جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/06/07 - روزنامه سراسري صبح ايران(پنجشنبه) نسخه شماره 4512


از عملکرد تيم‌هاي ليگ برتر در شش هفته ابتدايي تا ديداري هاي فردا


دقيقه نود


سوت پايان


افشين ناظمي : آماده کسب اولين برد خانگي هستيم


 از عملکرد تيم‌هاي ليگ برتر در شش هفته ابتدايي تا ديداري هاي فردا  

18 تيم حاضر در فصل گذشته ليگ برتر در پايان هفته ششم اين مسابقات 128 گل به ثمر رسانده بودند اين در حالي است که پس از ديدار تيم‌هاي استقلال و راه‌آهن سورينت در هفته ششم ليگ برتر در فصل آتي 97 بار توپ از خط دروازه‌ها عبور کرده است. استقلال با 3 گلي که در آخرين ديدار هفته ششم ليگ برتر وارد دروازه تيم راه‌آهن سورينت کرد جمع گل‌هاي زده خود را به عدد 13 رساند تا از اين حيث شرايط بهتري را نسبت به ديگر تيم‌هاي ليگ برتري داشته باشد و تهاجمي‌ترين تيم ليگ تا اينجاي کار لقب گيرد. بدترين خط حمله را در شش هفته ابتدايي ليگ برتر فصل گذشته تيم آلومينيم هرمزگان با 2 گل زده در اختيار داشت که ديگر اين تيم در ليگ برتر جايي ندارد. در فصل جديد و با گذشت شش هفته اين عنوان به مس کرمان تعلق دارد. شاگردان ياوري تا اينجاي کار تنها يک بار موفق به گلزني شده‌اند. در بخش دفاعي فصل گذشته ليگ برتر، تيم‌هاي سايپا و استقلال در شش هفته ابتدايي با دريافت 3 گل خورده بهتر از سايرين بودند. اما در ليگ جاري پرسپوليس با 2 گل خورده بهترين عملکرد دفاعي را در بين 16 تيم حاضر در رقابتهاي ليگ برتر فوتبال در اختيار دارد. بدترين خط دفاع در شش هفته ابتدايي ليگ برتر فصل گذشته نيز از آن تيم صنعت نفت آبادان بود که 15 گل دريافت کرد. در اين فصل نيز استقلال صنعتي خوزستان تنها تيمي است که تعداد گل‌هاي خورده‌اش دو رقمي شده است. شاگردان ويسي تاکنون 10 گل دريافت کرده اند. با حکم کميته انضباطي فدراسيون فوتبال، تيم‌هاي استقلال و ملوان بندرانزلي هم به خاطر تخلف هواداران خود به کسر يک امتياز محکوم شدند که اين امتياز از آنها در جدول کسر شد. روز نخست از هفته هفتم رقابتهاي فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور در حالي فردا با برگزاري 7 مسابقه پيگيري مي‌شود که بازي‌هاي پرسپوليس با فولاد تحت تاثير دربي پايتخت قرار خواهد داشت، اتفاقي که ممکن است باعث شود شاگردان دايي که به 3 امتياز اين بازي نياز دارند، بصورت غير ارادي با تمام قوا برابر تيم صدرنشين به ميدان نروند. در اين هفته تراکتورسازي ميزبان سايپا است اما دو تيم مدعي ديگر يعني سپاهان اصفهان و نفت تهران در خارج از خانه به ميدان مي‌روند. ديدار صباي قم - فجرسپاسي، مس کرمان - ملوان و راه‌آهن - گسترش فولاد هم نبرد تيم‌هاي ناکام هفته‌هاي گذشته هستند.


 دقيقه نود 

 برنامه ديدارهاي هفته هفتم رقابتهاي فوتبال ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور

جمعه - 8 شهريور

- پرسپوليس تهران - فولاد خوزستان، ساعت 19، ورزشگاه آزادي تهران

- داماش گيلان - سپاهان اصفهان، ساعت 19:30، ورزشگاه عضدي رشت

- صباي قم- فجرسپاسي شيراز، ساعت 19:30، ورزشگاه يادگار امام(ره) قم

- مس کرمان - ملوان بندرانزلي، ساعت 19:30، ورزشگاه امام علي(ع) کرمان

- راه‌آهن تهران - گسترش فولاد تبريز، ساعت 19:30، ورزشگاه تختي تهران

- ذوب‌آهن اصفهان - نفت تهران، ساعت 19:30، ورزشگاه فولادشهر اصفهان

- تراکتورسازي تبريز - سايپا البرز، ساعت 19:30، ورزشگاه يادگار امام(ره) تبريز

شنبه - 9 شهريور

- استقلال صنعتي - استقلال تهران، ساعت 19، ورزشگاه تختي اهواز

مجوز فعاليت آزمايشگاه ريودوژانيرو باطل شد

20 روز پيش بود که آزمايشگاه دوپينگ ريودو ژانيرو به عنوان يکي از 33 آزمايشگاه دوپينگ جهان، به دليل نبود استانداردهاي مورد نظر که به صورت سفت و سخت وادا بر آنها تاکيد دارد، به مدت سه هفته تعليق شد تا طي اين مدت جهت رفع کاستي‌ها گام برداشته شود.

با اين حال چون برزيل نتوانست آزمايشگاه خود را دوباره به سطح استانداردهاي مورد نظر وادا برساند، اين بار با لغو پروانه فعاليت آزمايشگاه مواجه شد تا بازگشايي مجدد اين آزمايشگاه وارد يک پروسه زماني طولاني شودآژانس جهاني مبارزه با دوپينگ (وادا) سه هفته پس از تعليق اوليه آزمايشگاه دوپينگ ريودوژانيرو، به دليل عدم تامين استانداردهاي مورد نظر در موعد مقرر سرانجام راي به ابطال پروانه فعاليت اين آزمايشگاه داد.

برزيل گرچه فرصت دارد که ظرف 21 روز آينده درخواست تجديد نظر را به هيات رئيسه وادا ارائه کند، اما شرايط اين آزمايشگاه براي بازگشايي بسيار دشوار به نظر مي‌رسد چرا که در سال 2012 نيز به دليل مشابه به مدت 9 ماه از طرف وادا تعطيل شده بود.

راهيابي مقتدرانه واليبال جوانان ايران به جمع هشت تيم برتر دنيا

تيم ملي واليبال کشورمان در مرحله يک‌هشتم نهايي مسابقات واليبال قهرماني جوانان جهان در مصاف با مصر مقتدرانه پيروز شد و به جمع هشت تيم برتر اين رقابت‌ها راه يافت.


 سوت پايان 

 گزارش جالب ايسنا از قيمت فوتباليست هاي ايراني

ارزش‌گذاري بازيکنان ايراني در سايت ترانسفرمارکت نشان مي‌دهد ستاره‌هاي ايراني در مقايسه با خيلي از بازيکنان خارجي قيمت کمتري دارند.

به گزارش ايسنا، فصلي که انتهاي آن به جام جهاني ختم مي‌شود نگاه‌ها به بازيکناني که تيمشان به جام جهاني صعود کرده ويژه است. اکثر سايت‌هايي که در ترانسفر بازيکن فعاليت مي‌کنند بازيکنان 32 تيم جام جهاني را با نگاه ويژه‌اي پيگيري مي‌کنند و از هم اکنون نگاه‌ها به بازيکناني از ايران هم هست که برخي از سايت‌ها قيمت و ستاره انتقال به اروپا بين بازيکنان ايراني را با حدس و گمان اعلام مي‌کنند. سايت معتبر ترانسفر مارکت نيز قيمت بازيکنان ايراني را براي انتقال تعيين کرده که همان طور که پيش بيني مي‌شد اشکان دژاگه با 3.1 ميليون يورو گران‌قيمت‌ترين و با ارزش‌ترين بازيکن ايراني شاغل در فوتبال دنياست که اکنون در فولام عضويت دارد. اين سايت قيمت مسعود شجاعي بازيکن بلاتکليف ايراني را هم براي انتقال 1.1 ميليون يورو تخمين زده است اما در عين تعجب قيمت دانيل داوري نيز 700 هزار يورو تعيين شده که براي اين دروازه‌بان در آن سطح رقم زيادي نيست؛ نکته عجيب‌تر اين است که قيمت مهدي رحمتي از داوري گران‌تر است و قيمت او 800 هزار يورو تعيين شده است.

محمدرضا خلعتبري هم با رقم يک ميليون و پانصد هزار يورو يکي از بازيکنان شاخص ايران در بازار نقل و انتقالات به حساب مي‌آيد. رضا قوچان‌نژاد ستاره ايران در سه ديدار پاياني رقابت‌هاي انتخابي جام جهاني به نوشته اين سايت ارزشي معادل 1.1 ميليون يورو دارد.

در بين بازيکنان استقلال، آندارانيک تيموريان با 1.3 ميليون يورو گران‌ترين بازيکن اين تيم است و پس از تيموريان، نکونام با 1.1 ميليون يورو با ارزش‌ترين بازيکن تيم پايتخت به شمار مي‌آيد. پس از اين دو هافبک که سابقه بازي در اروپا را دارند، پژمان منتظري با 850 هزار يورو و رحمتي با 800 هزار يورو گران‌ترين بازيکنان استقلال در بازار جهاني به حساب مي‌آيند. قيمت ساموئل هم در اين سايت 400 هزار دلار قيمت گذاري شده است. اما در پرسپوليس گران‌ترين بازيکن براي ترانسفر سيد جلال حسيني با رقم انتقال 875 هزار يورو تعيين شده است. پس از سيد جلال حسيني، نيلسون با 700 هزار يورو و رضا حقيقي با 650 هزار يورو گران‌ترين بازيکنان پرسپوليس هستند. در کنار قيمت رضا حقيقي پيشنهاد دينامو کيف هم نوشته شده است که باشگاه پرسپوليس آن را رد کرد. ماهيني با 575 هزار يورو و پيام صادقيان و ميلاد غريبي با 450 هزار يورو نفرات بعدي قرمزها در بازار هستند .

نکته ديگر قيمت کريم انصاري فرد است که هميشه صحبت از حضورش در اروپاست که اين سايت معتبر قيمت او را 525 هزار يورو تعيين کرده است؛ بازيکني که روزي اميد اول فوتبال ايران براي انتقال به اروپا بود. در سپاهان در عين تعجب قيمت جهاني شجاع خليل‌زاده از عقيلي بيشتر است. در حالي که رقم شجاع 700 هزار يورو تعيين شده است، براي هادي عقيلي رقم عجيب 278 هزار يورو تخمين زده شده است . قيمت آرش افشين هم 350 هزار يورو براي انتقال به ليگ هاي اروپاي است. بختيار رحماني از فولاد با 800 هزار يورو گران ترين بازيکن فولاد براي ترانسفر است. سردار آزمون و عليرضا جهانبخش بازيکنان ايراني تيم‌هاي روبين‌کازان روسيه و نايمخن هلند به ترتيب ارزش 125 و 650 هزار يورو دارند. نکته اين سايت و قيمت بازيکنان ايراني در بازار جهاني اين است که تعداد بازيکنان بالاي يک ميليون دلار ايران به تعداد دو انگشت هم نمي‌رسد و اين نشان مي‌دهد که در بازار جهاني بازيکنان ايراني بازيکناني ارزان قيمت به حساب مي آيند.


 افشين ناظمي : آماده کسب اولين برد خانگي هستيم 

افشين ناظمي سرمربي تيم فوتبال داماش گيلان در گفتگو با مهر، در خصوص آخرين وضعيت اين تيم پيش از ديدار مقابل سپاهان اصفهان در چارچوب هفته هفتم رقابتهاي ليگ برتر باشگاه‌هاي کشور ضمن بيان اينکه تمرينات خوبي را برگزار کرديم و آماده هستيم تا اولين برد خانگي را برابر سپاهان کسب کنيم، گفت: بعد از بردي که هفته قبل برابر تيم گسترش فولاد کسب کرديم، از نظر روحي در وضعيت خوبي به سر مي‌بريم و در تمرينات روزهاي گذشته نيز بازيکنان نشان دادند که کاملا براي ديدار اين هفته برابر سپاهان با انگيزه هستند. وي با بيان اينکه سپاهان جزو مدعيان اصلي قهرماني در ليگ برتر به حساب مي‌آيد، ادامه داد: سپاهان تيمي بوده که هميشه در جمع مدعيان حضور داشته است.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي