جستجوي پيشرفتهبرو جستجو
ارتباط با ماآرشيوشناسنامه صفحه اصلي
تاریخ 1392/06/25 - روزنامه سراسري صبح ايران(دوشنبه) نسخه شماره 4526

مدير امور عشايري استان اردبيل:
آغاز کوچ پاييزه عشاير از 5 مهر ماه


درخواست نماينده رباط کريم و بهارستان از فرماندار بهارستان نسبت به معرفي شهرداران


سرپرست معاونت برنامه ريزي و بهبود شركت آب منطقه اي كرمانشاه منصوب گرديد


صرفه جويي شصت ميليارد ريالي در واحد انباشت و برداشت فولاد مبارکه اصفهان


افشاري نيا مديرکل صدا و سيماي کهگيلويه و بويراحمد شد


ايران زمين


خبر


 مدير امور عشايري استان اردبيل:
 آغاز کوچ پاييزه عشاير از 5 مهر ماه 

 اردبيل – مهدي حسين نژاد

مدير امور عشايري استان اردبيل از آغاز کوچ پاييزه عشاير به سمت قشلاقات از پنجم مهر ماه امسال خبر داد.معرفت آذري در جلسه هماهنگي برنامه‌هاي کوچ عشاير شاهسون اردبيل اظهار داشت: ما با همکاري دستگاه‌هاي مختلف سعي و تلاشمان را به کار گرفتيم تا با تمهيدات مناسب زمينه کوچ کم‌دغدغه را براي عشاير غيرتمند فراهم آوريم تا آنها با خيال راحت‌تر بتوانند کوچ پاييزه خود را بدون مشکل خاص انجام داده و در اين زمينه به اهداف مورد نظر نيز دست پيدا کنند.

وي پيش‌بيني کرد کوچ پاييزه عشاير تا اواخر مهر ماه به طول بينجامد که در اين مدت در مسير بازگشت عشاير از ييلاقات به سمت قشلاقات دستگاه‌هاي خدمات‌رسان به ارائه خدمات مطلوب اقدام خواهند کرد.مدير امور عشايري استان اردبيل از هماهنگي با دستگاه‌هاي امنيتي، انتظامي، راه و شهرسازي، هلال احمر و علوم پزشکي براي ارائه خدمات مناسب در مسير کوچ خبر داد و گفت: قرار شده است سازمان صنعت، معدن و تجارت نيز در مسير کوچ، نهاده‌هاي دامي براي عشاير را تامين کند.

آذري تصريح کرد: ما با همکاري فرمانداري‌ها در تامين آرد مورد نياز عشاير اقدامات لازم را انجام داديم به طوري که سرانه آرد تخصيصي به خانواده‌هاي عشايري حدود 8.5 کيلوگرم است.اين مسئول ادامه داد: جامعه عشايري استان اردبيل از شاخص‌هاي قابل توجهي برخوردار هستند به طوري که توليد عشاير به ويژه در بخش محصولات دامي‌،‌ باغي و زراعي زمينه خود‌اتکايي آنها را بيش از هر زمان ديگر فراهم کرده است.

مدير امور عشايري استان اردبيل به وعده استاندار اردبيل مبني بر تبديل قشلاقات عشايري بالاي 20 خانوار استان به روستا اشاره کرد و افزود: در اين زمينه تدابير لازم در شهرهاي پارس‌آباد، بيله‌سوار و گرمي انديشيده شده است تا قشلاقات بالاي 20 خانوار بتوانند از خدمات روستايي استفاده کنند.آذري در پايان سخنان خود اذعان داشت: با تشکيل جلسه شوراي امور عشايري استان در روزهاي گذشته تمامي تمهيدات لازم در حوزه آموزشي، بهداشتي و آبرساني انجام شده تا کوچ عشاير در پاييز با کمترين خطر و آسيب انجام شود.


 درخواست نماينده رباط کريم و بهارستان از فرماندار بهارستان نسبت به معرفي شهرداران 

 رباط کريم – خبرنگار آفرينش

نماينده مردم شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان در مجلس شوراي اسلامي، از فرماندار شهرستان بهارستان خواست که نسبت به معرفي شهرداران اقدام كند. ابراهيم نکو در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به برگزاري مراسم توديع و معارفه سه تن از شهرداران شهرهاي رباط کريم اظهار داشت: با آغاز به فعاليت چهارمين دوره شورا ي اسلامي خدمتي نو براي مردم آغاز شده که اميد مي رود بتوانند با عملکرد مثبت خود، زمينه هاي رضايت مندي مردم را فراهم کنند.

وي افزود: مردم امانت سنگيني را بر دوش منتخبان شوراي شهر و روستا نهاده اند که بايد با فعاليتهاي قابل قبول امانت دار خوب و اميني براي مردم باشيم.اين مسئول، فعاليت چهارمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا را به فال نيک گرفت و ضمن تبريک به کليه منتخبين از آنان خواست که از ورود نيروهاي مازاد و غيرکار آمد به مجموعه شهرداري خودداري کنند.

نماينده مردم شهرستانهاي رباط کريم و بهارستان در مجلس در ادامه ضمن قدرداني از فرماندار رباط کريم بدليل سرعت عمل در معرفي شهرداران به استان تهران، ضمن گلايه از فرماندار شهرستان بهارستان خواست که نسبت به معرفي و پيگيري احکام شهرداران شهرهاي بهارستان تلاش کند.


 سرپرست معاونت برنامه ريزي و بهبود شركت آب منطقه اي كرمانشاه منصوب گرديد 

 کرمانشاه - نوروزي

به گزارش روابط عمومي شركت آب منطقه اي كرمانشاه طي حكمي كه از سوي مهندس اميريان مديرعامل و رئيس هيئت مديره صادر شد مروت قبادي به عنوان سرپرست معاونت برنامه ريزي و بهبود شركت آب منطقه اي كرمانشاه منصوب گرديد.اميريان در اين جلسه ضمن تشكر از زحمات مهندس بيات در زمان تصدي اين پست گفت قطعا اين واحد با اقدامات شايسته خود مي تواند در جهت ارتقاء اثر بخشي و بهره وري شركت آب منطقه اي نقش بسزايي ايفا نمايد و كاركرد شركت را در برنامه‌ريزي كوتاه مدت،ميان مدت وبلند مدت ارتقاء دهد ضمن اينكه تا كنون فعاليت هاي خوبي در اين بخش صورت گرفته در بعضي از موارد نيز اعم از قيمت تمام شده آب و تعرفه هاي آب شرب متاسفانه غفلت شده كه ما اميدواريم با بر نامه ريزي استرات‍ژيك اين معضلات هر چه سريعتر مرتفع گردد.

همچنين ايشان بر توجه بيشتر به تخصيص آب صنعتي اشاره نمودند و اين برنامه ريزي را خلق فرصت هاي جديد درآمدهاي منطقي شركت دانستند.


 صرفه جويي شصت ميليارد ريالي در واحد انباشت و برداشت فولاد مبارکه اصفهان 

 اصفهان - راعي

اجراي موفقيت آميز پروژه بهينه سازي، تکميل، نصب و راه اندازي بوم ريکلايمر شماره 2 در واحد انباشت و برداشت باعث افزايش ظرفيت برداشت از پارکهاي واحد موادخام ناحيه آهن سازي تا ميزان 1000 تن در ساعت و صرفه جويي 60 ميليار ريالي شد.به گزارش خبرنگار ما از اصفهان، محسن صفرپور، رئيس واحد طراحي و اجراي پروژه‌هاي ناحيه آهن سازي فولاد مبارکه اصفهان با اعلام اين خبرگفت: با اجراي طرحهاي توسعه و احداث مدولهاي جديداحياء مستقيم شهيد خرازي و با عنايت به اين موضوع که هيچ گونه توسعه و افزايش ظرفيتي در واحد موادخام و تجهيزات اين واحد صورت نگرفته است، اجراي طرح‌هاي جديد جهت بالا بردن ظرفيت انباشت و برداشت و تامين مواد اوليه مورد نياز خطوط توليد گندله سازي و احياء مستقيم در دستور کار قرار گرفت.

رئيس واحد طراحي و اجراي پروژه‌هاي ناحيه آهن سازي با اشاره به حساسيت تامين همزمان سنگ آهن مورد نياز شرکت که بايد با خصوصيات کيفي متفاوت از منابع مختلف تامين گردد و پس از عمليات انباشت بايد از پارکها بصورت يک مخلوط يکنواخت و همگن شده‌اي با ترکيب مناسب جهت خطوط توليد تهيه و ارسال گردد، افزود: به علت وجود پاره‌اي از مشکلات لازم بود تا ميزان مشخصي از نياز مواد اوليه در پارکها ذخيره و انباشته گردد.

وي افزود: در همين راستا و پيرو درخواست ناحيه آهن سازي و محدوديتهاي ظرفيت واحد انباشت و برداشت اين امور برآن شد تا نسبت به بهينه سازي، تکميل طرح، نصب و را ه اندازي دستگاه بوم ريکلايمر جهت بالا بردن امکان برداشت از پارکهاي شماره 1و2 اقدام نمايدکه در اين ميان تجهيزات سيستم برق و ابزار دقيق، بطور کامل تعويض و به سيستم plc تغيير داده شد ضمن اينکه سيستم برق رساني، ترانس و تجهيزات ورودي و خروجي، سيستم هيدروليک و گريسکاري مجدداً طراحي و بهينه سازي گرديد.

وي تصريح نمود: اجراي اين پروژه که با همکاري کارکنان و کارشناسان فولاد مبارکه و پيمانکاران داخلي انجام شد علاوه بر صرفه جويي ارزي و ريالي موجبات تقويت دانش فني کارکنان شرکت فولاد مبارکه را نيز به همراه داشته است.

وي در پايان از مساعدت معاونت‌هاي طرح و توسعه، خريد، امور مهندسي، مديريت و کارشناسان ناحيه آهن سازي، مديريت و پرسنل شرکت مهندسي کوير (پيمانکار پروژه )که در طول اجراي پروژه، نهايت همکاري را داشته‌اند تشکرو قدرداني نمود.


 افشاري نيا مديرکل صدا و سيماي کهگيلويه و بويراحمد شد 

 ياسوج – محمد شفيع ربيعي

با حکم عزت‌ا... ضرغامي رئيس سازمان صداوسيما، يوسف افشاري نيا مديرکل صداوسيماي کهگيلويه و بويراحمد شد. به گزارش خبرنگار آفرينش از ياسوج افشاري نيا پيش از اين به عنوان معاون صداي اصفهان مشغول فعاليت بود.وي همچنين سابقه مدير پخش کهگيلويه و بويراحمد و مدير پخش خوزستان و معاون صداي مرکز خوزستان را در کارنامه دارد.


 ايران زمين 

 برداشت بيش از 13 هزار تن برگ سبز چاي در املش

رئيس اداره چاي شهرستان املش گفت: چايکاران املشي تا پايان تيرماه گذشته بيش از 13 هزار تن برگ سبز چاي در املش برداشت کرد‏ه‏اند.محمد طالبي در گفت‏ و گو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران‌(ايسنا)‌- منطقه گيلان، با بيان اين مطلب که چايکاران املشي تا پايان تيرماه گذشته بيش از 13 هزار تن برگ سبز چاي برداشت کرده‏‌اند، اظهار کرد: چايکاران اين شهرستان از آغاز برداشت برگ سبز چاي تا پايان تيرماه 13 هزار و 595 تن برگ سبز چاي از 5 هزار و 200 هکتار از باغات‏شان برداشت کرده‏‌اند.وي افزود: چايکاران اين مقدار برگ سبز چاي برداشت شده را به نرخ تضميني به کارخانجات چاي‌سازي طرف قرارداد با سازمان چاي عرضه کرده‏‌اند که 7 هزار و 83 تن آن درجه يک و بقيه از نوع درجه 2 است.طالبي ارزش اين ميزان برگ سبز چاي برداشت شده را در مجموع 96 ميليارد و 308 ميليون ريال عنوان کرد و گفت: تاکنون 63 ميليارد و 614 ميليون ريال آن پرداخت شده و 32 ميليارد و 874 ميليون ريال از مطالبات تا پايان تيرماه چايکاران به اضافه مطالبات مرداد و شهريور باقي مانده است.

‌بزرگترين درياچه شيرين ايران بدحال است

‌دانشيار دانشگاه سيستان و بلوچستان گفت: حدود يک ميليون هکتار از اراضي استان را شن‌زارها تشکيل مي‌دهند.

دکتر غلامرضا نوري در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران‌ منطقه سيستان و بلوچستان، بيان کرد: رودخانه هيرمند منبع اصلي تامين آب درياچه هامون در حال از بين رفتن است.وي افزود: در سيستان منشأ طوفان‌هاي شن قسمتي به خاک افغانستان و در بستر رودخانه فرارود برمي‌گردد.

وي تصريح کرد: هامون بزرگترين درياچه شيرين در فلات ايران و خاورميانه حال و روز خوبي ندارد.نوري گفت: وزش بادهاي 120 روزه سيستان موجب وقوع طوفان‌هاي گرد وخاک و شن مي‌شود، مشکل کويرزايي و پيشروي شن‌هاي روان ناشي از وزش بادهاي 120 روزه سيستان سبب شده که منابع طبيعي منطقه شامل جنگل‌ها، مراتع، زمين‌هاي کشاورزي و منابع آب زيرزميني و نيز سازه‌هاي ساختماني و زير بنايي آن مورد تهديد جدي قرارگيرد.

15خودرو ايمني و آتش نشاني و ريکاوري به ناوگان شرکت کارون ملحق شد

اهواز – خبرنگار آفرينش

با هدف افزايش ضريب ايمني و واکنش به موقع در شرايط اضطراري، پانزده خودرو ايمني و آتش نشاني و ريکاوري با قابليت هاي نوين به ناوگان شرکت بهره برداري نفت و گاز کارون ملحق شد.مديرعامل شرکت بهره برداري نفت و گاز کارون در مراسم رونمايي از اين خودروها که با حضور مهندس بورد مديرعامل شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب برگزار شد گفت: با توجه به گستردگي محدوده جغرافيائي شرکت بهره برداري نفت و گاز کارون و مسئوليت خطير آن در تامين ايمني تاسيسات نفتي، ساختمان ها و مستغلات شرکت ملي نفت ايران، خريد خودروهاي شاسي و تجهيز آنها براي کاربري هاي مورد نظر به منظور تقويت و نوسازي ناوگان ايمني و آتش نشاني در دستور کار اين شرکت قرار گرفته است.

مهندس محسن دهانزاده افزود: به اين منظور 9 دستگاه خودرو آتش نشاني و 6 دستگاه خودرو ريکاوري خريداري و به ناوگان ايمني و آتش نشاني شرکت بهره برداري نفت و گاز کارون اضافه شده است.وي گفت: خودروهاي ناوگان آتش نشاني شامل خودروهاي آتش نشان پيشرو و همچنين خودروهاي امداد و نجات در ارتفاع با قابليت هاي نوين هستند که براي اولين بار به سفارش شرکت بهره برداري نفت و گاز کارون و پس از بررسي هاي بعمل آمده توسط کارشناسان ترابري و تدارکات و امور کالا و بهداشت، ايمني و محيط زيست، خريداري و وارد کشور شده به ناوگان اين شرکت اضافه شد.

مهندس دهانزاده همچنين با اشاره به اينکه خودروهاي ريکاوري نيز براي اولين بار توسط شرکت کارون در سطح کشور تهيه شده است اظهار داشت: اين خودرو يک کمپ سيار است که مجهز به تجهيزات رفاهي از قبيل آشپزخانه، حمام، سرويس بهداشتي، يخچال، کولر و بخاري است و به منظور حفظ کرامت کارکنان عملياتي شاغل در بيابان ها و مسير هاي صعب العبور دسترسي به خطوط لوله و چاه ها، و انجام هرچه بهتر عمليات نگهداري و تعمير تجهيزات سرچاهي و خطوط لوله موجود در حوزه جغرافيايي شرکت بهره برداري نفت و گاز کارون در کوتاهترين زمان ممکن و با بالاترين کيفيت تهيه گرديده است.

شرکت کارون به عنوان بزرگترين شرکت بهره بردار نفت و گاز تابع شرکت ملي مناطق نفت خيز جنوب با توليد روزانه بيش از يک ميليون بشکه نفت و حدود 700 ميليون فوت مکعب گاز در گستره اي به وسعت 15 هزار کيلومتر مربع در شهر اهواز و مناطق همجوار آن قرار دارد.

کشف 20 هزار ليتر سوخت قاچاق در بهارستان

بهارستان – خبرنگار آفرينش

فرمانده انتظامي بهارستان از کشف 20 هزار ليتر سوخت قاچاق در جريان بازرسي از يک کارخانه در شهرک قلعه مير اين شهرستان خبر داد.

سرهنگ داود عبدالمالکي در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: به منظور ارتقاي سطح سلامت اجتماعي و تشديد نظارتها و بازرسي بر واحدهاي صنفي، تيمهاي نظارتي ويژه اي در سطح شهرستان در نظر گرفته شد که نحوه فعاليت واحدهاي صنفي از قبيل رستورانهاي سنتي، قهوه خانه ها، کافي نتها و... را مورد بررسي قرار دادند.

دستگيري 35 معتاد و 19 اراذل و اوباش در بازرسي از واحدهاي صنفي بهارستان

اين مسئول عنوان کرد: در طرح مذکور پس از بازديد و نظارت بر واحدهاي صنفي شهرستان، 50 قهوه خانه که به پناهگاهي براي معتادين و اراذل و اوباش تبديل شده بود، شناسايي و پلمپ شد و طي آن 35 نفر از معتادين ولگرد، 19 نفر اراذل و اوباش و مزاحمين نواميس دستگير شدند.

وي هدف از اجراي طرح نظارت بر واحدهاي صنفي را مقابله و پيشگيري از آسيبهاي اجتماعي عنوان کرد و گفت: اين مراکز به دليل فعاليت غير قانوني و عدم توجه به قوانين و ضوابط ابلاغي پلمپ شدند و از فعاليت صنفي مالکان اين واحدها جلوگيري بعمل آمد.

کشف 40 تن مواد اوليه آرايشي و بهداشتي قاچاق

فرمانده انتظامي بهارستان در بخش ديگري از سخنان خود به کشف 40 تن مواد اوليه آرايشي و بهداشتي غيرمجاز در اين شهرستان اشاره کرد و افزود: بنابر عمليات اطلاعاتي و تحقيقاتي ماموران نيروي انتظامي، اخباري مبني بر تردد مشکوک به يکي از کارخانه هاي شهرک قلعه مير در نيمه هاي شب، دريافت شد که رسيدگي به اين موضوع در دستور کار نيروي انتظامي بهارستان قرار گفت.

سرهنگ عبدالمالکي گفت: پليس در تحقيقات خود متوجه شد فردي مبادرت به ذخيره سازي سوخت و کالاي قاچاق در انبار اين کارخانه کرده است که پس از عمليات تحقيقاتي و اطلاعاتي و کسب دستور قضايي، با اعزام ماموران به محل مورد نظر، طي عملياتي متهم دستگير شد.اين مسئول افزود: در بازرسي از اين انبار 20 هزار ليتر سوخت قاچاق و 41 هزار کيلوگرم مواد اوليه محصولات آرايشي و بهداشتي به ارزش 6 ميليارد ريال کشف و ضبط شد.

شهردار اردبيل:

بازار آهن‌فروشان به 3 کيلومتري اردبيل انتقال مي‌يابد

اردبيل – مهدي حسين نژاد

شهردار اردبيل گفت: بازار آهن‌فروشان در آينده نزديک با طراحي و جانمايي مناسب به 3 کيلومتري اردبيل منتقل مي‌شود.

صديف بدري اظهار داشت: ما در سال‌هاي اخير بحث انتقال مشاغل مزاحم و صنايع متعدد را از داخل شهر اردبيل به بيرون از شهر در دستور کار قرار داديم، به طوري که به فضل الهي در انتقال اکثر مشاغل مزاحم سعي و جديت عالي را به کار گرفته‌ايم تا اين کار به سرانجام برسد.

وي تصريح کرد: با مساعدت وزير سابق راه و شهر‌سازي قرار شده است زمين مورد نياز براي انتقال بازار آهن‌فروشان به شهرداري واگذار شود تا اين کار با سرعت و دقت بيشتر صورت گيرد.

شهردار اردبيل ادامه داد: تا يک ماه آينده اخذ قرار‌داد و تحويل زمين مورد نياز از طريق مسکن و شهرسازي استان اردبيل در 3 کيلومتري اردبيل و در مسير کورائيم تحويل داده خواهد شد.

بدري يادآور شد: پيش‌بيني مي‌کنيم تا آخر امسال کار تحويل زمين، طراحي و انتخاب سازنده انجام شود تا به شکل مشارکتي بتوانيم از اوايل سال آينده اجراي اين پروژه را در دستور کار قرار دهيم.

اين مسئول تاکيد کرد: براي انتقال مشاغل مزاحم و پر سر و صدا 38 هکتار زمين به عنوان ميدان جديد آهن‌فروشان در نظر گرفته شده است که انتظار مي‌رود آخر سال 93 تا اواخر سال 94 موفق به انتقال بازار آهن‌فروشان به 3 کيلومتري شهر اردبيل باشيم.

شهردار اردبيل در خصوص تعيين تکليف محل فعلي آهن‌فروشان نيز گفت: قرار شده است صاحبان واحد‌ها با واگذاري واحدهاي تجاري خود بتوانيم اين پروژه‌ها را به احسن تبديل کنيم تا بخشي از مشکلات و دغدغه‌هاي همشهريان از اين بابت برطرف شود.بدري ادامه داد: در صورت توافق انتقال مشاغل کوچک به محل فعلي بازار آهن‌فروشان انجام خواهد شد که ما به جد اين موضوع را در دستور کار قرار داديم و پيگير آن هستيم.وي در پايان اظهار داشت: انتقال مشاغل مزاحم و واحدهاي صنعتي مختلف به خارج از شهر نه تنها مطالبه و خواسته عموم مردم است، بلکه با استقبال خود صاحبان واحدها نيز روبرو شده است که به صورت دلخواه مي‌خواهند فعاليتشان را در خارج از شهر انجام دهند.


 خبر 

 گروه تئاتر آکادمي مازندران درساري روي صحنه؛

نمايش خانه اي در تاريکي

ساري – خبرنگار آفرينش

گروه تئاتراکادمي مازندران نمايش خانه اي در تاريکي را از6 الي 30 شهريور ماه در سالن آمفي تئاتر مجتمع فرهنگي و هنري سلمان هراتي اداره كل فرهنگ و ارشاداسلامي مازندران به روي صحنه مي برد.نويسنده نمايش "خانه اي در تاريکي " محمد فضلي است و عليرضا قنبري طراح اين نمايش، كارگرداني رانيز بامشاركت محمد فضلي برعهده دارد.طراح صحنه مصطفي غفاري است وبازيگران رويا افضلي، عطيه ناصرجوي، عليرضا قنبري، ليلي عليپور، مهرآسا سراج، محمد فضلي و مهدي روحي هستند.تمرينات نمايشي با محمد رضايي کلانتري، منشي صحنه هدا ذاکر مدير صحنه فاطمه اسکندري نور و صدا امين عظيمي و روابط عمومي و مديريت توليدبا محمدرضا چوپاني مي باشد.گفتني است محمد فضلي و عليرضا قنبري در اکثر فعاليت هاي تئاتري با يکديگر همکاري نزديک داشته اند و نمايش به دنبال ديکتاتور را نيز به صورت مشترک کارگرداني نمودند. نمايش «خانه اي در تاريکي» دومين کاري ست که به صورت مشترک براي اجراي عمومي کارگرداني کرده اند.

معاون سازمان جهاد کشاورزي لرستان خبر داد؛

خسارت 38 ميليارد توماني به توليد عسل لرستان

معاون بهبود توليدات دامي سازمان جهاد کشاورزي لرستان، گفت: خسارت وارده به توليد عسل استان، 38 ميليارد تومان است.

"ايرج سپهوند" در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) - منطقه لرستان، اظهار کرد: لرستان با دارا بودن 178 هزار کلني کندوي عسل يکي از استان‎هاي توليدکننده عسل کشور است.وي ادامه داد: در چند سال گذشته به علت تغييرات جوي و گرماي غيرمتعارف، همچنين پديده ريزگردها با کاهش در توليد عسل مواجه شده است.مهندس سپهوند يادآور شد: در اين راستا و در شرايط نرمال بايد عسل توليدي استان 1800 تن باشد که اين ميزان به 1300 تن کاهش يافته و ميزان خسارت وارده نيز 38 ميليارد تومان است.

46 هزار راس دام در منوجان عليه تب مالت مايه کوبي شدند

منوجان - خبرگزاري مهر: سرپرست دامپزشکي منوجان از مايه کوبي 46 هزار راس دام عليه بيماري تب مالت در اين شهرستان خبر داد.محمد رهبان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در راستاي مقابله و پيشگيري از ابتلاي دام ها به تب مالت يا بروسلوز بيش از 46هزار راس دام سبک در منوجان عليه اين بيماري مايه کوبي شدند.وي ادامه داد: اين طرح به صورت رايگان و با همکاري بخش خصوصي انجام شد.سرپرست دامپزشکي منوجان تصريح کرد: بيش از 48 هزار راس دام سبک و سنگين در سال گذشته عليه اين بيماري مايه کوبي شدند.وي تصريح کرد: با انجام عمليات خونگيري در مقاطع زماني مختلف و انجام تست هاي غربال گري در آزمايشگاه هيچ موردي از اين بيماري در جمعيت دامي اين شهرستان مشاهده نشده است.اين مسئول گفت: جنوب کرمان با دارا بودن جمعيت دامي بيش از 16هزار راس دام سنگين و 120 هزار راس دام سبک از قطب هاي دامپروري اين منطقه به شمار مي رود.رهبان بيان داشت: تب مالت يکي از مهم‌ترين بيماري‌هاي مشترک انسان و دام است.

زاهدي:

حل مشکل خام فروشي اقتصاد کرمان را متحول مي کند

کرمان - خبرگزاري مهر: رئيس کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس شوراي اسلامي بر لزوم جلوگيري از خام فروشي در کرمان تاکيد کرد و اين امر را راهي براي تحول اقتصادي اين استان دانست.محمد مهدي زاهدي در گفتگو با خبرنگار مهر اظهارداشت: خام فروشي يک مشکل اساسي در استان کرمان است.نماينده مردم کرمان و راور ابراز اميدواري کرد مشکل خام فروشي در استان کرمان با رونق گرفتن بحث توليد در استان مرتفع شود و ادامه داد: نمايندگان استان نيز به دنبال حل اين مشکل از طريق رونق دادن به بحث توليد در استان هستيم .

زاهدي ادامه داد: بايد براي حل مشکل بيکاري در اين استان اقدامات اساسي و زيربنايي انجام شود و ما نيز به دنبال راه اندازي کارخانجات مختلف هستيم تا بتوانيم جلوي خام فروشي در استان را بگيريم اما اين موضوع نيازمند آب و برق و ديگر امکانات و البته هزينه هاي کلان در اين زمينه است.وي در اين زمينه ادامه داد: اگر مشکل خام فروشي در استان کرمان حل شود، اقتصاد اين استان نيز متحول خواهد شد و يکي از راههاي توليد جلوگيري از خام فروشي است و در اين زمينه اقدامات زيادي انجام شده است.

رئيس مجمع نمايندگان استان کرمان در پاسخ به يکي ديگر از سوالات درباره خروج پول از استان و گردش پول در ديگر استانها و بالاخص تهران نيز تصريح کرد: کارهاي زيادي انجام شده و در سال 92 براي اولين بار بودجه کلاني براي استان کرمان اختصاص داده شد و پول زيادي وارد استان کرمان مي شود.وي در اين زمينه ادامه داد: نمايندگان استان کرمان تلاش زيادي انجام داده اند تا در رايزنيهاي بتوانند بيش از 60 درصد گردش پول در استان باشد.


 
سياسي
خبر دانشگاه
دانش و پژوهش
اقتصاد و بازار
مرز پرگهر
در قلمرو ورزش
آگهي