اضافه کرد: براي اجراي مخزن مذکور 900 متر از لوله چدن داکتيل و 250 متر نيز از لوله‌هاي فولادي استفاده شده است.

وي با اشاره به حل مشکل مناطق ياد شده با بهره‌برداري از اين پروژه‌ها ‌گفت: با اجراي پروژه ايستگاه پمپاژ ائل گلي و مخزن جنوب شرق تبريز شبکه توزيع آب مناطق شهيد ياغچيان، باغچه بان و فردوس به خطوط خروجي مخزن جنوب شرق و مشکلات بهره‌برداري که جريان آب مناطق مزبور قطع مي‌شد برطرف مي‌شود.

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربايجان‌شرقي اضافه کرد: قبل از راه‌اندازي ايستگاه پمپاژ و بهره‌برداري از مخزن جنوب شرق تبريز، آب مورد نياز مناطق ميرداماد، کوي دادگستري و سهند از طريق پمپاژ مستقيم آب به شبکه توزيع تامين مي شد که مشکلات زيادي را از بابت حوادث شبکه و قطع جريان آب در مواقع قطع برق ايجاد مي‌كرد که در حال حاضر به صورت ذخيره‌سازي و توزيع ثقلي آب انجام مي‌گيرد.

پوررجب درادامه به ظرفيت پمپاژ ائل گلي به مخزن جنوب شرق اشاره کرد و گفت: ظرفيت ايستگاه پمپاژ آب از مخزن ائل گلي مرتفع به مخزن 10 هزار متر مکعبي جنوب شرق تبريز 360 ليتر در ثانيه و از طريق چهار دستگاه الکتروپمپ مشابه از نوع سانترفيوژ افقي با کوپلاژ مستقيم به الکتروموتور مي‌باشد. ضمناً قدرت هر الکتروموتور 250 کيلووات و کل توان مورد نياز براي ايستگاه در زمان پيک 800 کيلووات مي‌باشد.

وي اضافه کرد: مخزن 10 هزار متر مکعبي SE5 جنوب شرق تبريز با هزينه‌اي بالغ بر 13 ميليارد ريال اجرا شده و انشاء‌ا... به زودي شاهد بهره‌برداري از آن خواهيم بود.


 پروژه جمع‌آوري گازهاي همراه نفت قلعه نار 85 درصد پيشرفت دارد 

 اهواز – خبرنگار آفرينش

مجري طرح جمع‌آوري گازهاي همراه نفت شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب از پيشرفت 85 درصدي پروژه جمع‌آوري گازهاي همراه نفت ميدان قلعه نار خبر داد.مهندس حسيني اظهار داشت: در اين پروژه که از شمار 14 پروژه اولويت دار اين شرکت محسوب مي شود تسهيلات جمع‌آوري گازهاي همراه واحد بهره‌برداري قلعه نار براي تزريق در سازند آسماري مخزن قلعه نار و جلوگيري از سوزاندن آنها احداث مي‌شود.وي با بيان اين که براي اجراي اين پروژه 315 ميليارد ريال اعتبار اختصاص يافته است افزود: در اين پروژه يک ايستگاه تقويت فشار گاز، واحد آبزدايي گاز، خطوط لوله، تسهيلات سرچاهي تزريق و تاسيسات جنبي مورد نياز از جمله خطوط و پست 11/33کيلو ولت برق در دست احداث است.

مهندس حسيني ادامه داد: با اجراي اين پروژه روزانه از سوزانده شدن 11 ميليون و 200 هزار فوت مکعب گازهاي همراه نفت به منظور رعايت الزامات زيست محيطي جلوگيري و روزانه 600 بشکه نفت بازيافت ثانويه خواهد شد.

مجري طرح جمع‌آوري گازهاي همراه نفت شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب افزود: گاز هاي جمع‌آوري شده به منظور افزايش برداشت نفت و حفظ فشار مخزن پس از فشار افزايي در ايستگاه تقويت فشار، توسط يک خط لوله به مخزن قلعه نار تزريق مي‌شود.وي گفت: محل اجراي پروژه در مجاورت واحد بهره‌برداري موجود قلعه نار واقع در شمال شهرستان انديمشک در استان خوزستان است.


 ايران زمين 

 کاهش ميزان گازسوزي در شرکت بهره‌برداري نفت و گاز آغاجاري

اهواز – خبرنگار آفرينش

با تمهيدات بکارگرفته شده در شرکت بهره برداري نفت و گاز آغاجاري ميزان گازسوزي در سال 1391 نسبت به مدت مشابه آن در سال 1390 به ميزان 37 ميليون و 796 هزار فوت مکعب کاهش يافته است. مديرعامل شرکت بهره‌برداري نفت و گاز آغاجاري در اين ارتباط گفت: از مهمترين اولويت هاي اين شرکت توليد و فرآورش نفت و گاز با رعايت استانداردهاي زيست محيطي و حداقل گازسوزي است که در اين زمينه اقدامات موثري با همکاري مديريتهاي فني و عمليات اين شرکت صورت گرفته است. مهندس بيژن خدري از مهمترين اين اقدامات را بکارگيري دستگاه تفکيک‌گر سيار نفت(MOS)، تعميرات اساسي تجهيزات و انجام به‌موقع بازرسيهاي برنامه شده تجهيزات و ماشين‌آلات فرآيندي، ايجاد ظرفيت‌سازي جهت کمپرسورها کنترل ميزان توليد از چاههاي با GOR بالا، ايمن سازي خطوط لوله نفت و گاز، انجام به موقع تعميرات پيشگيرانه در زمينه خطوط لوله و واحدهاي عملياتي و اجراي اصلاحيه‌هاي مهندسي توليد دانست.

برگزاري جلسه آموزشي طرحهاي منابع طبيعي شهرستان ساوجبلاغ

ساوجبلاغ - محمدرنجبرکهن

جلسه اهميت اجراي طرح مرتعداري و تعاونيها ونحوه استفاده از تسهيلات بانکي طرحهاي مرتبط منابع طبيعي در روستاي ورده برگزار شد. استفاده از دانش بومي بهره‌برداران و آشنايي آنها با استعدادهاي مراتع در بخش گياهان دارويي وزراعت چوب وجلب مشارکت مردمي از اهداف تشکيل اين جلسات مي‌باشد.در اين جلسه که روز پنجم شهريور با حضور بهره برداران ،مرتعداران،دامداران واهالي روستاي ورده ازتوابع شهرستان ساوجبلاغ تشکيل شده بود کارشناسان اداره در خصوص اهميت طرح مرتعداري و تشکيل تعاونيها و جلب مشارکت مردمي به بحث وتبادل نظر پرداختند.

چهارمين جلسه شوراي فرهنگ عمومي شهرستان دماوند برگزار شد

دماوند - ايرج صادقعلي

فرماندار شهرستان دماوند گفت: تحقق حماسه اقتصادي، علاوه بر نهادينه کردن باورهاي فرهنگي در جامعه، نيازمند عملياتي کردن مقوله توليد و مديريت در منابع و مصرف است.سعيد افشارنادري در چهارمين جلسه شوراي فرهنگ عمومي شهرستان دماوند اظهارکرد: حماسه اقتصادي به واسطه اهميت خاصي که دارد، چه در سطح کلان و چه در سطح خرد داراي دو مقوله مهم است که يکي از آنها بحث فرهنگي است.

وي ادامه داد: اگر به اين باور نرسيم که اقتصاد، معيشت مردم و کسب درآمد يکي از مطالبات مهم و مورد نياز افراد است، نمي‌توان در بحثهاي فرهنگي و نيز برگزاري جلسات، نشستها و گردهماييها موفق بود.

فرماندار شهرستان دماوند گفت: امروز اگر در تلاش براي نهادينه کردن اقتصاد مقاومتي و يا به دنبال اتکا به توليدات داخلي هستيم، بايد اين مهم را نيز در بين مردم نهادينه کرد که چگونه از ظرفيتهاي فرهنگي از طريق اطلاع‌رساني، تبليغات و رسانه‌ها استفاده کنند. وي نهادينه کردن فرهنگ کار در بين جوانان، حمايت از سرمايه‌گذاران، توسعه بخش کشاورزي، تشويق تعاونيها و توسعه بخش صنعت و معدن با استفاده از ظرفيتهاي منطقه را از مهمترين بخش‌هاي مقوله فرهنگ در حماسه اقتصادي بيان کرد. افشارنادري گفت:جهاد اقتصادي فقط به معناي توليد نيست، بلکه مديريت منابع و مصرف نيز مي‌تواند بخش مهمي از جهاد اقتصادي باشد که نقش شوراي فرهنگ عمومي در اين راستا بسيار مؤثر خواهد بود.

وي به پتانسيلها و ظرفيتهاي شهرستان دماوند در تحقق حماسه اقتصادي پرداخت و گفت: شهرستان دماوند با داشتن فرصتهاي توسعه بخش کشاورزي، توسعه بخش صنعت و معدن، توجه به بحث گردشگري و توسعه شهرکهاي صنعتي مي‌تواند موفق باشد.

همدلي و اتحاد نسخه شفابخش

امام جمعه دماوند با گراميداشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر گفت:هفته دولت به واسطه ياد و خاطره اين دو شهيد، سند افتخار خدمتگزاران و دولتمردان و مسئوليت ساز براي آنان است.حجت الاسلام والمسلمين محمد علاءالديني خاطرنشان کرد: تشکيل کميته هاي تخصصي در بحث مقوله اقتصادي از جمله موضوعات مهم دولت جديد است که مي‌توان در بعد کوچک و شهرستاني اين مهم را اجرا کرد تا بتوان در رفع موانع و آشنايي با فرصتهاي منطقه، گامهاي مؤثري برداشت.

رييس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان دماوند همدلي را يکي از گامهاي مؤثر در خلق حماسه اقتصادي عنوان کرد و افزود: ايجاد اميد در بين مردم و نيز حفظ همدلي و اتحاد در بين مسئولان مي‌تواند نسخه شفابخشي براي تحقق حماسه اقتصادي باشد.

لاله خبر داد؛

برگزاري 30 دوره آموزشي طي سه ماه در پرديس

پرديس - خبرنگار آفرينش

شهردار پرديس از برگزاري 30 دوره و کلاسهاي آموزشي طي سه ماه در اين شهر خبر داد. محمد لاله در گفتگو با خبرنگارآفرينش افزود: فرهنگ و ايجاد بسترهاي لازم براي توسعه آن يکي از اصلي ترين اقداماتي است که شهرداري پرديس نسبت به اجراي آن همواره مصر بوده و هست. وي ادامه داد: در حال حاضر بدليل آنکه شهرستان پرديس به تازگي منطقه اي مجزا از تهران اعلام شده، برخي ادارات از جمله نهادهاي فرهنگي هنوز در آن شکل نگرفته اند. اين مسئول اضافه کرد: با توجه به اين کاستي سخت افزاري در بخش فرهنگ، مديريت شهري پرديس از ساليان گذشته دست به کار شد و نسبت به اجراي اقدامات فرهنگي مبادرت ورزيد. به گفته لاله، عمده طرحهاي فرهنگي اجرايي شهرداري پرديس با تلاش مسئولان مؤسسه فرهنگي و هنري اين شهر صورت اجرايي به خود مي گيرد.

برگزاري سمينار بررسي اثرات محيط زيستي ذرات گرد و غبار در منطقه عسلويه

بوشهر – خبرنگار آفرينش

سمينار "بررسي اثرات محيط زيستي ذرات گرد و غبار در منطقه عسلويه و ارائه راهكارهاي مديريتي جهت كاهش اثرات آن"، روز شنبه 2 شهريور ماه 92 توسط واحد پژوهش و فناوري در سالن كنفرانس فاز 2و3 مجتمع گاز پارس جنوبي برگزار گرديد. در اين سمينار كارشناسان HSE و محيط زيست از ستاد و پالايشگاههاي مختلف مجتمع و كاركنان واحد پژوهش و فناوري حضور داشتند.

براساس اين گزارش در اين سمينار به بررسي منابع توليد ذرات معلق و وضعيت آلاينده‌ها در منطقه پرداخته شد. روند تغييرات غلظت ذرات معلق PM2.5 و PM10 و همچنين تأثيرات عوامل جوي در غلظت اين آلاينده‌ها نيز در ادامه اين سمينار از سوي همكاران و كارشناسان محيط زيست مورد بحث و بررسي قرار گرفت.

نماينده خوي و چايپاره در مجلس:

دستگاه اشعه ايکس کانتينري در گمرک رازي نصب شود

اروميه - خبرنگار آفرينش

نماينده خوي و چايپاره در مجلس شوراي اسلامي گفت: دستگاه اشعه ايکس کانتينري در گمرکات رازي خوي نصب و به کار گرفته شود.مويد حسيني‌صدر اظهار داشت: آذربايجان غربي يک استان مرزي بوده و با سه کشور ترکيه، عراق و جمهوري آذربايجان مرز طولاني دارد، بنابراين بايد براي تجهيز گمرکات اقدامات اساسي انجام گيرد. وي با اشاره به اينکه بيشترين ارتباط ما با کشور ترکيه است، افزود: در حال حاضر زيرساخت‌ها براي توسعه روابط و ارتقاي سطح تعامل‌ها فراهم نيست که بايد براي سرمايه‌گذاري در گمرکات استان اقدام شود.

حسيني‌صدر با اشاره به اينکه چند سال قبل نصب دستگاه اشعه ايکس کانتينري در مرز رازي خوي به تصويب رسيد، اضافه کرد: نصب اين دستگاه مزيت‌هاي زيادي دارد، که افزايش سرعت در بازرسي، ارتقاي ميزان امنيت و جلوگيري از اتلاف وقت رانندگان اين مزايا را شامل مي‌شود.

نماينده خوي و چايپاره در مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: هنوز اين دستگاه‌ها در مرز رازي خوي نصب نشده است که بايد براي تامين اعتبار و خريداري دستگاه‌ها اهتمام کرد.وي بيان داشت: در مرز رازي خوي مشکلات و کمبودهاي متعدد ديگري ديده مي‌شود، به طوري که ساختمان‌هاي مورد نياز هنوز نصب نشده، جاده سه راهي خوي به بازرگان و خوي رازي ويژگي‌هاي جاده بين‌المللي را دارا نيست.


 خبر 

 مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان اعلام کرد؛

افتتاح 44 پروژه آب و فاضلاب در هفته دولت

اصفهان - راعي

مديرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان پيرامون پروژه هاي قابل افتتاح در هفته دولت گفت : در هفته دولت 44 پروژه با اعتباري بالغ بر 245 ميليارد ريال در بخش آب و فاضلاب در استان اصفهان به بهره برداري مي رسد . اصلاح و توسعه شبکه آب ، توسعه شبکه فاضلاب و احداث تصفيه خانه فاضلاب از عمده پروژه هاي قابل افتتاح در هفته دولت سال جاري مي باشند .

به گزارش خبرنگار ما از اصفهان ، مهندس هاشم اميني افزود : در سال گذشته 250 کيلومتر لوله گذاري آب در 92 شهر استان ، 150 کيلومتر اصلاح شبکه آب ، 203 کيلومتر لوله گذاري فاضلاب در 45 شهر ، 15 کيلومتر اصلاح شبکه فرسوده فاضلاب شهرهاي اصفهان ، خميني شهر ، شاهين شهر در دستور کار قرار گرفت .

مهندس اميني به طرح هاي اجرايي در بخش آب و فاضلاب اشاره کرد و خاطرنشان ساخت : در سال جاري آبرساني به گلپايگان با اعتباري بالغ بر 88 ميليارد ريال ، آبرساني به 3 هزار واحد مسکوني اطشاران با اعتباري بالغ بر 4 ميليارد ريال ، احداث مخزن 2 هزار مترمکعبي گلشهر با اعتباري بالغ بر 20 ميليارد ريال ، احداث مخزن 5 هزار مترمکعبي خميني شهر با اعتباري بالغ بر 6 ميليارد ريال ، انتقال آب به انارک با اعتباري بالغ بر 16 ميليارد ريال ، احداث مخزن هوايي مسکن مهر چادگان با اعتباري بالغ بر 4 ميليارد ريال آبرساني به تودشک و کوهپايه با اعتباري بالغ بر 40 ميليارد ريال آبرساني به خوانسار با اعتباري بالغ بر 150 ميليارد ريال ، آغاز عمليات اجرايي 9 شهر در شهرستانهاي لنجان و مبارکه با مبلغ اوليه 1200 ميليارد ريال بصورت قرارداد بيع متقابل با مجتمع فولاد مبارکه ، آغاز عمليات اجراي شبکه فاضلاب شهرستان گلپايگان با مبلغ برآورد 740 ميليارد ريال ، آغاز عمليات اجراي شبکه فاضلاب شهرستان دهاقان با مبلغ برآورد 300 ميليارد ريال ، آغاز عمليات اجراي شبکه فاضلاب شهر گرگاب با مبلغ 400 ميليارد ريال ، آغاز عمليات اجرايي شبکه فاضلاب شهر ابريشم با مبلغ 8 ميليارد ريال صورت پذيرفت .

مديرعامل و رئيس هيأت مديره شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بيان اينکه رفع مشکل افت فشار آب در برخي از نقاط شهر اصفهان عملياتي گرديده است اعلام کرد : باتوجه به اينکه در فصل تابستان افت فشار آب يکي از مشکلات موجود در برخي از مناطق شهر اصفهان بوده است به منظور تقويت فشار آب ، اجراي 11 کيلومتر اصلاح شبکه آب با لوله هايي به قطر 1000 ميلي متر از خيابان آتشگاه تا خيابانهاي منتهي به شمال غرب اصفهان عملياتي شده است که با اجرايي شدن اين پروژه افت فشار آب مناطق مرکزي شهر و خيابان هاي کهندژ ، خرم، درچه، رباط برطرف مي‌شود و پيش بيني مي شود اجراي اين پروژه تا پايان سال جاري به رهنان متصل و سپس ادامه يابد.

مهندس اميني به خدمات رساني به پروژه‌هاي مسکن مهر پرداخت و اعلام کرد: خدمات‌رساني به واحدهاي مسکن مهر در استان از شاخصترين پروژه هاي آب و فاضلاب محسوب مي شود که تاکنون بيش از 270 کيلومتر شبکه آب و فاضلاب در اين ارتباط اجرا گرديده است و از آنجايي که مسکن مهر فولادشهر يکي از بزرگترين پروژه‌ها در اين زمينه مي باشد 37 کيلومتر لوله گذاري آب به منظور آبرساني به مسکن مهر فولادشهر با اعتباري بالغ بر 120 ميليارد ريال انجام گرفت.

مهندس اميني توزيع عادلانه آب را در استان يکي از اولويت ها برشمرد و بيان داشت : شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بهره گيري از تکنولوژي روز دنيا و فن آوري هاي نوين در سيستم تله متري و نيز با استفاده از مانيتورينگ توزيع آب در استان را به صورت عادلانه دنبال مي کند. همچنين با استفاده از اين سيستم مباحث کمي و کيفي آب هم رصد مي شود.

لازم به يادآوري است از ابتداي سال جاري تاکنون بيش از 2800 ميليارد ريال عمليات اجرايي پروژه هاي آب و فاضلاب در سطح استان آغاز گرديده است.

مشارکت 400 دانش آموز در طرح اوقات فراغت دامغان

دامغان – خبرنگار آفرينش

رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان دامغان از شرکت 400 نفر دانش آموز در طرح تابستاني اوقات فراغت اين شهرستان خبر داد.

حجت الاسلام مصطفي تقوي،رئيس اداره تبليغات اسلامي شهرستان دامغان در گفتگو با خبرنگار روزنامه آفرينش با اشاره به شرکت 400 نفر دانش آموز در طرح اوقات فراغت شهرستان دامغان گفت: اين تعداد شرکت‌کننده در 15 پايگاه اوقات فراغت آموزش هاي لازم را فرا گرفتند.

وي با بيان اينکه اوقات فراغت به عنوان زيرمجموعه‏ اى از زمان، داراى اهميت و ارزش والايى بوده و بايد براى آن، برنامه ‏ريزى درستى انجام دهيم تا بتوانيم نهايت بهره‏ ورى و بازدهي مثبت را از آن داشته باشيم، تصريح کرد: برنامه هاي کلاس هاي اوقات فراغت دردامغان شامل احکام، بيان مسائل اعتقادي، تفسير وبيان داستان هاي قرآني وبرگزاري مسابقات ورزشي و قرآني است. تقوي افزود: يکي از اهداف اصلي اداره تبليغات اسلامي شهرستان دامغان غني سازي و پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و نيز کشف استعدادهاي آنان مي باشد.

12 طرح برق رساني در شهرستان دامغان به بهره برداري رسيد

دامغان – مهناز ابوالحسني

مدير امور توزيع برق شهرستان دامغان گفت: همزمان با هفته دولت 12 طرح برق رساني در شهرستان دامغان مورد بهره برداري قرار گرفت.احمد يوسفي در گفتگو با خبرنگار روزنامه آفرينش گفت: همزمان با هفته دولت با حضور امام جمعه ، فرماندار دامغان و جمعي از مسئولان استان سمنان 12 طرح برق رساني در شهرستان دامغان مورد بهره برداري قرار گرفت.

مدير امور توزيع برق شهرستان دامغان افزود: طرح تامين روشنايي معابر بلوار راه آهن با اعتبار يک ميليارد و 630 ميليون ريال، احداث شبکه توزيع برق و نصب يک دستگاه ترانس در روستاي امام آباد با هزينه 300 ميليون ريال، احداث شبکه فشار ضعيف هوايي در شهرک جديد فيروزآباد با 200 ميليون ريال و احداث شبکه فشار ضعيف هوايي در شهرک جديد علي آباد با 170 ميليون ريال و نيز برق رساني به مسکن مهر اميريه با هزينه 120 ميليون ريال از طرحهاي افتتاح شده است. وي اصلاح و بهينه سازي شبکه و تاسيسات توزيع برق بلوار دانشگاه با 280 ميليون ريال، اصلاح و بهينه سازي شبکه و پست توزيع برق روستاي ورکيان با 160 ميليون ريال، اصلاح و بهينه سازي شبکه و پست توزيع برق روستاي بها آباد با 150 ميليون ريال، اصلاح و بهسازي شبکه 20 کيلوولت هوايي و ترانس برق روستاي سبحان با 400 ميليون ريال، اصلاح و بهينه سازي شبکه و ترانس توزيع برق روستاي حداده 210 ميليون ريال، اصلاح و بهينه سازي شبکه و ترانس توزيع برق چاه آب بابائي 130 ميليون ريال و تقويت پست عمومي توزيع برق روستاي رشم با 220 ميليون ريال را از ديگر طرح هاي افتتاح شده در شهرستان دامغان برشمرد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي